2-3 Uitgeest I - DTS 11-5 Helder-A lk m. Boys 4-1 Oudesluis - Schagen Atlas verliest wederom Wieringerw.-BKC 3-1 Italië - Duitschland 3-2 1-0 overwinning van Succes op Zaandijk ADO-Haarlem 2-1 DWS-VSV 2-0 Blauw-wit - Ajax 1-1 Goed spel van Helder. Toen Helder na ruim een half uur spelen een nuttige voorsprong had ver overd (30), dank zij schitterend indi vidueel spel van linksbuiten en midden voor, en mede door het vaak verrassend goede optreden van het geheele team, was de verwachting gewettigd dat na rust en met wind mede, Helder met vlag en wimpel deze match zou winnen. In de tweede helft bleek echter, dat de Alk- maarders zich niet maar zoo gewonnen ga ven, zoodat de eindstand tenslotte niet op een algeheele debacle uitliep. Van Helder zagen we een heel goede le helft, waarin de thuisclub excelleerde en spe lers als Van Tongeren, Rottier, Himpers (in valler voor Godschalk) en Hoebe lieten zien spelers van klasse te zijn, handig en aalglad die uit alle standen en in de lastigste posities hun kansen waarnamen. Het samenspel was dikwijls heel goed, terwijl Wagenaar en Krab hun tweeledige taak goed aanvoelden. De kanthalfs waren verdedigend alleszins solide, alleen hun afgeven naar het midden was niet altijd goed geplaatst. De verdediging maakte als altijd een solide Indruk, alleen zouden we Kenter willen advi- seeren zich iets te beperken met uitloopen. De Alkmaarsche gasten hebben zich moe dig geweerd; in het veld waren ze niet zwak ker en het passenspel ging ook wel. Hoewel deze ploeg een paar keer pech had, miste men in de voorhoede een speler van het formaat v. Tongeren. De keeper was heel goed en de backs, vooral de rechterspeler, trapvast en zuiver in hun wegwerken. De middenlinie was haar naam waardig; had een goed begrip van haar taak. Na de rust daalde het spelpeil iets, maar toch bleef de wedstrijd het aanzien ten volle waard. De wedstrijd. Helder heeft den schuin over het veld staanden wind tegen, wat voor haar geen be letsel is onmiddellijk tot den aanval over te gaan. Krab loste het eerste schot op het A-doel en daarna komt de keeper weer in het nauw na een corner. De thuisclub speelt goed samen en het geheel doet weldadig aan. Helder scoort tweemaal. Na een schot van den linksbinnen, blijft de bal voor den doelmond zweven, Himpers maakt er zich meester van, een fijn uitge voerde schijnbeweging, onmiddellijk gevolgd door een flitsend schot (1-0). Een tegen aanval; A. breekt door, de bal suist net over de lat. Weer komt Helder terug; de A.- keeper stopt onvoldoende, doch Wagenaar reageert te laat. Dan maakt v. Tongeren er zich meester van en feilloos vliegt de bal ten 2e male in het net (20), na ca. 12 min. spelen. De gasten spelen zich los, een vrije schop door den linksbuiten keurig genomen, maar de paal verdrijft alle Alkmaarsche illusies. Twee doorbraken, geleid door Rottier, maar de keeper is op zijn post. Van Tongeren ziet weer een gaatje, hoewel hevig bemoeilijkt, schiet hij zuiver in, zóó zuiver dat de A.-doel man niet anders kon doen dan den den bal over de cornerlgn te stompen. De stand wordt 30. Mooi solospel van Rottier, hij passeert han dig verschillende spelers, gevolgd door één zijner bekende trekballen, doch de midden voor loopt te laat door. Toch blijft het drei gen. Van Tongeren maakt zijn fout reeds direct goed, door hard in te schieten, het leder komt terug bij Himpers, die hard en ineens den bal in het net schiet (30). De Boys versagen niet; een kort maar hevig offensief is het gevolg. Drie hoekschoppen echtereen zijn het bewijs van de spanning voor Kenter's doel. Toch weet A. het niet tot een doelpunt te brengen, A. Boys scoren tegen. Eerst 7 min. voor de rust slaagden zij erin, toen na een vrije schop door den rechtsbinnen de H.