Ik bescherm je, of ik beschiet je £tacUnLeiuuj Geslaagde propaganda- Blindenavond Beperkte treinenloop UlaaA yaan vu*e Heen? De nieuwste oorlogsverklaring Woensdag 10 April 1940 Tweede Blad Vier van en vier naar Den Helder Padvinders-revue 1940 Uit het politie-rapport Heldersche Damclub Speeituinvcrccniging ♦,Oude Helder" Burgerlijke Stand van Den Helder Bob Scholte en Sylvain Poons in Den Helder Appelen voor de strandvonderij Inschrijving Handelsregister Barometerstand van Den Helder Op échte dit étiket Kantongerecht Den Helder Chronique Scandalcusc De Enkhuizer almanak en de wetenschap Operette-opvoering van „Ons Ge noegen" een succes geworden. Toen wij gisterenavond 8 uur het Casino betraden, bleek dat de zaal uitstekend bezet was, zoodat er inderdaad voor het werk van den Nederlandschen Blindenbond de zoo zeer gewenschte belangstelling bleek te bestaan. Het was burgemeester Ritmeester, die als eerste het podium betrad, teneinde een kort woord van propaganda te spreken. Op ge voelige wijze maakte de heer Ritmeester dui delijk, dat men als mensch verplicht is deze categorie onzer medemenschen metterdaad te Steunen. Een begrijpend hart is gewenscht maar alleen daarmede komen de blinden uiteraard niet verder. Ook de portemonnaie moet open gaan en het is daarop dat spr. met klem aandringt. De burgemeester besluit met een woord van flank aan allen, die zich voor de organisatie van den avond beijverd hebben en hoopt, dat de uitvoering het resultaat moge hebben, het welk men ervan verwacht. De heer Van den Bergh. Het is vervolgens de bekende propagan dist van den Nederlandschen Blindenbond, de heer Van den Bergh, die een toespraak houdt namens het hoofdbestuur van den Bond. Het deed hem goed, aldus spr., dat Den Helder wederom een duidelijk blijk van zijn sympa thie voor de zaak der blinden gegeven heeft door deze goede opkomst. De blinden hebben een wenscj^: zij willen beschouwd worden als geestelijkvolwaardi- gen. Zij willen niet gedegradeerd worden tot de categorie van stumperds en stakkerds. Zij willen niet zijn menschen, die de gemeen schap tot last zijn, overcompleten. Geen over- tolligen, die aan den kant van den levensweg Zitten. In het kort wijst spr. op de taak van den Blindenbond, de oudste blindenorganisatie in den lande, die reeds zooveel nuttig werk heeft verricht en nog hoopt te kunnen verrichten. Veel praktisch werk mocht gepresteerd wor den. Er zijn 4000 blinden in Nederland en een nog veel te groot deel heeft óf in het geheel geen bestaan óf voert een zwaren bestaans- Btrijd. Het doel van den Bond is: een bestaan voor allen. Dat is mogelijk, als de gemeenschap in haar geheel op de bres gaat staan voor hen. Daarvoor zijn echter ook wettelijke maat regelen noodig. Wat de Bond vraagt is geen medelijden: wèl sympathie en daadwerkelijke steun. De heer Van den Bergh besluit zijn woor den met dank aan den burgemeester en den heer Krijgsman, welke laatste zich zoo beijverd heeft voor deze uitvoering, en voorts aan het Comité en al die anderen, die hun medewer king gaven aan dezen propaganda-avond. De operette. Het is hierna, dat de operette een aam- vang neemt. Het sprookje „Aline in Won derland" bleek een groot succes te mogen worden, waarvoor men in de eerste plaats den leider, den heer A. Krijgsman, een woord van hartelijken waardeering mag toevoegen. Wat hij bereikt heeft is zon der overdrijving een compliment waard en met voldoening mag hy op het geoogste resultaat terugzien. Het is een operette in 4 bedrijven, waarin medegewerkt wordt door een 80-tal jongens en meisjes. Een bijzonder mooi sprookje, dat vertelt van elfen en feeën van kobolden en prinsessen, van goede en