Gewichtig! „Golden Boy ROODE STER WAT <SE¥SM Pi iD©SC©PEINI? Stemt afop den K.R.0. L XeietlcA riieuuM T prebihhfurten Wiü. SeeMdt Engelsche stoffen Rialto Theater iOO jaat J/edctlandicAe tfcAecfwaatt Tivoli Theater Joan Crawford in een ijsrevue-film Afscheid van den heer H* Lastdrager Jubileum op „Fort Erfprins ZOMERSPROETEN? Drogisterij Steinberg, Keizerstr. 47-49 Rolschaatsen, tijgers en spionnen Bouwvergunningen Ingekomen personen Vertrokken personen De Koog 't Warenhuis opnieuw gemoderniseerd Den Hoorn Een nieuwe correspondent Er is gewoon Krentenbrood en er is Krentenbrood van Krigee v. Galenstraat 71 tt Amerika telt vele „golden boys". „Golden Boys".., dat zijn de jongens, die door al dan niet gewetenlooze mana gers opgevoed worden tot boksers. Dat zijn jonge menschen, die boksbloed hebben en door experts opgekweekt wor den tot geldmakers. Dat zijn de vechters, die in de ring hun eigen brood verdienen en dat van anderen... met het neerslaan van tegenstanders. Amerika... het had en het heeft vele van deze „golden boys" en zoolang een millloenenvolk zich nog fabelachtige en- trée's getroost om gevechten te zien van man tegen man, kampen op leven en dood alleen terwille van een titel, zoolang zul len in Amerika de golden boys blijven be staan, net zoolang als in Spanje de torea dors der stierengevechten. Dit is het verhaal van den jongen Ameri kaan, van Italiaanschen bloede, die zijn car rière als violist opgaf teneinde het meer lu cratieve beroep van beroepsbokser op te ne men. Het verhaal van snelle ring-promotie, doch een carriere die bijna alles in hem, wat tot het goede in een mensch behoort, verloor. Velen zullen zich ongetwijfeld nog het ge lijknamige tooneelstuk herinneren. Onwille keurig maakt men vergelijkingen, welke door gaans evenwel ten gunste van dit tooneel stuk uitvallen. Hetgeen niet beteekent, dat deze film geen rolprent zou zijn van meermalen zeer bijzon dere kwaliteit. Hoe ware dit mogelijk met een artistieke leiding van iemand als Rouben Mamoulian, die de film vervaardigde en er een zeer spannend product van wist te maken. Men krijgt enkele, zeer geslaagde opnamen te zien van de Italiaansche familie van den „golden boy". Uitstekend zijn de vader, diens vriend, en dochter getypeerd. De opnamen van de managers, die bij de bokswereld behooren, zijn eveneens met veel realisme weergegeven, terwijl tenslotte de bokswedstrijden (speciaal de laatste) aan de werkelijkheid niets afdoen. Adolphe Menjou speelt in deze film weer een van die merkwaardige „tweede-plan" rol len. Menjou, hoevele jaren zien wij hem nu niet reeds op het witte doek, en steeds blijft hij dezelfde, bescheiden figuur. Ook in deze film, waaraan hij een apart cachet weet te geven. De vrouwelijke hoofdrol wordt vertolkt door Barbara Stanwyck en ook haar werk is vrij wel steeds gaaf te noemen. Een enkele maal daalt dit echter af tot het sentimenteele. Dit is eveneens het geval met het spel van Wil- liam Holden, den „golden boy", wiens spel wel ietwat naar het theatrale zweemt. Er zijn echter vele scènes, die van groote dramatische kracht getuigen en zelfs scènes, die men niet spoedig vergeten zal. Telkens weer speurt men de meesterhand van Ma moulian. die de spelers keer op keer wist te inspireeren tot het geve.n van het beste wat in hen was, en die zoowel qua interieur als qua sfeer een uitnemende prestatie wist te bereiken. Een goede film, niet zonder fouten, doch die als typisch Amerikaansche uiting onge twijfeld velen zal weten te boeien. Zondagmiddag van 13.00 tot 13.20 uur Fred. Thomas bespreekt het stan daardwerk van dr. M. G. de Boer Een uitgave van N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. DE BOER Jr. Verkrijgbaar in den boekhandel Er is is een periode geweest, dat men min stens een paar maal in een jaar een revue film kon bewonderen, de eene al grooter van opzet dan de andere. Maar ten slotte werden de bioscoopbezoekers toch een weinige beu van dit revue-gedoe