Ontwerp winstbelasting Reserve-majoor tot f. 1000 boete veroordeeld Granaten op Engelsche kust Duitschland stelde Finland teleur gunstig ontvangen Het oorlogsgevaar nadert Amerika Vaticaan veroordeelt Duitsche inval Auto tc water gereden Rusland eischt opnieuw van Finland Troepenontscheping niet als represaille Provinciaal Kegelconcours Rijkslaadbouwwioterschool Arrondissemenfs rechtbank te Alkmaar Tweede Kamer Grossier door zijn vroegeren knecht overvallen ENGELAND MOEDIGDE DE NOREN AAN... Waarschijnlijk drie dooden DOODGESLAGEN DOOR EEN PAARD Dreigend conflict in de metaalindustrie SCHAGEN E1NDLES In de Tweede Kamer is gisterenmiddag een aanvang gemaakt met de behandeling van het wetsontwerp heffing van een winstbe lasting. Bij de vier sprekers, die over het ont werp aan het woord zijn geweest, heeft het niet veel bestrijding gevonden. Slechts van de zijde van de anti revolutionairen afge vaardigde, den heer Wagenaar, werden prin- cipieele bezwaren geuit, doch deze spreker verklaarde, dat zijn fractie niet tegen het ontwerp zou stemmen, daar 's lands finan cien krachtige versterking behoeven. Naar deze spreker betoogde, zou door heffing van een winstbelasting een traditie van meer dan honderdtwintig jaren worden onderbro ken, Hij achte het ontwerp beter te aanvaar den, als het was ingediend tengevolge van het falen van de richtige heffing der divi dend- en tantieme belasting. Hij meende, dat een winstbelasting op financieel-budgetair gebied minder soliede gevolgen heeft. Wat de winstbepaling betreft, hier maakte spreker bezwaren tegen de definitie van „winst" in het ontwerp. Het oordeel van den heer IJzerman (S.D.) over het ontwerp luidde gunstig. Hij noemde het ontwerp een knap stuk werk en wees er op, dat van sociaal-democratische zijde her haaldelijk op een winstbelasting is aange drongen. De derde spreker was de heer Schilthuis (V.D.) die zeide zich met de vervanging van de dividend- en tantiemebelasting door een winstbelasting te kunnen vereenigen. Naar zijn meening zal die belasting niet tot ver zwakking van het bedrijfsleven leiden. De laatste spreker van dezen middag, de heer Teulings (R.K.) verklaarde de indiening van het ontwerp te waardeeren. Hij achtte de vrucht der winstbelasting politiek gespro ken rijp om geplukt te worden. Hij zag er verschillende voordeelen in, b.v. de opheffing van het verschil in fiscale behandeling tus- schen naamloozc vennootschappen en parti culiere firma's en het einde van vele mis bruiken van de dividend-belasting. Voorts zeide spreker het juist te achten, dat het be grip „goed koopmansgehruik" bij de winstbe paling is ingeschakeld, daar het doel hiervan moet zijn het behoud van het vermogen van het bedrijfsleven om winst te maken. DE DADER AANGEHOUDEN. Gisterochtend bemerkte de grossier in groente en fruit, van de L. uit de Hatert- scheveldweg te .Nijmegen, toen hij zijn auto uit een pakhuis wilde halen, dat de deuren geforceerd waren. Toen hij het pak huis binnenging, werd hij door iemand ge grepen en met een stuk hout op het hoofd geslagen. De man behield zijn tegenwoor digheid van geest en greep den aanvaller vast, die zich evenwel losrukte en er van door ging. Zijn fiets liet hij achter. Van de L. had een hoofdwonde en een gekneusden vinger opgeloopen. De politie stelde een onderzoek in en kon al spoedig overgaan tot de arrestatie