Britsch-Russisch handelsaccoord te verwachten Confributieverhooging Luchtgevechten in het Westen Mussolini spreekt Twee Britsche stoomschepen gezonken Dc wereldtentoonstelling te Rome Duitschland koopt weer eieren voor Ziekenhuisverpleging Marktberichten Huiszoeking bij de Zweedsche Nazi's Russische vertegenwoordigers in Finland aangekomen Uitbreiding Russische handel op de Balkan Rusland vreedzaam aan 't werk Britsche duikbooten behouden binnen BEKEND UITVINDER OVERLEDEN Klein meisje als „geveltoerist" Verhoogde binnenlandsche waakzaamheid GEEN BEZOEK MEER AAN SCHIPHOL Mengvoer voor erwten De „BURGËRDIJK" toch getorpedeerd 1 ENGELAND ECHTER ZÉÉR KOEL GESTEMD. RUSLAND KAN WEL BELANG RIJKE GRONDSTOFFEN KRIJGEN MITS ER WAARBORGEN WOR DEN GEGEVEN, DAT ZE NIET IN DUITSCHE HANDEN VALLEN. Zooals men weet heeft onlangs Rusland aan de Engelsche regeering een aanbod ge daan om onderhandelingen over een Britsch- Russische handelsovereenkomst aan te knoo pen. De Russische ambassadeur Maiski heeft nu Zaterdagmiddag een bezoek gebracht aan minister Halifax, zoo meldt U.P. Minister Halifax heeft Maiskv, medege deeld, dat de Britsche regeering zijn voorstel tot het openen van handelsbesprekingen heeft overwogen, en dat zij bereid is tot het voeren van besprekingen. Halifax heeft echter aan den Russischen ambassadeur óók verklaard, dat Brittannië stellige verzekeringen eischt nopens den Rus sischen handel met name wat betreft den Russischen wederuitvoer naar Duitschland. Dit wijst er volgens de U.P. duidelijk op, dat Brittannië thans bereid is aan Rusland be langrijke grondstoffen uit het Empire en Britsche fabrikanten te leveren mits er waar borgen worden gegeven dat zij niet in Duit- sche handen vallen. Halifax had er, naar van betrouwbare zijde wordt gemeld, aan toegevoegd, dat de Britsche regeering thans van Moskou gede tailleerde voorstellen afwacht voor een han delsverdrag. De Londensche correspondent van de N.R.C. schrijft in verband met deze besprekingen: Nogmaals wordt er in Londen den nadruk op gelegd dat alle toenaderingspogingen van Russische zijde komen. Hrieuit blijkt al da delijk, dat de geestdrift voor nauwer contact met het land, dat Finland heeft aangeval len, niet uitbundig is. Het eeuwige Britsche wantrouwen tegenover de „bolsjewiki" blijft op den achtergrond hangen, gereed om bij de eerste aanleiding naar voren te komen. De steek in den rug van Moskou om een verdrag met Berlijn te sluiten, terwijl er druk onderhandeld werd met Engeland en Frankrijk, zal trouwens niet licht worden vergeten. Schamper wordt hier opgemerkt, dat het wel een merkwaardige eigenschap van de Sowjets schijnt te zijn onderhande lingen aan te knoopen met den tegenstan der van den-gene met wien zij juist op be teren voet zijn geraakt. Er is dan ook geen sprake van. dat van het bericht ophef wordt gemaakt als een diplomatieken ne derlaag voor Duitschland, dat zoo hoog heeft opgegeven over de oeconomis-che sa menwerking. welke het van Rusland ver wachtte, terwijl Rusland nu een handels verdrag-met- En-geland wil sluiten, dat na tuurlijk gebaseerd zal zijn op het principe van blokkade vah Duitschland. Beide partijen hebben het wonnen ge- INVAL IN HET HOOFDKWAR TIER. EDITIE VAN HUN DAG BLAD IN BESLAG GENOMEN. Volgens een bericht uit Stockholm heeft de politie een inval gedaan in het hoofd kwartier der Zweedsche