booze menschen. Het geheel is gedrenkt in dien specifieken sprook jessfeer, welke misschien juist in onzen ver zakelijkten en nuchteren tijd, zoo weldadig kan aandoen. Er werd vlot gespeeld en de rollen waren goed geleerd. De uitspraak was doorgaans uitstekend, terwijl de gezongen gedeelten en kele malen bijzonder goed waren. Deze op voering was de beste, die wij sedert langen tijd in Den Helder op operette-gebied gezien hebben. De soli werden duidelijk en gevoelig gezongen, terwijl de liedjes van de kooren eveneens aan hooge eischen voldeden. De costumeering was eveneens bijzon der mooi. Nieuwe costumes, een overdaad van kleurige en fleurige toiletjes, die op het too- neel tenvolle tot hun recht kwamen. Het bal in het tweede bedrijf, ingestudeerd door den heer Jac. Polak, was een geslaagd inter mezzo, waarvoor den geestelijken vader ze ker een woord van lof toekomt. Jammer was dat de heeren stafmuzikanten die de muzikale begeleiding der operette had den, plotseling door force majeure verhinderd waren. Nu lag de taak op de schouders van mevr. MoreeDol, die zich echter, als ge woonlijk. uitstekend van haar taak kweet. Zij voorts nog vermeld, dat de alleraardig ste costumes verzorgd werden door de familie Boogaart, dat mej. Van Hoek de regie in handen had, die volkomen naar wensch ver liep en dat de heer D. Steeman voor enkele aardige décors gezorgd had en tevens de grime voor zijn rekening genomen bleek te hebben. Den heer Krijgsman, die het geheel in handen had, komt, wij zeiden het reeds, lof toe. Gisterenavond heeft men iets goeds ge boden gekregen, waarover wij bij iedereen met groote waardeering hoorden gewagen. Dat stemt prettig, als men weet, dat er ver scheidene maanden ernstig gerepeteerd is om tot dit resultaat te komen. Voorts werd nog een film vertoond, die een beeld gaf van het uiterst nuttige werk der geleidehonden, waarvoor men in de Water graafsmeer een school heeft. Suggestief laat de rolprent zien wat deze viervoeveis voo. blinden beteekenen. Me" k?" dieren dan ook noemen: de oogen der blinden. In de pauze was men in de gelegenheid de kleine zaal werk, door blinden digd, te bezichtigen en te koopen. Merkw - dig als men ziet waartoe deze menschen staat zijn. en zeer duidelijk trad hier aan en dag, dat blinden inderdaad geen geestelijKe minderwaardigen behoeven te zijn. Integen deel! Alzoo: een propaganda-avond, die v0"^n?®,J aan zijn doel beantwoord heeft en waarbij vele werk, door de comitéleden verricht, loond geworden is. In verband met het militairen vervoer is voorloopig voor vandaag, misschien ook nog andere dagen, maar dat zal nog nader worden bekend gemaakt, een beperkte dienstregeling ingevoerd. Van Den Helder zullen treinen ver trekken om: 5.44 u. aankomst Amsterdam 7.38 u. 8 "1 10.15 18-81 18.15 19-21 21.15 Van Amsterdam vertrekken treinen om: 8.50 u. aankomst Den Helder 10.40 u. 10-30 12.40 16-50 18.40 21-30 23.40 Feestavond van „De Jutter". Men schrijft ons: Zaterdag as. geven de padvinders van groep I „De Jutters" hun jaarlijksclien feest avond in Casino. De laatste jaren is het zoo'n beetje gewoonte geworden, dat zij hun avond op de „revue"-leest eschoeien. Heetten de laat ste twee „Jamboree-confetti" en „Extra editie"; ditmaal wordt het een „Padvinders revue 1940". Het is moeilijk om een avond op touw te zetten, niet alleen omdat de spelers geen tooneelartisten zijn, maar ook, omdat het eigenlijke padvinderswerk niet op het too- neel uitvoerbaar is. Het ideale zou zijn, in- plaats van een feestavond, een groote de monstratie in het vrije veld; het padvinders- werk komt toch immers dan pas tot zijn recht, als het gedaan wordt in de vrije antuur. Deze