Succes kon het niet bolwerken H.R.C.'s negende tegen H.R.C* Matig spel aan beide zijden Watervogels- W.W. 0-0 Atlas kraakt Schagen 6-2 Oudesluis-HRC III 4-1 Helder start met een 4-2 zege op WFC zegeviert met 2-0 ■I Haarlem-'t Gooi 3-4 Geen daverende prestatie HBS-Hermes DVS 2 3 D.CXS.-Stormvogels 0-0 Feyenoord-D.F.C* 2-0 Sommige adverteerders Succes kreeg het al direct niet gemak kelijk om na de gedwongen rust-periode tegen de leiders te moeten aantreden.. De uitslag echter doet het vermoeden wet tigen, dat er een spannende stryd op YVieringen is gestreden. Niets is minder waar, integendeel, het was een vr\j slappe vertooning, welke het handevol publiek kreeg opgediend. De rustperiode heeft Succes geen goed ge daan; hadden de blauw-zwarten voor de vorst al eenige veeren gelaten, in dezen vorm zul len er heusch nog wel meer volgen. Als ver zachtende omstandigheden kunnen gelden, dat men drie invallers telde, maar dat is dan ook het eenige lichtpunt, mits er uit een an der vaatje wordt getapt en er weer duchtig getraind wordt. Want het falen der meeste spelers ligt o.i. aan onvoldoende training. Speelden alle Successers dan zoo slecht? Neen, dat niet, want anders had de score toch wel hooger geweest. In de eerste plaats noemen we dan den eminenten doelverde- diger Posthumus. Wat deze keeper presteert grenst vaak aan het ongelooflijke. Niet alleen, dat hij jk- demonstreerde hoe 1 Lis, Dissel geen kopbal- li len kon „fabricee- ivaMM ren"> maar ook moest hij menig hard schot PMS stoppen, hetwelk hem wijze POSTHUMUS, die zich zoo fraai weerde op sublieme afging. Goed gesteund door zijn mede-achterhoede spelers Lont en Iede- ma, hebben zij Succes voor een débacle be hoed. In de blauw zwarte middenlinie werd eveneens hard gewerkt en verdedigend kunnen ook Koorn— Montulet en Slikker op een goeden wedstrijd terugzien. Wij schrijven juist verdedigend, want de schuld van een sterke H. R. C.- meerderheid gedurende den geheelen wed strijd ligt absoluut bij dit drietal. De toch al zwakke voorhoede kreeg in 't geheel geen steun en dat pas 27 min. in de tweede helft de eerst corner voor blauw-zwart werd ge noteerd zegt reeds genoeg. Ja, Succes had ook wel eens een aanval, zeer zeker, maar welk gevaar school er in? De linker-vleugel kon ons nog het meest bekoren, n.1. Lont—Rijkers. Lont probeerde tenminste nog eens te schieten en zoowaar had hij Dijkshoorn bijna verschalkt, terwijl Rijkers een beheerschte, technische partij ten beste gaf, waar we met pleizier naar keken. Na de rust ging Rijkers rechtsbinnen, Nieuwbuurt linksbuiten en Schmidt rechts buiten. Er kwam wel meer leven in en er ontstonden zelfs eenige gevaarlijke aanvallen, maar het pittige spel van de Successers, wat hun op zoo'n hoog plan heeft gebracht, ont brak toch nog. Hopenlijk zal het, nadat de ploeg weer compleet en ingespeeld is, wel weer beter gaan, maar dan dient toch voor al de voeding van de voorhoede niet verwaar loosd te worden door de middenlinie, opdat niet, zooals nu gebeurde, iedere doelschop bij de tegenpartij belandt. Hoe H. R. C. speelde. Uit bovenstaande beschouwing blijkt wel, dat Racing nu ook niet zoo produc tief speelde, als we dat wel eens eerder zagen. En inderdaad was dat ook zoo. Dissel en Sanders waren opgesteld en ze deden mee ook, maar of 't te bemerken was, dat trekken wij sterk in twijfel. Vooral de linksbuiten kon niet in z'n schaduw staan. Opgelegde kansen, die anders dankbaar door Racing's goalget- ters benut worden, werden nu ojn zeep gebracht. De beste man in de voorhoede was De Jongh en Posthumus heeft enkele keeren zijn vuisten kunnen voelen door zijn harde scho ten. Het deed ons werkelijk genoegen, dat het tweede doelpunt van zijn