vraagteeken Soerabaja en de nieuwe vlootplannen De tijd van het N PASFOTO Barometerstand van Den Helder Maandag 22 April 1940 Opbrengst Emmabloem- collecte f 620 Ernstige aanrijding in de Joubertstraat Feestavond sanatorium- fonds „Ons Belang" De uitvaart van wijlen overste Woldringh Tentoonstelling der Speeltuinvereeniging Oost-Indië Debo* voetbalt Vloot- en ambachts- onderwijs Uit het politie-rapport Teraardebestelling Gijsje Agter Fotograaf op oorlogsschip Burgerlijke Stand van Den Helder Tweede Blad In de advertenties van vandaag staat £faddnieuuj-ó 50 gulden meer dan vorig jaar. De opbrengst van de Emmabloem-collecte Zaterdag in Den Helder gehouden, heeft een mooi resultaat opgeleverd. Na teUing der duizenden giften die zich in de bussen be vonden, kreeg men een bedrag van 620. Dit bedrag is 50 gulden hooger dan de op brengst der collecte, welke het vorige jaar gehouden werd. Gezien de tijdsomstandigheden jnag men dit resultaat wel bijzonder be vredigend noemen. Ons werd nog verzocht een hartelijk woord van dank te betuigen aan de schenkers der giften en aan het legertje collectanten en collectrices, dat zijn taak zoo voortvarend heeft opgevat. Gisterenmiddag om half een had in de Joubertstraat ter hoogte van de Van Galen straat een ernstige aanrijding plaats, waarbij een motorrijder zijn sleutelbeen brak en een kind een hevig bloedende wond aan het achter hoofd opliep. De motorrijder, zekere v. d. H. uit Breezand, die op weg was naar de Vatax garage, waar hij als chauffeur in dienst was, kwam uit de Van Galenstraat de Joubertstraat inrijden, juist op het moment, dat een jongetje van een jaar of vijf, een kind van de familie L. uit de Joubertstraat, deze overstak. Het kind bemerkte de motorrijder te laat en wilde terugloopen, hetgeen fataal voor hem werd. Juist daardoor reed de motorfiets tegen hem aan. De berijder vloog over den kop en kwam met een smak op zijn schouder terecht, waardoor het sleutelbeen brak. Het jongetje kwam onder het motorrijwiel terecht. Jn de rustige straat bracht dit ongeval heel wat consternatie teweeg. In een minimum van tijd waren er verscheidene toeschouwers. Het jongetje werd een der huizen binnen gedragen, waar eerste hulp werd verleend. Het kind werd daarna per taxi naar Dr. Lacroix vervoerd, waar inmiddels de motorrijder zich ook reeds bevond. Het mag een wonder heeten, dat dit ongeluk betrekkelijk nog zoo goed is afgeloopen. Succesvol optreden van The Muriloff s Eenigen tijd geleden trad in het Casino, ter gelegenheid van den Finschen avond, een ge zelschap dilettanten op, zich noemende „Muri- loff's Lach Selectie". Het bleek van de organi satoren der uitvoering een uitstekende keuze geweest te zijn, want genoemde „Lach-Selec- tie" bleek inderdaad de macht te bezitten de lachspieren van het groote auditorium duchtig in beweging te brengen. En Zaterdagavond heeft een tot de laatste plaats gevuld Casino wederom van dit ensem ble dilettanten genoten, ditmaal optredend on der auspiciën van het Sanatoriumfonds „Ons Belang", de Vereeniging van Onderofficieren der Koninklijke Landmacht. Het was de heer Schenkius, die een kort inleidend woord sprak en dat op de hem eigen correcte wijze. Spr. gewaagde allereerst van zijn blijdschap over de verrassende opkomst van belangstellenden en heette in het bijzonder welkom den kantonne- ments-commandant, majoor Van der Blom. Voorts de officieren van Land- en Zeemacht en de overige aanwezigen. De heer Schenkius me moreerde in het kort het doel van het Sanato riumfonds, hetwelk sedert zijn oprichting reeds zooveel menschelijk leed mocht lenigen en uit bannen. Dat was mogelijk, mede dank zij de •groote offervaardigheid der gemeenschap, waarbij Den Helder niet achterbleef. Met en kele cijfers illustreerde spr. het werk van het Fonds: in de 25 jaar werd voor ruim 250.000 gulden uitgegeven aan verpleging, waarvan meer dan 1200 personen profiteerden. Hartelijk dankte de heer Schenkius de aan wezige muziek-gezelschappen, en alle anderen die hun medewerking zoo