Abonneert U op dit blad 'fa&AJyqMxuul £en tyutleAtje.... KeAli en ZencUncf, flieuwJ uit IMc Donderdag 30 Mci 1940 Twccdc Btad MxtcUrdeuwji Schoenenbonnen aangekomen Geen brandstof meer Kleeding op bonnen Ze kwamen na uren**» uit den Polder weerom Een in den nood Wimpie, de koelbloedige Geen prijsopdrijving Pensioen aan zieke en gewonde militairen Ds* C. F* Nolte Uitvaartmis Mgr. Evers de ideale verkooper! Visscherij Uk het politie-rapport I De distributiebonnen voor schoenen"^ zijn op het kantoor aan de Kerkgracht aangekomen. Zij, die dus aanspraak meenen te kunnen ma ken op een paar schoenen, kunnen zich met hun stam- kaart naar dit kantoor begeven. Voor verwarmingsdoeleinden. Er wordt ons meegedeeld, dat er geen brandstof meer voor verwarmingsdoeleinden beschikbaar gesteld zal worden, uitgezonderd voor ziekenhuizen of, als dat noodig mocht zijn, voor ouden van dagen. Men zal deze brandstof aan moeten vragen aan het dlstri- butiekantoor aan de Kerkgracht. Voor kookdoeleinden zal nog in zeer be- perkte mate brandstof beschikbaar worden gesteld. Ook kleeding en alle textielgoederen mogen ni het vervolg niet meer afgeleverd worden, zonder afgifte van ontvangstbewijzen, even als dat op het oogenblik ook met de levens- middeleri het geval is. De midaenstand kan deze ontvangstbewij zen bij het hoofd van het distributiekantoor aan de Kerkgracht bekomen. DOBBELMAN N V. NIJMEGEN Onhebbelijk gedrag. Als eerste delinquent kwam gisterenmiddag voor den zeekrijgsraad, de matroos der le kl. A. H. V., die zich te Aruba aan boord van Hr. Ms. „0 15" zoo onhebbelijk had gedragen. dat hij nu een zware pijp had te rooken. Hij had geweigerd gehoor te geven aan dienst- bevelen van een luitenant ter zee, hij had zich verzet tegen een onderofficier en een briga dier van politie, die bij zijn arrestatie< hielp, had hij stevig „afgedroogd". Beklaagde zelf meende, dat deze heele zaak wat opgeblazen was en verklaarde .indirect" gevolg te hebben willen geven aan het dienst- bevel, als hij eerst wat „tot rust gekomen" was. De president was het met dit standpunt verre van eens en de fiscaal meende, dat het geval uit een militair oogpunt zwaar aan- gerekend moest worden, al was hij er tevens van overtuigd, dat het heele geval wat teveel ■uitgemeten was. Hij eischte 2 maanden ge- vangenisstraf, met aftrek van 5 dagen voor- arrest. De verdediger Mr. D. H. Buiskool is het met den fiscaal eens, dat de telastelegging te zwaar is. Bekl. heeft weliswaar dingen gedaan, die niet door den beugel kunnen, maar het op- treden van den sergeant en oudsten officier was ook verre van tactisch. Spr. voert ver- schillende gronden tot verzachting van straf aan en bepleit uiterste clementie. Het hemd van den kwartiermeester. De zeemilicien matroos 3e kl. K. H. P. A., dienende aan boord van de Marinekazerne, had 19 Maart het hemd van een kwartier meester geleend en was daarmee gaan passa- gieren. Hij had aanvankelijk de streepen onder een jekker verborgen, doch toen hij in een cafe belandde en boven z'n theewater kwam, had hij zijn jekker uitgetrokken en zich ook de „waardigheid" van een kwartiermeester toegeeigend, door eenige zeemiliciens weg te sturen. De fiscaal vroeg 3 dagen gevangenisstraf. Beklaagde was toch reeds gestraft, daar hij anders Zaterdag naar huis had mogen gaan. Luit. ter zee 2e kl. J. N. J. v. d. Mey hield een sympathiek pleidooi Hij had niets dan goeds van bekl. te zeggen, die den leelijke vijand had, dat was de drank. De drank, die hem reeds tot de meest dwaze dingen had gebracht. Deze man had leiding noodig en die