Bommen uiteen vliegtuig RADIO De Duitsche parachutetroepen 7 orrance Esdale Dc „verloren troepen'' der Britten draadloos bestuurd Handelsspionnage in Japan „Stoot rechtstreeks op het hart van den vijand FEUILLETON Het GeHeim unn Engelsche controle Dc „begrafenis" der Fransch-Britscbe overheersching Dc voedselmoeilijkheden ia Engeland Een nieuw gevaar in de lucht Bermuda, Trioidad en Jamaica door Amerika begeerd? Tekort aan landarbeiders in Frankrijk PROGRAMMA voor Zaterdag 25 Mei s ""«'"«s-aai i» Uit een beschouwing welke het D.N.B. van bevoegde Duitsche militaire zijde ontvangen heeft, blijkt welk groot en beslissend aan deel de v alscherintioepen en iandingsafdee- lingcn uit de lucht aan het bliksemsnelle opdringen van de Duitsche troepen in Ne derland en Belgié gehad hebben. Op den lOden Mei, vier weken na het be gin van de actie in Noorwegen, toen de vijand via België en Nederland het Duitsche rijksgebied dreigde binnen te vallen, ging het er om. de Nederlanden snel in bezit te nemen en door de Belgische vestinglinies been te breken. Volgens program en bliksem snel, gelukte het, dezen taak in den kortst mogelijken tijd uit te voeren. Hoe werden zulke snelle successen be haald? De in Noord-Frankrijk optrekkende Fransche en Belgische legers waren toch in het geheel niet als zwak of laf te be schouwen. In alle stilte, maar met de groot ste energie, richtte generaal veldmaarschalk Goering een afdeeling op, bestaande uit de élite van de Duitsche jeugd, die tot strijder werden van een heel bijzonder soort, t.w. het corps van „valschermjagers", en van solda ten die uit de lucht neerkomen, soldaten, die er zich van bewust zijn, dat zij alleen door hun volle persoonlijkheid te gebruiken, beslissend kunnen bijdragen tot het geluk ken van een operatie, soldaten die er trotsch op zijn op rechtstrecksch bevel van hun opperbevelhebber in het vijandelijke achterland, zonder acht te slaan op veel vuldig verzet, een taak over te nemen, wel ke voor het eerst in de oorlogsgeschiede nis genoemd wordt Met de modernste strijdmiddelen uitgerust, stootten deze stormtroe pen rechtstreeks uit de lucht op het hart van den vijand af. Strategisch zeer belangrijke punten vormen hun doelwit. Om hun taak te vervullen hebben zij noodig een doldrieste moed, de grootste offervaardigheid en ijzeren zenuwen. Op zich zelf aan gewezen, midden in het vijandelijke land, moeten zij niet alleen strijden, doch ook andere belangrijke ge vechtshandelingen verrichten, als bijv. de beveiliging van overgangen, de handhaving van verbindingen, enz. Deze troepen was het, die onderverdeeld in talrijke afzonderlijke stoottroepen, bij het ochtendgloren van den tienden Mei vertrok, onder leiding van den generaal der vliegers, Student. Gebruik makend van het oogenblik der verrassing, openden deze slormafdeelin- gen van het luchtwapen door hun krachtig optreden aan het Duitsche leger de poorten tot de vestingwerken in Nederland en België. Geland in den rug van den vijand, bezetten zij de voornaamste Maasbruggen, verhinder den hier het opblazen door den vijand en na men de beveiliging op zich van de bruggen tot de aankomst van de eerste legeronderdee- len. Bliksemsnel bezetten zij den Ardennen- weg en maakten zoo alles gereed voor den soepelen opmarsch. Zij drongen in het fort Eben—Emaël, dat als de krachtigste hoek steen van de vesting Luik alle overgangen over de Maas beheerscht. Op dezelfde wijze namen zij bezit van de voornaamst^ vliegvelden in Nederland en maakten het mogelijk, dat