Snelheidsrace in Noorwegen ENGELAND heheerscht larvik volkomen „Laat Zweden Zweedsch ijzererts naar Duitschland op zijn hoede zijn" Wat doen Rusland en Italië? Onze eieren foch naar Duitschland De groote slag aan aen gang Een zee vol mijnen Zweden weeit binnenlandsch gevaar Holl. Mij. voor spoorlijn afsluitdijk Zorg voor gewonde Duitschers eereplicht Waard Nicuwlaod verlaagt de polderlasten Marktberichten Koortsachtige activiteit van Britten en Duitschers Laatste telexbericht LEER OM LEER? Goede bedoelingen. „Nederland en België meer dan geallieerd" Duitsch vliegtuig in Zweden geland 483e STAATSLOTERIJ GEWELDIGE BRAND IN ZWITSERLAND "De berichten over Noorwegen zijn, verge leken bij die van ongeveer een week geleden weinig sensationeel. Kleinere gevechten wisselen af met lucht bombardementen en de beschieting van bavens. Maar van een waarlijk groote actie is geen sprake. Het zou echter een totaal miskennen zijn van de ernst tan den toestand, indien men zich in slaap liet wiegen en aannam, dat de oorlogsmachine in Noorwegen reeds is vast- geloopcn. Het tegendeel is waar. Zoowel Engeland als Duitschland spannen alle krachten in en bereiden een groote actie voor. Het is als een wedloop des doods tusschen deze beide groote militaire machten. Een groote transport vloot der geallieerden is on denveg naar Noorwegen, en men neemt aan, dat over zeer korten tijd minstens 100.000 man zullen staan tegenover een gelijk aan tal Duitschers. Dat tijd hierbij een groote factor speelt, is begrijpelijk. •Duitschland moet zoo spoedig mogelijk trachten zijn geisoleerde basis Bergen en Trondheim onneembaar te maken, Engeland daarentegen moet deze beide belangrijke punten zien af te sluiten of te nemen, voor de Duitschers daartoe in staat zijn. Tijd speelt thans in Noorwegen een groote rol en de wentelende schroeven der vlieg machines en schepen stuwen op topsnelheid dagelijks een macht van menschen en ma teriaal naar het arme Noorwegen, dat zich zoo plotseling tot slachtveld van Europa ziet gemaakt. Volgens het D.N.B. is in Stockholm een conferentie van aandeelhouders van ver- srhiltende mijnen welke belang hebben bij de productie end en afzet van het erts, dat uit Noord-Zweden komt. Een vertegenwoordiger van de „Luossa- vara - Kirrunavara-Aktiebolaget" verklaar de, dat zelfs bij uitschakeling van de haven van Narvik. ten gevolge van de blokkade ter zee en ondanks vernieling van ver- keersinstallaties de ijzeruitvoer naar Duitschland over de Oostzee, welke bin nenkort ijsvrij zal zijn, hervat zal kunnen worden De grootere sch,eep$ruimte. welke noodig is is gemakkelijk te verkrijgen daar vele schepen beschikbaar zijn, welke tot nu toe op Engeland voeren. Eenige Zweedsche reedèrijen hebben zich reeds bereid ver klaard hun bedrijf aan te passen. Ook als het luchtaanvallen be treft op burgerbevolking? Herbert Morrison, de vroegere Engelsche Minister van Arbeid, leider van het arbeids- be.heer in den graafschapsraad van Londen, heeft verklaard dat Göring kortgeleden gc dreigd heeft met luchtaanvallen van de Theems tot aan Noord-Schotland. Wanneer Hitier of Goering luchtaanvallen onderne men, waarbij burgers betrokken worden, dan zal, aldus Morrison, de openbare mee ning er op aandringen, dat Engeland een soortgelijke actie terstond zal ondernemen. TROEPENTRANSPORTSCHEPEN IN DE