van den dader, den 32-jarigen V., die bij van de L. in dienst is geweest en aan wien het bekend was, dat zijn vroegere patroon zijn geld bij zich draagt als hij naar de markt gaat. HAD GEWEIGERD TE GEHOOR ZAMEN AAN HET BEVEL VAN EEN SCHILDWACHT. Op 22 November van het vorige iaar reed een reserve-majoor te paard over 't Noord- zee-strand en stuitte .daarbij op een gege ven oogenblik op een schildwacht, die hem staande hield en het wachtwoord vroeg. De majoor, die tot een ander regiment behoor de. kon dit niet geven, waarop de schild wacht hem mededeelde, dat hij niet verder mocht rijden. Na eenig gepraat evenwel had de reser- ve-maioor de schildwacht overreed hem toch door te laten, waarop de schildwacht het geval, direct aan zijn wachtmeester rapporteerde. Dit had tot arevolg dat deze zaak voor het hoog militair gerechthof gebracht werd, welks college gisteren in eersten en eenigen aanleg sententie wees. Het hof veroordeelde den reserve- officier, die inmidels eervol uil den dienst is ontslagen, tot een geldboe te van 1000,subs een maand hechtenis negens opzettelijke onge hoorzaamheid. gepleegd in tijd van oorloa. De advocaat-fiscaal had dezelfde straf geëischt. ONEERLJKE MILITAIREN. Verder heeft het hof uitspraak gedaan in de zaken tegen verscheidene oneerlijke militairen, die een aantal levensmiddelen van het rijk hadden weggenomen, zooals pakjes margarine, suiker, koffieboonen, koffiesiroop, e.d. Zij werden allen tot zes weken gevangenisstraf veroordeeld. Verder werd de gewoon-dienstplichtige soldaat A. van O. tot een maand gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hij met een militaire auto. waarmee hij benzine op rekening van het rijk getankt heeft, een plezierritje heeft gemaakt,- AMERIKANEN MOETEN MEER AAN DE EUROPEESCHEN TOESTAND DENKEN. Volgens een te Washington door Cordell Huil afgelegde verklaring, treft de regeering der Vereinigde Staten voorbereidingen om de neu- traliteitswet uit te breiden tot de nieuwe gebieden van militaire ac tiviteit in Europa. Hij zeide, dat het departement van staat een verklaring voorbereidt, welke aan president Roosevelt zal worden voorgelegd, zoodat deze de neutraliteitswet kan door zetten. Huil voegde hieraan toe, dat de regeering der Ver. Staten de ontwikkeling der gebeurtenissen van nabij gadeslaat. Roosevelt in de persconferentie. President Roosevelt heeft in de persconfe rentie verklaard, dat misschien 's avonds nog een proclamatie zou worden uitgevaar digd, waarbij Noorwegen en Denemarken binnen het kader der neutraliteitswet wor den gebracht. Op de vraag of Roosevelt van meening was, dat de Duitsche inval in Scandinavië den oorlog dichter bij de Ver. Staten had ge bracht, heeft hij geantwoord, dat de gebeur tenissen der laatste 48 uur er ongetwijfeld toe zullen leiden, dat een groot aantal Ame rikanen zal denken over de mogelijkheden van oorlog. Hij voegde hieraan toe, dat hel voor het Amcrikaansche volk een goed ding zou zijn meer te denken over de mogelijkhe den van het Europecschc conflict dan zij de laatste zes maanden hebben gedaan. Een radio-boodschap van Lord Halifax. Gisteravond is te Londen een boodschap van den minister van buitenlandsche zaken Lord Halifax, in de Noorsche taal door de radio uitgezonden. Hij zeide: „Ik ben blij, in deze eerste uitzending in de Noorsche taal uit Londen do gelegenheid te hebben