en men heeft dan ook in Amerika begrepen, dat wanneer men weer een revue verfilmde, deze in alle opzichten moest afwijken van het tot nu toe geprodu ceerde. In de film „Sterren gaan naar Hollywood" is dit bereikt. In de eerste plaats geeft deze film weer een boeiend, aantrekkelijk en goed volgehouden gegeven van een jong trio van schaatsenrijders, waarvan het meisje haar groote kans krijgt bjj een filmindustrie in Hollywood. Het is eigenlijk een levensgeschiedenis ge worden van deze drie menschen, die dank zij het feit, dat het meisje nu niet direct een groote ster op het gebied van schaatsenrijden is, geen kans krijgen om een behoorlijk enga gement te krijgen. Het geeft vervolgens op een juiste wijze weer de kleurige, bonte sfeer van het veeleischende Amerikaansche variété leven en als climax, de kans, die de achterge bleven en op het meisje verliefde jonge man krijgt door zijn fantasieën van een modern ijsballet, een Ziegfeld sprookje van op het ijs gedanste verhalen, te verwezenlijken. En juist dit laatste is bijzonder goed ver filmd. Schitterend zijn de opnamen van dit ijsballet. En het is een genot om deze staal tjes van schoonrijden, een Sonja Henie waar dig, gade te slaan. Het geeft wonderen van glijdende gratie en bijzondere acrobatische vlugheid, waarnaar men met intens genoegen kan kijken. En hierdoor wordt deze film vooral een van het goede soort, doordat Joan Crawford, die nog steeds niets van haar aantrekkings kracht op het publiek verloren blijkt te heb ben, een hoofdrol vertolkt. En daarnaast nog twee sterren, die vooral in het afgeloopen jaar zich vele bewonderaars hebben veroverd, n.1. de charmant-onhandige Jimmy Stewart en de temperamentvolle Lew Ayres. Voor de pauze draaide een uitstekende sen satiefilm „De wereld, waarin wij leven". Deze film heeft als inhoud een gerechtelijke dwa ling, die er bijna toe leidt, dat twee jonge menschen op den electrischen stoel hun leven moeten eindigen. Deze twee menschen worden n.1. beschuldigd van een overval, waarbij en kele menschen werden gedood. En ondanks het feit, dat er diverse bewijzen binnen ko men, die zoowel de officier van Justitie als het hoofd der politie van het tegendeel moe ten overtuigen, komen zij niet eerder vrij, dan enkele uren voordat de executie een feit zou worden. Een film, die van begin tot eind bij zonder spannend is en waarin Henry Fonda en Maureen O'Sullivan goed spel te zien geven. in het voorjaar: de Inwendige organen. Dloed en darmen zui veren, VERSTOPPING, overtollig vei, aambeien, 'beumatische pijnen doen verdwijnen, slakken en giftstoffen uit het lichaam verwijderen door een grondige kuur met Dr. Schieffer's Stofwlssellngzout. De weldadige wer king is verrassend Flacon f 1.05, Dubbele llacon I t.75 bi) apotheken en vekdrogis'en De in de Heldersche sportwereld en vooral in die der wandelsport, alom bekende heer Last drager, gaat wegens overplaatsing naar Am sterdam, per 1 Mei onze stad verlaten. De gezamelijke Besturen der plaatselijke wandelsportvereenigingen hadden gemeend, dit afscheid niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan en zoo werd den vertrekkende op een ge combineerde Besturenvergadering, nog eens de welverdiende lof toegezwaaid voor het vele, dat hij in het belang der Heldersche Wandel sport heeft gedaan. Op een algemeene vergadering van de Wan- delsportvereeniging „De Zilvermeeuw", van welke vereeniging de heer Lastdrager een reeks van jaren Voorzitter was, werd hem bij monde van den plaatselijken official, den heer H. J. A. Lücker, de zilveren penning van den Noord- Hollandschen Wandelsport Bond aangeboden, terwijl hij namens de leden van „De Zilver meeuw" een keurig bureauklokje ontving en hem het Eere-Voorzitterschap der .Vereeniging werd aangeboden. Behalve Voorzitter van „De Zilvermeeuw", was de heer Lastdrager Secr.