Geen ongerustheid Hypothecaire leeningen voor den wederopbouw Zuinig op onze zeeschepen! Wij lazen voor U over de voedselvoorziening Narvik houdt sterke Britsche strijdkrachten vast DE ECONOMISCHE BETEEKENIS Den Haag verandert Dc eerste vroege aardappelen Correctheid, een extra eisch Wedstrijd Utrecht-Haarlem uitgesteld Marktberichten Wij zullen er ons wel doorheen bijten De halve schat is nog onvindbaar van het Fransche industriegebied Vo-ei&at MINDER VEREDELING, MEER VOEDERPRODUCTIE. Het is in het geheel niet noodig, dat men zich over onze voedselvoorziening ongerust maakt, want de bestudecring van onze po sitie leert duidelijk, dat voor ongerustheid geen reden bestaat, aldus het Hsb. in een belangwekkend artikel over deze kwestie, waaraan wij nog het volgende ontleenen. W ij stellen dan voorop, zegt het blad, dat wanneer een klein land met de dichtste be volking van Europa, zich plotseling en tij delijk ziet afgesneden van zijn aanvoer over zee, er natuurlijk wel een en ander zal moe ten worden aangepast en veranderd in zijn levensgewoonten en behoeftenvoorziening. Doch dat behoeft nog niet direct te leiden tot een groote vrees voor onze mondkost- voorziening! Aardappelen, groente, fruit, melk, boter kaas, vleesch, reuzel, eieren, peulvruchten, uien. suiker, ziedaar een aantal bclungrijke levensbe hoeften, waarvan ons land groote tot zéér groote hoeveelheden meer produceerde dan consumeerde. Allereerst onze vetvoorziening) de orde van grootte der productie- en con- sumptiecijfcrs van dierlijk vet in Nederland en ciders in het economisch gebied, waarvan wij thans deel uitmaken men denke aan Denemarken met zijn boterproductie, die het rubbele, en zijn varkensstapel, die evenééns het dubbele is van den onze maakt vol doende duidelijk, dat men zich voorloopig waarlijk geen zwaar hoofd behoeft te maken over onze vetvoorziening in algcmééncn zin, al zullen verschuivingen en cgalisccring van het verbruik wellicht dienstig zijn, nu de aanvoer der grondstoffen van margarine, olie c.d. ophoudt. De kunstmeststoffen en landbouwwerk- uigen komen in hoofdzaak uit Duitschland, uitgezonderd superfosfaat, dus ook hierover hoeft de boer zich het hoofd niet te breken. Dan komt nog de post veevoeder. Aller eerst voedergraan. In do laaste jaren impor teerden wij daarvan 1100 a 1200 milliocn kilo per jaar, vertegenwoordigende rond de helft der behoefte. Nog in het jaar 1932 was onze invoerbehoefte het dubbele, doch sedert dien is de eigen voergraanverbouw met ruim een derde deel uitgebreid en onze varkenshou derij ingekrompen. Nu verwachten we niet, dat onze gehèèle voedergraan-import zal op houden wel ter zee, maar niet overland doch in elk geval zal hij sterk gaan verminderen, zoodat wanneer de oorlog niet spoedig tot een einde zou komen uitgezien zal moeten worden naar de beste ma nier, om op voedergraan te bezuini gen, benevens om de productie er van verder te vergrooten. De kip legt het lootje! Nu wete men, dat blijkens officieele cij fers 40 van dit voergraan-import-over- schot wordt geconsumeerd door de varkens, 30 door het pluimvee, 20 door de paarden en 10 door het rundvee Het ligt dus voor de hand, dat men deze „bezui niging" zal moeten zoeken bij de gróótste consumenten, nl. varkens, kippen en een den. Aangezien wij GO van onze eieren (om gezet graan dus) exporteerden, terwijl in Duitschland en de daarmede thans samen hangende