Amok zee op Gedurfdeaanval der Russen De volksschool in Indië Eogelsche oorlogsleening Dc super-confröle op dc Zuivelfabrieken Drie mijnen te Camperduin Boschbrand in Italiaansche Alpen BYRD KRIJGT GEEN DOLLARS MEER Japansch-Indisch handelsverdrag 1 FINLAND Tweede Kamer Cootrabandecontróle per vliegtuig Toepassing Vestigingswet 2)lammen Benesj eeredocfor fc Oxford Postvluchten op Indië Raadsel in Londensche kazernes Voorloopig Ncd. elftal- Bondselftal 2 2 MOORDEND VUUR DER FINSCHE BATTERIJEN. Druk van het Sovjetleger duurt onverminderd voort. De meest gedurfde Russische aanvallen Van den geheelen oorlog waren die over het ijs van de Finsche Golf, die gericht waren tegen de Haapassarie- en Virolahti- eilanden en die werden uitgevoerd door lichte tanks en gemotoriseerde troepen. De aanvallen werden afgeslagen door het moordend vuur van de Finsche kust- batterijen. Virolahti werd aangevallen van den Koivisto-archipel uit. Volgens Finsche mi litaire autoriteiten werd Haapassarie aan gevallen van het eiland Suursaari uit, der,- tig kilometer ten Zuiden van Kotka. Suursaari en drie andere eilandjes, die verderop in de Finsche Golf liggen, waren niet te verdedigen en werden door de Rus sen begin December buitgemaakt. In Finsche militaire kringen gelooft men, volgons U. P., dat deze eilandjes sindsdien een basis zijn voor de lichte bewapende troepen, die in staat zijn om over het ijs de kust aan te vallen. De Finnen hebben per radio een waarschuwing uitgezonden aan al le kustgarnizoenon om ten zeer ste op hun hoede te zijn in ver band met komende aanvallen van zee uit. RUSSISCHE DRUK BLIJFT VOORTDUREN. Volgens de berichten uit Helsinki hebben de Russen gisteren zonder succes aanvallen in Karelie gedaan. Vergeefs is getracht de kleine meren ten Noorden van Viborg te passeeren. Het Russisch legerbericht van gisteravond luidt: Op 5 Maart hebben de Sowjettroepen op de Karelische landengte in 't gebied van de haai van Viborg het eiland Ravansaari met de stad Ravansaari bezet, evenals het eiland Suonionsaari, de stad Neetela ten noordoosten van Viborg en 1 km. ten oos ten an het station Karisalmi aan de spoor lijn Viborg Serdobol. In de andere sectoren van het front heeft zich niets van belang voorgedaan. De Sowjetluchtmacht is opgetreden tegen de vijandelijke troepen en militaire doe len. 21 vijandelijke vliegtuigen werden in luchtgevechten neergehaald. WEER ZIEKENHUIZEN GEBOMBARDEERD? Volgens de Finsche berichten heeft de Sovjet Russische luchtmacht drie Finsche ziekenhuizen, die vrij ver van het front ge legen waren, gebombardeerd. In een zieken huis werden tien zieken gedood, in een tweede vielen vier slachtoffers. In alle drie gevallen waren de daken der ziekenhuizen duidelijk met het roodekruisteeken geken merkt. Russische vliegtuigen hebben verder de plaatsjes Mikkeli., Kiopio en Lahti, die gee nerlei militaire belangen hebben, gebombar deerd. In Lahti vielen verscheidene dooden. Reizigers, die gisteravond in Helsinki zijn aangekomen, vertellen, dat hun trein in het gebied van Lahti met machinegeweervuur door Russische laagvliegende toestellen is bestookt. OPONTHOUD BIJ VIBORG. Uit Helsinki wordt gemeld, dat de Rus sen buiten Viborg worden opgehouden en wel om twee redenen. Ten eerste omdat de voorsteden van Viborg door de Finnen van vele mijnen zijn voorzien en ten tweede wil len de Russen de vleugels in het Noorden en het Zuiden terdege beschermen, zoodat Viborg zelf voor hen geen hinderlaag kaa worden. Gisteren hebben de Russische troepen den geheelen dag gepoogd vasten voet te krijgen op de Zuidkust van Finland. De verwoede gevechten dwars over het ijs van de baai van Viborg duurden voort. De Fin sche batterijen onderhielden een vernieti gend vuur. Men verwacht den val van Viborg, on danks den fenomenalen weerstand, dien de Finnen geboden hebben, in het