E Bittere woorden van minister Kolit Opkomst buitengewoon Rivieren zeven meter boven normaal dienstplichtigen DE SCHAT in dt Wxte'SJtijn ROMMEL"! Smirnoff wereldrecordhouder Toen moeder uit was»., Spoorwagens als toevluchtsoord tl/ EERBER1CHT tegen Nederlandsch-Brifsche handelsovereenkomst Gevaarlijk spelevaren NOORWEGEN Overstroomingen in Turkije P0RTUGEEZEN ZWICHTEN VOOR JAPAN Postvluchtcn op Indië de bilt seint, „Finland verdient den vredes-nobelprijs" Wapenfabrieken verrijzen als paddestoelen Ontruiming van Petsamo vertraagd De Regeeringspersdienst meldt: De buitengewone dienstplichtigen van de lichting 1940, die in werkelijken dienst moeten komen, worden ingedeeld bij de hierna vermelde korpsen. De datums van opkomst zijn hierbij aangegeven. Regimenten motorartillerie 17 Juni 1940. korps rijdende artillerie 17 Juni 1940, artil- leriemeetafdeeling. Ie ploeg 17 Juni 1940, regimenten luchtdoelartillerie, le ploeg 17 Juni 1940, regimenten infanterie (inbegre pen de regimenten grenadiers en jagers) 8 Juli 1940, korps motordienst 8 Juli 1940. 3e regiment genietroepen, le ploeg 6 Aug. 1940 bataljon geneeskundige troepen, le ploeg 2 Sept. 1940, bataljon geneeskundige troe pen, 2de ploeg 1 Oct. 1940, compagnie in tendancetroepen 1 Oct. 1940. 2de regiment genietroepen 1 Oct. 1940. artilleriemeetafdec ling, 2e ploeg 1 Oct. 1940, 3de regiment ge niet roepen 2e ploeg 4 Oct, 1940, regimenten luchtdoelartilleric. 2e ploeg 16 Dec. 1940, 1ste regiment genietroepen 3 Febr. 1941. re gimenten veldartillerie (beredenen en onbe- redenen) 16 Juni 1941. De datums van opkomst van de gewoon dienstplichtigen van de lichting 1940, die reeds bij de zeemacht of bij een korps van de landmacht ziin ingedeeld, doch wegens verleende vrijstelling van den dienstplicht in de positie verkeeren van buitengewoon dienstplichtige en als zoodanig werkelijken dienst moeten vervullen, worden nog nader vastgesteld. ANDERE REGELING VOOR GEMOBILISEERDE ONDERWIJZERS. Bij Kon. Besluit is de voor ambtenaren en werklieden in dienst van het rijk geldende regeling ten aanzien van hun bezoldiging gedurondo den tijd, waarin zij zich we gens buitengewone omstandigheden in mili tairen dienst bevinden, thans ook van toe passing verklaard voor de onderwijzers aan de openbare scholen. tt Waarschuwing tegen ondeugde lijk luchtbeschermingsmaterlaal. Officieel wordt gemeld: in verband met minder aangename ervaringen, welke in den iaatstcn tijd hier en daar zijn opgedaan, wordt het publiek met nadruk gewaar schuwd tegen aankoop van luchtbescher mingsmaterialen, die niet van overheidswe ge zijn goedgekeurd. De inspectie voor de bescherming van de be volking tegen luchtaanvallen, Heerengracht 23 te 's-Gravenhage, is bereid desgevraagd van voorlichting te dienen. „De Turk" vloog 4 millioen Kilo meter. Iwan Smirnoff, onder zijn collega's volgens Viruly „de Turk" genoemd heeft met zijn vijftigste Indiëvlucht meteen een wereldre cord gevestigd. Hij heeft thans 4 millioen kilometer gevlogen. Toen de „Nandoe" Zater dag te Batavia arriveerde is de piloot op har telijke wijze gehöldigd en hem werd een gou den jubiieumkrans aangeboden. „Het gaat nog altijd goed" zoo zeide Smir noff „en ik hoop dat het zoo zal blijven gaan. Dan kan ik er nog vijftig vluchten bijdoen". Smirnoff is, na een kort oponthoud, met zijn toestel toen naar Singapore doorgevlo gen. FEUILLETON Invoer van overzecsche produc ten het zwaartepunt. Over de Zaterdag bekend gemaak- "te Koninklijke Besluiten over den invoer en den uitvoer uit Neder land wordt te Berlijn van goed in gelichte zijde opgemerkt, dat men te Berlijn wenscht te onderzoeken, wel ke uitwerking deze besluiten kun nen hebben op den goederenruil tus- schen Duitschland en Nederland. Voordat dit onderzoek is afgeloo- pen, kan geen