DE PAUS Opruimingswerk io Turkije Brand in Iersche kathedraal Comité voor cconomischen vrede Schotsch schip vergaan Smokkelaar verdacht van spionnage Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten Laafsfe telexbericht spreekt openhartig tot von Ribbentrop Rijkspostspaarbank lift bet politie-rapport Marktoverzicht Vergadering Onderling Begrafenisfonds EEN GEIJKTE AFSPRAAK: Temperatuur en Barometerstand Visscherij Nog duizenden lijken onder het puin Duitschland en de neutrale scheepvaart „Olympische wapenschouw" in Denemarken Fantastische prestatie Het werk van de Ira? Een brand, die naar men gelooft, door Iersche terroristen, behoorende tot de Ira, is aangestoken, heeft vannacht ernstige schade aangericht in de parochiezaal van de RomaanschGothische kathedraal van Darmagh in Noord-Ierland. Deze zaal, die op het oogenblik ter beschikking van het leger staat, had kortgeleden voor de huis vesting van soldaten gediend. De brand brak uit na een ontploffing. Er volgden daarop nog minder hevige ontploffingen en de brandweer moest derhalve zeer voorzich tig te werk gaan. Niettemin slaagde zij erin, den brand meester te worden. Slechts stenn aan een recht vaardige vrede. In een bericht, getiteld: „De Paus spreekt openhartig tot von Ribbentrop" geeft de Romeinsche correspondent van de „Times" de punten weer, die volgens mededeelin- gen van geloofwaardige zijde tijdens het onderhoud tusschen den Paus en den Duit- schen minister zouden zijn besproken. Von Ribbentrop zou den Paus geen uit gewerkt plan hebben voorgelegd, doch hebben verklaard, dat Duitschland den oorlog niet heeft gewild en den Paus ge vraagd hebben, of hij bereid zou zijn, steun te verleenen aan een vredesplan, zoo dit door Duitschland of een bevrienden staat zou worden ingediend. De Paus zou geantwoord hebben, dat alle steun aan een eventueel vredesplan zou afhangen van het herstel van het onrecht, dat niet alleen den katholieken, doch ook den niet-katholieken in Polen is aangedaan. Bovendien meent men te weten, dat de Paus gewezen heeft op de onrechtvaardig heden, die niet alleen, tegenover Polen be gaan zijn, doch ook tegenover andere landen zooals Tsjechoslowakije. Hij zou te verstaan hebben gegeven, dat hij slechts steun zou geven aan vredesvoorstellen op voorwaarden dat deze niet in strijd zouden zijn met de vijf punten, omschreven in zijn Kersttoe spraak voor het college van Kardinalen. De „Times"-correspondent acht het voorts waarschijnlijk, dat het bezoek van von Rib bentrop aan Rome tevens verband houdt met den a.s. terugkeer van Sumner Welles naar Rome. Belangrijke bijeenkomst in Den Haag. Naar de N.R.Crt verneemt, zal op 28 en 29 Maart a.s. te 's-Gavenhage een bijeen komst worden gehouden van het Comité voor Economischen vrede, dat onlangs is ge vormd door het Bureau van de Internatio nale Kamer van Koophandel en door de Carnegie Endowment for International Peace. President van dit comité is de heer Tho mas Watson (Amerika). Het is evenwel niet zeker of deze in de gelegenheid is de a.s. bijeenkomst in Den Haag te presideeren. Mocht hij inderdaad niet naar Den Haag kunnen komen, dan zal de bijeenkomst on der voorzitterschap staan van onzen landge- oot dr. F. H. Fentener van Vlissingen, V'ice president van het Comité en eere-voorziter van de Internationale Kamer van Koop handel. Voorts vernemen wij dat oud-miriister dr. H. Colijn en de heer Paul van Zeeland, oud minister-president van België de uitnoodi- ging hebben aanvaard om als adviseurs van het Comité op te treden. Verwacht wordt dat beide staatslieden de a.s. besprekingen in Den Haag zullen bijwonen. Belgische tretler vermist. In het Kanaal is het Schotsche schip „Clan Stuart" groot 5760 ton, na een bob sing met een ander schip, gezonken Twee reddingbooten zijn uitgezonden en hebben de geheele bemanning van 57 