-Penn, van de afd. Den Helder der Harm. Lich. Ontwikkeling, Secr. der afd. Alkmaar en Omstreken van den Bond van Personeel bij de Rijksbelastingen en maakte hij o.a. ook deel uit van de plaatselijke Transportcolonne van het Ned. Roode Kruis en van de Burgerwacht. ft Er was eens een schilder in Laren Die de kunst aan 't plezier wilde paren. Roode Ster, zeldzaam zacht. Deed hem daaglijks de kracht Voor zijn kunstvollen arbeid vergaren. Zeldzaam zacht en licht in de pijp! Dezer dagen werd de zilveren medaille voor 24 jaar trouwen dienst uitgereikt aan den fourier J. Kok van de le Depot-Compagnie van het Regiment Kustartillerie. Daartoe wa ren de in het fort gelegerde troepen opgesteld op de binnenplaats van het Fort Erfprins, onder bevel van den len luitenant C. Harms. Om 10 uur 's morgens arriveerde de jubilaris met zijn echtgenoote, kinderen en familie, waarna zij door den sergeant Tiegelaar naar de voor hen bestemde plaats werden begeleid. Daarna arriveerde de kapt. A. H. D. Smaal, gevolgd door den fung. luit.-adj., de s.m.a. A. J. Timmers, op de binnenplaats. Na het gebruikelijke ceremonieel leest de s.m.a. Timmers het betreffende besluit voor, waarbij de zilveren medaille aan fourier Kok wordt toegekend, waarna kapt. Smaal hem het eeremetaal op de borst bevestigt. In een kernachtige toespraak herinnert de kapitein er aan, hoe fourier Kok, ook onder de moeilijkste omstandigheden, zijn plicht ver vulde. Vooral in de achter ons liggende span nende tijden is zulks meer dan eens gebleken. Namens de officieren overhandigt spreker een kleine zilveren draagmedaille. Hierna vindt het défilé plaats, waarna de troep inrukt en de Öfficieren, onderofficieren raals en soldaten zich in de zitkamer van de en eenige vertegenwoordigers van de korpo- o.o. verzamelen. Nadat allen den jubilaris, mevrouw Kok en familie gefeliciteerd hebben, verzoekt s.m.a. J. Timmers het woord. Spreker gewaagde van de goede samenwerking, die er onderling is, ook tusschen hem en fourier Kok en van de hulpvaardigheid, die elk van Kok ondervindt. Op geestige wijze vertelt hij daar eenige bij zonderheden van. Namens de onderofficieren biedt spreker een rooktafel aan. De korporaal Van Twisk, sprekende namens korporaals en soldaten, brengt zijn gelukwen- schen over en biedt bloemen aan. Fourier Kok dankt allereerst kapt. Smaal voor de waardeerende woorden tot hem ge richt en voor de hem namens officieren aange boden medaille. In enkele welgekozen woorden dankt hij de collega's voor de attentie aan zijn vrouw gebracht in den vorm van een bloemen hulde, voor het mooie hem aangeboden cadeau en niet het njinst voor de steeds betoonde kameraadschap. Hij dankt voorts de korporaals en soldaten voor de gelukwenschen en bloemenhulde, waarna hjj allen verzoekt zich te verzamelen in de onderoff.-cantine, teneinde nog eenige oogenblikken gezellig samen te zijn. Van onderstaande lettergrepen moeten 19 woorden gevormd worden, waarvan de eerste en laatste letters, van boven naar beneden gelezen, een regel vormen van een sneldicht van Cornelis Huygens. (IJ is één letter). a - a - be - both - ce - ceen - co- de - de - dig - do - e - e - ei - en - er, - ex - fay - ge - gel - gens - gum - ho - jas - ka - la - la - le - li - lid - ma - ma - ma - mi - misch - mo - mijn - na - na - naai -ment - ni - no - no - noe - o- o- o-or- pel - po - pjjp - ra - ra - re - re - rjj - sa - si - the - ti - ti - val - ven - ver - vi - waar - (js. Omschrjjving. 1. Heester met welriekende bloesem. 2. Lust. 3. Naam, tijdens de stichting, van oude, Nederlandsche stad. 4. Stad in Spanje. 5. Vloek. 6. Machtsaanwijzer. 7. Stad in Zuid- Af rika. 8. Vraag om ondersteuning. 9. Be hoort bij ontbijtservies. 10. Eilandengroep in Oost-Indië. 11. Bepaalde verhouding. 12. Spaarzaam. 13. Soort plateel. 14. Arabier. 15. Wintervermaken. 16. Tot een volk behoo- rende. 17. Namaak edel metaal of edelsteen. 18. Hypothecaire term. 19. Onderdeel van een muziekinstrument. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal. 1. Stem; 5. Soter; 10. Troon; 12. Bora; 13. E.E.; 14. Ria; 16. E.N.O. 17. Remt; 19. Kenau; 21. Meiveld; 24. Zeer vrij; 26. Wezre (Wezer); 28. Aal; 30. Ido; 31. Ros; 33. Ba: 34. Ne; 36. Bon; 37. Glimp; 38. Kati. Verticaal. 1. ster; 2. Treem; 3. E.o.; 4. Mortier; 6. Ob; 7. Toendra; 8. Erna; 9. Raout; 11. Ni; 15. Aker; 18. Mezzo; 20. Elvas; 22. Veer; 23. Zwing; 25. IJlbot; 27. Edel; 29. Tani; 32. Ot; 35. Em.; 36. Ba. De prijs werd gewonnen door den heer: P. DE LEEUW, Jan in 't Veltstraat 27. Koop een potje ANTISPROET en U zult spoedig zien, dat dit middel afdoende is. Potjes 35 en 80 cent. Den Helder De „tijger" is dus heengegaan. Met gemengde gevoelens zal Den Helder de mededeeling in de krant ge- lezen hebben. Een deel zal het betreu ren den gevatten. dikwijls zéér geesti- gen, en altijd ad remmen Kantonrechter niet meer te mogen beluisteren, ook het deel dat iederen 2en en 4en Dinsdag van de maand op de publieke tribune aanwezig was en hunkerde naar de fiolen van toorn die deze rechterlijke magistraat uit wist te gieten over de hoofden van al dan niet ernstige over treders van de regelen van het Burger lijk Wetboek en een deel zal blij zijn, en wel dat deel, hetwelk eens een keer voor het justitioneele gestoelte moest verschijnen, zich reeds dagen lang voor genomen had het-den-Kantonrechter- eens-flink-te-zeggen" en tenslotte geen kans kreeg zelfs maar aan het woord te komen. fa, hij was een merkwaardig, een zeer bijzonder mensch. dien feitelijk nooit iemand heeft „doorgehad Zijn stem mingen en luimen veranderden a la minuteen het dient tot zijn eer gezegd te worden, dat noch Uw maatschappe lijke stand, noch Uw financieelen wel stand eenigen invloed op hem vermoch ten uit te oefenen. In dit opzicht was hij onkreukbaar en vrij van welken in vloed ook. De tijger exitalwéér een typische figuur uit de Heldersche samenleving. Tot zoover de Kantonrechter. Een ander onderwerp ter bespreking vormt o.i. de rolschaatserij, die sedert enkele weken in onze stad een vlucht heeft genomen, welke men zonder meer funest kan noemen. Speciaal geldt dit voor den Woensdag-, Zaterdag- en Zondagmiddagen, als ontelbare jongens en meisjes de asfaltwegen onveilig maken met het bedrijven dezer sport. Niets is ons verder dan de jeugd dit abele spel te misgunnen, maar het valt niet te ontkennen, dat het thans de spui gaten begint uit te loopen. Zoo zagen wij gepasseerden Woensdagmiddag op de Hoofdgracht een 10 a 15 tal jongelui bezig met rolschaatsen. Er kwamen twee auto's en de wijze waarop de chauffeurs moesten laveeren om tus schen deze rollende schaatsers door te komenwas zonder meer fantastisch. Dat loopt op ongelukken uit. Van daag of morgen ziet een chauffeur geen kans een der jongens te ontwijken. Laat ons hopen, dat ouders en politie gezamenlijk deze rolschaatswellust in meer getemperde banen kunnen leiden, opdat het verkeer zijns weegs kan gaan en het schaatsend kroost geen doodelijk gevaar meer loopt. Ten derde en tenslotte nog dit: dezer dagen reisden wij van Den Helder naar Amsterdam. In de coupé zaten een paar wildvreemde lieden. De een. ken nelijk een futter, vertelde interessante bijzonderheden omtrent de stelling Den Helder. Hij was er geboren en getogen en wist er heel wat van te vertellen. De meneer, tot wien dat alles gezegd werd, luisterde met open oor en en zei het zeer interessant te vinden om zoo te hooren hoe de forten om Den Helder waren gelegd. Nu zijn wij de laatsten om te beweren dat laatstgenoemde meneer een spion was. Maar wel zouden wij den ander een stommeling willen noemen. Tenslotte zijn wij, Heldersche burgers, allemaal semi-militairen. Zoo voel ik dat tenminste. En omdat wij dat zijn. is het noodzakelijk dat we op gezette tijden weten te spreken en te zwijgen. Vooral het laatste! Spionnage is een raar ding. Men heeft er geen idee van, hoe soms de meest onbeteekende mededeeling en, zaken die U zelf van hoegenaamd geen belang voorkomen, passen in een groote schakel van mededeelingen. U kunt dat natuurlijk niet weten. Van die goede raad: praat niet over die onderwerpen. De muren hebben oor en en die in treinen misschien wel luidsprekers! Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u. Ds. Kok. n.m. 3 u. Ringvergadering C.J.M.V. Waal, v.m. 10 u. Ds. v. t. Hooft. Den Hoorn, v.m. 10 u. de heer Starrenburg. De Cocksdorp, v.m. 10 u. ds. Salm, maandcollecte. Koog, n.m. 7.30 u. ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u., ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 u., ds. Gorter. Geref. Kerk. Den Burg, geb. Fanfare, v.m. 10 u., cand. Wouda. Den Burg, geb. Fanfare, n.m. 3 u., ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u., ds. v. d. Leer. Oosterend, n.m. 3 u., cand. Wouda. Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. 10.u. en n.m. 3 u. de heer Sijtsm^^an Leeuwarden. Leger des Heila. 7.30 v.m. Bidstond. 10.v.m. Heiligingsdienst. 3.30 n.m. Openlucht in Oude Schild. 7.30 n.m. Verlossingsbijeenkomst. J. J. van der Vlies, verbouwen van een voor gevel. W. S. Keyser, Waal, verbouwen van een woonhuis. J. Bas, Oudeschild, bouwen van een steenen bijkeuken. Johan M. Vroom, De Koog 175, van Brum- men A 154; Maarten C. van Veen, De Mok, van Den Helder, Buitenhaven 8; Elisabeth Mulder, Binnenburg, Den Burg, van Grootegast Opende D 15; Hendrik de Haan, Weverstraat 12, Den Burg, van Haren Rijksstraatweg 106; Trijntje Galjaard, geb. Groot en en 2 kinderen, van Haarlem, Minahassastraat 85. Trijntje Petronella Plaatsman, van Wever straat 49, Den Burg, naar Rotterdam, Raam poortstraat 45; Madeleine de Kind, van C 56, naar Den Helder, Ruyghweg 26; Garhardus Bos, echtgenoote en 5 kinderen, van H 98, naar Kloosterburen, Molenrij A 133; Marcelis Pad mos, van K 65, naar Amsterdam, Fred. Hendr. Plantsoen 40 II; Hermanus van Halen, van Binnenburg 8, Den Burg, naar Den Helder, Ceramstraat 29; Johannes E. Wabeke, van Weverstraat 7, Den Burg, naar Amsterdam. Stadionweg 37 bis. MAATKLEERMAKER Koningstraat 30 - Tel, 830 Het is niet voor het eerst, dat het Waren huis, waar de heer Wassing nu sinds drie jaar het bewind voert, in moderner „gewaad" werd gestoken. De veranderingen echter, die het de laatste maanden heeft ondergaan, ge ven het 't cachet van een groote stadszaak. De winkel is vergroot en door een practische indeeling en een geraffineerde verlichting, komen alle afdeelingen uitstekend tot hun recht. Iedere afdeeling heeft zijn eigen hoekje. Er is een afdeeling koloniale waren, rook- behoeften, foto-artikelen, schrijfbehoeften, souvenirs, hiushoudelijke artikelen etc. De winkel, ruim en licht, is in crème kleur ge schilderd en, zooals we reeds zeiden, door verschillende indirecte verlichtingen heeft men alleraardigste lichteffecten bereikt. Het zal een genoegen zijn hier zijn inkoopen te doen. Zoowel de architect als uitvoerders hebben eer met hun werk ingelegd, terwijl mevr. Wassink op practische wijze voor de bekleeding van toonbank en wanden zorgde. Het ontwerp voor deze veranderingen werd gemaakt door architect Igesz, het metsel werk werd uitgevoerd door den heer Boon, van Den Burg, het timmerwerk door den heer P. Eelman van De Koog, het schilder werk door den heer Boogaard en de electri- sche verlichting door den heer v. d. Vis, ook beiden van De Koog. Voor de ruime badafdeeling, op zij van den winkel, had men reeds nieuwe bezendingen ontvangen, de speelgoedafdeeling is ruim se- sorteerd. In de leesbibliotheek vindt men tal van goede boeken. Kortom, hier is een zaak, die getuigt van den frisschen geest van den eigenaar. Ook de galerjj voor den winkel zal het doen als de verlichting straks brandt en de kasten hun uitstalling hebben. Met de Pinksterdagen hoopt de heer Was sink zijn zaak gereed te hebben. Tot correspondent van onze krant is aan gesteld de heer D. Pool. Wij verzoeken vrien delijk de medewerking van vereenigingen om nieuws of uitnoodigingen aan het adres van den heer Pool te zenden. Prijzen 60, 45 en 30 cent

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6