het Noorsche volk en de Noorsche regeering mijn warme sympathie te betuigen en een aanmoediging in den strijd, welke zij zoo zon der aarzelen en moedig tegen den Duitschen aanval hebben opgenomen. Noorwegen is se dert lang een van de leiders van de kunst van vrede en goed regeeren in de wereld ge weest. Het Britsche volk heeft met diepe be wondering gezin, dat Noorwegen zonder vrees de uitdaging heeft aangenomen om voor vrijheid en onafhankelijkheid te strij den. Engeland en Noorwegen zullen zijdo aan zijde strijden tot de overwinning zal zijn behaald Tot Denemarken zeide Lord Halifax, dat dit de tweede keer is. dat Denemarken een inval van Duitschland moet ondergaan. Het Britsche volk heeft het nieuws met verontwaardiging gehoord en wenscht het Deensche volk een bewijs van warme sym pathie te zenden. Deze gebeurtenis heeft 't Britsche besluit om den oorlog voort te zetten tot alle landen van Europa bevrijd zullen zijn van de bevrciding van een aan val, versterkt. (Intusscheri is reeds komen vast te staan, dat de aanmoedigingen van Lord Halifax weinig resultaat hebben gehad; zooals dat uit berichten elders in dit nr. blijkt, heb ben de Noren zich bereid verklaard met Duitschland te onderhandelen). De „Osservatore Romano", het be kende pauselijke orgaan, veroor deelt de Duitsche actie tegen de Scandinavische landen met kracht. Het blad spreekt van een flagrante schending der neutraliteit en onaf hankelijkheid dezer landen. MILITAIR VLIEGTUIG OP HUIS GESTORT. Gisterochtend is in de Hongaarsche ge meente Ykecske een militair vliegtuig op een huis terecht gekomen. Het vliegtuig en het huis zijn in brand geraakt. De bemanning van het vliegtuig, drie koppen, en de bewoners van het huis zijn gedood. Er is een onderzoek ingesteld. Gistermidag omstreeks een uur is te Sluiskil door tot nu 10e nog niet bekende oorzaak een auto in het kanaal GentTer- neuzen gereden. Het ongeval werd be merkt door eenige militairen, die onmiddel lijk pogingen in het werk stelden om de inzittenden te bevrijden. Na korten tijd gelukte het den bestuur der van de auto, den heer J. den Hamer uit Axel, op het droge te brengen. Genees kundige hulp was spoedig ter plaatse, doch het mocht niet meer gelukken de levens geesten van den heer Hamer op te wekken In den wagen bevonden zich vermoede lijk nog twee personen. Voor zoover bekend de heeren Verschelling en J. van Deree. Zij zijn jammerlijk verdronken. Het stoffelijk overschot van den heer Hamer is naar het ziekenhuis vervoerd. De auto was op weg van Axel naar Sluiskil,' Voor de eerste maal sedert het uitbreken van den oorlog, is de verhouding tusschen Finland en Duitschland aan een gedetail leerde analyse onderworpen in een in de „L'usi Suomi" gepubliceerden brief van ge neraal Hannes Ignatius, een intiemen vriend van veldmaarschalk Mannerheim, zegt U. P. „Voor iemand, die een groot vriend van Duitschland is geweest", aldus de generaal, „is het neerschrijven van het volgende als het afrukken van het verband van een open wond." Ignatius gaat dan verder met er op te wijzen, dat Duitschland na dan vrede van Versailles in heel Europa gehaat was, be halve in Finland, „waar de Duitschers ont vangen werden als vrienden". Dit werd o.m. tot uiting gebracht door Finsche zorg voor Duitsche kinderen. De generaal wijst er dan op, dat Duitschland thans blijk geeft van een