HAVEN De haven van Narvik heeft van de bom bardementen nog niet veel geleden. De En ge'schen bcheerschen de stad volkomen. Volgens berichten, die de Zweedsche bla den van particuliere zijde hebben bereikt, zouden de Duitsche troepen er de voorkeur aan geven, de wijk te nemen naar de Zweedsche grens, liever dan in handen der Engelschen te vallen. Vijf Duitsche solda ten zijn de Zweedsche grens gepasseerd. Naar het Noorsche telcgraafagentschap meldt, zijn te Hoenofors voor het eerst Duitsche tanks gezien. Reuter meldt nog omtrent de si tuatie in Noorwegen, dat. naar ver luidt. in de haven van Narvik en op de reede van Narvik en van Harstad, ten N.W. van deze stad, Britsche oorlogs- en troepen transportschepen van aanzienlijke sterkte liggen. Men gelooft, dat thans op ongeveer 100 k.m. ten N.O. van Oslo de grootste slag sedert het begin van den inval aan den gang is. Een Zweedsche correspondent te Gongsvinger meldt, dat de Noorscha en Duitsche voor posten den geheelen dag tn actie zijn geweest De geheele spoorweg van Drontheim naar Storlien aan de Zweedsche grens is naar het schijnt in Duitsche handen, doch hij wordt door een zeer geringe troepenmacht bewaakt De kanonnen van het fort Hegra, dat gis teren door Duitsche vliegtuigen is gebombar deerd, zouden zich niet meer laten hooren, doch het schijnt, dat Hegra zelf nog steeds in Noorsche handen is. VOLGENS ENGELSCHEN MI NISTER ZAL ZWEDEN WAAR SCHIJNLIJK BINNEN EEN MAAND DOOR DUITSCHLAND AANGEVALLEN WORDEN. De Engelsche minister van economische Oorlogsvoering, Cross, heeft gisteravond te Sheffield een rede gehouden, waarin hvj 'ia- heeft gezegd: W;' hebben geen reden om aan te nemen, dat Italië anders dan als een neutraal land wenscht, behandeld te worden en wanneer dit zoo is, dan moet dit land Italic verzoeken zich ook als zoodanig te gedragen. In den laatsten tijd evenwel heeft de Ita- liaansche pers een toon tegen dit land aangeslagen welke uiteen viian dig genoemd kan worden en dit doet ons nadenken over de houding Aan Italië jegens ons. WU hebben geen ruzie met Italië en we we.I?sc'1®J? vrienden te zijn. doch wij zlJn een volk. dat duidelijk spreekt en we zouden graag willen weten, wat we van Italië moeten donken. Cross zeide verder te veronderstellen, dat Duitschland binnen een maand vermoe Zweden aan zal vallen In bet Westen staat Hitter voor een stalen wal en het »s wei waarschijnlijk, dat hij bier*e9eh de werpen. Het is waarschijnlijker. da zwakke neutralen op zal slokken o meester te maken van hun voorraden en mei het doel de Britsche scheepvaart aan vallen. Hij heeft het meest te vreezen van de la tente kracht van de hulpbronnen Britsche imperium, Duitschland kan ijzererts krij=-n uit Zweden en het kan n bver hef hoofd zien.-dat-de Britsche in Narvik zijn en er zullen bluven. laarom zeer goed mogelijk, dat Duitse Zweden aan zal vallen,om zelf de ijzermij nen te bezitteh. T? (Inmiddels onitvangW Duitschland reeds veel erts uit Zweden, zooals elders uit een bericht in dit nummer blijk. Red.) „Ik zou zeggen, laat Zweden zorgefi, dat het niet bij verrassing wordt genomen, Wij sympathiseeren me.t iiet Zweedsche stand punt en we zijn bereid te helpen, wanneer het wordt aangevallen, doch we moeten het vragen alles te doen wat in haar vermogen is om zichzelf te helpen. We verwachten, dat het op het