VAlvouNÉ PAX Ja en neen Akotuw'ï Sitcn Mei dij! ló en Dinsdag 30 April 1940 Tweede Blad 1 m Verjaardag H.K.H. Prinses Juliana Chr* Marine Vereeniging Veldloop M.S.V.-veldloop Onderzeeboot O 22 aan den grond geloopen Opbrengst collecte Moed Volharding Zelfopoffering f 396.46 „Westerman Zoon" Concert Held. Kath. Gem. Koor Als de hond voor een fiets springt HET MERK: Kachels voor de Comeniusschool Hoofdpijn en Kiespijn. Burgerlijke Stand van Den Helder Texelaars dammen tegen Nieuwediepers Onze magazijnen zijn Woensdag tot 10 u. geopend, Donderdag (Hemelvaartsdag) den geheelen dag gesloten. &tadAnieiuu~s> i Al voor zeven uur vanmorgen hadden tal van stadgenooten de vlag uitgestoken en dat was een vriendelijk gezicht op dit vroege uur en beloofde een rijke vlaggentooi op dezen ver jaardag van onze Kroonprinses. Wel zelden is er zooveel gevlagd als vandaag, het is als een vreugde-uiting, dat we Nederlanders zijn, en dat we leven in een land waar vrijheid is, dat we rust hebben temidden van de woelingen rondom ons kleine land. En de zon heeft het bare gedaan om aan dit vlaggenfeest extra glans bij te zetten, door met uitbundigheid over dit alles haar overdadig licht te spreiden. De stad ziet er als op een feestdag uit. Een feestdag, dat is het vandaag, nu Prinses Juliana verjaart. Wij voelen ons één met ons Vorsten huis, wij zijn dankbaar met de regeering van het huis van Oranje. Van uitbundige feestviering zal vandaag geen sprake zijn, maar van groote dankbaar heid getuigen toch wel die velerlei uitingen van genegenheid aan ons Vorstenhuis. Een militaire marsch van de adel borsten. Voorafgegaan door het Stafmuziekkorps van de Kon. Marine, hebben de adelborsten vanmorgen een militaire marsch door de stad gemaakt. Het vaandel werd in den troep mee gedragen. Die rondgang verhoogde de feest stemming niet weinig. Het korps was niet zoo groot, omdat een sectie van 30 man voor het Défilé van den Ridderdag naar Den Haag was. Om twaalf uur werden van de batterij Wicr- hoofd 33 saluutschoten gelost, ter eere van den verjaardag van Prinses Juliana. Taptoe en concert Stedelijk Muziek korps. Vanavond zal op het gebruikelijke uur een taptoe worden gehouden. De volgende route zal daarbij worden genomen: Hoofdgracht, Kanaalweg, Helden der Zeeplein, Singel, Kru- gerstraat, Polderweg, Koningstraat, Spoor straat, Marinewerf. Het Stedelijk Muziekkorps zal of half negen een concert geven in de tent in het Juliana- park. In verband met de taptoe zal het con cert, dat aanvankelijk op 8 uur gesteld was, een half uur later beginnen. Men ziet, de viering van den verjaardag van onze Prinses gaat niet ongemerkt voorbij. In de Geref. Kerk in het Julianapark geeft de Chr. Oranjevereeniging vanavond een her denkingsavond, waarbij de Geref. Zangvereen. „Hallelujah' haar medewerking geeft. Ds. Vaandrager zal spreken over: „Dankbaarheid in donkere tijden", terwijl Ds. Jansen een' slot woord spreekt. Feestelijke vergadering. Aan den vooravond van den 30en April heeft de Afd. Den Helder van de Christelijke Marine- Vereeniging in de gezellige bovenzaal van het Chr. Mil. Tehuis aan den Kanaalweg een fees telijke vergadering gehouden ter gelegenheid van den verjaardag van H, K. H. Prinses Juliana. De voorzitter, de heer M. v. Oostende, open de de vergadering door te laten zingen het Dankt, dankt nu allen God" en voor te gaan in gebed. Daarna sprak hij een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot de medewerkenden en tot een aantal marine- en landmacht-officieren, onder wien wij opmerkten overste W. H. C. Hoog, overste G. M. Fey, kapitein Van Muiden en eenige leger- en vlootpredikanten. Voorts tot den heer E. Bos, voorzitter van het hoofdbe stuur der C.M.V. Na het gemeenschappelijk zingen van „Wij leven