nationaal-socialis- ten en beslag gelegd op de editie van hun dagblad „De Zweedsche Volks socialist". wegens een daarin afgedrukt ar tikel, dat in groote letters het opschrift droeg: „De Noorsche tragedie de misslag der democratie." Dit artikel werd lasterlijk ten opzichte van de Noorsche regeering beschouwd. Er zijn geen arrestaties verricht. IN KROATIË ACTIE TEGEN DE VREEMDELINGEN. Havas meldt uit Zagreb dat op de insti gatie van de autoriteiten te Belgrado de politie van het Banaat Kroatië hebben be sloten geen verblijfvergunningen meer aan vreemdelingen uit te reiken. In verband niet deze maatregel wijst het blad „Jutarnji Lizt' er op, dat thans eenigc duizenden vreemdelingen te Zagreb vertoeven, die geen verblijfsvergunningen bezitten. Vreemdelingen, wier papieren niet in orde zijn, zoo vervolgt het blad, moeten over de grens wórden gezet of worden geïnterneerd. Ook zou inen strenge maatregelen nemen tegen Kroaten, die aan dergelijke vreemdelingen onderdak verschaf fen. Met betrekking tot de arrestatie en inter- neering van Stojadinowitsj, den vroegeren minister-president, verwacht het blad „Trgovinski", dat arrestaties zullen volgen van politieke vrienden van Stojadinowitsj, die eveneens in provinciesteden zouden wor den geinterneerd. Arbeiden en wapenen ls de leus van het volk. Italië heeft gisteren het jaarlijksehe feest gevierd ter herdenking van de stichting van Rome en ter eere van den arbeid. Er werden verschillende betoogmgen georga niseerd, waarvan de belangrijkste in het kapitool gehouden werd. waar in aanwezig heid der Italiaansche vorsten prijzen voor letterkunde en onderscheidingen werden uitgereikt aan een aantal, intellectueelen en litteratoren. In het Palazzo Venezia presi deerde Mussolini een plechtigheid ter uit reiking van diploma's en medailles. De Duce hield een korte toespraak, waar in hij zeide: od het oogenblik heb ik u slechts één woord te zeggen: arbeiden en wapenen voor de grootheid eener natie, dat is de leus voor bet gcheele Italiaansche volk. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat gistermorgen een patrouille van acht jachtvliegtuigen ey vijandelijke for matie van twaalf Misserschmidt 109 ontmoet in de omgeving van Saarlautem. De Britsche vliegtuiggen vielen den vijand aan en twee vijandelijke vliegtuigen zijn om laag geschoten en men heeft ze op Duitsch gebied neer zien storten. Een derde Messer- schmidt werd gedwongen te dalen, blijk baar had de piloot de macht over het stuur verloren. In den middag is een andere patrouille slaags geraakt met een sterke vijandelijke formatie, een Messerschmidt 110 en een Mes- serschmidt 109 zijn omlaag geschoten, beide mannen kwamen op Fransch gebied neer. Een Britsch piloot, die licht werd gewond, is er in geslaagd zijn toestel veilig aan den grond te zetten, de overige Britsche toestel len keerden veilig naar hun basis terug. Flagrante tegenspraak. De Duitsche berichten vertellen het pre cies andersom. Hierin lezen wij: In het Westen werden ten Zuidwesten van Saar lautem en ten Zuidwesten van Bergzabern •vijandelijke verkenningsacties zonder ei-gen verliezen en met verliezen voor den vijand afgeslagen. In het DuitschFransche grens gebied kwam het in den loop van 20 April tot verscheidene luchtgevechten. Een eigen vliegtuig stortte tijdens een luchtgevecht neer Vijf vijandelijke toestellen van ver