schoen kwam. Van Pelt was nog veel te zelfzuchtig en knoeide daardoor veel voor zijn medespelers. De middenlinie was ditmaal het beste deel van de ploeg, waar vooral Selderbeek niet vreemd aan was. In tegenstelling met Succes trokken De Hilversummers maakten gebruik van de Vele fouten der achterhoede van Haarlem en gedurende de 'eerste minuten waren zij over wegend in den aanval. Door dit falen was de stand spoedig 02 door toedoen van N. Co- hen en Kreuning. Daarna kwam Haarlem in het offensief en eenige goede aanvallen wer den opgezet. Uit een dezer doelpuntte Van Polanen tegen (12). Voor de rust aanbrak ging het spel vrijwel gelijk op, waarbij 't Gooi in den aanval gevaarlijker was. J. Cohen schoot van dichtbij in en de keeper stopte het schot onvoldoende, waarvan Kreuning ge bruik maakte (1—3). Na de hervatting was Haarlem beter op dreef en de voorhoede zette goede aanvallen °P. Op fraaie wijze verkleinde Smit den ach terstand door een hoekschop in te koppen. Vijf minuten later veroorzaakte één back der gasten een strafschip en Smit scoorde den gelijkmaker (33). De strijd werd bijzonder spannend, waarbij Haarlem het beste spel Vertoonde. Vijf minuten voor het einde kreeg t Gooi een strafschop toegewezen en Van Reenen bezorgde zijn club een voorsprong '3"—4). De Hilversummers trokken zich in de verdediging terug, waardoor zij de overwin ning behaalden. de roode kanthalfs goed mee achter hun voor hoede en wisten, daardoor steeds deze linie aan het werk te houden. Buitenhuis maakte een minder goede beurt, Leavy was goed en Dijkshoorn kreeg slechts één gevaarlijk schot, wat hem goed afging. Over den wedstrijd. het volgende. Al direct moest Posthumus op treden, eerste een corner van Sanders, daarna een vinnig schot van De Vries, maar resoluut werkte de Wieringer den bal weg. HRC is al voortdurend in de meerderheid, maar het blijkt uiterst moeilijk om door den Succes-muur heen te komen. Een vrije schop van Selderbeek was weer voor Posthumus, hoewel het slechts met groote moeite ging ten koste van een corner, de vierde reeds in een kwartier. Als de corner wegge werkt is, krijgt Romeyer den bal op het midden veld vrij, handig samen spel met De Jongh en Dissel, goed komt de bal voor doel, waar Sanders klaar stond om de rood- jes met een fermen kop bal de leiding te geven (0—1). Succes gooit er nu toch een schepje op en inderdaad benaderde de Sanders, voorhoede den HRC-doelmond. Toen Stolk een maal Selderbeek niet begreep, dachten we, dat Succes een kans kreeg, maar Dijkshoorn was er eerder bij dan Schmitt en dirigeerde den bal weer in het veld. HRC kon rustig vanuit het middenveld de aanvallen opbouwen, want er waren nimmer blauw-zwarten te vinden. Bijna was het 20 geworden, maar de scheidsrech ter constateerde zeer terecht buitenspel van Sanders. Voor de rust viel er verder niet veel meer te bespeuren, zoodat deze met een mage- ren 10 voorsprong voor HRC inging. Na de rust regende het steeds. Na eerst wat heen en weer getrap kreeg de rechtervleugel van Racing den bal, een lage voorzet volgde, handig stapte De Vries over den bal, waar De Jongh klaar stond om met een ferm schot den stand op 02 te brengen. We kregen nu een periode, dat Succes op leefde, er volgden eenige aanvallen, maar het .beslissende schot ontbrak steeds. Trouwens, ook Racing deed er niet veel meer aan, kansen genoeg, maar, zooals reeds ge zegd, ook hier waren de schutterS-capaciteiten thuis gebleven. Wel was het duidelijk merk baar, dat bij Racing het kleine terrein een ge ducht woordje meesprak. Alzoo brak het einde met onveranderden stand aan en had HRC een 2—0 overwinning behaald. Deze wedstrijd werd in een voortduren- den regen gespeeld, die het terrein