revue geeft de toeschouwers een blik in het bekende troephuis van „De Jutters" aan de Dijkstraat, waarin al menige Heldenaar als padvinder geinstalleerd werd. Groeit en bloeit de padvindersbeweging in Nederland en de heele wereld nog steeds; met het troephuis aan de Dijkstraat is dit geenszins het geval. Met den dag wordt de toestand van het troep huis slechter, om niet van onbewoonbaar te spreken. Moge deze avond een stimulans wor den voor allen die met de padvinders sympa- thiseeren, om „De Jutters" te helpen bij hun streven om in de naaste toekomst een nieuw troephuis op te bouwen. Voor nadere bijzonderheden zie advertentie in dit blad. ARBEIDSWET. Ook de Arbeidswet eischt nog maar steeds in Den Helder slachtoffers. Gisteren werd er tenminste weer een stadgenoot verbaliseerd. WIE WEET ER MEER VAN? Een bewoner van de Van Galenstraat deed aangifte, dat zijn groengeschilderde handkar, waarop zijn naam ten overvloede is geschil derd, spoorloos verdwenen was. Winter Competitie 1939 40. Bijgewerkt tot en met 4 April '40. Afdeeling I. •e e e e d Cl M O 1 f e s 8 1 41 b O "u e 41 -j c b JZ Cl b? 5 X c D. W. C. Rab 13 8 5 0 21 2 A. J. José Jr. 11 8 1 2 17 1 B. de Best 13 6 3 4 15 0 C. Leibbrand 9 6 2 1 14 1 C. Goedegebuur 11 2 5 4 9 1 Ch. Thomas 10 2 3 5 7 1 P. Kwast 10 2 1 7 5 1 D. Dissel 7 2 0 5 4 3 J. Dik 10 0 2 8 2 1 Afdeeling 2. 2 e 41 c C s 41 b o c 41 1 i T. J c V O Cl O O d Dm A. A. Bremer 14 10 2 2 22 H. Kraan 16 7 5 4 19 S. Slort 15 7 4 4 18 J. Bouwman 16 7 4 5 18 P. v. Veen 14 7 3 4 17 A. Bosman 12 5 1 6 11 P. J. Arends 15 4 3 8 11 P. H. C. Groenemeyer 7 1 3 3 5 W. van Brederode 14 1 3 10 5 W. Wieren 7 1 2 4 4 Afdeeling 3. 2 d Cl d ei c e 8 41 d 41 O O 41 I s i b O 5 X Ou J. J. Vink 18 12 2 4 26 A. v. d. Sloot 16 10 2 4 22 A. van Ooyen 15 8 3 4 19 P. Slort 17 7 4 6 18 D. Groot 13 7 2 4 16 L. van Merwyk 17 7 2 8 16 E. Molema 12 5 4 3 14 G. Mondeel 15 6 2 7 14 I. Rosing 16 5 4 7 14 A. J. Josë Sr. 17 4 4 9 12 O. Ottervanger 11 4 2 5 10 J. Deyman 9 2 2 5 6 J. A. de Reuver 10 3 7 6 Th. J. Viset 10 1 1 8 3 A.s. Zaterdagmiddag vindt in Musis Sacrum te 3 uur een kindermatinée plaats van de af- deeling Oude Helder, der Speeltuinvereeniging. Opgevoerd wordt een tooneelstuk, terwijl voorts zoowel de poppenkast als de beroemde kameel niet zullen ontbreken. Voor bijzonderheden zie men de 'desbetref fende advertentie. van 9 April 1940. ONDERTROUWD: B. Wijnand en Dieu- wertje de Wit. A. J. G. Souwer en T. Schuur man. J. H. Pluijm en P. Meijers. C. Bakker en J. W. Landman. W. de Valk en M. M. van den Berg. OVERLEDEN: H. P. Baak, (m.), 66 jaar. F. de Boer, (m.), 40 jaar. BEVALLEN: A. M. WeverPeters, z. Heldersche onbekende artisten krijgen hun kans! De populaire radiozanger Bob Scholte, be nevens Sylvain Poons. Wiesje Bouwmeester e.a. artisten, verzorgen a.s. Zondag een ge zellige cabaretavond in Casino, waarbij naar het voorbeeld van het bekende Cabaret der Onbekenden Heldersche talenten gele genheid krijgen hun kunnen ten tooneele te brengen. De deelname hiervoor is voor ieder een opengesteld. Fraaie prijzen zijn hiervoor beschikbaar. Bob Scholte treedt Zondag a.s. weer voor het eerst met zijn gezelschap in Nederland op na een succesvol tournée door België. Ter hoogte van Camperduin dreven gis teren een 6-tal groote vaten, gevuld met appelen. De bemanning van den botter HD 26 nam de vaten aan boord en bracht deze naar den strandvonder in Den Helder. VESTIGINGSWET KLEINBEDRIJF. Wegens overtreding van de Vestigingswet Kleinbedrijf werd gisteren een winkelier be keurd. Nieuwe zaken: Den Helder: „Modern", Van Galenstraat 39, manufacturen, ertz. Bestuurswijzigingen: Texel: „Vooruitgang is ons