Nederlandsche spoorwegen Jaarvergadering Voetbalmenu van Zondag a.s. Marktberichten Stranding van de „Ausma" Mr. A. M. Ledeboer neemt afscheid Visscherij Slagkruiserspian Mr Oud geen Tweede Kamerlid Uitbreiding electrische en dieseltractie Gebeele wijziging van de Zomerdienstregeling Nederlandsche ambulance thans vereenigd 483e STAATSLOTERIJ Hoe de Letlander vlot kwam. Het bijna 1800 bruto-reg. ton metende Let- landsche stoomschip „Ausma", uit Riga, dat reeds van het jaar 1889 dateert, is gister morgen door de sleepbooten „Utrecht", „Born- rifen „Neptunus" van de strandingsplaats ter hoogte van den Eierlandschen vuurtoren °P Texel vlotgebracht. Het stoomschip is des middags op eigen kracht de haven van IJmui- den binnengeloopen en naar Amsterdam op gevaren om bjj de Amsterdamsche Droogdok Mij. voor onderzoek naar eventueele schade in het dok te worden opgenomen. Omtrent de stranding vernamen wij nog, dat het stoomschip met een lading briketten van Antwerpen op weg naar Stockholm tijdens dichten mist aan den grond is geraakt. Een scheepsboot met eenige opvarenden had het stoomschip na de stranding verlaten, oogenschijnlijk met het doel om hulp te halen. Deze was evenwel door den sterken stroom afgedreven, zoodat noch het strand noch het schip weer kon worden bereikt. Intusschen was sleepboothulp ter plaatse gekomen, die eerst tot taak had de vermiste sloep trachten op te pikken. Een sleepboot der firma Doeksen te Terschelling slaagde hierin na eenigen tijd en bracht de Letlandsche zeelieden weer veilig aan boord van hun schip terug. Bij deze redding ging evenwel de boot van de „Ausma" verloren. Intusschen was meer sleepboothulp ter plaatse gekomen. Nadat de kapitein con tract voor berging had afgesloten, gingen de sleepbooten met kracht aan het werk om het schip vlot te brengen. Hiermede kon geen oogenblik gewacht worden, want de zee werd al meer en meer ruwer, zoodat het schip hevig stampte en slagzij kreeg.'Er kwamen zware ..rollers" over het schip, waardoor twee der opvarenden over boord sloegen, doch gelukkig bij een volgende zee weer aan dek geworpen werden, zoodat zij wel op wonderbaarlijke wijze het leven er af brachten. Na een inspannenden arbeid der sleepbooten werd het schip vlotgebracht, hetgeen juist op cjjd was, want bij langer vastzitten, had het oude schip zich wellicht begeven. Vermoedelijk is de schade aan het stoom schip niet groot. De lekkage is van weinig be- eekenis, zoodat het schip toestemming kreeg ronder bijzondere maatregelen het Noordzee- anaal op te varen. Als president van de rechtbank te Alkmaar. Zaterdag nam de heer mr. A. M. Ledeboer, president van de rechtbank te Alkmaar, in en speciale zitting afscheid van zijn ambt, waaruit hem in verband met het bereiken van ;:en 70-jarigen leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag werd verleend met ingang van 1 April. Behalve militaire autoriteiten uit Alkmaar en 3ergen waren bij de plechtigheid aanwezig de leden van de rechtbank en van de balie, de burgemeesters van Alkmaar en Bergen, direc teuren van takken van dienst in Alkmaar, notarissen uit het arrondissement, en vele anderen. De rchter, mr. J. Krabbe, was de eerste, die net woord richtte tot den scheidenden presi dent, die sinds dertig jaren deel uitmaakte van .et Alkmaarsche rechterlijk college en daarop rijn stempel heeft gedrukt. Spreker roemde de conciliante en humane persoonlijkheid van mr. Ledeboer, die in hooge mate het geheim bezit van tot de justitiabelen te