personen ge red. In België bestaat ernstige ongerustheid over het lot van de treiler Z. 47. Men vreest, dat het scheepje met de vier opvarenden op d.e Noordzee is vergaan Een andere treiler heeft een boot van de Z. 47, gehavend door gra naatscherven, gevonden. De „H anno ver" Volgens den omroep te New York heeft de kapitein van de „Hannover" het Duit- sche schip, dat zooals wij gisteren meld den door een Britschen kruiser is opgevan gen medegedeeld, dat 56 leden der be manning waarschijnlijk door de Britsche oorlogsschepen zijn gevangen genomen. In diplomatieke kringen te Washington verklaart men, dat de Engelschen bij de aanhouding van de „Hannover" de inter- Amerikaansche veiligheidszone geschonden schijnen te hebben en dat de Amerikaan- sche regeeringen waarschijnlijk opnieuw zullen profesteeren. Reilen TTltynfutfidVó Zenuwtabletten koker 75 cent Ma agtabletten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60- cent Laxeertabletten doos 60 cent Alleen echt met den naam Mijnhardt. TUSSCHEN" WERELDMACHT EN* KONINKRIJK GODS. In een advertentie in dit nummer wordt mee gedeeld, dat Ds. Laman, van Haarlem, Don derdag a.s. in de Chr. Geref. Kerk aan de Steen gracht, hoopt te spreken over het onderwerp, in den kop van dit bericht vermeldt. Men zie voor bizonderheden de betreffende advertentie. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen Den Helder. In den loop der maand Februari 1940 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd108.703,38 en terugbetaald79.756,48 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald28.946.90 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 66. VERKEERD PARKEEREN*. Wegens het vèrkeerd parkeeren in de Spoor straat vloog gisteren nog een autobestuurder op de bon. ARBEIDSWET. Wegens overtreding van de Arbeidswet werd «en stadgenoot verbaliseerd. RIJDEN* ZONDER LICHT. Het r\jden zonder licht blijkt ook in Den Helder epidemisch te worden. Gisteren werd er althans weer iemand bekeurd voor dit euvel. MILTVUUR UITGEBROKEN. Bij een veehouder aan den Langevliet Is miltvuur onder zijn vee uitgebroken. JjeaeJUch nieuwe RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen Den Burg. In den loop der maand Februari 1940 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd16.043, en terugbetaald17.338,36 Derhalve minder Ingelegd dan terugbetaald1.295,36 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 10. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Het woonhuis in de Weverstraat naast de groentezaak van den heer Wetsteen, is door de erfgenamen van wijlen den heer Reijer Flens onderhands verkocht aan den heer Sijbr. C. Eelman. Veemarkt Maandag 11 Maart 1940. 6 rammen 2040; 13 schapen 1417; 3 vette schapen 2729; 20 nuchtere kalver- ren 710; 10 biggen 814. Elerenveiling Maandag 11 Maart 1940. Aangevoerd 57800 eieren. Groote eieren 4.805.50; kleine idem 4.254.75 per 100 stuks. In verband met verlaging van uitvoerpremie (ingaande 11 Maart) is de prijs per 100 stuks 30 cent lager dan vorige week. 5LARKTOVERZICHT. In den wolveehandel begint thans meer leven te komen, vooral het wolvee, dat ge schikt is voor de slacht, is duur; vette schapen zijn zeer duur. Op de markt werd voor de beste 29 betaald. Ook de rammen voor de slacht doen beste prijzen. Verder werden 13 schapen verhandeld, van niet te beste kwaliteit, die prijzen deden van 14 tot 17. De rundvee-aanvoer was Maandag niet groot, ze bestond alleen in een 20-tal nuchtere kalveren. Gemiddeld werd 9 per stuk betaald. De vette varkens doen op de boerderij 30 tot 31 cent per pond. Op de markt werd voor een goede big 11 12 betaald. ONDERHANDSCHE VERKOOP. Naar wij vernemen heeft de heer J. Dekker zijn woonhuis aan het Koogereind te Den Burg nabij Buitenlust, onderhands verkocht aan den heer K. Eelman te Harkebuurt. „U.D.I." SPEELT WEER