JUTTEUÏJ Waar de „witte dood'' loert LOTISICO TREKKING Abonneert U op dit blad 4 Maar» 1940 Oud Gereformeerde Gemeente 50.000 *30.000 Aivcïteexcn doet vttkoojxen Te huur Te huur Te koop Diversen Betrekkingen Tijdschriften Een avontuur in hei Hooggebergte DONDERDTG 7 MAART BIDUUR VOOR HET GEWAS 100.000 8731 12507 12241 25.000 12685 25.000 8082 25.000 11720 20.000 11385 20.000 17545 15.000 15610 10 000 10688 Beleefd door den turner-acrobaat Hans Saman Muziekinstrumenten 1 Den 13en Maart hopen mijn geliefde Oudera A. P. PAI.ING M. PALINGJONCKMAN hun 12^/j-jarige echtvereenl- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen g blijven is de wensch van G hun liefhebbend kind ADRIE 2 Den Helder, 5 Maart 1940. 3 Koekoekstraat 23. Geboren r IRENE KARIN» dochter van: D. C. CANNE. I. K. CANN'E—HUSMANN Den Helder, 4 Maart 1940. Singel 139. Tgd. Lidwina Stichting. Eenige kennisgeving. Ondertrouwd P. BROERSEN' en C. VAN' DAM. Velsen, 1 Oosterduinweg 56 Laat U geregeld W. en Waterg. het kost maar 85 ct. bij VAN DER VELDE „Het Kappershuis" Tetef. 152 Keizerstraat 26 6 Maart 1940. Den Helder, Heet. Treubstr. Huwelijksvoltrekking Velsen, 21 Maart 1940. Toekomstig tijdelijk adres: Den Burg, Texel, Emmalaan 9. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd J. HOCQL'É en G. BROl'WER. Huwelijksvoltrekking 21 Mrt. '40. Den Helder, 5 Maart '40. v. Leeuwenhoekstraat 3. Ds. H. A. ENKLAAR en Mevrouw betuigen hun hartelyken dank voor de vele gelukwenschen, op Dinsdag 27 Febr. ontvangen. Mevrouw CORXELIS, Timorlaan 10, verzoekt wegens vertrek Inzen ding van rekeningen v6ór 12 Maart a.s. Hoogstraat door Ds. HENNEPHOF. No. No. No. No. No. No. No. No. No. No. 5 prijzen van (5000: Nos. 14089 2250 11180 9269 7888 I prijs van f3000.— No. UI 18 5 prijzen van f2000.— Nos. 11716 18353 4166 3597 20036 II prijzen van f1500t Nos 128 2148 20831 7779 13539 5074 11009 12674 13217 3910 12750 75 prijzen van f 1000.—s Nos 572 696 1245 1356 1412 2135 2369 3981 4502 5088 5774 5892 5911 6889 6980 7230 7436 8393 8405 8531 8624 9156 9666 9966 M129 10824 11979 12065 12241 12251 12266 13449 14248 14354 14480 14560 15604 15856 16132 17007 17051 17511 17538 17778 18104 18162 18434 18609 18780 18981 19099 19423 19591 19714 20420 9716 12037 17433 18635 20687 573 3528 154Ö2 19029 20369 614 6651 9945 11234 13943 1969 11319 12416 16048 20267 ♦Premies: No. 12241 f 1000. met premie van f 3 .000.en No. 11118 f1000.— met premie van f 3000.—. Voor de overige 325 prijzen zie men de trekklngslljs'en bjj d* vertegenwoordigers. Groot handelskantoor hier ter plaatse zoekt bediende Eenige boekhoudkennis en diploma typen vereischt Brieven met inlichtingen betreffende opleiding, enz., onder No. 456, aan het bureau van dit blad Te koop: 2 moderne mahonie Toonbanken, stofvrij, geheel gla zen vitrines met glasplaten op koper, zeer geschikt voor elk bedrijf. D. GROOT, Kanaal weg. s Gevraagd: NETTE FTETSJ ON GEN, 15 jaar. W. H. Tegelaar, Doolhof 7. Direct gevraagd een nette SLAGERSLEERLING. Adres: KRIJGSMAN, Nieuwstraat 31. Stichting Huize „Parkzicht", Huisduinerweg 3, vraagt FLINKE WERKSTER. Gevr. een jongste Bediende voor loop- en schrijfwerk. Gelegenheid tot opleiding. Brieven onder No. 453, Bureau van dit blad. DAGMEISJE gevr., geheel zelf standig kunn, werken en koken. Aanmelden van 67 uur. Adres: Singel 88. Gevr. een flinke WERKSTER, per dag 1.75, alleen Maandags of Donderdags. Adres: Javastraat 102. Mevr. VROOM, Plantsoen straat 11, vraagt een flink MEISJE, voor den dag of voor dag en nacht. Gevraagd een flink MEISJE, boven de 18 jaar, voor de zaak, hoog loon. Centrums Hallen. Ie Vroonstraat, tegenover de Koningdwarsstraat. Voor direct gevraagd een