ontving hij niet op de overbevolkte Marinekazerne. De man is reeds zwaar getroffen doordat zijn woning, met heel zijn bezit, in Rotter dam verwoest is. Zijn jong huwelijk is daar- door in grooten zorg gekomen en nu is hem, zoo zegt pleiter, vandaag een betrekking aan- geboden door een schipper. Geef hem die kans door zijn onmiddellijke invrijheidsstelling. Leg hem desnoods een voorw. straf op. De fiscaal ondersteunde dit voorstel van pleiter, als het waar is dat beklaagde een baan kan krijgen. Ongehoorzaam zeemilicien. De volgende voor de balie verschijnende zeemilicien hofm. 3e kl. F. N. F. was zoo onverstandig geweest op 17 April aan boord van H. Ms. „Schorpioen" de opdracht van een bootsman om zijn kooi behoorlijk op te sjor- ren, te weigeren. Voor deze militaire over- treding had de jongeman sinds 17 April in voorarrest doorgebracht en de fiscaal vond dit blijkbaar welletjes, zoodat hij den krijgs- raad voorstelde de straf gelijk te stellen aan het voorarrest van 6 weken. De verdediger sloot zich bij het requisitoir aan. Verstokt deserteur. Vervolgens stond de zeemilicien barbier 3e kl. G. J. de Z. voor den krijgsraad terecht terzake desertie. Hij had de Marinekazerne op 25 Maart verlaten en was daarin niet teruggekeerd voor 10 April, toen de gemeente- politie te Amsterdam hem had aangehouden. Reeds eerder had de Z. zich schuldig gemaakt aan desertie en zijn motief, dat hij uit angst voor straf was weggebleven, vond bij den fiscaal niet veel geloof. De fiscaal eischte tegen bekl. 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voor arrest sedert 10 April. Mr. Buiskool bepleitte een gesplitste straf, onvoorwaardelijk voor wat betreft het voor arrest en de rest voorwaardelijk. De man kan een betrekking krijgen, geef hem zijn kans. Hier werd de zitting, die elf zaken telde, afgebroken door de komst van zes Engelsche bommenwerpers, die een overhaaste vlucht naar de schuilkelders noodig maakte. De zitting wordt hedenmiddag voortgezet, waarin de uitspraken voor. bovenstaande zaken vallen Voor de ,J)istributie-film" bleek reeds drie dagen lang groote belangstelling te bestaan. Hier ziet men een der eindelooze queue's, zooals men die van 's morgens tot's avonds in de Spoorstraat kan aanschouwen. En hoe Er is een oud geuzenlied, waarvan de eerste strofe luidt: Ze kwamen na jaren uit Brabant weerom. Het was aan dezen regel, dat wij vanmorgen tusschen 6 en 7 uur moesten den- ken, toen tal van Nieuwediepers en Nieuwe- diepsters weer naar Den Helder terugkwa- men en dat op een wijze, die aan landver- huizers deed denken. Het deed denken aan de films, die men gezien heeft over de trekkende transvalers, die er ook met „hutje en mudje" van tusschen gingen. Precies zoo deden de Nieuwediepers. De Transvalers deden het in huifkarren. Welnu, wij zagen tal van groentenkarren waarover men in der haast een „huif" gespannen had en waaronder men zat. Ja, hoe zat men erineengedoken, koud en verkleumd. Grijs van de slaap en op van vermoeienis. Men zat er, tegen en op elkaar teneinde zich aan elkaar te warmen, men zat er geme- lijk en geeuwend, met dekens, doeken en plaids om beenen, hoofden en ruggen gewik- keld. De intocht Er waren verscheidene belangstellenden op het vroege uur die naar dit schouwspel kwa men kijken. De een had medelijden en de an- der plaatste critische opmerkingen. De een lachte spottend, de ander had medelijden met de ,,trekkers", die er zoo verfomfaaid en zor- gelijk uitzagen. Medelijden, ja, dat is het gevoel, dat bij ons overheerscht. Medelijden met al diegenen, die zich door