uiterst glad had gemaakt, vooral voor één der doelen. De thuisclub speelde nochtans aanmerkelijk beter dan den vorigen Zon dag in de match tegen HRC 3. In alle linies vlotte het nu veel beter; met gezonde geestdrift werd gespeeld en technisch was alles veel beter. Kortom, een rehabilitatie voor het teleurstellende spel van Zondag j.1. Wieringerwaard viel tegen met haar voor hoede, waarin Schenk lang niet meer de oude robuste doorzetter is, al spande hij zich ook geducht in. Veel beter was de linksbuiten, die nogal eens gevaarlijke situaties wist te schep pen. Middenlinie en achterhoede waren zeker niet minder dan die van de tegenpartij. Hun destructief spel was de bewegelijke voorhoede der Vogels diwijls te machtig. De uitslag, 00, typeert volkomen de krachtsverhouding. Hoe uitstekend soms de beide stormlinies attaqueerden, steeds bleken de defensieve krachten een te groote hinder paal om succes te oogsten. De str(jd. Voor rust, toen de thuisclub den wind tegen had, speelden zich niettemin de spannendste situaties voor het doel der bezoekers af. Mid denvoor en linksbuiten gaven hier den toon aan. Driemaal dachten wij Watervogels te zien scoren; tweemaal door toedoen van den links buiten, toen de bal accuraat werd ingeschoten, en ééns uit een vrijen schop. Doch telkens dook de keeper in den goeden hoek en voorkwam gevaar. Wieringerwaard was in het veld niet de mindere, ook hier een goed onderhouden open spel, maar de voorhoede was lang niet zoo gevaarlijk. De goede opstelling kon maar niet gevonden worden. Feitelijk vlak voor de rust kregen de roodbroeken hun eerste se rieuze kans, maar men schoot den bal van dichtbij in het zijnet. De tweede helft. In de 2e helft heeft Watervogels langen tijd een groot overwicht gehad, waarin het doel der gasten menigmaal aan een zware beproe ving onderhevig was. We zagen zuivere cen ters van de vleugelspelers, gevolgd door flit sende doorbraken, maar het achtertrio wist, soms met het noodige kunst- en vliegwerk, het doel voor een doorboring te vrijwaren. Hetzelfde kunnen we zeggen van het laatste gedeelte van den speeltijd, toen Wieringer waard domineerde. Ook toen een serie hache lijke momenten voor den doelmond. waarin het een paar keer geducht spande.. Maar kee per en backs (vooral de „rechts") retourneer den steeds op besliste wijze. Het bleef een wedstrijd die de volle 90 minuten lang door de verdedigingen beheerscht werd. Het was en bleef 00; ondanks deze cijfers, die wat onbevredi gend aandoen, toch een ontmoeting met interessante gedeelten en waarin goed voetbal gedemonstreerd werd. Scheidsrechter Goudswaardt leidde tot ieders genoegen. Vijf minuten voor het eindsignaal werd het nog 60 voor Atlas, de gasten op het Sparta-terrein, en in die laatste vijf mi nuten eerst, slaagde Schagen erin twee doelpunten te maken en daardoor althans de eer te redden. De Atlas-ploeg was vooral in de tweede helft overwegend sterker, de spelers ook stuk voor stuk zwaarder dan de mannen in het geelzwart en hun overrompelend spel heeft den Helder- schen voor een goed deel aan de overwinning geholpen. Niet geheel, want het geluk speelde bij dezen merkwaardigen wedstrijd een groot woordje mee, en dat geluk was nimmer met Schagen. Sparta gaf behoorlijk partij, waarbij vooral Bremer, J. J. Slikker, v. d. Ben en Leen Schoorl door hun harde zwoegen opvielen. De Moor leek ons nog steeds niet ingespeeld. Kee per P. Schoorl speelde dezen middag beneden zijn kwaliteiten. Bij Atlas was de keeper de groote ster, samen met de forsche backs vormde hij een uitsteken de verdedigingslinie, welke vrijwel onneembaar bleek. De achterhoede van Schagen beging de fout zich verkeerd op te stellen en zag dit te laat