-keeper den bal met den vuist wil weg- slaag, doch deze maar half raakt. De bal wordt opgevangen en dan in het verlaten doel gedeponeerd. De tweede helft. In de tweede helft blijft het een vrijwel over en weergaand spel. De H.-voorhoede iets gevaarlijker iets geroutineerder, maar de A.-doelverdediger blijkt uiterst moeilijk te passeeren en laat zich niet tot avonturen verleiden. Aan den anderen kant zijn de H.- backs voor hun taak berekend, een paar prachtige reddingen ilustreeren dit. Eerst vlak voor 't einde scoort v. Tongeren met een prachtig diagonaal schot het vierde doelpunt. Het is den marktplaatsbewoners gelukt het ongeslagen thuisrecord van de zwart- hemden te doen sneuvelen. Wat de veldmeerderheid aangaat is dit zeker niet verdiend, zij danken dit hoofdzake lijk aan den back Goet, die zoo ongelukkig was, zegge 30 seconden voor tijd Schagen de overwinning te bezorgen. Er werd aan weers zijden hard gewerkt, maar mooi spel werd niet gegeven, op enkele goede aanvallen na. Oude sluis was in dezen strijd niet gelukkig. Beide elftallen misten eenige van haar prominente spelers, wat dan ook behoorlijk gevoeld werd. Boontjes was bij Schagen de gevaarlijke man, zijn twee doelpunten waren van goede kwali teit. By Oudesluis waren deze keer geen uit blinkers. De wedstrijd. Oudesluis wint den toss en speelt voor den schuin over het veld staanden wind, alwaar zij behoorlijk last van heeft. Schagen onder neemt direct een stormloop op de O.-veste, waar raar geschutterd wordt. Toch verplaatst O. het spel en heeft zelfs eenigen tijd de over hand. De O.-midvoor Slikker krijgt kort ach ter elkaar twee prachtkansen en verschijnt op vier meter voor zijn naamgenoot Slikker, maar twee maal millimetert het bruine mon- Paal 440 den verkeerden kant. Een bezor&en den Schagen-doelman de noodtge moeite. Bij één laat hij den bal val- ™aar weet zich op tijd te herstellen, edereen verwacht een doorboring van het geelzwarte doel. maar het pakt anders uit. Plotaelingen uitval van Schagen ge leid door Ypey belandt de bal door Schoorl gevaarlijk voor den O.-doelmond. Goet werkt met voldoende weg en dit wordt op afdoende wijze door Boontjes afgestraft (1—0 voor Schagen). Er is dan 25 minuten gespeeld. O. niet ontmoedigd, doet verwoede aanvallen, maar de schoten van P .Slikker en Nannis worden door den Schaken-keeper op goede wijze verwerkt, ook Silver verknoeit een goede kans, maar maakt tien minuten voor de rust veel goed door een slecht weggewerkten bal op goede wijze in te schieten (1—1). De scheidsrechter onderbreekt het spel te veel door onnoodig gefluit, wat het spel niet ten goede komt. Schagen krijgt eenige corners te nemen, maar deze worden afgeslagen. De O.- voorhoede zit er goed op, maar de gewenschte afwerking blijft achterwege. De tweede helft. Na de rust gaat Schagen weer snel ten aanval en met groote moeite weet Geerligs den bewegelijken Boontjes voorloopig schaak mat te zetten en breekt er een O.-overwicht aan. waarin de O.-voorhoede zeker doelpun ten had moeten maken, maar het kwam weer anders uit. De Schagen-doelman had eenige goede schoten verwerkt, toen Schagen weer een snellen aanval opzette en vrijwel op de zelfde wijze als O. voor de rust kwam Schagen aan haar tweede doelpunt van den voet van Boontjes (Schagen leidt met 21). De O.