OOPJES WEEK 9 "Caïel ïaity LIKDOORNS Algemene Coöperatie Helder u a VAKKLEEDING Centraal Tooneel Metworstreclame Bernard Koomen Voetbalcompetitie Zeemacht Haringdrijfnetvisschcrij en a.s. seizoen Met LIDO's waren Geld besparen Dat is pas icerkkleeding HIER zit het in! Wét ook Uw werk is, BEVA-kleeding zegt nooit „krak krak" en BEVA- kleeding trekt en spant nergens. Het geen niet wegneemt, dat BEVA een ander woord is voor „goeden pas vorm"! BEVA's witte kleeding is bestand tegen een oneindig aantal keeren wasschen, slijt nauwelijks en rafelt nooit. Een schriftelijke garantie wordt bijgeleverd! Verkrijgbaar bij de firma 3en tKeldei Dames Kinder PROFITEERT van 12 tot en met 20 APRIL per pond 15 ct. Leidse Kaas Goudse (jonge) 40 (belegen) 40 Goudse (jonge volvet) (belegen volvet) Edammers N.H. 40 °/o Koningstraat 102—104 34 35 45 stuk 95 Laatste abonnementsvoorstelling Woensdag a.s. te 8.30 precies in Casino Entrée v. huisgenooten of logé's v. abonnés f 2.40 Juttertjes worden aHeen geplaatst bij vooruitbetaling onze gekookte Metworst Het programma dat voor Woensdag in elaaar was gezet en vier wedstrijden bevatte, is op een enkele uitzondering na. niet afge- we/üt. De onyerwachte verslechtering in den internationalen politieken toestand was daar- van .de oorzaak. De eene uitzondering was de wedstrijd Troependetachem.2e Batt. Lucht doelartillerie, die gespeeld werd op het Onder zee <Venstterrein en een groote overwinning opleverde voor. de Luchtdoelartillerie. Met ver wondering stonden wij bij deze ontmoeting txisschén de twee Landmachtelftallen, er werd hier een partij voetbal gedemonstreerd, vooral van den kant der Artilleristen, die ons nog grodte verwachtingen doet koesteren omtrent dei verdere verrichtingen van deze ploeg. Hun centervoor is de aanvalsleider van de Helder- yoorhoede Wagenaar en de manier waarop hij eén 1—0 achterstand nog voor de rust wist om te zetten in een 31 voorsprong, was subliem. Ook de linksbinnen was een opval lende speler en in samenwerking met Wage- n^ar kwamen er na de rust nog drie doel punten ter werelfl, zoodat de eindstand 61 vxas voor de tweede Batterij. De elftallen van het Wachtschip en het Hospitaal, die momen teel aan den kop staan, mogen wel oppassen voor deze jongelui, want zulk een tegenstander ohtmoetten zij nog niet in Jiun afdeeling. Zaterdag 13 April zijn er weer acht wed strijden geprojecteerd, laten wij hopen, dat zij deze maal in zijn geheel worden afgewerkt. Op den Onderzeedienst is om twee uur Schorpioen 2 de tegenstander van bovenge noemde Luchtdoel en als dezen in het veld komen in den vorm van Woensdagmiddag, geven wij den Torpedomakers geen schijn van kans. De Schorpioen-spelers moeten zich ech ter door ons niet bang laten maken, maar spelen en „try to make the best of it". De tïveéde wedstrijd is op hetzelfde terrein. Hr. Ms. Van SpeykTroependetachement. Beide ploegen zitten midden in de ranglijst met ngo een kans op een prijsje, de verliezer zal waar schijnlijk naar de onderste regionen afzakken en daar hebben natuurlijk geen van beiden zin in. Wij verwachten dan ook hier een span nende partij voetbal. De Plaatselijke Dienst komt uit tegen Kijkduin A op het Atlas-ter rein om twee uur. Kijkduin zal het wel klaren tegen de bewoners van den Parallelweg. Deze laatsten staan met nul punten onderdaan en als het aan de roodgroenen ligt, zullen zjj daar nog wel wat blijven. De wedstrijd Vliegkamp I?e Kooij 1Verbindingsdienst, die daarna 'vólgt, moet door de Vliegtuigmakers worden gewonnen willen zij hun kans behouden. Wij achten hen daarvoor in staat ofschoon ook de Verbindingsdienst niet wisselend succes in de competitie optrad. Als de voorteekenen ons niet bedriegen, belooft het een fraaie match te worden. In afdeeling B heeft de lijstaanvoerder vrij eh zoodoende kunnen de andere