gevaar zal letten en alles zal doen om het hoofd te bieden aan een aanval". TRE1LER DOLFIJN KREEG ER ZES IN HAAR NET! De treiter Dolfijn IJm. 703, die gistermor gen te IJmuiden aan den afslag was, heeft een gevaarlijke en sensationeele reis achter den rug, zoo meldt het R. Nbld. Toen dc treiler ten noorden van Terschei* lingerbank visschendo was, kreeg men zes mijnen in het net. Men slaagde er in door een deel van het net te kappen, de mijnen kwijt te raken. Men deed daarna nog een paar trokken, toen plotseling de schipper zwaar ziek werd, daar zich een maagbloe ding openbaarde. Met veel moeite slaagde de bemanning er in, tijdens het stormachti ge weer den schiper naar kooi te brengen. De bemanning besloot .daarna zoo spoedig mogelijk huiswaarts te gaan. Op de terug eis werden in twee uur tijds drie mijnon gepasseerd. Maar ze kostten een zeug en li biggetjes het leven. Dat goéde bedoelingen niet alleen vaak niet worden gewaardeerd, maar soms zelfs fatale gevolgon hebben, hoeft de veehoudor v.d. S te Nieuwerkerk aan den IJssel, on getwijfeld met ontsteltenis, moeten onder vinden. Deze man is een oprecht dierenvriend en toen op 13 Februari j.1. liet was een out- zettend koude nacht In de houten schuur bij de boerderij een van zijn varkens 14 big getjes ter wereld bracht, stelde zich de baas van dit stelletje voor, hoe koud zulke kleine beestjes het moesten hebben. Zijn goede hart gaf Jiem toen in, om een petroleumkachel in het hok te zetten. Helaas werkte het verstand van den goeden man niet als rem bij deze goedbedoelde maar niet zeer wijze maatregel. Hel resultaat was allerdroevigst: het moe dervarken, toen het zich eens een keer in het hok omwentelde, stootte de kachel om en de dik met stroo belegde babykamer stond in een minimum van tijd in lichter laaie. Blusschen hielp niet meer: alle li biggetjes verbrandden en het groote varken, dat kans zag, te ontsnappen, was ook reeds zoo deerlijk gebrand, dat men met een ge- nadif? schot hot dier direct uit zijn lijden heeft bevrijd. En de aanleiding tot dit alles, de boer .met zijn goede bedoelingen, moest voor de recht bank verschijnen en hoorde een geldboete subs. hechtenis tegen zich eischen. EEN WOORD UIT DE BELGISCHE SENAAT. Tijdens de debatten over de begrooting van Buitenlandsche Zaken, zeide baron Nothomb het volgende: „Men spreekt eiken dag over een ver- bond tusschen België en Nederland. Dat is echter overbodig. Er bestaat tusschen ons immers veel meer dan een alliantie. Zoo bestaan er ook met Luxemburg be trekkingen die boven de economische uit gaan. Als bewijs daarvan noemde spreker de opname van tallooze bewoners der stad Luxemburg sedert Zaterdag j.1. In politieke kringen te Londen interesseert men zicli natuurlijk vooral voor de houding van Rusland en Italië. Volgens ontvangen inlichtingen houdt Rusland zich nog altijd geheel afzijdig, of schoon het toch den'strijd in de buurt van Narvik niet met onverschilligheid kan vol gen. In sommige kringen is men van mee ning, dat Rusland nog ntet hersteld is van de wonde, door Finland aan zijn zelfvertrou- w-en toegebracht, en dat 't daarom niet v. zins is zich in nieuwe avonturen te storten. An deren gelooven, dat Rusland wel hersteld is van het avontuur in Finland, maar ervan terugschrikt om gevaarlijker vijanden tegen zich In het harnas te jagen. De