authentieke verkla ring worden verwacht. Men betreurt het te Berlijn in dit verband, dat de regelingen reeds op heden van kracht zullen worden. Voorts acht men het opmerkelijk dat men bij deze re geling uitdrukkelijk uitgaat van de afspraak, welke op 21 Maart tus- schen Nederland en Groot-Britan- nië is gesloten. Deze omstandigheid versterkt de Duitschc argwaan te gen de ware beteekenis en de gevol gen van de getroffen besluiten, Voor zoover op te maken is uit hetgeen tot dusver over de Koninklijke besluiten be kend is, worden twee vraagstukken behan deld, die niets met elkander uitstaande heb ben, te weten eensdeels den invoer en de heruitvoer van overzeesche producten en an derdeels de levering van producten van het eigen land aan beide oorlogvoerende par tijen. Dit laatste schijnt te wijzen op een gelijke behandeling van de beide oorlogvoe rende partijen op den grondslag van de le veringen voor het begin van den oorlog. De eerste aangelegenheid echter, namelijk die van den invoer en heruitvoer van overzee sche producten schijnt te zijn geregeld in een geest, welke eventueel niet alleen scha delijk kan zijn voor de Duitsche belangen, maar tevens met de strenge economische neutraliteit, welke de plicht is van de lan den, welke niet aan den oorlog deelnemen, kwalijk zou strooken. Officieele Nederlandsche instanties moti- veeren, volgens de N.R.Ct., de heele rege ling met het, argument, dat zij wenschelijk is voor de betrekkingen tusschen Neder land en Engeland en overeenstemming moet worden bereikt over de toepassing van het stelsel van contrabande. Volgens de opvat ting van Berlijn zal men hebben te onder zoeken, of en in hoeverre Nederland zijn recht en plichten als neutraal dool'voer- land tegenover Duitschland prijsgeeft. Zesjarig knaapje verdronken. Gistermiddag omstreeks vijf uur waren eenige kinderen aan het spelevaren op een schuit, liggende in het Johan van Hasselt kanaal te Amsterdam. Een zesjarig knaapje wonende in de vijfde Vogelstraat, geraakte te water. Pogingen om het knaapje te red den, bleven vruchteloos. Het lijkje is later opgehaald en naar de ouderlijke woning overgebracht. Kinderen wierjjen brandend pe- troleumtoestel om. Te Amsterdam wierpen twee kinderen bij het spel een brandend petroleumstel om in het perceel Blankenstraat 103. De moe der was op dat oogenblik afwezig. Geluk kig bemerkte een buurman wat er gebeurd was. Hij trapte de deur in en wist de kin deren in veiligheid te stellen. De brandweer bluschte het vuur met een paar emmers wa ter. door MALCOLM HOWES 32. Daarom moet u veilig terugkomen, mr. Roy son, want ik stel vertrouwen in u en in kapi tein Stump, maar ik ben bang voor wat er gebeuren zal, als von Kerber de anderen de geschiedenis van den schat vertelt en hun een groot aandeel belooft, indien ze hem vinden. Daar had ik niet aan gedacht, zei Dick. Inderdaad hielden zijn gedachten zich op dat oogenblik in het geheel niet met von Kerber's plannen bezig. Dat dacht ik wel. En daarom sloop ik uit mijn tent en wachtte hier. Het eenige, wat werkelijk van belang is, is onze spoedige terugkeer naar het jacht. Mijn grootvader was nooit van plan zijn doel te bereiken met wa pengeweld en dit is stellig, waar von Kerber op het oogenblik van droomt. Ik begin uw standpunt te begrijpen, zei hij, zich dwingende om haar woorden te be antwoorden, hoewel zijn hart andere zinnen vormde. Zelfs als ik ontdek, dat Alfieri bezig is die kostbare kameelvruchten op te graven, zal het voor alle partijen het beste zijn, zjjn succes verkleind voor te stellen. Ja, ja, riep ze gretig. Dat bedoel ik. Het kan me niet schelen, wat er gebeurt, als w\j Jajura maar bereiken. Dan kunnen de baron en mevrouw Haxton verder doen, wat ze wil len. Zelfs als ze ons geld en onze uitrusting willen