bijzonder door het richten van bommen en granaten op de Russen, wanneer deze over het ijs trekken. Sneeuwwolken hebben gisteren de Russische luchtvaart bel^jimerd. De weersverandering lijkt echter nog niet vol doende te zijn om Viborg te redden. Een gisteravond uit Helsinki ontvangen bericht meldt, dat 500 Russen vernietigd zijn door Finsche vliegtuigen, die machine- geweervuur en botramen op hen richtten, terwijl zij trachtten over het ijs te trek ken in het Noordwesten van de baai van Viborg. Dit zou gisteravond zijn geschied. „Moet aansluiten bij de volks mentaliteit." Schoolstrijd een „product van verbeelding." Gisteren werd in de Tweede Kamer de be handeling van de Indische begrooting voor 1040, en wel van het wetsontwerp no. 11 (Dep. van Onderwijs en Eercdienst) voortge zet. De heer Slotemaker de Bruine (c.h.) is van meening, dat men het Oosten geen Wester- sche mentaliteit kan opleggen. Zoo is spr. vooralsnog tegen de leerplicht in Indië. De strijd tusschen openbaar en bijzonder lager onderwijs moet niet naar Indië worden over gebracht. Spr. waarschuwt er tegen, de open bare school in Indië een humanistisch stem pel op te drukken. Evenmin is het toelaat baar, het christendom via de lagere school aan het Mohammedanisme op te leggen. Ook de heer Moller (r.k.) vindt, dat men geen onderwijs moet opdringen paar ons in zicht. Het Nederlandsch mag niet als voertaal worden geleerd, doch slechts om tot een hoogere cultuur te komen, zooals bij ons met Latijn het geval is geweest. Spr. wijst evenals de volgende woordvoerder, de heer van Kempen (lib.) op de moeilijkheid van het Maleisch als voertaal. Wat betreft de verhouding tusschen openbaar en bijzonder onderwijs betoogt de heer van Kempen dat er geen bevoorrechting mag zijn. De r.k. afgevaardigde de heer van Poll breekt een lans voor de missie-scholen. Door de actie van het N.I.O.G. wordt er een scherpe school strijd in Indië binnengehaald, n.1. tusschen Islam en Christendom. De minister van Koloniën, de heer Weiter bestrijdt in zijn antwoord allereerst de op vattingen van den heer Roestam Effendi (comni.), die, aldus de minister, de waarde van het onderwijs voor den inlander niet begrij pt. Wat de Volksschool kan doen, ia het leg gen van den grondslag waarop het analpha- bethisme kan worden overwonnen. Spr. wijst op de goede resultaten in die richting. Met het opgroeiend geslacht zal zeker 40 pet. der bevolking kennis hebben van lezen en schrijven. Gewaarschuwd moet worden tegen uni formiteit bij de volksschool, er moet met plaatselijke behoeften worden rekening ge houden. Wij hebben ons voor oogen te hou den, aldus de minister, dat de volksschool moet samengroeien met de volkshuishou ding en de volksmentaliteit De laatste ja ren wordt meer aansluiting gezocht van die school aan de desasfeer. Een krachtig doorgevoerde verinheem- sching van het onderwijzerscorps der Holl. Indische school is mogelijk geworden. In totaal van de bijna twee millioen leer lingen der volksscholen volgen slechts 234 duizend het bijzondere onderwijs. Elke ge dachte aan concurrentie tusschen het open baar en bijzonder onderwijs zou een dwaas heid zijn en het is uiterst ongewenscht te genstellingen op te roepen of toe te spitsen. Den schoolstrijd noemde de minister een product van de verbeelding van den heer Stokvis. V olksgezondheid. Na repliek werd dit hoofdstuk zondei hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het hoofdstuk volksgezondheid betoog de o.a mevr. de VriesBruins (sid.) dat de voedingstoestand van Indië onvoldoende is. De oedemen (hongerziekten) zijn een ge volg van gehrek aan e;«-ït rn vitaminen. Geen enkele afspraak gemaakt. In een nota naar aanleiding van het ver slag der Tweede Kamer over de wijziging van de begrooting van Economische Zaken voor 1939 zegt de minister met betrekking tot de mededeeling, dat ten