in. Over de leiding zal Atlas wel meer tevre den zijn geweest dan Schagen. De wedstrijd. In het eerste kwartier is Schagen beslist de meerdere, het ziet er naar uit of het vlugge korte spel der Spartanen productief zal wor den. Herhaaldelijk zitten de geelzwarten voor het doel der bezoekers en zij missen eenige mooie kansen. Spoedig heeft Atlas de tactiek van Schagen door en zijn midvoor tracht het daartegen in open spel en lange passes te zoe ken. Dat lukt en Schagen kan dat al spoedig niet meer beloopen, het uithoudingsvermogen van Atlas blijkt beduidend gropter te zijn. Ech ter, na 30 minuten spelen is de score nog steeds blank en nog vrij onverwacht neemt Atlas uit een duel voor het Sparta-doel de leiding, 01. In het laatste kwartier voor de rust zetten de bezoekers er nu alles op om een veilige voorsprong te krijgen. Zjj zyn zeer fortuinlijk, het tweede doelpunt volgt spoedig en het derde krijgen zij al heel goedkoop, als keeper Schoorl het leder uit handen laat vallen. De tweede helft breekt aan met een 30 stand in het voordeel der gasten. Na de rust heeft Schagen weinig meer in te brengen. Eenige malen bederft de lat een mooie kans, en als het spel weer acht minuten oud is, doelpunt Atlas tweemaal achter elkaar. De eerste maal, als keeper Schoorl uittrapt en de bal tegen de paal ketst, zoodat een Atlas man hem voor het intrappen heeft, de tweede maal als Schoorl is uitgeloopen en zijn doel geheel vrij is, 05. Dan komt de periode waar in Bremer voor Schagen alles op alles zet, na dat hij eerst zoo onfortuinlijk is geweest den bal in eigen net te deponeeren, zoodat Schagen een 06-achterstand heeft. Vastbesloten zich te wreken, is hij overal tegelijk, sjouwt van voor naar achter, envier minuten voor het einde scoort hij op fraaie wijze, 16. Vlak daarop is het Van der Ben, die Atlas-keeper verrast en er 26 van maakt. En dan is het leed geleden Op ouderwetsche wijze heeft gisteren Oudesluis laten zien, dat ze nog steeds niet den moed laten zakken, na de 51 nederlaag Zondag j.1. geleden tegen Hel der 2. HRC stond gisterenmiddag mach teloos tegen de snelle aanvallen van de mannen van Stammes. Niet dat HRC slecht speelde, integendeel, maar tegen de prachtig op dreef zijnde Oude- sluis-middenlinie was geen kruit gewasschen. Ook de voorhoede was goed op dreef en bracht met haar snelle aanvallen de Racing- achterhoede voortdurend in het nauw. Bij Racing ontbrak het beslissende schot, waar door de aanvallen meestentijds op niets uit liepen. Tegen het einde was HRC zelfs in de meerderheid, maar toen stond de O.-achter- hoede pal, zoodat O. een verdiende zege be haalde. De wedstrjjd. HRC wint de toss, en verkiest eerst tegen den wind en motregen in te spelen. De eerste aanvallen zijn voor O., maar voorloopig is de HRC-achterhoede nog op haar post! Toch blijft O. aanval'en en er komen eenige hache lijke situaties voor het H.-doel. Na vijftien minuten volgt dan eindelijk het eerste doel punt. Een voorzet van links laat de rechts binnen in het net verdwijen (10). Meteen na den aftrap neemt de Oud.-mid- voor den bal over en zijn geweldig hard schot kan de keeper slechts gedeeltelijk stop pen. De O.-linksbuiten vangt den mislukten uittrap op en kogelt no. twee in het net, met medewerking van een Racing back (20). Dit is HRC te bar en verwoed komt ze op zetten. Hoog zweeft de bal voor het O.-doel, maar de spil werkt weg. Dan is de midvoor er door, doch zijn schot belandt tegen de paal. Een doelpunt hangt in de lucht en als na dit Racing-overwicht eenige corners O. niets opgeleverd hebben,, krijgt de O.-mid- voor een juweeltje van een throughpass, die hij op onnavolgbare wijze in een doelpunt omzet (30). Zoo verstrijkt de eerste helft, waarin reeds de beslissing voor het eindresultaat gevallen was. Na de rust probeert eerst HRC het nog eens, maar de O.