schillend type werden boven eigen en vij andelijk gebied door Duitsche jachttoestel- len en afweergeschut neergehaald. Een Duitsch tweemotorig vliegtuig is in Midden-Frankrijk door luchtdoelgeschut om laaggeschoten. De vliegers namen de vlucht in de velden. Zij werden evenwel achterhaald en gevangen genomen. Kort n-a tien uur zijn Zaterdagavond Duit sche vliegtuigen waargenomen aan de Zuid oostkust van Engeland. Men hoorde zwaar luchtdoelgeschut en zag veelvuldig zoek lichten. Twee jonge diplomatieke vertegenwoordi gers van de Sovjet Unie, n.1. de legatieraad Eliseief, 31 jaar oud en Popof, 23 jaar oud, zijn in Finland per vliegtuig geland. Hun taak schijnt te zijn de komst voor te berei den van-de overige Sovjet-vertegenwoordi- gers en hun huisvesting in de groote pan den, waarvan alle ruiten gesprongen zijn, tijdens 't bombardement van Helsinki door de Russische luchtmacht EENIGE SLACHTOFFERS. Twee Britsche stoomschepen, de „Mersey" en de „Hawnby" zijn naar gemeld wordt ■gisteren aan.de zuidkust van Engeland ge zonken. Het vrachtschip Hawnby (5.404 ton) is na een ontploffing gezonken. De 39 opvarenden werden opgepikt door den pinas. Zeven man van de Mersey (1037 ton) zijn naar een ziekenhuis overgebracht, waar een hunner later is overleden. Een ooggetuige heeft verklaard, dat zich een geweldige ontploffing had voorgedaan en dat de Mersey was verdwenen, toen een groote waterzuil door de lucht schoot. Volgens een latere mededeling zijn negen man van de Mersey aan land gekomen. Twee zijn sindsdien overleden. Elf opvaren den, waaronder de kapitein, worden ver mist. Men verwacht in goedingelichte politieke kringen, zoo meldt U. P., dat de handels besprekingen tusschen Joego-Slavië en Rus land weldra gevolgd zullen worden dpor economische besprekingen tusschen Moskou en andere Zuici-Europeesche hoofdsteden, waaronder Boedapest, Athene en Sofia. Vol gens deze kringen hebben Duitschland en Italië thans hun volle goedkeuring aan de ontwikkeling van den handel tusschen Rus land en den Balkan gegeven. Volgens gewoonlijk goedingelichte Duit sche kringen is de goedkeuring tot een der gelijke economische samenwerking bereikt, nadat de Russische ambassadeur toen hij onlangs uit Moskou te Berlijn was terugge keerd, naar verluidt aan von Ribbentron een boodschap van Molotoff overhandigd heeft, waarin deze de mogelijkheden voor het uit breiden van den handel van die drie landen op den Balkan, opsomt. GRAAN-PRODUCTIE ZAL WORDEN UITGEBREID. Een Zaterdag gepubliceerd Russisch de creet bevat een aantal maatregelen, welke beoogen den graanoogst in Siberië en Ka- zakhstan aanzienlijk en binnen korten tijd reeds te ontwikkelen. De graanproductie heeft Ln deze gebieden in 1938 4 millioen ton beloopen. Zij zal in 1943 30 millioen moeten worden. Ook zijn maatregelen genomen om de op leiding van landbouwkundigen uit te brei den. Twee Britsche onderzeeëers, de Truant en de Triton zijn thans, aldus Reuter, na hun operaties in het Skagerrak en het Kattagat op hun basis teruggekeerd. Naar vernomen wordt heeft de Truant, alvorens den Duitschen kruiser Karlsruhe te torpe- deeren, zich een weg gezocht door een groot mijnenveld. Na het torpedeeren van den kruiser bleef de onderzeeëcr op den bodem van het Skagerrak liggen, terwijl met diep tebommen naar hem werd geworpen. De Triton heeft vier Duitsche transport schepen