behoeve van den Landbouwvoorlichtingsdienst boekhoudkun dige gegevens worden verzameld en ver werkt om een juist inzicht te verkrijgen in de kostprijzen van diverse land- en tuin bouwproducten: Daar het aantal bedrijven, waaruit deze gegevens worden verkregen, betrekkelijk zeer gering is, en de omstandigheden, waar onder deze bedrijven werken, zeer verschil len, is het niet goed mogelijk om tot een kostprijsbecijfering te komen, die van door slaande beteekenis zoude zijn voor het te voeren beleid. De publicatie van deze be cijferde kostprijzen zoude verwarrend kun nen werken. Bovendien is het vaststellen van een kostprijs voor een product in een bedrijf, waarin meerdere producten worden geteeld, bijzonder moeilijk, omdat deze be rekening alleen te maken is aan de hand van volledige en gecontroleerde boekhoudin gen van meerdere bedrijven onder normale omstandigheden. Tot heden is men zoo ver nog niet, al schrijdt de studie voort Intusschen heeft deze studie groote beteekenis daar zij leidt tot een dieper inzicht in den economischen toestand van den landbouw, waaraan in de laatste jaren een afzonderlijke publica tie is gewijd in de mededeelingen der di rectie van den landbouw, Contröle op zuivelfabrieken. De controle op de verplichte bepaling van het gewichr en 't vetgehalte der melk wordt voor zoover betreft de coöperatieve zuivelfabrieken, uitgevoerd door de des betreffende contolediensten van de pro vinciale bonden van deze bedrijven. Van wege de regeering is hierop een supercon trole ingesteld, welke wordt uitgeoefend door den Centralen Crisis-Controledienst. Het ligt uiteraard in de bedoeling deze supercontrole, voof wat betreft het toezicht in of op de bedrijven zelf zooveel mogelijk te beperken. In besprekirfgen met vertegen woordigers van deze bonden en den Alge- meenen Nederlandschen Zuivelbond metden regeeringscommissaris voor den Akkerbouw en de Veehouderij is zulks ook tot uiting ge bracht. Uit de omstandigheid, dat voor de ze controle voor het geheele land slechts enkele controleurs werden aangesteld, mo ge blijken, dat van een ver gaande uitbrei ding dier controle geen sprake is, gezien het zeer groote aantal zuivelfabrieken, wel ke onder die controle vallen. Een afspraak, dat de centrale crisis-controledienst in geen enkel geval op de bedrijven controle zou uitoefenen, is niet gemaakt. Een zoodanig voorbehoud zou voor de re geering ook onaanvaardbaar zijn. In zijn antwoord zeide de minister o.m. dat naar zijn oordeel de malaria-epidemie in Tandjong-Priok een gevolg is geweest van te ver gaande bezuiniging. Wat den voe dingstoestand betreft, deze is op Java alge meen goed en in de buitengewesten alge meen bevredigend. Ook dit hoofdstuk werd zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Hedenmiddag wordt de behandeling der begrooting voortgezet. De torpedeering zonder waarschuwing en de bombardeering of beschieting uit de lucht van ongewapende neutrale schepen tijdens de uitoefening van hun rechtmatig koop- vaartbedrijf, luidt een nieuwe fase in van terrorisme op zee, dat met eerbied voor het recht of voor de meest elementaire eischen van menschelijkheid niets meer te maken heeft. Het is alsof zij, die hieraan schuldig staan, alle bezinning, alle redelijkheid, alle ridderlijkheid hebben verloren, en eenvoudig in een vernielings-razernij aan het blindweg amok maken, geslagen zijn. Met verbijstering en ontzetting, maar ook met stijgende ver ontwaardiging slaat de neutrale wereld dit oneervolle schouwspel gade. En men breekt zich het hoofd er over, wat voor zulk een optreden de motieven kunnen zijn, aldus het Hdbld. Wat beteekent deze amok-makerij op zee? Wil men ieder overzeesch handelsverkeer van Nederland (en andere West-F.uropeesche zeevarende neutralen ervaren dezelfde be handeling) onmogelijk maken, zoowel aan voeren als uitvoeren? Maar