-achterhoede is op haar qui vive. De O.- Evenals HRC vorige week is ook Helder met een overwinning van wal gestoken; met 42 moest het op bezoek zijnde WFC het onderspit delven. En ook de Withemden zijn in dezen eersten wedstrijd niet tot daverende prestaties gekomen. Evenals Zondag j.1. bij Racing kleefden er aan hun spel, die onvolkomenheden, die een langdurige rust kenmerken. Er werd geaarzeld op momenten, dat men moest ingrijpen, er werd niet zuiver aan gegeven en vaak gebeurde het ook, dat men elkaar niet begreep, waardoor gapingen ont stonden, die, indien er een tegenstander in het veld had gestaan, die beter op dreef was ge weest dan WFC, voor Helder noodlottig had den kunnen worden. Dat Helder gewonnen heeft, hebben de Withemden te danken aan hun doorzetten en aan enkele zeer goede oogenblikken van hun voorhoede, die het de blauwwitte achterhoede den geheelen wed strijd door duchtig lastig maakte, en welke linie dan ook verreweg het beste deel van het elftal was. Wagenaar als middenvoor werd terdege bewaakt door den uitstekenden WFC- spil en het pleit voor zijn doorzettingsver mogen, dat hij er verscheidene malen toch in slaagde, aan deze bewaking te ontkomen en gevaarlijke situaties te scheppen. Ook God schalk was zeer actief, terwijl Krab en v. d. Berg nuttige verbindingsspelers bleken, die zich echter moeten hoeden /oor te veel „zwer ven". De middenlinie en achterhoede waren niet op elkaar ingespeèld, vooral tusschen Voer man en Teekelenburg „boterde" het niet. En het was maar goed, dat invaller keeper Beek hoven kranig zijn doel verdedigde, anders had den er wel eens meer dan twee tegenpunten kunnen vallen. WFC viel vooral na de rust tegen. Het beste deel vonden wij de achterhoede, waarin de spil en keeper goed werk verrichten. Voor de rust hadden de WFC-ers meerdere malen het beste van het spel. De wedstrijd. Reeds dadelijk na den aanvang nam WFC het heft in handen en belaagde het Helder- doel verscheidene malen op ernstige wijze, doch allengs kwamen ook de aanvallen der withem den los. en teen bleek dat Helder het nog niet geheel verleerd was, al was het plaatsen on zuiver. Hierdoor kregen de aanvallen der wit- jakken nog niet dat gevaarlijke karakter, dat ze in den loop van den strijd zouden krijgen. Want toen eenmaal bleek, dat de Heider- voorhoede voor het WFC-achtertrio n!et te duchten had, toen waren er ook reeds de eerste kansen, v. Tongeren kwam op 25 m vrij met den bal en zijn kogel was onhoudbaar voor den keeper. Nu stond echter de paal nog in den weg. Ook Wagenaar was er eenmaal doorheen, doch zijn schot vond geen genade in de oogen van den W.-doelman. WFC de leiding. Na tien minuten spelen nam WFC de leiding door een treuzelen in de Helder-.defensie, dat door den midvoor op afdoende wijze werd af gestraft. Helder gaf den moed echter niet op en met enthousiasme werd begonnen om den achterstand weer in te halen. Dit lukte, nadat een heelen tijd de witjakken reeds een veld- meerderheid ten toon gespreid hadden, aan Godschalk, die met een hard diagonaal schot na een pass van v. d. Berg den keeper geen schijn van kans gaf (11). Met dezen stand was het rusten. In de tweede helft bleef het spel ongeveer op hetzelfde peil. Voortdurend was Helder iets sterker en ook het veldspel van de witjakken kwam nu even beter tot haar recht. Hierdoor kreeg de H.- stormlinie gelegenheid te toonen wat ze waard was. Talrijke spannende situaties deden zich dan ook voor het WFC-doel voor, die echter alle geen genade vonden in de oogen van den W.