SOUPLEX Is winstbelasting wel winstbelasting 1 Op zijn gezicht Worosjilow ontheven Droeve plechtigheid te Rotterdam Jjeuefaxifi riieuuM Jaarvergadering van het Nut ïliuiuM uit Wik stond de misdaad! Voorzichtig met eendjes voeren De postduif gekortwiekt Hofmeester Koorens veroordeeld Marktberichten Schoorsteenbrand Aanvulling raadsverslag Een strop voor hoteliers en pensionhouders Visscherij Dure nalatigheid De intrekking der verloven Noorsche legatie verlaat Kopenhagen Tsjecbo Slowaaksche vrijwilligers naar Frankrijk diensten loopen normaal. Gearresteerde C Kloosterboer in vrijheid gesteld Gistermiddag half twee ontdekte een voor bijganger, dat uit den schoorsteen van het perceel van de heer Boelsums. Koningdwars straat, zware rookwolken stegen. De voorbij ganger was brigadier van politie en dus stap te hij den winkel binnen om bij den bejaarden bewoner eens een onderzoek in te stellen en dat bleek goed gezien, want op den zolder, waar de pijp van de kachel loopt stond deze gloeiend rood. Een verstopte pijp had een schoorsteenbrand veroorzaakt. De pijpen wer den uit elkaar genomen en naar buiten ge worpen. de kachel werd eveneens naar buiten gebracht. De inmiddels gewaarschuwde politie, was spoedig met den politiewagen en aanhang wagen ter plaatse, zoodat maatregelen tot eventueele uitbreiding van dit brandje konden worden genomen. Er waren in de Koningdwarsstraat heel wat belangstellenden, die het werk van de politie met interesse volgden. De heer Schoeffelenberger verzoekt ons, ons Raadsverslag aan te vullen, met vermel ding: dat hij over het plan, tot den bouw van een nieuw Lyceum aanteekening vroeg: als te hebben tegen gestemd en dat hij bij de rond vraag heeft gevraagd of er al iets bekend was, vanuit de Centrale Commissie te Utrecht, over het geval bij de Gem. Reiniging. Gisteravond werd in Hotel „De Lindeboom" de Jaarvergadering van het Dep. „Texel van 't Nut van het Algem." gehouden. De ver gadering viel wel geen best bezoek ten deel, maar toch waren er belangrijk meer per sonen present dan vorig jaar. De bijeenkomst werd geleid door den heer v.d. Ban, die mededeelde dat door ziekte v. d. heer Kraai en afwezigheid van den heer V. Ingen-Schenau aan hem de leiding der ver gadering was opgedragen. Verder gaf spr. zijn spijt te kennen over de geringe opkomst. Vervolgens werden door den heer Remmers de notulen der vorige vergadering gelezen, die onveranderd werden vastgesteld. Waarna de heer Remmers (als penningm.) verslag uitbracht van zijn gehouden beheer. Hieruit bleek dat er een batig saldo was over 1939 van 19.53. Medegedeeld werd dat het aan tal leden thans 106 bedraagt. Verslag Nutsbouwstichtlng. De heer Jonker bracht een kort verslag uit over de Nutsbouwstichting, waarbij werd me degedeeld dat de Stichting 11 woningen be heert te Den Burg en 5 te Oudeschild. Met het verhuren dezer woningen is men in 1939 zeer gelukkig geweest, de woningen te Oudeschild zjjn geen dag buiten huur geweest, van die te Den Burg slechts één 14 dagen. De rente voet is ook met een verminderd, zoo dat het nadeelig saldo belangrijk minder is dan vorig jaar en 1071 bedraagt. Vermoe delijk zullen Rijk en Gemeente ook nu wel weder het tekort dekken. Op een vraag v. d. heer J. C. Rab deelde de heer Jonker mede dat de schuld op deze 17 gebouwen thans nog 62.827.bedraagt. Bij acclamatie wer den de beide aftredende bestuursleden de hee- ren Jonker en Not. Mulder herkozen. N utsbibliotheek. De heer J. C. Roeper bracht verslag uit over de Nutsbibliotheek, waaruit bleek dat, al is de bibliotheek ongunstig beïnvloed door de Mobilisatie, zeer gunstige resultaten zijn be reikt. De heer J. C. Visser stelde voor om in de Militaire tehuizen per aanplakbiljet ken nis te geven dat het Nut voor een gering leesgeld in den Winter boeken beschikbaar stelt. Nutsbewaarschool. Wegens