MANTELS GE WILT BESCHUIT dat er over Uw zaak eeti rnco-mehJc op JococdL, tvctahfxftfy votA Awq/KM Xejcejt&cfi rueuwA, WxeJUerwzri tCawl'Cdty U ITRUSTING- JtlcwiM-Unifocfnto GELD IN HUIS Dat kost niets meer! Wijkbezorgers gevraagd Betrekkingen Te huur Te huur Te koop Te koo f Diversen Ingekomen personen Korps Mariniers Indië en Scandinavië Een jaar O. en O.-werk Oosterend Aardrijkskundig Genootschap Uit het politie-rapport Scheepvaartberichten DIRKJE GROEN, Salon MANSHANDEN PIET SCHMIDT, Ruyghweg 74 Voor een nieuw karpet. Gaat U natuurlijk ook naar Het Meubelmagazijn B. J. Quast en Zn., Weststr. 27-29 Juttertjes worden alleen geplaatst bij vooruitbetaling Wenscht U een Taxi? SANDERS E, Officieele mededeeling SCHILDER, GLAS! of BEHANGWERK] K. MEIJER, gesproken wordt? Herstellenden vinden in Verkade's beschuit, die uitmunt door vollen, zuiveren smaak, een even voedzaam als licht verteerbaar kostje. Officieele publicatie van het Departement van Economische Zaken. aangeboden aangeboden gevraagd aangeboden gevraag p. J. Kerstens. landarbeider, en echtgenoote, Dogeersvaart 55. Aaltje Kramer, Nieuwstraat 74.P. Vink en echtgenoote, Weststraat 83. Q. A. J. Oudshoocn, winkeljuffr., Niasstr. 21. j. van Tiel, behanger en atoff., en gezin, Jou- bertstraat. G. N. van Beekhoven, koksmaat K.M„ en gezin, Brakkeveldweg 1. D. Kok, seinersmaat K.M., Buitenhaven 12. W. dé Roos, kellner, Havenplein 20. P.Cool, luit. t. z. en echtgen., Singel 150. T. Drost landarbei der, en gezin, Schoolweg O 54. J. Jansen, sergt- mach., Krugerstr. 56. J. H. Lodewijk, kaas maker* en gezin, van Foreestweg 87. G. Salo- mons, huishoudster, Koningstraat 21.K. Ven- verloo, dienstbode, Javastraat 90. C. Daams, dienstbode, Kanaalweg 158. A. van Dok, dienstbode, J. in 't Veltstr. 118. O. P. Kalis, kellner, Bothastraat 44. J. Kant, winkelbed.. Spoorstraat 110. J. Mandaat, etaleur, Koning straat 119.S. de Boer, huishoudster, Hoofdgr. 22. M. Stobbe, chauffeur, Loopuijtpark 25. J. Althuislus, agent v. pol. Polderweg 35. K. Arlar, marinier le kl„ en echtgenoote, Ooie vaarstraat 131. C. J. Arnoijs, el.lasser, Scha- genstraat 121. M. Bakker, aardappelenhande laar, Molenstraat 151. J. J. van der Beek, dienstbode, Middenvliet 8. M. Franasen, korp- mach.,, en echtgenoote, Narcisstraat 47. G. J. de Jong, korp-monteur, en gezin, Stakman Bossestr. 24. J. J. de LangeJacobse en zoon, Dahliastraat 110. J. M. L. van 't Noordende Lodders, Laan 74. D. FernhoutGlas, dienst bode, Piet Heinstr. 41. R. Nijenhuis, boeren knecht. Rijksweg 7. S. van der Dam, dienst bode, Duinweg 22. J. van der Leek, loods- kweekeling, en gezin, Ceramstraat 48. A. J. C. H. Weissenbrüch, stoker, en gezin, Specht straat 13. Christina J. A. M. v. Ebbing, Ka naalweg 163. H. Haverkamp, dienstbode, Ooie vaarstraat 77. W. Theune, Lupinestraat 10. K. Borst, melkhandelaar, en gezin, Crocusstraat 45. H. J. AriesVonk en dochter, van Speijk- Str. 34. H. G. Baas, serg.-mach., Gladiolenstr. 9. M. J. de Barbanson, kantoorbed., Kanaal- weg 187. A. Brads, monteur K.M., en gezin, Langestraat 143. L. P. Brasser, stoker K.M., H.Ms. Sumatra. E. Bromersma, korp.-bott., H.Ms. Brinio. R. van DeurzenZomer en kin deren, Achterstraat 19. H. de Graaf, dienstb. Brakkeveldweg 55. Wed. C. GroenBaljé, Konigsweg 15a. T. Th. Groenendaal, matr. K.M., Van Speijk. A. Hazelaar, matroos K.M., H.Ms. Z 7. H. L. Mekkema, caféhouder, Ka naalweg 165. B. Jansen, bankw., Torenstr. 