vrij, wij leven blij" trad voor ons op de heer Makelaar, dirigent van het Tehuis-orkest, die op altviool, met pianobegeleiding van mej. C. Kokelaar, ten gehoore bracht een „Andan tino" van Fritz Kreisler, en daarna een „So nate" van Jos. Haydn. Beide nummers werden op waarlijk kunstzinnige wijze uitgevoerd. De nu volgende feestrede werd uitgesproken door den heer J. de Jong. De liefde tot ons Oranjehuis, aldus spr., zit daarom zoo diep, omdat ze wortelt in de historie van ons lands- bestaan. Ons vorstenhuis heeft ons tal van roemruchte mannen geschonken, maar daar naast ook vele hoogstaande vrouwen, van Juliana van Stolberg tot Haar, wier verjaardag iwij morgen hopen te vieren. Wat een rijken fcegen voor een land, zulke vorstinnen te mogen bezitten, vorstinnen, die evenals onze Vader des Vaderlands, hun vertrouwen hebben ge steld op den Potentaat der Potentaten, die het geheele wereldbestel leidt en bestuurt. Ja, de Oranjeboom bloeit voort, nieuwe loten fcijn ontsproten, en dankbaarheid vervult ons hart. Tot besluit van zijn rede declameerde de heer De Jong met veel overgave en gevoel het ontroerend schoone gedicht van „Het blinde Ineisje", dat ondanks haar blindheid, haar Ko ningin en haar Prinses zag. Na het gemeenschappelijk zingen van ons Volkslied, volgde solo-zang door mevrouw IGünthertBreet, die met haar volle altstem een aantal Vaderlandsche liederen zong, aan de piano begeleid door mej. Kokelaar. Ter afwisseling volgden eenige meesterlijke imitaties in voordrachtvorm door den heer H. W. Kok, die de zaal soms danig aan het lachen maakte. Tot besluit van het eerste deel van het pro gramma hoorden wij een drietal muzieknum mers. De heer H. Jongkees speelde op klarinet Canzonetta" van Pierné, waarna de heer K. Kokelaar op viool uitvoerde „Romance van Svendsen en „Souvenir" van Drdla. Beiden be wezen, met hun accompagnatrice, mej. Ko kelaar, uitstekende musici te zijn. Na de pauze vervolgde het Tehuis-orkest o.a. Inet „Salut d'Amour" van Sir Edward Elgar. Het was jammer, dat het overigens zeer goede orkestje door ziekte e.d. niet op volle Bterkte kon zijn. Mevr. Günthert gaf zangles, de heer De Jong Reclameerde. Na een keurig tableau sloot de heer E. Bos Ren avond met een kort woord ten afscheid. Waarna hij voorging in dankgebed. De Chr. Marine-Vereeniging had op waardi ge wijze den verjaardag van ónze Kroonprin ses gevierd. Laten wij hopen, dat zulks het vol gende jaar kan geschieden in een tijd van vrede en welvaart. Heldersche Courant Houdt den avond van den M.S.V. „Zeemacht" De Veldloop, die vanmiddag om half drie plaats heeft op het militair terrein aan het Galgeveld, mag zich verheugen in de belangstelling van vele liefhebbers van athletiek. Ofschoon de deelname is opengesteld uitsluitend voor militairen van Land- en Zeemacht, is de lijst van ingeschreven deelnemers de 130 reeds gepasseerd. Daarbij komen nog de deel nemers, die zich op het wedstrijdterrein bij de leiding zullen vervoegen, zoodat het niet onmogelijk is, dat een kleine twee honderd loopers van start gaan. De Marine Sport Vereeniging „Zeemacht" heeft een mooie collectie prijzen beschikbaar gesteld, bestaande uit verschillende gebruiks voorwerpen. Bovendien wordt er een uitste kend uitgevoerde medaille beschikbaar ge steld voor iederen looper, die binnen een tevo ren vastgesteld tijdlimiet het parcours aflegt. Deze tijd zal zoo worden gesteld, dat vele deel nemers de medaille kunnen winnen als een aardige herinnering aan dezen Veldloop. Het parcours is vakkundig uitgezet, enkele toppen komen erin, men passeert een paar diepe dalen, een stuk tamelijk gelijk terrein, een sloot moet worden genomen, enz., kortom, een traject, dat gekozen voor een Militaire Veldloop niet beter kon liggen. Athleten zijn