De NODEN zullen stand houden De verdediging der Dritsche regeering Nieuwe belastingen in België Standbeeld voor Tsjaikowski te Moskou Veertig aanvallen op één dag De droevige balans Brand in het „Pruthuis" Op zoek naar een stille getuige Dc Bloedstraat was 't er niet mee eens Stadsmenschen ongeschikt voor landbouwbedrijf Marktberichten George Lansbury stervende Scherpe censuur in Roemenië Geen Noorsche krijgsgevangenen naar Duitschland Voor f2500 onrechtmatige steun getrokken Vooraanstaande vrouw uit de N.S.B. Bij 't ramcnlappen gevallen i In een door het Noorsche opperbevel uil- gegeven verklaring, waarin een overzicht wordt gegeven van de jongste gebeurtenis sen in Koorwegen wordt gezegd: „Wij zullen niet tpegven. De strijd zal doorgaan. De geheele wereld zal weten dat Noorwegen niet zal sterven, doch zijn pogingen zal versterken tot behoud van zijn onafhankelijkheid. Het recht is aan onze zijde". PROCLAMATIE VAN KONING HAAKON. In een proclamatie aan zijn volk heeft Koning Haakon o.m. gezegd: „Zooals de eerste Duitsche aanval mis dadig en bruut was, zoo is de Duitsche oorlogsvoering der afgeloopen vier weken nieedogenlos en barbaarsch geweest. Open Steden, weerlooze landelijke gemeenten, visschers in hun kleine visschersbooten en hospitaalschepen met groote, gemakkelijk te onderscheiden roode kruisteekens, zijn gebombardeerd en met machinegeweervuur bestookt". De koning voegt hier nog aan toe: „ieder huis, dat vernield wordt, iedere moord op weerlooze burgers heeft slechts de krachti ge vastberadenheid van het volk versterkt om de aanvallers uit het land te drijven. Wij zijn er zeker van, dat de bevolking in de bezette districten zal optreden met de waardigheid, die door de omstandigheden :wordt vereischt. Ik en de regeering zijn vastbesloten vol te houden tot het land be- yrijd is." WIJ KONDEN DE ROEP OM HULP DER NOREN NIET ONBEANTWOORD LATEN. Namens de regeering heeft Minister Stan ley de verschillende aanvallen op het re- geeringsbeleid trachten te weerleggen. Spreker zeide, dat Noorwegen niet het eenige punt was, waar kortelings gevaar heeft gedreigd. Hij gaf toe dat de waarschijnlijkheid groot was, ja bijna de zekerheid bestond, dat de Duitsche aanval op Noorwegen ge licht zou worden, maar dan op zuidelijke havens hn niét op Drontheim, Bergen en Narvik, welke havens door zwaar geschut werden beschermd. Niemand kon vermoeden dat deze, aan ge makkelijk te verdedigen fjorden gelegen ha venplaatsen, zonder slag of stoot aan zeer lichte vijandelijke strijdkrachten zouden' worden overgeleverd.1 De bezetting van Bergen geschiedde met slechts twee lichte kruisers, die van Dront heim zelfs met een paar torpedobootjagers. Dergelijke lichte strijdkrachten hadden de zware batterijen nimmer kunnen forceeren en men had er op mogen rekenen, dat de No ren, zij het slechts een etmaal, zich onder dergelijke gunstige omstandigheden hadden kunnen handhaven. Het gebeurde in de Oslo-fjord, waar slechts één batterij en één schip aan het verrade- lijke bevel ontkwamen, is er het beste bewijs van welk een afweerkracht goed geleide batterijen in deze smalle vaarwaters hebben Stanley erkent, dat Engeland prestige heeft verloren, maar dit zou nog grooter zijn geweest, als wij Noorwegen niet te hulp wa ren gekomen, aldus de minister. „Ongetwijfeld zouden wij onze posities heb ben kunnen handhaven, indien de luchtfac- tor er niet geweest was", eindigde de mi nister. De debatten werden verdaagd tot Woens dag. Het Huis had vrijwel zwijgend naar deze verdediging der regeering geluiserd. WETSONTWERPEN TER BELAS TING VAN INKOMEN, BIOSCOOP BEZOEK. BIER, KOFFIE, SUIKER, CIGARETTEN. De Belgische Min&ter van Financiën, Gutt, heeft drie wetsontwerpen bij de Ka mer ingediend, betreffende het invoeren van nieuwe belastingen: 1. Een nationale defensiebelasting op *t inkomen groot 1 tot 5 procent. De opbrengst van deze belasting wordt geraamd op 600.000.000 francs. 