spontaan aangeboden hadden. Daarbij behoorden de leden en de com missie, die de kaartverkoop tot een succes maakten, hierbij metterdaad gesteund door de dames. Dank werd ook gebracht aan de schen kers der prijzen voor de verloting. Dat „The Muriloff's" ook deze maal weer bereid gevon den werden om belangeloos op te treden, is iets, wat volgens spr. wel een apart woord van erkentelijkheid toekomt, hetgeen met een ap plaus van de aanwezigen onderstreept werd. En als dan na deze woorden door de volle zaal het „Wilhelmus" gezongen is. splijt het doek vaneen en vangen „The Muriloff's" hun Uitgebreid programma aan. Wat deze uitvoering betreft, kunnen wij kort Zijn. Een deel van het programma was gelijk aan het vorige, doch het andere deel was nieuw, zoodat er voor ieder wat wils bleek te zijn. Er is veel en hartelijk gelachen, en het applaus was niet van de lucht. Werkelijk, als men ziet wat hier dilettanten naar voren brengen, krijgt men respect voor de'verantwoordelijke leiding van dit cabaret. De girls lieten aardige dansen zien, terwijl enkelen van hen ook in solistische dansnummers excelleerden. Rua Schmitz, Hen- ny Toff, Jo Kloppenburg, Ad Gehring, Nauda le Clercq, Wim Grande, John Kenbeek, Jan Hof man en enkele anderen zagen wij ui een groot aantal sketches, dansen en vroolijke nieman- dalletjes, en voor men het wist was de avond teneinde. Joop de Leur had de vleugelbegelei ding en ook deze was, zooals zich denken laat, in optima forma. Voor het uiterst vlotte tempo komt den algemeenen leider van dit cabaiet. Frans Muriloff, zeker een compliment toe. Aan het slot bracht de heer Schenkius den dank van het auditorium en de vereeniging op hartelijke wijze over, waarbij de bloemen \oor de dames tooneelisten niet ontbraken. En daarnadaarna kwam de verloting en het bal, welk deel der uitvoering zeker niet het minst slaagde, dank zij de medewerking van sergeant Jack and his Soldiers en de bal-leiding van sergeant De Bruyne. In de kleine zaal wer den diverse attracties „gepleegd", en hier ver- Zorgden „The Rhythm Soldiers" de muziek. Overste Woldringh. Zooals door ons reeds bericht werd. vindt de teraardebestelling van het stoffelijk over schot van wijlen den kapitein-luitenant ter zee S Woldringh, laatstelijk commandant van Hr, Ms. Wachtschip, plaats morgen, te 2 uur. op de algemeene begraafplaats te Rijswijk, ter wijl het stoffelijk overschot tot aan de grens van dé kom der gemeente met militaire hon neurs uitgeleide zal worden gedaan. Het vertrek van den stoet vanaf het Marine hospitaal vindt plaats te 10 uur. De uitvaai geschiedt met de stafmuziek, benevens tam boers en pijpers. Afd. Ouden Helder. Na Tuindorp en Centrum mochten we Za terdagmiddag getuige zijn van de opening de.- tentoonstelling in de Afdeeling Ouden Helder. Terwijl buiten het gebouw honderden kin deren naar hartelust genoten van hetgeen de Speeltuin hen kan bieden, was het de heer Aberson, voorzitter der Afd., die een woord van welkom sprak tót de aanwezigen. De heer Teune, het Damescomité, afgevaardig den van zusterafdeelingen en het eerelid. de heer .Van Hoek waren opgekomen om blyk te geven van hun belangstelling. In enkele woorden getuigde de heer Aberson van de vele tegenslagen, welke de afdeeling onder vond van de huidige mobilisatie, gebrek aan voldoende leiding was oorzaak, dat niet alle clubs doorgang kunnen vinden, wat vooral tot uiting komt in hetgeen op de tentoonstel ling is geëxposeerd. Doordat de burgemees ter door ambtsbezigheden verhinderd was, verzocht spreker den heè'r Teune de tentoon stelling te willen openen. De heer Teune begon met te zeggen dat, doordat hij vooral dezen winter het werk in de afdeeling van nabij heeft kunnen volgen, vol waardeering mag getuigen van hetgeen zij met haar kleine staf van kernleden heeft kunnen bereiken. Veel moeilijkheden heeft de afdeeling moeten trotseeren, maar na moedig volhouden is zij nu toch in staat deze ten toonstelling te houden. Volgaarne wil spreker deze voor geopend verklaren, echter niet eer hij