leenen voor een tweede expeditie, zal ik de eerste zjjn om dat plan te steunen. PLEZIERT REIN EN IN ITALIfi AFGE SCHAFT. De Italiaansche Staatsspoorwegen hebben besloten dezen zomer geen z.g. pleziertreinen tegen verminderd tarief meer te laten rij den, wegens de noodzakelijkheid zuinig te zijn met brandstof op de lijnen welke met stoomtractie worden bereden. DE NEUTRALITEITSSCHENDING. DER KLEINE LANDEN. Noorsch defensief verbond niet wenschelijk geacht. Minister Koht, heeft in het Xbor- sche parlement een rede gehouden, welke één bittere klacht was tegen de schending der rechten van de neu tralen in het algemeen en die van Noorwegen in het bijzonder. Wij vra gen ons af, zeide Koht, of wij niet het recht hebben te bestaan en in onaf hankelijkheid te leven"... 21 protesten. Koht herinnerde aan de 21 protesten, die tot de oorlogvoerenden gericht zijn, tegen schendingen der neutraliteit door vreemde vliegtuigen, n.1. vijf tot Duitschland, tien tot Engeland en zes tot Sovjet Rusland. Op som mige dezer protesten hebben de drie landen geantwoord, dat de neutraüteitsschendingen niet opzettelijk gepleegd zijn. Doch de neutraliteitsschendingen door vreemde vliegtuigen, die den laatsten tijd zijn voorgekomen, kunnen niet onopzettelijk gepleegd zijn. Wij stellen te Londen en te Berlijn een onderzoek in en hopen, dat de belligerenten met deze wijze van optreden, welke in militair opzicht geen enkel nut kan hebben, zullen ophouden. Wij kunnen niet door blijven gaan met pro testeeren. Wij zullen zulke vliegtuigen neer halen. Wat de getorpedeerde schepen betreft he ioogde Koht op felle wijze, dat de ligging der mijnenvelden op behoorlijke wijze be kend gemaakt dient te worden. Over het bombardeeren van de Noorsche mailboot „Mird" door de Duitschers zeide Koht: Wij kunnen niet aanvaarden dat de Duitschei s het recht hebben zich aldus te gedragen, zelfs indien dit Noorsche schip onder Britsche be scherming voer. Wij kunnen niet bc grijpen, dat de Duitsche soldaten zulk een optreden in overeenstem ming achten met hun gevoel van eer of .met hun gevoelens van mon- schelijkheid. Een dergelijk optreden verwekt in Noorwegen een. veront waardiging, welke in het belang van geen enkele oorlogvoerende mogend heid kan zijn. De Britsche bladen hebben het denkbeeld geopperd, dat Noorwegen niet op dezelfde wijze dient te protesteeren tegen dergelijke schendingen, als tegen, wat zij noemen, technische schendingen. Maar wat de Engelschen noemen „techni sche schendingen" Èetrcft niet alleen for meel kwesties van wettig karakter, zij heb» ben ook een geweldige politieke werkelijk heid, want niemand kan blind zijn voor liet feit, dat dergelijke schendingen kunnen lei den tot verwikkelingen welke de Noorsche territoriale wateren en misschien zelfs het Noorsche land kunnen maken tot een slag veld voor de oorlogvoerenden. De Finsch-Russische oorlog. Koht sprak als zijn overtuiging uit, dat een Noorsche inmenging in Finland van geen nut voor Finland geweest zou zijn, doch alleen gevaarlijk zou geweest zijn voor Noorwegen zelf. De Zweedsche regccring huldigde hetzelf de standpunt, aldus Koht én uiteraard moesten Noorwegen en Zweden in dit vraag stuk een zelfde politiek volgen, zoowel om geografische als om politieke redenen. Nooit heeft Finland ons om militairen bij stand verzocht.. Noordsch offensief. Koht vermeldde de Russische bezwaren te gen een verbond en zeide, dat Finland moet letten op de Russische interpretatie van het vredesverdrag, aangezien Noorwegen en Zweden aan dit vredesverdrag geen deel hebben. Doch hoe het ook zij. aldus Koht, ik ben van meening, dat wij beter kunnen wachten met eenig besluit te nemen inzake zulk een verbond, totdat de betrekkingen tusschen Finland en Sovjet Rusland duide lijker zijn geworden. Het