getorpedeerd. Twee millioen staatsbijdrage voor de Amerikaansche inzen ding. De Senaat der V.S. heeft een crediet van twee millioen dollar goedgekeurd voor deel name aan de wereldtentoonstelling in Rome. Op 85-jarigen leeftijd is Charles Sumner Tainter overleden. Hij was een medewerker van Graham Bell, den uitvinder van de telefoon. Hij heeft verscheidene verbéterin gen aangebracht aau de eerste gramofoons en heeft, de dictafone uitgevonden. Ook houdt men hem voor den vader van de spre kende film. Wonderlijke goede een valpartij. ailoop van Een geval, dat zich ernstig deed aanzien doch wonderlijk goed is afgeloopen. heeft zich Zaterdagavond te Amsterdam afge speeld. Een zesjarig meisje klom in de ven sterbank van de derde étage door het open staande raam. Voorbijgangers merkten de kleine op en begrepen dat deze klauterpartij op een valpartij moest uitloopen. In allerijl werden bij de buren jassen gehaald en vormde men een kring. Men had goed ge zien. enkele oogenblikken later tuimelde het meisje omlaag en werd in de jassen goed opgevangen. HET EERSTE HEIDEVUUR. Brand in de vennen van Oister- wijk. Om half twaalf gisterochtend is brand uit- gehroken in de Belversehe vennen. Ongeveer vijf H.A. bosch en heide zijn verbrand. Mi litairen en de boschbrandweer, die ontbo den waren, hadden een uur later den brand bedwongen. Omtrent de oorzaak is niets bekend. VLIEGTUIGONGELUK IN ITALIË. Een Italiaansch vliegtuig heeft Zondag wegens motordefect een noodlanding moe ten maken in de buurt van Trapani. Het toestel sloeg over den kop en de beide in zittenden kwamen om. Binnenlandsche vijand moet meedoogenloos bestreden. In bevoegde kringen in Den Haag zegt men, dat nu de staat van beleg is afgekon digd, de autoriteiten niet van zins zijn, half werk te verrichten. Dit geldt speciaal voor de bestrijding van den binnenlandschen vij and. Zonder veel opzien worden de huiszoe kingen voortgezet en volgens de Tel. zou veel bezwarend materiaal zijn gevonden. De minister van justitie laat zich voortdurend op de hoogte houden. Als geheel zal de be volking weinig van den nieuyven toestand merken. Preventieve censuur op de pers ligt niet in de bedoeling. Consequentie van de staat van beleg. Nu de staat van beleg is afgekondigd is de consequentie daarvan ten aanzien van de liAjithaven Schiphol, dat deze voorloo- pig niet voor bezoekers toegankelijk is. ALLE ERWTEN VAN NIEUW GESCHEURD GRASLAND OVERGEVEN. Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat indien op na 1 September 1939 ge scheurd grasland erwten worden gezaaid, men niet zooals eerder gemeld 1/3 van de opbrengst voor eigen gebruik mag behou den. maar men de geheeie otórengst ter overneming zal moeten aanbiecfen, waarna een extra hoeveelheid mengvoeder overeen komende met 1/3 van de opbrengst zal worden beschikbaar gesteld. Uiteraard geldt dit alleen voor die landbouwers, die het gescheurde of te scheuren gras-land hebben doen goedkeuren door den productie commissaris en geen nieuw grasland ter vervanging van het gescheurde grasland hebben aangelegd. VERRASSEND SLOT NA BEWO GEN WEEK. OOK ENGELAND NEEMT WEER AF Deze voor onzen eieren-exporthandcl bewogen week heeft een verrassend slot ge kregen. De inkooper voor Nederland \an de officieele Reichsstelle für Geflugel, die Maandag j.1. ht koopen van eieren niet wilde voortzetten, alvorens een