Finsche premier in Moskou Omgeving Russische straf Griek procedeert na zijn begrafenis Vrijz. democratische jongeren bijeen Geheimzinnige explosies ttInsulindett werkt zich uit het ijs Radioprogramma Marktberichten Openbare Leeszaal en Bibliotheek Finsche delegatie zonder volmacht Tijdschriften INGEZONDEN De Openbare Leeszaal werd gedurende de .maand Februari bezocht door 1872 mannen en 102 vrouwen, totaal: 1974 personen. Uitgeleend werden: 2388 romans, 1555 stu diewerken en 1746 kinderboeken, totaal: 5689 boeken. Romans: Heyward du Bose: Mamba's dochters; Daphne du Maurier: Jamaica Inn.; H. J. van NijnattenDoffegnies: Wladimir Roeszky's Merry musical ladies: Anna Reiner: Manja; O. Ruysch: Bets, een gestichtskind; G. P. Smis: Het spionnetje; M. Stoke: Rieman Co: Augusta de Wit: De drie vrouwen in het heilige woud. Buitenlandsche roman: A. J. Cronin: The citadel. Studiewerken: H. Brugmans e.a.: Zeemansleven; A. Di- tiand: Zakboek der geneeskruiden; A. Hij mans: Huwelijk en gezinsvorming; F. Kahn: Het leven van de mens, dl. 2; F. Kerkhof: Bouw zelf uw televisie ontvang-installatie; H. van Laar: Zieke aquariumvisschen; Mar- nix van Sint. Aldegonde: Officieel gedenk- boek;A. van Schendel: Breitner; F. van Thienen: Vermeer. Geschenken: J. A. Coltof: De bedrijfseconomische betee- kenis van de tweedehandsch markt; De gees telijke eenheid der menschen boven ras en nationaliteit; A. Smot Groote: Leven en wer ken van A. W. Groote; Jaarboek voor be rechting en reclasseering, 1940; Jaarboekje van de gereformeerde kerk van Den Helder, 1940; I. Klug: Het katholieke geloof; H. Loeb: Tandheelkunde en de organisatie van tandheelkundige hulp; A. J. H. van Lynden: Op zoek naar de Zuidgrens: Tweede Nota over de economische verdediging van de Ned. volkshuishouding; Opleiding en examens van de Ned. Unie van accountants; Practijk- examen voor boekhouden; S. Stall: Wat een man van vijf en veertig jaar behoort te we ten; Statistiek van de Ned. koopvaardijvloot en van de scheepsrampen o.h. jaar 1939; Ver slag van de Nutsspaarbank te Den Helder o. h. jaar 1939; Vraagstukken en opgaven bij de practrjkexamens in het boekhouden; J. Wasserman: Lebensdienst. Heden beslissing in de Russisch Finsche vredesonderhandelin gen? FINLAND LAAT ZICH GEEN ONEERVOLLE VREDE DICTEEREN.' De dag van heden zal, naar men algemeen in Zweden aanneemt, beslissend zijn voor de FinschRussische vredesonderhandelin gen. De eerste minister van Finland Ryti en minister Paasiviki, die ook vóór den oorlog met de Sovjets onderhandeld heeft, bene vens generaal Walden als vertegenwoordi ger van Mannerheim, bevinden zich te Mos kou. De Russen, die het initiatief voor de besprekingen hebben genomen, dringen er op aan, dat de vredesvoorwaarden geregeld moeten zijn, alvorens een wapenstilstand wordt gesloten. De Finnen hebben verleden week, vóór de conferentie begon een wapen stilstand gevraagd. Naar verluidt maakt Helsinki zich geen illusies. Men is niet geneigd zich een vrede te laten dicteeren, daar het Finsche leger niet verslagen en het Finsche volk niet ge slagen is. Men vraagt zich af, wat er zal gebeuren, wanneer de onderhandelingen mis lukken. Bij deze overwegingen spelen de berichten over plannen van de westelijke mogendhe den om Finland te helpen, een belangrijke rol, ook al zijn de meeningen over de waar de van die halve beloften verdeeld. Tegen over hen, die er door gesterkt worden in hun wil om den strijd tot eiken prijs voort te zetten, staan zij, die, geleerd door het