-spelers kijken verbeten en zetten alles op den aanval, maar niets wil lukken, want Bremer c.s. verdedigen met al hun kracht, wat ze toch 15 minuten voor 't einde gelukt. Nannis krijgt dan op 15 meter van het Sparta-doel een vrije schop te nemen. Het ge weldig harde schot stopt Slikker ten deele en rolt dan in het Schagen-doel. Een gelukkig, maar verdiend doelpunt. Zou O. dan toch nog kunnen winnen Er wordt weer gewerkt en de „Muntjewerfen" en Stammes dirigeeren steeds den bal naar de O.-voorhoede, maar het gaat te kort. Iedereen verzoent zich reeds met een gelijk spel, ons klokje meldt reeds het einde aan, maar de scheidsrechter gaat door. Een verdwaalde bal belandt in het O.-straf- schopgebied; Goet loopt er echter, maar ook Boontjes, een korte duw van Boontjes, Goet valt, tracht den bal corner te trappen, maar deze verdwijnt langs den onthutsten Tjippes (23). Meteen fluit scheidsrechter Hakhof voor het einde en heeft Schagen wederom van Oudesluis gewonnen. H.R.C. II wint met 31. H.R.C. 2 blijft op den goeden weg voort gaan. Ditmaal werd Atlas het slachtoffer, die met 31 werd verslagen. H.R.C. heeft dezen overwinning volkomen verdiend. De Racers waren veel sterker dan Atlas, doch fraai spel behoorde tot de zeldzaamheden. Er werd wel aardig gecombineerd, maar zoo gauw als zij voor het A.-doel kwamen, was het mis. Atlas die wij dezen morgen aan het werk zagen, was sterker dan verleden week. Vooral bleek dit het geval in de achterhoede te zijn. Nu Mieldijk weer meedeed en Post van de spilplaats weer naast hem was opgesteld, was die achterhoede weer tot zijn oude kracht teruggekeerd. Maar dit bleek ten koste te gaan van de voorhoede, die nu bepaald zwak was en daarbg kwam nog, dat Snijders niet speelde. Een speler, die juist de vaart er in houdt. De wedstrijd. begint al direct goed voor H.R.C. 2, die eenige mooie kansen krijgt om te doelpunten. Voor loopig weet de Ruiter de schoten van Zymni en Bijl te stoppen. Haast werd het 1—0 voor H.R.C., als Zymni uit een corner den bal te pakken krijgt en goed afgeeft aan Bijl, die snel op het doel afgaat en van dichtbij een schui ver lost, die maar juist naast vliegt. De aan vallen die wg intusschen van Atlas te zien heb ben gekregen, zijn wel aardig opgezet, doch te doorzichtig om de stevige achterhoede der Racers, waar vooral Bot op de rechtshalf een goed partij speelt, veel last te bezorgen. Smerecnik in het doel krijgt dan ook weinig te doen. Bakker geeft HRC de leiding. Na een half uur spelen is het linksbuiten Bakker, die uit een snelle open aanval den bal van Hoogendijk krijgt toegespeeld. Zonder dat de bal den grond heeft aangeraakt, kanjert hij op het doel, waarna den bal in den uitersten hoek verdwijnt, 10. Vlak na dit doelpunt krijgt Zymni een niet te missen kans, zijn schot gaat vu dichtbij over de lat. Na de rust. Atlas maakt gelijk. Het spel is nog geen twee minuten oud in de tweede helft, of Atlas heeft reeds den stand op gelijken voet gebracht. Bij een verrassend snel len aanval, geeft de rechtsbuiten Röge een goe den voorzet, en een op waarlijk fraaie wijze kopt midvoor Gersen den bal over den uitge- loopen Smerecnik in het net, 11. H.R.C. reageert hierop, door het doel van Atlas als het ware te bestoken, doch hoe zij ook pro- beeren, de A.-verdediging houdt voorloopig stand. Het wordt 12. Toch wordt het nog vrij onverwachts 21, als Bakker een slecht weggewerkten bal van een A.