"DE Kinderlijkje in tuin gevonden !¥©^@Ltanopast H0PSTR00P EEN PASFOTO Als de vos de passie preekt Dinsdag 26 Maart 1940 Tweede Blad £tadd/iieiiw-4 Misdrijf van ongehuwde jonge moeder 11 Jaar en op het dievenpad Vreemde vliegtuigen boven Den Helder Hoe werkt toch zoo'n geluidsfilm? Reddingssloep op de ree gevonden 75 gulden voor Opa en Opoe Swertz Feestavond voetbalvereeniging Marine Hospitaal Op den Zuidwal gestrand Hoofdaalmoezenier Noordman 60 jaar Vanmiddag speeltuin-uitvoering Poging tot doodslag Begrafenisbus Hellevoetsluis De „Marine-professor jubileert -id veMukkoBy WxiridelijioAt De ronde van Noord-Holland Xe/xztiicü roisiïM Barometerstand van Den Helder UtoctA yacui w-e Pie-en Een wel bijzonder lugubere ontdekking deed j.I. Zaterdagmiddag de echtgenoote van den heer Schorsij, wonende 1ste Emmadwarsstraat Xo. 12 alhier, toen zij bezig was achter in den tuin boompjes te planten en daarbij, bij het spitten, stootte op een lijkje. Terstond werd de politie van de griezelige vondst in kennis gesteld, die direct arriveerde en een onderzoek instelde. Het lijkje werd uitgegraven en het bleek het stoffelijk overschot te zijn van een vol dragen pasgeboren kindje, behoorende tot het mannelijk geslacht. Het onderzoek bleek niet al te moeilik te Zijn voor de politie. Al spoedig tenminste bleek, dat er zware verdenking rustte op een jong meisje (21 jaar oud), dat eenigen tijd geleden in een der woningen der 1ste Emma dwarsstraat een kamertje bewoond had. Zij was dienstbode geweest bij een familie op het JSingel. Nog Zaterdagavond werd het bekend waar het meisje, dat naar haar woonplaats ver trokken was, zich ophield. Dit bleek te zijn in Moordrecht bij Gouda. Het was hier, dat zij eveneens Zaterdagavond nog gearresteerd W'erd, verdacht van moord op haar kind. Zondag is de jonge vrouw naar Den Helder overgebracht, alwaar bij de politie een ver hoor plaatsvond. Daarbij bekende ZTj haar Jtind van het leven beroofd te hebben. Veelbelovend jongmensch. Maandagmiddag deed een bewoner van de Vijzelstraat, bij zijn thuiskomst de minder aangename ontdekking, dat er bezoek bij hem geweest was. De bezoeker was evenwel net vertrokken, zoodat hij oogenblikkelijk de ver volging inzette en de hand wist te leggen op een jongmensch van, zooals later bleek 11 jaren. Hij bracht den knaap, die een onverschilli gen indruk maakte, naar het Hoofdbureau van politie, alwaar hem een verhoor werd af genomen. Hij gaf toe met diefstalplannen bij den bewoner te zijn binnengedrongen en be kende daarbij eveneens, dat hij ook op 4 Maart j.1. bij een bewoner in de Vijzelstraat ingebroken had. Dit veëlbelovende knaapje, wonende op den ïtuyghweg, werd, nadat hij bekend had, aan zijn ouders teruggegeven. De beide Paaschdagen, die niettegenstaande alle sombere voorspellingen, zeer rustig ver- loopen zijn, hebben onze stad tot tweemaal toe de sensatie gegeven van het overvliegen van vreemde vliegtuigen. Nadat het eenige weken lang rustig was geweest en het afweergeschut rond de stad geen enkele maal in dienst ge steld behoefde te worden, donderde Zaterdag dagavond om tegen 12 uur de afweerkanonnen van verschillende kanten. De zoeklichten zoch ten den hemel af en op een gegeven oogenbllk had men een vliegtuig in de stralenbundels doch dat schoot ook direct weer weg. Duidelijk was het ronken van de vliegtuigmotoren te hooren. Zeker wel een minuut of vijf hoorde men het donkere brommen over de stad en het feit, dat het nu eens zwaarder en dan weer wegstierf wees er op, dat er meerdere vlieg tuigen waren. Zondagavond om ongeveer 10 uur moest het afweergeschut opnieuw in werking gesteld worden. Weer werden vreemde vliegtuigen door de luisterposten gehoord en weer suisden de granaten door de lucht. Ook nu was het schieten van vrij korten duur en het behoefde later niet meer herhaald te worden, zooGat de Paaschdagen onder heel wat minder spanning verliepen dan die van het vorig jaar, toen alarm de gemeente had opgeschrikt en de eerste mobilisatiegeruchten de ronde deden. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie in dit nummer vestigen wij er de aandacht op, dat Woensdagavond 8.3o uur in „Centraal", uitgaande van de VUKA, een lezing gehouden zal worden over het onder werp: „Hoe werkt toch zoo'n geluidsfilm?" Zondagmorgen ontdekte het „Mokbootje", dat de verbinding tusschen het vliegkamp en de haven van Nieuwediep onderhoudt, op de reede van Texel een drijvende reddingsloep, die vrijwel geheel vol met water geloopen was. Het bootje nam de sloep op sleeptouw en bracht hem in de zeedoksluis, waar hij tegen de remming van den keermuur werd vast gezet. Van welke nationaliteit de sloep was, was nog niet vast te stellen, daar het scheepje bijna tot den rand onder water zat en van de kenmerken niets te zien was. Waarschijnlijk zal men deze sloep vandaag leegscheppen en zal men kunnen constateeren van welk schip deze reddingboot afkomstig is. Wie vreugde wil gedenken laat in „De Toelast" schenken. Schitterende jubileumsgave namens onze lezers. Hieronder verantwoorden wij de giften voor Opa en Opoe Swerts. Totaal laatste verantwoording 28.80. J. D. 0.25; G. 0.25; O. 0.25: Jopi 0.25; fam. T 0.45; D. v. G. 1.V. P. 0.25; J. L. 0.25: Freek 0.50: M. de K. 0.50; N. N. 0.25: L. R. J. 0.30; J. B. E. 0 50; J. D. 1.—; Frits 0.25; Hans 0.25; iPippus 1.W. B. 1.mevr. A. O. 0.25; mevr. B. 0.25; N.N. 0.50: G. 1.—; N.N. 0.50; Jacob en Annie 0.50; mevr. de Br. 1. K. R. 0.50; T. 0.35; mevr. E. 0.50; N.N. 0.50; mevr. R. 0.25; G. L. 0.50; „Voor een koekje bij de koffie dames V. 0.50; Lap, Tip en Boebje 1.—; C. P. 0.50; N.N. 050; mej. A. 0.50; inzameling fam. K. 0.55'i; J. B. 0.50; „Van een kaartspelletje bij oom" 0.25; N.N. 0.25; J. en M. 0.50; Beppi 0.25; Tinie 0.10; Van Pil 0.75; F. J. R. 1.— fam. B. 0.60; Sjo. 0.25; G. K. 0.50; N.N. 0.50; mevr. N. N. A. 0.50; L. M. 1.25; Van Arie en z'n vrouw 0.50; N.N. 0.25; M. N. D. A. 1.—; N.N. 0.50; N.N. 0.50; Sw. O. 0.45: H. van R. 1.—; v. R. Z. 0.25; P. J. T. B. 0.50; J. G. 0.25; A. 0.25: v. Rudi en Freddy Sch. 0.50-; Jossy 0.25: N.N 0.50; J. M. 1.—; Tonny 0.50; S. P. H. 0.50; C. S. 0.25; H. S. Ó.25; v. d. P. 0.25; J. Ch. 0.25; Gerda 0.35; G. T. 1.— N. A. 0.25; C. S. v. d. R. 1.—; Van S. 0.25; M. A. v. d. B. (Breezand) 2.— Nelly K. 0.25; N.N. 0.25; mevr. v. E. 0.50; N.N. 0.50; fam. Fer. 0.50; N.N. 3.79',iJ. G. 0.50. In totaal dus een bedrag van 75. Vijf en zeventig gulden... voor opa en opoe Swerts... een prachtig resultaat. Een schit terende feestgave voor de beide bejaarde menschjes, die deze zoo goed kunnen ge bruiken. Reeds nu willen wij alle vriendelijke en gulle gevers recht hartelijk danken voor hun bij dragen. Zoowel de „dubbeltjes-menschen" als de NN-en en de gever3 van guldens. Wij had den op hen gerekend en... ons vertrouwen werd niet beschaamd. De sfeer in Casino Zaterdagavond, waar de Vqetbalvereeniging van het Marine-Hospitaal haar feestavond gaf, liet zeker niets te wen- schen over. De meer dan volle Casinozaal heeft bijzonder genoten van het gevarieerde programma, dat vertoond werd. Na een kort openingswoord van den voor zitter, den heer Kaasenbrood, waar'.n deze bijzonder welkom heette overste De Mooy, de heeren doctoren en administrateur den heer J. Jöbses, werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. De heer Kaasenbrood wees er nog op, dat het doel van deze voetbalvereeniging was, het saamhoorigheidsgevoel onder het personeel aan te kweeken, wat tevens de verzorging zoo mogelijk nog ten goede zou komen. Hij sprak tenslotte een woord van dank tot alle medewerkenden. Het waren de heer en mevrouw Tesink, die als eersten het tooneel betraden om een