bekende Fransche journalist Portinax heeft, volgens de N. R. CrL, in een artikel voor de Amerikaansche pers geschreven, dat de sowjets bevreesd zijn voor een aan val van de geallieerde luchtmacht met brandbommen op de olievelden van Bakoe. Rusland zou. volgens Pettinax, het advies gevraagd hebben van Amerikaansche inge nieurs over afweer vkri aanvallen uit de lucht en liet antwoord zou geweest zijn. dat de bodem in de huurt van Bakoe zoo van olie is doordrenkt, dat bescherming tegen brandbommen onmogelijk is. Bovendien blijkt uit het heele optreden van Turkije wel duidelijk, dat het votle- dig in het kamp van de geallieerden is overgegaan. Ook Italië heeft daarmee reke ning te houden. Wanneer Italië een coup in den Balkan verricht, dan blijft de re actie van Turkije niet uit. De Italiaansche bezetting van den Dodekanosos is Turkije al lang een doorn in het oog. Duitschland heeft Italië ook nog lang niet overtuigd van de meerderheid van de luchtmacht over dc vloot. In een inter view met een Italiaanschen journalist te Londen heeft de bekende Britsche marine- deskundige. Sir Boriger Keys, weer met op vallenden nadruk verklaard, dat -vliegtuig bommen geen uitwerking hebben op liet nantser van moderne slagschepen. Er wordt dus van meer dan één zijde druk geoefend op Italië en (jc pro-DtiiJgche houding en. zooals gemeld, ook de oacnmischó- hulp van Itafië aan Duitschland -wordt niet verge ten. De vraag is natuurlijk of Italië zich zal laten imponeeren of.zich door Duitschland zal laten meesleenén. Voorloopig wordt hier de mogelijkheid van Italiaapsche deel neming aan den oorlog niet onrustbarend groot geacht. Het verloop van de Duitsche campagne in Scandinavië is trouwens niet bijzonder aanmoedigend, zooals zelfs uit de Duitsche berichten begint te blijken. Drie inzittenden geinterneerd. Een driemotorig Duitsch vliegtpig, heeft wegens benzinegebrek te Arbraa bij de Bothnische Golf aan de Oostkust van Zwe den, op ongeveer 61 gr. 30 min. N.B. ern 10 gr. W.L. een noodlanding moeten maken. De drie inzittenden werden gearresteerd. Tevoren had een vliegtuig meer noordelijk gevlogen. Zichtbaar zocht het een geschikt landingsterrein. Verder heeft een vliegtuig van onbekende nationaliteit boven Stroemstad aan de west kust van Zweden gevlogen. Er werden waar schuwingsschoten gelost en een Zweedsch vliegtuig was opgestegen om het vreemde vliegtuig in de richting van de zee te doen verdwijnen. SCHERPE MAATREGELEN TEGEN SPIONNAGE EN VERRAAD. De Zweedsche minister van sociale zaken heeft in de kamers de maatregelen uiteen- gezel. die genomen zijn om de in het 'and verblijvende vreemdelingen in het oog te kunnen houden, teneinde spionnage te voor komen. Verscheidene havens, o.a: de oor- logshavcns. staan onder politietoezicht en zeelieden van buitenlandsche nationaliteit kunnen er niet aan land gaan. De minister heeft nog medegedeeld, dat andere maatregelen in voorbereiding zijn, O.a. het invoeren van bewaking door be trouwbare arbeiders van fabrieken en werk- plaatseu. (Niet officieel) 3de klasse, Sde lijst Trekking van Woensdag 17 April 1940 Hooge Prijzen f 35 .000 7365 f 2.000.— 19798 t 1.000.