reeds op den och tend van den 12en Mei Duitsche vliegtuigen in Nederland konden landen. In nauwe sa- doorRoy Vickers 31. Klaarblijkelijk was de man vastbesloten lastig te zijn en hij kon goed doorzetten. „Ik ben niet meer mijzelf en u heeft niet het recht mij zoo uit te vragen," snikte zij. „U kunt het ons veel beter ronduit vertel len, mevrouw Saranack!" zei de Inspecteur, „op den duur komen wij het toch te weten, en wanneer u iets achterhoudt, kan het ons, zoowel als anderen ,in moeilijkheden bren gen." „O, ik weet niet wat ik doen moet!" Zij keek van den een naar den ander. Hallicks ving haar blik op en keek naar den schoor steen. Hij leunde voorover en raakte den steen aan, waarachter de ruwe diamanten verborgen waren geweest. „Die steen is er kort geleden uitgenomen en weer op zijn plaats gebracht." Hij keek Annabelle recht aan, doch zij ontweek zijn blik. „Ik geloof, dat u ons wel iets over die ruwe diamanten kunt vertellen, die achter dien baksteen zaten, mevrouw Saranack." „Bedoel je de ruwe diamanten, die uit de safe van meneer Saranack vermist werden?" vroeg de Inspecteur. Hallicks hield zijn aandacht op Annabelle gevestigd en nam geen notitie van zijn vraag. „Hoe vond u ze, mevrouw Saranack?" „Ik heb ze niet gevonden, tenminste ik zelf niet. Ik was vroeg naar bed gegaan, toen ik plotseling wakker werd met het idee, dat er iets niet in orde was. Ik sloeg een peignoir om en ging naar beneden naar deze ka mer." Annabelle huilde iets dat de inspecteur niet kon aanzien en hem bijna vaderlijk maakte. „Kom, kom, mevoruw, ik 'zou het mij niet zoo aantrekken, als ik u was. U hoeft toch nergens bang voor te zijn. De politie is de beste vriend van een onschuldig persoon, als de menschen het maar gelooven wilden." menwerking met troependeelen onder lei ding van den luitenant-generaal Graaf Sponeck, voortreffelijk gesetund door Duit sche gevechtsvliegtuigen, behielden de pa rachute- en landingstroepen hun veroverde stellingen. Alleen zóó was het mogelijk ge worden dat Nederland in den kortst mogelij ken tijd de capitulatie aanbood en dat het Duitsche leger door het Belgische verdedi gingsstelsel kon heenbreken. Deze in haar soort en uitvoering éénige oorlogshandeling zal met gouden letters in het boek der oorlogsgeschiedenis worden op geschreven. Het Duitsche luchtwapen heeft door het dappere gebruik van alle ter be schikking staande strijdmiddelen aange toond, dat het niet alleen uit de lucht door bommen en machinegeweer den vijand dood en verderf kan brengen, doch dat het ook bliksemsnel gebieden kan bezetten, welke binnen het bereik van zijn langen arm lig gen. De Duitsche luchtmacht beschikt aldus over voldoende middelen om het verloop van den oorlog op beslissende wijze te beinvloe- den. De „Kokoemin Sjimboen" meldt, volgens D.N.B., dat onlangs belangrijke documenten van het Japansche ministerie van handel en scheepvaart zijn gestolen en gefotogra feerd en op deze wijze in handen van een vreemde mogendheid zijn gekomen, waar door voor den Japanschen handel in oor logstijd groote schade is ontstaan. Het blad vermoedt, dat vooral in de hoogere politieke en financieele regceringskringen agenten aan het werk zijn. Engeland probeert tegen over Japan de meest uiteenloopende mid delen te - gebruiken om zijn economische blokkade tegen Duitschland te versterken. In verband met deze spionnagekwestie publiceert de chef van de vreemdelingen politie te Tokio een waarschuwing aan de bevolking, voorzichtig te zijn in uitlatingen tegenover