spreken en hen het gegeven was tot het gemoed van ver dachten en getuigen te kunnen spreken. De officier van justitie, mr. Van der Feen de Lille, sprak van de spijt, die de rechtbank evoelt bij het aanstaand vertrek van den resident, zooals het gevoel ook bestaat bij de ureelambtenaren, tegenover wie hjj steeds hulpvaardig en welwillend was. De rijksadvocaat voor belastingzaken, mr. A. H. Seylhouwer, was meermalen getroffen door de sfeer van plechtigheid en waardigheid, .elke mr. Ledeboer wist te scheppen als po- :tierechter, in welke functie spreker het meest ■net hem in aanraking kwam, een sfeer, zoo als nergens anders wordt aangetroffen. Jhr. mr. L. A. van den Brandeler, griffier, was weemoedig gestemd, omdat nu de laatste nog overgeblevene van het college, waarmee hij bij zijn komst in Alkmaar in 1921 kennis maakte, op het punt van vertrek staat en hoopte, dat mr. Ledeboer, die voorloopig nog in Bergen (N.-H.) blijft wonen, toch nog het contact met de rechtbank zal willen bewaren. Mr. P. Langeveld te Alkmaar sprak als deken van de orde van advocaten namens de balie een enkel woord. Hjj getuigde, dat het den scheidende volkomen gelukt is de prero gatieven van de balie in eere te houden, dank zij een begrjjpen van de moeilijkheden van de halie. Aan het einde van de zitting sprak mr. Ledeboer een hartelijk woord van dank voor de groote belangstelling bij dit zijn afscheid en voor de tot hem gesproken vriendelijke woorden. J&x&tlcA tueucuA Gezinsziekenfonds „Help Elkander De Voorzitter, de heer Van Heringen, spreekt Zijn groote voldoening uit over de buitengewone groote opkomst, waarin hij een blijk van mede leven ziet. Hij heet de aanwezigen welkom, in zonderheid den heer Baay, Secr. van den Centr. Bond van Onderl. Ziekenfondsen. De hierna ge lezen notulen werden onder dank aan den Secr., den heer J. Bakker, onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd het jaarverslag uitgebracht. Hierin werd gewezen op het pleit tusschen dwang en vrijheid, op het geding voor de recht- oank in Alkmaar, waarbij het fonds in het ge lijk werd gesteld en op den toestand, waarin het fonds was geraakt wegens de handelingen der geneesheeren. Daardoor was het noodig om een eigen arts aan het fonds te verbinden. Met erkentelijkheid werd verder melding gemaakt van het optreden van dr. Renout, door wiens arbeid het fonds uit de moeilijkheden is ge raakt. Met alle waardeering werd in het ver slag gesproken over de houding der leden en dit had het bestuur gesterkt tot den strijd. Ge memoreerd werd nog, dat van zekere zijde po gingen waren aangewend om dr. Renout te be wegen het fonds in den steek te laten. Commen- tair wenschte de Secr. op deze handeling niet te geven, daar deze voor zichzelf spraken. Vervolgens wees de Secr. op de moeilijkheden welke ontstonden door de mobilisatie van dr. Renout en de aangestelde plaatsvervangers, en op het feit, dat ondanks alles het ledental flink vooruit was gegaan. Met erkentelijkheid werd de hulp van het Ziekenfonds „Volharding" in Den Haag naar voren gebracht, zoomede den steun van den Centr. Bond. De bouw van de woning voor dr. Renout was een symbool dat het fonds eens gezind door wenschte te gaan. Volgde het verslag van den Penningmeester. Er bleek dat het fonds zich behoorlijk kon handhaven. Over zijn uitgewerkt financieel verslag stelden enkele leden nog vragen welke tot bevrediging der vragers door den Penningm. werden beant woord. Nu werd het woord verleend aan den heer Baay. Deze