de ernstige ziekte van den Heer Kraai, bracht de heer Broekman verslag uit van de Nutsbewaarschool. Hieruit bleek, dat de school voortdurend in bloei blijft toenemen. Het aantal leerlingen gaat steeds in stijgende lijn en bedroeg voor den aanvang v. h. nieuwe schooljaar 88, nu zjjn er iets minder, doch we der is er stijging merkbaar en weldra zal het aantal 90 bedragen. Voor dit groot aantal leer lingen heeft men meer schoolmeubeltjes moe ten aanschaffen, terwijl ook een derde leer kracht aan de school is aangesteld. Aan de school zijn nu verbonden Mej. A. Roeper, A. Prins en N. Boon. De financieele toestand is nog altijd moeiljjk, voornamelijk omdat het aantal donateurs achteruit gaat en velen hun donateursgelden verminderen. Wel komt er nu een belangrijk hooger bedrag voor schoolgeld binnen. In totaal is in 1939 688.- aan schoolgeld ingekomen aan donateursgelden 221.25. Uitvoering U. d. I. 139,90. In totaal is ontvangen 1179,29. Er was. een nadeelig saldo van 13.98. Medegedeeld werd nog dat het ver mogen v. d. stichting (waarbij verschillende effecten) bedroeg 5635. De heer v. d. Vlies wees in verband met het reserve-kapitaal op de wenschelijkheid om over te gaan tot bouw van een nieuw schoolgebouw. De verschillende rekeningen waren ditmaal gecontroleerd door de heeren A. J. Eelman en J. J. v. d. Vlies, die alles in orde hadden be vonden. Voor reken, opnemers voor 't volgend jaar werden aangewezen de heeren M. Kikkert en A. J. Eelman als plaatsvervanger weder de heer v. d. Vlies. Bij de nu volgende bestuursverkiezingen werdén voor 't bestuur van het Depart. gekozen (inplaats van de heeren Kraai en Jonker niet herkiesbaar) de heeren Ds. Gorter en Jouwer- sma, eerstgenoemde als Voorz. Tot bestuursleden van de Nutsbewaarschool werden in plaats van Mej. Langeveld en J. C. Rab (die zich naar overeenkomst in het be stuur dezer stichting niet meer voor bestuurs lid beschikbaar stelden) gekozen Mevr. v. d. Vlies en de heer A. J. Eelman. Bij de rondvraag verzocht de heer J. C. Roeper dank te brengen aan het Gemeente bestuur voor bemoeiingen inzake de Biblio theek. Ook deelde de heer Roeper mede, dat door welwillendheid van de Mil. Comm. de Militairen op keurige wijze de Nutsbewaar school hebben schoongemaakt, waarvoor onge twijfeld een woord van dank op zijn plaats Is. De vergadering werd hierna gesloten. ZEXD1XGS-BIJEEXKOMST De jaarlijksche Zendingsbijeenkomst op den 2en Pinksterdag zal bjj gunstig weder ook dit WONDeRSTUFSEL «Ml Itofóc*L totptl! NV. STIJFSEIFABRIEK „DE BIJENKORF" VOORH. M. K. HONIG - KOOG A. D. ZAAN jaar in een duinvallei te De Koog plaats heb ben. Als sprekers zullen optreden Zend. D. Starrenburg met het onderw. „Nieuw Guinea" en de vlootpredikant Ds. J. H. Vaandrager met 't onderwerp „Onze Dagorder". Enkele leden van de muziekvereen. „Excelsior" van Ooster end zullen medewerking verleenen. Bij on gunstig weder wordt de bijeenkomst gehouden in de N. Herv. Kerk te Den Burg. COOP. BOERENLEENBANK. De jaarvergadering van de Coöp. Boeren leenbank zal dit jaar in Hotel „De Zwaan" worden gehouden op Donderdag 18 Mei a.s. des avonds 8 uur. Naar men ons mededeelt hebben reeds zeer veel personen, die in Pensions en Hotels voor de Pinksterdagen plaats hadden besproken, wegens den critieken toestand, afgeschreven. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer C. P. Drijver, slaagde te Hoorn voor het aldaar gehouden examen als melkcontroleur voor zuivelfabrie ken en Rundveefokvereenigingen. STIERENKEURING. De verplichte Stierenkeuring, volgens het Stierenreglement 1938 h,ad hier gistermorgen op het marktplein te Den Burg plaats. Ge keurd werden 6 stuks. Goedgekeurd werden de stieren van de heeren: C. Kuip, Koog; C. Geense, Eierland; Jb. Reuvers, De Cocks- dorp; Prins, Eierland en van Mej. Wed. Dek ker, Dijkmanshuizen. Afgekeurd 1 exemplaar, n.1. die van den heer Hoep te Harkebuurgt. BENOEMD. Met ingang van den eersten Dinsdag in Juli 1940, tot heemraad van den Prins Hen drikpolder te Texel, W. Zegel, te Den Hoorn. URK, 6 Mei. Door 6 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aange voerd: 240 pond kuilpaling, van 1630 pond per vaartuig, prjjs 21—23 ct.; 675 pond fuik aal, 2325 ct. en 300 pond poonen 78 cent per pond. Urk, 7 Mei. Door 30 vaartuigen werd heden aan de Gemeentelijke Vischafslag alhier, aan gevoerd 2580 pond Kuilpaling, van 30360 pond per vaartuig, prijs 1315% ct; 1382 pond Lijn- of beugaal, van 50—300 pond per vaartuig, prijs 19—22 ct.; 1347 pond fuikaal, 21%22 ct. en 66 pond Zuiderzeebot, 1920 ct. alles per pond. ZEER VEEL BELANGSTELLING. De bazar van de Vrouwenkrans „Het goede doel" heeft zich in zeer veel belangstelling mogen verheugen. Dank zij aller medewer king, kon 332.50 worden afgedragen ten bate van de T.B.C.-bestrijding. ROODE KRUIS-COLLECTE. De heden gehouden bloempjescollecte ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis, heeft opgebracht 54.49. EXTRA DIENST De motorbotter „De Hoop", voorheen U.K. 37, vertrekt Pinkster Zaterdag om 10 uur van Urk naar Enkhuizen en gaat weer van Enkhuizen om 3 uur. Ook zal op Pinkster- Maandag een extra dienst op Kampen wor den ingelegd door dezelfde onderneming. BURGERLIJKE STAND. OVERLEDENJannetje de Jonge, 64 jaar, echtgen. van G. Bakker; Marretje Hakvoort, 62 jaar, echtgen. van J. Schenk. ONDERTROUWD: L. Hakvoort en T. Snoek; J. Korf en T. Visser; Evert Kramer en T. Snoek. BENOEMD. Aande Rehoboth School (hoofd G. Heete- brij) werd tot onderwijzeres benoemd mej. P. Bramer, van Zwolle. JAVA—NEW-YOKK LIJN. Soemba, 7 Mei v. Amsterdam te Batavia. POTTERD.AMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (uitr.) 8 Mei te Sabang. Siantar, Batavia n. Genua, 8 Mei v. Sabang. Vermogensaanwas-belasting, zeg gen sommige Kamerleden. Verschillende leden van de Eerste Kamer, verklaren, volgens het Voorloopig Verslag, in beginsel de voorkeur te geven aan een uitkeeringsbelasting boven een winstbelas ting, omdat de eerste minder dan de laatste aanleiding geeft tot aantasting van reserves die het bedrijfsleven voor de verzekerin' van zijn toekomst behoeft. -Zij aanvaarden het stelsel van een winstbelasting dan ooi voornamelijk, omdat de minister heeft ver klaard, onder het systeem van een uitkee ringsbelasting niet te kunnen bestrijden de zich vooral bij de zoogenaamde besloten vennootschappen voordoende onthoudin gen aan de schatkist van opbrengsten, die in beginsel belastbaar behoorden te zijn. Sommige leden verklaarden, het beginsel, waarvan bij dit wetsontwerp is uitgegaan, niet juist te achten. Zij zouden de voorkeur hebben gegeven aan verhooging van het per centage van de dividend- en tantièmebelas ting en het tegengaan van ontduiking van deze door een scherpere toepassing van de wet op de richtige heffing. Betreurd werd, dat, gelet op de bedoeling, welke bij de indiening van dit wetsontwerp heeftf voorgezeten en in het belang des rijks, de wijze van heffing der belasting bij liqui datie, ontbinding of verplaatsing van licha men niet uitvoeriger was geregeld. Enkele leden achtten den gekozen grond slag der belasting onzuiver. Waar, volgens de in artikel 5 gegeven definitie van winst, deze niet zal worden afgeleid uit de bedrijfs- rekening, doch uit de waarde van het be drijfsvermogen, is de heffing, onder den naam van winstbelasting in werkelijkheid een vermogensaanwasbelasting. Vele anderen daarentegen juichten de in voering van de winstbelasting toe en zagen er in een doeltreffend middel om met een niet al te ingrijpende maatregel het nood zakelijke geld te verkrijgen. „Tuinarchitect" hing den grooten meneer uit. Een man die te veel vertrouwen kreeg! Ik begrijp