geestige voordracht te houden over een eer ste huwelijksreis. Het zou te ver voeren om alle medewerkenden een voor een onder de loupe te nemen en eveneens lijkt ons dit over bodig, daar allen zonder uitzondering voor dilettanten bijzonder aardig spel lieten zien. Zoowel de voordracht van den heer Borg- ström als die van mevr. Huizinga en den heer Schöonewolf, waren geestig, maar bo venal van een inhoud, die met zorg gekozen was. Ook de heer Sluik, die enkele malen op trad, bleek een accèrdeonnist te zijn, die het op zijn instrument ver gebracht had. Trouwens wat het muzikale gedeelte van den avond betrof was dit wel zeer goed ver zorgd, daar de hospitaal-band van uitstekend gehalte was. Deze heeren hebben de vele be zoekers laten genieten van hun spel. Met bijzondere aandacht werd naar een Quatre- main geluisterd, van de heeren Meester en Roggeveen aan de piano. Het tooneelstukje in twee bedrijven „Plot seling rijk", werd heel aardig gespeeld en de verschillende komische scenes, die ten huize van de plotseling rijk geworden familie plaats vonden, brachten heel wat gelach te weeg. En zoo is deze avond verloopen, gezellig, genoeglijk, tot volle tevredenheid van de be zoekers, daar zijn we van overtuigd en even eens, dat mogen we tenminste wel aan nemen, tot volle tevredenheid van het be stuur der voetbalvereeniging Marine-Hospi taal voor wie het tevens een aansporing be- teekent om op den ingeslagen weg voort te gaan. Gisterenmorgen om ongeveer 12 uur is de „Texelstroom", een beurtvaartscheepje, dat van Texel op Amsterdam vaart, tengevolge van den mist uit den koers geraakt en bij laag water op den Zuidwal vastgeloopen. Het scheepje heeft daar tot gisterenmiddag 4 uur vastgezeten en is toen bij hoog water op eigen kracht vlotgekomen. DE RIJTIJDENWET. Twee chauffeurs, die gedurende de Paasch dagen de wet op de rijtijden overtraden, wer den op de bon gezet. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden: Armbandje, gouden ring. twee belasting- merken, 1 paar blauwe zijden dameskousen, vier portemonnaie's met inhoud, zwart hondje, zwart glacé dameshandschoen. Verloren: Gouden zegelring met donker blauwe steen, damesportemonnaie met Inhoud, bruin lederen schooltasch, bankbiljet van 10.nikkelen polshorloge met armband, Swan vulpen, hondje met bruine vlekken, belastingmerk. rijwieltaschje met gereedschap, jonge hond (ruwharige foxterrier), zilveren dameshorloge, verzilverde sigarettenkoker met inscriptie, vulpen met inscriptie, Duitsche herdershond, gouden dameshorloge, Op Zaterdag 30 Maart a.s. hoopt de hoofd aalmoezenier van leger en vloot, kolonel mgT. J. J. J. Noordman, zijn zestigsten ver jaardag te vieren. Kolonel mgr. Noordman heeft in de 23 jaren van zijn „militaire" loopbaan door zijn wijs beleid, zijn fijnen tact, zijn hartelijk medeleven met allen, die op eenigerlei wijze met hem in aanraking kwamen, aller waardeering en sympathie verworven. Bij pauselijke breve van 25 October 1936 werd kolonel-hoofdaalmoezenier Noordman wegens zijn vele verdiensten b§ de behartiging avn de geestelijke belangen der katholieke militairen van land- en zeemacht benoemd tot huisprelaat van Z.H. den Paus. Voor diegenen, die den jarigen hoofdaal moezenier op 30 Maart persoonlijk hun ge- lukwenschen willen aanbieden, bestaat daar toe dien dag gelegenheid 's middags van half 3 tot 5 uur in de woning van mgr. Noordman, Frankenslag 10, den Haag. „Tuindorp" treedt op in Musis Sao rum. Wij vestigen de aandacht nog eens op den ^hedenmiddag te geven uitvoering van de afdeeling Tuindorp der Speeltuinvereen'ging. Deze vindt plaats om 3 uur hedenmiddag in Musis Sacrum, en kan worden bijgewoond door de ouders en kinderen van alle afdee- lingen. Voor de pauze wordt opgevoerd „Koning Lijsterbaard". De toegangsprijs be draagt 10 cents. Op de Keizersgracht