zonnekinderen en wij hopen dan ook op een mooien dag met het bekende oranjezonnetje. Gistermiddag, bij het binnenkomen van de haven, is de onderzeeboot O 22, welke dien dag buitengaats geweest was, bij vrij dikken mist achter het fort De Harssens op den Zuidwal geloopen. Dit aan den grond loopen geschiedde bij laag water. Terstond vertrokken de sleepbooten „Hec- tor" en „Utrecht" van Bureau Wijsmuller uit de haven, voor het verleenen van assisten tie. In den loop van den avond, tusschen 10 en 11 uur kwam de O 22 echter reeds, bij op komend tij, vlot. Aan boord van de onderzeeboot, die nog niet door de Nederlandsche marine is overgenomen, bevond zich burger en militair personeel. Het schip heeft van een en ander geen schade opgei oopen. De Zaterdag gehouden collecte ten bate van de kas van de reddersvereeniging „Moed, Volharding en Zelfopoffering" heeft een zeer behoorlijk resultaat opgeleverd, hetgeen niet in de laatste plaats was toe te schrijven aan de intensieve wijze, waarop een 75-tal col lectanten Den Helder „bewerkt" hebben. Spe ciaal de leerlingen van de Zeevaartschool heb ben in dezen prima werk verricht. Zooals wij hierboven schreven bedroeg de opbrengst 396.46, hetgeen wel het bewijs is, dat Den Helder nog steeds spontaan z'n steentje bijdraagt als het gaat om de blauwe zeeridders. Het bestuur van M.V.Z. verzocht ons op deze plaats een woord van dank te willen doen hooren aan het adres van de 75 collectanten, aan dat der gulle ge vers en ten slotte aan den heer P. van Twisk, die voor iedere collectant een gratis bioscoop-kaartje disponibel stelde. Een verzoek waaraan wij gaarne vol doen. Een goed tooneelspel van TAVEXl' op komst. Onder verwijzing naar de advertentie in dit nummer vestigen wij de aandacht op de uitvoering van TAVENU, welke Dinsdag, 7 Mei a s. in het Casino gegeven wordt. De keuze voor het laatste stuk is geval len op het tooneelspel „Westerman Zoon van Christien van Bommei-Kouw en Henk Bakker. Indien wij ons niet sterk vergissen belooft dit een zeer goede opvoering te wor den. Voor bijzonderheden omtrent plaatsbe spreking e.d. leze men de advertentie. WIENS FIETS IS DAT? Bij den heer Kater, Hoeksteeg 1, heeft sedert eenigen tijd een fiets onbeheerd ge staan. De eigenaar kan het rijwiel alsnog aan dit adres komen afhalen. ORANJEBITTER MET KLONT CAFÉ CENTRAAL KANAALWEG 97 Gisterenavond vond in Casino's concertzaal een uitvoering plaats van Helder's Katholiek Gemengd Koor. onder leiding van den direc teur, den heer A. J. Leewens. Voor deze uitvoering waren twee belang rijke koorwerken gekozen, t.w. „Das Feuer- kreuz", een dramatische cantate van Max Bruch, en „Das Marchen von der schonen Me- lusine", van Heinrich Hofmann. Twee solisten werkten aan dezen zangavond mede. Mej. Nora Blok, sopraan, te Bussum, en den bari ton-zanger Lucien Louman, te Haarlem. Aan Mevr. Marie NijmeijerMoorman was weder om de begeleiding dezer werken toevertrouwd. Door omstandigheden was het ons niet mo gelijk Max Bruch's werk te beluisteren en we moeten onze beschouwingen dus uitslui tend wijden aan „Das Marchen von der scho nen Melusine". Heinrich Hofmann's werken bezitten een eigen klankschoonheid, die vooral in de 19e eeuw executant en toehoorder boeide. Aan schoonheid heeft dit oeuvre van dezen meester in de toonkunst nog niets ingeboet, alleen zouden we thans de lengte willen zien bekort. Na een kort voorspel op den prachtigen concertvleugel van de firma Ypma uit Alk maar zet het koor met den inleidingszang in. We worden verplaatst naar het woud, bij de beek. De schildering van dit natuurtafereel is voor de leden van het koor een ongezochte gelegenheid om met gevoelvolle voordracht van hun muzikaal kunnen te getuigen. De toonsoort Es zorgt voor de warme kleur van dit