vreemdelingen. Zoo mag b.v. niet onthuld >rden, dat Japan een tekort heeft aan benzine en lucifers, of dat de papier productie achteruitloopt. Inlichtingen van dit soort dienen voor de spionnage van buitenlandsche mogendheden en hrengen de levensbelangen van Japan in gevaar. Postzakken van den Atlantic Clippet gehaald. Naar uit Hamilton (Bermuda-eilanden) gemeld wordt, hebben de Engelschen van het Clipper vliegtuig, dat den dienst onder houdt tusschen Amerika en Lissabon, en wegens den zwaren storm in Bermuda moestl anden, 22 zakken post weggehaald. Hiervan waren er zes bestemd voor Duitschland. vier voor Italië, vier voor Portugal en de overigen voor Zwitserland, Noorwegen, Zweden, Denemarken, Grieken land en Spanje. Studentenbetooging in Turijn. Donderdagavond hebben studenten van verschillende Italiaansche universiteiten, die in Turijn bijeen waren, ter gelegenheid van nationale wedstrijden, in de hoofd straten der stad een betooging gehouden, voorstellende de begrafenis der Britsch Fransche hegemonie. De betoogers poogden door te dringen tot de consulaten van En geland en Frankrijk, doch werden hierin door de politie verhinderd. Na Finland, Noorwegen, Neder- derland en België, thans Frank rijk. 0 Ten tijde van dc legers der landsknechten, aldus D.N.B., noemde men die afdeelingen, welke bij den aanval den eersten vertwij felden stoot moesten opvangert, en zich bij den terugtocht moesten opofferen, den „ver loren troep", die van het begin af aan ten doode was opgeschreven. In deze positie, zoo schrijft de „Berliner Boersenzeitung" bevinden zich alle volkeren die tot dusver door Engeland in den stijd zijn geworpen. Zoo had Finland tezamen met de andere Scandinavische landen tot taak de zaak van Engeland te voeren op een verloren post Door het inzicht van zijn re geering en de staatkundige gematigdheid van de Sovjet Uniè, is Finland aan dit lot ontkomen.. Kort daarop gelukte het, met be hulp'van de Noorsche regeering, het Noor- sche volk tot den volgenden „verloren troep van Engeland te maken. Vervolgens was het de beurt van Nederland en België. Toen het Nederlandsche leger op den vijfden dag de wapens neerlegde, verklaarde Londen, dat Nederland niet tevergeefs gevallen was, want dat de vertraging van de Duitsche weermacht met vijf dagen „een belangrijk strategische winst voor de geallieeren zou kunnen opleveren. Dus weer de situatie van den „verloren troep". In deze dagen wordt ook ahn België het lot van den „verloren troep" voltrokken, ten zij, dat ditmaal het Britsche expeditiecorps zelf zulk een lot moet deelen. Doch, zoo be sluit het blad, er vallen reeds groote ver schijnselen waar te nemen: het Fransche leger, geheel Frrankrijk moet thans de eigen lijke „verloren troep" van de Britten wor den. Wat de Fransche staats- en legerlei ding om eiken prijs heeft willen voorkomen, nl. het ontzettende bloedverlies van het uit den wereldoorlog nog verzwakte Fransche volkslichaam, is in vollen gang. Het Fran sche leger draagt den last van den dag. De Fransche soldaat sterft, opdat Engeland zich kan redden en leven. Mogelijk „nationaal brood". - Een rede van Lord Woolton. In een persconferentie heeft de minister voor de voedselvoorziening, lord Woolton, verklaard, dat de invasie van Nederland en België zekere toevoeren heeft afgesneden, die vroeger normaal naar Engeland kwa men. Hij zeide te hopen, dat het uitvallen van de versche groente uit Nederland zou worden aangevuld door het werk van de kleine tuinders. Het voornemen bestaat ei