moet immers voor Finland een kwes tie van het grootste belang zijn, met zijn machtigen oostelijken nabuur in blijvenden vrede te kunnen leven. Duizenden menschen dakloos go- worden. Hoewel het peil van de Yechilirmak en haar zijrivieren, welke in Turkije over stroomingen hebben veroorzaakt, eenigszins gedaald is. na op sommige plaatsen 7 M. 20 boven normaal te zijn geweest, staan nog geheele dorpen onder water. Er is gelukkig geen enkel slachtoffer te betreuren. Wel telt men eenige gewonden ten gevolge van de instorting van muren. Reddingsploe gen hebben staaltjes van heldenmoed Be geven, met name te Karamousta Fali, waar zij 73 personen, die boven op een heuvel doör het water werden bedreigd, van een wissen dood hebben gered. De stad Erzindsjan, welke in December bij de aard schokken vrijwel geheel werd verwoest, wordt bedreigd door het wassen van de Tudjan. In het district Amasia zijn dertig dorpen door de overstroomingen verwoest. Ge lukkig zijn er geen inenschlevens verloren gegaan, doch de materieele schade is aan zienlijk en ruim 10.000 menschen zijn dakloos geworden, terwijl honderden stuks vee zijn omgekomen. De verbindingen zijn \olkomen ontwricht. Troepen begeven zich in vaartuigen naar het geteisterde gebied om de bevolking te helpen. GROOTSTE OVERSTROOMINGEN IN JOEGO SLAVIE SINDS MENSCHEN- HEUGENIS. Bovenstrooms van Belgrado is het water van de Donau enkele centimeters gedaald, doch de zijrivieren wassen. Naar schatting zijn 13000 menschen dakloos. In het over stroom ingsgebied wordt door de autoritei ten alles gedaan om hongersnood te voorko men, de gevluchte bevolking wordt voor een deel in spoorwagons ondergebracht. Hot traject Belgrado—Neusatz—Maria- therisopel is wederom berijdbaar. Nieuwe regenval doet vreezen, dat het water wederom zal wassen. Minister-presi dent Zwetkowitzj en andere ministers heb ben zicli naar het overstroomde gebied be geven. Sedert mcnschenheugenis hebben zicli dergelijke overstroomingen in liet Do- naugebied niet voorgedaan. EEN EILAND ONTRUIMD. Naar Domei, volgens United Press, meldt, hebben de Portugeezen zich, naar aanleiding van de Japansche eischen, van het eiland Lappa nabij Macao teruggetrok ken. Naar verklaard wordt, hebben de Ja panners geprotesteerd tegen het feit, dat Portugeesche vliegtuigen boven het door Japan bezette district Tsjungsjan hebben gevlogen. Op de heenreis landde gisteren de Nandoe" te Bandoeng en de „Wie lewaal" te Jodhpur, terwijl de „Rei ger" op de terugreis Napels bereikte. Verwachting: Geleidelijk toene mende bewolking, waar schijnlijk droog weer, iets warmer dan gisteren, zwak ke tot matige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. DENKBEELD VAN. EEN ZWEEDSCH DAGBLAD. Finland, dat meer dan welk ander land, offers gebracht heeft voor den vrede en den strijd aanvaard heeft tot den dood, juist voor de zaak van den vrede, verdient stellig dat men het den nobelprijs voor den vrede toekent. Dit denkbeeld wordt aan de hand gedaan door het Zweedsche dagblad „Karlstads Tidningen',' dat, hieraan toevoegt: de moeilijkheid is alleen, een vorm te vinden waaronder de prijs aan het Finsche volk zou kunnen worden verleend, doch de op lossing moet niet moeilijk zijn, aangezien reeds tweemaal instellingen den prijs geno- ten hebben, f.w. het internationale vredes bureau te Genève en het internationale Roode Kruis te Genève. Het nobel-comité zou dus kunnen .kiezen tusschen de talrijke Finsche instellingen, die den prijs verdie nen, ofwel den prijs overhandigen aan Kallio, den president der republiek, als ver tegenwoordiger van de Finsche natie. 