bevredigen de regeling, d.w.z. een verruiming, zou zijn verkregen in zake de plotseling door onze regeering ingestelde maatregel tot het afge ven tan wekelijksche contingenten naar de twee oorlogvoerende landen en daarna naar Duitschland vertrok, is thans teruggekeerd en heeft zijn aankoppen hervat, waarbij werdt vastgehouden aan de door de Ned. Centrale voor Eieren en Pluimvee vastge stelde hoeveelheid. Echter zal de Reichs stelle in de volgende week slechts koooster zijn van kleine hoeveelheden versche eiren. Verder heeft de Ned. Centrale aan de exporteurs medegedeeld, dat er deze week zeer waarschijnlijk nog wel eenige ruimte in de toegewezen contingenten ter versche ping tot en met Dinsdag naar Engeland aanwezig zal zijn. Wanneer men derhalve in Engeland een gegadigde voor een partij eieren heeft, dan kan men daarvoor toe stemming aan den Centrale vragen, het geen reeds in verscheidene gevallen heeft plaats gevonden. Te gelijk heeft men. vol gens het Hbl., den indruk gekregen, dat men met deze toestemming vrijgevig zal zijn, hetgeen trouwens ook voor de hand ligt, daar liet onder de huidige omstandig heden méér dan ooit geboden is. onze ex portmogelijkheden zooveel mogelijk uit tc buiten. Verrassend is verder, dat als nieuwe ge gadigde voor een groot quantum eieren zich 1hans ook het British Food Depart ment heeft aangediend. Het zond, gelijk cie Duitsche Reichsstelle reeds eenige.» tijd ge leden deed, een eigen vertegenwoordiger naar Amsterdam. Te Zecbrugge is, naar het Vlk. verneemt, de treiler Zcebrugge 15 „Blanche Margue- rite", eigenaar J. de Meester, aangekomen, met aan boord, naar medegedeeld wordt, het bewijs, dat de „Burgerdijk" wel zou zijn ge torpedeerd. Op 7 mijlen zuidwestvan het Engelsche lichtschip „Leesars", heeft de trei ler een tiental ijzeren tonnen opgehaald, die de paam „Burgerdijk" dragen en die zware en lichte olie bevatten. Door het onderzoek van de tonnen zou vastgeseld zijn, dat in èén ervan, waarin een gat was waar te nemen, een stuk van een torpedo zat. Het wrak stuk wordt ter beschikking gehouden van de Belgische autoriteiten. De heer Bruin, Oudkarspel, spreekt m, eigen ervaring en raadt de afd sterk aan zic"h te richten naar de aanwijzingen van den heer Stolk. Voor de algemeene vergadering op 4 Mei wordt aangewezen dc voorzitter, als plaats vervanger de heer Hart, Koedijk. j ««ft »-ni«cr>h i 1 Ion rlo hÜT/vnJ. i alkmaar Streekverband „Alkmaar" acht een controleerend geneesheer de eenige rem. Ziektegevallen stijgen sterk! Onder voorzitterschap van den heer L .1 v. d. Kuijl, Den Helder, had Zaterdag de algemeene jaarvergadering plaats van bo venvermeld streekverband. De opkomst was zooals gewoonlijk, zeer goed, 17 van de 23 aangeslotenen waren present. In zijn openingswoord raadt de voorzitter aan het model reglement zoo dat door de afdeelingen nog niet is ingevoerd, in ern stige studie te nemen Na de aanwezigen welkom te hebben geheeten, herdenkt hij het inmiddels overleden bestuurslid, den heer Kansen. De notulen van de vorige vergadering wor den goedgekeurd. Als controlcerend arts treedt sedert 1 Juli op Dr. Wirtz uit Amstqlveen. Als candidaten voor het hoofdbestuur zijn opgegeven de lieeren v. d. Kuijl en Rijs. Jaarverslag. Uit het jaarverslag memoroeren we, dat het aantal aangesloten vereenigingen van meerderde niet 2 door het toetreden van dc