gebieden, een zeer groote produc tie van eieren bestaat, speciaal in Denemar ken, gelooven wij, dat het logisch zal zijn, om wanneer de behoefte aan graanbespa- rlng zich zou voordoen, te beginnen met den pluimveestapel, te meer omdat deze van 'nature het snelst en het gemakkelijkst kan worden geregenereerd, zoodra dat na den oorlog weer gewenscht zou zijn. Immers, de broedmachines, kunstmoeders, enz.,, benevens de korte phase tusschen broedei en jonge hen, maken het mogelijk, om in korten tijd de bevolking onzer hoen derhokken weer aan de vullen of te doen terugkeeren. Ook de varkensteelt zou zonder ernstig be zwaar tijdelijk kunnen worden ingekrompen. Duurt de oorlog kort, of wordt althans de overzee-aanvoer weer spoedig j?eheel of ge deeltelijk hersteld, dan zal het „ongemak" tot een minimum zijn beperkt, want de graanoogst staat over enkele maanden voor de deur. Krachtvoeder kan volgens het Hsbl. wor den bespaard en vervangen en bovendien is er voorraad. Ten aanzien van hot ver* vangingsvocder heeft men het oog op de 41 grasdrogers, die in bedrijf worden geseld; aan de inkuilingsinethode met A. I. V.-zuur; aan het meer verbouwen van voedergewas sen, het stoomen van aardanpelen; de mo derne bereidingsmethode, enz. Kortom, we zullen ons er wel doorheen kunnen „bijten", óók als de aanvoer over zee gedurende lan- geren tijd afgesneden zou blijven. Het broodgraan. Tenslotte het broodgraan. Onze eigen tar- we-verbouw is rond 2K maal zoo groot als als tot voor acht jaren! Ongeveer 55 der normale menschelijke behoefte wordt door eigen oogst gedekt en daarnaast hebben wij nog reserve in den vorm van aardappel meel en rogge, benevens in de aangelegde voorraden. Trouwens, reeds in November is uitgerekend, dat indien voor een geheel jaar „oorlogsbrood" zou moeten worden verstrekt van een samenstelling 60 tarwe, 25 rogge en 15 aardappelmeel hetgeen een goed^product levert daarvoor noodig zou zijn 500.000 ton tarwe, 225.000 ton rogge, en 90.000 ton aardappelmeel. Door dieper uit malen of door de tarwe tot meel in plaats van tot bloem te verwerken, kan op de nor maal benoodigde hoeveelheid bovendien aan zienlijk worden bespaard. Zoo ziet men, dat óók ten aanzien van on ze broodvoorziening geen enkele reden be hoeft te bestaan, om zich ongerust te ma ken. al zal ordening van het verbruik en mobiliseering van andere volwaardige, maar tot dusver niet of weinig gebruikte grond stoffen dienstig kunnen zijn. Wat „de groote lijn" betreft, kan derhalve worden opgemerkt, dat als de oorlog kort dunrt, er geen enkele reden bestaat voor vrees, dat onze agrarische productie en brood voorziening in bet ongereede zullen gera ken, al zullen voorzichtigheidshalve maat regelen dienstig zijn, om het verbruik van kunstmest en veevoeder waarmede trou wens al in September was begonnen te reglementeeren. En óók zal het dienstig zijn, om onze agrarische productie in nieuwe banen te lei den, in den zin van méér vocderproductie en minder „veredclings"-voortbrenging. Doch... ook dat is niets nieuws; ook daarmede was al lang een begin gemaakt, al waren de re sultaten van dat streven niet steeds groot. De vakbekwaamheid en energie onzer boe ren zijn ten slotte de waarborgen, dut men de toekomst met vertrouwen tegemoet kan en moet zien. Wat kan het particuliere kapi taal doen? De contact-commissie van belanghebben den bij het onroerend goed heeft door middel