was het gedurende de Paaschdagen bij een familie geen „zuivere" koffie. De man en de vrouw namen de feest dagen te baat om elkaar minder vriendelijk ta bejegenen en tenslotte liep de twist z~o hoog, dat de man naar een mes greep en daarmede de vrouw te lijf ging. Veel scheelde het niet of deze had er het leven bij ingescho ten. Nu werd de politie er in gemoeid, die den man arresteerde wegens poging tot doodslag. VERKEERSMISERE. Tal van verkeersovertredingen werden met bekeuringen beloond. Daar was o.m. ean me neer, die gesommeerd werd van z'n fiets te stappen, aangezien hij zonder licht reed. De man reed door, werd later aangehouden en kreeg toen 2 bekeuringen. Een voor het licht en een andere voor het doorrijden. Voorts werd de lantaarnpaal, die zich be vond op den hoek BothastraatPolderweg, geveld/ Sedert Donderdag vermist een stadgenoote een zoo goed als nieuw damesrijwiel, dat zij even neergezet had in de Oostslootstraat. Uit een steeg aan de Westgracht verdween eveneens een damesrijwiel. Nog een damesfiets, die de eigenares even voor het station gezet had, werd als vermist opgegeven. Aan het adres Molenstraat 180 is een heerenrijwiel terug te bekomen. VERNIELING. Een man, die eenigen t!jd met een vrouw samengeleefd had, doch geen toegang meer kon krijgen tot haar woning, betrad deze wo ning toch en vernielde een deel van het huisraad. De politie stelt een onderzoek in. WINKELSLUITINGSWET. Wegens overtreding van de Winkelslui tingswet werd eveneens iemand bekeurd. In de gehouden ledenvergadering van de Begrafenisbus Hellevoetsluis werd het aftre dend bestuurslid H. D. van Leeuwen als zoo danig herkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer M. Haak, werd gekozen de heer H. C. Cools. 25 Jaar zwaartekracht-onderzoek. Twaalf groote reizen in onderzeeërs. Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz zal van daag den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in Delft promoveerde. Op zijn buiten „De Bremberg", gelegen op den hoogsten heuvel van Amersfoort, heeft een vertegenwoordiger van het „Hbl." een onderhoud met den hoogleeraar gehad. „Ik ben toch blij, dat ik thans iets over mijn onderzoekingen kan zeggen, want door den internationalen toestand kan er nu geen prac- tisch werk meer verricht worden. De goede verstandhoudingen tusschen de verschillende naties hebben het destijds mogelijk gemaakt, dat ik de medewerking verkreeg van vele ma rines, van Nederland zoowel als van andere landen. Vooral het feit, dat het aan een bui tenlander werd toegestaan op een oorlogs bodem groote reizen te maken in het belang van de wetenschap, moet als een voorbeeld van groote samenwerking worden aangemerkt! In 1923 werd de eerste reis gemaakt onder commando van den tegenwoordigen schout bij-nacht Doorman, chef van het Marine-mate rieel van het departement van Defensie. Tweemaal ging ik met Amerikaansche boo ten op expeditie en wel naar West-Indië en dit gebaar van de Amerikaansche marine had tot gevolg, dat ook andere landen het werk hebben opgevat. Achtereenvolgens begonnen toen Frankrijk, Italië, Engeland, Denemarken, Rusland en Japan. Door den huidigen oorlog is tijdelijk een einde aan al dit werk gekomen, doch ik geloof stellig, en daarvoor zijn grondige redenen, dat het na den vrede weer zal worden opgevat. In totaal heb ik 12 groote reizen gemaakt en zeer veel waarnemingsmateriaal is voor den dag gefcogjen. Met de uitwerking hiervan ben ik Zondag hebben de leden der plaatselijke wandelsportvereenigingen de „Lange Afstand Tippelaars" op waarlijk sportieve wijze inge haald en uitgeleide gedaan. Te drie uur verzamelden zij zich op het Stationsplein. Het was een kleurrijke stoet welke zich precies op tijd in beweging zette. Met de N.H.W.B.