2. Een belasting ten laste van bioscoop bezoekers, waarvan de opbrengsten ge raamd worden op 55.000.000. 3. Een belasting betreffende douanerech ten en accijnzen, gevormd dooi* nieuwe be lastingen op bier. koffie, suiker en sigaret ten. De opbrengst wordt geraamd op 230.000.000. De totale geraamde opbrengst dezer nieuwe belastingen is dus 900.000.000 l.OOU.OOO.OOO. Ter gelegenheid van den honderdsten ge boortedag van den grooten Russischen com ponist Tsjaikowski, heeft de Raad van volks commissarissen besloten in Moskou een standbeeld voor hem op te richten. oorts zal de staatsmuziekuitgeverij een uitgave ver zorgen van alle muzikale en letterkundige werken van T<üaikow-ki. Een der hoofdstra ten van Moskou, de Novinskiboulevard, zal worden verdoopt tot Tsjaikowski straat. Lr zullen tien Tsjaikowski beurzen voor leer lingen van conservatoria worden beschik baar gesteld en ten slotte zullen de poste rijen een herdenkingspostzegel met den beel Zonaar van den componist uitgeven. Gisteren werd gemeld dat George Lansbu ry s ziekte zijn krachten sterk hebben doen afnemen en dat de bekende Engelsclie staatsman zeer zwak is. Zijn einde word elk oogenblik verwacht. GEORGE LANSBURY. LUCHTMACHT TEGEN VLOOT. Volgens gezaghebbende te Londen ont vangen berichten is de Duitsche luchtaan val op Britsche schepen in de Noorsche wateren wel is waar zeer fel geweest, doch hebben de Britsche schepen hunnerzijds aan de Duitsche vliegtuieng ernst'ige scha de toegebracht. Een Britsch schip werd, volgens de berich ten, niet minder dan veertig keer op een dag aangevallen. Tijdens deze Duitsche aanvallen werden 150 bommen uitgeworpen, doch treffers werden niet geplaatst en nie mand werd gedeerd. Twee Duitsche vliegtuigen werden door dit schip omlaaggeschoten. Men heeft ge zien, dat zij te pletter vielen. Twee wer den waarschijnlijk omlaag geschoten en twee zoodanig beschadigd dat het de vraag is of zij naar hun basis hebben kunnen terugkeeren. Een ander Britsch schip heeft in drie dagen 5 Duitsche vliegtuigen neergehaald. De verliezen ter zee van vorige week. Het Britsche ministerie van marine deelt mede ,dat in de week, eindigend op 28 April, vier Britsche schepen met een totaal tonnage van 6689 ton tot zinken zijn gebracht door op treden van den vijand. Aan geallieerd tonna ge ging een schip van 1458 ton verloren, ter wijl twee neutrale schepen van tezamen 298 ton verloren gingen. Volgens berichten uit Rotterdam is het Duitsche motorschip „Robert Ley" metende 27.288 ton, in den nacht van 12 op 13 April in het Skagerak gezonken, terwijl ter hoogte van Delfzijl nog twee Duitsche schepen zijn gezonken. Als vaststaand mag worden aan genomen, dat door het optreden van de ge allieerden 454.00 ton Duitsche scheepsruimte verloren is gegaan. Bovendien zijn naar schatting 30 Duitsche schepen met een totaal tonnage van 150.000 ton door geallieerde mij nen, onderzeeers en vliegtuigen vernield, zoo dat het totale verlies van de Duitsche koop vaardijvloot meer dan 600.000 ton moet be dragen. Buitenlandsche correspondenten onder strenger controle. De buitenlandsche pers in Roemenië zal met ingang van heden onder scherper controle staan. Alle voor het buitenland bestemde berichten zullen naar mogelijk heid moeten worden goedgekeurd door het Róemeensche ministerie van propaganda. De correspondenten zullen verantwoordelijk worden gesteld voor de berichten uit Roe menië, welke in onderscheiden landen zul len worden gepubliceerd. Voor landbouwwerk of in gevan genkampen. Naar uit Oslo vernomen wordt, zouden de Duitschers ervan hebben afgezien krijgs gevangenen uit Noorwegen naar Duitschland over te brengen. Gevangenen boven de zestig en beneden de zestig