13.A. Jongekind, schrijver R.W., Westgracht 23. J. Kaltenbagh, huisknecht, Havenplein 20. H. Kiewiet, stoker K.M., H.Ms. Van Speijk. M. Kranenburg, landarbeider, en gezin, Korte- vliet 6. J. W. de Lange, stoker K.M., H.Ms. Vlan Speijk. A. van Leest, stoker K.M., H.Ms. Schorpioen. H. G. M. Lindenkamp, stoker K.M,. H.Ms. Flores. H. Menkema, metaaldraaier, en gezin, Erasmusstr. 12. Th. van Munsteren, ziekenverpl. K.M., Marine-hospitaal.. H. T. Otten, stoker-olieman, Prof. Zeemanstraat. Francine Pool,, Singel 147. J. de Rooij, land arbeider, en gezin, Torenstr. 6. J. St. Rosse- boom, stoker K.M., H.Ms. Van Speijk. J. Roth, agent bij „De Gruijter", Binnenhaven 114. J. E. RijnbachDe Vries, Singel 89. J. G. Snijders, scheepsmaker, Gladiolenstr. 7. A. E. van der VaartThornagel, Kanaalweg 171. N. A. Vink, dienstbode, Binnenhaven 51. S. Wagenaar, bootsman K.M., Zuidstraat 66. Grietje Wiersma, Achterbinnenhaven 30. M. Winder, veehouder, Badhuisstraat 53. B. P. de Wit, marinier, H.Ms. Gruno. P. van der Wok, korp-monteur, en gezin, Duinweg 12. J. van der Pol, geschutmaker R.W., Californle- straat 1. G. C. Meijer, korp.-kok K.M., Hugo de Grootstr. 26. L. van Oudenaarde, landar beider, Molenstr. 19. W. B. A. Ariës, kwar tiermeester, v. Speijkstr. 34. D. Knolvan Drooge, Koningdw.str. 39. H. Groenewoud, stoker K.M., J. in 't Veltstr. 41. J. G. van 't Noordende, marinier, Laan 74 (inw.). R. Kie viet, dienstbode, Diaconiestr. 4 (inw.), J. van der Peijl, matroos K.M., Langestr. 119. H. J. vander Pol, l.l.-off.-vlieger K.M., Rijksweg 20. H. J. E. J. de Ruijter de Wildt, off. v. gez., Havenplein 15. J. H. O. Vrijhoeven, stoker K.M., H.Ms. Sumatra. A. M. Spekman Van der Meulen, huishoudster, Zuidstr. 61. A. P. de Klerk, kwariermeester, H.Ms. J. v. Gelder. D. M. Delhez, ambtenares Soc. Zaken, Hoofdgracht 71. Antonette T. R. Giacomini en H. T. Aulike, Celebesstr. 19. J. van der Plas, boekhouder, Konigsplein 6. Geertruida J. Sper- ling, Kanaalweg 2. Antonia W. Hooömaijers, Middenstr. 155. Th. F. A. de FeijterVan der Waal, Ankerpark 33. R. Rezelman, dienstb., Singel 149. C. H. H. Kluun, dienstbode, Dijk weg 7bv. J. van Daalen, korp.-kok, Herzog- str. 43. C. P. Brons, meubelmaker, Breewa- terstr. 40. Nanda H. Kuiper, Singel 81. H. Moorman, ijzerwerker, en gezin, 2e Wilhel- minadw.str. 11. C. van Beers, dienstbode, Ja- vastr. 18. Jannetje de Man, Koningstr. 70. J. C. Focke, seinersmaat, Buitenhaven 12. E. C. v. d. HeijdenBöttger, Singel 30. J. A. Rauws, luit. ter zee, en gezin, Javastr. 18. N. van der Ben en N. Kuiper, Singel 20. T. DuijnSwart en zoon, Meeuwenstr. 17.G. M. H. Nypels, kant.bed., Javastr. 92. J. Luijk, dienstbode, v. Limb. Stirumstr. 16. Elisabeth L. Monsma, Ooievaarstr. 96. K. J. Jongepier, opz. speeltuin, en gezin, Sperwerstr. 17. J. W. Delfos, zeilmaker, J. in 't Veltstr. 40. L. van Drooge, dienstbode, Koningdw.str. 39. M. H. Bakker, chauffeur, en gezin, Molenstr. 97. H. van Gend, l.l.-torpedomaker, H.Ms. Schorpioen.A. Doornebos, bankwerker R.W., v. Galenstr. 74. N. G. Dubach, winkeljuffr., Paardenstr. 15. A. W. de Groot, kok(o.), Strandboulevard 6. H. Tot, a.b. Achterb.hav. »,Us tuus". H. D. Wagenaar, matroos K.M., en echtgenoote, De Ruyterstr. 44. M. C. M. BruinKleef, Begoniastr. 4. P. Donkersloot, schilder R.W., en gezin, Burg. Houwingsingel 72. A. van Heeren, korp.-telegrafist K.M., Tuinstr. 