inleidingskoor. De sopranen zingen met volle overgave, de alten toonen, dat zij hun partij beheerschen, terwijl de mannenstemmen hun taak op de juiste wijze vervullen. Het hierop volgend vrouwenkoor munt uit in lichtheid. Dit vlot geschreven twee stemmige koor zingen de dames met veel overtuiging. Met forte eindigt dit gedeelte met de woorden: „denn die Fluth ist das Leben, doch der Tod bringt die Gluth". Melusina, Nora Blok, bewees reeds met haar inzet, dat zij haar stem volkomen beheerscht. Ook bij de volgende soli komt haar vaak hel der stralende stem tot die ontplooiing, die wjj van een zangeres van groote bekwaamheid kunnen verwachten. Haar ragfijn pianissimo in het hooge register dwingt groote bewonde ring af. Een enkele hooge toon, twee ge streept a, werd eenigszins gevoileerd gezon gen, we denken aan het voorlaatste slotkoor. Bij het slotkoor, voor koor en solozang, neemt de zangeres revanche, in het fortissimoge deelte treft zij tweegestreept bes op vol maakte wijze. Naast deze sopraan-zangeres, mochten wij Lucien Louman's stem wederom hooren. Zijn veelvuldig optreden in onze stad heeft nog niet kunnen leiden tot de verzuchting: „des guten zuviel!" Steeds weer worden wij getroffen door de volmaakte schoonheid van zijn stem. Zijn adembeheersching is ongeëvenaard, zijn uitspraak laat niets te wenschen over. In de duetten met de sopraanzangeres toont Lucien Louman, dat hij zijn stem in alle opzichten beheerscht, want het effect, dat hij met zijn partnerin weet te bereiken, is van een stra lende schoonheid, De koren, zoowel gemengde als mannen- en vrouwenkoren, werden door Helders Katholiek Gemengd Koor uitstekend gezongen. Enkele inzetten getuigden niet van die zekerheid, welke wij hadden mogen verwachten, maar de indicaties van den dirigent zorgden er voor, dat het koor in die gevallen niet derailleerde. Tot slot noemen wij het in pittig marsch- tempo geschreven koor. De compositie krijgt thans meer klank en kleur, meer diepte. Naast de solisten kregen een alt en een bas uit het koor gelegenheid proeve van bekwaam heid af te leggen. De zenuwen deden zich gel den. Als koristen konden wjj hen bewonderen, maar, om naast solisten van genoemde kwali teiten als dilettant-solist op te treden, moet men hoogere eischen stellen. Den geheelen avond zat Mevr. Nijmeijer Moorman achter den vleugel. Haar taak was veelomvattend. Ook nu weer konden wij con- stateeren, dat deze accompagnatrice met eere deze taak vervult. Wat zou er van deze mooie uitvoering zijn terechtgekomen, indien de heer Leewens zijn plaats voor het koor niet had bekleed? Hij was de leider van dezen avond en door zijn vaste hand tooverde hij de diverse klanken tot een harmonieus geheel. De heer Leewens kan met groote voldoening op deze uitvoering terugzien. De soliste en accompagnatrice werden bloe men aangeboden. Dat het zeer onaangename gevolgen kan hebben als een hond voor een fiets springt moest gisteren een dame ervaren, die in de Keizerstraat reed. Het dier sprong plotse ling zijdelings tegen de fiets op, tengevolge waarvan de dame leelijk kwam te vallen. De dame bleek door den val leelijk toege takeld te zijn. Op verscheidene plaatsen bloedde zii hevig. Zij werd opgenomen, en bij een der omwonenden binnengedragen, alwaar de eerste hulp verleend kon worden. de waarborg voor de originee- Ie, van ouds bekende, door de VALVOUNE OIL COMPANY, NEW YORK, in haar eigen raffinaderijen geproduceerde MOTOROLIE B. en W. schrijven aan den Raad: Bij schrijven van 17 Februari 1940 richt het bestuur van de Heldersche Schoolvereeniging zich tot Uwen Raad met het verzoek, om, overeenkomstig artikel 72 der lager onder wijswet 1920, medewerking te verleenen tot het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van twee