van de bij haar aangesloten organisaties aan particulieren en particuliere instellingen ver zocht aan het secretariaat, Tournooiveld 3 Den Haag, te willen opgeven of en tot welke bedragen zij in principe bereid en in staat zijn hypothecaire leeningen te verstrekken ten behoeve van den wederopbouw. Aangezien geen nieuwbouw of voortzet ting van aangevangen bouw mag plaats vin den zonder toestemming van den regeerings- commissaris, achte de contact-commissie het' gewenscht van uit een Centraal punt met de retfeering te overleggen in welke mate het particuliere kapitaal mede kan werken aan den wederopbouw. Amsterdamsche ijverig. politie speurt Het geheim van het pakje bankbiljetten, dat Vrijdag door een kolenwerker in de Re guliersgracht werd opgevischt, is nog niet ontsluierd. De politie heeft den gehcelcn Za terdagmiddag in de gracht gedregd, in dc hoop, de rest van de kapotgcschcurde bil jetten te ontdekken, doch dit onderzoek heeft geen resultaten opgeleverd. Het vermoeden bestaat, zegt dc Tel., dat do eigenaar van het geld do biljetten zou den, indien zij ongeschonden waren, een waarde van ruim acht en zoventig en een half mille vertegenwoordigen dc andere helften van do bankbiljetten iets verder in de gracht of in een rioolput heeft gegooid. Het onderzoek wordt met kracht voortge zet Het is thans mogelijk een juiste opgave te doen van het aantal halve biljetten, dat ge vonden is: dertig Nedcrlundsche bankbiljet ten van f 1000.— twintig van f 500.— honderd twee-en-dertig van f 100. driehonderdc-negen' tig Engclsche ponden en negen en zestig bon dei'd papieren Amcrikaanschc dollars. Geen der helften vormden te zanten een geldig biljet. Niet verkoopen aan buitenlan ders en niet buitengaats. Het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende hekend: Het is verboden, op ccnigerlci wijze te be werken of ertoe mode te werken, dat een Ne- derlandsch zeeschip: Zijn hoedanigheid van Nedorlandsch zee schip verliest; In eigendom, in gebruik of ter beschikking wordt overgedragen, voor zoover betreft over dracht aan niet-Nedcrlandcrs of naar het buitenland. Een vaart, een reis of een reeks van rei zen aanvangt, welke niet geheel binnen het rijk in Europa valt. Een vaart vervolgt, welke niet geheel bin nen het rijk in Europa valt, indien deze vaart, was aangevangen voor liet in werking treden van het verbod. in Een blik over het „ofiicieele cen trum". Als men thans een blik slaat over het vroe gere „officieele centrum" van Den Ilang, het Plein dus, merkt men al onmiddellijk dat zich hier veranderingen voltrekken. Er heerscht tamelijk wat bedrijvigheid rond de gebouwen van het vroegere departement van koloniën, van dat van defensie en dat van buitcnlandschc zaken, drie gebouwen die met de „witte sociëteit" het Plein be- heerschen. Welke veranderingen hier plaats hebben en nog zullen plaats hebben, zal in de ko mende dagen \vel bekend worden. Dc wijzi gingen die. gezien de opschriften, reeds ge schied zijn, bestaan in de vestiging van de stadkommflndantur in het gebouw van koloniën en van den Duitschen militairen bevelhebber in dat .van defensie. Zooals gezegd: binnenkort zal de her groepeering, welke thans wordt voorbereid en uitgewerkt, zich wel duidelijk afteekenen. Fransche koloniale troepen Vlaanderen in het vuur. Het frontbericht van het DNB luidt als volgt De algemeene indruk op grond van het he den uitgegeven