genaars van tuingrond in staat te stellen, hun overschot in den kleinhandel te ver- koopen. Het stopzetten van den Nederland schen eiereninvoer (ongeveer twintig pro cent van den invoer in vredestijd) is niet zoo gemakkelijk aan te vullen, iets beter staat het met de gecondenseerde melk. De handel klaagt over het tekort aan pakpa- KUNSTOOGEN VOOR HET MAKEN VAN FOTOGRAFISCHE OPNAMEN. Naar aanleiding van de den laatstcn tijd door Duitsche vliegtuigen uitge voerde verkenningsvluchten boven Parijs en het Noordoosten van Frankrijk is het vraagstuk van de draadloos bestuurde vliegmachine weder op den voorgrond getreden. Men kan thans zeggen, dat het voor het grootste deel tot oplossing is ge bracht De laatste jaren heeft de techniek zich onvermoeid bezig gehouden met de practi- sche toepassing van het draadloos bestuur de, onbemande vliegtuig. Hierbij kwam men tot merkwaardige resultaten. Verschillende landen bedienden zich van deze vliegtuigen bij vlootoefeningen. Daarbij kwam men tot de ontdekking, dat deze nieuwe vijand niet mag worden onderschat. Zoo is het voorge komen, dat het 34.000 ton grooto Engelsche linieschip „Rodney" met al zijn afweerge schut schoot op het tegen dit schip losgela ten onbemand watervliegtuig zonder er in te kunnen slagen, zijn automatischen vijand te raken! Deze stortte eerst in zee, nadat hij er in was geslaagd, over het schip heen te vliegen, zoodat de aanwezige deskundi gen verklaarden, dat de „Rodney" bij een werkelijken- aanval vernietigd zou zijn ge worden. Hoe werkt nu de „automatische pi loot", die de plaats inneemt van den vlieg tuigbestuurder van vleesch en bloed? Daar bij moet men niet uit het oog verliezen, dat het evenwicht van een vliegtuig zich niet vanzelf herstelt, zooals bij een schip, dat zich weder opricht, zoodra een golf voorbij is. Integendeel dit evenwicht moet in een vliegtuig worden hersteld door den bestuur der, door middel van de verschillende daar voor aangewezen hulpmiddelen. De gyroscoop vervult een groote rol. In de „hersens" van den automatischen piloot zitten gyroscopen, de beroemde tollen, die wij allen als speelgoed kennen, welker as door een ring is omsloten en die de eigenschap bezitten, onafgebroken eenzelfde positie in te blijven nemen. Wanneer dus b.v. een vliegtuig in duikvlucht omlaag komt, stoot de gvroscoop tegen een kraan, die door middel van samengeperste lucht olie in een zuiger drijft. Deze laatste trekt daardoor krachtig aan de kabels van het hoogteroer en het vliegtuig richt zich we der op. Doch het is natuurlijk niet voldoende om te zorgen dat het vliegtuig niet omlaag stort: het moet ook het gestelde doel berei ken. De levende piloot bedient zich voor dat doel Van een hefboom. De „hersens" van den automatischen piloot bevatten nog een twee den gyroscoop, welke gevoelig is voor de verandering van richting en de plaaN in neemt van bedoelden hefboom. Op deze wijze uitgeruste vliegtuigen zijn van Crovdon naar Le Bourget gevlogen en zelfs naar Rome. ter wijl de echte piloot met zijn passagiers zat te bridgen! Een van de moeilijkst op te los sen prohleemen vormden het opstijgen en landen; doch ook hiervoor heeft men een op lossing weten te vinden. Per radio gegeven instructies worden nauwkeurig uitgevoerd. Een aldus, zonder een levende ziel aan boord in de lucht losgelaten vliegtuig zou natuurlijk zoowel vriend als vijand kunnen bombardeeren, indien daarvoor geen maat regelen werden getroffen. Door middel van de radio kunnen echter speciale apparaten in beweging