spreekt z'n voldoening uit over de goed bezochte vergadering en bespreekt verder den strijd welke overal in den lande moet worden gevoerd tegen de Maatsch. van Geneeskunde. Het recht van beslissing in alle fondszaken, zelfs de contributieregeling, wenschen de on derlinge fondsen niet in handen van de Maat schappij van Geneeskunde te zien gesteld. On danks de z.g.n. Godsvrede, welke de practijken der gemobiliseerde artsen beschermt, gaat de Maatsch. v. Geneesk. door met moeilijkheden te bevorderen en houdt zij vaat aan de meening, dat zij alleen heeft te beslissen. In dit streven steunt zij mede op de slappe houding van vele georganiseerde arbeiders, die door hun houding i.z. de arbeiders ziekenfond sen mede verantwoordelijk moeten worden ge steld voor deze Maatschappij-dictatuur. Komende tot de preventieve of voorbehoeden de geneeswijze, wijst spreker er op, dat dit streven der Onderl. fondsen wordt tegenge werkt door de Maatsch. v. Geneeskunde en de Maatsch. van Pharmacie (Apothekers organi satie). Men is blijkbaar bang dat door het be vorderen van deze geneeswijze de ontvangsten te laag zullen worden. Aangekomen op het terrein der Pharmacie behandelt de heer Baay het conflict in Ensche de. Het eene fonds had een eigen apotheek, het andere niet het fonds met de eigen apotheek betaalde voor receptuur 1 gulden per lid per jaar minder dan het andere, en ondanks dit eischte men van het duurdere fonds nog verhooging van honoraria, zoodat er een ver schil begroot werd, bij een ongeveer gelijk aan tal leden van 45.000. Hierdoor ontstond een conflict waarin de Directeur-Generaal der Volksgezondheid bemiddeling aanbood. Deze pogingen leden schipbreuk doordat er geëischt werd dat het Ziekenfonds in 5 jaar geen eigen apotheek mocht oprichten. Spreker kan zich niet vereenigen met de bewering, dat het juist weer de Onderl. fondsen zijn die den strijd ontketenen. Door de zeer vele opgedrongen moeilijkheden hebben de Onderl. fondsen een eigen Pharm groothandel opgericht, waardoor in de genees middelenvoorziening in alle opzichten is ge waarborgd. Na een opwekking tot positief partij kiezen voor de fondsen welke op de bres staan voor de belangen der verzekerden, beëindigde spre ker zijn betoog. De vergadering onderstreepte a.h.w. deze rede door een spontaan applaus. Nadat er even was gepauzeerd, werd voortgegaan tot verkie zing van het bestuur. De Secr. werd met op een na algemeene stemmen herkozen, terwijl de heer Jb. Eelman Gzn. tot commissaris werd verkozen. Het bestuur deelde mede, dat het reglement moest worden gewijzigd en stelde voor om een ledenvergadering te voorkomen een 10-tal leden te benoemen welke dit met het bestuur in orde zouden maken. De vergadering ging hiermede accoord. In de rondvraag welke hierna werd gehou den, werd gevraagd of men ook bij dit fonds 13 weken lid moest zijn alvorens men recht had op operatiehulp. Dit bleek niet het geval te zijn. Men betaalt 4 weken contributie als intree en heeft dan recht op alle hulp, de toetreding geschiedt na overleg met den arts. Nog deelde het bestuur mee, dat de inge bruikneming van de eigen dokterswoning in het laatst van April zou plaats hebben en wilde daar een officieel cachet aan geven en wekte de leden op om daarbij tegenwoordig te zijn. Niets meer aan de orde zünde, sloot de voor zitter de vergadering met een woord van dank voor de opkomst. ïlieuuM uit lOtJk URK, 29 Maart. Door 12 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd 1357 pond snoekbaars, van 3880 pond per vaartuig, prijs 1112 ct. en 130 pond rog. prjjs 1417 ct. Alles per pond. VERHOOGING STEUNNORM. De vereeniging „Ons Recht" is onder leiding van het Urker raadslid T. Visser te Amster dam in vergadering bijeen geweest. Men heeft een telegram aan den Minister verzonden waarin met het oog op den nood der tijden een verhooging van 20 van alle Zuiderzeesteun wordt gevraagd. Urk, 1 April. 