legerbericht is, volgens DNB, dat de dag der beslissing voor de in het Bel- gisch-Fransche gebied opgesloten tegenstan ders onverbiddelijk naderbij komt. Bij de laatste gevechten blijkt, dat de En gelschcn nog steeds als voornaamste doel hebben over het Kanaal nog zoo veel moge lijk troepen naar Engeland terug te brengen. De wanhopige tegenstand der Engelschen, zooals bijvoorbeeld in Calais, dient alleen tot dekking van de inschepingspogingen. Het vervoer met schepen binilen het bereik van het Duitsche luchtwapen is echter een moei lijke taak. Dc uitvoering eischt tijd en brengt zeer zware verliezen. Dc Franschen hebben minder belang bij het Kanaal. Z trachten hun troepen steeds nog tot tegenaanvallen te leiden en hebben kortelings vooral hun ko loniale regimenten in het veld gebracht voor doorbraakpogingen. Deze vruchtelooze aanvallen stortten echter alle in het Duit sche vuur ineen. Zeer kenmerkend voor dc Duitsche supe rioritcit zijn de in het Icgerboricht vermelde buitengewone successen van twee Duitsche officieren. Het feit, dat een pantserauto een torpedojager in brand schiet is in de krijgs geschiedenis nog niet opgeteekend. Evenals het Duitsche afweergeschut van het vliegtuig tot den pantserwagen en ten slotte tot het vijandelijk oorlogsschip steeds grootere en voor dit wapen oorspronkelijk niet bepaal- I de dcelen heeft gevonden en getroffen. Even zoo toonen zich do Duitsche pantserauto's in den strijd met de zecstrijdkrachten ook van een onvermooden kant. Een pendant hiervan vormt de prestatie van een luitenant der pantserafwecrcompag nie van een infantcrierogiment, onder wiens doelbewuste vuren de aanval van 11 vij andelijke pantserwagens ineenstortte, nadat de helft der pantserwagens kapotgeschoten en de rest buiten gevecht gesteld was. Het betreft hier de prestatie van een enkel stuk pantser-afweergeschut. Dit voorbeeld doet de vernietiging vermoeden, waaraan de vijandelijke pantserstrijdkrachten zich blootstelden, toen zij stieten op do massa der Duitsche pantscrafweerwapcns. Sedert half April, lebben de Britten steeds weer de z.g. reeds voltrokken inna me van Narvik door geallieerde strijdkrach ten gemeld. Daardoor is de strijd om Narvik door geallieerde strijdkrachten gemeld. Daardoor is de strijd om Narvik steeds meer tot een prestigekwestie voor de Engel schen cn in laatste instantie tot een gevaar geworden, dat in Londen niet tijdig genoeg is ingezien. Tegen de buitengewoon taaie en dappere Duitsche troepen, die in het ge bied van Narvik oporeeren, moest dc tegen stander vele malen sterkere strijdkrachten Hedenmorgen werden aan de vei. ling van de Langendijker Groenten. Centrale de eerste vroege aardap. pelen aangevoerd door den heer c. Wit Jnzn. te Broek op Langendijk. De Nieuwe Rotterdamsche Courant bespcekt de gebeur tenissen in de dagen na de overgave van de Vesting Hol land en prijst de medewer king en goedwillendheid der bevolking in al haar geledin gen. Nochtans zijn hier en daar dingen gebeurd, welke, boe onbelangrijk zij tegenover dat groote beeld der loyaliteit ook schijnen te zijn, ten scherpste moeten worden gegispt, aldus het blad. Uit enkele plaatsen kwa men berichten binnen over beleediging en zelfs mishan deling van bepaalde perso nen. Meer dan ooit heeft het Ne- derlandsche volk thans be hoefte, aldus het blad, aan eendracht, welke door geen strubbeling, van hoe onder geschillen aard