LEERLING-WINKELMEISJE voor onze zaak Spoorstraat. Aanm.: PRINS, Kanaalweg 194. Gevraagd voor direct: twee bekwame METSELAARS. Adres: P. BOON, Den Hoorn, Texel. Gevraagd: EEN SLAGERSKNECHT, hoog loon. P. DE BEURS, Spoorgracht 16. aangeboden Siaapk.. of voll. pens. aangeb. voor meisje of juffr., liefst Chr. beg., huiselijk verkeer, bij wed., netten stand. Br. onder No. 457, Bureau van dit blad. Keurig gemeubileerde ZIT-SLAAPKAMER met vaste waschtafel. Adres: Kanaalweg 51. gevraagd Jong echtpaar zoekt gem. Zit- Slaapkamer met gebruik van keuken. Brieven onder No. 458, Bureau van dit blad. Te huur gevr. door K.M. (geen beroeps) net Slaapkamertje 1.50 per week. Brieven onder No. 464, Bureau van dit blad. FRISSCHE SLAAPKAMER gezocht voor 2 heeren. Brieven onder No. 452, aan het Bureau van dit blad. aangeboden Te koop: GEHEEL BEKLEEDE WIEG (groote maat). Adres: Oostslootstraat 55. TE KOOP: Handmelkwagen. Vliegende Hollander. Adres: Violenstraat 66. Te koop wegens vertrek: Haardkachel, Lamp (kroon)! Kinderfietsje. Adres: Violenstraat 50. Een i. z. g. st. verk. PIANO. Prijs n. o. t. k. Adres: Singel 78. Jong Meisje, m. k., 20 j., zoekt Jonge Man, liefst Marine, om na wederzijdsche kennismaking huwelijk aan te gaan. Brieven onder letter B Postkantoor Heveadorp. TYPEWERK GEVRAAGD. Billijke condities. Brieven onder No. 463, aan het Bureau van dit blad. Hans Saman, de turner-acrobaat, die ook in Den Helder welbekend is gewor den vertelt in deze schets aan zijn marine- collega's in Middelburg, wat hjj mee maakte toen hjj op de ski's de Dolomieten doorkruiste. Deze strenge winter bracht ijs en sneeuw en daarmede ook wintersport naar Nederland. Na de successen der skitroepen in Finland is skiloopen bijzonder actueel. De Nederlandsche Skivereeniging organiseerden den eersten ski wedstrijd in Nederland. Zelfs de Koninklijke Familie beoefende in de duinen de witte sport. Door een toeval nam ik mijn skies in Novem ber mee naar Holland, toen ik eindelijk met verlof naar Duitschland was geweest. Dit deed ik niet om hier ski te loopen, zooveel fantasie bezat ik niet, maar ik wilde mijn Kerstverlof in de bergen gaan doorbrengen. Ik kreeg Kerstverlof, doch geen visum voor Duitsch land. En zoo stonden dan daar mijn skies naast de geweren ergens in een kazerne in Zeeland. Toen viel echter plotseling ook in Nederland sneeuw. Overal in Nederland, echter in Zeeland niet. Bijna had ik brandhout van m(jn skies gemaakt, toen hier ook plotseling des nachts toen ik op schildwacht stond, een dik pak sneeuw viel. Nu bezit Middelburg wel geen bergen, maar dan toch een vestingwal. Hier gaf ik mijn kameraden der Marinetroepen skiles. Matro zen op skies. Zeker een eigenaardige verschij ning; zij wankelden en vielen maar steeds weer. Wij hadden natuurlijk veel bekijks. Een kleine springschans maakte sprongen van on geveer 4 5 meter mogelijk, terwijl des avonds al Skijoring plaats vond achter een motor rijwiel door de straten van Middelburg. De politie maakte echter gauw een eind hieraan. Den volgenden dag was ik met mijn skies naar de duinen bij Domburg getogen en ge noot daar naar hartelust van deze mooie sport. Moe van het skiën zat ik des avonds tusschen mijn kameraden ln de cantine, net als in een skihut in de bergen. Een van de jongens vroeg mij of ik al eens in levensgevaar verkeerd heb in het hooggebergte. „Ja", zei ik, „tweemaal reeds, eens in Noorwegen toen ik een grooten skitocht door Telemarken maakte en mij daarbjj in den weg vergiste, waarbij ik echter tenslotte door een paar ski- loopers gevonden werd, die mij op een rendier slee naar de bewoonde wereld brachten, en voor de tweede maal met een turner uit En schede, die