Amsterdam-Lissabon in acht uur tot Nederland Kamerlid Diefers al te bevreesd Haringolie voor motoren l Uoetbat Zijn baas met een bijl neergeslagen PERS als bemiddelaarster tusschen leiding en volk Haagsche spionnen berusten in vonnis Ir, Sturm staat terecht Provinciaal kegelconcours bezwaren van den Belgischen Boerenbond Brand op dc „Hoogkerk" Gemeenteontvanger van Breda geschorst Twee Bondselftallen samengesteld Valsche geruchten te IJmuiden Postvluchtcn op Indië EERBERICHT DE BILT SEINTi ^laemmetv - - België ie bet teeken der toenadering IN.MILITAIR OPZICHT VOLLEDIGE VRIJHEID VAN HANDELEN. (Correspondentie uit Brussel. We staan met onze verhouding tot Ne derland den laatsten tijd wel danig in het teeken der toenadering. Zijn het vooral in Waalsehe en Franskiljonsche kringen poli tieke figuren die er op aandringen dat er militair nauw contact zou bestaan tusschen beide landen, zoodanig dat een aanval op het eene land automatisch het andere in hét geweer zou roepen en zij samen den strijd zouden aanbinden tegen den aanval ler, thans wordt het front der toenadering ook uitgebreid tot het economische terein, althans men probeert het te doen. Duidelij ker kon het wel niet blijken dan op de jaarvergadering der Ned. Kamer van Koop handel voor België en Luxemburg, waarop prominente figuren als Prof. Ir. Paul Hey- mans, oud minister Gelissen en oud-minis ter Frans van Cauwelaert het woord heb ben gevoerd en redevoeringen hielden die sterk doordrongen waren van de gedachte aan snelle en sterke toenadering op econo misch gebied. Nu is het waar, dat de soep nooit zoo warm wordt gegeten als ze wordt opgediend, maar dat er in uitgebreide krin gen van het handels- en industriewezen be hoefte schijnt te bestaan aan overeenkomst of samenwerking is ontegenzeggelijk. Er wordt gesproken over een verdrag van eco nomische samenwerking ,v langen duur als basis voor een geconcentreerde -Neder- landschBelgische economie. Oud-minister Gelissen wees op de koersverandering in de buitenlandsche politiek van België, die sedert 1936 was ingetreden en die gunstig was geworden voor nauwere samenwerking Een economisch verdrag van langen duur, zou als proef kunnen dienen voor een later te sluiten algemeen tolverbond. Intusschen zou het er toe bijdragen, om elkander be ter te lecrcn begrijpen. En prof. Hermans constateerde dat de economie van beide landen naar elkaar toe evolueert. Het komt aan op co-ordinatie, niet op economische versmelting. Dat is beter dan strijd. Ook hem schrikt een tolverbond niet af.. GROOTE VITALE BELANGEN STAAN OP HET SPEL. Maar in het Vlaamsche land. paai), stemmen op die niet zoo geestdrif tig klinken als die van de Neder landsche en Belgische staatslieden. Daar is b.v. dc Vlaamsche Boeren bond. een machtige orqanisatie, die afwijzend staat tegenover een tol- unie, zoolang niet is tegemoetgeko men aan zekere bezwaren, waar door bij een tolunie de landbouw in Vlaanderen zou bedreigd worden Een sterk wapen, dat de kracht van den vijand vermindert en gereed maakt om den knock-out in ontvangst te nemen. Zware industrie zou thans reeds een tekort aan grondstoffen heb ben. De Fransche minister voor de blok kade, Monnet, heeft een bespreking van verscheidene uren gehad met Cross, zijn Britschen collega. Hun gedachtenwisselingen zullen heden morgen worden voortgezet. Monnet heeft in een verklaring het volgende gezegd: „Er is in het geheel geen twijfel aan, dat de Duitsche zware industrie reeds een aanzienlijk te kort heeft aan grondstoffen en gedu rende eenigedagen per week niet kan laten werken. Het zou goed zijn, wanneer de blokkade op zichzelf den oorlog zou kunnen uitma ken, aangezien hierin het beste middel ligt om menschenlevens te sparen. Op zijn minst echter is het een sterk wapen, dat