niet, sprak de president van de Amstredamsche rechtbank tot den radiohandelaar dat U dezen man die radiotoestellen hebt gele verd. Een man met zoo'n gezichtl Wanneer U uw verstand had gebruikt, had u direct gezien dat hij een oplichter is. Met zulke dure toestellen moet u niet zoo on voorzichtig omgaan." Deze ongezouten taal gold een 27-jarige tuinman, die den grand seigneur speelde van eens andermans duiten en eindelijk te gen de lamp liep. Mijnheer liet zich „tuin architect" noemen, plaatste in de couranten groote advertenties, die hij echter meestal niet betaalde, koopt op crediet planfen en heesters bij kweekers, leeft zeer duur en lijdt aan hoogmoedswaanzin. Hij installeerde een bloemenwinkel, maar zijn moeder liet hij voor het werk opdraaien Zelf probeerde hij op alle mogelijke manie ren aan geld te komen om zijn behoefte aan uitgaan en feestvieren te bevredigen. Ongelooflijk! Begin Januari bestelde hij in een week tijds niet minder dan drie dure radiotoe stellen, steedis nam hij een anderen naam aan en iedere keer liét hij de toestellen op een ander adres waar hij een kamer tje had gehuurd bezorgen. Hij „bevoor deelde" steeds dezelfde firma, maar zijn bestellingen deed hij bij verschillende 'fili alen. Als de monteur en de verkooper met het toestel verschenen, vertelde hij. dat hij maar tijdelijk op het kamertje woonde, dat hij binnen enkele dagen een nieuwe woning zou betrekken in Amsterdam-Zuid en dat hij het toestel een paar dagen op proef wilde hebben. Beviel het. dan zou hij con tant betalen en dan moest het toostel in zijn nieuwe woning worden gemonteerd. Tot betaling kwam het echter nooit. Nau welijks had de verkoojper zijn hielen gelicht of de „tuinarchitect" pakte het toestel weer in om het bij een „vast" adres te verkoo- pen voor f 27. f 30 en f 35. De prijs, waar voor de heler het toestel over kon nemen, was afhankelijk van den „inkoopsprijs" van de kostbare toestellen. Arrestatie met hindernissen. Tenslotte liep hij tegen den lamp. Twee rechercheurs van het bureau Pieter Aertszstraat waren op weg hem te arres teeren. Zij zagen hem achter het stuur van een spiksplinternieuwe auto. die voor zijn woning geparkeerd stond. Bijna hadden de politiemannen den gezochte bereikt, toen hij vol gas gaf en recht op hen afreed. Het was spiegelglad op straat en de recher cheurs konden zich op het laatste nippertje redden. De auto suisde de hoek van de straat om, maar de gladheid zou den ra dioliefhebber noodlottig worden. De wagen slipte en kwam tegen een boom terecht. Weer hadden de rechercheurs kans maar weer wist de man achter het stuur te star ten en voor de tweede maal schoot de auto vooruit:: recht op de rechercheurs aan. Een van de twee werd door het spatbord ge raakt en viel. Toch gelukte het den vluch teling tot staan te bengen. Hij werd naar het bureau gebracht, de proefrit want de tuinman was van plan om een auto te koopen eindigde voor het politiebureau. De officier van justitie, mr. A. S. de Muinck Keizer noemde verd. een asociale figuur, die een parasitaire leefwijze verkoos boven een eerlijk leven. Spr. eischte anderhalf jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. De verde diger wist niet anders dan clementie te pleiten! Paratyphus dreigt Ouders worden gewaarschuwd, er op te letten, dat kinderen, die eenden voeren (hetgeen op zichzelf natuurlijk zonder eenig gevaar is) niet hun handen veront reinigen met vuil, aarde of zand in de omgeving der voederplaatsen, en indien b.v. door vallen dit toch mocht geschieden er voor te waken, dat de handjes niet naar len mond worden gebracht en zij zoo spoe ,;e mogelijk zorgvuldig worden gereinied. Eenden zijn overbrengers der paratvphus- oacillen en deze kunnen via de uitwerpse len der dieren de terreinen besmetten. Stoffelijk overschot van de ver moorde verpleegster ter aarde be steld. Gistermiddag is onder groote belangstel ling het stoffelijk overschot van mej. G-..