jaar zullen in vrijheid worden gesteld, de anderen zullen voor land bouwwerk worden gebruikt of in kampen ge concentreerd worden. De Amsterdamsche politie heeft twee mannen aangehouden, van wie- de eene wordt verdacht onrechtmatig steun te hebben gelrokken. Een bedrag 'an f 2500 zou ermede zijn gemoeid. Terwijj hij steun trok, zou hij zich hebben bezig gehouden met het maken van schaakklokken en schaakborden. De andere man, een drukker, zou het hebben doen voorkomen, dat hij deze klokken en borden maakte. Traanfabriek te Zaandam verwoest. Vannacht om half twee werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een uitslaan - den brand in de traanfabriek „HetPrut huis" van de firma Best en Dekker te Zaandam. De fabriek, die in het Oostzijderveld staat, ongeveer een '-ilometer van den verkeers weg verwijderd, is slechts bereikbaar langs een smal voetpad, en zoodoende was het voor de brandweer niet gemakkelijk, op 't ter rein van den brand te komen. In de fabriek bevond zich een partij van 35 ton traan en een hoeveelheid waterstofperoxvde. Hieraan is het mede té wijten, dat, toen de brandweer verscheen, hét vuur zoo snel om zich heen had gegrepen, dat aan behoud van de fabriek niet meer te denken viel. Gebouw en goederen gingen zoo góed als v heel ver loren. Als oorzaak van den brand wordt zeifont branding van de goederen aangenomen. De fabriek ws slechts laag verzekerd. Daar er geen andere gebouwen in de onmiddellijke omgeving stonden, was er geen gevaar voor uitbreiding. NA ACHT JAAR LID TE ZIJN GEWEEST. Naar wij vernemen is tnejuffrouw P. L. de Visser te Hilversum uitgetreden uit de Nationaal socialistische beweging. Mejuffrouw de Vsser Was van 1932 af lid der beweging en heeft belangrijke functies vervuld in de vrouwenbeweging en op het hoofdkwartier. DE INHOUD VAN HET TASCHJE VAN DE VERMOORDE VERPLEEG STER. In verband met den moord op de 26-ja- rige verpleegster aan den Nieuwen Rijks weg RotterdamDen Haag, is een buiten gewoon politieblad verschenen, waarin de commissaris van politie te Delft o.a. nog een beschrijving geeft van het handtaschje dat in het bezit van het slachtoffer is ge weest en evenals de fiets wordt vermist. Het taschje was van bruin geribt bato-leer. lang ong. 30 cm., breed ong. 20 cm., voor zien van 2 lederen handvatten, met nik kelen ringen aan beide kanten bevestigd, ritsluiting, 4 nikkelen noppen aan de onder zijde. De tasch is niet gevoerd en is grof afgewerkt. De inhoud van de tasch be stond uit een ongemerkt zakdoekje, alsme de uit een bruinlederen portemonnaie met ritssluiting, vermoedelijk inhoudende onge veer i 6.35. Critlek op de politie moet netjes blijven. In den nacht van 23 op 24 Mei van het vorige jaar was het in de Bloedstraat te Amsterdam rumoerig. De politie had op dracht een man, die daar zijn'intrek had genomen, te arresteeren. Deze arrestatie ging met eenige moeilijkheden gepaard, zoodat vijf agenten noodig waren om den man naar het bureau te transporteeren. Toen de agenten den man uit zijn woning hadden gehaald, werd het raam van een der verdiepingen opgeschoven, een man, geflankeerd door zijn echtgenoote, boog zich naar buiten en in een vloed van scheldwoorden betoogde het echtpaar, dat het geen werk^was om met vijf agenten één man te arresteenen. Die critiek was nog het minste, maar de scheldwoorden, belee- digingen en zelfs bedreigingen lieten de agenten zich niet aanleunen. Toen de ar restant goed en wel was opgeborgen, gin gen twee agenten naar de woning van de welbespraakte opposanten om proces-ver baal op te maken. De deur was vast) Zij vonden de deur gesloten en pas den volgenden ochtend konden verbalen worden opgemaakt. Bij den politierechter kwamen zij er genadig af. De man werd wegens beleediging van ambtenaren In functie tot f 10.— boete en zijn vrouw tot f 5.