Hitler zal spoedig belangrijke besluiten nemen Zweedsch schip aan den grond geloopen Britsche vliegboot valt zes juokers aan Omgeving Treilerschippers boos op de Het Provinciale kegelconcours Marktberichten scheepvaartinspectie JAPANSCHE VLOOT VOOR AMOY Militaire zege op Duitschland onmogelijk Dc Joden beleedigd ome ANNA PAUIOWNA Gistermorgen bereikte ons het bericht, dat een schip, waarschijnlijk van Zweedsche na tionaliteit, buitengaats, tusschen de Middel rug en de verkenningston van het Westgat, aan den grond geloopen was. Opvarenden van het transportschip van de gemeentereiniging hadden geconstateerd dat het stoomschip niet kon manoenvreeren en stelde terstond Nienwediep van een en an der in kennis. Geruimen tijd bleef men aan de haven fei telijk in het onzekere verkeeren omtrent het vastloopen van het schip. Bevestigd werd al leen dat het een Zweedsch schip was. Doch omtrent de grootte en de plaats van bestem ming kwam men niets te weten. In de haven was de reddingboot „Dorns Rijkers" spoedig vaarklaar gemaakt en ver liet de haven. Om echter bnitengaats geko men weer terug te komen. Ook de sleepboot „Utrecht" van bureau Wijsmuller bleef aan den kant liggen, evenals enkele vletten, die evenmin permissie kregen naar buiten te gaan. Te ongeveer 4 uur evenwel kwam het sein dat de Zweed sleepboot assistentie verzocht. Direct verliet daarop de „Utrecht" te haven. In den loop van den avond vernamen wij dat er verbinding gemaakt was en men bij gunstig tij met trekken zou aanvangen. Men veronderstelde dat de kans tot slagen daar voor het best was tusschen 3 en 5 uur van nacht. Hedenmorgen vernamen wij dat men te ongeveer 4 uur het Zweedsche schip inder daad vlotgebracht had. De „Utrecht" zou het naar een haven brengen. Bank" hebben allen verklaard, dat er géén waarschuwingsschoten zijn gelost. Evenmin is het juist dat de „Vinking Bank' sneller is gaan varen. Het schip stoomde met vol le kracht toen de vliegmachines verschenen en kan dus onmogelijk nog sneller zijn ge gaan. Ook in deze zaak is men van oor deel, dat de officieele uitlatingen te dezer zake wel heel erg op het onderzoek door den Raad voor de scheepvaart zijn vooruit- geloopen. ONVERDIENDE BLAAM. DE BESTE STUURLUI STAAN AAN WAL! De IJmuider treilerschippers zijn zeer ver ontwaardigd over de houding der scheep vaartinspectie na de gebeurtenissen met de Viking Bank en de I. S. Groen. Zij achten de critiek op schippers en bemanningen zeer ongepast. Het getuigt van weinig begrip der vis- scherij, aldus verteld een schipper aan hét Hbld. „dat een zoo scherp verwijt is gericht tot den schipper van de „I. S. Groen", tegen wien zelfs een klacht is in gediend. Iedereen, die inderdaad bekend is met de Noordzeevissc'nerij weet, dat de schecpsboot van een treiler bij stormweer dikwijls verloren gaat. In normale omstan digheden is dat geen aanleiding om terug te keeren. Op het eerste gezicht krijgt men thans den indruk, dat in oorlogstijd varen zonder jol zeer gevaarlijk is. De bes te stuurlui blijken echter ook wat dit be treft weer eens aan den wal te staan. Tot dusverre immers voelden de vis- schers zich, wanneer zij eenmaal op de vischgronden waren aangekomen, veilig. Slechts de uit- en thuisreis tusschen twee dicht bij elkaar gelegen mijnvelden door was gevaarlijk. Hierbij dient men in het oog te houden, dat aanvallen op Neder- landsche visscherschepen nog niet waren voorgekomen. Hoe \vas nu het geval met de „I. S. Groen"? Het schip maakte een slechte reis, met veel stormweer. Juist