-doelman. En juist toen wij dachten dat Helder haar pogingen om te doelpunten zou opgeven, waardoor automatisch WFC weer in de meerderheid kwam, namen de witjakken de leiding. v Het wordt 21. Met een doelpunt, dat klonk als een klok! Wagenaar was het die den grond slag legde, door na rechts te zijn afge dwaald, den bal scherp voor doel zette, waar Godschalk juist kwam toe'.oopen om den bal uit de lucht met een enorm har den kogel in den uitersten hoek te schie ten (21). Een juweeltje! Nu kreeg Helder kans op kans. Rottier k wam eenmaal voor open doel te staan, doch zijn schot ging hoog over, even later deed v. d. Berg het hem na. Dit werkte blijkbaar deprimeerend op de witjakken, want voor de tweede maal kreeg WFC de kans om zich te herstel'»!. Met als gevolg, dat door een ver voomitgespaelden bal Beekhoven verrast werd en de stand wederom gelijk was (22). Het wordt 42. Nog acht minuten moesten er gespeeld worden, toen Helder, die na den gelijkmaker nogmaals de tanden op elkaar gezet had, voor de tweede maal de leiding nam. En nu defini tief. Want nauwelijks een minuut later was ook het vierde en beslissende doelpunt ter wereld. Het eerste van dit tweetal had Wagenaar op zijn geweten, toen hij goed doorliep op een trekbal van Godschalk, waardoor hij in vrije positie voor den keeper kwam. De rest was daarna kinderwerk! Het vierde en laatste doelpunt scoorde v. d. Berg met een verre schuiver, die via de handen van den keeper in het net verdween. Toen was de strijd be slist. Helder had het tweede gedeelte der com petitie 19301940 ingezet met een verdienste lijke 42 zege, die een stimulans zal zijn voor de witjakken om op den ingeslagen weg voort te gaan en te toonen, dat ze in dit milieu van tweede en derde klassers volkomen thuis hooren. middenlinie stuwt haar voorhoede op goede wijze, en zoo wordt na eenigen tijd het spel weer naar de Racing halft verplaatst. Vooral de rechtervleugel is zeer actief, maar het schieten is slechter als voor rust en zoo gaan eenige kansen verloren. HRC geeft den moed nog niet op, en de O.-keeper moet zijn talen ten toonen, hetgeen hem goed afgaat. Toch krijgen de Racers loon naar werken, want na een half uur spelen behandelt de linksback van O. een voorzet van rechts verkeerd, waardoor de midvoor ongehinderd kan scoren (31). De Racers voelen hun kans en zetten alles op alles. Maar O. geeft geen krimp en de achterhoede retourneert alles. En als een van de weinige O.-aanvalien op de verkeerde wijze wordt afgeslagen, krijgt de O.-rechts- buiten een goede kans. Zijn schot is echter houdbaar, maar' de H.-keeper maakt een blun der en de bal verdwijnt in het net (41). Het pleit was beslecht. Aan weerszijden wor den nog eenige pogingen gedaan om de score alsnog te veranderen, maar als de scheids rechter voor het laatste fluit, heeft Oudesluis nog steeds haar verdiende 4I voorsprong. In een weinig aantrekkelijken wedstrijd heeft H.B.S. gisterenmiddag op Houtrust.een 23 nederlaag geleden tegen Hermes D.V.S. En deze uitslag is zeker nog erg geflatteerd, want de Schiedammers speelden een vlot en enthousiast spel en lieten nu en dan uitste kend voetbal zien. Had hun voorhoede over wat meer schutterscapaciteiten beschikt, dan was de overwinning zeker veel grooter ge weest. H. B. S. was er vandaag hopeloos uit. Het verband was totaal zoek. Doordat de ver dediging in het begin gelijk een zeef was, kon de middenlinie niet genoeg aandacht schenken aan haar voedende taak, zoodat da voorhoede geen steun kreeg. De anders zoo actieve vleugel KramerLangelaan bracht er vandaag dan ook niet veel van terecht, ook al omdat Langelaan nog niet heelemaal hersteld was van ziin blessure. De wedstrijd is vijf minuten oud, als Van 't Oever goed voor 't vijandelijke doel plaatst. De