VOOR UITVERKOCHTE ZAAL. Voor de uitvoering van „U.d.L", die Vrijdag a.s. in Pen's Schouwburgzaal plaats heeft, waren gisteren reeds alle beschikbare entrée- kaarten verkocht. Zaterdagavond te 8 uur had in Hotel „Het Wapen van Amsterdam" de jaarvergadering plaats van het Onderling Begrafenisfonds „P. J. Bouma" te Oosterend. De voorzitter, Mr. Smidt, heette allen welkom. De opkomst was niet groot in verband met de slechte weersgesteldheid. Door den secr., den Keer C. Timmer Pz., werden de notulen en het jaarverslag gelezen, welke zonder wijziging werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat in verband met het nieuwe tarief het ledental met 31 leden is gestegen. Dat beteekent dat het fonds meer kapitaal krijgt. Hierna geeft de penningmeester, S. Keyzer, het financieel verslag. Het saldo '39 bedraagt 381.87. Aantal leden 1 Jan. 1940: 650. Het eindsaldo bedrag is 13955,06. Door den heer D. Medema wordt verslag Uitgebracht over het nazien der boeken, die in goede orde werden bevonden. Volgde na zien der boeken van het boekjaar 1939 en het verkiezen van de heeren Jn. Timmer Pz. en Jn. Brouwer Pz. Hierna verkiezing van voorzitter Mr. Smidt en commissaris Daalder, welke beiden werden herkozen. De voorzitter meent in verband met het nieuwe tarief van het fonds, welke ook voor penn. en boden meer werkzaamheden mee brengt, het bodeloon te brengen op 100 gul den en van den penn. ook op 100 gulden. Hierna volgde rondvraag. Niets meer aan de orde werd de vergadering door den voor zitter gesloten. Ik zie je nog wel in „De Toelast", waar men elkaar ontmoet. "DE TOELAST^! UtaaA yacui cue Heen? BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Juarez". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Het hooge commando". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Het Masker van de Spin" (II). Heden: C.J.M.V.-gebouw 8.30 u. Conferentie. Chr. Milit. Tehuis 8 u. Conferentie. Donderdag H Maart. Casino, 8 uur. O. en O. voor de militairen. Chr. Geref. Kerk, Steengracht, 8 u. Lezing Ds. Laman, van Haarlem, over: „Tusschen wereldmacht en Koninkrijk Gods". Barometerstand Den Helder: 747.2 Maximum temperatuur lucht: 6.4 Laagste temperatuur: 4.1 Wind: richting: Z.Z.W.; kracht: 6 Licht op: 6 uur 27 min. JTlxLÜneSeAicAten E. DE HAAN. f Te Hilvesrum is, 78 jaar oud, overleden ge- pensionneerd kapitein ter zee E. de Haan. De crematie zal Donderdag op Westerveld ge schieden na aankomst van den trein van 13 uur 14. ïlieuupi uit Ua& VISSCHERIJ. U r k, 8 Maart 1940. Door 8 vaartuigen werd heden aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 278 pond snoekbaars, van 17—36 pond per vaartuig, prijs 1920 ct., en 110 pond poonen, 1214 ct., alles per pond. FINSCHE BELANGSTELLING. Voor den avond voor Finland bestond zoo veel belangstelling, dat een tweede avond moest worden gehouden. De aanvraag is nu nog zoo groot, dat weer een derde avond ge organiseerd zal worden. VERZOEK AAN DEN RAAD. Door zeer veel visschers op Urk is een ver zoek aan den Gemeenteraad gericht om de korting aan den Gemeentelijken Vischafslag van 4 op 3 te brengen. Dit verzoek zal nu in de eerstvolgende raadsvergadering in be handeling komen. WONINGNOOD. De woningnood op Urk begint een onrust barenden vorm aan te nemen. Het aantal per sonen is zeer groot, dat geen woning weet te krijgen. Het gevolg is, dat in één huis soms 34 gezinnen wonen. Vele trouwlustigen on dervinden hier veel hinder van. Het een en ander zal nu weer onder het oog der raadsleden worden gebracht. Urk, 11 Maart. Door 14 vaartuigen werd J.l. Zaterdag aan den Gemeentelijken Visch afslag alhier aangevoerd: 623 pond snoekbaars, van 2065 pond per vaartuig, prijs 1920 ct.; 130 pond schar, 13 tot 14 ct.; 100 pond poonen, 1115 ct., en 110 pond wijting, 1214 ct.; alles per pond. In het laatst van de vorige week is