-back te pakken krijgt en de Ruiter met een hard schot voor den tweeden maal pas seert, 1-^2. Het spel dreigt als een nachtkaars uit te gaan. Atlas voorkomt dit echter door in eens goed op te komen zetten en haast gelijk te maken. Tweemaal wordt het uiterste van Smerecnik gevergd om dit te voorkomen. Eerst weet hij nog weer net een pracht-voorzet van G. Wijker te onderscheppen en even later voor komt hij een doelpunt door zich moedig in een kluwen spelers te werpen. W'olting vergroot voorsprong. Vlak voor het einde weet H.R.C. er nog een derde doelpunt aan de score toe te voegen, als Wolting een lagen voorzet van Bijl in het doel schiet, 13. Hiermede komt dan tevens het einde van den wedstrijd, die door scheidsrechter de Snajjer op goede wijze werd geleid. DTS heeft gisteren den uitwedstrijd tegen Uitgeest glansrijk gewonnen, hoewel men met niet minder dan 6 invallers speelde. Ook de gastheeren hadden geen volledig elftal in 't veld. Zij speelden met drie invallers De thuisclub moest in DTS haar meerdere erken nen, hoewel zij er toch nog in slaagde de eer te redden door een tegenpuntje te scoren. Voor DTS was het een mooi resultaat. Goed zoo, Deetjesl SCHAGEN II—J.V.C. n 0—1. Na een zeer onaantrekkelijken wedstrijd, waarin beide met invallers spelende ploe gen matig spel te zien gaven, boekte Juliana- dorp een 10-overwinning op Schagen II. Met rust was de stand reeds dezelfde en er kwam geen verandering meer. Meer dan 70.000 toeschouwers woonden in het San Siro Stadion den negenden landenwed- strijd tusschen Italië en Duitschland bij. Italië won met 32, nadat de rust was ingegaan met een 2—1-voorsprong voor de gastheeren. De score werd geopend door Colaussi en nog voor de rust verhoogde Bertoni den voorsprong tot 20. Binder scoorde tegen. In de tweede helft wist dezelfde speler gelijk te maken, doch het was Piola, die tenslotte het derde en winnende doelpunt voor Italië wist te scoren. Succes heeft zich weer hersteld van de neder laag tegen Helder, waarvan Zaandijk het slachtoffer is geworden. Laten wij direct zeggen, dat de overwinning verdiend is, maar niet omdat Succes nu zoo'n fraaie party voetbal speelde, als byvoorbeeld tegen West-Frisia, doch alleen omdat Succes meer enthousiasme aan den dag legde als Zaan dijk en omdat Succes zich toch nog eventjes meer kansen wist te scheppen dan de blauw- witten. Hieruit volgt dus al vanzelfsprekend, dat er weinig fraais te bespeuren viel en alleen de spanning kon het publiek dan ook boeien, vooral het laatste kwartier. Succes had twee invallers voor Hulshorst en Kuiper, waarvoor invielen Metselaar en Ott, welke laatst na de rust weer vervangen werd door Hollander. Vooral het gemis van Hulshorst was een ver zwakking, want de toch al zwakke schutters- capaciteiten van de Succes-voorhoede waren nu heelemaal tot een minimum beperkt. Het was een geluk, dat Schmitt weer actiever was als tegen Helder, waardoor er tenminste nog eens een hiaat in de Zaansche verdediging werd ge bracht, maar Kat, de doel verdediger van Zaan- dijk, was als in zyn ouden tyd, dus ongenaak baar. Trouwens ook de S.-verdediging was weer prima, zoodat het weinig aantal doelpunten hiermede is verklaard. Zaandyk had drie in vallers; uitblinkers waren Engel, de rechts binnen alsmede de gebroeders Kat als doelver- dediger en linksbinnen. De wedstrijd. Zaandijk had het het eerst de wind in den rug en er kan dan ook gesproken worden van een eerste helft waarin de Zaandgkers het meest domineerden. Doch juist een overwicht der tegenpartij, dat is een kolfje naar de hand van Succes, dan krijgen Schmitt en zijn mannen ruimte om er doorheen te