deze op zicli- zelve moge zijn, behoort te worden verstoord. Eun onbe- teekenend verschil van mee ning, een uitwisseling van minder vriendelijke woorden wordt reeds in gewone tijden dikwijls tot een rel van be lang opgeblazen en kan on der de huidige omstandighe den, welke de zenuwen op zoo'n zware proef hebben ge steld, eenvoudig niet worden geduid. Het is een volstrekte eisch, aan een ieder van onze samenleving te stellen, dat men zich van alle agressivi teit, alle manifestaties jegens anderen volkomen onthoudt. Als men het met de politieke zienswijze van anderen niet eens is, zwijge men daarover zorgvuldig, want het is in alle opzichten onverstandig moeilijkheden te provoceeren op dit gebied. Laat staan dus, dat men zich jegens an deren beleedigend zou uitla ten of zelfs tot handtastelijk heden zou overgaan. Het heeft ons verdroten, dat hier tegen, zij het naar aanleiding van enkele gelukkig niet- ernstige, incidenteele geval len, moest worden gewaar schuwd en wij spreken hier bij de stellige verwachting uit dat het thans niet meer noo dig zal zijn. Het is in gecnau dele onze bedoeling, van het volk te verlangen, dat ieder een het in alle opzichten ten volle met iedereen eens is, doch wel willen wij met klem de noodzakelijkheid betoo- gun, dat men in dezen tijd do punten van verschil, welke verdeeldheid zaaien, resoluut ter zijde plaatst, dat men el kander niet dwars zit en hin dert en men, eendrachtig, het oog gericht houdt op de groo te taak, welke tenslotte allen bezielt: de vernieuwing, den wederopbouw. Gaarne onderschrijven wij hier nog oens het advies, dat de opperbevelhebber van het Duitsche leger aan het slot van zijn oproep heeft gege ven: „Ieder blijve aan zijn ar beid en op zijn post. Zoo dient hij niet alleen zijn eigen be lang, maar ook de belangen van zijn volk en vaderland". En ieder, zoo mogen wij hier aan toevoegen, begrijpe, dat correctheid jegens anderen me de behoort lot het eerst noo- dige van deze dagen. TEGEN EERROOVERS. Het Nationaal Dagblad wijst met voldoening op de niededeeling van den Amster- damschen Procureur-Gene-- raai, dat hem in zijn ressort geen enkel geval van misdra ging van een nationaal-socia- list, van welken aard dan ook, bekend is. Komend uit den mond van een zoo bij uitstek bevoegden vertegenwoordiger van het Openbaar Ministerie, ambts halve belast met de opsporing cn vervolging van strafbare feiten, mag deze verklaring, nldus het blad, als een af doende weerlegging van rond- gefluisterde lasterpraatjes gel den. Hopelijk zal het met deze lasterpraatjes thans uit zijn. Zij zijn niet slechts beleedi gend voor een fatsoenlijke en vaderlandslievende groep van bet Nederlandsche volk, maar ook voor de Nederlandsche en Duitsche weermacht. Deze lasterpraatjes stellen het im mers voor, alsof de Nederland sche weermacht niet in een eerlijken strijd door de Duit sche weermacht werd versla gen; alsof do Duitsche weer macht niet in een eerlijken strijd de Nederlandsche weer macht overwon. Zij trekken de onweerlegbare feiten in twijfel en vervalschen de wer kelijkheid. Verraad en sabotage, door wien ook gepleegd, behooren gestraft te worden door den bevoegden rechter. Wie meent over dergelijke feiten mede- deelingen te kunnen doen aan anderen, dient die mededee- lingen ook te doen aan de be voegde autoriteiten. Men noo- dige derhalve den verteller van verhalen over „verraad" van