35 vaartuigen voerden j.1. Za terdag aan den Gem. Vischafslag alhier aan: 3479 pond Snoekbaars, van 40160 pond per vaartuig, prijs 11%13 ct. 170 pond rog, 1215% ct.; 100 pond schelvisch, 1114 ct.; 110 pond poonen, 1215 ct. en 95 pond schar, 1316 ct., alles per pond. Versche visch werd er niet aangevoerd. Over het algemeen werd de visscherij de vorige week zeer belemmerd door het gure weer. Daarom kon de visscherij maar 3 tot 4 etmalen worden uitgeoefend. Op de voormalige Zuiderzee waren in het begin van de vorige week de vangsten tot zeer goed te noemen. Dit was vooral het ge val met de Snoekbaarsvisscherij. Deze vis scherij werd uitgeoefend door de motorlooze zeilvaratuigen en de motorvaartuigen. De eersten vischten met veel minder netten dan de laatsten. De motorlooze zeilvaartuigen brachten vangsten per etmaal aan de markt van 20 tot 50 pond per zeilvaartuig. Van deze soort Snoekbaars was de gemiddelde prijs 11% ct. per pond. De weekresultaten va rieerden tot 30 gulden per zeilvaartuig. De motorvaartuigen hadden per morgen vangsten tot 400 pond snoekbaars. Aangezien deze Snoekbaars groot van stuk was, zoo werd deze verkocht voor 12 ct. per pond. De ge middelde weekresultaten waren tot 110 gul den per motorvaartuig. In het IJselmeer is nog zeer veel snoekbaars te vangen. De gezonden vischsoorten, welke waren: schar, schelvisch en poonen, bleven de vorige zeer hoog in prijs. Doordat er geen versche visch te verkrijgen was bleven de prijzen hiervan zeer stabiel. Vooral rog was duur. De visscherij op de Waddenzee gaf verleden week weinig resultaten. Er wordt ook nog weinig voorjaarsharing gevischt. De vang sten van deze haring was het vorige jaar ook al gering te noemen. Het schijnt meer en meer bevestigd te worden, dat de haring hier aan het uitsterven is. De groote Noordzeevloot heeft wegens het stormachtige weer zeer weinig kunnen vis- schen. Vele vaartuigen hebben niet meer dan 1 etmaal kunnen visschen. Wel waren de prijzen hoog. doch de vangsten waren soms zoo gering, dat maar geringe weekresultaten kunnen worden geboekt. De kustvisscherij voor LTmuiden en Sche- veningen besomde van 4090 gulden per vaartuig. De vorige week (van 2530 Maart) werd door 836 vaartuigen per dag aan den Gem. Vischafslag alhier aangevoerd: 13147 pond snoekbaars. Prijs 11%13 ct.; 310 pond rog. 1217 ct.; 245 pond schelvisch. 1415 ct.; 260 pond poonen. 1314 ct en 140 pd. schar, 1215 ct. per pond. ÏÏlaAinefelicPden Bjj K.B. zyn bevorderd tot kapt.-ter-zee de kapt.-luits. ter zee A. G. Vromans en G. G. Bo- zuwa. tot kapt.-luit.-ter-zee de luits.-ter-zee der le kl. F. H. Vermeulen en J. J. L. Willi» ge; zyn benoemd bij de Kon. Marinereserve tot luit.-ter-zee der 3e kl. voor speciale diensten H. Aschmoneit W. de Jong, J. van Dijk, J. Mar- gadant J- G. Smit; tot luit.-ter-zee der 3e kl. de adelborsten der le afd. voor den zeedienst by het Kon. Instituut voor de Marine O. Cram- winckel, J. A. Schreuder, B. van Linge, A. C. V. Kriesfeld, W. Bagehus, J. O. Nieuwenhuis, L. C. Lückmann, S. van Ravestein, G. Zeiler, P. van Noort, W. N. Smit, jhr. J. J. Storm van 's-Gravesande, P. E.