worden gebracht, als motoren enz. Heeft Marconi niet, in zijn bureau te Ro me gezeten, machines in Melbourne in wer king gesteld, dus op een afstand van 13.000 kilometer? Men kan zich dus voorstellen, dat het op zooveel kleineren afstand als bij het vliegtuig, mogelijk is langs radiografi- schcn weg de bewegingen van de machine te leiden. Een bepaald „golfsignaal" beteekent: naar rechts, een tweede: naar links; op de ontvangst van andere signalen gaat het recht op zijn doel af. werpt zijn bommenlast uithof maakt fotografische opnamen. Er kan dus onafgebroken contact worden bewaard tusschen vliegtuig en bestuurder op den vas ten grond; doch daartoe is het noodzakelijk, dat deze laatste het vliegtuig kan zien. Bij operaties op verren afstand moet de bestu ring natuurlijk plaats vinden van een tweede vliegtuig uit. Een torpedovliegtuig met kunst- oogenl Thans komt uit Amerika het bericht, dat daar plannen zijn ingediend bij het ministe rie van Oorlog voor den bouw van een torpe dovliegtuig, waarvan men wonderen ver wacht. Dit vliegtuig bezit een aantal „kunst- oogen" vermoedelijk zes welke naar alle zijden de situatie opnemen. Vervolgens wordt elke aldus verkregen opname door middel van televisie geprojecteerd op een wit scherm, dat de bestuurder van een tweede, het besturende vliegtuig voor oogen heeft. Deze ziet alles dus precies op dezelfde wijze als aan boord van het onbemande vliegtuig, zoodat hy zich daarnaar kan richten voor het besturen van de torpedovliegmachine. Misschien is dit nieuwe toestel slechts een product van de overdreven fantasie van een uitvinder. Doch zelfs als een dergelijke ma chine in het leven kan worden geroepen en een meesterwerk van technisch kunnen is, dan nog is de vrees gewettigd, dat het waar schijnlijk het onderspit zal moeten delven tegenover dc vijandelijke jagers en het lucht afweergeschut. De militaire waarde van een dergelijk vliegtuig is dan ook in de hoogste mate twijfelachtig. „O, inspecteur, ik vertrouw u heusch! En het was eigenlijk allemaal mijn schuld. Ik heb geholpen om het te verzwjjgen. Ik zie nu in, dat ik verkeerd deed, maar mjjn hoofd tolde op dat oogenblik en men hoort zoo dikwijls, dat er onschuldige personen gearresteerd worden, doordat ze zich ergens mee be moeien." De inspecteur bracht haar tot de zaak terug. „Juffrouw Esdale en mijn man waren in deze kamer. Hij lag voor den open haard ge knield Een van de steenen was er uit geno men en de acht ruwe diamanten lagen in een hoopje op den grond. Alle acht, want ik heb ze geteld." De inspecteur wilde er meer van weten, maar Hallicks viel hem in de rede. „Waar zijn de diamanten op het oogenblik, mevrouw Saranack?" Annabelle zocht haar taschje, vond het en nam er een klein, geel kaartje uit. „In de Safe Deposit van de Regency Bank op mijn naam," stamelde zij, terwijl zij hem het kaartje overhandigde, „en als er tegen de wet gezondigd is, dan ben ik de schuldige, omdat ik mijn man overreed heb, ze niet naar de politie te brengen. Ik smeekte hem, ze mij in bewaring te geven en ze mij te laten verbergen. Zelfs nu weet hij niet waar ze zijn." „Zei uw man..." „Wat haar man zei. heeft geen waarde," viel Hallicks hem in de rede, „en bovendien geeft het toch niets, totdat wij de diamanten terug hebben." „Ik wilde alleen maar vragen..." „Ik geloof, dat wij mevrouw Saranack niet langer lastig behoeven te valen," zei Hallicks kort en leidde den Inspecteur het huis uit, Voordat deze een woord van protest kon laten hooren. ,Het lijkt er op, of