-vlag voorop, volgden resp. de Jutter, de Zilvermeeuw, de Speeltuin Ver. Den Helder (afd. Centrum) en de Duinkan- ters. Vooral de laatste vereeniging nad een groot aantal jeugdleden op de been gebracht en maakte door hun keurige wijze van wande len een zeer goeden indruk. Bij de Basculebrug stonden de loopers van „groot formaat" reeds met ongeduld te wach ten. Na een korte begroeting ging men ter stond via Binnenhaven, Zuidstraat, West straat, Bierstraat en Molengracht naar den R.K. Volksbond, alwaar een kleine rust werd gehouden. Hier hadden wij gelegenheid de loopers naar hun bevindingen te vragen. Het bleek, dat men, zonder uitzondering, zich opperbest gevoelde en speciaal onze Hel- dersche deelnemer, de heer W. Bakker, die door een klein oponthoud iets later arriveerde, was goed te spreken. Verder vernamen wij, dat 14 loopers Zater dag uit Amsterdam gestart waren, vergezeld van twee helpers. De oudste deelnemer was 53 jaar en de jongste 16 jaar. Zaterdag werd getippeld tot Koorn, vanwaar men Zondag morgen onder het „genot" van een flinke regenbui was vertrokken. Na een kleine hartversterking en een vluch tige voeteninspectie (één hunner die den ge- heelen tocht op klompen liep, verwisselde ook nog van schoeisel) vervolgde men zijn weg. Langs de Loodsgracht, Polderweg en Mid denweg ging het, waar het afscheid alweer daar was Met een spontaan uitgebracht „hoera"-geroep zetten de loopers hun tocht voort, het einddoel van den dag, Callantsoog, lokte hen aan. Wij kunnen niet anders schrijven dan dat de wandelsportvereenigingen zich op dezen dag zeer zeker van hun beste zijde hebben laten zien. AANVULLING UITSLAG BILJARTWED STRIJDEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN TEXEL. De wedstrijden om het Kampioenschap van Texel zijn thans geëindigd. Kampioen is ge worden de heer K. Linnhose, die gewonnen heeft 8 partijen in 203 beurten, 832 caram boles, gem. 4.30, 16 punten, hoogste serie 42 punten. TWEEDE OPVOERING VAN „rOLY PEKXENfc". De rederijkerskamer „U. d. I." heeft gister avond weder voor een geheel gevulde zaal het tooneelspel „Poly Perkens" opgevoerd. De bijeenkomst werd.geopend door den heer Fhermann, die er zijn spijt over te kennen gaf, dat men ook ditmaal velen, die deze uit voering wilden bijwonen, had moeten teleur stellen. De opvoering was ook ditmaal een succes; 't was zeer goed merkbaar, dat het publiek (de zaal was nu bijna geheel gevuld met jon gelui) niet zoo gemakkelijk te boeien zou zijn; dit gelukte de opvoerenden evenwel volkomen, 't Was een zeer prettige avond, die met een druk, doch gezellig bal werd besloten. Barometerstand Den Helder: 743,4 Maximum temp. lucht: 7,2 Temp. 8 uur: 5,4 Wind: richting: N.O.; kracht: 4 Licht op: 6,51 behoeft geen onding te zijn. Ga naar WERNER CRONE, Koningstraat 29 6 goede pasfoto's slechts 75 cts4 nog altyd bezig en ongetwijfeld zal dit nog vele jaren duren. Zelf zal ik geen reizen meer maken; op een zekeren leeftijd moet men daarmede ophou den. Dr. Nieuwenkamp zal het in de toekomst op zee doen. Maar van al die reizen heb ik bij zonder aardige herinneringen behouden en vooral de prettige verstandhouding tusschen de marine-officieren en minderen hebben daar ruimschoots toe bijgedragen. Voor het onderzoek op de oceanen zijn groote overkruisingen noodig met onderzeebooten en dit is tot nu toe alleen nog maar door de Ne- derlandsche marine mogelijk gemaakt. Be langrijk waren destijds vooral de reizen met Hr. Ms. ,,K. XIII" via Panama naar Indië en met de ,.K XVIII" via Kaap de Goede Hoop naar Indië. Ook de tochten welke ik maakte met Amerikaansche en Fransche onderzeeërs hebben veel succes opgeleverd. Kort vóór den oorlog bestonden plannen, om een groote Ne- derlandsche expeditie te ondernemen. Ook Amerika had zulk een plan. 