Debacle voor HRC Succes-Alk» Boys 3-1 HRC II-Atlas 5-3 Regelmatige zege van Helder II Helder I-Hollandia I 2-2 BKC-W ieringer- waard 4-1 Blauw- wit-Stormvogels 1-0 O.S.V. wint met 61. HRC heeft zjjn tweede nederlaag ge ïncasseerd en één die raak was ook. OSV komt de eer te beurt en lateg we direct i zeggen: het was verdiend. Verdiend omdat O.S.V. sterker was en meer -Tocht voor de overwinning. Een H.R.C. in deze vorm, was geen overwinning waard. Overal 'y&mmelde het, de achterhoede was onzeker, de jniddenlinie was geheel uit haar spel gebracht en ook de voorhoede was absoluut beneden I peil. O.S.V. overrompelde Racing al direct en zoo bleef het gedurende den geheelen wedstrijd. Wat roodwit ook probeerde, het wilde niet luk ken en toen na overmaat van ramp na de thee, welke met 21 inging, Buitenhuis en Selder- beek uitvielen, waarvoor slechts alléén Dekker Y. terug kwam. viel het roode team als een kaar- tenhuis inéén. We zagen blunders maken die onbegrijpelijk aandeden, maar het pleit voor O.S.Vdat ze daar handig van wist te profi- teeren. Uitblinkers bij de Oostzaners waren: f linkshalf De Lange, midvoor Merjn en rechts binnen Kinnegin. De sfeer van den wedstrgd was behoudens eenige uitzonderingen vrij goed. De wedstrijd. Het was Goebel, die den eersten gevaarlijken aanval leidde voor O., maar Stolk voorkwam erger. Dachten wij in den aanvang „Racing komt direct wel los", we werden al gauw in deze illusie verstoord, want na 10 min. was het reeds 20 voor de Blauw-zwarten. Eerst was het Klein die handig naar rechts liep en een schuiver loste, waar Dijkshoorn te laat op rca- geerde. En een misverstand van Stolk en Leavy bracht Meijn weer alleen 'voor Dijkshoorn en totaal verrast blijkbaar greep Dijkshoorn weer te laat in en het was 2—0. H.R.C. kon ondanks den achterstand het spel- beeld nog niet in evenwicht brengen. Wel speel de Racing beter positiespel, maar het enthou siasme der Oostzaners was toch een sterker wapen. Twee corners noteerden wij voor Racing, maar slecht nemen nam ook deze illu sie weer weg. Eindelijk na 30 min. kwam een tegenpunt, Trat later het eenigste zou blijken. De Vries was keurig doorgeloopen, rechtsachter Kluit hield ongeoorloofd af, waarvoor scheidsrechter Schil- peroort een penalty gaf. De Vries maakte geen fout en het was 2—1. .In deze volgende periode leek het of Racing zich loswerkte en juist toen had H.R.C. mis schien een kans gehad op een gunstiger resul taat, maar de gelijkmaker waarop men wacht te, bleef uit. Na de rust. ontkwam de Racing-doelmond ternauwernood aan een doorboring binnen de minuut. Goebel was weer doorgebroken, tegen de paal kwam de bal, waar Dil de gemakkelijke kans hopeloos naast schoot. Het eerste kwartier ging anders vrijwel gelijk op en zoowel O.S.V. als H.R.C. waren gevaarlijk. Eenmaal had H. werkelijk pech toen De Vries inschoot en keeper Bode den bal per ongeluk tegen zijn knie kreeg. Kort hierop werd het echter misère met Racing, volkomen door een ongelukje moest Buitenhuis uitvallen. Dekker completeerde het elftal en het geheel werd veranderd. Voordat men echter wist wat er feitelijk bij Racing was omgezet, had rechtsbinnen Kinnegin Dijkshoorn geeds met een tam schot verschalkt 3—1. Nog éénmaal kreeg Racing haar kans maar Romeijer reageerde even te laat. Bjj een open- aanval van O.S.V. had Dil met een ver schot succes en het was na 33 min. 41. - Racing was verloren. Rustig, volkomen be rustend in de nederlaag speelde rood-wit ver der. Selderbeek verliet het veld en daar inval ler Schoenmaker verstek had laten gaan, moest Racing met 10 man verder spelen. Dijkshoorn Stopte nog op sublieme wijze een penalty, doch even later speelde Meijn heel handig den bal over den uitloopenden doelverdediger hent. (•51). Een misverstand in de achterhoede. Vijf min. voor het einde bracht de