bal wordt hier opgevangen door Kramer, die in samenwerking met Koning het eerste doelpunt scoort. Hiermede is het voorloopig afgeloopen, want Hermes-DVS neemt nu het beste spel in handen en voortdurend worden mooie aanvallen opgezet. Bij een aanval mist Pellikaan en Koegenboech maakt hier handig gebruik van (11). Even later is het de linksbuiten Borranié, die op fraaie wijze het tweede doelpunt voor Hermes maakt (12). Na de rust wordt een onbenullig spel ver toond. Er wordt maar een beetje heen en weer getrapt, dat haast het aanzien niet waard is. Na 20 minuten moet Walhain wegens een blessure het veld verlaten en hij wordt ver vangen door Ubels. Na 25 minuten weet Van der Vegt zoowaar gelijk te maken door een blunder van Beun. Hij schiet van verren af stand op doel en Beun laat den bal glippen (2—2). Aan den anderen kant wil Taverne bij een aanval van de Schiedammers op zijn doel man terugspelen, doch dit mislukt. A. Janse bemachtigt den bal en lost een hard schot, dat in den uitersten bovenhoek verdwijnt (2-3). Jï De eerste competitiewedstrijd, welke DOS na een langdurige rustperiode in het Utrecht- sche stadion speelde, heeft weinig bevrediging geschonken. De Utrechtenaren telden twee in vallers: Dame en Van Zuilen resp. voor De Leur Jr. en Van Asten. Alleen Dame bleek een uitstekende speler. Stormvogels kwam terstond flink opzetten, met de bedoeling zoo spoedig mogelijk een doelpunt te forceeren. De Utrechtsche ver dediging weerstond evenwel dezen druk uit stekend, zoodat het gewenschte resultaat niet werd verkregen. De Utrechtsche aanval her stelde zich vrij spoedig en nam het initiatief tot den aanval van de gasten over. Doch ook voor het doel der gasten bleef de verdediging meester van het terrein. Aan weerszijden werd hard gewerkt om tot een doelpunt te komen, doch zonder succes. Ook in de tweede helft waren beide elftallen volkomen aan elkander gewaagd. In 't laatste kwartier werd Van Luin vervangen door Van Leur Sr. De Utrechtenaren geraakten ver moeid, hetgeen tot gevolg had, dat in de laatste minuten Stormvogels in het veld iets sterker werd. Bijna scoorde Van Pel in de laatste minuut de winnende goal. Het schot ging rakelings langs het doel. Beide elftallen kunnen tevreden zijn met dezen uitslag. Voor een publiek van 6 7000 man heeft Feyenoord in een vrij saaien wedstrijd ge wonnen van DFC. De strijd was in de eerste 10 minuten al beslist. Toen had Hoek, de kleine invaller voor Vente op de middenvoor plaats, al twee doelpunten gemaakt en in dien stand zou geen verandering meer komen. Wel bleef Feyenoord bijna voortdurend in den aanval, maar DFC trok de middenlinie terug en door deze verdediging, welke in een rechte lijn stond opgesteld, vermocht de Feyenoord-voorhoede niet met voldoende macht door te breken. Misschien had zij kans gehad, wanneer het spel open was gehouden, maar de Rotterdammers volhardden voor het doel in kort spel en dat werd steeds gebroken. Enkele verre schoten, van Sinke bijv., waren te zacht om Jas, den Dordtschen doelman, moeilijkheden te berokkenen en het enkele goede schot, dat nog gelost werd, wist hq te keeren. Het spreekt vanzelf, dat de Dordtsche voor hoede door dit verdedigingssysteem zwaar gehandicapt was. Gewoonlijk bestond zij uit drie man en dit drietal was niet bij machte de Rotterdamsche verdediging te overrompe len. Van Male heeft dan ook maar weinig te doen gehad. Zelfs de linkervleugel Punt en Mijnders die anders nog wel eens actief is, kon nu niet veel uitrichten, bewaakt als zij werd door Bas Paauwe. zitten uren op een pakkende tekst te „broeden" Verspil geen tijd! Laat ons U voorlichten Het kost niets extra!

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7