de kracht van onzen vijand vermindert en gereed maakt om den knockout in ontvangst te ne men. De geallieerden willen geen letsel toe brengen aan de rechten van vrije volken, maar wij hebben zelf als vrije volken, die strijden voor de vrijheid in de wereld, het recht om alle middelen te baat te nemen om den oorlog zoo spoedig wij dat kunnen, te doen eindigen en met zoo min mogelijk bloedvergieten. Dit is een totale oorlog en wij hebben het recht om alle maatregelen te nemen, die in ons bereik komen." Monnet voegde hieraan toe, dat de nieu we Fransche regeering de blokkade wenscht te versterken. Dat is ook het doel der En- gelsche regeering en met dat doel voor oogen hebben Cross en hij zelve een uit muntende eerste ontmoeting gehad. In antwoord op vragen van de journalis ten zeide Monnet, dat door de blokkade het oorlogs-potentieel van Duitschland is ver minderd, vooral wat betreft de voorziening van benzine, ertsen, rubber, textielwaren, metalen, leer en huiden. De ijzerindustrie in Duitschland ondervindt reeds moeilijkhe den en thans is het zaak de lekken in de blokkade te stoppen. Naar vernomen wordt, zal Monnet heden in zijn bespreking met Cross vooretellen op de neutrale markten te koopen, teneinde op deze wijze Duitschland te beletten zich van -«ütovjppi te voorzien. en het levensonderhoud zou stijgen. Dit op zichzelf toont reeds aan, dat er bezwaren bestaan. Maar de at mosfeer geeft aan, dat er uitzichten zijn naar een nieuwe toekomst, die een belangenpolitiek zal moeten dienen, cultureel of economisch. En de verwachtingen in die richting zijn gewekt. Het komt er alleen op aan, uit te kijken en voorzichtig te zijn vooral voor Nederland, want België is een eigenaardig samen gesteld land. dualistisch, met vaak binnenlandsche sterke tegenstellin gen, waardoor voor Nederland en voor Belgische volksgedeelten gróo- te vitale belangen met nauwere samenwerking op het spel staan. Klaarheid komt er echter hoe langer hoe meer in de militaire positie, die beide landen tegenover elkaar innemen. Het rap port voor den Senaat van oudminister Car- ton de Tournai laat niet aan duidelijkheid te wenschen over. België blijft vrij, even tueel zijn neutraliteit prijs te geven, zegt het rapport; indien Nederland aangevallen mocht worden, zal België zijn houding in volle vrijheid bepalen overeenkomstig de be langen van het land. En Nederland, be zield door denzelfden wensch van weder- zijdsche hulp, heeft onder betuiging van zijn sympathie tegenover België verklaard, zijn algeheele vrijheid te willen bewaren indien België mocht worden aangevallen. België zal elk initiatief in vrijheid nemen Het spreekt zijn principieele neutrali teit uit, maar legt er toch den nadruk op dat bij een aanval op Nederland het zijn vrijheid van handelen zal voorbehouden. BLIJKEN VAN TOENADERING ZIJN VELE. Dat de toenadering aan de orde van' den dag is, bewijzen wel enkele feiten, die ik hier wil aanstippen. Het heeft er naar uit gezien, of de reizen van schoolkinderen 'van België naar Nederland en omgekeerd door de omstandighoden in gevaar zouden ver- keeren. Maar een gelukkige wending is in getreden; van 1 to en met 4 Mei zullen vier daagsche schoolreizen van Belgische kinde ren doorgaan. Misschien zullen 't er geen 400 zijn, die deelnemen, omdat vele Belgi sche ouders het moeilijk hebben, maar er wordt met energie aan de zaak gewerkt. Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Haar lem, Monnikendam, Marken, Volendam en Edam staan op het program. En de bollen velden zullen niet vergeten worden. Waar schijnlijk zal het tegenbezoek van de Ne derlandsche scholieren plaats hebben van 1~ tot 15 Juli. Ook op het gebied van radio heerscht inniger samenwerking met Neder land. N.I.R. en Kjlt.0. werkten'rgeds. vaak samen; op de noir-stopavond'en vari fret N I. R. treden vaak Nederlandsche altisten op en uitwisseling v. programma's heeft meer dan eens plaats. In 1940 zal trouwens sléchts één Nederlander een concert leiden van het N.I.R.en dat is Mengelberg. Goebbels spreekt zijn hoofdre dacteuren toe. Minister Goebbels heeft gistermiddag de hoofdredacteuren van de groote Duitsche bladen ontvangen, om te spreken over het geen de Duitsche pers tot nu toe tot stand heeft gebracht. Hij wees erop, dat Duitsch land, in tegenstelling met den vorigen oor log, thans ook propagandistisch is voorbe reid. Het Duitsche volk weet, dat de strijd gaat om zijn nationaal bestaan en derhalve is het vastberaden. Goebbels zeide verder, dat de pers in dezen tijd van oorlog heel bij zonder moet optreden als bemiddelares tus schen leiding en volk. Wanneer op het oogenblik Duitschland een gesloten geheel vormt, dan is dit voor een groot deel te danken aan de pers, welke haar verant woordelijkheid bewust is. Duitschland is thans bereid tot ieder offer, omdat het weet, dat alle offers door allen gelijk worden gedragen, 't Gelooft vast aan de overwinning van Duitschland. Bevredigende resultaten met een iuengseh Een speciale commissie is door het Noor- sche ministerie voor openbare werken aan gesteld om proeven te nemen teneinde vast te stellen of haringolie, die in groote hoeveelheden in Noorwegen tijdens het ha ringseizoen wordt vervaardigd, gebruikt kan worden als motorolie voor visschers- vaartuigen. Van een technisch standpunt gezien zijn gunstige resultaten verkregen met een mengsel, bestaande uit 80 percent haringolie en 20 pet. solaroliee. Haringolie is veel duurder dan solarolie, maar kan in noodgevallen gebruikt worden, wanneer solarolie niet verkrijgbaar is. Gistermiddag is, vermoedelijk doordat vonken van een lascliapparaat in de lading zijn gevallen, brand ontstaan aan boord van het s.s. „Hoogkerk" van de Holland Amerikalijn, dat in de Maashaven te Rot terdam gemeerd ligt. De „Hoogkerk" was juist Donderdag in Rotterdam gearriveerd en gistermorgen was men begonnen met het lossen van de lading, welke bestaat uit kapok en aard- noten. De brandweer werd onmiddellijk na het uitbreken van den brand gealarmeerd. In middels werd het blusschingswerk reeds begonnen door de eigen brandweer, die het vuur met enkele stralen aantastte. Later arriveerde nog een drijvende spuit. Het bleek buitengewoon moeilijk het vuur te be strijden, Om het blusschingswerk te ver eenvoudigen en uitbreiding van den brand te voorkomen is het lossen van de lading van ruim 3, waar de brand woedt, in ver sneld tempo voortgezet Om twaalf uur vannacht had men het vuur onder de knie. KASTEKORT VAN DUIZEN DEN GULDENS. Naar wij vernemen is er een tekort ont dekt in de kas van den gemeente-ontvan ger, mr. C., te Breda, Dit tekort zou dui zenden guldens bedragen. Hangende het onderzoek is de ambtenaar voorloopig geschorst Aangenomen wordt, dat C. het geld, in verband met huiselijke omstandigheden, ten eigen bate heeft aangewend. Het tekort bedraagt f 12000, welk tekort vermoedelijk door fictieve boekingen aan zienlijk hooger zal blijken te zijn. Het kastekort werd ontdekt door den ac countantsdienst van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Deze dienst stel de B. en W. van de ontdekking in kennis, waarop een justitieel onderzoek volgde. Dit onderzoek schijnt tegen den 63-jarigen gemeenteontvanger dermate bezwarende fei ten te hebben opgeleverd dat er gegronde ver moedens bestaan dat hij zich sinds een lange reeks van jaren aan ernstige fraude heeft schuidig gemaakt. Het bureau van den gemeente-ontvanger staat sinds een week dag en nacht onder politiecontrole. De gemeente-ontvanger is nog niet gearresteerd; wel staat hij onder