stand op 61, waarna het einde kwam van deze voor H.R.C. zoo bittere pil. H.R.C. had niet gewon nen. Het zou de dertiende geweest zijn( Toen na ongeveer een half uur spelen Rijkers uit een penalty zijn club de lei ding bezorgde en een paar minuten later de linksbinnen met een formidabel schot de stand op 20 bracht, waren deze cjjfers geenzins geflatteerd, want Succes i verdiende deze voorsprong volkomen. De Wieringers waren sterker en speelden ook beter. Succes kwam voor deze ontmoeting mét een vrij sterk team op de proppen, waarin midvoor Schmidt nog immer de resolute doorzetter en tacticus is en achter hem Rij kers opviel door een kalme en berekende spil- partij. Behalve de achterspelers, die lang niet trapvast waren, is het heele elftal in dezen Wedstrijd goed voor den dag gekomen. Men speelde met de noodige geestdrift en in een vlot tempo, bezield van de gedachte te pogen van de laatste plaats te komen. En dat is de blauw-zwarten gelukt; het werd een verdien de overwinning Om deze beschouwing over het spel van Succes te besluiten,dient nog het spel van den rechtsbuiten genoemd te worden en dat van keeper Posthumus. De zege werd, t naast eigen capaciteiten, mede veroorzaakt door het spel van de te genpartij: Alkmaarsche Boys. De gasten brachten een zwakke ploeg in het veld, die verre -van volledig was. Er wa- ïen epkele goede krachten, zooals linksbui ten, rechtsbinnen, keeper en linkshalf, maar i ndit elftal ontbrak het noodige verband, we sagen geen samenspel. Allen werkten wel hard, maar stuk voor stuk had men geen «teur. aan elkaar. Na de rust, toen de thuisclub haar 3e doelpunt maakte, trachtten de Boys door overdreven forsch spel, Succes te intimi- tleeren. Het werd een vinnige vertooning en de fluit van referee Prins had geen moment rust. Een gespannen verhouding in het veld bleef het tot het einde, waar door deze match, die zoo goed begon, een onbevredigend einde vond. De wedstrgd. Voor rust had Succes den wind mee en had na den aftrap reeds bgna succes, toen de rechtsback over den bal heen maaide en de linksbuiten hard inschoot. Vervolgens zien we Schmidt een prachtig schot lossen, ge volgd door een hevige worsteling voor den coelmond der Alkmaarders. Driemaal wordt de bal ingeschoten, maar ook driemaal gaat hij retour. Succes ziet, dat uit dezen wed strijd iets te halen is en de heeren spelen met een geweldig elan. Nadat een vrg trap op het S.-doel is afge slagen, rent de rechtsbuiten van Succes snel door de verdediging heen. Van dichtbij schiet hij hard en laag in; de doelman weet echter het leder te keeren, zij het ten koste van een hoekschop. Na een nieuwen S.-aanval, bewerkt de rechtsback den bal met de hand. Penalty! Rijkers plaatst zich achter den bal en buiten bereik van den keeper verdwijnt de bal in het net. Succes leidt met 1—0. Schmidt leidt op nieuw zijn voorhoede ten aanval. Hij lost zelf een schot, de keeper stompt den bal weg, voor de voeten van den linksbuiten, die kei hard naast schiet. Van een weifelen in de Alkmaarsche ach terhoede profiteert dan de linksbinnen, die met een enorm hard schot de score op 20 brengt. Zoo'n voorsprong heeft Succes in langen tijd niet gehad en langdurig is het gejuich en zyn de aanmoedigingen. Doch nog vóór de rust weet de rechtsbinnen van A. B., door middel van een vrije schop, den achter stand te verkleinen. Het is 2—1. De eerste aanvallen na rust zijn voor de bezoekers, en hoewel de S.