53 worden er in Engeland ge bouwd of ontworpen. Burgin, de Engelsche minister van de voorraden, heeft in een rede te Wolver- hampton gesproken over de geweldige wa penfabrieken, welke in aanbouw zijn. Sinds het uitbreken van den oorlog, besteedt het ministerie van de voorraden ongeveer 1 mil lioen pond sterling per dag alleen aan fa brieken voor de bewapening, waarvan er 53 gebouwd of ontworpen worden. Engeland, Frankrijk en hun kolonies kunnen een on beperkte hoeveelheid van allerlei soort oor logsmateriaal produceeren, doch het tempo dient nog versneld en er moet meer op vroe- geren datum worden afgeleverd. Daarop is onze aandacht gevestigd. U verlangt dus niet meer om de schat ten van Sheba te zien? Ik haat de gedachte er aan zelfs! O, mr. Royson, alles hangt nu van u af. Regel alles alstublieft zóó, dat we onverwijld naar de kust kunnen reizen. Dat ia ales! U begrijpt .njj, geloof ik. Nu moet ik u alleen nog maar /aarwei zeggen. God zegene u! Dick's linkerhand greep haar schouder. Neen, Irene, dat is niet alles!, fluisterde hg heesch. Ik ga nu en als God wil zal ik linnen zes en dertig uur terug zijn, maar •oor ik ga wil ik je een kus geven. Hij kon de siddering voelen, die door haar engere gestalte voer bij deze onverwachte titbarsting. Ze uitte een lichten kreet van ichrik; ze vroeg zich angstig af of ze wel goed verstaan had, maar ze bood geen weer stand aan den' druk van dien arm, die om haar heengeslagen was. Misschien was het pure verbazing, die haar gezicht deed omhoog heffen, maar in elk geval, Dick kuste haar, niet eenmaal, maar nog eens en nog eens. Moge de hemel je beschermen en bewa ren, zei hij stamelend. Je weet nu, dat ik van je houd. Ik hoopte je vanavond te ontmoeten, Irene. Ik beklaagde me bij de sterren, toen ik je bij mijn vertrek niet zag. Nu jij hier bent, ben ik voor de poorten van het Paradijs. Maar nu moet je toch heusch heengaan, liefste! Het meisje klemde zich één zalig oogenblik aan hem vast en fluisterde: Je hebt me zelfs niet gevraagd of ik van jou houd, King Dick! Den volgenden morgen, na een langen toch, hielden zij rust. Hussein reed daarna alléén op verkenning uit. Volgens Abdur Kade r be rekeningen lag het Italiaansche kamp mid den in de volgende belangrijke vallei. Het was hoogstens drie mijlen weg en Hussein's aan wezigheid in den vroegen morgen zou gemak kelijker te verklaren zijn, indien hij verscheen op een kameel, die zichtbaar vermoeid was. Royson had den man uitvoerige instructies gegeven. Indien hjj ondervraagd werd, moest hij meedeelen dat een Engelschman en hij en nog een Arabier een geforceerden marsch hadden gemaakt van de vorige oase af, dat zijn uitgeputte makkers niet ver van het kamp rustten en dat hij naar hen wilde terugkeeren met een gevulden waterzak en wat voedsel voor de kameelen. Maar het was meer dan waarschijnlijk, dat in de drukte -an een groot kamp zijn aanwezigheid voor iedereen onop gemerkt zou blijven, behalve voor zijn Arabi sche broeders. In dat geval zou hij hun nieuwsgierigheid bevredigend zonder in bij zonderheden te treden, uitvinden of Abdullah de Speerwerper zich onder hen bevond en door oogen en ooren den kost te geven, zoo veel mogelijk te weten komen omtrent Al- fieris1 vorderingen bij het onderzoekingswerk. Hoe het ook ging, hij moest trachten vóór zonsondergang terug te zijn als hij Ab dullah kon meebrengen, zooveel te beter. Dan konden ze, na zijn nieuws gehoord te hebben, beslissen wat ze verder zonder verdere onder zoekingen weer bij de expeditie kunnen voe gen. Na Husseins vertrek legden Royson en Ab dur Kader zich ter ruste. Beschut door ka- meeldekken sliepen ze enkele uren onrustig, maar de hitte en de insecten waren zelfs den geharden sheik te machtig en tegen den mid dag gaven de beide mannen aan de gloeiende zonneschijn de voorkeur boven de muffe schaduw van de muffe dekkleeden. Irene had gelijk gehad, dat Dick groote vorderingen had gemaakt in het Arabisch. Hij kende verscheiden