— 6810 f 100— 6228 14509 20852 Prijzen v»n f 45 1068 1161 1242 1272 1421 2145 2281 2319 2584 2588 2615 3021 3324 3485 3474 3742 3991 5022 5889 5904 6036 7807 7911 8115 8342 8497 8541 8553 9047 9312 9601 9917 10151 10364 10827 41010 11102 11641 11956 12037 12335 12439 12661 12670 12727 12865 13361 13570 13818 14095 14141 14437 14540 14934 15490 15535 15628 15688 15770 15827 16001 16151 16316 18429 18444 18460 16687 17009 17267 17401 17612 18546 18818 18851 19018 19100 19213 19332 19969 20717 21021 21286 21416 21520 22226 22298 22866 22952 23039 23495 23581 24062 24641 24692 Vertegenwoordiger in de com missie benoemd. In'de vergadering van de Hollandsche maatschappij van Landbouw is het overlij den van den oud-voorzitter den heer P. Sta pel herdacht Een commissie werd ingesteld, welke zich zal bezig houden met de bestudeering van het groenvoeder vraagstuk. Men zal bij de regeering aandringen op verbetering van de erwten- en suikerbietenprijzen. Bij een nieuwe hooivordering zal de eisch moeten worden gesteld, dat voor het gevor derde hooi prijzen worden betaald, welk den veehouder in staat stellen een minstens gc- lijkwaardigen aankoop van veevoeder te doen. Men achtte het verder noodzakelijk, dat overleg zal worden gepleegd en overeen stemming verkregen met de landbouworga nisaties. Men zal trachten de verzending van weer berichten per radio te doen hervatten. Om trent zakenverlof voor landbouwers zal men zich met defensie verstaan. Het dagclijksch bestuur besloot een verte genwoordiger van de maatschappij te benoe men in het comité, dat zich ten doel stelt den aanleg van een sooorlijn over den af sluitdijk te verwezenlijken, aangezien men zulks in het belang achtte van landbouw, handel, nijverheid en vreemdelingenverkeer. Een officieele verklaring. Wij namen gisteren uit het Hdbld. een mededeeling over, betreffende een weigering van Duitschland om onze eieren af te ne men. Naar aanleiding van deze en andere be richten, wordt van officieele zijde het vol gende bekend gemaakt. De uitvoer van eieren naar Duitschland is reeds sedert ja ren gebonden aan de voor dezen uitvoer be schikbare betalingscontingenten. De op de zen grondslag te leveren hoeveelheden wer den steeds regelmatig in tiendaagsche of we- kelijksche perioden ingedeeld. Deze laatste regeling is sedert eenige weken achterwege gelaten. Waar inmiddels bleek, dat hierdoor moei lijkheden ontstonden, zijn met het oog op een regelmatige verdeeling van de bestaande exportmogelijkheden, thans wederom weke- lijksche contingenten bepaald. Van maatregelen van Duitsche zijde met het doel den invoer van eieren uit Neder land tegen te gaan is niets gebleken. Voortaan zijn met het oog op een zoo regel matig mogelijkon uitvoer, Ook wekelijksche contingenten voor den uitvoer naar Enge land vastgesteld. Voor millioenen francs schade aangericht Een der grootste leerfabrieken in Gre- noble (Zwitserland) is door een groote brand vernield. Het vuur ontstond in een droogruimte, waar duizenden gelooide hui den lagen. Het 150 M. lange, uit drie éta ges bestaande gebouw stond in korten tijd in brand. Ook een tot dé fabriek behoo- rende afdeeling voor leerbekleeding brand de af. Do materieelo schade bedraagt vol gens de eerste ramingen verscheidene mil lioenen francs. Vernield zijn o.m. voor de verzending gereed liggende leerbeklecding- stukken voor het Fransche leger ter waarde van rond een millioen francs. Minister Goebbels opent een hulpactie. Rijksminister dr.'Goebbels heeft gister avond in het