-backs een handje meehelpen, weten ze hiervan niet te profitee- ren. De blauwzwarte voorhoede is beduidend gevaarlijker en eenmaal kogelt de midvoor juist over de lat. Door een dubieuse buiten apel beslissing ontgaat Succes dan een doel punt. Er wordt door de Alkmaarders pootiger gespeeld en telkens moet scheidsrechter Prins ingrijpen. Na 25 minuten brengt de linksbinnen van Succes, zijn club in veilige haven. Wel drin gen de Boys nog wel eens op en is Posthu mus genoodzaakt den bal over de lat te stompen, maar verder brengen ze het niet. Met Succes in de meerderheid komt het einde. Uitstekend spel b\j HRC 2—Atlas. De spelers, blijkbaar geïnspireerd door het milde voorjaarszonnetje, bleken er Zondag morgen kennelijk zin in te hebben. Vooral voor de rust heeft het publiek kunnen genieten van een frissche partij voetbal, die rijk was aan veel spannende momenten. De HRC-voorhoede was dit keer wel bijzon der goed op dreef; het medespelen van den Achillesman Wolting was hier niet vreemd aan, zijn spel en plaatsen viel te loven. Bij Atlas was „Dossie Snijders" de man, het was een lust om te zien hoe deze speler zijn tegen standers steeds te vlug af was. Het v.as dan ook jammer voor hem dat de scheidsrechter een kwartier voor het einde een goed doelpunt van hem afkeurde. Sensationeel begin. Het begin van den wedstrgd was zeker sen sationeel te noemen, nauwelijks was er afge trapt, of Koster knalde reeds op de lat. Atlas reageerde hier verrassend op. Als Snijders den bal weet te bemachtigen, geeft hij afgemeten door aan J. Wijker, een keurige voorzet volgt en midvoor Gersen kopt onberispelijk in (0—1). Nog is er niet afgetrapt of den stand is reeds gelijk, als Zymni. die zich handig heeft vrij gemaakt, De Ruiter met een zuiver schot in den hoek passeert tl1). Het spel blijft vlug op en neer gaan, met Atlas iets meer in den aanval. Het verwondert dan ook niemand, als het midvoor Gersen na goed doorzetten gelukt Goudswaard met een hard schot voor den tweeden maal het nakijken te geven (12). Atlas heeft nog steeds de bestes kansen en blijft enthousiast doorspelen. Het is jammer voor Lokkers c.s. dat deze voorsprong door een „onbenulligen" HRC-aanval teniet werd ge daan. Inplaats van den bal op den keeper terug te spelen blijven Post en Mieldijk kalm achter den bal aanloopen. een fout die de sneltoe- loopende Koster dan ook met een doelpunt afstraft (22). Twee goals in 2 minuten. Na dit doelpunt begon Atlas minder goed te spelen. terwijl HRC er steeds beter in kwam. Telkenmale kreeg Bakker de ballen keurig aangegeven door den nieuweling Wolting. Hoofdzakelijk was het dan ook aan die spelers te danken, dat Zymni in staat werd gesteld te doefpunten. Tweemaal „pikte" hl) den voorzet van Bakker op en tweemaal greep De Ruiter, die toch heusch niet slecht was. er vruchteloos naar. Zoo had HRC, wat toch niemand in het be gin verwacht had, een 2I achterstand inge- loopen en die omgezet in 42 voorsprong. Nog was de doelpuntenhonger bij HRC niet gestild, want vijf minuten voor de rust was het Koster, die. door snel naar binnen te zwen ken een voorzet van Bakker van dichtbij In- kogelde (5--2). De tweede helft. Ook in de tweede helft bleef HRC de meer dere van Atlas, die alles in het werk stelde om den achterstand in te loopen. De weinige aan vallen van Atlas strandden meestal op de uit stekende HRC-achterhoede, die er wel raad mee wist. Dan is er een periode waarin het spel ge- ruimen tijd op en neer gaat. Atlas weet w;er eenige behoorlijke aanvallen op te bouwen, waaruit twee corners worden geboren. De eerste leverde niets op; de tweede echter, uit stekend door G. Wijker genomen, werd door Snijders ingeschoten en via een HRC-spcler vloog de bal in den uitersten hoek, teleur gesteld nagekeken door Goudswaard (5—3). Dat geeft Atlas weer wat moed en- er volgde nog een dcelpunt, dat door den scheidsrechter ten onrerhte werd afgekeurd. In de restceren- de minuten wisten noch Atlas noch HRC te doelpunten, zoodat het einde kwam met 53 voor HRC. Watervogels met 41 geslagen. Helder 2 heeft gisterenmorgen getoond, dat haar zege op H.R.C. 3 geen toeval was, want nu moesten de Watervogels eveneens op eigen terrein met dezelfde cijfers de meerdere erkennen van de Jeugdige Helder-ploèg. In het veld waren de „Torren" zeker niet zwakker, want vooral na de thee waren er perioden, dat de zwarthemden sterk aanval lend speelden. Maar bij die aanvallen bleek wel, waar de groote zwakte der W.