de vis scherij op het IJsselmeer bij Urk weer in om vang toegenomen. De prijs van de snoekbaars bleef stabiel. Gemiddeld was deze 20 cent per pond. De weekresultaten van de snoekbaars- visschers waren van 1035 gulden per vaar tuig. De kustvaartuigen, welke op platvisch aan het visschen zijn, besomden ten hoogste tot 120 gulden per Noordzeevaartuig. De garna- lenvisschers ten hoogste tot 105 gulden per vaartuig. De vorige week (4 tot 9 Maart) werd door 514 vaartuigen per dag aan den Gemeente lijken Vischafslag alhier aangevoerd: 947 pond snoekbaars, prijs 1920 cent, 265 pond schar, 1215 cent; 215 pond poonen, 11—15 cent, en 300 pond wijting, 11 141a cent. Alles per# pond. Nadat het langen tijd wegens de aanhou dende koude onmogelijk was geweest de bergingswerkzaamheden te verrichten in de door de aardbeving geteisterde streken in Turkije, is mén daarmede thans na het in treden van den dooi begonnen in de bijna geheel verwoeste stad Ersindsjan. Onder het puin liggen nog duizenden lij ken. De bergingswerkzaamheden zullen waarschijnlijk ge rui men tijd duren Het ver keer op Ersindsjan is gestaakt, aangezien het niet gewenscht wordt geacht niet-inwo- ners der stad toe te laten. Inmiddels wordt uit Ankara gemeld, dat in verscheidene deelen van Turkije de koude weder haar intrede heeft gedaan en het weer begonnen is te sneeuwen. Op den berg Uludam ligt de sneeuw vier meter dik. In het gebied van Tsjoekoerva is de rivier de Djihan 1.80 meter gestegen, hetgeen een overstrooming tengevolge heeft gehad. De instructies der Duitsche strijd krachten ter zee. Een vertegenwoordiger van de Noor- sche reedersvereeniging heeft een bezoek aan Duitschland gebracht 0111 zich te vergewissen van de in structies, die de Duitsche strijd krachten ter zee en in de lucht ont vangen hebben ten aanzien van de maatregelen tegen Noorsche en an dere neutrale schepen. Hij heeft thans door bemiddeling van de de Duitsche legatie te Oslo een schriftelijk antwoord gekregen, waarin gezegd wordt, dat de Duitsche strijdkrachten gemachtigd zijn, in convooi varende schepen onmiddel lijk aan te vallen. Groote voorzichtigheid is aanbevolen ten aanzien van neutrale sche pen, die tezamen, doch niet in vijandelijk convooi, varen, vooral in wateren, waar vij andelijke oorlogsschepen opereeren. Schepen, die niet de gewone navigatielich- ten en de nationaliteitskenmerken voeren, die inlichtingen van militairen aard seinen of weigeren te stoppen, kunnen zonder ver wijl worden aangevallen. Het Noorsche „Journal of Shipping and Commerce" (onafh.) doet het belang uitko men van deze Duitsche verzekeringen, in het bijzonder van de verzekering, dat sche pen in de neutrale 'vaart en in ballast niet aan aanvallen zullen worden blootgesteld dan na voorafgaande waarschuwing, behalve wanneer zij in convooi varen. De vertegenwoordiger der Noorsche ree dersvereeniging was T H. V. Halvorsen Ro- minient. een reeder uit Bergen. Halvorsen, die bekend is in invloedrijke Duitsche kringen, stelde aan de Noorsche reedsvereeniging voor naar Berlijn te gaan. Dit voorstel werd door de reedersvereeni ging en het ministerie van buitenlandsche zaken aanvaard. Bracht hij militaire berichten over de Duitsche grens? Op geringen afstand van de Duitsche grens hebben de commiezen van het grens- kantoor te Babberich een smokkelaar aan gehouden, die zich vermoedelijk tevens met spionnage heeft opgehouden. De man is in de marechausseekazerne te Zevenaar opge sloten. Hij wordt er, aldus de Tel., van ver dacht, papieren met mededeelingen van militairen aard over de grens naar Duitsch land t« hebben gesmokkeld. AMERIKA ZIET SLECHTS TOE. De Amerikaansche onderstaatssecretaris. Cordell Huil heeft in een persconferentie verklaard, dat Stinhardt, de ambassadeur der Ver. Staten te Moskou, niet heeft deelge nomen aan de onderhandelingen