toen men kans kreeg om te gaa» visschen sloeg echter de boot over boord. Men stond dus voor het feit. dat de gevaarlijke terugtocht tusschen de mijnenvelden zonder boot moest worden ondernomen. Op de vischgronden voelde men zich echter betrekkelijk veilig, dus er was geen aanleiding om onvoorwaardelijk en dadelijk terug te keeren toen de sloep xvas verspeeld". „Nu kan men', aldus onze zegs man, „aan den wal wel zonder meer vaststellen, dat de schipper in ver zuim is geweest, maar dit is dan toch weinig anders dan een het zij met alle respect gezegd eigen wijze opmerking. Ruim driehonderd vischreizen zijn sinds het uitbreken van den oorlog naar de vischgron den gemaakt en er was in al dien tijd niets gebeurd, dat een aanval uit de lucht kon doen voorzien. Niettemin heeft de schipper van de „I. S. Groen' aan zijn bemanning de vraag gesteld of ze bereid was zonder boot door te visschen. Daar toe werd tenslotte met goedkeu ring van alle opvarenden besloten. Nu kan men wel zeggen, dat de vis- schers niet voldoende verantwoordelijk heidsgevoel hebben, maar dat is op den veiligen wal erg makkelijk. Tenslotte stel len de treilers-bemanningen hun leven in de waagschaal en zij weten dat. Dit reeds is een reden om wantrouwend te staan te genover de geleverde critiek. Schipper Groen heeft bij de ontmoeting met het Duitsche vliegtuig in volle koelbloedigheid gehandeld en het is dan ook te hopen, dat de Raad voor de Scheepvaart meer begrip zal toonen voor de tegenwoordige moei lijkheden der visschers dan degenen, die zoo scherp" critiek hebben geoefend en in hun uitlatingen zijn vooruit geloopen op de conclusies van deze uitsluitend tot ver- oordeelen bevoegde instantie". Wat tenslotte nog het geval met de .Viking Bank" betreft deelde men ons mee. dat de lezing welke de inspecteur der scheepvaartinspectie van het gbeurde heeft geconstrueerd op niets steunt. De inspec teur, zoo zegt men. neemt aan, dat er waarschuwingsschoten zijn gelost voor de Duitsche vliegers tot bombardeeren over gingen. De opvarenden van de „Viking HEFTIGE STRIJD BOVEN DE NOORDZEE. SCHADE AAN BRITSCHE PEN? OORLOGSSCHE Er is gisteren weer heftig gestreden tus schen Britsche en Duitsche vliegtuigen bo ven de Noordzee. Reuter schrijft hierover: Een Britsche vliegboot van het modernste type heeft gistermiddag zes Duitsche Jun- ker-toestellen aangevallen, die langs de Brit sche Oostkust vlogen, met het gevolg, dat een der Duitsche toestellen vernield werd en twee later vermoedelijk een noodlanding moesten maken. Het Britsche ministerie van Luchtvaart deelt hieromtrent mede, dat de vliegboot de gebruikelijke patrouillevlucht langs de Brit sche Oostkust maakte, toen men een forma tie van zes Junker-toestellen ontmoette. De vliegboot. een „Sunderland"-type met een vleugelwijdte van 34 meter, bond den strijd aan en wist een der Junkers te treffen, die in zee neerstortte. De overige Duitsche toe stellen gaven den strijd op en de Britsche vliegboot zette haar verkenningsvlucht voort. Convooi aangevallen. Het Duitsche communiqué zegt: „In het Noordelijk deel van de Noordzee en voor de Britsche Oostkust werden in den namiddag van den derden April Brit sche oorlogsbodems, patrouillevaartuigen en gewapende koopvaardijschepen door Duitsche gevechtsvliegtuigen aangevallen. Ernstig getroffen werden een torpe dojager, een patrouillevaartuig en twee koopvaardijschepen, met een totalen inhoud van 7000 ton. Drie patrouillevaartuigen en een koop vaardijschip werden door de uitwer