- Tegelberg, A. J. Bos. G. M. van Rossem, H. R. Reitsma, W. van Rossem, J. C. Leijte, E. M. Middeldorp, J. de Jong, F. P. Berlage, J. M. Smit, A. de Jong, J. van Nieu- wenhuizen, T. A. Kattouw, J. C. H. van den Bergh, C. E. Woldering, P. Groustra, M. J. N. Verschoor van Nisse, F. E. Kruimink, A. W. Huidekoper, D. Auer, R. J. de Weerd, F. Boogaard; tot 2e luit. der mariniers de adelbor sten der le afd. voor het korps mariniers bij het Kon. Instituut voor de Marine A. F. van Velsen, E. H. J. Menger, T. Jonkman; tot offi cier van den Marine-stoomvaartdienst der 3e kl. de adelborsten der le afd. voor den stoomvaart dienst bij het Kon. Instituut voor de Marine F. R. Bax, S. Dorresteijn, C. van Hazel, J. C. H. Poolman, J. H. Frijdal, A. J. B. Kappers, J. F. Knaake, K. Kruimink, J L. Tuijnman, C. W. Frank, A. F. van den Heuvel, H. A. Hollenbach, J. B. van den Berg, G. van der Graaf, J. E. Zietse. Het wetsontwerp inzake den bouw van slag kruisers, dat thans bij den Volksraad aan hangig is gemaakt, zal, nadat het advies van den ^Volksraad is ontvangen, bij de Tweede Kamer worden ingediend. De memorie van toelichting van dit wets ontwerp. dat thans bij nota aan de Tweede Kamer is toegezonden, draagt de onderteeke- ning van den Minister van Defensie. ROTTERDA.MSCHE LLOYP Buitenzorg, t., 1 April v. Batavia. Kota Tjandi, t., 3 April v. Belawan. K.N.V.B. Afdeelinq I: A: D.W.S.Haarlem. Blauw Wit—Storm vogels. A.D.O.—A jax, D.O.S.K.F C. B: O.S.V.-— Holland ia, H.R.C.—W.F.C. Alcm. VictrixZaandijk, Purmersteijn Z.F.C SuccesAlkni. Boys, West Frisia Helder E: Watervogels—Helder 2. Schagen— Oudesluis. B.K.C.—Wieringerwaard. H.R.C. 2 Atlas. G. Uitgeest—Alcm. Victrix 3. Alkm. Bovs 2—Bergen. Alcm. Victrix 2—D T.S. Afdeelinq IJ. A: D.F.C.—Xerxes. R.F.C.—V.U.C.. C.V.V. -Hermes D.V.S.. Sparta—D.H.C Afdeelinq III A: N.E.C.1 ulmntia HeraclesEnschede Go AheadA.G.O.V.V.V.. Enschedesche Boys Quick HengeloWagcningen. Afdeelinq IV: N.O.A.D.Eindhoven. Willem II—B.V.V.. Limburgia M.V.V., N A.C.— Juliana, Hel mond— P.S.V.. RoermondLonga. Afdeelinq V: GVAVBe Quick, VeendamVelocitas, AchillesW.V.V.. HeerenveenLeeuwarden. H.S.C.—Sneek. N.H.V.B. Afd. A: Alcm. V. 4Vrone 1. Oudorp 1 Alkm. B. 3. Koedijk 1Schoorl 1. Afd. E; H.R.C. 4Succes 2. J.V.C. 1 Watervogels 2. Afd. G: CS.V 2—Alkm. B. 4. Dirkshorn 1—Alkmaar 2. Oranje Wit 1—Bergen 2. D.T.S. 2—Egmondia 1. Afd. J: Andijk 2N. Niedorp 2. Sporters 2—V.C.I 1. Hem 1—M.O.C. 1. Afd. K: Watervogels 3B.K.C. 2. Schagen 2—Helder"5. Helder 4—J.V.C. 2. Afd. M: Akersloot 1 F.gmondia 3. Vrone 2—Alkmaar 3. F.gmondia 2—Alkm. B. 5. Afd. P; Flevo 1Flevo 2. Oudendijk 2— V.C.I.. 2. Sijhekarspel 2— Hauwert 1. Afd. R; Barsingerhom 1—Winkel 1. Werk dorp 1—St. Maartensvlotbrug 1; B.K.C. 3— Petten 2 Adsp. J: C.S.V. aKoedijk a, Schoorl a Alkmaar a. Adsp K; D.T.S. aF.gmondia a. Alcm. V c—Bergen a Alkm. B. b—Alcm V. b. Adsp. L: Alkmaar b—D.T.S. b. Alkm. B cVrone a. Adsp. N: W. Frisia b—V.C.L. a. Strand vogels aSnorters b. Adsp. O: H.R.C. cSucces a. Adsp. P; Heider cOudesluis a. Schagen a—H R C. e B.K.C. a—H.R.C. d. VOOR DE BENOEMING BEDANKT. Mr. P. J. Oud. die tot lid van de Tweede Kamer benoemd was verklaard in de vaca- tureGohen, heeft die benoeming niet aan genomen. Thans heeft de voorzitter van het cen traal stembureau in deze vacature be noemd verklaard den heer H. A. Zwijnsn- burg te Enschede. In een persgesprek heeft de heer G. T. H. Giesberger, chef van de dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen medegedeeld, dat zeer binnenkort zal worden overgegaan tot belangrijke uitbreiding van de electrische en diesel-fractie, ook op lijnen buiten het middennet, waardoor zooveel mogelijk de remmende factoren, waarmede de Neder landsche spoorwegen in verband met de mi litaire maatregelen sinds de mobilisatie te kampen hebben, zullen worden weggewerkt. Men is er van overtuigd, dat bij de invoering van de nieuwe dienstregeling 1940 de Neder landsche spoorwegen een eerste plaats gaan innemen ten aanzien van het spoor wegverkeer in geheel Europa. Zooals de huidige dienstregeling geheel afweek van de tevoren geldende dienstrege ling, zal ook op 19 Mei a.s. de huidige si tuatie volkomen worden gewijzigd. Men hoopt, zeide de heer Giesberger, hiermede te bereiken, dat de thans regelmatig voorko mende vertragingen in den vervolge niet meer mogelijk zullen blijken, in ieder gexal tot een minimum zullen zijn teruggebracht. De nieuwe uitbreiding. Ten aanzien van de thans gereed gekomen uitbreiding van het electrische net kan nog het volgende worden medegedeeld. Door de ingebruikneming van dê inrichtingen voor electrische tractie op het nieuwe baanvak Arnhem—Nijmegen wordt het reeds geëlec- trificeerde net der Nederlandsche spoorwe gen met ruim 18 kilometer vermeerderd, waardoor de totale lengte daarvan tot 527 kilometer wordtuitgebreid. Het ligt in de bedoeling voor de electri sche treinen op dit nieuwe baanvak gébruik te maken van het gestroomlijnde materieel. Deze electrificatie heeft nagenoeg f 1.000.000 gekost. De tarieven. Ongetwijfeld is een van belangrijke facto ren. welke er toe hebben bijgedragen, dat deze uitbreiding tot stand is gekomen, gele gen in het feit. ctat de prijs, welke de Neder landsche Spoorwegen in dit deel van ons land voor den benoodigden stroom heeft te betalen, aanmerkelijk betere perspectieven biedt, dan tot heden toe nog het geval is in het Westen van het land. Naar wij in verband hiermede nader ver nemen maakt dit onderdeel inzake de elec trificatie bij de Nederlandsche Spoorwegen nog steeds een belangrijk onderdeel van De- spreking uil. Toch koestert men in bepaalde kringen de vaste overtuiging, dat zoo dra de loopende contracten een wij ziging toelaten, de situatie in het westen van het land. vooreerst in de provincie Noord-Holland en later in de provincie Zuid-Holland aanmer kelijk zal verbeteron. waardoor men op eenzelfde prijsniveau hoopt te ko men als in de andere deelen van ons land. Dit kan tenslotte ook van grooten invloed zijn op de tarievenpolitiek ten aanzien van het reizigersvervoer. Uitbreiding diesel-tractie. In verband hiermede vestigde de heer Giesberger de aandacht op het gereedkomen van de nieuwe dieselelectrische treinstellen. Maandagmiddag hebben verschillende van deze nieuwe treinstellen proef,gereden op 't baanvak ArnhemUtrecht. Vooral voor de korte trajecten zijn deze treinstellen van groot belang en zullen zij in een dringende behoefte voorzien. Onvoorziene omstandighe den buiten beschouwing latend, zal dit nieu we materieel op 19 Mei a.s. in don dienst worden opgenomen. Met het oog op verdere uitbreiding dezer tractie, worden op verschillende plaatsen on- dergrondsehe tanks aangebracht, z.g. pomp stations voor het Dieselelectrische materieel. Dergelijke tankinstallaties bevinden zich reeds in Utrecht. Maastricht. Den Haag (Uit hoorn en het station Watergraafsmeer in verband met de invoering van de motor- tractie op de Haarlemmermeerlijnen), terwijl eveneens