we eindelijk hou vast hebben," merkte de Inspecteur op. „Ja, dat is ook de bedoeling," antwoordde Hallicks?" „O, niets! Herinner het je alleen maar, dat ik het je destijds gezegd heb meer niet." HOOFDSTUK XXXI. Romantiek volgens vaste ljjn. Het hotelletje lag in een lommerrijke om geving; vanaf het balconnetje keek men over de rivier en zooals de meeste, heette het „De Zwaan". Zij noemden zich „meneer en me vrouw Ashman" de eerste van de vele leu gens, die zij zich zoo. opgewekt voorgenomen hadden in de toekomst te moeten uitspreken. Na de koffie gingen zij op verkenning uit. Zij konden zich op drie verschillende manie ren vermaken: lezen, wandelen en op de rivier varen. „Zullen wij vanmiddag wat gaan roeien?" zei Gerald en voegde er aan toe: „ik vind dit allemaal geweldig opwindend, jij ook?" „En of," antwoordde zij en vroeg zichzelf af, of het werkelijk opwindend was, om een onverschilligen hotel-eigenaar te vertellen dat zij getrouwd waren, terwijl dit niet het geval was. Door het roeien, dat zij om beurten de den en de rustige omgeving, kwamen bei den tot rust. Zij meerden hun boot onder een boom en toen pas drong de werkelijkheid weer tot hen door. Hij zat tegenover haar op het roeibankje en legde zijn hand op haar knie. „Tenslotte doen we net als ieder ander verliefd paar!" merkte hg op. „Eerst de lief de, dan de menschheid", en zoo." „Aan die menschheid verliezen we anders niet veel!" Het was alsof dit haar speet. „Wat mij aangaat, zullen ongeveer een dozijn men schen te weten komen, dat ik met jou samen leef. De helft daarvan zullen hun neus voor mij optrekken, en de andere helft zal mij gelukwenschen met mijn onafhankelijkheid en zullen vreeselijk teleurgesteld zijn, als we trouwen. En wanneer ze tot de ontdekking komen, dat je rijk bent, zullen ze zelfs niet meer teleurgesteld zijn. We kunnen onszelf niet wijs maken, dat we iets geweldigs doen." ..Laten we er dan ook niet aan denken, dan aan het feit dat we samen zijn." „Ik dbk! Maar het zal in het begin vreese lijk moeilijk zijn, jongen. We moeten elkaar helpen." „Bedoel je met „meneer en mevrouw Ashman?" „Ja, iets dergelijks. Gerald. Ik krijg telkens het gevoel, dat we iets onbehoorlijks doen dat men geen respect voor ons heeft." „Ja," stemde hjj toe, „ik heb al enkele keeren de verleiding moeten weerstaan om iedereen, die ons nastaart, een trap te geven En denk je dat alles anders zou zijn als we vanmorgen wettelijk getrouwd waren'?" „Zeker niet! Ik bedoel dat we er niet in geslaagd zgn, Annabele kwijt te raken Hoe veel keeren heb je al aan haar gedacht, sinds we hier zgn?" O ettelijke keeren! Zg Is een probleem. Het zijn niets dan zenuwen natuurlijk Zn zaï ons heusch niet lastig vallen. Volgens het huwelgkscontract krijgt rij de helft van het „Alleen maar de rente," verbeterde Tor- pier want in vredestijd kwam 200.000 ton papier uit de Scandinavische landen. De huisvrouw kan hierin helpen door van tas. schen gebruik te maken en papier te sparen. Sedert de vermindering van het suikerrant- «oen hebben vele geheelonthouders mij ge. schreven, aldus de minister, het bierbrouwen te verbieden, alvorens suiker te onthouden aan huisgezinnen. Ik acht het echter niet mijn taak als minister voor de voedselvoor ziening, sociale hervormingen in te voeren. Wat het bakken van „nationaal brood" be treft, daarover sta ik in verbinding met de molenaars. De gouverneur van Portorico, admiraal Leahv, die gisteren de gast was van presi dent Roosevelt, heeft volgens Associated Press in een