34. •s-Gravenhage, 27 April. Naar wij verne- men zullen in Augustus 1940 jongelieden van tenminste 17- en nog niet 23-jarigen leeftijd worden aangenomen voor dienstnemen bij het korps mariniers. Met die aanneming is belast bet centraal bureau voor aanneming van per soneel voor de weermacht te 's-Gravenhage. Jan Pieterszoon Coenstraat 49, waar inlich tingen te verkrijgen zijn. Groot nadeel voor Indië dooor de bezetting. De uitvoer bedroeg 18 millioen. De bezetting van Denemarken en de aan val op Noorwegen door Duitschland hebben, naar het N. v. d. D. v. N.I. meldt, in Indische handelskringen, zoowel te Batavia, als te Soe- rabaja en Makassar grooten weerslag gehad. Met al de moeilijkheden, die de Europee- sche oorlog den Indischen exporthandel reeds gebracht heeft, valt deze nieuwe slag wel zoo zwaar, vooral daar Denemarken en Noor wegen meer dan Zweden van verschei dene Indische producten groote afnemers zyn en het handelsverkeer direct of via Neder land, belangrijk is. Het feit, dat met het land zelf ook het ge- heele oeconomische bestel dezer beide landen onder Duitschen Invloed is gekomen, be- teekent niet meer of minder dan dat het han delsverkeer met hen zoo goed als geheel af gesneden zal worden en zij voorloopig als af zetgebied voor de Indische producten verloren zijn. De blokkade der Engelschen op de havens van Denemarken en Noorwegen en de effec tieve controle, welke de Britsche oorlogssche pen op alle zeeën kunnen uitoefenen op de schepen, die de Deensche en de Noorsche vlag voeren, maken het internationale zeeverkeer voor die landen onmogelijk. Wat dit alles voor Indië beteekent, laat zich aflezen uit de volgende gegevens: De uitvoer naar Denemarken mag veilig geschat worden op circa 150.000 ton tot een waarde van ruim 12.000.000, terwyi die naar Noorwegen ongeveer 130.000 ton tot een waarde van 6.000.000 beloopt. Aan hetgeen de voorzitter van den Natio- nalen bond „Het Mobilisatiekruis", de gep. luit.-generaal K. N. I. H. A. Cramer schryft, ontleenen wjj, dat de bond tot dusver 12.500 deed toekomen aan de sectie O. en O. van het Alg. Hoofdkwartier. Er werden 265 kisten verzonden, 12.000 boe ken, tienduizenden tijdschriften, 400 atlassen, talryke spellen van allerlei aard, waaronder b.v. 300 dozijn opvouwbare damspelen, 20.000 sgiaren enz. Deze zendingen gaan thans in hoofdzaak naar de gemobiliseerden van land en zeemacht op de afgelegen posten. De bond doet gaarne een beroep op allen, die boeken, tijdschriften, vooral in de Neder- landsche taal, spelen enz. willen zenden. „Het Mobilisatiekruis" is gevestigd Den Haag, J. P. Coenstraat 49, postgiro 25424. ONDERHANDSCH VERKOCHT. De heer KI. Kalf te Oost heeft onder- handsch gekocht het woon- en winkelhuis met 10 aren tuin van den heer P. Dogger te Oost. „EXCELSIOR" IN CONCOURS. De muziekvereeniging „Excelsior" te Oos terend zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het muziekconcours, dat dit jaar zal worden gehouden te Slootdorp-Middenmeer. D.O.K.-NIEUWS. De uitslag van den Zondag j.1. gehouden trainingsrit over 46 km luidt als volgt: A. - k 1 a s s e 1. W. Zoons, tjjd 1 u. 16 min. 2. Sibrun, op 1 lengte. 3. P. Bruin, die op de laatste 100 meter door pech werd achterhaald en zoodoende zijn kans verspeelde. 4. De Jong. B. - klasse: 1. W. Bruin. 2. Waning. Ook ons oud-lid Jac. Snijder is zyn training weer begonnen. Het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskun dig Genootschap heeft Zaterdag in Artis zijn algemeene ledenvergadering gehouden onder presidium van prof. dr. J. P. Kleiweg de Zwaan, die op deze vergadering aftrad als voorzitter en werd opgevolgd door prof. dr. ir. F. A. Veiling Meinesz. motor- en rijwielreglement overtreden. Tegen 4 personen werd proces-verbaal op gemaakt terzake overtreding van het motor en rijwielreglement. fiets genept. Een dame zette even haar fiets tegen het p.E.N.