— ver oordeeld. Nog waren zij niet tevreden: ze hadden wel iets geroepen, maar ze hadden zich beperkt tot een eematigde critiek op het werk van de politie. Geen scheldwoord had rauw de nachtelijke stilte verscheurd Dus waren ze onschuldig veroordeeld en met deze overtuiging gingen man en vrouw in appèl. „We zijn volmaakt onschuldig". Gisteren zaten zij in het verdachtenbankje van het gerechtshof en opnieuw betuigden zij opgewonden en hardnekkig volmaakt maar dan ook volmaakt onschuldig te zijn Hun trant om in discussie te treden me' de vijf politiemannen, die een voor een voor het getuigenhekje een boekje onen deden over het eedrasr van het onschuldige echtpaar, was van dien aard, dat president mr. Jolles vooral den man herhaaldelijk tot dp orde moest roepen met de bedreiging dat hij buiten de deur zou worden gezet als hij niet gematigder poogde zijn onschuld te bewijzen. Uit de stukken bleek, dat de man, een varensgezel, wel eens meer 'ast had veroorzaakt aan de politie, maar •edert hii getrouwd was, had hij zich norbeeldig gedragen. De procureur-generaal vond dat allemaal rood en wel, maar verzwaarde de. eisch te gen den man maar liefst tot 14 dagen ge vangenisstraf en eischte tegen de vrouw I 25.— boete. Tekort aan arbeidskrachten te vinden bij de gesteunde kleine boeren. De nationale bond „Landbouw en Maatschappij" heeft een request ge richt tot de Ministers van Econo mische en van Sociale Zaken, waarin wordt verklaard, dat^ het inschakelen van werkloozen uit de stad tijdens den oogst op het plat teland weinig nut zal afwerpen, omdat deze menschen ondeskundig zijn op dit terrein. De steunregeling voor de kleine boeren van wie velen niet alle dagen van de week werk vinden in het eigen bedrijf bevat geen stimulans voor het werk zoeken bij anderen. Vele boeren, die in de b- en in de c-steunregeling zijn ondergebracht, zouden lust hebben in grootere bedrijven te gaan werken, indien de verdiensten van dergelijken arbeid niet voor twee derden van het basishedrag werden afgetrokken. Indien deze bepaling werd afgeschaft, zou den de kleine boeren kans krijgen door arbeid vooruit te komen, en zou de tijdige verwerking van den oogst, van zoo groot belang voor de voedselvoorziening van ons volk. beter mogelijk worden gemaakt. In de Nieuwe HoogsU-aat te Amsterdam heeft gistermiddag e«n^55-jarige man, die op de tweede verdieping aan de achter zijde van zijn woning bezig was de ramen te lappen, zijn evenwicht verloren. Hij viel door een glazen dak op den vloer van een in het benedenhuis gevestigde werkplaats on bleef bewusteloos liggen. De G.G. cn G.D. vervoerde het slachtoffer met een her senschudding naar het N. I. ziekenhius. JULIANADORP. VERKOCHT. Het woonhuis bewoond door en eigen dom van den heer G. Jongh aan den Dirk van Foreestweg. is door onderhandschcn verkoop in eigendom overgegaan aan den heer C. Bregman Dz., die daar zelf gaat wonen. POES ZORGT VOOR DE LANGOORTJES. Zooals dat veelal gebeurt, waren de kin deren van de poes opgeruimd en tegelijker tijd had een konijnenmoeder het leven aan vier jongen geschonken. Het moeder- konijn werd echter ziek en kon niet voor haar kinderen zorgen. En toen heeft de poes die taak overgenomen en voedt nu op onnavolgbare wijze de konijntjes. Een en ander kan pien zien hijgden heer W. v. d. Vlies Sr. aan de Middenvliet alhier. ANNA PAULOWNA BOUW OPGEDRAGEN. Het bouwen van een woonhuis aan dc Mo lenvaart voor rekening van den heer Jac. Hollander en de bouw van een dubbel woon huis aan den Nieuwenweg voor rekening van mevr. Slort te Rotterdam zijn opgedragen aan den timmerman-aannemer ,den lieer Nic. de Graaf. BREEZAND GEGUND. Aan den heer P. Schouten, alhier is de bouw gegund van een landbouwschuur voor de Gebr. De Bol in den Zwinweg. W1ERINGEN ONZE VROUWEN GAAN NAAR HILVERSUM. Bond