met mij een skitocht naar de „Drei Zinnen" in de Dolomieten ondernam". Dat moet je eens vertellen, werd gevraagd, en daaraan voldeed Ik gaarne. „Innsbrück is de hoofdstad van Tirol. Ik had van een groote gymnastiekvereeniging daar een uitnoodiging gekregen om eens mede te werken. Mijn turnvriend uit Enschede, die toevallig bjj mij op bezoek was, wilde ook graag mee. Met twee paar skies vertrokken wjj naar Garmisch-Partenkirchen en besloten van hier uit naar Innsbrlick op skies den tocht voort te zetten. Bjj de oefeningen bleek echter, dat mijn vriend niet veel van het skiën terechtbracht. Hy stond voor de eerste maal in zijn leven op skies. Na twee dagen echter kwam de generale repetitie. Een afda ling van een berg, die voor mijn leerling niet daij na veel valpartijen eindelijk in het dal eindigde. Wy konden het er echter op wagen den tocht naar Innsbrück aan te vangen. „Die drei Zinnen". Na een tweedaagschen tocht door het „Mit- tenwald", bereikten we eindelijk Innsbrück. Tot aan den dag van de uitvoering hadden we nog een heele week de tijd. En dat was juist genoeg om een grooten tocht te maken in het skiparadijs de Dolomieten. Tot doel kozen wij „Die drei Zinnen". In 'n kleine „Albergo" aan de Italiaansche grens brachten wy den nacht door. De trein bracht ons den volgenden morgen naar den eersten bergtop der Dolo mieten. Van hier tot Ortisei was het een zware skitocht. Eindelijk bereikten wij Cortina, van waar het tot „Die drei Zinnen" nog maar een tochtje van een dag is. In de heerlijkste zonne schijn liggen de drie bekende bergtoppen voor ons. Geweldig en grootsch, zooals wij het ons steeds hadden voorgesteld. We hebben onze rugzakken goed gevuld en beginnen den tocht. Na vele uren hebben we de eerste berghut halfweg van den „kleinen Zinne" bereikt. Wy blijven daar echter niet, maar haasten ons om de groote hut te bereiken. Van hier uit onder nemen de bergbeklimmers hun tochten. Velen zijn reeds naar beneden gestort, maar er zijn steeds weer menschen, die met levensgevaar trachten den top te bereiken. Eindelijk be reiken wij ons doel, de groote berghut. Lan gen tijd staan wij op het terras en kijken vol bewondering in het rond. Vele foto's worden gemaakt ter herinnering aan deze grootsche natuur. Noodlot. Dan aanvaarden wjj den terugtocht. De sneeuw is intusschen hard geworden door de vorst en daardoor is de terugtocht moeiiyker en gevaarlijker geworden. Op den terugtocht ontdekten we in een keteldal onder ons een skilooper, die tot aan de borst in de sneeuw staat en niet by machte is er uit te komen. Henk blijft steeds achter my, maar plotseling kan hy zich niet tegenhouden, slaat een paar maal over den kop en komt ook in het ketel dal terecht. Voor dat hy daar uit is, is waarde volle tijd verloren gegaan. Maar ook mij laat het noodlot niet met rust. Toen wy een berg rug overtrokken, verlies ik een ski en deze glijdt steeds sneller naar beneden en komt in een kloof terecht. Wanneer wy eindelijk myn ski teruggevonden hebben is het reeds donker geworden. De eigenlijke daling was toen eigen lijk nog niet eens begonnen. Eenmaal hooren we hulpgeroep. We probeeren de richting te bepalen, maar daarbij verdwalen we. We kun nen elkaar nu nauwelijks meer zien. Plotseling voel ik den grond onder mijn voeten verdwij nen en voel ik mij zinken. Hoe diep weet ik niet meer. Henk is eveneens neergestort, en toen wy uit de sneeuw te voorschijn krab belden, had hy zijn voet bezeerd. Gelukkig kan hij echter nog verder. Het ia zeer koud en we zijn doodmoe, terwijl bovendien een storm is opgestoken. We zyn nu verdwaald. We hebben nu weliswaar een beschermend bosch gevonden, maar een oud spoor vonden we