een woord van dank heeft gesproken aan degenen, die met de kinderen hebben willen arbeiden tot het resultaat dat we direct zullen zien. Met den wensch, dat alls zal worden verkocht tot financieelen steun der afdeeling. besluit spreker zijn rede. Bij het betreden der tentoonstellingszaal valt direct op de keurige aankleeding der zaal, de palmen-versiering, aangebracht door den dienst der Gem. Plantsoenen, vormt'een heel aardige aanvulling. Bij den rondgang langs de diverse stands getuigen de keurige hand werken, gebouwde miniatuur zeiljachte'n, boe kenkastjes en keurig figuurzaagwerk van de vele uren, welke gedurende de winteravonden zijn doorgebracht in het clubhuis onder leiding van ouderen. De stand van de Knip- en Vertelclub heeft vooral aller aandacht. Deze club onder leiding van de dames De Glopper en Hemelrijk, heeft dezen winter gewerkt met 20 oudere dames. Niet alleen dat veel is vervaardigd, maar ook tal van kleedingstukken zijn vervaardigd uit goede oude kleeding, de leuze uit oud nieuw is hier dan ook ten volle toegepast. De bet eekenis voor de stad, haar omgeving en de koopvaardij Het Soer. Hbl. schrijft: Dat er in marinekringen op het oogenblik een opgewekte stemming heersent, behoeft niet te verbazen. Maar er is ook in heel wat andere kringen reden tot een ietwat opgewekte stemming. In de eerste plaats is daar de stad Soera baja, waar in de eerstkomende jaren zoo maar 25 millioen, plus nog een paar millioen door marine, verkeer en waterstaat en enkele andere organen verwerkt zullen worden. Dat is. als men deze cijfers eens vergelijkt met het Welvaartfonds, dat 25 millioen in dl ie jaar te verwerken gaf voor geheel Indië, niet onaardig voor dé algemeene welvaart in en om de krokodillenstad. De scheepvaart. Dan is voor de scheepvaart een element in de plannen, dat geenszins onplezierige pers pectieven opent. Daar is in de eerste plaats de verbetering van het Westervaarwater, den toegangsweg naar Soerabaja. De verdere uit dieping tot ongeveer tien meter bij laag water zal het bijvoorbeeld mogelijk maken, dat groo- tere schepen dan tot dusver Soerabaja aan doen. Naast hetgeen de kinderen hebben vervaar digd, zijn een keurig stel handwerken geëxpo seerd, gemaakt door.de dames der af deeling, geheel belangeloos tot stijving der kas. Voor luttele centen kan men er steunbonnen ver krijgen, met nummer, waarop een sprei en tafelkleed kan worden gewonnen. Gaat alleen eens een kijkje nemen in het clubhuis aan de Breestraat. koopt er dan tevens iets tot steun van het Speeltuinwerk, speciaal voor de Afdeeling Ouden Helder. Vjjei&at Een 5—2 overwinning. Ons bedrjjfselftal heeft het seizoen op waar dige wijze ingezet, alhoewel de tegenstander RKW door onvolledigheid wel eenigermate verzwakt was. Gezien het vertoonde spel kan het resultaat toch als bevredigend worden be schouwd. Vanzelf is het elftal niet van super klasse. maar toch zagen we aardige momenten van samenspel, wat zelfs aanleiding gaf tot eenige doelpunten. Het elftal, dat ook al last heeft van „mobilisatie", werd aangevuld door eenige reeds afgeschreven voetballers, welke echter nog best konden meekomen. De rust ging in met 21 voorsprong, een goed doel punt van den midvoor en een penalty, alsmede een tegenpunt van RKW, waarmede de Debo- doelverdediger een dure afstraffing kreeg voor te ver uitloopen. In de tweede helft werd het geleidelijk 51, waarna kort voor het einde RKW door een vrije schop den achterstand weer verkleinde. Het was voor de Debo-ers een goede training, welke gezien de vermoeidheid na afloop, hard noodig was, wil onze ploeg zich met de overige bedrijfsvereenigingen e.d. eenigszins kunnen meten. RKW toonde zich een prettige ver- iezer. Wielrennen, D.O.K.-NIEUWS. De uitslag van den Zondag J.I. gehouden trainingsrit over 46 km luidt als volgt: 1. W. Zoons, 1 u. IC m. 11 s. 2. Steigstra, half wiel. 3. Sibuur. 4. Jong. 5. Van Leeuwen. Overi gen opgegeven. B-klasse. 1. Nannings. 