-Jle" laard. het slachtoffer van den gruvveiijken moord te Delft, op de algemeene begraaf plaats Crooswijk te Rotterdam ter aarde steld. In de Waterloostraat, waar de ouderst van het meisje wonen en in de omgeving "aar" van hadden zich honderden belangstellenden verzameld. Omstreeks kwart voor elf kwam de lijkauto met de vijf volgauto s v0®r ouderlijke woning aan. De baar was bedent met enkele bloemstukken van lelies en wltje seringen. Er was een krans met dezelfde bloemen van de verpleegsters van het St. Jo ris gasthuis te Delft, waar de overledene als leerling verpleegster geruimen tijd was werk zaam geweest. Op de begraafplaats hadden zich vele hon derden belangstellenden verzameld. Van het personeel van het St. Jorisgasthuis waren zestien verpleegsters in uniform aan wezig. In de nabijheid van het graf hadden zich ook een groot aantal Delftsche en Rotterdam- sche rechercheurs opgesteld. Spoorwegarbeider hoort drie weken gevangenisstraf tegen zich eischen. In den avond van 19 Maart j.1. is op de lijn GroningenLeeuwarden bij het station Buitenpost een personentrein uit Groningen op een stilstaanden goederen trein. welke even tevoren uit Leeuwaarden was gearriveerd, geloopen. Tengevolge hier van werden vier goederenwagens vernield. Ten einde de overwegboomen zoo kort mogelijk gesloten te houden, had men af gesproken, den goederentrein op 6poor 2 in plaats van op spoor 3 te brengen. De sneltrein had gewaarschuwd dienen te worden op spoor 2 binnen te loopen, het geen is vergeten. Voor deze nalatigheid stond voor de Groningsche rechtbank terecht de veertig jarige arbeider-telegrafist K. uit Buitenpsst, tegen wien drie weken gevangenisstraf werd geëischt. Deelname aan internationale post- duivenwedstrijden verboden. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat in het vervolg geen machti gingen meer zullen worden afgegeven voor den invoer en den uitvoer van levende duiven, van welke soort ook. Deze mach tigingen. welke tot nu toe werden verleend door de Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee, zullen dientengevolge even min voor postduiven als voor andere dui ven worden verstrekt. Nederlandsche postduivenhouders kunnen dan ook voortaan niet meer deelnemen aan buitenlandsche wedstrijdvluchten of aan oefen- vluchten, waarbij de landsgrenzen overschreden worden. Dit te meer, daar ook in België een beschikking van soortgelijke strekking van kracht is en de grenzen der belli- gerente staten eveneens gesloten zijn voor den in- of uitvoer van levende duiven. De binnenlandsche wedstrijdvluchten in Nederland zijn tot op heden niet gebonden aan eenige voorafgaande goedkeuring of machtiging. VRIJWILLIGERS VAN DE LAND STORMCORPSEN BLIJVEN VRIJ. Inaansluiting op de berichten betreffende de intrekking der verloven maakt het de partement van defensie bekend, dat de vrij willigere van de landstormkorpsen, motor- dienst en vaartuigendienst, aan wie onbe paald klein verlof is verleend op gre d van de omstandigheid, dat zij te goeder trouw meenden niet verplicht te zijn tot opkomst bij mobilisatie, thans niet behoe ven op te komen. ZWEEDSCHE LEGATIE NEEMT BELANGEN WAAR. De Zweedsche radio heeft gisteren mede gedeeld, dat de Noorsche legatie in Kopen hagen bevel gekregen heeft Denemarken te verlaten. De legatie zal heden vertrekken De Zweedsche legatie in Kopenhagen zal de belangen van Noorwegen in Denemar- ken behartigen. BENESJ ZOND EEN BOODSCHAP. Het eerste contingentTsjechoslowaaksche vrijwilligere is naar Frankrijk vertrokken waar het in uniformen gestoken zal worden en zich zal voegen bij de hoofdgroep van het Tsjecho Slowaaksche leger Voor hun vertrek werd hun een bood schap voorgelezen van Benesj. inhoudende dat hun taak niet gemakkelijk zou zijn, loch dat zij die dapper zouden vervullen en de vlag van het niet verslagen Tsjecho lowaaksche leger zouden voortdragen naar het uiteindelijke doel der bevrijding. DE WACO AUTOBUS- Vertrektijden: Richting Wieringermeer, Me- demblik Westfriesland. Hoorn, Amsterdam: .6.30, 9.30, 12.30, 14.30. 