king der brandbommen vernield. Door bomtreffers werden voorts zwaar be schadigd een patrouillevaartuig en drie koopvaardijschepen met een totalen inhoud van 17000 ton. Britsche tegenspraak is prompt gevolgd. „Reuter verneemt van de Britsche admira liteit, dat er van de bewering van het Duit sche opperbevel, volgens hetwelk één torpe- dobootjager beschadigd en drie patrouille vaartuigen en 'n koopvaardijschip vernield zouden zijn, geen woord waar is". VOORZORGEN VOOR DEN KOMENDEN WINTER. Paul Walter, de rijkskolencommissaris, vertelt in de Völkische Beobachter een en ander over de kolenvoorziening in den vol genden winter, aldus de N.R.Ct. Er is een omvangrijk programma opgesteld om de weermacht, de landbouw, de industrie en ook de huishoudingen van kolen te voor zien. Ongetwijfeld zullen de weermacht, de bedrijven, die voor de oorlogvoering van ge wicht zijn, en die, welke den export op gang moeten houden alles krijgen, dat zij op het gebied van kolen noodig hebben. Dat was reeds dit jaar het geval, maar de huishoudingen zullen op een zeker rant soen worden gesteld. Dit zegt de heer Walter wel niet zeer uitdrukkelijk, doch hij spreekt van een bepaald procent van den in den winter van 1938 tot 1939 verbruikten voor raad kolen en het blijkt ook zijdelings uit een mededeeling, dat in den naasten win ter in de huizen, welke voorzien zijn van een inrichting voor warm water, deze in richting twee achtereenvolgende dagen in de week zal functioneeren. Men rekent dan ook, hier gezien, den voorraad en de be schikbare transportmiddelen op ongeveer 70 pet. van het normale verbruik voor de bur gerlijke bevolking. Het heele transport zal worden vervroegd en de distributie moet in den nazomer gereed zijn. Dit wijst er op, dat Duitschland voorzorgs maatregelen neemt tegen een kolennood, zooals de afgeloopen winter deed zien. Niettemin behoeft deze maatregel nog niet te beteekenen, dat men te Berlijn verwacht een tweede oorlogswinter te moeten door maken. Men kan het zonder meer als een plicht zien op alle mogelijkheden voorbereid te zijn. Besprekingen op komst De berichten dat Hitler dagelijks langdu rige conferenties had met den opperbevel hebber Van Brauchitsch zijn wel wat voor barig. De generaal is eerst gisteren van een zeer uitvoerige inspectiereis van het Westelijk front teruggekeerd en men verwacht dat in den loop van de volgende week besprekin gen zullen worden gehouden tusschen Hit ler, Göring, Von Brauchitsch, Keitel, Hal der en Rader. De daar te nemen besluiten zullen, naar men verwacht een antwoord zijn op de aangekondigde verscherpte blok kade en van zéér ingrijpenden aard zijn. Missiehuizen te Taipeng verwoest. Dertig Japansche vliegtuigen neergeschoten. Volgens berichten uit Chineeschc bron hebben Chineesche bommen werpers gisteren Japansche militaire bases aangevallen in de provincies Sjansi en Hoenan. Officieel wordt gemeld, dat dertig Japansche vlieg tuigen zouden zijn neergeschoten, en dat verscheiden Japansche opslag plaatsen van wapenen, munitie en benzine zijn verbrand. Een ander Chineesch communiqué meldt, dat de Chineezen Maandag met succes te Woejang de Japansche aanvallen op deze stad hebben afge slagen. Lnited Pres meldt uit Sjanghai, dat op 19 Maart de Japanners vier uren achtereen Taiping in Anwei hebben gebombardeerd. Zij vernielden o.m. de gebouwen van den Amerikaanschen Christelijken Zendings- bond. Een Chineesche doodgraver kwam om. Drie weken tevoren zijn elders Amerikaan- sche zendingsgebouwen vernield. Uit