lot van Tsjechoslowakije en Polen, niet op hulp van de westelijke mogendheden durven re kenen, ook al niet omdat zij de moeilijkhe den inzien, die er aan de verleening van een zoodanige hulp verbonden zouden zijn, zelfs als Zweden en Noorwegen in afwijking van hun tot nu toe gevolgde standpunt, troepen van de westelijke mogendheden door zouden willen laten gaan. Van een werkelijk doeltreffende hulp zou geen sprake kunnen zijn, omdat de capaci teit van de Zweedsche spoorwegen volko men ontoereikend is. Natuurlijk worden er geen officieele me- dedeelingen verstrekt. Vernomen wordt nog dat hangende de besprekingen de Finsche regeering het contact onderhoudt met de geallieerden over de wegen en middelen om zoo noodig de hulp aan Finland te vergroo- ten. Omtrent de juiste rol, welke Zweden en Duitschland hebben gespeeld in het tot stand brengen, van de onderhandelingen is weinig bekend. In Zweedsche officieele krin gen en in de Zweedsche pers werd er gis teren met nadruk op gewezen, dat Zweden geenszins druk heeft uitgeoefend om Fin land te bewegen taot een oneervollen vrede en geruchten over een samenwerken van Zweden met Duitschland werden eveneens door de bladen tegengesproken. De Finsche volksregeering ge arresteerd? Het Zweedsche blad de „Aftonbladet" ver neemt uit Kaunas dat Kuusinen en de ove rige leden van de door de Sovjets inge stelde Finsche volksregeering zouden zijn gearresteerd, omdat zij critiek hebben uitge oefend op de regeering van de Sovjet Unie wegens het openen van onderhandelingen met Finland. Valsche munter tot den kogel veroordeeld. De rechtbank te Leningrad heeft een zekere Toporov wegens het ver vaardigen en in omloop brengen van valsch geld tot den kogel veroor deeld. Zijn bezittingen zullen wor den verbeurd verklaard. De doode man was niet dood... In een der ziekenhuizen van Saloniki werd dezer dagen een man opgenomen, een be woner van een afgelegen dorp, die ernstig ziek was, zóó ernstig dat de opneming geen baat meer bracht. Na eenige dagen kreeg een begrafenisonderneming opdracht het stoffelijk overschot over te brengen naar de woonplaats, waar de teraardebestelling zou geschieden. Toen de lijkwagen evenwel over de slechte wegen naar het verafgelegen dorpje reed, gebeurde er, zoo meldt het D. N. B. volgens het N. v. d. D. een wonder: de doode man was niet dood. Hij was slechts schijndood geweest en stapte bij aankomst in zijn woon plaats tot ontzetting van allen uit den lijk wagen. Nu zou men venvachten, dat hiermede de zaak afgeloopen zou zijn, dat een ieder en niet in het minst de schijndoode zelf verheugd zou zijn over zijn terugkeer tot het leven, doch neen, in de eerste plaats bleek de man nogal ontsticht over de hot sende wijze, waarop hij naar zijn woon plaats teruggekeerd was, doch de grootste moeilijkheden kwamen, toen de begrafenis onderneming de rekening presenteerde. De man wilde deze in geen geval betalen. Hij had immers niets besteld! En voorts had de begrafenisonderneming een levende en geen doode vervoerd en voor passagiers vervoer is de prijs belangrijk lager. Men kwam niet tot een vergelijk en nu procedeert men. Saloniki's rechters zullen moeten beschikken over Salotno's geest. Stad en land hebben elkaar noo dig. Zaterdag opende de Vrijz.