woorden en had ook een aantal samenhangende zinnen tot zijn beschikking. Abdur Kader kende een beetje Fransch en hun gezamenlijke kennis stelde hen in staat een gesprek te voeren. De Ara bier informeerde naar het leven in de groote steden en Royson vermaakte zich ermee de wonderen van Londen te beschrijven. Een be perkte woordenkeur en de totale onwetend heid van zijn gids omtrent dingen als spoor wegen. electriciteit, geplaveide straten, auto's en dergelijke dingen, maakten de beschrijving heel vaag. Plotseling onderbrak de sheik Dick's moeizaam verhaal met een vraag, die het gesprek een eigenaardige wending waf. Als u zooveel merkwaardige dingen hebt in uw eigen land, Effendi. wat zoekt u dan hier? Dit is geen plaats voor stadsmen- schen als Hakim Effendi, noch voor twee SNEEUWSTORMEN HOUDEN DE SOVJETTROEPEN OP. De Sovjet-troepen, die zich uit het Fin sche gebied van Petsamo terugtrekken, zijn door buitengewoon hevige sneeuwstormen opgehouden. De wegen zijn geblokkeerd en daar alle voertuigen niet verder kunnen rijden, kunnen de Sovjet-troepen zich niet lvouden aan de bepalingen van het accoord van Moskou, dat zeven kilometer per dag vaststelde. De Finsche troepen bevinden zich op de hielen van de Russen, maar geen enkele incident wordt vermeld. Ds Russische troepen, die uit het gebied van Petsamo komen, zouden ongeveer uit twee divisies bestaan. WERELDRECORD VAN AMERIKAANSCHE A.VIATRICE. De Amcrikaansche aviatrice Jacqueline Cochrane heeft het wereldrecord op 2000 km. geslagen met een gemiddelde uursnel heid van 521,428 km. Het record stond op naam van den Duitscher Ernst Siebert met een gemiddelde uursnelheid vafl 500,507 km. Jacqueline Cochrane verrichtte haar vlucht tusschen Burbank en Albuquerque in Nieuw Mexico met den eendekker Seversky op een gemiddelde hoogte van 4800 M. vrouwen, zooals die, welke met ons mee rei zen. U hebt honderd kilometers door de woestijn gereden, en waarvoor? Om vijf heu vels te vinden, zegt de Hakim. Allah zij ge prezen dat rijke menschen zooveel geld wen-- schen uit te geven om zulk een dwaze reden. Maar de Hakim Effendi gelooft, dat er een oase is, kenbaar aan vijf heuvels, ergens in deze buurt, en ais hij die vond, zouden we graven en misschien enkele oude voorwerpen vinden, voorwerpen van weinig belang voor de wereld ln het algemeen, maar op hoogen prijs gesteld door hen, die het verleden na- vorschen. Ik ben deze woestijn, zooals u die stra ten kent, waarvan u me vertelde, zei Abdur Kader, en er is geen oase die kenbaar is aan vijf heuvels. U hebt alle kampplaatsten gezien van hier tot Pajura. Er is maar één ander spoor, een oude karavaanweg vanaf de zee, die onze route snijdt, een paar kilometers zuidelijker. We kwamen er gisteren in het donker langs. Die heeft slechts vier bronnen. De dichtsbijzijnde wordt de Bron van MozeS genoemd, de volgende de Bron van den Olifant. H°e komen jullie Arabieren aan een bron van Mozes? vroeg Dick glimlachend. Jelui neemt toch niet aan, dat Mozes ooit in deze streek zwierf, wel? Wij eeren Mozes en alle Profeten, zei Abdur Kader ernstig. Hij rookte een oogen blik zwijgend en zocht zich blijkbaar iets te herinneren. Is het waar, vroeg hij twijfelend, dat eens m een langvervlogen tijd vele der heu velen vuur en rook gaven als een oven? Volkomen waar. Dat noemen wij vul kanen. Al deze bergen waren oorspronkelijk vulkanen. Dan heeft een moulvie, dien ik eens ontmoette, mij niet voorgelogen. Hij zei dat de zeven kleine heuvels, die dichtbij die bron staan vroeger asch en vuur hebben ge braakt; zoo kwam het dat ze de zeven- armige kandelaar van Mozes werden ge noemd. Ik denk, dat de bron op die manier aan den naam van den Profeet kwam. Wie zal het zeggen? Wordt veroolg<t

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2