onvriendschappelijke houding tegenover Fin land, ondanks de samenwerking in de afge- loopen jaren. „Het is dan ook een zware slag voor ons. dat Duitschland toeliet dat Finland werd vernietigd en wanneer de Duitsche kranten verklaren, dat Finland een werktuig van de Westelijke mogendheden was, spreken zij onwaarheid". Voorts zegt de brief nog: „Wij ondervonden sympathie van alle vol ken. behalve van Duitschland. De Duitsche kranten hebben zich in ironische bewoor dingen over den strijd uitgelaten en jl. Zon dag heeft de „Völkischcr Beobachter" ge poogd ons leger te kleineeren door een ver gelijking van onzen strijd met den 30-jarigcn en den 7-jarigcn oorlog. De verdedigers der oude Teutonen weigeren thans, den moed der Finnen te erkennen, omdat de strijd der Finnen toevallig tegen Duitschlands politieke belangen in gaat". NOORWEGEN KOOPT VLIEGTUIGEN. De leden van de Noorsche commissie tot aankoop van vliegtuigen, welke op het oogenblik in New York vertoeft, hebben medegedeeld, dat in de afgeloopen week tusschen 30 en 50 snelle gevechtsvliegtuigen welke in de Ver. Staten waren gekocht, in Oslo zijn aangekomen. De commissie onder handelde over het koopen van meer toestel len. LOONSVERHOOGING IN ITALIË. De Duce heeft met den minister van financiën het vraagstuk van de verhooging der loonen van staats ambtenaren besproken. Hij heeft daarna besloten met ingang van 27 April de loonen met 10 procent te verhoogen. Bij een hevig gevecht in volle zee zijn gisteren granaten gevlogen over Gullane in East Othian. Een granaat trof het stadhuis, waar zich gelukkig niemand bevond. Twee andere granaten zijn, naar men meent, bij een golfterrein neergekomen. EISCHEN VAN ECONOMISCHEN AARD. De Zweedsche radio meldt, volgens United Press, dat Rusland aan Finland nieuwe eischen heeft ge steld, n.L: le. het sluiten van een handels overeenkomst; 2e. onmiddellijke aanleg van een spoorlijn naar de Zweedsche grens; 3e. oprichting van z.g. gemengde maatschappijen, gedeeltelijk Rus sisch en ten deele Finsch, waarbij Rusland 45 der productie van de Finsche nikkelmijnen zou krij gen. Te Londen wordt er de nadruk op gelegd, dat het door Britsche vlootstrijdkrachten getorpedeerde troepenschip zich in een dus danige positie bevond, dat iedere beweging, dat het binnenrukken van Noorwegen door Duitsche troepen een vergeldingsmaatregel is voor het leggen van mijnen in de Noor sche territoriale wateren, er krachtig door wordt ontzenuwd. Het Duitsche troepen schip moet uit Duitschland vertrokken zijn vóór de Duitsche autoriteiten inlichtingen hadden over het plan der geallieerden, mij nen te leggen. Plotseling een hevige klap. De 39-jarige arbeider M. Koemans, die in dienst is op de boerderij van de gebroe ders Spronk te Buurmalsen, zou een 2-jarig paard draven. Toen hij hier mee bezig was, gaf het paard hem plotseling een hevige klap tegen het hoofd. K. zakte bewusteloos ineen. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig en werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Zonder tot bewustzijn te zijn geltomen, is K. in het zie kenhuis overleden. RADIO-ROME MELDT BESCHADIGING VAN DUITSCHE TORPEDOJAGER. Radio-Rome meldt, dat volgens een uit Stockholm ontvangen bericht een Duitsche torpedojager ernstig beschadigd een haren is binnengeloopen. Voorts meldt Radio-Rome, dat de 'elefo- nische verbindingen tusschen Oslo en btoc/l holm vandaag hersteld zijn. De rijksbemiddelaar mr. erschuur heeft de partijen, betrokken bij het dreigend con flict in de metaalindustrie, bijeengeroepen tot een bespreking in het het departement van sociale zaken op Vrijdag a.s. De einduitslagen van het te Alkmaar ge houden kegelconcours luiden; Korpsedstrijd Afd. A.: 1937 A-, Amster dam 3G9; Onder Vrienden, Amsterdam 359; Alcmaria Victrix, Alkmaar 354; Gooi Geen Poedels, Schagen 353; 1927, Amsterdam 343; H.V.K., Haarlem 3411 Intiem. Amsterdam 340: O.K.A.. Alkmaar 333; Z.E.K.Z.?, Alk maar 332; Z.A.Z.O.S, Amsterdam 330: De Prins, Haarlem 329; Houdt Plank, Bussum 327. Hoogste korpswerper P. Snep, Amster- ftam, 85. Wisselprijs van den Alkm. Kegelbond: Alcm. Victrix 354. Afd. B: N.W.T.L., Amsterdam 204; 1937, Amsterdam 203; Richten en Rollen, Haar lem 198; Meteor. Amsterdam 1961 Richten en Rollen. Haarlem 192; de Burg-Onze Club, Alkmaar 191 (29 t.r.)N.W.T.L., Am sterdam 191 (27 tr.); Z.E.K.Z.?, Alkmaar 190; Cubo, Alkmaar 188; O.K.A. Alkmaar 187. Hoogste korpswerper: Nefkens. Amster dam 86. Wisselprijs Alkmaarsche Kegel-, bond: de Burg-OnzeClub, Alkmaar 191. Hamburger Telling: A. Köhllman, Alkmaar 120 4; N. P-. Visser, Haarlem 120 3: G. J. Genefaas, Alkmaar 12t)114 3 x! J. Hinnen Amsterdam 120114 2x: J. H. de Haas, Alkmaar 120104; W. Scheepmaker, Alk maar 114 2x; M. Jimmink, Alkmaar 114 110 2x. Vrije baan 'Heeren: N. P. Visser, Haarlem 45 34x; A. Köllmann Alkmaar 45 32x; J. de Bakker id. 45 13x; G. J. Genefaas id. 45 7x; J. v. Spanje id. 45 3x; C. H. de Lange id. 45 2x; 44 3x; H. Frant zen, Haarlem 45 2.\'44 2.x; L. Dost id. 45 2x- 42 3x; G. de Wolf, Amsterdam 4544; K. Lan- gedijk, Alkmaar 4543 2x; Jubileum wedstrijd: T. II. Smit, Amsterdam 86; Sanders id. 85; G. de Wolf id. 84 (6x9); G. J. Genefaas, Alk maar 84 (5x9) Dames. Kórpswedstrijd: Onder Ons Alkmaar 211; W.I.K. id. 178; W.I.K. id. 175; Hoogste korps werpster Mevr. Kokkes 83. Jubileumwedstrijd: Mevr. Kokkes Alkm. 69 (1x9—4x8); Mej. Hoogland A'dam (1x9— 1x8). Vrije Baan Damesr Mevr. Kokkes, Alkmaar 44; Mej. Hoogland, Amsterdam 43 2x; Mej. v. Willigen, Alkm. 42 2.x; Mevr. Leusen, Amsterdam 42. ALLE LEERLINGEN GESLAAGD. Onder de vele belangstellenden, die de eindles bijwoonden van de -Rijkslandbouw- winterschool bevonden zich de heeren leera ren, de bestuurders, vertegenwoodigers van den bond van oud-leerlingen, de oud-direc teur, de heer v. d. Laan en anderen. Er waren enkele dames. De directeur der school, de heer Ir. G. Lienesch, memoreerde in zijn openings woord op humoristische wijze de banden, die de heer v. d. Laan als oud-directeur nog altijd aan de school vast hielden en gaf toen het woord aan den heer Pilon. „om proeven van bekwaamheden te voorschijn te tooveren bij 27 zenuwachtige jongelui", waarvoor precies een half uur tijd beschik baar was. In ijltempo vloog dus de geleerd heid door de tooneelzaal van Huize Igesz en met de zenuwen scheen het nogal los te loopen. Op het calcium carbonaat, de zu ren en de basen van den heer Pilon kwamen de streptococcen en het vetgehalte van den heer Huisman en de heer Schroevers was de laatste „pijniger". Met een toepas selijk woord reikte de heer H. K. Koster, voorzitter van den raad van toezicht de di ploma s uit. Alle leerlingen waren geslaagd. Het bleek dat de leerling Avis uit Hoofd dorp (thans Groetpolderl het