het recht der neutralen op een zooveel mogelijk normaal handelsverkeer, ook met de oorlogvoeren den, behalve dan wat betreft contrabande- goederen, is door geen der strijdenden princi pieel ontkend, zooals trouwens ook niet rechtens zou kunnen. Trouwens elk der bel- ligerenten wil zijn eigen handelsverkeer met de neutralen naar mogelijkheid in stand houden. Ook Duitschland ten aanzien van Nederland. Maar dit is alleen mogelijk wan neer het neutrale land in staat gesteld wordt om een redelijk handelsverkeer naar alle kanten te handhaven. Trek. evenals Amerika, uw neutrale sche pen terug uit de gevaarlijke zones rondom Engeland! Heeft de Duitsche admiraal Rae- der in een radio-interview geadviseerd. Maar voor de neutrale staten, die aan de Noordzee liggen, en die een deel van hun economisch bestaan mede in handel op En geland moeten vinden, of voor verderen over- zeeschen handel naar den Atlantischen Oceaan of de Middellandsche Zee langs En- gelsche wateren varen moeten, omdat de on veranderlijke wetten der aardrijkskunde dat nu eenmaal noodzakelijk maken, gaat deze redeneering natuurlijk niet op. Dit alles is zoo duidelijk, zegt het blad, dat men 'zich afvraagt of de vliegtuig- en duikbootcommandanten die zonder onder zoek of waarschuwing Nederlandsche en andere neutrale schepen beschieten, inder daad handelen op weloverwogen instructies, dan wel of hun zenuwen of hun oogen hun parten spelen, zoodat zij geen onderscheid ineer weten tusschen onzijdigen en den vijand. Zóó zinneloos, zóó redeloos zijn deze aanvallen op onzijdige schepen, dat men waarlijk geneigd zou zijn om dit laatste aan "te nemen. Maar de verontwaardiging over dit domme geweld zal er niet minder om zijn. In Berlijn laat men zich in officieele krin gen niet uit over het beschieten en bombar deeren van Nederlandsche schepen. Men wil eerst de rapporten der vliegtuigcommandan ten afwachten. Wel merkt men in bevoegde Duitsche krin gen op, dat men heeft besloten de contra- bandecontröle niet alleen te doen plaats vin den door middel van duikbooten, doch ook de luchtmacht daartoe opdracht te hebben gegeven. Evenals dat bij het aanhouden door een oorlogsschip gebruikelijk is,dienen neutrale schepen na het ontvangen van de desbetref fende seinen, te stoppen, Waama het contro leerend vliegtuig op het water landt en de onderzoekingscommissie door middel .van een rubberboot aan boord komt. Al dien tijd dient de radio te zwijgen en geen pogingen tot geweldpleging of ontsnap ping te worden gedaan. Natuurlijk wordt, aldus redeneert men te Berlijn, het schip tot zinken gebracht als het contrabande aan boord heeft of wel zich ver dacht gedraagt. Of hiervan bij de beschieting der Neder landsche schepen sprake is, dient zegt men, te worden afgewacht. Voor brandstoffenhandel, rijwiel en schildersbedrijf. Gisteren zijn uitgegeven de Staats bladen no. 647, 648 en 649. houdende een Algemeenen Maatregel van Be stuur tot toepassing van de Vesti gingswet Kleinbedrijf 1937, onder scheidenlijk ten aanzien van den brandstoffenhandel, het rijwielbedrijf en het schildersbedrijf. Deze besluiten treden met ingang van 7 Maart 1940 in werking. WEER BELGISCH VLIEGONGELUK. Twee gewonden. De Belgische luchtvaart wordt wel zwaar getroffen. Op het vliegveld Gosselies bij Charleroi heeft zich nu weer een ongeluk voorgedaan. Een militair toestel kantelde tij dens de landing. De twee inzittenden werden gewond. Angstige uren voor cafébewoners. De projectielen gedemonteerd. Gistermorgen spoelden twee mijnen aan op het strand te Camperduin, vlak voor het café-restaurant van den heer T. Mlnkema en bleven lig gen op de steenen glooiing. De be wonen van het café vluchtten naar bulten en wachtten in angstige span ning af, wat er verder zou gebeuren. Later op den dag kwamen militaire des kundigen de gevaarlijke objecten onschade lijk