deelnemers wat van hun achterstand inloopen. Op het Werfterrein is opnieuw vastgesteld de ontmoe ting ErfprinsOfficieren en laten wij hopen, dat zij eindelijk eens contact krijgen. Deze be langrijke wedstrijd vangt aan om half drie en wordt geleid door den heer Steenkist. Erfprins is nu nog runner up en zal dat willen blijven, of de Officieren het daarmee eens zijn, valt nog te bezien. De wedstrijd Kon. Instituut tegen Kijkduin B is om kwart voor vier ook weer op het programma gezet, als de toestand tan het Werfterrein het toelaat, komt het dus Zaterdag tot een'treffen. Wij zijn benieuwd naar de kracht van Kijkduin, nu hun aanvoer der is overgeplaatst en dur niet meer van de partij kan zijn. De Adelborsten zullen niet zoo gemakkelijk zich laten overspelen als De Kooij 3 dit verleden week deed, bovendien be zetten de Jonkers een mooie plaats op het lijstje en zullen dit met hand en tand verde digen. De Marinekazerne geeft op het Water vogelsterrein partij aan De Kooij 2. De wed strijd heeft veel van zijn belangrijkheid inge boet nu De Kooij 2 haar laatsten wedstrijd verloor en de Marinekazerne zoo weinig pres teert de laatste" paar Zaterdagen. Van den uit slag valt dus weinig te zeggen en is ook van weinig belang. Schorpioen 1, die om kwart over drie aan de beurt komt op hetzelfde ter rein, krijgt als tegenstander het 21e G.B. De Breezanders zijn nog ver achter in punten en wedstrijden en sloegen tot dusver nu juist geen overweldigend figuur. Wie weet hoe zij Zaterdag uit hun slof schieten tegen de be woners van de Zuidstraat. Dezen zullen zoo mogelijk wel zorgen, dat zij de punten mee nemen naar hun oude Schorpioen. Zij hebben er. de krachten voor, als zij maar volledig kunnen uitkomen. Hier volgt het complete programma: Afdeeling A. Atlas-terrein: 2.uur: Plaatselijke DienstKijkduin A. 3.15 uur: VerbindingsdienstVliegkamp De Kooij 1. Ondèrzeedienst-terrein 2.uur: 2e Batt. Luchtdoelart.Schorpioen 2 3.15 uur: TroependetachementHr. Ms. Van Speyck. AfdeelingB. Terrein Rijkswerf: 2.30 uur: Kustart. ErfprinsOfficieren. 3.45 uur: Kon. InstituutKijkduin B. Terrein Watervogels: 2.uur: Vliegkamp De Kooij 2Marinekaz. 3.15 uur: Schorpioen 121e Grens-Bataillon. Sterker beperking dan vorig jaar. Naar wij van officieele zijde vernemen, ligt het in de bedoeling voor het seizoen 1940 de volgende regeling betreffende de haringdrijf- netvisscherij te treffen. Evenals in vorige jaren zal in étappen wor den uitgevaren. De eerste groep, groot twaalf schepen, zal op Dinsdag 7 Mei ter haring vangst uitvaren. De aanvoer van haring zal volgens deze regeling aan beperkingen zijn onderworpen. De exportvooruitzichten maken het noodig in dit opzicht verder te gaan dan vorige jaren het geval was. Bovendien zijn de productiekosten sterk gestegen. De beperking zal hierop neerkomen, dat globaal de helft van de vloot de haring- visscherij met het drijfnet zal kunnen uitoefe nen. De andere helft zal geen haring, hetzij - gezouten, hetzij versche mogen aanvoeren. Een afwijkende regeling zal echter worden ge maakt ten behoeve van de z.g. één-schips- reederijen. om ook dezen voldoende mogelijk heid te laten aan de visscherij deel te nemen. Verder zal, als in vorige jaren o.a. ook het aantal netten eenigszins beperkt worden. Algemeene kennisgeving. Heden overleed te Oude- schild. Texel, onze lieve Man. Vader Behuwdvader, Groot- en Overgr.vader, de Heer W. KOORX, in leven gepens. Adjunct Havenmeester te Den Hel der. in den ouderdom van 90 jaar en 6 maanden. De begrafenis vindt plaats op Zaterdag 13 April te Oudeschild op Texel. Uit aller naam: Wed. T. KOORN DE WAARD en Kinderen. Oudeschild, 10 April 1940. Heden overleed, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, onze ge liefde Vrouw, Moeder, Zus ter en Tante, Mevr. JOHANNA FRAXCISCA DOMERGHI, Echtgenoot* van