-ploeg school, er was geen enkele speler van dit quintet, die den naam „schutter" waardig was. Hoogvorst probeerde het af en toe nog wel, maar we gelooven niet, dat de Schipper van de andere spelers ook maar één gevaar lijk schot te verwerken heeft gehad. Een speler als KI. Been wordt hier noode gemist Het verdedigend deel van de „Torren" zat wel goed in elkaar, alleen hoede Jan Bontes zich voor te forsch spel. daar dit aan den goeden naam van zijn club geen goed doet. Technisch goed spel van Helder 2. Helder 2 is niet zoo veel aanvallend ge weest, als de Watervogels, maar de storm- loopen. die ze uitvoerden waren van heel wat gevaarlijker kaliber. Mos en de Leur vormden een snelle linker vleugel, terwijl ook het linker-verdedigings- blok BurgerQuant veel aan den opbouw der aanvallen meewerkten. Veen en v. d. Boo- gaerde kwamen niet zoo veel aan bod, door het vrij zwakke spel van P .Smit, die de fout beging teveel op links te openen. BURGER, de man, die het nog steeds niet verleerd is. Daarbij stond op de midvoorplaats een speler, die meer nuttig dan fraai speelde, doch o.i. is Verfaille daardoor juist goed bruikbaar. Voerman toonde nog niet geheel over zijn inzinking heen te zijn. doch Goutier en ook De Schipper in het doel vulden hem goed aan. De wedstrijd. Reeds na 5 minuten spelen had Helder 2 de leiding, toen een treuzelen in de Watervogels^ achterhoede goed door Verfaille werd afge straft. Zijn venijnig schot in den uitersten hoek was Hollander te machtig (0—1). De strijd ging daarna geru'men tijd gelijk op en daarbij bleek al gauw, dat de Water vogels nog steeds de kunst van sch'eten niet machtig waren. Alleen een fraai schot van Hoogvorst bezorgde De Schipper eenige moeite. Twintig m'nuten waren er gespeeld, toen H. Been wel heel duidelijk aantoonde, hoe on machtig de V/.-voorhoede was. door op en kele meters vrij voor doel staande, nog naast te schieten. 0—2. Beter deden de witjakken het, toen een afgemeten pass van Veen, Mos in vrije po sitie bracht, die den bal onmiddellijk onhoud baar in het W.-doel plaatst (02). Dat was Watervogels te bar, doch het on stuimige offensief, doch hun voorhoede in zette, had als eenig resultaat een kogel van Hoogvorst, die via de paal weer in het Veld terugkaatste. Een schot, dat beter lot had verdiend. De tweede helft. bracht ons allereerst een Helder, die alles op. den aanval zette. Verscheidene malen werd de W.-achterhoede is het nauw ge bracht en na 15 min. had Verfaille met een prachtig laag schot voor de derde maal succes (0—3). De Watervogels probeerden van alles, de buitenspelval werd opengezet, doch het eenige resultaat ervan was, dat de Leur na juist op tijd doorloopen een mooie vrije positie veroverde, waaruit hij met een diagonaal schot Hollander we derom het nakijken gaf (04). Een minuut later gaf een penalty voor een overtreding van Voerman de Vogels de gelegenheid althans de eer te redden. Hoogvorst kogelde den strafschop onhoud baar in (14). Het laatste kwartier zetten de Water- Twee vrijwel gelijke ploegen ver deelden de punten. Onder voor voetbal bij uitstek geschikte weersomstandigheden was gisteren een vrij groot aantal toeschouwers getuige van een fairen en spannenden strijd tus- schen twee oude rivalen Helder en Hol- Jandia, waarvan de uitslag al reeds vol doende aantoont, dat er aan spanning geen gebrek is geweest. Twee vrijwel aan elkaar gewaagde ploegen hebben een pittige partij voetbal ten beste gegeven, waarbij de spanning van de eerste tot de laatste minuut gehandhaafd bleef. Toch zullen de velen, welke gekomen wa ren om een