van Boerinnen e.a. Platte- landsvrouwen. Gisteravond had in de zaal van Cinema De Haan de jaarvergadering plaats van den bond van boerinnen en andere plattelands vrouwen afd. Wieringen. Mevr. De Haag-Bosker opende. Er is bericht van merv. Kolff-van Heurn, dat zij wegens de droeve gebeurtenis in haar familie niet aanwezig kon zijn. In enkele goedgekozen woorden herdenkt spreekster het verscheiden van mevr. Kolff-Hageman. Spreekster wenscht het bestuurslid mevr. Bosker-Koorn die momenteel in 't ziekenhuis ligt een spoedig hersted. Voorzitster besluit met enkele woorden aan den toestand te wijden. Laten wij onze Landsvrouwe volgen en mocht ons 't ergste treffen laat 't dan zoo zijn dat ze van ons ook kunnen zeggen als van de Finnen: Ze zijn een dapper volk! Mevr. de Haan leest vervolgens de notulen welke onveranderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek dat 't ledental stabiel bleef er werden verschillende heel goede avonden gehouden met diverse spreek sters(ers) Ook werden eenige curcussen ge geven. 't Afgeloopen jaar bracht ook verande ring in 't bestuur. Mevr. Bakker-Kuut bracht verslag van de algemeene vergadering te Utrecht. Voor de uitgebreide weergave dankte mevr. de Haan Bosker. De dames BakkerDe Vries en De Vries, verklaarden de boeken in orde bevonden te hebben, waarna mevr. CornelissenPranger het financieel verslag uitbracht waarvan de uitgaven zijn: f347.27, ontvangsten f318.68, alzoo nadeelig saldo f28.59. Het aantal leden bedraagt 122. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend de dames: KooijRos sen, EvertsKoorn en BlaauboerHermans, allen herkiesbaar. Deze dames werden allen herkozen. Mevr. De HaanBosker bedankte tevens voor haar bestuursfunctie van secre taresse; hiervoor werd gekozen mevr. De GrootBakker. Besloten werd dit jaar een tocht te maken naar Hilversum en omgeving, met bezichti ging van A.V.R.O.-studio. Vermoedelijk op 20 Juni. Mevr. Everts—Koorn hield vervolgens 'n voordracht uit het boek van P. Keuning: „Kinderen in Verstand en in Boosheid", getiteld „De Gymnasiast". Dit stukje le venswaarheid werd zeer ge\oelvol voorge dragen zooals we steeds van mevr Everts gewoon zijn en zij had dan ook een aan dachtig gehoor. Na eenige huishoudelijke besprekingen volgde de rondvraag, die echter niets op leverde. Mevr. de Haan dankte.inhaar sluitingswoord mevr. Everts voor de mooie voordracht en sluit met een opwekkend woord. Tuinhoekje De dahlia in den tuin Gedurende den winter hebben we de knollen der Dahlia op een vorstvrije plaats bewaard. Niet eerder dan het laatst van April of begin Mei zetten we ze in den grond, omdat ze zeer gevoelig is voor vorst. Zij houdt van een zwaren grond. Wil men mooie bloemen heb ben, dan is het dus begrijpelijk, dat er goed bemest moet worden. Ook heeft zij graag een zonnige ruime standplaats, terwijl harde wind haar noodlotting kan worden. Daarom is het aan te raden de jonge stengels aan een stok te binden. Men leidt ze wel om dezelfde reden langs gaas. De Dahlia komt met verscheidene scheuten boven den grond. Aan een plant mogen er ech ter hoogstens i i 5 komen. De andere wor den weggenomen. Bij een lengte van 30 k 40 cm behooren uit alle zijscheuten der stengels de knoppen weggeknepen worden. De plant kan daardoor al haar krachten aanwender. tot ontwikkeling v. d. knoppen van den hoofd stengel. Wie hiermee nog verder wil gaan. kan ook van dezen enkele knoppen wegnemen. Door deze knopdunning krijgt men groote bloemen. De vermenigvuldiging heeft plaatf door zaaien, scheuren en stekken. Het beste zaad wint men van enkelbloeiende planten. Wie zaad wil winnen, laat een bloem eerst uitbloeien en zoo lang aan den stengel zitten tot de bloembodem hard is. Het vruchtje heeft zich dan gezet; de bloem wordt afgesneden en op een droge plaats, waar de