voortdurende controle. Van Hoeven en echtgenoote niet in hooger beroep. STURM BIGAMIST EN OPLICHTER! De referendaris aan het departement van sociale zaken, G. W. F. van Hoeven, die in verband met de Haagsche spionnage-zaak is veroordeeld tot 2 jaar en 8 maanden ge vangenisstraf, zal van dit vonnis niet in hooger beroep gaan. Naar verluidt zou ook de echtgenoote van van H„ die z'éoals bekend is veroor deeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf, in het vonnis hebben berust en van hooger beroep hebben afgezien. Gisteren stond wegens spionnage voor de Rotterdamsche rechtbank te recht de vijftigjarige Ir. F. W. J. H. Sturm van Duitsche afkomst, die zooals men weet, een belangrijke rol heeft gespeeld in de Haagsche spion- nagezaak, waarbij mr. B., en mr. van H. en echtgenoote zijn veroordeeld. Aan Sturm is ten laste gelegd overtreding van de artikelen 45 en 98 W.V.S.: poging tot opzettelijk openbaar maken aan een buiten- landsche mogendheid en het mededeelen of in handen spelen van berichten of inlichtin gen omtrent zaken, waarvan geheimhouding in het 'belang van den Staat wordt geboden. De zaak werd met gesloten deuren behan deld. Als getuige waren opgeroepen dr. Th. P. van der Kooy, van het departement van eco nomische zaken, de kapitein van den gene- ralen staf, J. Daniels, en bovengenoemde Mr. van H. De officier van Justitie eischte tegen ir. Sturm een gevangenisstraf voor den tijd van acht jaar. Van Stokken krijgt zijn groote kans. Op Woensdag 10 April a.s. spelen twee Bonds elftallen in de avonturen op het V.U.C.-ter- rein te Den Haag een oefenwedstrijd tegen elkaar, dit in verband met de ontmoeting te gen België op 21 April a.s. te Amsterdam. Deze bondselftallen zijn als volgt samenge steld: ELFTAL A: Doel. Van Male (Feyenoord) Achter: Caldenhove (DWS) en van Stok ken (DWS) Midden: Paauwe (Feyenoord), Pienter (H. F.C.) en de Vroet (Feyenoord). Vóór: Draeger (DWS3 van Spaandonck (Heerenveen) en de Harder (VUC). ELFTAL B: Doel: Dijkstra (A.P.G.S.) Achter: Wildere (Blauw Wit) en Chou- foer (A.D.O.) Midden: Koole (Eindhoven), Schijvenaar (E.D.O.) en Fanger (D.W.S.) Vóór: Van der Engel (D.H.C.), Seton (Spar- ta), Vroomen (Juliana) Van der Veen (Hcr- aclés) en Bergman (Blauw Wit.) .Aan geteekend moet nog worden, dat Drok van Sparta niet beschikbaar is in verband met een tijdens den wedstrijd tegen Luxem burg opgeloopen schouderblessure. Geslaagde proefvlucht In het transatlantische postvervoer. PARMENTIER VERTELT. Vrijwel op den vastgestelden tijd is JPSter- middag te 16.25 uur het Douglas D L. vliegtuig der K.L.M. .Xerna" uit Lissabon aangekomen en op Schiphol geland. Hiermede is de eerste retourvlucht Am sterdam-Lissabon v.v. in den nieuwen regel matigen dienst volbracht, en verscheidene belangstellenden hadden zich op het plat form en in de wachtkamer verzameld om aanwezig te zijn bij het besluit van dezen zoo belangrijken tocht. De afstand tusschen beide landen is thans teruggebracht tot 8 uur, en de heer Plesman, directeur van de K.L.M., sprak als zijn over tuiging uit, dat dit binnen afzienbaren tijd nog slechts 4 of 5 uur zou zijn. Daardoor zouden beide volken ook in den geest dich ter tot elkaar gebracht worden. De burger luchtvaart probeert Europa tot een eenheid te maken en op den grond mogen grenzen zijn getrokken, in de lucht bestaan deze niet. „Heel rustig en gewoon". De eerste reactie van gezagvoerder Par- mentier op onze vraag, hoe de reis verloo- pen was, luidde: heel rustig en gewoon, niets bijzonders. Natuurlijk viel er over de beide vluchten, elk van bijna acht uur onafgebroken boven zee, nog wel iets mqer te vertellen, want op geen enkele anderMijn der K.L.M. komt een dergelijk traject voor Te 6.30 u. G.M.T. was de „Xemea" gistermorgen uit Lissabon