herhaling van de vorige week te aanschouwen, met een Helder-defensie op haar best wel bedrogen zijn uitgekomen, daar deze linie ditmaal niet zoo doelbewust te werk ging als tegen HRC. Opvallend was, dat zelfs Teecklenburgh thans niet tot zijn toppres tatie kon komen en meermalen door den aal vluggen rechtervleugel werd gepasseerd, het geen dan ook steeds gevaarlijke situaties voor het Helder-doel teweegbracht Kenter was gelukkig niet debet aan de beide doelpunten en het was voor hem jammer, dat de straf schop, welke door hem werd gestopt, toch nog in een doelpunt werd omgezet. Het ver schil in de beide ploegen zat chter in de half- linie. Troffen wij bij Hollandia een voedende en zwoegende spil aan, welke bergen werk verzette, goed gesteund door twee pittige half- spelers, bij Helder bleek dit het zwakste deel der ploeg te zijn. Vooral de spilplaats werd dezen middag zeer zwak door Hoebe bezet, alhoewel hij wel hard genoeg werkte. Zijn groote fout is echter het slordige afgeven en den bal soms te lang bij zich houden. Trap kan ons Douwna niet doen vergeten en juist van zijn kant kwamen ook verschillende ge vaarlijke aanvallen van den linkervleugel. De beste van de drie was ongetwijfeld Verzijl, welke door zijn goed kopwerk en hard zwoe gen weer opviel. Ook zijn aangeven was beter verzorgd dan tegen HRC. De andere zwakke plek in de Helder-ploeg was de rechtsbinnen. Van Tongeren is nu eenmaal geen rechtsbin nen en zal dit waarschijnlijk ook wel nooit worden. Zijn spel komt beter tot uiting op den vleugel en op de midvoorplaats. Tenslotte was Himpers nog lang geen Godschalk en was dus ook de aanval eenigszins aan kracht ingeboet. De besten waren Krab en Wagenaar, al kreeg laatstgenoemde ook nu weer zoo goed als geen scoringkans. Zijn doorzetten en onverwachtsche schoten blijven echter steeds gevaarlijk. Bij Hollandia vonden wij' de voorhoede be staan uit jeugdige, handige voetballers met den midvoor als uitblinker, welke dit seizoen nog wel van zich zullen doen spreken. Over het spelverloop het volgende. Om even over half drie brengt de midvoor van Hollandia den bal aan het rollen met wind en zon in den rug. Thans reeds is het duidelijk merkbaar, dat Helder met deze jeug dige Hollandia-ploeg de grootste moeite zal hebben, daar de verdediging zeer trapvast blijkt te zijn. Vooral de linkervleugel blijkt zeer actief en wordt veel te weinig door Trap bewaakt, voorloopig komt dan ook het gevaar van dien kant. Toch is het Helder, welke het eerst gevaarlijk voor doel wordt en wel als na twee minuten een goed door Krab aan Wagenaar gegeven bal door den Helder mid voor met een klein puntertje naar den vrij- staanden rechtsbuiten Rottier wordt gecen terd. Zijn schot wordt echter door een der back3 tot corner verwerkt. Aan den anderen kant past Vermeulen met succes de buitenspelval toe, hetgeen steeds goed door den scheidsrechter wordt gezien. De spil van Hollandia heeft dit echter goed door en plaatst met verre trappen naar de vleugels, waardoor de verdediging van Hel der uit elkaar wordt getrokken. Vlug golft het spel op en neer en beurte lings moeten de keepers hun talenten toonen, wat tot nu toe nog goed afloopt. Vooral de Helder-midvoor zwoegt in deze periode hard en geeft wederom eenige goede kansen aan Rottier, welke echter op het beslissende mo ment iets te laat was met schieten. Toch zou het Hollandia zijn, welke in een periode van Helder-overwicht het eerste doelpunt maakte. 