een tankinstallatie zal worden ge bouwd in Leeuwarden, welke op 19 Mei a.s. zal moeten worden opgeleverd. Hieruit blijkt wel dat de nieuwe dienst regeling voor de lijnen welke buiten het mid dennet gelegen zijn, zeer belangrijke en in grijpende maatregelen en wijzigingen zal be vatten. Over de lijn AlkmaarDen Helder kon de heer Giesberger helaas niet dergelijke opti mistische geluiden doen hooren. Acht leden van de Nederlandsche ambulance hebben ruim een week vastgezeten tusschen het pakijs in de Finsche scheren. De corr. van de Tel. te Helsinki meldt echter, dat allen behouden aldaar zijn aan gekomen en heden naar Vierumaki, waar de rest der expeditie zich bevindt, zullen doorreizen. Onze ambulance is thans druk bezig zich te installeeren en reeds zijn 200 herstelien- (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 1 April 1940 Hooge Prijzen f 5000.— 20331 f 2000.— 7086 f 1500.— 17112 f 1000.— 3490 9635 11071 15738 f 400.— 5251 15864 f 200.— 9257 t 100.— 4874 5438 20068 22390 23331 Prijzen van 30. 1005 1016 1027 1038 1121 1192 1232 1392 1462 1466 1472 1542 1617 1628 1673 1693 1805 1903 1907 1916 1955 2117 2150 2151 2153 2165 2175 2196 2215 2264 2311 2336 2420 2440 2445 2461 2468 2487 2578 2580 2609 2622 2629 2656 2703 2762 2763 2798 2805 2818 2844 2888 2891 2917 2933 2943 3011 3123 3142 3204 3265 3299 3502 3509 3524 3574 3630 3711 3747 3750 3770 3778 3786 3822 3825 3869 3897 3907 3923 4003 4022 4145 4228 4237 4244 4252 4341 4354 4359 4412 4539 4584 4613 4636 469S 4704 4759 4818 4819 4869 4959 4996 5070 5117 5182 5238 5249 5261 5284 5333 5359 5366 5401 5436 5522 5561 5567 5623 5658 5707 5750 5774 5781 5950 5982 5990 6001 6015 6021 6035 6066 6126 6182 6217 6225 6227 6239 6265 6271 6289 6328 6381 6413 6428 6441 6454 6455 6499 6515 6520 6529 6562 6587 6611 6623 6668 6686 6688 6702 6797 6803 6868 6874 6883 6927 7006 7028 7036 7190 7203 7242 7269 7278 7322 7352 7358 .393 7394 7398 7416 7433 7442 7462 7486 7487 7504 7541 7587 7651 7769 7793 7837 7878 7879 7920 7966 8020 8085 8095 8102 8110 8132 8153 8196 8291 8307 8359 8366 8383 8449 8457 8526 8542 8545 8629 8657 8678 8731 8743 8744 8766 8797 8874 8939 8949 9114 9189 9302 9352 9354 9366 9370 9374 9409 9415 9421 9470 9565 9582 9634 9674 9695 9723 9729 9730 9791 9793 9807 9943 9952 9976 9980 10006 10018 10019 10097 10141 10192 10206 10258 10276 10283 10287 10293 10298 10302 10330 10410 10431 10447 10468 10554 10625 10629 10666 10762 10767 10776 10824 10840 10875 10884 11005 11014 11022 11023 11057 11062 11116 11161 11181 11210 11286 11302 11389 11391 11403 11422 11439 11479 11489 11561 11592 11598 11603 11662 11701 11714 11746 11766 11792 11800 11806 11852 11888 11894 11910 12002 12022 12027 12040 12067 12087 12309 12318 12329 12338 12391 12396 12408 12429 12460 12472 12479 12486 12529 12557 12575 12597 12601 12613 12631 12746 12751 12785 12841 12851 12927 12952 12970 13010 13053 13117 13149 13153 13184 13292 13299 13307 13439 13442 13443 13480 13502 13545 13618 13638 13716 13730 13732 13829 13886 13928 13948 13966 14027 14073 14085 14093 14152 14155 14211 14258 14313 14340 14344 14359 14362 14375 14434 14448 14451 14465 14476 14498 14532 14576 14581 14644 14684 14708 14743 14768 14817 14831 14879 14923 14940 14961 15002 15026 15112 15150 15220 15233 15359 15383 15409 15415 15433 15453 15459 15527 15523 15541 15543 15615 15661 15667 15673 15693 1570! 