Doel", Groene- plaats 9. Andere wijzigingen: Den Helder: J. Veen, Spoorstraat 68. winkel in manufacturen enz.; filiaal Den Helder, Van Galenstraat 39, opgeheven. Heldersche Coöp. Ijsfabriek „Het Noorden", Hartestraat; in liquidatie getreden. Ver. Brandstoffenhandel De Groot en Van Es N.V., Zwaanstraat 24, bijkantoor: Koning straat 82, opgeheven. Natuurhistorisch Museum, le Vroonstraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien den eersten Zondag van elke maand van 35 uur en den eersten Woens dag van 810 uur. Aquarium Zool Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „De Zon gaat nooit onder". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „De onzichtbare man" en „De Storm". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „De Groote Vraag". Barometerstand Den Helder: 767.1 Maximum temperatuur lucht: 6.7 Temperatuur 8 uur: 4.4 Wind: richting: N.N.O.; kracht: 5 Licht op: 7 uur 20 min. KORTE EN ONBELANGRIJKE ZITTING. Gistermiddag waren de zaken, die voor den Kantonrechter voorkwamen, aan de vingers van één hand te tellen. Daarbij waren het bovendien zaken van wel bijzonder weinige importantie. Als eerste kwam voor de heer D. Bethle- hem als getuige. Verd. J. E. C., die eigenlijk present had moeten zijn, schitterde door af wezigheid. Het blijkt, dat agent Kerkhof proces-verbaal opgemaakt heeft van O., om dat die z.i. met de auto reed, zonder dat een behoorlijk brandend achterlicht was aange bracht. De agent kwam later bij den heer Bethlehem informeeren, of het inderdaad zijn knecht was geweest. Dat was volgens den laatste niet het geval. De jongen was al lang naar huis gestuurd. Zoodat volgens Bethle hem geen andere mogelijkheid bestaat, dan dat Kerkhof een verkeerde auto voor de zijne heeft aangezien. Dat kon best mogelijk zijn aldus B., omdat Agaart een vehikel bezit, dat in uiterlijke verschijning niet ver schilt van Bethlehem's wagen. De Kantonrechter, Mr. Arn. Veldman, be grijpende dat het onmogelijk is zonder de aanwezigheid van Kerkhof in dezen te beslis sen, stelt de zaak uit tot 23 April. Remloos. A F. reed met zijn driewieler op den Ka- naalweg en werd aangehouden, omreden dat zijn rem niet in orde bleek te zijn. Op de vraag van den Kantonrechter, w aarom hij zonder bel reed, zegt verd. dat dit apparaat alleen op dit moment dienst weigerde, doch in normale omstandigheden behoorlijk bleek te functionneeren. De waarnemend ambtenaar, Mr. D. B. A. Franken, eischt 6.boete, suhs. 6 dagen. Mr. Veldman reduceerde dat tot 2.of 1 dag. Bel zonder voldoende geluidsvolume. De loopknecht A. K.. reed met zijn fiets op 28 Maart door de Koningstraat en werd door een agent aangehouden terzake het niet bezitten van een behoorlijk klinkende bel. Deze was op 50 meter afstand zeker niet te hooren. Verd. bleek het instrument medegenomen te hebben als bewijsstuk en liet het enkele malen, voor de balie staande, lustig tingelen. Zoo te hooren een goede bel. Maar tqen de bekeuring gegeven werd, schijnt er toch iets met die bel niet in orde geweest te zijn, zoo dat Mr. Franken niet aarzelde om 4.of 4 dagen te vorderen. Mr. Veldman vermin dert dat tot 1.50 boete, subs. 1 dag brom men. Persstemmen over de laatste tooneel- abonnementsvoorstelling. De laatste tooneelabonnementsvoorstelling wordt Woensdag 17 April a.s. in het Casino opgevoerd het blijspel in 3 bedrijven „Chro nique Scandaleuse" van Philip Barry in de vertaling van Jan van Ees. De vertolking is van het,.Centraal Tooneel", terwijl wij van de medewerkenden noemen Mary Dresselhuys, Cees Laseur, Cor Hermus, Jan van Ees, Joan Remmelts, Peronnen Hosang en Sara Hey- blom. De plaatsbesrpeking geschiedt Dinsdag a.s. van 79 uur. In „De Telegraaf" zegt Werumeus Buning over dit stuk o.m.: er is zoo het een en ander dooreengemengd in dit charmante blijspel: wat rozengeur en maneschijn, een stevige dosis humor en menschelijkheid en een paar druppels van het kostelijke elixer, dat fan tasie heet. En het is goed gemengd, dat alles. Voor Mary Dresselhuys heeft men een schat van een rol gevonden. Na het vluchtige blij spel-figuurtje der eerste tafreelen speelt zij een zeer levendig begrepen vrouw en speelt en fantaseert er misschien nog meer bij dan er in de rol staat. „Het Volk": Een van de grootste Ameri- kaansche actrices, Katharine Hepburn, heeft op Broadway geschitterd in de rol van Tracy Lord, de heldin van „Chronique Scanda leuse". Thans speelt Mary Dresselhuys deze rol en naarmate zij dit karakter van een ty pisch Amerikaansche jonge vrouw opbouwt, trekje na trekje, en toets na toets, gaat men opnieuw en inniger beseffen, welk een prach tige actrice wij in haar bezitten, „De Maasbode": Het schouwburgbezoekend publiek van Amsterdam heeft getoond het wederoptreden van Mary Dresselhuys op prijs te stellen. Een tot de laatste plaats bezet Centraal Theater getuigde van een hartelijke en ongeveinsde belangstelling voor het too neel. Het is lang geleden, dat wij in Amster dam een zóó opgewekten, geanimeerden en ook wat de belangstelling betreft ouderwet- schen schouwburgavond hebben meegemaakt. Dr. S. W. Visser van De Bilt spreekt a.s. Vrijdagavond over „Weersvoorspellingen op langen termijn" voor den Weer- en Sterren kundigen Kring. De ervaring heeft ons geleerd te kunnen vertrouwen op de weerverwachting, die dage lijks door het Kon. Meteor. Inst. in De Bilt gepubliceerd wordt. „Zelfs in deze abnormale tijden, nu „De Bilt" een zeer groot deel van zijn inlichtingen en gegevens moet ontberen, vormen die verwachtingen een betrouwbare gids. Het is geen wonder, dat dit succes de ge dachte geboren doet worden om te trachten langs wetenschappelijken weg het weer voor een grooter tijdsbestek dan 1 a 2 dagen te voorspellen. De vermaarde, van het begin der 17e eeuw dateerende, Enkhuizer almanak doet dit reeds lang met meer of minder geluk en volgens meer intuïtieve methoden. Niet alleen in ons land (De Bilt) interes seert men zich voor dit probleem, maar het is bekend, dat men hiervoor b.v. ook in Rusland veel werk verricht heeft. Men denke aan de reis van Papanin c.s. indertijd op het drijvende ijs van de Poolzee. Belangwekkend zal het zijn te vernemen van den bij uitstek deskundigen heer Visser in hoeverre betrouwbare seinzoenvoorspellingen 'mogelijk zijn en hoe men tot deze voorspellin gen komt. Vrijdagavond belooft weer een van die zeer actueele avonden te worden die een nog veel grootere belangstelling van de zijde van het Heldersche publiek verdienen, dat zij reeds genieten. Het is goed, dat onze jonge kinderen nog geen kennis kunnen nemen van de leugen achtigheid, waarmee de leiders van onze huidige wereld hun zaken „behartigen". We hebben ze altijd als een deugd voorgehouden om waar te zijn, maar als men nu ziet hoe dik de leugen er op ligt bij het goedpraten van hun handelingen, dan schaamt men zich werkelijk in deze maatschappij te leven en te werken. Met het meest cynische gezicht ver klaart Duitschland, dat het Denemarken en Noorwegen „in bescherming" heeft genomen, tegen de agressieve daden der geallieerden. De Duitsche minister van buitenlandse!» zaken, von Ribbentrob, heeft aan de buiten landse!» journalisten het optreden van Duitschland gemotiveerd, door o.m. te bewe ren, dat Engeland en Frankrijk zich schuldig hebben gemaakt aan de meest flagrante in breuk op de neutraliteit, die denkbaar is. De Duitsche minister besloot zijn verklaring aldus: „Ik ben ervan overtuigd, dat deze stap van den Führer een oud eerwaardig deel van Europa van den zekeren ondergang en de absolute vernietiging, die onzen Engelschen en Franschen vijanden klaarblijkelijk onverschil lig zijn, behoed heeft". 