vertrokken en na een korte rust te Oporto om 8.56 u. uit Oporto. Te 9.52 uur passeer de het toestel kaap Finisterre, de golf van Biscaye werd in nog geen drie uur over gestoken. Te 12.51 uur zag men Ouessant, te 13.20 uuf het kanaaleiland Jersey en te 15.25 uur werd Duinkerken gepasseerd, na dat men te 15,00 uur ter hoogte van kaap Dungeness was geweest. Deze opsomming geeft niet alleen een beeld van de vliegtijden, maar ook van de gevolgde route. Astronomische waarnemingen. Een der interessantste proefnemingen op deze reis waren de astronomische waarne mingen, welke men bijna om het uur heeft gedaan en die voor een groot deel te ten gevolge van den oorlogstoestand ontbreken de radiopeilingen hebben aangevuld of ver vangen. Dit is een zeer belangrijke ervaring voor het toekomstige transatlantische lucht verkeer der K.L.M., want reeds thans berust de navigatie op de bestaande transocea- nische lange-afstands-verbindingen op astro nomische waarnemingen met de luchtvaart sextant. Van Balkom heeft indertijd, toen hij met Hondong de „Snip"-vlucht naar West-In- dië ipaakte, hiermae al eenige ervaring op gedaan, doch- ditmaal hébben alle leden der bemanning waarnemingen gedaan, die over al, waar men ze, hetzij door radiopeilingen, hetzij door landzicht kon controleeren, zeer nauwkeurig bleken te zijn en uiterst gerin ge afwijkingen toonden. EEN TREILER ZOU BESCHOTEN ZIJN. Gistermiddag deden in IJmuiden geruch ten de ronde, als zou de trawler „Adelan te" IJm. 19 door vliegtuigen beschoten zijn. De kapitein van de „Adelante" zou de bemanning van den eveneens in IJmuiden thuisbehoorenden trawler „Haarlem" ge waarschuwd hebben niet te ver naar het noorden te gaan en medegedeeld hebben, dat zij zelf zoo spoedig in zuidelijke rich ting voer. Het radiogesprek tusschen beide trawlers was opgevangen door een Watwijk- schen logger, welke hiervan mededeeling had gedaan. In verband met deze geruchten heeft de reederij van de „Haarlem", de N.V. V.E.M., zich langs radiografischen weg in verbin ding gesteld met den marconist van de „Haarlem" om nadere bijzonderheden. Het antwoord luidde: „geen bijzonderhe den te melden. Aan boord van de „Ade lante", voor zoover ons bekend, alles wel'. Uit dit radiobericht meende de directie der N.V. V.E.M. te mogen opmaken, dat bo vengenoemde geruchten niet op waarheid berusten en dat de „Adelante" niet is be schoten. De „Haarlem" en de „Adelante' hebben wel radiografisch contact gehad en vermoe delijk is dit gesprek bij het afluisteren ver minkt overgekomen, waardoor foutieve con clusies zijn getrokken. De uitslagen van gisteren. Het concours van den Alkmaarschen Ke gelbond, blijft de volle belangstelling van de kegelaars uit de Provincie trekken en iederen avond wordt er op de Korpsbaan fel gestreden om een van de mooie korps- prijzen te behalen. Ook op de vrije baan wordt met veel geestdrift gegooid om de eerste prijzen. De jongste uitslagen in den korpswedstrijd zijn: Afd. A: Al cm. Victrix 354; 1927 A'dam; 343 Haarlem, Haarlem 318; Negenoog A'dam 261 Afd. B: Alcm. Victrix 177; 1927 A'dam 161154; Negenoog A'dam 151. De stand in de korpswedstrijd Afd. A is: 1 Alcm. Victrix, Alkmaar 354 2 1927 A'dam 343; 3 H.V.K. Haarlem 341; 4 O.K A. Alkm 333 5 Z.E.K.Z. Alkmaar 332 6 Z.A.Z.O.Z. Am sterdam 330; 7 De Prins. Haarlem 329 8 On der Ons Alkmaar 326; 9 Met z'n tienen Alk. maar 323; 10 Haarlem, Haarlem 318; 11 Gr! Amsterdam. Amsterdam 311; 12 A N I O S Amsterdam 304 (47 tr.) Afd B.: 1 Richten en Rollen, Haarlem 198; 2 Meteor Adam: 196; 3 Richten en Rollen, Haarlem 192; 41 de Burg Onze club Alk maar 191; 5 Z.E.K.Z. Alkmaar 190; 6 O.K.A. Alkmaar 187; J HV.K, Alkmaar 186; 8 Alc mana Victrix Alkmaar 177; 9 Ons Genoegen Helder 164; 10 Volharding, Haarlem 162. Op de uitreis