een onberedeneerde angst lieten ver- leiden Den Helder te verlaten. Medelijden met hen, die geen uur en geen minuut meer binnen de grenzen van Den Helder wilden blijven toen een onbekende het gerucht rondstrooide waardoor een niet gering deel der 40.000 Nieuwediepers zijn positieven verloor en de beenen nam. Wij, en al de anderen die rustig thuisgeble- ven zijn, die er niet aan gedacht hebben naar buiten te tijgen, willen ons niet op den borst slaan en van onzen moed en zelfbeheersching getuigen. De angst zit er bij velen nog te zeer in dan dat wij hier verwijten zouden willen neerschrijven. Maar waar wij wel een beroep op willen doen, dat is op het gezonde verstand, het nuchtere inzicht der Heldersche bevolking, die toch dikwijls genoeg bewezen heeft te beschik- ken over een gezond oordeel en een eigen meening. De wereld is overstroomd met geruchten en bakerpraatjes. Zorgt er voor daarvan niet het slachtoffer te worden. En neem niet al te snel toevlucht tot de Transvaalsche methoden De zeekrijgsraad is een deftig college. De president in zijn wijde toga imponeert, de hoofdofficieren met hun dikke gouden ban- den, dwingen respect af. Wij, vertegenwoor- digers van de pers, de verdedigers, evenals de president in ambtelijk gewaad gehuld, het publiek op de tribune (meestal is de belang stelling gering) staat als 6en man op, als uit de raadskamer het college binnenkomt en achter de groene tafel zitting neemt. Het is indrukwekkend en het is spijtlg dat een mengch zoo snel aan alle dingen went, zoo dat hij na de tweede of derde voorstelling al niet meer ,,gepakt" wordt. Gistermiddag was er zitting. Drie zaken waren afgehandeld. Scherpe en vermanende woorden waren er van achter de groene tafel tegen de beklaagden voor de balie geuit. Eenigen waren tot snikkens toe bewogen ge weest. Verdedigers hadden in breedvoerige betogen alle deugden van hun bescherme- lingen naar voren gebracht, waarbrj je je verwonderde dat er zooveel deugdzaamheid op dit ondermaansche gevonden wordt. En terwijl dit alles zich daar naast de pro- voost aan de Buitenhaven afspeelde, de presi dent met zijn armen over elkaar, critisch zat te luisteren, de fiscaal zich spitste op r6- en duplieken, klonken plotseling in de gang die naar de rechtzaal leidt haastige voetstappen. Eenige driftige tikken klonken als dissonan- ten in het schoon betoog van Mr. Buiskool, de deur ging open, het hoofd van een wel- gedanen marinier verscheen om den hoek, hij fluisterde den fiscaal een paar woorden toe, waarvan wij op de perstribune alleen ver- stonden „Engelsche vliegtuigen". De spanning van de rechtszitting was gebroken en een andere spanning trad in. De fiskaal verwijderde zich ter orientee ring. Voor de verdediging was geen belang stelling meer. We hoorden het zware dreunen van de vliegtuigmotoren, we hadden geen interesse meer. Toen de fiskaal terugkeerde, maande hij aan tot spoed en 6en beklaagde, die met bewogen stem zich nog voor de balie wilde verdedigen, werd opgejaagd. „Sc.hiet op alsjeblieft." Toen gebeurde het: paf, paf, paf, snel en dreunend vielen de mitrailleurschoten en nog sneller verdween de heele krijgsraad, de pers, de beklaagden. Alles holde via een zij-uitgang van een steenen trap naar de schuilloopgraaf (Historisch). Wimpie van de Weststraat bracht 't er beter af dan gij alien, Heldersche medebur- gers, die gisteren in zoo grooten getale weg- vluchtet vooreen bombardement dat niet plaats vond. Kom, kom, hebben we nu alle houvast, geloof en vertrouwen verloren? En dan op zoo'n loos gerucht van eenige fantasierijke