Kweilin wordt gemeld, dat de Japan sche troepen in het Zuiden van Kwangsi op nieuw de doorbraak trachten te forceeren in de richting van de grens van Indo-China. Volgens Chineesche berichten zijn 3 Japan sche vliegtuigmoederschepen, 253 water vliegtuigen en 87 oorlogsbodems op de ree- de voor Amoy voor anker gegaan. De vlieg tuigen hebben boven de kustplaatsen van Foekien verkenningsvluchten uitgevoerd. OOK BLOKKADE HAALT NIETS UIT. De diplomatieke redacteur van het Itali- aansche blad „Stefani" merkt ten aanzien van do verscherping van de blokkade te gen Duitschland op, dat de economische blokkade blijkbaar door de geallieerden niet als een beslissend element voor de overwinning wordt beschouwd, want an ders zouden zij geen systeem heben toege past, dat ernstige complicaties mee moet brengen. De geallieerden rekenden niet al leen op de blokkade ter zee. doch ook op hulp van Rusland bij de omsingeling van Duitschland. Nu deze hulp is uitgebleven, is de blokkade onvoldoende, want Duitsch land kan zich vrij van voorraden voorzien in Rusland. Ook moet men in Engeland de illusie opgeven verdeeldheid te kunnen brengen in de openbare meening in Duitsch land. Een invloedrijk Britsch tijdschrift heeft moeten toegeven, dat de geest \»n te genstand cn het pr.cstige van het nationaal socialisme in Duitschland grooter zijn dan ooit en dat derhalve alleen door een mili taire zege Duitschland zou kunnen worden overwonnen. Deze overwinning schijnt niet gemakke lijk te verwezenlijken. De bekende militaire criticus, captain Liddel Hart is daarom van meening, dat de eenige oplossing voor de geallieerden zou zijn over den vrede te on derhandelen. Fiksche straf voor N.S.B.'er. In een Septembernummer van „Volk en Vaderland", het propaganda-orgaan van de N.S.B., kwam een teekening voor. waarop de oorlogsgod Mars stond afgebeeld als Jood, met de Davidster op de borst. Onder de vele protesten, die tegen deze prent wer den ingediend, bevond zich een schrijven van het comité voor bijzondere Joodsche belangen aan den minister van justitie, on derteekend door prof. dr. Cohen en den heer Asscher, waarin deze heeren verklaar den zich door de voorstelling beleedigd te gevoelen. In een' winkel in de Kalverstraat te Amsterdam nam de politie eenige num mers in beslag. De beheerder van dezen winkel had zich te verantwoorden voor de rechtbank wegens beleediging van een volksgroep. De officier van Justitie cischte f200 boete, de rechtbank veroordeelde hem gisteren tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden en tot f 200 boete, subs. 20 dagen hechtenis. Uitslagen korpswedstrijd op Donderdag 4 April 1940. Afd. A. O.K.A. Alkmaar 333 afd. B 187; Z. E.K.Z. Alkmaar 332 afd. b 190; Groot Am sterdam, A'dam 311 afd. b. 155; L.U.M.G. Haarlem 301; Centraal, Alkmaar 299 afd. b. 161; H.B.S. Haarlem 280 afd. b. 95; de Eve naar, Amsterdam 279 afd. b. 144 Stand Korpswedstrijden: Afd. A. 1 H.V.K. Haarlem 341; 2 O.K.A. Alkmaar 333 3 Z.E.K.Z. Alkmaar 332 4 Z.A. Z.O.Z. A'dam 330; 5 de Prins Haarlem 329; 6 Onder Ons Alkmaar 326; 7 Met z'n Tienen Alkmaar 323 8 Groot A'dam A'dam 311; 9 ANIOS A'dam 304 47 tr.)10 Oo de lat Alkmaar 304 (44 tr.); 11 Ons Genoegen Hel der 303 12 L.U.M.G. Haarlem 301. Afd. B: 1 Richten Rollen 198; 2 Meteor A'dam 196; 3 Richten Rollen 192; 4 De Burg Alkmaar 191; 5 Z.E.K.Z. Alkmaar 190; 6 O. K.A. Alkmaar 187; 7 H.V.K. Haarlem 186; 8 Ons Genoegen Helder 164; 9 Volharding Haar lem 162; 10 Centraal Alkmaar 161. Jubileumwedstrijd heeren: G. de Wolf