tusschen Finland en de Sovjet Unie en dat de be sprekingen. welke hij gehad heeft met de Finnen en de Russen zuiver van informatie ven aard waren, ten einde Washington op de hoogte te houden van het beloop der onder handelingen. DE GROOT KAMPIOEN HALF- Z WAARGEWICHT. Te Rotterdam heeft gisteravond, ter gele genheid der sluiting van het seizoen der N.B.U. een titelgevecht halfzwaargewicht plaats gevonden tusschen Jo de Groot (uit dager) en Doms Elten (kampioen). Het is een spannende strijd geworden, waarvan de uitslag niet te voorzeggen viel. In de twaalf de ronde kreeg Elten evenwel een bloedende wonde onder het oog en de scheidsrechter oordeelde deze van zoo ernstigen aard. dat hij den strijd staakte. De puntentelling was op dit oogenblik in het voordeel van de Groot, die dus winnaar was en daarmede het kampioenschap had behaald. %w4mmen, Nederlandsche zwemsters uilge- noodigd. Naar wij vernemen is bij het secretariaat van de technische com missie van den K.N.Z.B. een uitnoo- diging binnengekomen om enkele Nederlandsche zwemsters deel te la ten nemen aan wedstrijden, welke Woensdag 3 Juli. Vrijdag 5 Juli en Zondag 7 Juli te Helsingoer, de stad waar Ragnhild Hveger woont, wor den gehouden. De bedoeling is, dat er een Olympisch programma wordt samengesteld n.1. de 100 en 400 meter borstcrawl, de 200 meter school slag en de 100 meter rugslag. Op elk num mer kan één Nederlandsche zwemster uitko men. Tegenstandsters zullen zijn de Deen- sche meisjes en Belgische zwemsters, die een zelfde invitatie hebben ontvangen als de Nederlandsche dames. Hieuw wereldrecord i X 100 m. estafette heeren. De estafetteploeg van de Yale-universiteit te New York, bestaande uit Willis Sand- burn, Edward Pope, Russell Duncan en Ho- ward Johnson verbeterde het wereldrecord 4 X 100 meter door dezen afstand af te leggen in 3 min. 54.4 sec. Het oude wereldrecord stond ten name van een Amerikaansche ploeg, bestaande uit Hirose. Yuretz. Wolfe en Fick met een tijd van 3 min. 59.2 sec. gemaakt op 20 Augus tus 1938 te Berlijn. Het gemiddelde over 100 meter van iede- ren zwemmer der nieuwe recordploeg be draagt 58.6 sec., een fantastische prestatie. KOEGRAS. MILTVUUR. Bij een veehouder aan de Langevliet te Koegras. is miltvuurt uitgebroken. ANNA PAULOWNA D.O.K.E.V. VOOR HET VOETLICHT - Een twintigtal nummers op het program ma van de uitvoering en toch om kwart voor elf er mee klaar laten we daar de gvmnastiekvereeniging D.O.K.E.V. het eerste compliment voor maken! Maar om klokslag acht stond de damesafdeeling dan ook gereed, om, na het welkomstwoord van den heer Vergouwe met een pittige vrije oefening te openen. Goed werk van deze dames, zooals zij trouwens den heelen avond keurig jverk lieten zien. zoowel a-an paard en brug als bij knotsoefeningen en dans. De twee groepen meisjes, soms sa men, soms afzonderlijk tiurnenid. deden ook hun best en vestigden den indruk, dat er veelbelovende krachten voor de dames afdeeling onder haar schuilen. De heeren tenslotte, die slechts gelegenheid hadden hun kunnen aan de brug te toonen deden voor de dames niet onder en vooral een paar van hen muntten uit in correct, strak en toch soepel turnen. Niets aan te merken dus? Ja toch wel, we zouden de oefeningen, speciaal de vrije oefe ningen, over 't algemeen wat minder inge wikkeld willen zien. Er is te veel aan te onthouden en niet het kennen, maar het kunnen moet bij gymnastiek voorop blijven staan. Nu haperden daardoor b.v. de dames een keer in een overigens uitstekend uitge voerde oefening. Er was voor een ruime afwisseling in dit programma van gymnastische oefenin gen gezorgd. Allereerst het duo Van Dijk en Eekhof, dat voordrachten deed en lied jes zong. Een eerste optreden van twee amateurs, waarover we dus niet veel wil len zeggen. Alleen dit: aan de allereerste eisch verstaanbaarheid