angsthazen een zoo uitgebreide uittocht op touw te zetten? Wij hebben toch in onze stad vele en betrouwbare voorlichters, raadgevers en bezadigde autoriteiten. Onze bedachtzame' nuchtere Hollandsche geest- kracht moeten wij juist in moeilijke tijden bewaren. Wimpie van de Weststraat deed het beter. Wanneer bij ons onderscheidingen zouden worden uitgereikt aan hen die in groot ge- vaar de grootste koelbloedigheid aan den dag legden, dan zou Wimpie zeker het eerekruis le klasse op z'n schoolblouse gespeld krijgen. Het was op dien ernstigen middag, dat na heldhaftigen tegenstand de strijd werd ge- staakt. Zeer velen achtten dit voor ons land en volk de beste oplossing. Zoo ook dacht Wimpie's vader er over. Hij gevoelde zich zoo zeer opgelucht en ont- spannen, dat hij hierin aanleiding vond ter gelegenheid van dit feit zijn vrouw en kinderen te tracteeren. Een heerlijke tompoes, dat zou na de ang- stige spanning er zeker wel invallen. Dus toog vader met Wimpie en z'n zusje ten koeke- bakker. Vier heerlijke versche rose besuikerde room gevulde tompoesen werden voor korten tijd in het witte doosje neergevleid. In het vooruitzicht van een lekkere hap huppelt Wimpie aan vaders hand verblijd huistoe. Het is intusschen ongeveer half negen. Wanneer ze weer thuiskomen ziet moeder verblijd naar vader met z'n doosje heerlykheden op. Maar, wat is dat? Terwijl papa het doosje vast op tafel zet, draait mama zich om: O, Jan, kijk eens, daar heb je weer zoo'n groot vliegtuig, zou dieOch kom, vrouwtje, 't is nu weer vrede, maak je maar niet ongerust. 't Is niets hoor. Roe-roe-roe-roe-roe weerklinkt steeds luider en doordringender de los draaiende propeller. DanopeensEen zware, dreunende knal. Alles beeft, alles lawaait, alles rinkelt en er breekt in oorverdoovend geweld glas en hout. De tuindeuren vliegen met verbrijzelend glas de kamer binnen. Wild pakt vader Wim pie vast en duwt hem met kracht in de wand- kast, zelf vlucht hij met moeder en zusje de gang in. Even vermindert het geraas. Na eenige oogenblikken, wanneer de wolken stof en kalk een beetje zijn neergezakt, waagt papa even om 't hoekje de kamer in te kij ken. 't Is een ru'ine, maar alles is nu toch weer stil. Daar gaat de kastdeur op een kier en... Wimpie's hooge stemmetje weerklinkt daar- door rustig en fijntjes. „En, mag ik nou me tompoes hebben pappie?" Pappie, te verbouwereerd door den schrik- wekkenden knal, stuntelt weer naar binnen. (Dat was van die bom, die op de West- gracht viel). Geheel van haar stuk gebracht, aanschouwt ook mammi.e de verwoesting. Maar veel tijd wordt hen voor verdere beschouwingen niet gelaten. Opeens, maar nu van de werfzijde, barst een bijkans nof fellere explosie uit, die dreunend met een slag alle voorvensters naar binnen slingert. Mammie wankelt Pappie staat als versteend, maar, wanneer ook nu de stof en scherven zijn gedaald en de drie zwaar bezochten volkomen ontsteld ter neer zitten, opent zich weer de kastdeur op een kiertje en Wimpie's stemmetje klinkt onver- droten. „En wanneer krijg ik nou eens eindelijk me tompoes, pappie?" ,v Vox Humana. Strenge straffen. Aan alle winkeliers en verkoopers wordt nog eens onder de aandacht gebracht, dat zij, ingevolge de prtfsopdrjjvingswet en de hamsterwet, hun waren voor geen hoogere prij/cn mogen verkoopen, dan die vastgesteld waren voor 9 Mei. Overtredingen hiervan zullen streng ge straft worden. achter de provoost. Boven ons hoofd knetterden de schoten van 't afweergeschut. Allen waren we e6n, de president in zijn toga, de fiskaal, de leden van den raad, de