2. Bruin. Het „Bat. N.B." heeft in een beschouwing over de gevolgen, die de vlootuitbreiding voor Soerabaja zal meebrengen,' melding gemaakt van de duizenden handwerkslieden, die op de uitgebreide vlootbasis noodig zullen zijn. Het is duidelijk, aldus het blad, dat men aan die vraag met de thans bestaande opleidings mogelijkheden bij lange na niet zal kunnen voldoen. Nu is de situatie zoo, dat verschillende groote lichamen reeds lang van te voren moeite doen om de beste leerlingender ambachts scholen, die eindexamen hebben gedaan, aan zich te verbinden. Het is niet overdreven als gezegd wordt, dat hier een soort „concurren tie" bestaat. Ook het leger en de marine doen er aan mee. Er bestaat slechts vraag naar zeer goede metaalbewerkers en ofschoon de geslaagden wel voldoen aan de gestelde eischen, kan toch niet altijd worden gezegd, dat zij daarmede ook voldoen aan de eischen van de practijk; het voor Indië met zijn voortschrijdende indu strialisatie te kleine aantal ambachtsscholen (in totaal zijn er acht voor metaalbewerkers waaronder dan nog een, die pas is begonnen) die in totaal jaarlijks ongeveer 500 leerlin gen afleveren, biedt niet voldoende mogelijk heid om te schiften. Bovendien is in de practijk gebleken, dat er nogal eenig „verloop" bestaat onder de tewerk gestelde leerlingen meestal een gevolg van het denkbeeld dat, wanneer men maar een diploma heeft, men meteen rijp is voor de werkzaam heden van opzichter, terwijl de practijk leert, dat pas eenige jaren werkplaatsroutine ge schikte opzichters maken. Daarbij komt nog, dat de jongelieden militie- plichtig zijn en daardoor in aanraking komen met de genie, hetgeen sommigen doet besluiten bij dit legeronderdeel dienst te nemen. Doch afgezien daarvan, het aantal leerlin gen dat door de ambachtsscholen wordt afge leverd, is zelfs nu niet voldoende om geheel aan de vraag te voldoen. Uitvoering van de vlootplannen zal de wanverhouding tusschen vraag en aanbod nog grooter maken. Dan is er het droogdok van 40.000 ton. Het blad verneemt, dat het in de bedoeling ligt dit dok ook voor de koopvaardij ten nutte te maken. Zooals men weet kunnen zelfs de drie groote nieuwe K.P.M.-schepen in Indië niet worden gedokt, om van schepen als de „Oranje" maar niet eens te spreken. Dat zal na uitvoering der slagkruiserplannen wq) het geval zijn. Het ligt in het voornemen dit dok in beheer te geven bij een particulier lichaam, dat zich met dokwerkzaamheden bezig houdt en het dok zal dan ook niet in de Marinehaven maar in de handelshaven van Soerabaja komen te liggen. Woningbouw. Dan zal de uitvoering der plannen voor Soerabaja de noodzakelijkheid meebrengen van vrij aanzienlijke uitbreiding van den woningbouw. Slechts een zeer globale raming is op dit punt mogelijk, doch wanneer wij zeg gen. dat de voltooiing van de loopende vloot uitbreiding en de uitvoering der slagkruiser plannen den bouw, in vijf jaar tijds van 1000 Europeesche woningen noodig maakt, dan zijn wij aan den lagen kant. Dat is 200 huizen per jaar of bijna twintig per maand. En dan moet men er nog gauw mee beginnen ook! Wat deze relatief formidabele uitbreiding van het koopkrachtige publiek voor den mid denstand beteekent, behoeft nauwelijks betoog. Uitbreiding van de marinehaven. Voor de uitbreiding van de outillage van Soerabaja als marine-basis is, zooals men weet, f 25 millioen uitgetrokken. Van dit be drag gaat een niet onaanzienlijk deel zitten in de vergrooting van de monding van de Kali Mas. De bestaande haven zou reeds vergroot moeten worden in verband met den bouw van DE VROOLIJKE MUZIKANT. Zaterdagavond gaf een caféhouder kennis bij de politie, dat hij een klant had. die de boel kort en klein wilde slaan. De politie toog op pad en vond in genoemde taveerne een bekende Heldersche accordeonnist. die in derdaad met oorlogsplannen rondliep. Hij werd medegenomen en ter ontnuchte ring opgesloten. IvLEIN" GOED. Diverse bekeuringen werden gegeven voor het rijden zonder licht, voor het niet bezitten van een belastingplaatje en voor het laten staan van een handwagen zonder toezicht. TREIX-IN'CIDEXTEX. Enkele