ook hier niet. Vele malen dachten we de lichten van een hotel te zien, maar eerst na vele uren toen onze handen en voeten bijna bevroren waren, bereikten we een huis. We zyn gered, de „witte dood" heeft ons voor dit maal niet achterhaald. Een eenzame skilooper werd den volgenden morgen dicht by de berg hut doodgevroren gevonden. Hebben wij zyn geroep gehoord? Nog op tyd. Aangezien Henk voorloopig niet kan ski loopen reizen we per trein naar Venetië. Na een paar dagen bezitten we echter geen geld meer, terwyl we over twee dagen bij de uit voering in Innsbrück moesten zijn. Wat r.u? Toevalligerwijs ontmoetten wij een Duit- schen heer, dien wij een kleinen dienst bewe zen en hij neemt ons nu mee naar een hotel en onthaalt ons op wijn en spaghetti. Deze heer is met een gezelschap van 600 menschen hier in Venetië en keert dan den volgenden dag weer naar Duitschland terug. Ais blinde passagiers van dezen trein bereiken wij dan ook eindelijk Innsbrück, en komen nog net op tyd om aan de groote gym-uitvoering mede te werken. De ontmoeting. Na eenige dagen besloot ik de terugreis te aanvaarden, terwyl Henk nog eenige dagen in Innsbrück verbleef. Ik ging met den trein naar Worms, waar ik des avends aankwam. Op het stationsplein stond een politieagent, die my vertelde, dat de weg naar de jeugd herberg, waar ik zou overnachten, nog tame lijk ver was, entik my zeer zou moeten haas ten. daar de jeugdherberg om tien uur ge sloten wordt. Een onbekende sprak my aan en bood mij aan mij den weg te wijzen. „Je bent zeker een natuurvriend", zegt hij, en als ik verklaar, dat hy het juist heeft, zegt hy, dat ook hij een natuurvriend is en deze elkaar dienen te helpen. Ik kon de jeugdherberg toch niet meer op tyd bereiken, zeide hy, en hy bood mij toen aan om bij hem te komen slapen. Daar had' ik niets op tegen, en daar ik voor den nacht toch onderdak moest hebben, nam ik zijn voorstel aan. Myn gastheer bracht mij naar een don kere buurt, waarin het huis van hem gelegen was. Hij bleek op de vyfde verdieping te wo nen. Op de trap is geen licht en wij beklimmen deze in het donker. Op de vijfde, en tevens laatste, verdieping heeft mijn gastheer zijn kamer. Vaal valt het maanlicht door een dak venster. Ik struikel over boeken, die op den grond liggen en kruip in bed. Dit alles is eigenlijk een beetje angstig, doch de man spreekt my gemoedelijk toe als hy by my in bed kruipt om dit met mij gedurende den nacht te deelen. Dat had ik mij echter allemaal geheel anders voorgesteld. Maar van terug gaan kan nu geen sprake meer zijn. Het gesprek, dat hij begint is weinig op wekkend, het handelt over dingen, die mij aan onheil doen denken. Eerst na myn bewering, dat ik doodmoe ben, laat hij mij met rust en slaap ik in. Ik word vele malen wakker en dring my dan flicht tegen den wand, steeds in afwachting, dat er iets zal gebeuren. Als ik des morgens ontwaak, staat mijn gastheer bij het gasfornuis en is bezig met koffie zetten. Er wordt op de deur geklopt. Mijn gastheer beduidt mij stil te zyn. Buiten staat zyn broer, die naar zyn werk gaat en niet behoeft te weten, dat hy een gast heeft, zoo zegt hy. De broer gaat weg. Toen de schreden reeds lang verdwenen waren, begint myn gastheer op nieuw met koffie zetten. Er wordt echter weer geklopt. Wy maken natuurlijk ook nu weer niet open en houden ons stil, totdat buiten alles weer rustig wordt. En opnieuw wordt het gasfornuis, dat steeds uitgedaan werd, weer aangestoken. Ik heb mij reeds lang aan gekleed en bekijk de kamer eens. Overal op den grond liggen boeken verspreid. „Ik begin van heden af een ander mensch te worden", zegt de man en kijkt daarbij in een bijbel, dien hij plotseling