kachels ten behoeve van de Comeniusschool. Met de commissie van advies en den direc teur van gemeentewerken zijn wij van oor deel, dat het verzoek thans moet worden af gewezen en wel op de in het hieronder vol gend ontwerp-besluit aangevoerde gronden. Indien U overeenkomstig ons voorstel een afwijzende beschikking neemt, zullen wij het bestuur der school in overweging geven in den winter 1940 1941 eventueel een nieuw verzoek in te dienen, nadat gedurende en kele maanden de temperatuur in de lokalen zal zijn opgenomen en aangeteckend. zoodat over behoorlijke gegevens kan worden be schikt. Het volgende ontwerp-besluit bieden wjj U ter vaststelling aan: De Raad der gemeente Den Helder; Gelezen het verzoek van de Heldersche Schoolvereeniging, om medewerking te ver leenen tot het beschikbaar stellen van gel den voor de aanschaffing van twee kachels. Overwegende, dat bij raadsbesluit van 31 October 1939 op een gelijk verzoek van dezelfde vereeni ging afwijzend werd beschikt, omdat gebleken was, dat de kachels niet waren versleten; dat van dit besluit het schoolbestuur niet in beroep is gegaan, zoodat naar de bedoe ling van den wetgever de kracht van eind beslissing verzekerd is geworden; dat een nieuw verzoek van gelijke strek king derhalve moet worden gegrond op an dere motieven dan het vorige; dat het overleggen van dergelijke gege vens noodzakelijk moet worden geacht, om dat de te vervangen kachels reeds 8 k 10 jaar in gebruik zijn, zonder dat op grond van te geringe verwarmingscapaciteit nieuwe kachels werden aangevraagd; Besluit de gevraagde medewerking niet te verleenen. Veilig en vlug als geen ander helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardu Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjei" Doos 10 en 50 ct. van 29 April 1940. ONDERTROUWD: J. L. de Bloeme en G. M. E. Lewandowski OVERLEDEN: D. VisserGroen, (V), 63 jaar M. BrommerHoogvoorst, 79 jaar. BEVALLEN: S. StuiveWalraven, z.; S. C. W. SalmStamme, z.; M. P. Schaatsen- berg—SatUer, z. Zondag had op de bovenzaal van het Al gemeen Tehuis voor Militairen in de Spoor straat de eerste ontmoeting plaats voor een nieuwe Wisselbeker tusschen een zestien dammers van Den Helder en Texel. Om half een opende de voorzitter der thuisclub, n.1. de Heldersche Damclub, deze bijeenkomst en heette alle aanwezige spelers hartelijk welkom in het bijzonder de spelers van Texel. Spr. memoreerde in het kort de goede verstandhouding tusschen beide clubs en hoopte nog menigmaal een ontmoeting met Texel te kunnen voorbereiden. Het was ditmaal een Bekerwedstrijd, te vens een wedstrijd voor het eerste tiental der beide vereenigingen, d.w.z. er is een wis- selprjjs voor de geheele Vereeniging en een wisselprijs vooor het eerste tiental aange kocht, welke prijzen gewonnen kunnen wor- nen door hen drie maal achter elkander of vijf maal in 't geheel te winnen. Eens per jaar vinden deze wedstrijden plaats. Hierna nam de voorzitter van Texel nog het woord. Deze sprak de hoop uit, dat, hoe de afloop ook moge wijze, beide clubs elkan der nog vele jaren mogen uitdagen in de ver standhouding zooals deze tot heden steeds is geweest. Hierna kon men een aanvang met het spel maken. De uitslag van den wedstrijd luidt als volgt: Held. DamclubTex. Damclub. Laat uw ja. ja zijn en uw neen. neen, zoo staat er in de Bergrede. Het is een woord gericht tot den mensch van alle tijden, maar zooals de mensch alle geboden overtreedt, zoo heeft hij zich ook schuldig gemaakt aan het negeeren van dit gebod. Zjjn ja is geen ja: zijn neen geen neen. Hij handelt „naar het goeddunken van zijn eigen hart', hij liegt en bedriegt „alsof het gedrukt staat" en daarom is het moeilijk om. wanneer we ons tot den huidigen oorlog bepalen, te weten in hoeverre de