Amsterdam 84 (6x9): G. J. Ge- nefaas, Alkmaar 84 (5x9); J. de Bakker, Alk maar 81 (5x9); H. Frantzen, Haarlem 81 (4x9). Dames: Mevr. Kokkes, Alkmaar 69, mevr. Hekket Alkmaar 60, Vrije baan Hamburgertelling: 1 Van Orden Haarlenl 114-^110- 2 J' TElJr* holt Alkmaar 1141029*2 3 G. nefaas Alkmaar 114—102—92; 4 C- Klerk - maar 110; 5 G. de Wolf Adam 108-102, 6 L. Dost, Haarlem 108-102 7 J. de Bakker, Alk maar 104 3x. Vrije baan wedstrijd heeren: 1 N P. Visser, Haarlem 4o lOx; 2 J. de Bak ker Alkmaar 45 8.x; 3 A. Köllmann Alkmaar 45 7x: 4 G. J. Genefaas Alkm. 4o ox, 5 J. v. Spanje Alkm. 45 3x: 6 C. N. de LangeAlkm. 45 2x-44 3x; 7 N. Frantzen Haarlem 45 lx 44 2x; 8 L. Dost Haarlem 45 2x—42 3x; 9 G. de Wolf A dam 45-41; 10 Nol Haarlem 4o-43-41 Dames: 0,„ Mevr. Berkhout, Alkmaar 41—34; mej. Sta- degaard. Alkmaar 41—33; ™eyr- Lauwere, Helder 40; mevr. Seegers, Helder 39 zx. Uit JULIANADORP. CRITIEK OP DE AANBESTEDING VAN HET BOERENLEENBANKGEBOUW. Geen gezonde zaak, zegt de heer Jongh. De Coöp. Boerenleenbank „Koegras hield haar jaarvergadering in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. De voorzitter van den Raad van Toezicht de heer J. Sleutel Pz. opent met een woord van welkom, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat de rente van ajle geiden met V\ pet. verhoogd is', en voorts dat het nieuwe gebouw is aanbesteed voor de som van f 12.773.25 buiten den grond en architectskosten. Daarna volgt het verslag van den Kas sier, den heer K. Hoornsman, waaruit wij het volgende vermelden: 1939 is voor de Bank een bewogen jaar geweest. In April werd de kassier J. de Vries ziek, hetwelk, leidde tot ontslagname op 1 Juli d.a.v., na deze betrekking 30 jaren lang op eervolle wijze te hebben bekleed. Tot kassier werd K. Hoornsman, tot lid van den R. v. T. de heer P.; Duivenvoorden benoemd. De stichting van een eigen Bankgebouw werd voorts een feit. Het aantal leden bedraagt thans 215. Er zijn 657 spaarbankboekjes in omloop. Aan spaargelden werd f 175.423.74 ontvan gen en terugbetaald f 241.990.55. De schuld aan de spaarders bedraagt f 445.183.03. Aan rente werd f 12221.01 uitgekeerd. In omloop zijn 141 voorschotboekjes. Er werd terugbetaald f 48.901.06. Nieuwe voor schotten tot een bedrag van f 38550 werden verstrekt. De bank heeft te vorderen een bedrag van f 251.967.98. Aan rente werd f 10841.71 ontvangen. In loopende rekening werd f 891.491.49 ontvangen en terugbetaald f 840.230.25. Het tegoed in L.R. bedraagt f 216.698.93 en de schuld f 58.916.90. De balans vertoont de volgende cijfers: be zit f 505575.83, schuld f 501129.93, winst f 1415.90, zoodat het reservefonds stijgt tot f 32150.29. Aan het reservekapitaal is een rente van f 900 toegevoegd, terwijl op de onkosten Bankgebouw f 4S2.32 architecten- koeten is afgeschreven. De omzet steeg in 1939 met f 126.000. De commissie tot nazien der rekening zegt bij monde van J. Sleutel Dz., dat al les in orde is bevonden. De wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement worden door den secretaris voorgelezen, en gaan zonder opmerkingen onder den hamer door. Bij de bestuursverkiezing wordt het af tredende lid de heer A. Grin herkozen. Tot lid van den Raad van Toezicht^ aftredend J. Sleutel Pz., wordt gekozen de heer T. Speur. Tot plaatsvervangende bestuursleden wor den na drie stemmingen gekozen de heeren K. Bregman en C. van Bodegraven. Volgt de rondvraag. De heer K. Breg man vraagt of de spaarbankhoekjes persé in de maand December ingeleverd moeten worden. Dat wordt