ter hand heeft genomen. Dan trekt hij een portret van den wand en ver scheurt het in duizend stukken. Er komt een steeds angstiger gevoel over mij, terwyl er nu weer heftig op de deur geklopt wordt. Als wij weer geen antwoord geven, probeert men daar buiten de deur open te breken. „Als je er in durft te komen, sla ik je het hoofd in", roept plotseling mijn gastheer, en zwaait daarbij een grooten hamer, dien hij te voorschijn ge haald heeft. Hij probeert mij dan in een klein aangrenzend kamertje te duwen, maar ik vlucht naar het balcon en klim naar een ven ster van het aangrenzende huis. Er staat ech ter een vrouw voor, die van schrik plotseling het venster dicht slaat, zoodat ik het kozijn moet los laten en met meer geluk dan wijsheid weer op het balconnetje terecht kom. Daar was ik byna naar beneden gestort. Intusschen hebben drie mannen de deur opengebroken en is myn gastheer in het kleine kamertje ge vlucht. Als ik van het balcon naar binnen treed, staat er een agent voor my, die vraagt wat er hier aan de hand is, waarop ik echter het antwoord schuldig moet blijven, daar ik er niets van begrijp. Ik moet echter mee naar het politiebureau. Voordat ik echter meega, zie ik nog, dat een andere politieagent de andere deur opengebroken heefh en met een pistool in de hand tegen myn gastheer zegt: „Ik maak je er opmerkzaam op, dat ik van het wapen gebruik zal maken in geval je tegenstand biedt". „Vertel my eens alles", zegt.de politiecom missaris, waarvoor ik gebracht ben. „Ik heb honger", zeg ik, want het is al 2 uur in den middag geworden. Ik krijg nu eerst brood en koffie, en dan vertel ik, hoe ik daar kwam en wat ik beleefd heb. „Anders niet?" zegt de commissaris. Maar ik zeg, dat ik niets te ver zwijgen heb. Dan staat hij op, geeft mij een hand en zet: „Je hebt geboft; deze man staat onder politietoezicht en slechts aan het feit, dat hij zich niet zeker gevoelde, heb je ver moedelijk te danken dat je nog leeft. Ga nu maar naar huis en wees voortaan voorzichtig". Myn ouders thuis vertel ik niet van deze geschiedenis. Ze behoeven niets van de ge varen te weten, die loeren in een vreemde stad onder al deze onbekende menschen, of alleen ver van alle menschen in het hooggebergte der Dolomieten. In het rijk van „Die drei Zinnen" Uit het politie-rapport GEEN RIJBEWIJS. Wegens het niet bezitten van een rijbewijs werd gisteren een autobestuurder op de bon gezet. MISHANDELING. Een bewoner van de Brouwerstraat deed aangifte, dat zijn 11-jarig zoontje door een bewoner van de Vischstraat was mishandeld. Dat mag niet. Wanneer U een of ander muziekinstrument wilt overnemen of er een hebt aan te bieden, plaats dan een De kosten? Gering 1 aangeboden Gevraagd een flinke Dienst bode voor dag of dag en nacht. Mevr. De Mooy, Timorlaan 8. Te spreken 's av. van 89 uur. Het Kind. Nummer van 24 Februari. Uitgave C. A. Spin Zn. N.V., Amsterdam. J. Terwij schrijft in dit nummer over „Het Christuskind in de schilderkunst". Goede bijdragen over „De openbare school", „Wan ordelijkheden rondom een lastig kind", en van M. Zwa&gdijk een zeer goed artikel over „Oude vormen en klanken in het kinderspel en -lied". Het blyblad „De Merel" ziet er als gewoonlijk weer bijzonder smakelijk uit, en werd, evenals het hoofdblad, prima geïllu streerd. De Kern. Uitgave Van Holkema 4 Wa- rendorf N.V. te Amsterdam. Februari-num- mer. Diverse actueele bijdragen vindt de ,,Kern"-lezer in dit Februari-nummer. Om een voorbeeld te noemen: „Is Duitschland be stand tegen de blokkade?", „Wordt de wereld beter?", „Kleine landen provoceeren", „De IJzerenLong" enz. Een interessant en leer zaam nummer, dat niet ongelezen zal blijven. De