't Is rustig geweest met de Paaschdagen. Rustiger dan menigeen had durven hopen. Tal van sombere voorspellingen waren in de week voor Paschen over de wereld uitgezon den. Ze hebben waarschijnlijk behoort tot het offensief van den zenuwenoorlog, die nog steeds als een doelmatig middel gebruikt wordt om de nerveuze spanning In de wereld te verhoogen en daardoor den weerstand te verminderen. De Paaschdagen van het vorig jaar waren heel wat angstiger, het alarm en de mobilisatiegeruchten hadden toen de span ning tot het uiterste opgevoerd. Het is merk waardig hoe een mensch aan de dingen wendt, hoe groot zijn aanpassingsvermogen is. Want natuurlijk zijn de dagen, die voor bijgingen, de tijd die we beleven, veel be nauwender en van veel meer zorg. dan die van het vorig jaar, maar men heeft er zich al weer op ingesteld en zoolang men niet direct zelf door het leed getrdffen wordt, gaat men rustig zijn weg. En dat is in zeker opzicht goed ook, omdat het aantal zenuwzieken an ders in niet onbelangrijk aantal zou stijgen. 't Is uiterlijk dus vrij rustig geweest, maar achter de diplomatieke schermen was een zeer intense activiteit. In het bizonder hebben de geallieerden zoowel als Duitschland, Italië en Rusland be langstelling voor den Balkan. Duitsch land vooral heeft er belang bij, dat de oorlog niet naar dien kant wordt uitge breid. Het is al zoo sterk gehandicapt door den strijd van Rusland tegen Fin land, waardoor tal van noodzakelijke le veranties niet zijn uitgevoerd of sterk gestagneerd werden; als daar nog bij zou komen, dat Rusland, dat Roemenië en Italië en mogelijk nog andere landen in den oorlog zouden worden betrokken, zou het min of meer knijp komen te zitten en dus tracht het die situatie te voorkomen. Als het mogelijk is, zou het den tegen woordigen toestand op den Balkan willen handhaven tot minstens den duur van den oorlog, om daarna zijn invloedssferen te bepalen en zijn begeerte te vervullen. De Balkanstaten, in het bijzonder Roemenië, voelen wel, dat de rust, die Duitschland en Rusland willen garandeeren, maar van tijde- lijken en egoistischen aard zal zijn en het is daarom moeilijk om te bepalen welken kant men uit zal gaan. Een garantie voor den duur van den oorlog beteekent wel een tijdelijke rust maar is ook een gevaarlijke rust. De oorlog kan eenige jaren duren, maar het is ook mogelijk, dat hij van korten duur zal zijn. Dat ligt tenslotte in de toekomst verborgen en wat blijft er van de garantie van Rusland en Duitschland over, als de oorlog eens ten hunnen gunste uitvalt? Roemenië voelt er dan ook op het oogen- blik het meest voor zijn grenzen te ver sterken, zijn defensie op een betere basis te stellen en dan eens ernstig te over wegen welken kant men uit zal gaan. De garanties van Engeland en Frankrijk te aanvaarden of „de rust" van Duitschland en Rusland aan te nemen. Voor den Balkan geldt het spreekwoord: „Als de vos de passie preekt, boer pas op je kippen". Men zal dus voorzichtig zijn. Natuurhistorisch Museum, le Vroontsraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien den eersten Zondag van elke maand van 35 uur en den eersten Woens dag van 810 uur. Aquarium Zoöl Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.20— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Drie gewiekste schatjes worden groot". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „De Citadel". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Schofjes" en „Het Geheim van de On- dergrondsche". Woensdag 27 Maart. „Centraal", Kanaalweg, 8.30 uur: Lezing VUKA: „Hoe werkt een geluidsfilm?" (wettig gedeponeerd) bij: Hoest, Keelpijn, Verhoudheid U weet het, Hopstroop helpt Bij alle drogisten verkrijgbaar; f 0.40 ot f 0.70 p. fl. Agent voor Den Helder en omstr.: 2e Vroon straat 95, M. de Groot, Tel. 453 Voor SCHILDER. GLAS-IN-LOOD EN BEHANGWERK Firma J. KRAAK ZN, Molenstraat 170,

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5