't Is goed, herhalen wij, dat onze kin deren de-kranten nog niet lezen en men doet verstandig hen maar zoover mogelijk van de politiek van heden onkundig te houden, want het is alles diep beschamend voor een wereld, die de beschaving van twintig eeuwen christendom „langs zich heen heeft laten gaan". De verrassende gebeurtenissen van gis teren zyn nog niet tot hun rustpunt ge komen. De situatie van Zweden is nog niet geheel duidelijk. Volgens sommige berichten heeft Duitschland ook aan Zwe den de nieuwste oorlogsverklaring gezon den, n.1. deze: „Neem onze bescherming aan, of zoo niet, dan schiet Ik je neer". Een officieele bevestiging van dit bescher mend gebaar van Duitschland is nog niet ge kregen en het is ook heel goed mogelijk, dat men Zweden voorloopig wel met rust zal laten. Als het zich strikt neutraal houdt, doet het Duitschland geen kwaad en die verklaring van neutraliteit zal Zweden gaarne willen geven, omdat het in de eerste plaats neutraal wil blij ven en omdat het in de tweede plaats, toch geen vin kan verroeren. Het is volkomen opgesloten en militair van geen beteekenis. Laat Duitschland Zweden met rust, dan kan het zijn positie in Noorwegen ver stevigen en dat zal naar alle waarschijn lijkheid wel dringend noodig zijn, want men kan niet verwachten, dat de gealli eerden de situatie, zooals die door het over rompelend optreden van Duitschland ge schapen is, zonder meer zullen laten be staan. Verwacht mag worden, dat Enge land en Frankrijk Noorwegen militair zul len bijstaan, zooals ze dat gisteren plechtig hebben beloofd en het zal dus voor Duitsch land wel dringend noodig zijn, zijn strate gische positie in Noorwegen zoo snel en afdoende mogelijk te consolideeren. Het optreden van Duitschland is voor En geland min of meer beschamend. Dat de Duit sche vloot kans heeft gezien, de meest voor name punten langs de geheele Noorsche kust te bezetten, met negatie van Engelsche mijnen velden en Engelsche oorlogsschepen, is een slag in het gezicht van Engeland. En te verwon deren is het niet, dat het Engelsche publiek gisteren ontstemd en teleurgesteld was. De ge- 1 allieerden zullen, deze nederlaag niet zonder meer kunnen slikken en men mag dus ver wachten, dat ze vandaag of morgen tot actief handelen zullen overgaan. Hoe is nu, door dit alles, de positie van ons eigen land? Wjj gelooven niet, dat die er slechter door geworden is. Men moet niet vergeten, dat het optreden van Duitschland en van de geallieerden in het Noorden, de uiterste krachts inspanning vraagt en dat men zich dus heuseh wel zal beraden op andere fronten nog stryd te voeren. We mogen geloo ven, dat het woord van Engeland en Frankrijk waar is, dat men er niet aan denkt onze positie als neutrale mogend heid, maar eenigszins te schaden en nogmaals, Duitschland heeft zijn handen vol door de nu geschapen situatie. Neder land vormt een uitstekende en goedkoope linie tegen het gevaar uit het Westen, men zal dus wel oppassen; door onvoor zichtig handelen zich hier in nieuwe moei lijkheden te brengen. W jj gelooven, dat de positie van ons land en van België, door de gang van zaken van de laatste dagen, er niet slech ter op geworden is. Evenwel, men zy waakzaam, verrassingen zyn altijd mo gelijk en het is daarom goed, dat de re geering gisteren meteen zijn veiligheids maatregelen versterkt heeft.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5