-Democratische Jongeren Organisatie in de jeugdherberg Koningsbosch te Bakkum een studieconfe rentie over het vraagstuk van de verhou ding van stad en platteland. In zijn ope ningsrede wees de conferentieleider de heer H. Harmsen voorzitter van het hoofd bestuur er op, dat tusschen stad en platte land een eenheid kan. worden bereikt zon der dat aan het eigen karakter van beide iets te kort wordt gedaan. Zaterdagavond sprak de heer F. E. H. Ebels, lid der Tweede Kamer, over de oeco- nomische zijde van het platteland. Ongeveer een vijfde deel onzer bevol king aldus spr. vindt zijn bestaan recht streeks uit den Landbouw. Daaruit volgt, dat de landbouwende bevolking als afneem ster van goederen en diensten van andere bevolkingsgroepen een voor het oeconomi- sche leven van ons land belangrijke factor vormt. In de tweede plaats ontleent de landbouw zijn beteekenis aan de plaats wel ke hij inneemt ten opzichte vau onzen uit voer. De export van agrarische producten bedraagt in normale tijden veertig procent van den totalen export. Als laatste onderdeel zijner voordracht behandelde spr. de groote strijdvraag van dezen tijd: het streven van het agrarische volksdeel naar een belooning van zijn ar beid, welke deze belooning in een redelijke verhouding brengt tot die van den arbeid in andere takken van volksbestaan Spr. behan delde nog de regeeringsinmenging. Men moet steeds in het oog houden, dat stad en land elkaar noodig hebben, dat er tenslot te is een groot, alles overheerschend gemeen schappelijk belang, dat gediend moet wor den, om voor allen een behoorlijk wel vaartspeil mogelijk te maken. STAUNING NAAR EEN ZIEKENHUIS. Volgens National Tidende wordt minister* president Stauning van Denemarken heden in een ziekenhuis opgenomen Een hartkwaal maakt een rustkuur van een week noodig. Consternatie in de Maasstad. Kwa jongenswerk? Tijdens het passeeren van een tram wagen, heeft zich Zaterdagavond op den Goudschesingel te Rotterdam een hevige ontploffing voorgedaan, die onder de duizenden marktbezoe- kers groote consternatie verwekte. Men hoorde plotseling tot in den verren omtrek een hevigen slag, die begeleid werd door vuurverschijn- selen en een dichten rook. Op de plaats van de explosie zijn op de tramrails scherven van een projec tiel gevonden, doch de politie is er nog niet in geslaagd de ware oor zaak vast te stellen. De scherven bleken twee gebogen stukken koper van omstreeks 7 c.M. lang en 9 c.M. breed te zijn. Een der stukken bestond, al dus de Tel., uit twee deelen, die op vrij primitieve manier aan elkaar gesoldeerd waren. De stukken roken sterk naar kruit en vertoonden aan de binnenzijde zwarte ve gen. Vandaag zullen de gevonden scher ven door militaire deskundigen wor den onderzocht Voorshands neemt de politie aan, dat de explosie het werk van kwajongens is. Het is niet onmogelijk, dat het ontplofte voor werp bestond uit een ledige granaat huls, welke met springstof fgevuld en daarna weer dicht gesoldeerd is. Merkwaardig is intusschen, dat zich ook op andere plaatsen Zaterdagavond derge lijke ontploffingen, echter van niet zoo he vigen aard, hebben voorgedaan. Op den Cooisingel, bij de nieuwe beurs, hoorde het publiek een hevigen knal, toen er een tram wagen van lijn 5 passeerde. Ook dit voor val ging gepaard met sterke rookontwikke ling en het verwekte eveneens groote op schudding onder passagiers en voorbijgan gers. Sommige passagiers hebben het gevoel gehad, alsof de tramwagen van de rails werd opgelicht. Men zal thans onderzoeken, of de ver schillende voorvallen met elkaar in verband staan. Misthoorn van Urk wijst haar den weg. De postboot „Insulinde", die Zaterdag in het ijs rondom Urk was vastgeraakt, is gis termorgen om negen uur te Urk aangeko men. De