moeten zij heel veel aandacht schenken. En dan tenslotte „The Hodlars". Goede wijn behoeft geen krans! Zij hebben ons van een fijn stukje muziek laten genieten. VERKEERSTAGNATIE. Dat de weg langs het Oude Veer nu niet direct in prima staat verkeert, werd heden morgen wel bewezen. Een groote treiler van de fa Wesso uit Groningen zakte zoover weg, dat het voertuig vast geraakte en met nor male middelen niet meer van zijn plaats was te krijgen. Later is het met behulp van een tractor gelukt den treiler los te krijgen, waarna deze zijn reis heeft vervolgd. Een en ander heeft vrij wat stagnatie in het ver keer teweeggebracht. Op een gegeven oogen blik zagen wij tien auto's, die niet verder konden, terwijl de opstopping van nog ern stiger aard dreigde te worden. POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 11 Maart. P e 11 e n. STRANDVONDERIJ. De drie gebroeders van D. Rens, Her man én Jacob hadden op 3 Dec. te Petten een vat methylalcohol, aldaar aangespoeld, weggehaald. De verdachten erkenden het tenlaste ge legde. De gemeenteveldwachter van Petten, G. V„ zeide, dat de verdachten het vat naar een schuur hadden gerold, waar het door hem werd gevonden. Weet u van wie dat vat was? vroeg mr. Krabbe. Neen, dat is niet bekend, aldus verd. De hulpstrandvonder get. H. S. E., ver klaarde hetzelfde. Ook hij wist niet, van wie het vat was. De Officier recpiireert tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf voor den tiid van één maand. De Politierechter was verplicht de drie niet van overtuigd was, dat dit vat een verdachten vrij te spreken, omdat hij er eigenaar had. Den Helder. EEN KLAP OP ZIJN NEUS. Verdachte J. H. C. R. uit. Den Helder was niet verschenen. Hem werd tenlaste gelegd, dat hij op Donderdag 25 Januari een zeke ren B. J. B. van beroep melkhandelaar had mishandeld door hem een stomp op z'n neus te geven. Get. B. vertelde dat verd. een melkschuld aan hem had, welke al maanden liep. Bent u niet agressief geweest? vroeg mr. Krabbe. Nee integendeel, hij was agressief beweerde get. Hij schold mij steeds uit. De officier eischte f 15.— boete subs. 10 dagen hechtenis en conform dezen eisch werd verd. dopr den Politierechter veroor deeld. PURMEREND, 12 Maart. Veemarkt. Koeien totaal 500 stuks. 240 vette koeien 6686 ct. per Kg., gelde koeien 130170, melkkoeien 180260, sti$- ren5662 ct., 16 paarden 110270, 35 vette kalveren 7895 ct. per Kg. 1400 nuchter kalveren 19; 175 vette varkens 0.580.62; 60 magere 2030; 350 biggen 1218; 700 schapen 1633; 12 bok ken 3—11. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Maart. Uien 2.403.40, drielingen 11.30, grove 3.103.70. peen 1.50—2.50, kroten 2.50—3.10, roode kool 6.30—7. NOORDSCHARWOUDE, 12 Maart. BI. eigenheimers 3.uien 2.703.10, gro ve 3.10—3.90, peen 1.56—2, kroten 1.40—2.40. roode kool 6.407.50. AMSTERDAM. 11 Maart. Veemarkt. 400 Vette koeien, le kw. 80 —90 ct., 2e kw. 66—78 ct., 3e kw. 52—64 ct., per Kg. slachtgewicht; 100 melk- en kalf- koeien f 180260 per stuk, 51 vette kalve- veren: 2e kw. 7280 ct., 3e kw. 60—70 ct per Kg. levend gewicht: 222 nuchtere kal veren f 58 per stuk, 43 schapen en lam meren f 1835 per stuk. 423 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 Kg. 68 71 ct., zware varkens 6871 ct.. vette varkens 6871 ct. per Kg. slachtgewicht Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Slachtrunderen matige aanvoer, stugge handel, prijzen iets hooger, weinig eerste kwaliteit. Melkkoeien ruimere aanvoer, willige handel, vaste prij zen. Vette kalveren matige aanvoer, vlugge handel, prijzen vast. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel en prijzen constant. Schapen en lammeren zeer mati ge aanvoer gedrukte handel, prijzen vast. Varkens ruime aanvoer, stugge handel en onveranderde prijzen.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6