anders, men krijgt bericht wan neer men moet komen, de rente wordt on middellijk berekend en men krijgt de boek jes weer mee naar huis. Dat schrijft de Centrale Bank voor. Wat is een vacature? Verder zou de heer Bregman voor een be stuursverkiezing geen candidaten willen stelle», doch een geheel vrije stemming houden. De heer T. Speur stelt de vraag: wat is een vacature? Hierover ontstaat een lange discussie cn vergadering en bestuur komen niet in één schuitje, zoodat „vacature" een raadsel blijft, waarna de heer G. Kuiper zegt dat het betreffende artikel gewijzigd moet worden, zooals thans de wil van de vergadering is. De heer G. Jongh wil het antwoord in deze van de C. B. afwachten en de heer T. Speur wil het liever nu direct oplossen. De voorzitter gaat echter door met de rondvraag Geen zuivere koffie? De heer G. Jongh bespreekt de aanbeste ding van het Bankgebouw en zegt dat zulks toch niet erg zuiver geschied is. Men be hoort toch reglementair zóó lang lid te zijn om te kunnen mededingen cn hier ge beurt zulks zoo maar ter elfder ure. Dat kunnen alle aannemers dan wel doen en met het werk gaan strijken. Hij vindt het geen gezonde zaak. De neer K. Bregman geeft een vingerwij zing, er wordt echter niet meer op geant woord. De heer Jongh bespreekt nog een andere kwestie en de voorziter zegt dat deze over een persoon gaat en geen belang voor de bank is. Hierna sluiting onder dankzegging. broodmand. Zooals we reeds meldden moest elk der deelnemers 7 partijen Van 300 punten spelen, cadre 35 c.M. De heer Mulders werd winnaar met o gewonnen partijen. Slikker biljartte in Breda. In het bi 1 iart-tournooï te Breda waarvoor ook onze plaatsgenoot, de heer siikker was uitgenoodigd. legde de heer P. Mulders van Ltrecht beslag op den prijs, een zilveren irujeii. De heer Slikker won 4 partijen en wei van den heer Mulders, van de heeren g ten Alphen en J. Saes van Breda en Van' den heer E. de Schepper van Groningen. Onze plaatsgenoot won wel den prijg voor de hoogste serie, nl. een mooi schaak, en damspel met stukken, en wel met een serie van 124. terwijl hij tevens beslag legde op den prijs voor het hoogste ge-middelde in één partij, dat voor hem 20 bedroeg. SUCCES VOOR DEN HEER KUIKEN. Binnenkort zal men gereed zijn met den aanleg der electrische verlichting op het tweede perron te Anna Paulowna. Door d( ongunstige weersgesteldheid heeft een en ander nogal wat vertraging ondervonden, maar nu is de zaak toch weldra in orde. Een nieuw succes dus .voor den heer Kui ken, die zich in deze zooveel bemoeiingen heeft getroost. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: W. Raup van Wieringermeer, Waarderweg nabij L'lkesluis, T. Koelemey en gezin van Heiloo, Rijksstraatweg A 451; J Huybens en gezin van Wieringermeer, Wie- ringerwerf, Noorderkwehveg J 49; H. H. Slab bekoom en gezin van Kapelie (Zeeland) Dijkwel C 38; W. van Eijsden en gezin van Den Helder, Asterstraat 44; K. Seidenstiker en gezin van'Wieringerwaard, Molenbuurt D. 14; S. van den Hoonaard van Dén Helder, Dahliastraat 105; P. J. A. M. Warnar van Soerabaja; F. Koning van Haskerland, Sint Johannesga 100. Vertrokken: K. Lammerts-Sanders en zoon naar Den Helder, Barsingergracht 13; J. D. de Schipper en gezin naar Texel, Den Burg, Koogerweg 26; T. Reens en echtg. naar Alk maar, St. Annastraat 23; M. Dorst naar Brui- nisse, Molenweg C 12; L. Noordermeer naar Wieringen „Noorderlicht"; G. J. de Groot v. Nijmegen, Westkanaaldijk 301; H. Wester- dijk en gezin naar Amsterdam van Bossen- straat 771; E. Walter naar Amsterdam, Rus tenburgstraat 254 I, Joh. de Rooij en gezin naar Den Helder, Torenstraat 6: P. M. van der Spaan naar Rotterdam, Schildersteeg 9a., D. Koorn naar Amsterdam Ceramplein 271, J. J. Polter en gezin naar Wieringermeer, Waardweg A 6; P. Waiboer naar Zijpe B 11, mej. C. Dekker en mej. J. M. Mooiman naar Rosmalen C 23; D. C. Bobeldijk naar Berk hout; J. Schoute naar Wieringermeer, Mo lenweg 72; A. F. Brinkmann naar Zijpe, Slik- kerdijk. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacobus Alfonsius, zoon van Joh. Zwirs en C. P. van Loon; Elisabeth, Johan- na Maria, dochter van C. H. Zwarts en A. C. Spreeuw; Weert, zoon van J. P. Geense en G. Poel; Cornelis, zoon van K. Kossen en A E. Cornelissen; Helena Hendrika, Maria, dochter van N. H. Onderwater en Joh. C. van der Salm; Johanna Maria, dochter van G. W. Philipsen en Joh. Cornelissen; Roelof, zoon van P. Keppel en P. G. Snooij; Annie Dieu- werfje, dochter van C. Zwaag en G. Wit; Cor nelis, zoon van C. Verschoor en Joh. C. Esse- veld. Ondertrouwd: C. Doorn en N. A. van Da len. Getrouwd: H. J. Verweij en E. Versluis; J. •den Butter en S. T. Boer. Overleden: Wed. M. BleekerHoogeboom, oud 79 jaren; M. HoepSchenk, oud 68 ja ren; C. van Kuijeren. oud 84 jaren. BREEZAND. Voor meer kunstmest eerst wen den tot Ir. Lienesch. We hebben indertijd in een verslag van een vergadering van bloembollenkweekers gemeld, dat Ir. Lienesch succes had gehad bij z'n pogingen om gedaan te krijgen, dat aan de aardappelbouwers in Breezand een hoogere toewijzing van kunstmest werd ge geven dan gewoonlijk wordt verstrekt. Ons bericht was juist, doch nu verschillende per sonen van deze toezegging willen profitee- ren, blijkt dat vanuit Den Haag aan den 5 oedselcommissaris te Alkmaar is gezegd, dat de hoogere toewijzing alleen mag ge schieden op advies van Ir. Lienesch (waar de laatste zelf niet van afwist). Om vertraging te voorkomen is het dus wenschelijk, dat men zich vóór de aanvraag gericht wordt, aan den Voedselcommissaris te Alkmaar, eerst wendt tot Ir. Lienesch, Rijkslandbouwconsulent te Schagen. HELDERSCHE EIERVEILING, 4 April. Gewone eieren 3.59-4, kleine eieren 3— 3.40, eendeieren 2.40—2.70 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 4 April. Kipeieren 3.10—4.10 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 4 April. Uien 1.90-2.40, roode kool 7.10—8.10, gele kool o.lO—5.70, Deensche witte kool 4.40— 4.80, spruit kool 12.50. Aanvoer: 2250 Kg. uien. 122.700 Kg. roode kool, 14.100 Kg. gele kool, 37.800 Kg. D. witte kool, 371/. Kg. spruitkool. ALKMAAR, 3 April. Bloemkool I 23.50-29.50. idem II 15.50. ge le kool 3.30—5.20. prei 10.20, rabarber 9—14, raapstelen 2.202.80, radijs 6.S0—7.30, spi nazie 0.75—0.90. spruiten 3.50, uien 1—2.30, wortelen 1.50—2.20, witlof I S.-, idem II 5.50 BROEK OP LANGENDIJK. 5 April. Uien 1—2.20. grove 1.50—1.90, prei 14.20. peen 1.90, roode kool 7.10—7.80. gele kool 4 4-80, voorl. prijs. Veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 5 April. Roode Star f 3.—, uien 1.70—2.40 drielin- ;e" L—grove 1.90—2.30 peen 1.50. kroten L40—1.90, roode kool 7.10—7.80, gele kool 4.90—5.40. Veiling duurt voort. BOTERHEFFING EN -NOTEERING. Het bedrag van de heffing en steunuit kering op boter is, behoudens tussehentijd- sche wijziging, voor de week van 4 tot 11 April vastgesteld op 80 ct. per Kg. (onver anderd). De boterprijs zal voorloopig niet meer worden genoteerd.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6