kruisen. En inder daad kreeg Succes ook betere kansen, maar ze werden niet benut of ze werden voldoende on- schadelijk gemaakt. Eerst na 10 min. noteerden wij de eerste werkelijk serieuse kans. het was Pinks, die de voorzet van Ott over de lat kop te. Kort hierop bracht de handige Burgers van Zaandgk goed op, maar ook Engel zocht het doel te hoog. Zaandyk kwam echter weer te rug, maar nu redde Posthumus den bal op meesteriyke wijze. Rgkers verzette weer bergen werk en met afgemeten passes werd de voor hoede aan het werk gezet. Eenmaal dachten we reeds aan een doelpunt, maar de scheids rechter had een handbeweging van Schmitt gezien en ook deze kans, hoewel vanzelf niet verdiend, ging weer verloren. 10 Minuten voor de rust draaiden de kan sen zich weer eenigszins en kreeg ook Succes weer eenige snelle aanvallen, maar voor het doel wilde het maar niet vlotten. Linksbinnen Kat van Zaandyk wilde het ook eens probee- ren en inderdaad zag hij kans een enormen kogel langs den grond te lossen, maar als een tyger wierp Posthumus zich op den bal en het gevaar was weer geweken. In de laatste seconde voor de rust was Pinks de Zaansche verdediging te glad af, de keeper incluis; een goed schot volgde en de linksback Müller kon niets anders doen dan den bal met de hand uit het doel te slaan Penalty. Rijkers plaatste zich achter den bal en... over de lat verdween de bal in 't publiek. Rust. De tweede helft bracht ons weer hetzelfde spelbeeld met dien verstande, dat vooral het eerste half uur Succes meer aanvallend was. Bgna had Suc ces in de eerste minuten reeds de leiding ge had, toen by een misverstand in de verdedi ging Pink ineens opdook en Kat nog juist voor hem den bal kon wegwerken. Nog vry onverwachts nam Succes de lei ding. Schmitt was de vader van het doelpunt, wnt op keurige wgze gaf hjj Lont den bal voor zyn voeten, deze maakte dan ook geen fout en na 10 min. had Succes de leiding. 1—0. Er werd verwoed gestreden, deels om ver grooting der voorsprong, deels om den ge lijkmaker. Achter elkaar noteerden we drie corners voor Zaandgk, maar Posthumus gaf niet thuis. Vermelding verdient zeker het schot van Schmitt, dat op deze cornerserie volgde, maar ook Kat wist er wel raad mee. Het laatste kwartier was echter voor Zaan dgk; ver drongen de blauw-witten op om den gelgkmaker te forceeren en naarmate de tijd verstreek, werd het steeds spannender. Ieder oogenblik verwachtte men een doelpunt voor Zaandgk, maar steeds was daar weer een Succes-been, dat redding bracht, 'n Vrije schop van Engel, hard ingeschoten, leverde ook al niets op en toen de scheidsrechter voor 't laatst floot had Succes een verdiende, maar zwaarbevochten zege behaald. Verdiend Wieringerwaard heeft dezen wedstrijd buiten kgf verdiend gewonnen. De aan vallen der roodbroeken waren veel en thousiaster dan die van de polderschen; Wieringerwaard zat er meer op, wellicht alleen tengevolge van het feit, dat B.K.C. tegenstander was. Het, anders soms zoo op hoog peil staande, aanvalsspel der polderschen was zoek; de aanvalsleider. De Schipper, ont brak, waardoor een leelgke gaping ont stond. Er moet echter direct bg gezegd worden, dat het Wieringerwaard bijzonder meeliep; vele malen voorkwam de geluksfactor een zeker schgnend doelpunt. Het was mooi weer, doch er stond een harde wind. toen de scheidsrechter het begin- signaal floot. De wind beinvloedde het spel wel eenigszins, want er ontstonden vele „effectballen", waardoor de balcontrole vaak moeilgk terugverkregen werd.' Reeds dadelyk was het