beste examen had afgelegd. Opmerkelijk was ook het re sultaat door denkleerling Troost behaald, die ondanks mobilisatiemoeilijkheden een zeer goed examen deed. Nadat Avis had bedankt, sloot de directeur de bijeenkomst en vereeniede men zich. der traditie ge trouw in de eetzaal van Hotel Igesz met den Raad van Toezicht aan een welverzorg de warme lunch. DE UITSLAGEN. Het diploma werd uitgereikt aan: A. Avis, Hoofddorp; C. Bakker, Barsinger horn; D. Bakker, Bergen; H. v. d. Beek Middenmeer; Jn. Blaauboer, Schagen- Jm Blaauboer. Anna Paulowna; W. J. Bos Wié ringerwerf; p. J. van Dis, Slootdorp; IJ F-dam. Hoogwoud; C. Gootjes. Schagen; a' Groenenberg. Middenmeer: G. Kistemaker. Middenmeer: S. Klaver. Opperdoes; A. Koe koek. Wienngerwerf; A. Kraaveveld, Heem stede; J. Leeuwen. Sint Maartensbrug; K. Raat. Burgerbrug; J. Rampen. Anna Pau lowna. F, Rispens, Middenmeer; D C Schenk, Barsingerhorn; J. Stammes, Anna Pau.owna; M. W. Stammes, Schagerwaard; P J Stoepker, Texel; A. Troost, Wieringerwerf; G. A. Troost, Wienngerwerf vVn de eerste naar de tweede klasse wer. Jen bevorderd de leerlingen: A. Bakker, Barsingerhorn; D. Boekei. Wienngerwaard; j A. Bos. Oterleek; P. Donken Twisk; h. a' de Jonge Wienngerwerf, B. J. Kaan, Anna Paulowna: P. Kooij. Wienngerwaard; W Kooijman, Hannghuizen. MJ. de leeuw, 't Zand; H. Lether Wienngerwerf; D Marees, Barsingerhorn, S. Meurs, Wieringerwaard; H. M R>epma. Midden meer' C. Stapel, Sijbecarspel; A. G. A. Struik Slootdorp; J. U. M. Wiersma, Mid. A* Aukema, Slootdorp; jl s. Blijdorp, Middenmeer; H. J. Bos, Bergen; H Brons, Haarlem: M. C. Irancis^ Woud- meer- P. Gootjes, Dirkshorn; C. Hoogscha- gen Koegras; M. de Jong, Spanbroek; P. de Jonge Middenmeer; P. Kaan, Midden meer- N.' D. Kaan. Wieringerwaard; p. Kelder Oost-Knollendam; M. C. Mol, Sloot dorp; M E. v. d. Pol, Landsmeer; F. Pol ter. Anna Paulowna; H. Popkema. Sloot dorp- P. Riepma, Middenmeer; C. G. Sta pel Siibecarspel; M. Timmers, Wieringer- werf- W. G. v. d. Veen. Middenmeer; Q Zijdewind. Schagen. Niet bevorderd 5 leer lingen. Door ziekte waren 2 leerlingen van de 2e klasse verhinderd examen af te leg. gen^^_ Zitting van Dinsdag 9 April. Uitspraken. Alvorens de zitting van heden een aan vang nam deed de rechtbank de volgende uitspraken: J„ H.. B. H„ F. P. C. v. .d. S. en M. V, alle te Texel woonachtig, werden wegens strandjutterij veroordeeld tot een gevange nisstraf vor den tijd van één maand, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 2 iaar en bovendien tot een geldboete van .f 15,— subs. 10 dagen hechtenis. De eisch van den officier was: f 40 boete, subs. 20 dagen. C. M., caféhouder te Wieringen werd we gens opzettelijke heling van een gestolen rijksdeken veroordeeld tot 5 maanden ge vangenisstraf. De officier had tegen dezen verdachte 8 maanden geëischt. ALKMAAR GESTRAND OP DE LEVENSZEE. Het was, zooals de verdediger mr. E. H. E. Wijnne in zijn pleidooi zeide, deze jonge verdachte S. H. v. Dr., geboren 12 Juni 1912 te Alkmaar, was op de woelige baren der levenszee gestrand en het was daarom nooaig hem de behulpzame hand te bieden. De man dan was in October 1937 bij de gemeente aangesteld als ophaler van belas tinggelden en hij had kans gezien aldus luidde de dagvaarding om in de jaren 1938 .en 1939 vor een totaal bedrag van f 3084,05 te verduisteren. Verd. erkende volmondig en op een