reizigers, die zich bevonden in den trein, die om 4.43 namiddag uit Den Helder vertrekt, werden gisteren „verrast" 'door de sensatie, dat plotseling een groote steen door de ruit vloog. Dat was ter hoogte van het Tuindorp. Voorts vermist iemand een blauwe regen jas. die hij in den trein gehangen had. Een onderzoek wordt ingesteld. JMAacK nieuwe Onder zeer groote belangstelling, vooral ook van de militaire bezetting, is Zaterdag middag op de Algem. Begraafplaats te Den Burg het 5-jarig zoontje van den heer Agter ter aarde besteld, dat Woensdagmiddag bij het noodlottig auto-ongeval op den Waalderweg •op zoo'n droevige wijze om het leven is ge komen. Ten huize van den heer Agter werd het woord gevoerd door Cand. Wouda. Op de Steenenplaats werd bij het verlaten van de woning van den heer Agter door militaire chauffeurs den militairen groet gebracht, later weder op het kerkhof. Niet minder dan 12 bloemstukken bedekten de kist of werden mee gevoerd in den stoet. Hierbij merkten wij er o.a. een op van de Troepen Texel, Off. mil. auto-brig. v. d. chauffeurs, van de Zondags school Obadja en verder verschillende van buren en vrienden; ook was er een bij van zijn vriendje. Bij de geopende groeve werd eerst het woord gevoerd door den heer Agter. Spr. bracht aan allen dank, die zijn zoontje in zijn korte levens jaren met zooveel liefde hadden omringd; ook dankte de heer Agter voor de groote belang stelling bij het overlijden ondervonden. Verder werd gesproken door Ds. v. d. Leer, Geref. predikant van Öosterend en door een van de officieren van het Leger des Heils. (Het optreden van dezen laatsten spreker stond, naar wij vernemen, in verband met het feit, dat het overleden knaapje als trouwen bezoeker van bijeenkomsten van het Leger des Heils de harten van de leiders der groep Texel had weten te winnen). Naar aanleiding van het uit de „Ind. Cou rant" van 26 Maart overgenomen stukje over de toelating van een buitenlandschen fotograaf aan boord van den kruiser „De Ruyter", schrijft men van marinezijde aan het „Bat. N.B.": Gebleken is, dat de commandant van Hr, Ms. „De Ruyter" voor het maken van enkele opnamen van de plechtigheid van beëediging van eenige officieren op 4 Maart j.1. het hoofd van het foto- en filmbedrijf bij den propa ganda- en voorlichtingsdienst der zeemacht had verzocht aanwezig te zijn. Daar deze foto graaf door omstandigheden verhinderd was, is de plechtigheid door een plaatsvervanger opgenomen. Uit het bovenstaande moge blijken, dat het vermelde in genoemd artikel, dat een foto graaf door enkele betrokken officieren zou zijn aangezocht, onjuist is, evenals de zin snede, dat de fotograaf links en rechts allerlei foto's nam, zonder dat er een haan naar kraaide. OVERLEDEN: W, J. Bruggeman 8 j. (m.); S. Woldringh, 47 j. (m.) BEVALLEN: A. van der KooiBraaksma, d.; W. CijsouwMinderhoud, d. ONDERTROUWD: G. M. de Groot en H. Lienos. de twee nieuwe kruisers De Zeven Provinciën en Eendragt, en van eenig kleiner materieel. Voor deze vergrooting zijn de gelden reeds aangevraagd. Worden nu de slagkruiserplannen uitge voerd, dan is deze uitbreiding onvoldoende en komt een uitbreiding van het bestaande complex aan de orde van belangrijk grooter conceptie. Verder is noodig de uitbreiding van het Marine Etablissement, al die werkplaatsen, die noodig zijn voor aanmaak van munitie, torpedo's, voor het uitvoeren van reparaties, enz. Ook daarvoor zal nog heel wat gebouwd moeten worden. Voor al deze werken zijn de plannen reeds geheel gereed. Eén punt verdient nog de aandacht: de ver dediging van Soerabaja als marinebasis. Hier voor is, zooals bekend, in het slagkruiserplan 15 millioen aangevraagd. Men moet dit cijfer echter niet afzonderlijk zien, doch in het ver band van reeds bestaande plannen of in uit voering zijnde verdedigingswerken, zooals trouwens ook verschillende andere onderdeelen van het slagkruiserplan. Deze 15. miUioen zijn zuiver additioneel in het verband van de verdere uitbreiding van de vloot met drie slag