vereenigingen te Anna Paulowna en te Schagen De onderlinge operatiekas van 't streekverband voldoet aan de gestelde eischen. Dn mogelijkheid wordt overwo gen te verzekeren tegen alle specialisti sche hulp in de ziekenhuizen. De commissie heeft de kas gecontroleerd en alles in orde bevonden. De inkomsten inclusief saldo 1939 bedroegen f 147.02. de uitgaven f 136.76. hetgeen een saldo in kas geeft van f 1026 De rekening wordt goed gekeurd en den penningmeester gedéchar- geerd. De afdeeling Enkhuizen wordt opnieuw aangewezen tot het aanwijzen van een be stuurslid. Besloten wordt, dat iedere afdeeling één stem zal uitbrengen ongeacht het ledental Daarmee zijn-alle voorgestelde wijzigingen aangenomen. Beschrijvingsbrief. De heer Stolk, afgevaardigde van het hoofdbestuur noemt het verslag mager. Dit komt, omdat het heele bestuur demissionair is en derhalve geen nieuwe belangrijke za ken aanhangig zijn gemaakt. Hij dringt ern stig aan op aansluiting der afdeelingen bij het Onderling Risicofonds, aangezien onge lukjes met geldmiddelen altijd kunnen voor komen. Ten slotte vraagt hij de aandacht voor de afdeeling statistiek, waaruit blijkt, dat het aantal patiënten ner 1000 is gestegen van 20 in' 1928 tot 34 in 1938. g Dit cijfer is zeer hoog en op den duur moet het voeren tot contribu- tieverhooging. Het eenige middel om hiertegen een dam op te werpen is controle door een controleercnd ge neesheer. Hij geeft daarom de afdee lingen ernstig in beraad om niet te lang te wachten niet het zich aan sluiten bij den controle-dienst. I Hul i-i iv'jcviija, Dr Wirtz geeft verschillende bijzonderhe den omtrent het door hem verrichte werk waaruit de voordeelen der controle blijken! Na rondvraag sluiting. koegras JULIANADORP. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW, De afdeeling Den Helder van de HolL Mij. \an Landbouw hield in de zaal vaii het café „Prins Hendrik" \an den heer Doorn een 'ledenvergadering, die «.er slecht bezocht was. De voorz., de heer KÜ Hoornsman opent mee een woord van wel. kom. Dc secretaris, de heer J. Henderikx, leest de notulen, welke onveanderd vast- gesteld worden. Ingekomen stukken en medeeelingen: Er zijn 24 nieuwe leden gewonnen, zoodat er thans meer dan 90 leden zijn. \oor den productiecursus mag men weer een school lokaal gebruiken. Met het Dep. van Defen sie is gecorrespondeerd over de betalingen voor diverse vorderingen en er is nog steeds één lid, die zijn geld nog niet ont vangen heeft. De heer Zeeman van Sint Maartensbrug zal de leiding van den te houden Melkcursus weer op zich nemen. Men moet zich echter wat meer inspannen om deelnemers hiervoor te krijgenlr Deze cursus is zeer nuttig! Dit jaar is aange kocht 3500 Kg. bindertouw. Op de al-g. verg. te Amsterdam zullen de volgende vagen door de afgevaardigden gesteld worden: le. als er dit jaar weer hooi gevorderd wordt dat daar dan een be- hoorlijke stroorantsoeneerin-g tegenover ge steld wordt; 2e. als men graan moet leve ren dan is dat inclusief zakken, krijgt men echter kunstmest dan moet men f 1 sta tiegeld per zak geven. Wanneer men graan zakken terug krijgt zijn pe voor 2/3 gedeel tc kapot, en moet men ze weer laten ma ken. Dit is zeer onaangenaam en het duurt ook veel te lang eer men ze weer in bezit heeft; 3e. Ook met de voederdistri butie is men het niet eens; 4-e. Voor de melk dient dezelfde regeling