vruchtjes wel narijpen, bewaard. Reeds In Maart zaait men ze in den kouden bak of in een kistje. In Juni komen deze plantjes In den tuin, waar ze nog hetzelfde jaar bloeien. Het stekken gebeurt door een scheutje van de Dahlia, waar nog e enstukje van den knol aan zit, te nemen. Zet men dit in zandigen grond, dan wortelt het spoedig en kan verder als een zaailing behandeld worden. Gemakkelijk is de vermenigvuldiging door scheuren, omdat er knollen worden gevormd. Aan een knol moet steeds een stukje stengel blijven zitten, waar zjj kan uitloopen. Natuurlijk heeft de Dahlia ook haar vijan den. Hiertoe behooren o.a. de wantsen, die onder een schuimlaagje zitten. Zij hebben een langen zuigsnuit, waarmee zij sappen aan de plant onttrekken. Ze worden door bestuiven met insectenpoeder gedood. Een tweede vijand is de oorworm, die graag in de bloemknopen kruipt. Dit nachtdier vangt men wel door bloempotten met hooi gevuld omgekeerd bij de Dahlia te zetten. De oor worm kruipt hierin en kan 's morgens gedood worden. Soms worden deze planten door de verwel- kingsziekte aangetast. Zij wordt veroorzaakt door een zwam. Het is in het belang van den tuin deze aangetaste deelen af te snijden en te vernietigen. Bij een andere ziekte vertoont de wortelhals (dat is het stengeldeel, onder den laatsten stengelknoop) knobbels. Zij ko men ook wel aan kleine wortels voor. Later gaan ze wel op de knollen over. Deze knollen ook vernietigen! Wie nog nieuwe Dahlia's in zijn tuin wi! hebben, kan ik o.a. de volgende soorten aan bevelen Astarte, granaatrood. Bishop of Llandaff, scharlakenrood. Golden Bronze, goudkleurig. Helle.v Boudewjjn, wit. Nagels Glory, roodbrons met goud. Baby Royal, zalmkleurige kleine bloemen. Edelstein, donker rose. Flamign Torch, donker oranje. Nagels Byou, in het midden rood, de rand lichtgeel. A. v. d. LIJN. ALKMAAR, 7 Mei. Alkmaarsche Exporfveiling. Aardappe len 3.—, andijvie 7—11.50, prei 3.20—7.30, roode kool 10.30—10.80 per 100 Kg., aard beien per 100 doos 1632, bloemkool le 6. 1625, 2e s. 9, kropsla 2.607 en perziken 3034 per 100 st„ peren 6.50 en witlof 2.50 —4.20 p. 100 p.; peterselie 5.607.10, rabar ber 3.80—5.40, raapstelen 0.500.80, radijs -'•404.40, en selderie 1.402.20 per 100 bos postelein 6085 ct. per bakje, spinazie per l>ak (16 pond) 2442 cent. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Mei. Aanvoer: 1000 bos rabarber 23.70, 23 st. bloemkool 20.2e soort 11.20. PURMEREND, 7 Mei. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 22 partijen, wegende 88.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 1S.50. 2 stapels kleine boe renkaas, wegende 527 Kg., prijs f 21. handel vlug. 1787 Kg. boter f 1.41—1.60 p. kilo. Runderen, totaal 854 stuks: 295 vette koeien 6684 ct. per kilo. matig; 399 gelde koeien f 140230 per stuk, matig; 140 melkkoeien f 160240 per stuk, matig", 20 stieren 5666 ct. per kilo, matig; 3 paar den; 16 vette kalveren 58—95 ct. per kilo, matig; 16 graskalveren f 4580 per stuk, matig; 986 nuchtere kalveren: voor de slacht f 6—13, voor de fokkerij f 1420 p. stuk, vlug; 141 vette varkens voor de slacht 60—66 ct. per kilo, vlug; 83 magere varkens f 2436 per stuk, vlug, duur; 333 biggen f 1523 per stuk, vlug. duur; 920 schapen f 1624 per stuk, matig; 105 bok ken f 314 per stuk, matig; 405 lammeren f 812 per stuk, matig; kipeieren 3.25 3.75 per 100 stuks, eendeieren f 3.35 per 100 stuks, 300 Noordhollandsche blauwen (kui kens) 1.351.45 per kilo, 3800 oude kippen en hanen: wit en rood 50 ct. per kilo, id. blauw 57Vé ct. per kilo, konijnen 0.3G—1.80 per stuk, '20 eenden 40—60 ct. per stuk, dui ven 40 ct. per paar, 600 ganzen f 0.95—1.10 per stuk. Coöp. Centrale Eierveiling. - Aanvoer: 72.000 eendeieren 3.553.90, 115.000 kip eieren 3.254.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3