te zien, dat Wierin gerwaard de zaak niet cadeau zou geven; de eerste aanvallen waren aan de roodbroeken, en veroorzaakten, dat Prins handelend moest optreden. Wg zagen daarbg C. Herman by Wierin gerwaard als rechtsbuiten optreden. Hg heeft het er, gezien de omstandigheden, behoorlijk afgebracht. B. K. C. kwam nu echter ook meer in den aanval; daarbij werd vooral veel op rechts en op links gespeeld; serieus driehoekspel of through-passes werden niet te zien gegeven, hetgeen o.i. zijn oorzaak vond in het gebrek aan een aanvalsleider. Bij de W.w.-aanvallen werd vaak op KI. Schenk Jzn., die als midvoor stond opgesteld, gespeeld, een tactiek, die ons evenmin kon bevredigen, ondanks het doorzettingsvermo gen van dezen speler. Prins raakte bg één dier aanvallen gebles seerd en bleef eenigen tijd liggen. Welis waar deed hy weer spoedig mee, doch de „oude" leek hij ons niet meer; misschien maakte hij door dit incident later een blun der, die B. K. C. een punt kostte. Eén der B. K. C. -aanvallen op rechts, leverde een corner op, die, zeer scherp genomen, een doelpunt opleverde (01). Wieringerwaard liet zich niet ontmoedigen. Aanval op aanval volgde, doch stuitte veelal op een blok van B. K. C.-verdedigers. Evenmin slaagde B. K. C. er in, de W.w.- verdediging te passeeren; vooral doelman Wagen was goed ingesteld op de verre, hooge ballen, die door den wind, zeer effectvol en daardoor niet ongevaarlgk waren. Het was KI. Schenk Jzn., die met een tamelijk tam schot, den stand geiyk maakte. Hoewel Prins goed opgesteld stond, beoordeelde hij het schot geheel verkeerd, via zgn handen, vond de bal het net. Prins' blunder was geboren (1—1). Met een vrij gelgk opgaand spel, kwam de rust; gelgkspel (1—1) gaf vrij goed de ver houding weer. Over het algemeen waren de B.K.C.-aanvallen, hoewel minder in aantal, iets gevaarlijker geweest. Na de rust. Na de thee vonden we Prins niet meer onder de lat; Ter Burg had zgn plaats inge nomen; hg heeft zgn heiligdom in den verde ren strgd verdedigd op een wijze, die zeker bevredigend genoemd.kan worden; wg be twijfelen het zeer, of Prins het hem verbe terd zou hebben. Wg aanschouwen nu eenige echt ouder- wetsche aanvallen van B. K. C., waardoor zeer rare situaties voor het heiligdom van Wagen ontstonden, die, als de geluksfactor aan B. K. C.'s zgde had gestaan, evenveel doelpunten hadden kunnen opleveren. Wg zagen een keer, dat de paal redde tér- wgl de B. K. C.-aanhang reeda juichte. Het verre uitloopen van Wagen in deze periode vonden wg bedenkelijk; enkele ma len konden slechts de backs, die over een goed herstellingsvermogen beschikten, red ding brengen. Bij de aanvallen van Wieringerwaard trad de reserve-keeper lofwaardig op; dit dient vooral gezegd te worden, omdat de B.K.C.- backs nu niet meer een soliden indruk maakten. Eén B. K. C.-er moest, na een botsing, zich laten vervangen; even later moest Arie Saai zich in de kleedkamer onder behande ling stellen; hij keerde echter later weer in het veld terug. Een mooie voorzet van linksbuiten Jansen, geheel uit den cornerhoek, stelde den gebles seerden Arie Saai in staat den bal in het doel te drukken (21). Nu werd Wieringerwaard beslist de meer dere, het spel vond nu hoofdzakelijk op de B. K. C.-helft p laats; de aanvallen van B. K. C. werden sporadisch en minder ge- vaarlgk; merkwaardig was het, dat aan beide zijden het aantal corners aanzienlijk steeg; aan de B. K. C.