0—1. Wederom geeft de spil een van zijn lange centers naar den vleugel en uit dezen voorzet belandt de bal voor het Helder-doel. Kenter wordt zwaar gehinderd door midvoor en links binnen en over zijn hoofd gaat de bal in de richting van het doel, waar Teecklenburgh echter als doelverdediger fungeert door den bal op te vangen. De strafschop wordt door den midvoor slecht genomen en dan ook ge keerd door Kenter. Hij kan den bal echter niet onder controle houden en zoo wordt deze door den midvoor in een doelpunt omgezet. Na den aftrap gaat de Helder-voorhoede er onmid dellijk weer vandoor, doch alle3 wordt door de verdediging afgeslagen, zij het dan ten koste van viertal corners, welke wel spanning maar geen resultaten voor de witjakken op leveren. 2e helft hetzelfde spelbeeld, met Helder echter moer in den aanval. De thee schijnt Helder goed gedaan te heb ben. want onmiddellijk gaat de witte voor hoede er vandoor en bijna heeft Wagenaar in de eerste minuut met een vliegend schot succes. Het klopt thans ook beter op den rech tervleugel en Van Tongeren breekt eenige malen gevaarlgk door. Ook Krab zit geweldig op den bal. Een pass van hem komt in het bezit van Rottier, doch door treuzelen wordt deze aanval weer afgeslagen. Helder maakt gelijk. Als twee-en-twintig minuten gespeeld zijn geeft Verzijl goed door aan de voor hoede. Himpers geeft aan Krab, welke doorspeelt naar Wagenaar. Zwaar gehin derd door den spil, weet deze echter den bal toch vrg te spelen, en Krab toeloopend schiet den vrijen bal in het net. Helder neemt de leiding, 21. Nog zijn de Helder-aanvallen niet afge slagen en reeds drie minuten na dit doel punt krijgt Rottier een goede kans. Hg kan den bal echter niet vrg spelen. Wa genaar helpt hem een handje en met z'n tweeën werken zij den bal door een klu wen van beenen in het Hollandia-doel. Het laatst ingezet door Rottier. Helder dringt nu sterk op, waarvan de Hollandia-linksbuiten handig gebruik maakte. Vliegensvlug omspeelt hij Trap en Vermeulen en zijn voorzet wordt na precies een half uur spelen door den midvoor in een doelpunt om gezet. Een kwartier lang is alles nog mogelijk en Helder probeert van alles, bij welke pogingen de Helder-midvoor eenmaal zwaar in den rug wordt geloopen. Den verdienden strafschop wordt haar echter onthouden. Zoo kwam het einde met ongewijzigden stand. vogels alles op alles, het spel werd forscher isoms wel eens te forsch). doch hoe ze het ook probeerden, tot doelpunten kwamen ze niet. Zelfs niet, toen Stuve één minuut voor tijd op 1 m afstand alleen voor De Schiper kwam, want zijn schot ging voor langs het doel. Zoo kreeg Helder 2 zijn verdiende revanche. Onder ideale omstandigheden hebben BKC en Wieringerwaard vanmiddag den strijd aangebonden, welke BKC verdiend met 41 heeft gewonnen. Cadeau gekregen heeft BKC de overwinning intusschen niet. Wel had W.waard pech met haar keeper de reserve-doelman die voor rust het doel verdedigde was een toonbeeld van onzekerheid en Oostindiër die er na rust in stond maakte ook enkele fouten, waaronder één blunder het verdedigende deel van de roodbroekenploeg was met Saai en Smit zeer hecht. De middenlinie was zeer behoorlijk; Oostindiër en Van Ham zijn niet de eerste de besten. De voorhoede met KI. Schenk en Haze- loop was wel niet zoo gevaarlgk als vroeger, maar Tauber en Van Teulingen moesten toch voortdurend op hun hoede zijn voor de snelle roodbroekenmidvoor, die wat reactie-snelheid betreft, nog altijd boven het gros der andere middenvoors uitsteekt. BKC maakte van stond af aan een soliden indruk. Het achterstel was als van ouds, dus prima en stoer. Van de halflinie en voorhoede faalde evenmin iemand. Alleen heeft BKC een taktische fout begaan die het behalen van een veel grootere zege in den weg stond. Het was inderdaad vaak moedeloos alle pogingen om tot den zwakken W.W.-keeper door te drin gen, te zien stranden op Saai. Maar het eenig juiste middel om toch te slagen werd verwaar loosd: open spel en schieten!.Zoodoende kwam de score niet vlot uit het overwicht voort. Ja, elk der twee W.W.