interview verklaard, dat een op vriendschappelijke manier verkrijgen van de Britsche eilanden Bermuda,Trinidad en Ja maica door de Vereenigde Staten het ver dedigingssysteem zoowel van Noord- als van Zuid-Amerika zeer zou versterken. Over het verkrijgen van de drie eilanden zou tegelijkertijd met de regeling van de oor- logsschulden onderhandeld kunnen worden, waarbij men Engeland nog aanzienlijke aanvullende credieten zou kunnen verleenen. In verband met den door den minister van oorlog bevolen terugkeer van met land- bouwverlof zijnde soldaten naar hun troe- penonderdeelen, verlangen de Fransche bla den, zooals b.v. „Le Petit Provincial" te Marseille, dat men landarbeidersbataljons vormt uit de Noord-Afrikaansche inboorlin gen en zelfs uit Indo-China. Zou hier niet terstond worden ingegrepen, dan zoudeh volk en leger voor een geweldigen honger snood komen te staan. verzorgd door de A.V.R.O. 8.00 Berichten A.N.P., gramofoonplatcn. 10.00 Morgenwijding. 10.15^ Gramofoonplaten. 10.30 Omroeporkest 11.30 Lyra Trio. 12.10 Gramofoonplaten. 12.45 Berichten A.N.P. 1.00' A.V.R.O. Amusementsorkest, solist en gramofoonplaten. 2.10 Verkorte opera „Euryanthe" (opna men). 3.30 Regeeringsbërichten. 4.00 Orgelspel. 4.30 A.V.R.O. Dansorkest. 5.00 Omroeporkest. 5.45 Ensemble Bartho Decker. 6.30 Gramofoonplaten. 7.30 Regeeringsberichten. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 A.V.R.O. Amusementsorkest, solist en A.V.R.O.-girls. 9.00 Reportage. 9.10 Gevarieerd programma. 10.00 Reportage. 10.10 Gramofoonplaten. 10.30 Berichten A.N.P., hierna operettecon cert (opnamen). 11.3012.00 Gramofoonplaten- rance, „en dat kan last geven, als Vanderlem zijn aandeel komt opeischen. Daarom zullen wij hier verborgen moeten blijven. Ik geloof niet, dat je veilig bent, voordat Vanderlem Engeland uit is." „Ik ben geen oude man Vanderlem zou mg niet kunnen wurgen. En als hij me '9 nachts probeert neer te schieten 't is niet zoo gemakkelijk om in het donker Iets te raken." „Dat weet ik. Daar heb ik al over nage dacht. Alles is nu veel veiliger, nu dat zij met meer b(j je is." „Je was bang, dat zjj de rol van Delila zou spelen Hij keek boos. „Stemde je er daar om in toe, met mij weg te gaan?" Het was een gevaarlijk oogenblik, en zij omzeilde het, door te lachen. „Ik stemde niet toe. Ik heb je er ongeveer toe gedwongen." „Ik hoop maar, dat dat waar is!" Ook hg r?7' werd t0en weer ernstig. „Natuurlijk werkllnu Ken- g ëreIijk' WiJ hebben geen a? bewgs, dat zg Delila is." „Als het bewezen kon worden, dat rij het iet was, zou je dan terug willen gaan?" Opnieuw keek hij boos. dj3 etn idiote vraa» Alleen al het feit, tntaai aar kan twijfelen, bewijst dat ik het nief iv meer_ Voor haar v°el. Je begrijpt oveirnr.i' O) niet door haar schoonheid haar ^11» dergelijke onzin. Ik vond kinrt ?en maar een zielig, achtergelaten dit mt Kmenu n00it eerliik had behandeld en aat mgn bescherming noodig had." het ,Stel Je voor' dat inderdaad blijkt, dat wLrr™Wa*?'LEr an§3t achter die keninsr ba W dat Per 3'°t van re- over hnn ei!,en geluk gesteld had tegen- U'ÏÏL-T hulpelooz- w—je, dat Ik dacht te leeren kennen, zou niet zoo geweldiir vlug Gerakf 2011 met dat huwelijkscontract"" zei vefe'Vrt'660/00^®®1' maar «>o waren er opgesuw ^nth if6 allemaal bÖ elkaar had GerMd £he "°g d® zeerheid. -Maar nig keek h^haar 16 tW*feIen' In" sHyIk kom naa3t je zitten," zei hij .blijf stil zitten, anders gooi je de boot om" (Wordt vervolgd1).

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6