-zgde waren zij tal- rgker en, door den wind, gevaarlijk. Het kwam ons voor, dat de verdedigingen aan beide zij den hierin hun heil zochten, om te kunnen „redden" vaak in situaties, die volstrekt niet zoo hopeloos gevaarlijk waren! Een, scherp genomen, corner stelde KI. Oost-Indië in staat met een pracht kopbal te scoren (31). Er waren toen nog 5 minuten te spelen, B. K. C. deed nog wanhopige pogingen om tot een gevaarlgken aanval te komen; de zaak was echter verloren; Wieringerwaard snoepte B. K. C. 2 kostbare puntjes af. De lezers zullen wel begrepen hebben, dat beide ploegen met vele invallers op het sport veld traden. B. K. C. miste o.m. eenige „cracks", die de zaak een andere Wending hadden kunnen geven, zooals b.v. Blok, Van Teulingen II en De Schipper. Ook Wieringerwaard had „mobilisatie slachtoffers", o.m. de onvolprezen spil Ab. Schenk. Ook Hazeloop was, door ziekte, niet in de gelederen. De scheidsrechter leidde kalm en goed. Het begin van ADO is al onzeker. Direct zien we eenige aanvallen op het Haagsche doel, welke echter door slecht schieten wor den teniet gedaan. Al spoedig pakt ADO nu beter aan. We zien een aantal aanvallen, welke goed gesteund worden door de midden linie. Het spel wordt echter te kort gehouden. Aan den anderen kant zitten de Haarlem mers echter ook niet stil en opereeren in de voorhoede met drie man, waarbg ook de vleugelspelers niet bang zijn op doel te schie ten. Het gepruts voor het doel van Haarlem door de ADO-voorhoede duurt echter voort. De mooiste aanvallen leveren niets op door het peuterige spel en bovendien is het plaat sen slecht. Met blanken stand komt dan ook de rust. In de tweede helft pakt Haarlem nog re soluter aan. Het spel wordt goed open ge houden, hetgeen bg ADO nog steeds niet het geval is. Bovendien verdedigen de rood-zwar- ten hardnekkig, waarbij de spil Van Wonde ren zijn naam eer aandoet. Na 15 minuten komt dan ook door een snellen uitval, het eerste doelpunt voor Haarlem. De midypor Van Hulst geeft Koek het nakgken (01). Hierdoor aangemoedigd komt Haarlem on weerstaanbaar opzetten. Neuteboom wordt even later ongeoorloofd op zg gezet door keeper Kluit. De scheidsrechter kent ADO een strafschop toe, die door De Heer slecht wordt genomen. De keeper stopt den bal, doch kan niet behooriyk wegwerken en De Heer deponeert het leer in het net (11). De Haarlemmers laten het er echter niet bg zitten en Koek krggt druk werk Dan scoort ADO na een schermutseling door De Heer. Het heele elftal van de gasten appel- leeit voor buitenspel, doch het doelpunt wordt toegekend (21). De laatste minuten verstrgken in groote spanning, doch Haarlem weet den stand niet meer gelgk te maken. Er werd in hoog tempo begonnen, beide ploe gen combineerden uitsteken, zoodat de ver dedigingen veel moeite hadden meester van het terrein te blijven. De bewegeüjke Grif horst, die zwaar door den spil De Vries werd gedekt, kreeg een mooie kans de score te openen, doch den voorzet van Dgkstra beoor deelde hg verkeerd, zoodat het schot naast ging. Aan den anderen kant liet de rechter vleugel van V. S. V. een prachtig staaltje voetbal zien, toen Aafjes bliksemsnel langs de lgn rende en zijn afgemeten voorzet door Balvers in doel geloopen werd. Maar doelver- dediger Klein maakte een reflexbeweging en wonder boven wonder sloeg hij het leder er nog uit. Een tactisch balletje van Draeger, die zich wat stroef op de linksbinnenplaats bewoog, was Michel bgna te machtig. Na een half uur nam Stricker den eersten hoekschop. Slot schoot in. doch het leder werd vlak voor doel tegengehouden. Een worsteling ont stond. Draeger, die op dat moment naar de rechtsbinnenjjlaats was afgedwaald, maakte den bal met' een snelle schgnbeweging vrg, passeerde op nog geen twee meter afstand van het doel De Vries en gaf Michel daarna geen kans. Het was een doelpunt, dat den Amsterdammers een riem onder het hart stak, omdat het hier hun laatste kans voor een eventueel kampioenschap gold. Voorts zat de nederlaag, in Velzen geleden, den D. W. S.