Sportpaleis te Berlijn de hulp actie ten behoeve van het Duitsche roode kruis geopend met een toespraak, waarin hij o.m. zeide: het werk van dc winterhulp heeft in het seizoen 1939—1940 602.530.000 M. opge bracht tegen 566 millioen in 1938. In het ge heel is voor het werk van de winterhulp tot nu toe meer dan 3 milliard r.m. opgebracht. Het grootste deel van het geld zal besteed worden, voor de buitengewoon belangrijke taak van de verpleging van het volk, alleen voor „moeder en kind" 311.2 millioen. De organisatie van het werk van de winterhulp zal van gisteren af. al dus minister Goebbels het door den Führer bevolen hulpwerk voor het Duitsche roode kruis ter hand ne men. Het nationaal-socialistische Duitschland beschouwt de zorg voor zijn gewonde en zieke soldaten als een eereplicht, welke een ieder vrij willig op zich neemt en waartoe hij ook njet wenscht te worden gedwon gen. Het resultaat van de inzameling van metaal als verjaarsgeschenk voor Hitier zal voor den duur van den oorlog toereikend zijn. Al dus bestaat 'n samenewrking tusschen de mannen aan het front en de bewoners in het binnenland. ANNA PAVLUWNA sluis; Jan van Driel en gezin naar Zuilen; L. Meeldijk naar Wieringermeer; mej. G. Ruitenburg. Wieringel-meer. Slootdorp, Brink 50; K. Seidenstiker en gezin naar Wierin- gerwaard. Molenbuurt D 14: M. Bakker en gezin naar Den Helder. Molenstraat 97: mej. D. van Twuijver, naar Koog aan da Zaan, Parallelweg 136; W. Kaan en gezin naar Wieringermeer, Wieringerwerf, Scherven- weg K 3L BURGERLIJKE STAND. Geboren: Janny, dochter van P. A. van der Burg en Z. van der Woude. Helena Gerar* da, dochter van L. F. Schieman en H. M. Sta ring. Abraham, zoon van J. J. Vergouwe en M. Kouseband. Willehrord Josephus, zoon van C. van RegenmorteJ en M. de Brouwer. Jan. zoon van J. Rouwkema en A. Meijer. Alida, Margaretha, dochter van R. Ch. Pijn- acker en G. M. Strooper. Ondertrouwd: Jok. .Verbruggen en C. G. Ruitenburg. C. Kay "en A. N. Hoogscha tten. Getrouwd: C. Doorn en A. A. van Dalen. Overleden: M. J. Verbruggevan Boven, oud 36 jaren. POLITIE. Gevonden: Portemonnaie, laddertje, zak lantaarn, bril in étuh Verloren: blauwe alpinomuts, gym-pakja. XVIERINQBN LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: Mej. Ch. C. Alleman van Zijpe, Rijksweg K 75: A. M. van der Werf van Scherpenisse, Weststraat 337; R. A. Sturte- wagen en gezin' van Amsterdam, Fragerweg 189 huis. Vertrokken: Joh. W. van der Bijl naar Kat wijk aan Zee, Voorstraat 1; A. de Vries naar Eemnes, Goyersgracht 37; S. T. den Butter- Boer naar Haarlemmermeer, Hoofdweg 1575: L. van Oudenaarde naar Den Helder, Molen- ken en geiten 5 varkens vtete per kg.'5860: straat 19; mej. E. Mereboer naar Zijpe, Oude- 53 biggen 17—20: konijnen 1-150: kipp. 1-13L Met een gulden per bunder, Vergadering van Hoofd Ingelanden van de polder Waard-Nieuwland op 17 April in Ho tel „De Haan" De dijkgraaf den Weledele Heer Breebaart van Winkel heet de aanwezigen welkom, de notulen van den secretaris, den heer A. J. Braker worden goedgekeurd. Met het oog op eVentuéel oorlogsgevaar zullen zakken ter beschikking worden ge steld bij luchtaanvallen, en is ieder hoofdin geland verplicht bij nood alle mogelijke ^medewerking te verleenen. Bij de laatstgehouden stemming werd we derom gekozen de heer C. Koorn Sz. en wer den diens