bereikten de „Nap- doe" met gezagvoerder Smirnoff Rangoon en de „Wielewaal met ge- zagv. Gravis, Alexandrië. Deze vliegtuigen worden onderscheiden lijk morgen en 10 April te Batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Emoe" met gezagvoerder Verhoeven te Alexandrië en de „Reiger" met ge zagvoerder von Weijrother te Ran goon. Deze toestellen worden res pectievelijk heden en 9 dezer te Na pels verwacht. Verwachting: Brekende bewol king, overwegend droog, vrij koud, matige tot krach tige van Noordoost naar Zuidoost of Zuid ruimende wind. In een vlaag van verstandsver bijstering? De Officier van Justitie bij de recht bank te Amsterdam, eischte gisteren een gevangenisstraf van vier jaar te gen een 24-jarigen kleermakers knecht, die zijn baas op 16 October met een bijl te lijf was gegaan. De jongeman, die reeds vier veroordeelin gen achter den rug heeft, woonde bij den kleermaker M. in diens woning aan den Ad miraal de Ruyterweg. De baas is niet ge trouwd en hij woont alleen met zijn knecht in het huis. Deze laatste deed zoo goed en zoo kwaad als het gaat de huishouding, brengt pakjes weg en loopt met quitanties. Op Zaterdagavond 15 October had hij voor zijn baas een vordering van ruim f 50.— ge- ind. Hij droeg het geld niet af, doch stak het bij zich. Vreeselijk ontwaken. Den volgenden ochtend was hij met een bijl de kamer van zijn werkgever binnen gekomen. Deze lag nog te bed. Zonder equ woord te zeggen, viel de knecht zijn patroon aan. Met den platten kant van de bijl gai hij hem eenige klappen op het hoofd. De kleerenmaker verdedigde zich zoo goed mo gelijk en de jongeman vluchtte na zijn mis drijf de straat op. Badende in zijn bloed werd het slachtoffer van dezen laffen over val gevonden. Zijn toestand bleek levensge vaarlijk te zijn. Hij herstelde echter na een langdurig verblijf in het ziekenhuis. Verstandsverbijstering? De officier van Justitie had den knecht verduistering en poging tot doodslag, ge pleegd om een verduistering te verheimelij ken, ten laste gelegd. u ?e J°n"eman verklaarde, dat hij onmoge lijk kon zeggen, wat zijn bedoeling was ge weest. Hij had gehandeld in een vlaag van, verstandsverbijstering. De psychiater dr. S. P. Tammenoms Bak ker bracht een rapport uit. Z.i. was verdach te verminderd toerekeningsvatbaar. Naar zijn oordeel is het onwaarschijnlijk dat er direct verband bestond tusschen het slaan met den bijl en de verduistering van het ge- inde geld. De verdediger drong aan op een lichtere straf. Antwoord op zijn vragen. Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Dieters (N.S.B.) heeft de minister van Economische Zaken geant woord, dat de uitvoer van groenten naar Duitschland afhankelijk is van den stand ian de clearing. De heer Dieters meende, dat niet meer groenten zullen mogen wor den uitgevoerd dan een gemiddelde van de gedurende de laatste jaren uitgevoerde hoeveelheden of bedragen. De minister noemt deze veronderstelling onjuist. Verder zegt de minister, dat hij zich rekenschap geeft van den toestand van den tuinbouw, doch hij moet er wel op wijzen, dat ex portmoeilijkheden naar Engeland niet steeds gecompenseerd kunnen worden door ermeerderden uitvoer naar andere landen, al wordt uiteraard in deze richting ge" streefd. - NIEUW WERELDRECORD 100 YARDS RUGSLAG HEEREN. Uit Chicago wordt gemeld, dat Adolf Kie- fer het wereldrecord over 100 yards rug- sla^ heeft verbeterd door dezen afstand tel eggen in den fantastisch snellen tijd van 57.2 sec. Het wereldrecord stond °P zijn naam met een tijd van 58.8 sec., geves tigd op 1 April 1939 te Columbus. Af te vvachten is, of aan alle bepalingen, welke seieischt worden, wil een verbetering va? een wereldrecord worden erkend, is vol daan.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2