boot, aanboord waarvan zich 25 passa giers, levensmiddelen en brandstof bevon den, begon gistermorgen om vijf uur weer los te geraken en door voortdurend voor en achteruit in het ijs te varen, gelukte het na vier uur de haven van Urk te bereiken. Daar het erg mistig was, moest men ter orienteering op het geluid van den misthoorn van Urk afgaan. Alle partijen vertegenwoordigd. Men meent te Helsinki te weten, dat de Finsche delegatie, die zich op het oogenblik te Moskou bevindt, geen volmachten heeft en geen definitieve beslissing kan nemen. De uiteindelijke voorstellen moeten, wan neer deze ontvangen zijn, aan den landdag worden voorgelegd. Vermeldenswaardig is nog. dat de drie le den van de Finsche delegatie behooren tot de drie partijen, welke in den landdag ver tegenwoordigd zijn. Het feit, dat Moskou er in heeft toegestemd, besprekingen te voe ren met een delegatie, waarin maarschalk Mannerheim vertegenwoordigd wordt door zijn vertrouwden medewerker Walden, wordt te Helsinki als een goed teeken be schouwd. Tweede nota over de economische verdedi ging van de Nederlandsche Volkshuishouding, 's-Gravenhage 1940. De Minister van Economische Zaken heeft in Februiari 1940 dit tweede boekwerkje aan de Staten-Generaal aangeboden, hetwelk dit maal uitgegroeid is tot een omvang van 210 bladzijden. De inhoudsindeeling is geheel gelijk aan die van de vorige nota, behalve met betrekking tot de hoofdstukken (VIII) is dit het geval met de bijlagen. Op de overigens zéér interessante be schouwingen kunnen wij in verband met de hier beschikbare ruimte niet ingaan, doch in het bijzonder zij er hier op gewezen, dat het tweede stukje de namen en adressen geeft van hen, die bij de diverse instantiën op het gebied van de economische verdediging in den ruimsten zin werkzaam zijn. Een uitmuntend adresboek dus! A. Mr. B. „Gods werk in ons" door Ds. W. A. Wier- singa, uitgave J. H. Kok N.V., Kampen, 2.90 ingenaaid, 3.75 egbonden. In dit mooie werk van Ds. Wiersinga worden de gegevens, die de Bijbel ons over het werk Gods in den mensch mededeelt, op een voor treffelijke wijze in een schoon, systematisch geheel aangeboden. In dit werk lezen we, hoe de eerste aanvangen van dit werk zich open baren, hoe ze zich verder ontwikkelen, en tot welk een heerlijk resultaat dit werk leidt, n.1. dat de van God afgeweken mensch niets min der dan der Goddelijke natuur deelachtig wordt. Een ieder, die begeerig is naar bezit van dit rjjk inwendig leven of ook naar vermeerdering daarvan, bezit in dit boek van Ds. Wiersinga een uitnemende gids. Want niet slechts wordt ons deze religieuze ervaring op een fijn psychologische wijze be schreven, maar in het laatste deel van dit boek worden tevens de middelen en wegen aange wezen waarlangs de mensch dit rijke geestelij ke bezit erlangen of ook vermeerderen kan. De schrijver geeft blijk van een breed blik en een open oog voor de pluriformiteit in de religieuze ervaring. Hij is een uitnemend psycholoog, die, zeker ook uit eigen ervaring weet, wat er in de men- schelijke ziel omgaat. Die de twijfel kent, waarmede de ziel kan worden bestormd; die ook bekend is met de klippen waarop het religieuze leven kan stran den; die de macht van het zinnelijke leven kent; dat het religieuze leven zoo dikwijls in den weg staat en het niet slechts verhinderd in zijn groei, maar menigmaal dreigt te verstikken. „Na chtschad e", door C. de Dood. Uit gave W. L. Salm Co., Amsterdam. Ingen. 