nationaal-socialisten uit, on staanden voe.t aan het dichtstbijzijnde politiebureau zijn mededeelingen te herha len en met redenen van we tenschap, getuigen, namen en datums in een proces-verbaal te laten vastleggen. DE NEGENTIENDE- EEUWSCHE WERELD GAAT ONDER „Tijd en Taak" van deze week open» met het „Loflied op de Liefde" uit 1 Korinthe 13: „Al ware het, dat ik met de ton gen der menschen en der en gelen sprak, maar had de lief de niet ,ik ware schallend ko per of eene schetterende cim baal... Zoo blijven dan: geloof, hoop en liefde, deze drie, maar de meeste van deze is de liefde." Hierbij aanknoopendo schrijft de redacteur, dr. W. Ban ning, over „de nieuwe situa tie": „Een sterke behoefte leeft in mij om een enkel woord te richten tot allen, die op ons blad gedurende korter of lan ger tijd prijs hebben gesteld al ben ik mij er diep van bewust dat orize woorden niet veel meer kunnen zijn dan het gepraat van kinderen in de storm. Er voltrekken zich in Europa, in de geheele we reld, veranderingen van zoo geweldig formaat, en zij grij pen zoo diep in alle leven in, dat het ons, die daarin staan en over wier levens heen zich het proces afspeelt, volstrekt onmogelijk is om er nu de be- teekenis en diepte van te pei Ion. Ik spreek slechts de over tuiging uit, die wij reeds lan ge jaren hebben verkondigd: het oude is voorbij: de negen- tiende-eeinvsche wereld van leven en denken gaat onder, cn een nieuw evenwicht is nog niet gevonden. Misschien worsfelt zich uit uit het lijden van deze jaren het betere naar boven..." F.n aan het slot van zijn arti kel: „In de nieuwe situatie zal veel scherper bewust worden het verschil tusschen vorm en wezen, tusschen tijdelijke vergankelijke gestalten en eeuwige onvergankelijke krachten en waarden. Wij heb ben in ons blad voortdurend betoogd, dat wat gebonden was aan 18e- en 19e-eeuwsche vormen, tot ondergang was gedoemd. Wij hebben daar naast gesteld ons geloof: dat het leven zich voortbeweegt tot vernieuwing daar. waar mensrhen de wezenlijke, de eeuwige, goddelijke waarden opnieuw doorleven, Tot de eeuwige bronnen moeten koe ren wie verdwaalden in de tijd. De begrijpende lezer ver staat nu wel. waarom wij hier voor 1 Kor. 13 afdrukken. Wij menschen zijn zoo nieuwsgie rig we willen zoo graag we ten hoe de wereld er zal uit zien over 25 of over tien of VU wee jaar' En w'i '-'in ZOO pc.Tccht aan de eigen ver- trouwde dingen, die wij zoo gaarne willen vasthouden daaronder ook de eige inzich- ,r,a."r,e<ln en verwachtin gen \V ij staan nu voor de taak. om alles los te laten wat vorm. tijdelijkheid en ver gankelpkheid is om het le- van te leeren leven vanuit het eeuwige „Zoo blijven dan: geloof, hoop en liefde." inzetten, wanneer hij ook maar hoop eenigerlei successen wjlde hebben. Daar^ vloeiden de noodzakelijkheid voort Va" grootere troepentransporten, die weer e?n overeenkomstige nazending van voorraden eischten. Ter beveiliging van de achter waartsehe verbindingen moesten noe-mens! waardige deelen der Britsche strijdkrach ten ter zee in den strijd gebrarht worden Daarmede zijn zij blootgesteld aan de aan vallen van het Duitsche luchtwapen. Het doel der Engelschen, in Narvik vasten voet te krijgen, heeft dus tot nu toe geen succes, maar zeer nadeelige gevolgen voor de Engelschen. Practisch liggen de dingen aldus, dat daar in het hooge noorden belan» rijke zee- en landstrijdkrachten gebonden zijn en