maken. Terwijl men hiermee bezig was kwam een derde mijn uit zee aandrijven, die gelukkig na eenigen tijd ook gedémon- teerd kon worden. Dat de bewoners intus schen met angst de zee afturen, laat zich denken. Wind doet nieuwe vuurhaarden ontstaan. In de beboschte streek der Alpen van Varese is een buitengewoon hevige brand uitgebroken, die zich uitstrekte ove reen lengte van 10 KM. Er staat een krachtige wind, waardoor brandende stukken mee gevoerd worden, welke nieuwe brandhaarden doen ontstaan. Alle brandweren van Varese en Milaan zijn naar de plaats des onheils vertrokken, evenals troepen van 't garnizoen van Milaan. Zij kunnen echter niet meer dan trachten te beletten, dat het vuur de door den brand bedreigde woningen aantast. De brand breidt zich nog uit. De schade is aanzienlijk. Voorstel tot nieuw crediet ver worpen. Het Huis van Afgevaardigden heeft het voorstel verworpen een nieuw crediet van 25.000 dollar beschikbaar te stellen tot ver lenging van de expeditie Byrd naar het Zuidpoolgebied, waarvoor reeds 350.000 dol lar werd uitgetrokken. Byrd heeft inmiddels gerapporteerd, dat hij op 800 mijl ten zuiden van Kaap Hoorn zes eilandjes ontdekt heeft. De universiteit van Oxford heeft besloten op 7 Maart, den verjaardag van wijlen pre sident Masarijk, dr. Benesj het predicaat doctor honoris causa te verleenen. Bij die gelegenheid zal Benesj een rede over Ma sarijk houden. De posities van de postvluchten waren gisteren: Op de uitreis de „Wielewaal^ te Singapore, en de „Nandoe te 'Alexandrië. Deze vliegtuigen wor den 6 Maan en 10 Maart te Ban- doeng verwacht. Op de thuisreis de „Emoe te Na pels en de „Reiger te Rangoon. De ze machine wordt 9 dezer te Napels verwacht. Besprekingen hebben plaats. Van gezaghebbende Japansche zijde wordt vernomen, dat als gevolg van in Boekarest gevoerde besprekingen, tusschen Japan en Roemenië een ruilovereenkomst is gesloten. De directeur van de handelsafdee- ling van het Japansche departement van Buitenlandsche Zaken, Yama- moto, heeft in antwoord op een des betreffende vraag in de kamercom missie toegegeven, dat onderhande lingen gaande zijn met Ned. Oost- Indië voor het sluiten van een han delsovereenkomst. Nederlandsch Oost Indië, aldus de heer Yamamoto, is voor Japan van beteekenis, niet alleen als afzetgebied voor Japansche exportgoederen, maar ook als grondstoffen- bron. Yamamoto zeide voorts, dat Neder landsch Oost Indië met het voortschrijden van den opbouw eener nieuwe orde in het Verre Oosten verder aan beteekenis wint, en dat de Japansche regeering daarom de maatregelen treft, welke in verband met de nieuwe situatie noodig zijn. 300 MILLIOEN POND 3 PCT. TEGEN PARI. Minister Simon heeft gisteren in het Lagerhuis medegedeeld, dat een oorlogsleening zal worden uitgege ven tot een bedrag van 300 millioen pond sterling. De looptijd zal van 15 tot 19 Jaren bedragen. De leening wordt tegen pari uitgegeven. Zij zal 3 pet. rente geven. Wapens en munitie verdwenen. Scotland Yard en de Britsche legerauto- riteiten stellen een onderzoek in naar de verdwijning van een hoeveelheid kleine vuurwapenen en munitie uit kazernes in het westelijk deel van Londen. Na ontvangst van een anoniem schrijven, werd de inventaris opgemaakt van de munitievoorraden. Er werden toen ver scheiden kisten munitie vermist, welke, naar het schijnt, gedurende het weekeinde zijn gestolen. Daar de opslagplaatsen steeds scherp bewaakt worden, staat men voor een raad sel. GRONDVERSCHUIVING IN FRANSCH DORP. Te Valence d'Agenais (Frankrijk) zijn door een grondverschuiving verscheidene huizen verwoest. Er zijn dooden en gewonden. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De gisteravond te Den Haag gespeelden wedstrijd om het kampioenschap van Neder land tusschen Rustenburg en Kalden, ein- digdg in remise. Oefenwedstrijd voldeed aan alle verwachtingen. De oefenwedstrijd tusschen een voorloopig Nederlandsch Elftal en een Bondselftal, dit in verband met den kamp tegen België op 17 Maart a.s. te Antwerpen, heelt aan alle verwachtingen voldaan. Voor de eerste maal na de zeer lange vorstperiode kreeg de keu zecommissie weer eens een overzicht van het beschikbare spelersmateriaal en onge twijfeld zal men niet ontevreden zijn over spel en spelers. Van een uit vorm zijn heb ben wij weinig kunnen bemerken, natuur lijk, de een voldeed beter dan de ander, doch van falen was bij geen der deelnemers aan deze zeer geannimeerde partij voetbal spra ke. In het A-elftal speelde Vente niet mee, voor hem viel de Utrechtenaar Dumortier in, terwijl De Harder, in verband met een Zondag j.1. opgeloopen verwonding, evenmin verscheen. Voor hem kwam de Feyenoorder Linssen uit. Ongetwijfeld was de verdediging van de A-ploeg beter dan die van het Bondselftal. Het trio Michel, Wilders en Caldenhove maakte een betrouwbaren indruk, terwijl de overeenkomstige linie van het Bondselftal nogal eens aarzelend optrad, slordig weg werkte of door een verkeerde opstelling het de voorhoede van het voorloopig Neder landsch elftal gemakkelijker maakte dan noodig was. De middenlinie van de A'ers, Paauwe, Poulus en Stijger, was niet sterker dan die van het Bondselftal, bestaande uit Van Spaandonck, Stam en de Vroet. De Keuze commissie heeft hier voldoende materiaal om een sterke middenlinie samen te stel len, een linie, waarvan geen der spelers te leurstelling zal brengen. Moeilijker zal echter de samenstelling van de voorhoede zijn. Draeger als rechtsbuiten vonden wij heel goed, snel en technisch uit stekend. Drok schoot veel, lang niet slecht, jfeeh een uitblinker was hij niet. Dat Vente voor Dumortier plaats zou moeten maken, lijkt ons uitgesloten. Smit heeft bijzonder fraaie dingen in het veld gedaan, terwijl hij eigenlijk de gevaar lijkste schutter van allen was. De Harder zal zijn plaats als linksbuiten ongetwijfeld behouden. In het Bondselftal vonden wij linksbinnen Van der Veen zeer verdienstelijk spelen. In- dividueele staaltjes gaf hij ten beste., die te recht een luid applaus aan het zeer talrijke publiek ontlokten. Lenstra als rechtsbinnen viel wat tegen. En wat te zeggen van den midvoor van Juliana, Vroomen? Zeer zeker beschikt de Limburger over goede kwalitei ten. maar of hij op het oogenblik reeds rijp is voor het Nederlandsch elftal, is zeer de vraag. De buitenspelers van het Bondselftal. van den Engel en Bergman, deden het soms zeer goed, doch de plaats in het oranjeteam van Draeger en de Harder hebben zij toch niet kunnen bedreigen. De Vroet, die als linkshalf in het Bonds elftal speelde, zal men in het oog moeten houden, technisch is zijn spel af, maar hij zal zich nog meer moeten instellen op het snelle afgeven van den bal. Het verloop van den wedstrijd. Het voorloopig Nederlandsch elftal nam na ruim een kwartier de leiding door Smit, die een voorzet van Draeger uitstekend be nutte. Door een fout van Dijkstra kon Du mortier den voorsprong op 2-0 brengen. Het bondselftal kreeg zeer veel kansen, doch doel\erdediger Michel was op dreef en weer- u j1c i» Kedupht De binnenspelers van het bondselftal hielden te weinig rekening met den sterken wind. welke over de lengte van het veld stond, zoodat de meeste ballen een gemakkelijken prooi van de verdediging van het Nederlandsch elftal werden. Uit een voorzet van de Vroet wist Len stra met een keurigen kopbal een kwartier \oor de rust den achterstand te verkleinen en toen Vroomen uit een voorzet van Berg man tegen den paal kopte, was van den Engel er snel bij om den gelijkmaker in het net te deponeeren. In de tweede helft werd niet meer gedoel punt, ondanks het feit. dat beide ploegen nog talrijke malen gelegenheid kregen tot scoren.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2