Jan van Dok, in den ouderdom van 40 jaar. Den Helder, 11 April 1940. Nieuwstraat 15. Uit aller naam: J. VAN DOK, en Kinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 13 April, 's middags 12 uur, vanuit Nieuwstraat 15, op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen. ALGEMEENE BEGRAFENISVEREENI6IN6 „DEN HELDER" Uitvoerder JOH. DARPHORN TROMPSTRAAT 20 Tel. 614 Alleen deze week JAVABOONTJES half pond 19 cent Pinda Rotsjes half pond 23 cent Pinda Chocolade half pond 22 cent Chocolade bloemen Melk en Vanille 1 f2 ons 15 cent Noletta Bonbons 2 ons 23 cent Ramona bonbons 2 ons 25 cent Reclame Toffees 4 ons 25 cent Advocaat toffees 1 ons 10 cent Dadalines 1 ons 10 cent Frambozen drups 1 ons 10 cent Gevulde IJsbonbons per ons 8 cent Cubaant jes per ons 8 cent Losse Koffie half pond 18 cent Planters Thee per ons 27 cent Jam per pot 23 cent Beschuit per rol 6 cent N.V. Chocolaterie Lido Spoorstraat 81 Meer dan 70 Filialen door geheel Nederland. OFFERVAARDIGHEID BIJ VRIJZINNIGEN EX ANDEREN. Het is geen geheim, ook niet onder de vrij zinnigen, dat de offervaardigheid der ortho doxen, in het bijzonder der Gereformeerden, grooter is dan die der vrijzinnigen. Dit hangt met veel samen, natuurlijk niet hier mede, dat vrijzinnigen een slechter menschentype zou zijn. Ook niet, wat veel gedacht wordt dat het vrij zinnig geloof den vrijzinnige minder waard is. Veel meer hierin, dat het vrijzinnige geloof een tendentie heeft zjjn daden meer cultureel dan kerkelijk te betoone*. Er is nu onder de vrij zinnigen een groei naar het kerkelijke. Nog nooit wellicht is het woord „kerk" zoo vaak in vrijzinnige kringen gesproken als thans. Hiermede hangt een toenemende offervaar digheid op kerkelijk gebied samen. Zoo mag met eere genoemd worden de offervaardigheid onder de vrijzinnige Hervormden in Den Haag (voorganger ds. A. Trouw, lid van de Linker Werkgroep van moderne theologenDe afdee ling 's Gravenhage der vrijzinnige Hervorm den, heeft nu ook haar tweeden predikant be roepen. De rekening over 1939 sluit met een be drag van 16.569,31, waarvan alleen voor pre diking uitgegeven is 8349.48. De collecten brachten 3680.81 op, de contributie 5477.34. HET HOOGELAXD. De bekende vereeniging het Hoogeland, voor zitter jhr. H. J. Repelaer van Driel, bescherm vrouwe H. Af. de Koningin, had in 1939 in totaal 5670-4 verpleegdagen voor 388 verpleeg den, van wie 811 nieuw opgenomen. Van de 388 verpleegden waren er 148 waarvoor geen sub sidie of eenige anderé,vergoeding werd ontvan gen. In de maatschappij zijn teruggekeerd met werk 186. Het reclasseeringsbureau der veree niging heeft 861 gevallen in behandeling geno men. De reclasseeringsambtenaren der veree niging hebben in huizen van bewaring en straf- gestichten 118 personen bezocht, die naar de kolonies of naar de plaats van bestemming werden gebracht. Het reclasseeringsbureau werd bezocht door 149 personen, aan wie hulp en advies werden gegeven. Buiten de kolonie- gevallen werd aan 161 doortrekkende personen een warme maaltijd of brood met koffie ver strekt. Nachtlogies met ontbijt werd verschaft aan 186 personen. Aan 98 personen werd klee ding, gereedschap en zoo noodig reisgeld ver strekt. Het aantal aanvragen voor opname in de kolonies, dat helaas wegens plaats- en geld gebrek moest worden afgewezen, bedroeg 69. Officieele publicatie van bet Departement van Economische Zaken IMPORT VAN GECONTIN- GENTEERDE GOEDEREN. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat ten einde een overzicht te verkrij gen van de aan de grens lig gende of bij de buitenlandsche fabriek ter verzending gereed staande goederen, waarvoor or ders vóór 1 Januari 1940 wer den geplaatst en voor den in voer waarvan vóór dien datum geldige toewijzingen óf reeds in het bezit van importeurs waren óf door hen redelijker wijze konden worden verwacht, terwijl de import door bijzon dere oorzaken nog niet heeft kunnen geschieden, belangheb bende importeurs worden ver zocht bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken in hun district een formulier aan te vragen en dit vóór 17 April a.s. behoorlijk ingevuld en onder teekend aan het Crisis Invoer Bureau, Laan van Meerder- voort 84 te 's-Gravenhage. op te zenden. Een en ander geldt al leen voor die contingenteerin- gen, waarvan de uitvoering bij het Crisis Invoer Bureau be rust. OVERNEMING LIJNZAAD. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat te lers, vlassers en handelaren, die nog gebruik wenschen te maken van de gelegenheid om lijnzaad ter overneming aan te bieden, vóór 1 Juni a.s. aan den yoedselcommissaris in hun provincie dienen op te geven, hoeveel lijnzaad zij nog willen léveren. Indien vóór 1 Juni geen opgave is gedaan, zullen houders van lijnzaad zelf voor afzet van hun voorraden die nen te zorgen. 's-Gravenhage, 10 April 1£40. RIJKSBUREAU VOOR METALEN. De Minister van Economische Zaken deelt mede, dat de Di recteur van het Rijksbureau voor Metalen, gebruik makend van de hem gegeven bevoegd heid in art. 7 lid 9 van de Metaalbeschikking 1939 No. 1, zooals deze laatstelijk gewij zigd is, heeft besloten tot na dere aankondiging dispensatie te verleenen van de verplich ting- zich bij voornoemd Rijks bureau te doen inschrijven aan: a. winkeliers; b. laboratoria, ambachts scholen, nijverheidsscho len, centrale werkplaatsen en werkkampen voor werk- Toózén; c. tandartsen en tandtechni- ci, handelaren in tandtech nische benoodigdheden; d. fotografen: e. boekdrukkerijen, voorzoo ver zij geen andere meta len dan letters koopen; f. verffabrieken, voorzoover zij geen andere metalen dan alunainiumpoeder koo pen, alsmede handelaren, die geen andere metalen dan aluminiumpoeder ver handelen: g. liefdadige instellingen; kloosters: h. garagehouders, auto-, mo tor en rijwielherstellers; i. ziekenhuizen, sanatoria, e.d. Deze dispensatie wordt ver leend onder voorwaarde, dat de betrokkenen met betrekking tot metalen slechts handelin gen verrichten, welke tot dus ver bij hen gebruikelijk waren. Voorzoover zij reeds bij het Rijksbureau voor Metalen mochten zijn ingeschreven, kan schrapping der inschrij ving worden verzocht. Ook Uw likdoorns en eelt ver dwijnen onfeilbaar zeker door de onweerstaanbare werking van, Gedé-zalf. Per doos 45 cent bij Apothekers en Drogisten. Boord 40 maal doorgetikt O Royale overslag O Noden tweemaal gestikt. Niet- knellend armsgat Royale mouw-omslag Waschechte stof. Dubbelopge stikte zakken O Iedere zak getrensd HEVAtó DRIE DUBBEL STERK Bjjzonder voordelige aan biedingen in: Mantels Japonnen Rokken en Blouse Mantels en Jurken ZIET OOK DE ÉTALAGES bjj ink.comb. „Nederland", Spoorstraat hoek Koningstraat FILIALENReigerstraat 2, Wetstraat 4. Brakkeveldweg 136. Dir. Cees Laseur (The Philadelphia Story) Amerikaansch blijspel in 3 bedrijven van Philips Barry. in de hoofdrol: Mary Dresselhuys. (alles inbegrepen). Plaatsbespreken op Dinsdagavond a.s. van 7—9 u.. voor houders van abonnementen genummerd van 481 en hooger te 7 u.; van 1-120 tehalf8;van 121-240 te 8 uur; van 241—360 te half 9; van 361-480 te 9 u. Telkens bij den aanvang loting Kaarten medebrengen met bijbet. van 40 ct. voor sted. bel., aut.rechten en pensioenfonds en 10 ct. plaatsbespr. per kaart. oor hen, die niet in de gelegenheid zijn zelf te bespr. of hun kaarten reeds ingeleverd hebben, bespreekt de Directie. .„«'uen m,oeten l?iervoor Zaterdag, Zondag of Maandag s en en 5 u. aan het loket worden afgegeven en Woensdag (tusschen 3 en 5 uitsluitend) worden afgehaald Vrijdag en Zaterdag van 35 voor 26 cent per pond Keizerstraat 93 Koningstraat 57

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8