dagelijks gevoelige verliezen lijden BERLIJN, 28 Mei (D.N.B.): In verband met den doorbraak der Duit. schc legers in Noord-Frankrijk, wordt ervan deskundige Duitsche zijde op gewezen, dat de strijd der wapenen tevens een strijd is tegen het vitale deel van het Fransche be drijfsleven. Dé economische beteekenis van liet Fransche industriegebied, dat zich langs de grenzen van Luxemburg en België uit strekt, kan nauwelijks hoog genoeg geschat worden. Immers bedraagt de opbrengst van steenkool 75 procent, van ijzererts en giet ijzer 94 resp. 91 procent, van staal 82 pet der totale productie. De Fransche textiel industrie produceert aldaar 80 procent van haar wol-, 30 procent van haar katoen- en niet minder dan 90 procent van haar linnen- productie. Een belangrijk centrum vormt het noorde lijke gebied om Rijsel, waarin zich het groot ste deel der Fransche kolenmijnen, be langrijke gieterijen en de hoofdzetel van de textielindustrie bevinden. Alle verbindingen van het Noorden met het binnenland zijn reeds verbroken. Het industrie- en ertsgebied is grootendeels bezet of gevechtsgebied ge worden. Een deel der mijnen in het'vroeger Duitsche Lotharingen ligt reeds stil sinds het uitbreken van den oorlog en ook het resteerende deel zal nauwélijks meer zijn normale productie vertoonen. Zoo is het Fransche bedrijfsleven en irt het bijzonder de Fransche oorlogsindustrie, reeds na enkele dagen van militaire bedrij vigheid, van zijn voomaamstQ steunpunten beroofd. Naar wij vernemen, zal de voetbalwed strijd UtrechtHaarlem, welke was vastge» steld op Woensdagavond a.s., geen door» gang vinden, aangezien de Haarlemmers niet meer denzelfden avond naar huis terug zouden kunnen keeren. In plaats van dezen wedstrijd zal thans op het I.V.V.-terrein een vriendschappelijke ont moeting worden gespeeld tusschen de eerste klasse van D.O.S. en de rest van Utrecht. ALKMAAR, 27 Mei. Aardbeien 13—19, andijvie 9—14.50. asper ges 1040, bloemkool 1 13—18, idem II S— kropsla l.oO3.50, komkommers 812, prei 3—4, peterselie 4.70—6, perziken 5—19, postelein 0.20—0.29, rabarber 3.30—5.20, raap stelen 1—2. radijs 2.20-4.20. selderie 5.20- b, spinazie 0.24-1.35, snijboonen"20, dubbe le spercieboonen 26. tomaten 17—21, uien 910, wortelen 7.50—13, witlof I 5.20-S-W» idem II 2.50—4.30. PURMEREND, 28 Mei. Veemarkt. - Koeien, totaal 620 stuks: 300 vette koeien 80-86 ct. per Kg., geldekoeien 'n melkkoeien 170—210, stieren 65- '0 ct., 16 paarden f 180-325. 50 vette kal veren 7S—9o ct. per Kg., 700 nuchtere kalve s! -o001'. de slacht 10—22, 255 vette varkens iv mn u-' pcr Kx- 65 magere varkens 30— h«i-J 18~'26. 800 schapen 22-28, W bokken 3 Id, 70 lammeren O-IO 17'f WEK RP LAN'GENDfJK, 28 Mei. Kg. aaidappelen Schotsche Muizen 10.60 uien 6 sn" i 7«'^ kl«ne 12.10; 200 kg- rnmaf Q« fn0 bos raljai'ber 190-2 635 kg. tomaten 34.10—34.40; C 31.80—CC 21.30 mm°wPSCHA?-Vy°lIDE' 28 Mei. H.1?'1 °b0650; drielingen 210—2o0 D. witte°fcof?: kg' Wiü0f 5601 400 Kg' AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Runderen ruime aanvoer, handel kalm. Vet te kalveren voor Maandag flinke aanvoer, ïanc e vlug. Nuchtere kalveren matige aan voer, lugge handel. Schapen behoorlijke aan oer, handel kalm. Vai Kens matige aanvoer, handel goed. De prijzen van alle diersoorten zijn vrijwel ge* Ok aan of benaderen dei van de week van b11 Mei.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2