-keepers heeft nog een handje geholpen om het tot 41 te brengen. De wedstrijd die in den beginne zooveel be loofde, leed daar ook onder. Veel vlotte breed- opgezette en uitgevoerde aanvallen van BKC heeft men na het eerste half uur sporadisch gezien. Wel ontzettend veel zwoegen van voor hoedespelers afzonderlijk. Dit veroorzaakte wel de noodige spannende schermutselingen, maar was veelal niet zoo gevaarlgk als het leek. BKC begon voor den wind. Spil Paarde- kooper dirigeerde het spelverloop langzamer hand naar de Wieringerwaarder helft. De nieuwe B.-rechtsbinnen Valk besloot een periode van hevige aanvallen met een fraaie goal, maar het was buitenspel! Vlak hierop kruipt de onzekere W.-keeper door het oog van een naald. De redding brengt slechts uit stel. BKC komt terug en Blok schiet tenslotte in (10). Vijf minuten later breekt Valk schitterend door en plaatst den bal op het hoofd van De Schipper, die echter tegen de lat mikt inplaats van er onder. BKC begint nu haar aanvankelijke open spel prijs te geven. W.waard komt even onder den druk vandaan en Prins kan op het nippertje den gelijkmaker voorkomen. Het duurt gerui- men tijd voor BKC weer gevaarlijk wordt. Maar dan is 't meteen raak ook. Jan van Wees passeert Saai, schiet keihard in; de keeper kan den bal niet houden en De Schip per heeft voor het inschieten (20). Voor rust geburt er weinig bijzonders meer. De tweede helft. Na rust blijft BKC den toon aangeven, maar' verder dan de W.-achterhoede brengt men het niet. Vele pogingen stranden. Oostindiër staat nu in doel. Rechtshalf De Boer is voor den eersten keeper in het veld gekomen. De half linie is zwakker, maar het doel is heel wat beter verdedigd. Maar na 22 minuten begaat Oostindiër toch een grove blunder door een schot van Jan van Wees finaal mis te slaan (3—0). Terwijl Saai even op adem komt van een bal in het gezicht, zet Jan van Wees ongehin derd voor en De Schipper schiet kalm op den uitersten doelhoek. Oostindiër denkt dat de bal naast zal gaan, maar heel rustig rolt de bal binnen den paal (40). De wedstrijd is beslist. Toch redt W. vlak hierna de eer. K. Schenk krijgt een corner te nemen, die hg er met behulp van den wind meteen injaagt (41). W. krijgt nog een kans. Hazeloop rent op een goede through-pass van K. Schenk door, maar schiet tegen den goed- uitgeloopen Prins aan. Er was aardig belangstelling, maar zooals voorheen bij BKCWieringerwaard toch lang niet. Na twee nederlagen te hebben geleden, is Blauw-Wit er vandaag in geslaagd, aan de reeks van tien overwinningen er een toe te voegen; Stormvogels werd met 1—0 verslagen. Maar erg overtuigend kan men de zege der Amster dammers niet noemen, ze werd behaald in een wedstrijd, die weliswaar aardige momenten had, maar over het algemeen niet veel heel goed spel te zien gaf. In de eerste helft gaf Bauw-Wit den toon aan. De aanvallen waren sneller en beter op gezet, de beide vleugels weerden zich geducht en, doordat de doelverdediger van Stormvogels, Kraak, niet al te betrouwbaar was en eenige malen naast den bal greep, ontstonden er voor het IJmuidensche doel herhaaldelijk gevaarlijke oogenblikken. Bij de aanvallen van Stormvogels bleek overigens, dat de bezoekers over een har der schot beschikten. Twaalf minuten voor de rust kreeg Van Nol den bal van Stijger en langs den uitloopenden Kraak scoorde hij het eerste en eenige doelpunt (1—0). Na de rust ging het spel vrijwel gelijk op en zeer belangwekkend was het niet. Ferwerda kreeg wat drukker werk en moest een paar ge vaarlijke schoten keeren. De rechtshalfspeler van Stormvogels, Prins, werd gewond en moest het veld verlaten. Het spel bleef verdeeld: doorgaans waren de verdedigingen sterker. Tegen het einde begon Stormvogels op te dringen, maar zijn pogingen bleven zonder resultaat, zoodat Blauw-Wit de twee punten behaalde. UwurumiicAe. £UAaanilontuu&Sz£ing, Houdt ook. Uw. (jo^ond

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7