getroffen te worden als voor het graan. Tot afgevaardigden naar de alg. verg. worden benoemd de heeren S. Erikis en H. Hoornsman. Bij de bestuursverkiezing wordt het periodiek aftredende lid S. Eriks herkozen en tot commissie nazien v, d. rekening worden benoemd de heeren .J Biersteker en J. C. Benii De heeren D. J. de Graaf Pz. en J. Bier steker hebben de rekening en verantwoor ding van den pennigmeester, den heer C. Maters nagezien en in volmaakte orde be vonden. De ontvangsten bedroegen f601.35, de uitgaven f 588.05. saldo f 73,30. Bij de rondvraag wordt door een lid dank gezegd aan het bestuur, in het bijzonder aan den seer. voor de moeite gedaan om de gelden van Defensie voor al het gevor derde uitbetaald te krijgen. Aangedrongen wordt om nog eens voor zakenverlof een aanvrage te doen. Daarna sluiting van deze bijeenkomst* W7ERI7VGEN COLLECTEN. Aan het plaatselijk comité van „Herwon nen Levenskracht" is vergunning verleend tot het houden eener collecte in deze ge meente op de a.s. tweede Pinksterdag. BURGERLIJKE STAND. Cvanaf 28 Maart t.m 16 April 1940). Geboren: Bernardus Lubbertus. zoon v. G. H. Reis en van S. Lubbers; Hendrikus, zoon van C. Boersen en van D. Bakker; Dignus Simon Rob. zoon van J. van de Vij ver en van A. Smit; Pieter Jelle. zoon van B. Poelman en van A Jongstra; Fokje Har- mina, dochter van Chr. Roos en van G. Kuiner; Rozalia Maria Colleta, dochter van D. Hendriks en van C. de Busseher; Fokke Pietrs, zoon van S. Dam en van J. J. van der Veen. Ondertrouwd: J. Klein en A. Tijsen; A. Kok en M. A. Timmerman; K. Bakker en G. Kuut. Gehuwd: J. Kuit en T. van Dijk. Overleden: S. Rotgans, 42 jaar, echtge noot van A. Tiissen; N. Hakvoort, 20 jaar; M. A. de Greef, 5 maanden. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. Douma van Sneek; A. Sturk van Den Helder; J. Willeboordse v. Rotteram; R. Kooij van Wieringerwaard; H. Bodde van Vlagtwedde; S. de Haan van Franeker; F. Meinetten van Odoorn; N. Koorn van Amsterda; G. Kiers van Den Helder; M. Vlaanderen van Zd. en Nrd Schermer; J. Cornelisse van Wieringereer; J. Goederee van Odoorn; P. Hovius van Baarn; J. Baron van Den Helder; W. Oost en T. Oost van Emmen; J. Gelijk van Em* men; J. van Oord van Werkendam. Vertrokken:: J. van Eerden naar Alkmaar M. F. Snijder naar Den Haag: J. Ansink n. Wieringermeer; P. J. Smit naar Wieringej- meer; M. Elzinga naar Baradeel; R. B05" boom naa Den Haag; H. Stubbe nar Wie ringermeer. BENOEMD. De heer E. Boekei te Medemblik' is be' noemd tot penningmeester van de afdeeling Wieringermeer en randgemeenten van den Ned. Aannemers- en Patroonsbond voor de Bou wbedrij ven. ALKMAAR, 20 April. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder- kwartier. Aanvoer: 400.000 kipeieren 3-2o —4-20, kleine 3.15—3.25 per 100 stuks. ALKMAAR, 22 April. Veemarkt. 120 vette koeien f 110 -300, 3 graskalveren f 45—75. 350 nuchtere kalve ren f 615, 14 vette schapen f 2036, 203 vette varkens 57—63 ct. per Kg., handel redelijk. 0P LANGENDE. 22 April. 2800 kg. men 120—220; grove 210—270: 7(00 kg. peen loO210; 125 kg. kroten 180: 400 kg- gele kool 6; 5500 kg. d. witte kool 490—540. noó>?OI\?SCHARWOrr"7- 22 April •rnn f' .Pl' eigenheimers 180210; riL„K'J',en 21n—230; drielingen 180; gro- xe "0—280; 6300 kg. peen 150—240; 15300 kg D. witte kool 530—570.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 8