1.90, geb. 2.50. De bandteekening schijnt den lezer te wil len voorbereiden op- een luguberen inhoud, waartoe zelfs, ongewild, de combinatie van titel en naam van den schrijver medewerken en wat in het eerste hoofdstuk al aardig op gang komt. Maar verder lezende valt het wel mee en is zelfs de humor niet vergeten in dit verhaal waarin een aantal menschen verward raken in een kluwen van verdenking en de ge volgen van meer of minder belangrijke mis stappen, waarbij een tweetal rechercheurs alle gelegenheid krijgen tot ontplooiing hunner di verse capaciteiten en zelfs de pseudo-recher- cheur Gerrit, de jongste bediende, trots zijn blinde ijver, fantastische gevolgtrekkingen en dwaze meeningen, toch nog zijn aandeel bij draagt aan de ontknooping. Bijzonder goed ge- teekend is de figuur van de hoofdmisdadigster, juffrouw Wagenvoort, een sympathieke figuur, ondanks haar primitieve opvattingen van fat soen, recht en gerechtigheid. De intrique is goed bedacht en de ontwikkeling consekwent en aanvaardbaar gehouden. „Uitzicht", Februari-nummer, Uitgave N.V. Servire, Den Haag. Van groot belang is de bijdrage in dit num mer van de hand van Prof. van Rijnbeek, over „Saint Germain" in de brieven van zijn tijdgenoot den Prins Karei van Hessen (2). Eveneens het lezen overwaard, is het uitste kend gefundeerde „Rabbi Nachman van Bra- tizlaw", door Dr. Juliette Binger. Morks Magazijn. Februari-nummer. Uitgave Firma Morks Cz.. te Dordrecht. De redacteur van „Morks" was bij J. Bolman en dus gaat het onderwerp over „Edelsteenen". Een ge degen artikel, waaruit men veel leerzaams kan putten. Over Finland leest men een ver volg. terwijl daar voorts enkele uitstekende novellen en schetsen opgenomen werden, die een goede selectie verraden. Een interessant nummer. „Natuur en Techniek". „Lichtmis helder en klaar, geeft een goed bijenjaar" het is im ker R. P. van der Pant Pr., die aan dit volks rijmpje in het Febr.-nummer van „Natuur en Techniek" een beschouwing vastknoopt over de voorjaarsche voorbereidingen van het bijenvolk. Meta Geurkens wijdt onder het toepasse lijk opschrift „Gepanserde vraatzucht": aan dacht aan de krokodillen en hun stamvaders van een vroegere aardeperiodede gepant serde visschen. Willy Ley schrijft over „In dianen der woestijn", waarmede de Navacho- Indianen van Nieuw-Mexico worden bedoeld. Actueel is een bijdrage over „Klimaat-uiter sten en hun ontstaan". Toeristenkampioen, no. 10. De „Toeristenkampioen wijdt ditmaal zijn hoofdartikel aan hte Zwerftoerisme in Eigen land met de A.N.W.B.-bons, waarin men leest, hoe men met deze bons een vacantie kan heb ben met een minimum aan contanten en een maximum aan genot. Dat de lente nadert beschrijft M. Baren- drechtHoen in een mooi geïllustreerd arti kel „Lente Baden", en Bertus Bol in zijn „Berichten uit het Bollenland". Een zeer lezenswaardig artikel is „Op be zoek bij de Zeearenden" door A. B. Wigman, dat door een aantal zeer mooie foto's is toe gelicht. Autokam ioen, no. 10. De „Autokampioen" opent het nummer van deze week met „Aan zooiets denk je niet", een geïllustreerd artikel, waaruit men leert, waar aan men juist wél moet denken. H. J. P. geeft een zeer lezenswaardig artikel „Veilige wegen vragen veilige bakens", toegelicht met een serie goede foto's. „Ondanks den oorlog is de Jaarbeurs paraat" is een artikel, waarin de stand van den A.N.W.B. op de Jaarbeurs wordt beschreven. K. R. geeft een overpeinzing aan het begin van het nieuwe seizoen „Waarom een motor rijwiel Verder bevat dit lezenswaardige nummer een artikel „Zwerven in Eigenland met A.N.W.B.