16.30. 18.30 (niet op Zon dag) 21.30 (alleen Zaterdags en Zondags), 21.30, (tot Medem- blik). 23— uur (tot Hoorn, al leen op Zondag). Behalve de laatste dienst op Zondag, hebben alle diensten, hetzij te Medemblik, hetzij te Hoorn, aansluiting naar Enk huizen. De Rechtbank heeft vandaag vonnis ga- wezen in de geruchtmakende strafzaak te gen den hofmeester P. L. Koorens en hem veroordeeld tot 15 jaar en zes maanden ge vangenisstraf. RUSSISCHE MAARSCHALK ALS OPPERBEVELHEBBER AFGEZET. Maarschalk Worosjilow is ontheven van zijn functie van volkscommissaris van de fensie en heeft daarmede tevens afgedaan als opperbevelhebber van het Roode leger. De maarschalk is benoemd tot plaatsver vangend voorzitter van den Raad van Volkscommissarissen. In Sovjetkringen zegt men officieel dat Worosjilow te oud werd om de lasten van het bevelhebberschap te kunnen dragen. Algemeen is men echter' van oordeel, dat zijn val te wijten is aan ontevredenheid van de gebreken in legerorganisatie, welke bij de Finsche oorlog aan het licht zijn ge komen. SINT PANCRAS De gearresteerde C. Kloosterboer alhier, is na verhoor door den rechtercommissaris van de Rechtbank te Groningen, gisteren naar Alkmaar vervoerd en daarna op vrije voeten gesteld. De arrestatie schijnt, naar men ons me dedeelt, te zijn geschied op vermoeden be trokken te zijn geweest bij de torpedeering van een Fransch schip, waarmede door zijn firma gladiolenbollen waren verladen naar Zuid-Amerika. De Officier achtte na verhoor geen ter men aanwezig den heer K. in arrest te hou den. Naar wij vernemen zal de heer Klooster boer in de raadszitting van vanavond zijn zetel weer gewoon bezetten. ANNA PAULOWNA IN DIENST. De dienstplichtige van de lichting 1940 J. Nieuwenhuizen, ingedeeld bij het 3e Heg. Huzaren, moet op 6 Augustus onder de wapenen komen bij het Cavalerie depöt te 's-Gravenhage. DE NIEUWE BRANDSPUIT. De nieuwe brandspuit, welke, in Heiliger- lee voor onze gemeente vervaardigd wordt, zal hier de volgende week, 17 Mei Mie ren. SCHAGEN, 9 Mei. 258 Geldekoeien, magere 120—210, 30 idem vette 200—370. 60 kalfkoeien 190—260, 15 pinken o0120, 234 nuchtere kalveren 6 15, 40 vete schapen 26—38, 212 overhouders 15-^23, 86 lammeren 7—10, 15 bokken en geiten 1.5010, 4 vette varkens per Kg. 64 —65 ct., biggen 16—23, konijnen 0.25—1.50, kippen 0.75—1.25. BROEK OP LANGENDIJK. 9 Mei. Aanvoer: 700 Kg. aardappelen, Bevelan dere 2.20, eigenh. 1.80, 3000 Kg. uien 2.60— 3, drielingen 1.20. grove 2.90, 1280 bos ra barber 1.80—2.20, 4600 Kg. D. witte kool o.90—6.30, 6650 Kg. witlof 5—5.60. NOORDSCHARWOUDE, 9 Mei. Aanvoer: 1400 Kg. aardappelen, Bevelan ders 2.—, bl. aardapp. 1.90—2.60, 5000 Kg. uien o.oO4, drielingen 1.40, grove 3.80— 4.20, 4000 Kg. peen 1.50. 34700 Kg roode o^L9'20-10 133°0 Kg. gele kool 6.70-7.40, -".■200 Kg. D. witte kool 5.60—6.60, 1800 Kg- witlof 5.40. AMSTERDAM. 8 Mei. Veemarkt. 196 Vette kalveren: le kw. 80—86 ct., 2e kw. 68—78 ct., 3e kw. 56—66 ct., enkele hooger, per Kg. levend gewicht; 128 nuchtere klaveren f 7—11 per stuk 128 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90— 110 Kg. 71—72 ct.. zware varkens 69—70 ct., vette varkens 6970 ct. per Kg. slachtgew. Aangevoerd: 7 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren ruimere aanvoer, handel vlu/» met hoogere nrijzen. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, handel vlug prijzen hooger. Varkens matige aanvoer, kalme handel met onveranderde prijzen.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6