kruisers. Dat intusschen deze uitbreiding van de ver dedigingswerken ook uitbreiding van enkele legeronderdeelen te Soerabaja met zich brengt spreekt vanzelf. Er is heel veel duisters in de Situatie van heden. Wij weten niet in welke richting de oorlog zich eventueel zal uitbreiden, noch wat er waar is van de verrichtingen der oorlog voerenden, noch waarom bepaalde daden tegen neutrale mogendheden worden onder nomen. We leven in vele opzichten in den tijd van het vraagteeken. En het is verstandig zich maar niet over te geven aan alle moge lijke gissingen, die voor het grootste deel louter op fantasie berusten en die de gemoe deren van veel menschen verontrusten. Bijna acht maanden woedt de oorlog nu reeds en gelukkig is de positie van ons land er niet slechter op geworden. Ten eerste is onze ver dediging beter op peil gebracht en ten tweede mogen we gelooven, dat de animo om ons land in het conflict te betrekken, nog even gering is, als bij het uitbreken van den oorlog. We willen het nog anders zeggen: de betee- kenis van onze neutraliteit is voor de oorlog voerenden nog even belangrijk als in Septem ber van het vorig jaar. Alleen het verliezen van zijn bezinning zou tot daden kunnen lei den, die ons land in gevaar zouden kunnen brengen. Van het oorlogsfront is weinig nieuws te vertellen. We mogen wel aannemen, dat de oorlogsberichten nog even leugenachtig zijn als drie, vier, vijf maanden geleden. Wie het hardst durft te liegen „behaalt" de grootste successen. Men doet dus ver standig al het oorlogsnieuws met een flink korreltje zout te nemen. Dat is daarom ook goed, omdat men dan minder onge rust behoeft te zijn over successen door een bepaalde partij behaald, over dreige menten in een bepaalde richting geuit. Er is veel, dat reden geeft tot veront rusten als men het neemt zooals het ons wordt opgediend, maar dat we schouder ophalend voor kennisgeving aan kunnen nemen, als we, door de ervaring geleerd, er geen al te groote waarde aan hechten en maar eens afwachten, wat er van al die voorspellingen en dreigementen zal komen. Rustig en vastberaden, zoo heeft de minister-president onze houding aan bevolen. En-dat is een goede raad geweest, die we niet in den wind moeten slaan. Een vraagteeken kunnen we ook zetten achter het zinlooze beschieten, door Duitsche vliegtuigen van Nederlandsche visscherssche- pen. Het is nu weer de Erin 12 geweest, die deze onaangename ervaring op zee heeft op gedaan. „Ik weet werkeljjk niet, wat de Duit- schers daar nu mee voor hebben," zoo heeft de schipper gezegd en dat is ons ook een vol komen raadsel. Als een schip nu toch van onder tot boven met de kenmerken van het neutrale land is beschilderd, als de naam van het, land in groote, duidelijke letters is ge schilderd, wat voor waanzin is het dan, zoo'n schip en zijn bemanning onder mitrailleur- vuur te nemen? Wellicht zal de Duitsche re geering niet op de hoogte zijn van de daden van haar vliegers. Maar een duidelijke in structie lijkt ons toch wel wenschelijk, zoo dat dergelijke „vergissingen" niet zoo her haaldelijk meer kunnen voorkomen. tywd nieuws Waal yaan w-e, Pieeti Aquarium Zoöl Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30 17 u. Zaterdags van 912 uur. Natuurhistorisch Museum, le Vroonstraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien den eersten Zondag van elke maand van 35 uur en den eersten Woens- aag van 810 uur. BIOSCOPEN: Kialto, Spoorstraat, acht uur: Goodbey Mr. Chips. rivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: Het Avontuur vanden zwarten Havik en Demonen der Renbaan. Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: Wat heb je aan een man en Grens Inci denten. Donderdag 25 April. Casino, 8 uur: Uitvoering „Harmonie". behoeft geen onding te zijn. Ga naar WERNER CRONE, Koningstraat 29 6 goede pasfoto's slechts 75 ets. Barometerstand Den Helder: Maximum temp. lucht: Temp. 8 uur: Wind: richting O.; kracht: Licht op: 765,2 12,1 7,0 4 7.40

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5