-bons" en de gebruikelijke rubrieken. WEEST BEREID. Hoeveel wordt er niet van U gevraagd, geachte lezer: geld, kleederen, ondersteuning in welken vorm ook, en steeds stond gij klaar, waart gij bereid te helpen. Waar wij om vragen is oud, afgedankt lin nen of katoen, ter vervaardiging van zwach tels voor de melaatschen, deze ongelukkigen, die van dit leven geen vreugde meer te ver wachtten hebben. Voor hen beteekent ieder schoon verband een lafenis, die het onnoe melijke leed eenigszins verzacht. Wij zijn ervan overtuigd, dat gij aan deze rampzaligen denkend een onderzoek in Uw linnenkast zult instellen om te zien of hierin geen lakens, sloopen of andere voorwerpen van linnen of katoen zijn, ten einde deze op te zenden naar ondergeteekenden. Door de hulp van dienstvaardige zwachtelbonden wordt dit oudelinnen verwerkt tot weldoende ver banden. Bij voorbaat brengen wij U den diepgevoel- den dank over van de Melaatschen der Le prozerie „Bethesda" in Suriname voor Uw vriendelijke medewerking. Mevr. J. A. TerlaakStaal, Brusselsche laan 24, Scheveningen. Telefoon 555470. Giro 294045. Mej. Fr. Schaaff, Schuytstraat 36, 's-Gravenhage. Uit onze W1ERINGEN DEN OEVER. HARMONIE „APOLLO". Zaterdagavond gaf de muziekvereeniging „Apollo", onder leiding van den heer Joh. van Glabbeek, uit Den Helder, haar laatste leden-uitvoering van dit seizoen. Als de heer Koorn, voorzitter van „Apollo", het openingswoord uitspreekt, is de zaal ge heel gevuld. Het groen-grijs had dezen avond de overhand. In het bijzonder spreekt de voorzitter een woord van welkom tot den Commandant van het detachement en zijn staf. Het muzikale gedeelte is voor dezen avond een populair programma, hetgeen vooral bij de militairen een gretig onthaal vindt, getui ge het daverend applaus na elk nummer. Na dit gedeelte volgt de opvoering van het be kende tooneelstuk: „De Regimentsdochter". Dit stuk met haar vroolijken inhoud, is door de medespelenden uitstekend vertolkt. Voor al mevr. v. d. Kreke was uitstekend op dreef. Ook van de costumes was veel werk ge maakt. Aan het slot van den avond werd door het Detachement Den Oever bij monde van den Commandant aan „Apollo" een schitterende bloemenmand onder daverend applaus aan geboden. Zondagavond werd dezelfde uitvoering nogmaals gegeven voor de gehuwde leden. Het muzikale was voor dezen avond belang rijk gewijzigd, en* stond wat gehalte betreft, op een hoog peil. Mooi heeft Glabbeek dezen avond met het korps gemusiceerd. Ook het tooneelstuk werd wederom vlot gespeeld. Al les bij elkander kan „Apollo" op twee ge slaagde uitvoeringen terugzien. DINSDAG 12 MAART 1940. Hilversum I. 1875 en 414,4 m. AVRO-Uitzending. 6.307.00 RVU. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Orgelspel. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.15 Causerie over kamerplanten. 9.20 Omroeporkest (opn.). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Pianovoordracht. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lyra-trio. 12.15 AVRO-Amusementsorkest. 12.45 Berichten ANP, gramofoonmuziek. I.00 Omroeporkest. 2.00 Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Zang met pianobegeleiding. 4.05 Pianovoordracht. 4.30 Kinderkoor. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 AVRO-Aeolianorkest en solist. 6.30 Cyclus „Het ontstaan, het verloop en de bestrijding van infectie-ziekten". 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zangklasse van de vereeniging „Zanglust* met pianobegeleiding. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Internationaal overzicht. 8.35 Bonte Mobilisatietrein. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 AVRO-Dansorkest. II.00 Berichten ANP. 11.10 Ensemble Pali. 11.3512.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 m. KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP. 8.059.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Musiquette. 12.45 Berichten ANP, Gramofoonmuziek, I.10 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Rococo-octet (4.154.30 Gramofoon muziek). 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-orkest. 5.45 Felicitaties. 6.05 KRO-Melodisten. 6.35 Sportpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Cyclus „Naar de nieuwe Gemeenschap". 7.35 Militaire muziek. 7.50 Voor militairen. 8.00 Berichten ANP, mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Stedelijk orkest van Maastricht en soliste.. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Gramofoonmuziek. 10.50 Geza Kiss en zijn Hongaarsch orkest. II.1512.00 Gramofoonmuziek. KOEGRAS JULIANADORP. BENOEMD. Tot chauffuer aan de Coöp. Zuivelfabriek „De Vooruitgang" te Julianadorp is be noemd de heer M. Stobbe, voorheen werk zaam aan de Coöp. Zuivelfabriek te Wierin" gerwaard. ANNA PAULOWNA VISCHLUST. De club „Vischlust" hield gistermiddag in het Noordhollandsch kanaal een visch- wedstrijd, waarbij de heer Telleman surveil lant was. Met dezen wedstrijd beëindigde de club dit vischseizoen. De prijzen werden in café hossen uitgereikt en wel den lsten prijs voor den grootsten baars, aan P. Glim. de -c prijs voor het grootste aantal was voor - S?11'' halter, 4c Paul Winnubst, oe Th. van Bunderen, 6e R. Geerings. Voorzitter en secr. reikten ook de sei zoen prijzen uit. P. Smit verwierf den prijs voor den grootsten baars (27 c.m.) n.1. een verchroomden beker; Paul Winnubst den vernikkelden beker voor 't grootste aantal 0Uu J wedstrijden 67 baarsjes ver schalkte. Nadat nog enkele zaken waren bespro ken sloot voorzitter met een tot weerziens in het volgend seizoen. VISCHCLUB D.V.S. D.V.S. laatste hengelwedstrijd werd Zon dag eveneens in het Noordhollandsch ka naal gehouden. Over 't geheel was de vangst niet best, maar de heer J. Zwirs wist toch een bra sem van 48 c.m. lengte aan den haak te slaan. De prijzen werden geworden door: le Ra\en, 2e S. Roets, 3 P. Rozenbroek, 4 C Rozenbroek 5 J. Zwirs. 6 H. Roets, 7 H. van Drie, 8 F. van Loon, 9 J. Nieuweu- huizen. C. v. d. Klooster kreeg den preinie- pi lis, een 8 meter lange hengel. Ook de jaarprijzen werden uitgereikt. Die voor den grootsten in het seizoen ge vangen baars, was een mooie beker, welke aan P. Kossen ten deel viel. J. Nieuwen- ïuizen heeft in het afgeloopen seizoen de meeste visschen gevangen en verkreeg daar voor een medaille. terwijl een doos siga- f°°£ .dtn hccr List beschikbaar gesteld. og in liet bezit van C. v. d. Klooster kwam. ALKMAAR, 9 Maart. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder- Kwaitier. aanvoer: 260.000 kipeieren 5.10 —6, kleine eieren 4.85—5.10 per 100 stuks. ALKMAAR, 11 Maart. Veemarkt. 88 vette koeien f 120—320, 5 graskalveren f 4060, 380 nuchtere kalve ren (slacht) f 614, 47 vette schapen f 10— 40, 287 vette varkens 56—62 ct. per Kg. NOORDSCHARWOUDE, 11 Maart. Uien 33.60, drielingen 1.101.40. grove 2.90—3.60, gele nep 1.60. peen 1.50—1.80, kro ten 1.40—2.60, roode kool 6408, witte kool 2-90—4.10, gele kool 4—4.80.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8