berichten, door geallieerden en Duitschland doorge geven, in overeenstemming zijn met de waarheid. De rede van von Ribbentrop. den Duitschen minister van buitenlandsche zaken, is door de Engelsche autoriteiten en door de Noorsche regeering als leugenachtig en onwaar gekwali ficeerd. Men heeft aan de hand van de feiten aangetoond, dat er van een plan van de gealli eerden om Noorwegen binnen te vallen, geen sprake was en de omstandigheid, dat Engeland en Frankrijk eenige dagen noodig hebben ge had om troepentransporten naar Noorwegen over te brengen, zou voor de juistheid van deze bewering pleiten, terwijl Noorwegen ten stellig ste ontkent ooit met de oorlogvoerende mogend heden geheuld te hebben. Noorwegen mag dan misschien tekort geschoten zijn in zijn optre den tegen ncutraliteitsschendingen, maar van afspraken of overeenkomsten met een van beide partijen heeft het zich niet te beschuldi gen. Als we de plannen geweten hadden, zoo zegt Noorwegen, dan hadden we verstandig gedaan de geallieerden binnen onze grenzen te halen én men heeft aangetoond, dat Duitsch land zijn troepen al binnen de Noorsche wateren had, voordat de mijnenvelden gelegd waren. Het is hier het spel van beschuldiging en ontkenning en de juiste toedracht van de zaak zullen we wel niet te weten komen voordat deze oorlog historie geworden is en de papieren aantoonen in hoeverre men al of niet de waarheid betracht heeft bjj zijn voorlichting. Voor de op sensatie beluste menigte moet de rede van von Ribbentrop overigens een teleur stelling zijn geweest. Men had minstens ver wacht mededeelingen te zullen ontvangen, die van wereldbèteekenis waren. De hecle entou rage deed dit vermoeden en dat de minister dus niet anders dan voor de zooveelste nraal de schuldvraag behandelde, was weinig belang wekkend. Laat ons gelukkig zijn, dat geen andere mededeelingen gedaan werden, die nieuw en grooter leed over de wereld zouden hebben gebracht. Het is overigens wel duidelijk, dat de geallieerden het niet gemakkelijk hebben in Noorwegen. De Duitsche activiteit is groot, terwijl de luchtmacht een belang rijk overwicht heeft op de Engelsche, die niet zijn basespunten zit. De strijd in het Noorden kan nog lang duren en zich aan een voorspelling te wagen wie het daar zal, winnen is voorbarig en gevaarlijk. A. J. José Jr.C. Djjker D. C. W. RabS. van Heerwaarde D. DisselS. Ros C. GoedegebuurC. v. Heerwaarde P. KwastS. Hin C. ThomasJ. Huisman J. DikJ. Stam C. LeibbrandG. Dros A. A. BremerD. de Vries S. Slort—A. v. d. Slikke P. v. Veen—J. v. d. Star P. H. C. GroenemeijerC. v. d. Werf P. J. ArendsP. Bakker A. BosmanJ. P. Standaard H. KraanA. Schumaker J. BouwmanA. Eelman 0—2 2—0 1—1 1—1 1—1 2—0 2—0 2—0 2—0 0—2 1—1 1—1 2—0 2—0 1—1 2—0 22—10 Door deze overwinning sleepte het eerste tiental van Den Helder een wisselprijs, n.1. een plaquette, en de Held. Damclub een wis- sclbeker voor de eerste maal ia de wacht. komt binnen eenigen tijd Waal yaati u*e kttn Heden. Gereformeerde Kerk, Julianapark, 8.15 uur: Openbare vergadering der Christelijke Oran jevereeniging. BIOSCOPEN: Kialto, Spoorstraat, acht uur: ,,'tSal waerachtig wel gaen". Tivoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Vrouwen en Soldaten". Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: Josette en Geen tjjd voor meisjes. Donderdag 2 Mei. Casino, 3.306 en 8 uur: „The Grasshoppers", BAROMETERSTAND IN DEN HELDER. Barometerstand Den Helder: 758.2 Maximum temp. lucht: 11.6 Temp. 8 uur: 10.3 Wind: richting: Oost, kracht: 4 Licht op; 13 Bij Kon. besluit van 27 April is aan mr. J. Sickenga, op zijn verzoek, met ingang van 1 Mei 1940, eervol ontslag verleend als kanton rechter in Den Heider, onder dankbetuiging voor de in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5