-huisje in de Molenstraat. Toen zij het vehikel wilde medenemen, bleek men haar reeds voor geweest te zijn... denk om uw rijwielbelasting- plaatje. Met de rijwielbelastingplaatjes is het de laatste dagen ook weer hevige misère. Weder om vielen gisteren 3 stadgenooten door de mand. Zorg dat U morgen niet op deze plaats vermeldt wordt... stoomv. maatsch. nederland. Sembilan, 27 April te Amsterdam. java—new-york lijn. Poelau Tello, 26 April te New York. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm in „Huize Parkzicht" Mej. maart je hoogvorst, Wed. van C. Brommer, eerder van H. Noot, in den ouderdom van 79 jaar. Namens de familie, J. COVERS, Exc.-test. Den Helder, 27 April '40. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 1 Mei, half drie, vanaf Huize Parkzicht, op de Algemee ne Begraafplaats te Huis duinen. Langs dezen weg onzen har- telijken dank, ook namens we- derztjdsche ouders, voor de be langstelling bij ons huwelijk ondervonden. H DONDERS. A. DONDERS— DE GRAAFF. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden onze geliefde Tante MAARTJE HOOQVORST, Wed. van C. Brommer, eerder van H. Noot, in den ouderdom van 79 jaar Namens de Familie H- WALLEBOOM. G. WALLEBOOM-SMIT. Den Helder, 27 April 1940. Eenige en Algemeene Kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm na voorzien te zijn van de Hl. Zalving der Zieken, onze gelietde Zuster, Be huwdzuster en Tante, in den ouderdom van 63 jaar Den Helder, 28 April 1940. Kanaalweg 32. Uit aller naam: M. STROBAND-GROEN De Hl. Uitvaart zal ge houden worden Woensdag 1 Mei v. m. 10 uur in de Oud-Kath. Kerk Langestraat 76 en de teraardebestelling zal plaats hebben n.m. 1.30 uur vanuit het sterfhuis Kanaalweg 32 op de Algem. Begr.plaats te Huisduinen. Dames Kapper Heeren Stakman Bossastraat 75 Telefoon 514 Ruime keuze moderne en Lage prjjzen Eerst kijken bij ink.comb. „Nederland", Spoorstraat hoek Koningstraat Laat U geregeld W. en Waterg. het kost maar 85 ct. bij VAN DER VELDE „Het Kappershuis" Telef. 152 Keizerstraat 26 Voor Marine en Koopvaardij Assurantiekantoor Koningstraat 90 Tele oon 934 ROZEN WEELDE 20 Gr. BI. Struikrozen in 10 soorten op naam en kleur, eer ste soort voor 2.00. Halve col lectie 1.25. Alle eerste kwa liteit. Firma John Schrier Jacz., Hillegom. Fjjnste lakens Zeer sterke whipcords Levering onder garantie Wij toonen U een geweldige keus en bovendien voor de oude lage prijzen Verder brengen wij pracht eiken dressoirs f 22.50; 2 fauteuils, 4 stoelen, massief eiken f 42.50; Schuiftafels f 12.50; Theemeubels f9 75; lm. Engelsche en laqué slaapkamers f42.50; 2-pers. 6 delig bedstel gevuld met prima onvermengde Javakapok f 27.50; eiken Salontafels f 7.85. Verder geweldige keus in Linoleum, Balatum, Jobstapijt; Gang-, Trap- en Cocosloopers. Doet uw voordeel wij zijn guldens goedkooper Dan naar v. Galenstraat 117 - Tel. 467 Het gemeentebestuur van DEN HELDER brengt ter ken nis, dat de zitting van de advies commissie voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen in Noord- Holland, welke a s. Donderdag in deze gemeente zou worden ge houden, is verdaagd en thans zal plaats vinden op Donderdag 9 Mei d.a.v., des namiddags van l?i3% uur, ten raadhuize. Voor SCHAGENSTRAAT 12 I Telefoon 908 zonder veilige berg plaats veimeetderen de zorg en verminderen het inkomen (renteverlies) NUTSSPAARBANK Ruim Woonhuis, Heet. Treub- straat 33. ben. kamers en suite, keuken, bijkeuken, steenen pak huis of boet, met tuin. Boven