geloofsbrieven door den heeren Hellingman en de Jong nagezien en in orde bevonden, en wordt Koorn door de voorzitter gefeliciteerd met zijn herbenoeming. Bij het nazien van de rekeningen over 1939 worden eenige vragen gesteld over dq stroomprijs van de bemaling. Door het vele sneeuwwater waren dit nog al beduidende bedragen. Rekening 1939 was als volgt: Ontvangsten f 18907.55; Uitgaven f 17596.27; en sloot met een voordeelig saldo van f 1311.28. Begrootingr De begrooting sluit in ontvangsten en uitgaven-tot een bedrag van f 8191.84 met een onvoorzien van f 166.74 én een ge raamde omslag over 417 II.A. 53 A. 76 c.A. a f 13.50, is f 5636.84. Voor bemaling is f 1600.— uitgetrokken, voor slooten f 700.—, voor wegen f 1000.—. x De begrtoting wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomem Speciaal vestigen wij de aandacht op de verlaging der vaste lasten van f 1.— per H.A. wat in de tegen woordige tijdsomstandigheden wel een unicum genoemd mag worden. De rondvraag levert weinig bijzonders op, De heer Koorn vraagt of het niet mogelijk is dat het uitmaken der slooten meer in gedeelte door werkverschaffing wordt go- daan. Op een vraag van den heer Mulder zegt voorzitter dat 't jachtrecht uitsluitend geldt voor de polderelgendoirimén, er zal tevens aan den pachter van dit recht wor den verzocht, om de veehouders welke op deze gedeelten, in den pachttijd, vee heb ben loopen er mede in kennis te stellen, wanneer ze denken te jagen. De heer de Jong meent dat de kadever- huring nog al wat moeilijkheden zal op leveren, daar deze kade niet voldoende is afgescheiden. Ook zou de heer de Jong graag een duiker in de kade zien. Voorzitter zegt toe, een en ander me' den opzichter te zullen regelen Tevens stelt voorzitter voor den heer R. Lont U benoemen als onder-dijkgraaf in de plaat! van nu wijlen den heer J. Bosker. Aldus besloten. Hierna sluiting der openbare vergadering. POLITIE. Gevonden: een portemonnaie met inhoud. Verloren: een rijwielplaatje. Inlichtingen gem.-bode. AMSTERDAM, 17 April. Veemarkt. Aanvoer: 187 vette kalve ren: le kw. 78—86 ct.. 2e kw. 67—74 et, 3e kw. 5264 ct. per Kg. levend gewicht, on- dermelkers lager. 167 nuchtere kalveren f7 —11 per stuk, 80 varkens: vleoschvarkens, zware varkens en vette varkens 71—73 cL per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 5 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren ruime aanvoer, slepende handel, lagere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlotte handel, constante prijzen. Varkens zeer msHgo aanvoer, handel van geen beteekenis, pr:/ zen onveranderd. BROEK OP LANGENDIJK. 18 April. Aanvoer: 1800 Kg. aardappelen: BI. ei genheimers 2-10. Bevelanders 1.90—2.10. 2200 Kg. uien t. 40—1.70. erove 1.90—2.40. 8400 Kg. peen 1.50—2.50. 50 000 Kg. roodek ooi 8.70— 12.50, prei 7.40. 65000 Kg. gele kool 5.50— 6.50. Deensche witte kool 4.705.50. NOORDSCHARWOUDE. 18 April. Aanvoer: 3200 Ke uien 1.90—2.10. drielin gen 1.—, grove 2.30. 500 Kg. peen 1.60, 700 Kg. kroten 1.50—1.70, roode kool 8.60—12.60 witte kool 4.80—5.20. gele kool 6.10—6.90. SCHAGEN, 18 APRIL 1940. 87 geldekoeien 120—210: 42 idem vette 180 —300 40 kalfkoelen 170230; 3 pinken 85— 125 333 nuchtere kalveren 6—15: 20 schapen vette 3038; 145 overhouders 1421; 4 bok

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3