Tooneeldilttant. Officieel or gaan van den Alg. Nederl. Dilettanten Toon- neelbond. Uitgave Dallaan 8, Baarn. Februari nummer. In dit nummer treffen wy bijdragen aan over „Waarom Premières", en een beschou wing over het in Den Helder nog frisch in de herirtnering liggende tooneelstuk „De Nacht van Bess". Voorts is daar het ver- eenigingsnieuws. Tijdseinen. (Stemmen uit Christelijk Historischen Kring). Uitgave N.V. Drukkerij C. Blommendaal. Den Haag. "In deze aflevering van „Tijdseinen" komt Ir. B. M. Smits 1.1. aan het woord. Van zijn hand leest men een leerzaam, en daarbij op merkelijk helder gesteld artikel, getiteld „Be- dryfsvryheid in den landbouw". Zoo ooit, dan is deze bijdrage juist n u van bijzondere ac tualiteit. Wjj kunnen haar dan ook van harte aanbevelen. Het kompas van den Midden stander. EJen nieuw tijdschrift, speciaal gewijd aan de belangen van den middenstand, onder hoofdredactie van M. J. Leendertse. De redactie, allen bevoegde krachten, die midden in de practyk staan en in nauw con tact leven met den middenstand, heeft inge zien, dat er aan de toerusting van den mid denstander nog veel ontbreekt. Dat ook bij de velerlei moeilijkheden en leemten bjj op leiding en studie leiding en voorlichting ge- wenscht is. Door middel van dit tijdschrift willen redac tie en medewerkers het hunne doen om daarin verbetering te brengen. De middenstand bevindt zich in een buiten gewoon moeilijke periode, waarin alles wat de middenstander kan bieden aan energie, ken nis en scholing van hem zal worden gevraagd. Naast een inleidend artikel van den hoofd redacteur, onder den titel: Verantwoording, geeft dit eerste nummer diverse zeer lezens waardige bijdragen. Het is een uitgave van T. Wever N.V., Fra- neker. Wiegekind en Kleuter, maandblad voor moeders, onder redactie van mevr. J. Rie- mensReurslag, Febr. 1040. Dit goed verzorgde en geïllustreerde moe derblad opent met een fijn gedicht van A. Vuerhard. Daarna komen eenige heel leer zame artikelen voor onze jongen moeders. Het taboe van het kind, door H. G. Canne- gieter; Verwende kinderen, door J. R.; Zoon Joost door D. L. Daalder; een medische bij drage over Ingewandswormen en Zindelijk worden en blijven; Cosmologie als basis der opvoeding van het kind, door Leo Knegt; De opvoedende spelen van Decroly met eenige voorbeelden van dit speelgoed. De naaiwerk rubriek beschrijft een jurkje voor een meisje van 7 j.; zomerondergoed voor kleuters en een fleurige versiering voor de kinderkamer. Dan nog de vraagbaak voor moeders, waarin dezen keer heel wat vragen beantwoord worden. „O ne Nederlan d". Het Februari-nr. van „Ons Nederland", het orgaan der Alg. Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, opent met een artikel Nederland als Toeristenland", waarin wordt aangetoond op welke punten Nederland al» gastvrij reisland nog te kort schiet in zijn plichten als gastheer, en wat daartoe ter ver- beteriilg moet worden gedaan. De Directeur der K.L.M., de heer Plesman, wijdt een beschouwing aan „Vreemdelingen verkeer en A.N.V.V." en komt tot de con clusie dat de belangrijkste arbeid der A.N.V.V, niet genoeg door particuliere en officieele in stanties kan worden kesteund. ONTVANGEN BROCHURE'». De Drukkery W. Gaade, Verversdijk 68 te Delft zond ons het „Rapport van de com missie ter bestudeering van de organisatie der gezondheidszorg", ingesteld door een vier tal vereenigingen. De uitgeverij N. Samson te Alphen a. d. Rijn zond ons de brochure „Registratie van Arbeidskrachten", het rapport van een com missie, ingesteld door het hoofdbestuur der Nederlandsche maatschappij voor nijverheid en handel te Haarlem.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 4