drie kamers, Huur 7.00 p. week Te bevragen b(j Woningbureau C. J. Bosch, Weststraat 100. Natuurlijk! Wendt U tot de Heldersche Courant en laat haar één of meerdere goede advertenties op- maken. ViüiJicuJe MET BON v. ARTIS-PLAATJE WU HANDHAVEN KWALITEIT V Groote beschuit 9 ct.: kleine beschuit 6 ct p. rol. Lange beschuitjes 12 ct toastbeschuit 15 ct. p. pakje. VERLENGING CONTINGENTEERINGEN PER 1 MEI 1940. De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat de navolgende contingcnteeringenmet ingang van 1 Mei a.s. voor den duur van een jaar zullen worden verlengd, waarbij de onderstaande bepalingen betreffende de basistijdvakken en de percentages voor de berekening der autonome contingen- ten zijn vastgesteld. Contlngenteering Basistijdvak Mctaaldraadgloeilampen 19361937 Kunstzijden garens 1033—1934 Garen van hennep en koord en louw 1931/32/33 Zakdoeken 1939—1931 Siergewassen 1930—1931 59 v. 40 v. 49 v. 50 v. 10 v. Percentage h. aantal stuks h. netto-gewicht. h. brutogewicht, h. bruto-gewicht h. bruto-gewicht Als baslsfijdvak voor de verdeoling der toewijzingen onder importeurs zijn voor de contlngenteering van kunstzijden garens de jaren 1937 en 1938 en voor de contingenteering van zakdoeken de jaren 1936 en 1937 vastgesteld. De bovengenoemde percentages hebben alleen betrekking op de autonome contingenten, derhalve niet op de bij han delsverdrag verleende contingenten, welke in vele gevallen liooger zijn. Bij onze krant kunnen eenig* Wijk bezorgers geplaatst worden. Zich aan te melden hedenmiddag tusschen 4-5 uur aan ons kantoor. Gevraagd een nette looper om een wjjk te venten. Crone'a Bakkerij, Huygensstraat 1719. Gevraagd: NET MEISJE, zelfstandig kunnende werken. J. LIST, Hoogstraat 82. In een net klein gezin, waar vrouw ontbreekt, wordt een nette Huishoudster gevraagd. Leeftijd 40 tot 45 jaar. Liefst met eenig eigen inkomen. Brieven onder No. 796, Bureau van dit blad. WERKMEESTER gevraagd door fabriek van nauwkeurige apparaten in Zuid-Holland, bij voorkeur, die voorheen op torpedo-atelier werkzaam is geweest. Uitv. inl. onder No. 3872 Adv.-Bur. Ekerlng N.V., Appel straat 200, Den Haag. NET 5IEISJE gevraagd, v. g. g. v. Aanm.: Singel 121. Gevraagd direct na Pinksteren Een KRUIDENIERSBEDIENDE Levensmiddelenbedrijf A. C. VRIES, v. Galenstr. 62. Tel. 411. flink 5ieisje gevraagd voor heele dagen. Adres: SCHELLINGER, Van Galenstraat 48. Gevraagd voor direct een net muisje voor de ochtenduren. Adres: Violenstraat 34. Mannelijke Kantoorbediende gevraagd. Brieven met volledige inlich tingen onder No. 772. aan het Bureau van dit blad. Wegens teleurstelling gevr. fl. Loopjongen, niet boven 25 jaar. 10.per week. Aanmelden tus schen 5 en 6 uur, Hoordgracht 61 Wie wil door huls aan huis verkoop van betere, goedkoope zeepproducten een flink bestaan Brieven onder No. 795, aan het Bureau van dit blad. Chic gemeubileerde Zit- en Slaapkamer te huur, zeer ge schikt voor 2 heeren officieren. Adres: Weststraat 41. Te huur gevraagd nette, zon nige WONING, voor Juffrouw alleen, op netten stand, prijs 3 of 4 gulden. Niet inwonend. Adres: Bureau van dit blad. ii Te koop een HEERENHUIS met eigen grond. Adres; Javastraat 133. Te koop gevraagd: een poppenwagen, voor meisje van 4 jaar. Adres: Reigerstraat 34. Gevraagd: Sabel, Koppel en Kwast, voor adj.-mach. A. MEASSE, Marn.-Kazerne, Rotterdam. Juffrouw alleen zoekt Ken nismaking met net vrij persoon, vast werk, leeftijd 45 of 50 jaar. Brieven onder No. 797, aan hrt Bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3