15731 15769 15777 15788 15800 15851 15861 15865 15883 15907 15937 15955 15978 16052 16057 16092 16094 16130 16160 16162 16192 16212 16221 16231 16278 16305 16348 16349 16371 16372 16417 16491 16611 16626 16653 16660 16670 16707 16738 16749 16811 16812 16834 16843 16847 16903 16970 16984 17011 17035 17105 17159 17193 17206 17263 17336 17340 17349 17381 17383 17394 17408 17421 17471 17548 17563 17699 17711 17740 17766 17782 17787 17937 17964 18018 18019 18022 18052 18092 18112 18141 18155 18192 18228 18258 18261 18303 18325 18387 18451 18488 18518 18540 18661 18665 18678 18679 18732 18748 18857 18894 18927 18928 18984 19003 19005 19008 19066 19097 19106 19112 19130 19177 19205 19259 19261 19317 19367 19389 19403 19408 19412 19423 19446 19496 19543 19565 19574 19582 19594 19605 19642 19656 19667 19673 19674 19675 19680 19732 19734 19742 19744 19764 19776 19837 19861 19872 19904 19910 19971 19988 20010 20018 20092 20131 20137 20147 20159 20161 20233 20315 20342 20350 20351 20377 20412 20431 20457 20480 20501 20539 20568 20575 20593 20636 20646 20664 20754 20832 20857 20888 20950 20976 21010 21019 21053 21084 21088 21117 21227 21274 21289 21345 21394 21433 21507 21526 21669 21719 21735 21776 21793 21884 21903 21972 22010 22015 22046 22065 22095 22143 22208 22229 22258 22271 22292 22362 22411 22441 22459 22511 22602 22634 22643 22651 22675 22884 22897 22903 22908 22914 22939 23014 23073 23085 23091 23092 23123 23154 23155 23192 23206 23228 23237 23246 23262 23350 23386 23421 23476 23480 23522 23523 23539 32577 23583 23600 23609 23637 23638 23655 23677 23680 23708 23709 23735 23771 23787 23794 24005 24019 24032 24087 24089 24101 24110 24116 24130 24193 24204 24224 24253 24313 24321 24345 24348 24356 24357 24373 24402 24511 24548 24556 24606 24642 24671 24672 24745 24814 24918 24922 24940 24960 den opgenomen, die met belangstelling het werk van uitpakken, opstellen en monteeren volgen. Gisteren is, schrijft het blad, de eerste Rönt,gen-foto genomen en aan het eind van de week hoopt men geheel op orde te zijn. AMSTERDAM. 1 April. Veemarkt. 398 vette koeien, le kw. 80 90 ct.. 2e kw. 6678 ct., 3e kw. 52—64 ct. per Kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalf- koeien f 180—260 per stuk, 45 vette kalve ren 2e kw. 7080 ct., 3e kw. 5868 ct. per Kg. lev gew.. 268 nuchtere kalveren f 6—0, 7 schapen; 495 varkens 6972 ct. per Kg. slachtgew. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR. 1 April. Aardappelen 2—3. andijvie 23—27.50, ap pelen 4.509.50. Bloemendaler kool 5.60— 8.60 bloemkool I 22—28.50 idem II 11—16 bieten 1.40—2.80. gele kool 36.10. kropsla 10.5011.10. peren 38. prei 7.50—9.50, ra barber 9—15, raapstelen 2.80—3.40. radijs 9.60. roode kool 4.50920. selderie 3.605.40, spinazie 0.841.08. schorseneeren 3^--. uien 12.40, wortelen 1.502.40. waschwortelen 3—7.50. witlof I 5.50—7.50. idem II 3.50—4.50. BROEK OP I.ANGENDIJK. 2 April. Uien 1.602.20. drielingen 1.grove 1.60 1.90. peen 1.501.90. kroten 1.402.10, roode kool 7.30—8. gele kool 4.50—5.60. NOORDSCHARWOUDE. 2 April. Uien 2.402.50. drielingen 1.grove 2.30 2.50. peen 1.502.30. roode kool 7.408.30, witte kool 4.504.70. gele kool 5.305.80. PURMEREND. 2 April. Koeien, totaal 700 stuks: 290 vette koeien 6685 ct. per Kg., geldekoeien f 130175, melkkoeien f 180—260. stieren 5562 ct. p. Kg.. 20 paarden f 90300. graskalveren f 45 35. vette kalveren 7895 ct. per Kg.. 1100 nuchtere kalveren f 519. 200 vette varkens >861 et. per Kg.. 40 magere varkens f 20 37, 400 biggen f 1523, 900 schajien f 1635, 50 bokken f 213

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6