-ers nog dwars, zoodat, mede dank zij het energiek spel der bezoekers, alle fac toren aanwezig waren voor een goeaen wed strijd. De Velzenaren waren bij het afwerken der aanvallen beslist zwak. Hun schoten gingen ver over of naast, zoodat doelverdediger Klein het niet al te moeilijk had. In de tweede helft zakte het tempo wel iets in, 'doch de ontmoeting bleef het aankijken waard. D. W. S. had nu den wind mee, maar ook haar voorhoede wist van dezen steun geen profijt te trekken. Wel had doelman Michel het druk, doch hg werd niet voor al te moeilgke problemen gesteld. Het viel op, dat talrgke passen, bedoeld voor midvoor Grifhorst, onzuiver werden aangegeven, ter wijl De Vries er het oog in had, en verde digend veel werk heeft verricht. Maar einde- lgk zou een through-pass toch succes heb ben. Slot bracht den bal van de verdediging uit op, hg passeerde keurig naar Grifhorst, die naar rechtszwenkte en met een kalm rol- lertje, in den linkerhoek, Michel verraste. Een fraai doelpunt, dat de beslissing bracht, want in de resteerende acht minuten werd niet meer gescoord, zoodat D. W. S.. deze ontmoeting, die uitstekend door den heer Boeree geleid werd, op verdiende wijze ge wonnen had. Dat de hoofdstedelgke derby tusschen Blauw Wit en Ajax, gistermiddag in het Olympisch Stadion gespeeld, in een gelijk spel is geëin digd, is zeer juist te noemen. Geen der beide elftallen had een overwinning verdiend, daar voor kleefden er te veel fouten aan het spel. By Ajax stond van Reenen weer opgesteld, in de plaats van Brockmann. Looys was vervangen door Leemhuis. Blauw Wit was volledig. De Blauw Wit-ploeg speelde aanvankelijk met den vrg sterken wind in den rug, dit voor deel wisten zg evenwel niet uit te buiten. Wel werd er fanatiek gespeeld, althans in de eerste twintig minuten van den wedstrijd, doch Ajax was aanmerkelijk meer in den aanval. De Blauw Wit-verdediging kon haar taak echter aan en daar de Ajax-spelers stuk voor stuk een slechten dag hadden zelfs Anderiesen leed aan de algemeene malaise bleef succes uit. Ter Horst deed het eenmaal zoo onbesuisd, dat Keizer volkomen gepasseerd werd. De dek- lat bracht redding. Enkele oogenblikken daarna hadden de Ajax-aanhangers evenwel reden om te juichen, toen Fisher uit een uitstekenden aanval wist te doelpunten (01). Blauw Wit trachtte het spel te verplaatsen, maar de Ajax-achterhoede had uitstekend vat op het korte spel van de gastheeren. Na de hervatting bleef het spel van beide elftallen aanvankelgk slordig. Individueel gaven sommige spelers fraaie staaltjes te zien. doch als geheel vlotte het niet. Een korte opleving in de Blauw Wit-ploeg bracht succes. Een fraaie aanval stelde Westphal in de gelegen heid den gelgkmaker te scoren (11). De wedstrgd werd hierna beter. Blauw Wit wist het Ajax-doel onder druk te brengen, doch de spelers vervielen weer in kort spel. Tegen het einde kreeg Ajax een overwicht, dat even min in een doelpunt tot uitdrukking kon wor den gebracht. Met ongewijzigden stand kwam het einde. Naar schatting woonden 20.000 toeschouwers den wedstrgd bij.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7