vraag van den waarn. pres. mr. Fruin of ver- dachte's huwelijk niet wat vroegtijdig ge komen was, omdat hij niet over de midde len beschikte een gezin te onderhouden? arit woordde deze bevestigend, Hij was in April 1936 getrouwd en had een jonge vrouw met drie kleine kinderen. Hij inde de belastinggelden op zegels, welke dan door de clienten van den ophaal dienst werden opgeplakt. Van de geinde gelden ontving verd. twee driekwart pet. Op een vraag, waarom verd. deze gelden had verduisterd, antwoordde deze, dat hij steeds in geldelijke moeilijkheden zat en. veel schulden had. Zijn gemiddelde ver diensten bedroegen 17,50 per week. Waar al het geld precies was gebleven, kon verd. niet in details opgeven. Vast kwam te staan, dat verd. zeer ijve- i ig was, het aantal aangeslotenen bij den ophaaldienst had hij belangrijk opgevoerd en bedroeg nu 1200, waarvan verd. er 750 V<wi' i^r- Fru'n wees er verd .op, dat begin 1J39 het tekort hoogstens 641.50 was én begreep niet, dat dit het laatste jaar dus danig wasopgeloopen. Verd. zeide een boekwinkel te hebben gekocht voor f 2000.en met de rest z'n schulden had betaald. Ook bad hij voor z'n winkel tal van boeken gekocht. Uit de verklaringen van den gemeente ontvanger te Alkaar. den heer J. S., kwam wel vast te staan, dat de controle bij de afdracht dezer gelden, niet „wat je noemt" was. De vele' zegels welke verd. in een trommel bij zich droeg werden bijvoor- d met -nagekeken. Er werd alleen maandelijks een staatje gemaakt en dan af gerekend. fnn„et,'P1T.Sidfnt wees er verd' °P. dat hij zijn functie bij de gemeente aanvaardde met een schuld van f 3000.- en dat zal wel de oor zaak geweest zijn der verduisteringen. vnn u Z e' dat, \n Januari 1939 het tekort volledig was gedekt. ii V htdKe^ 6011 andere zaak en die heeft wmen mal' n ?pbtmigst had U moeten be waren, maar U bent een andere zaak begon nen en daarvoor heeft U alle mogelijke din gen gekocht! aldus mr. Fruin. g J e Tin of?j,cie.r van Justitie mr. v. d. Feen de der veil epró, Z° r®qV'sltoir> dat een en an- als H nSr 0n£dekt had kunnen worden noemde de scherper was geweest, doch Sn temo'HeruWaarop verd- de verduis- heeft dü fnpifpr -zéér geraffineerd. Hij gem ddeid f 2000 86 Jaar 'ang *espeeld en Het is wei n per Jaar achtergehouden verdacht h^°i"VIig' de 0fficier' dat on een derc» J gestelde vertrouwen, vader heeft J W?P hceft beschaamd. Zijn maar en v 88" "^kende naam in Alk- diep izehiikf 8 j 18 hct' dat de ouders hun foon vf.Hn i°nder handelingen van waar al hot m ki met precies zeggen, wel dat hii gebleven is, doch zeker is Feen de re ruirn heeft geleefd. Mr. v. d. ro„i zag ln de daad wan verd geen reclasseenngsgeval en vond geen motief aT .een .vo°rwaarde!ijke veroordeeling. De voor'den6thVvn da<frotn een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden. op dre Jerine;als T^iger optredend, wees als een exrimsContr°le' doch wikle dit niet Zich zelf bh den nVOeren' 2'ja chent had geven andpr* Semeente-ontvanger aange- getwijfeld ziin dn" verduisteringen on- op een voorwaa^erfeLgaan' P,oiter drong aan de rechtbank do !J v.ero°rdeeling. Mocht dan zou mr wr niet kunnen komen, willen vrawn l,"8 ®en gecombineerde straf hechtenis van 'g vaa 'J 'Jan de preventieve gebracht. maanden in mindering werd Uitspraak: heden over 8 dagen.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8