beklaagden, het zat daar gemoedelijk in de lange donkere gang op de houten bank. Het onderscheid tus schen aanklager en beklaagde was weggeval- len. Noch ernstige, noch vermanende woorden werden meer gesproken. De commandant van de Marinekazerne, overste Hoog, stond met vriendelijken glimlach, de andere vluchtelingen uit de omgeving op te vangen. Doorloopen, doorloopen, er is nog ruimte heeren De bommen bleven weg en na vijf minuten staken we ons hoofd buiten de schuilpiaats en zochten we veiliger plek op het Ankerpark, maar van een voortzetting van de afgebroken zitting kwam niets meer. De arme beklaagden, die op vrijspraak gerekend hadden. Het Bestuur van de Stichting „De Neder- landsche Soldaat" verzoekt ons mede te dee- len, dat blijkens de door haar ingewonnen in- lichtingen bij de betreffende bevoegde auto riteiten de toekenping van eventueel pen sioen aan gewonde en zieke militairen als- mede aan de nagelaten betrekkingen van ge- sneuvelde militairen, op de gewone wijze ambtshalve door de betreffende afdeeling van het departement van Defensie zal worden afgehandeld. Zieke en gewonde militairen en nagelaten betrekkingen van gesneuvelde militairen, die recht op pensioen meenen te kunnen laten gelden, kunnen zich daartoe wenden tot het bestuur van de Stichting voornoemd, dat aan belanghebbenden kosteloos inlichtingen ver- schaft. De Stichting heeft haar werkingssfeer over het geheele land en het adres is: Stichting „De Nederlandsche Soldaat", Drachten. Overlijdensbericht was gelukkig onjuist. Wij lezen in het Hbl.: Uit Middelburg ontvangen wij het verheu- gende bericht, dat ds. C. F. Nolte, Evang.- Luthersch predikant te Middelburg-Vlissingen, in tegenstelling tot wat een week geleden was gemeld, in leven en lichamelijk vooruitgaande is. Bij de krijgsverrichtingen was hem, naar ons nu blijkt, te Vlissingen een letsel toege- bracht hersenschudding dat tot het be richt van zijn overlrjden aanleiding heeft ge- geven; dit bericht luidde zoo steilig, dat wij en anderen er niet aan meenden te moeten twijfeien. Ds. Nolte is, zoo vememen wij nu, naar zijn huis te Middelburg vervoerd, en zal in elk geval-nog geruimen tijd verpleegd moe ten worden. Plechtigheid te Den Haag Gisterenochtend is in de kerk van den H. Jacobus aan de Parkstraat te Den Haag de uitvaartmis voor wijlen mgr. F. J. H. Evers, oud-hoofdaalmoezenier van leger en vloot, op- gedragen. Mgr. Huibers, r. k. bisschop van Haarlem, mgr. Paolo Giobbe, de pauselijke internuntius, mr. J. R. H. van Schaik, voor- zitter der Tweede Kamer, en vele andere autoriteiten woonden de plechtigheid bij. De hoofdaalmoezenier van leger en vloot, mgr. J. J. J. Noordman, celebreerde geassisteerd door aalmoezenier majoor Brouwer als dia- ken, kapelaan Buis als subdiaken en kapelaan Van den Oudenhoven als ceremoniaris, den dienst; het koor zong de mis van Perosi. Een Profeet. verrijst. Sholem Asch. Uitg. Ser- vire. Den Haag. Geb. f 3.90. De Nazarener is de titel van de trilogie, waarvan Een Profeet verrijst, het eerste deel vormt. Het boek verscheen in 1939 in Amerika en werd in 't Nederlandsch vertaald door J. MaschmeijerBuckers. Om met het laatste te beginnen: De verta- ling is goed en herinnert ons geen oogenblik aan het Engelsche origineel. Jammer genoeg kan er van de roman zelf niet veel goeds gezegd worden. Het wordt een gewoonte, dat uitgevers zelf een bespre- king van hun uitgaven daaraan toevoegen. Ook hier doet zich weer een dergelijk geval voor. Natuurlijk zijn we altijd volgens de uit- geefster verrijkt met een kunstwerk van den eersten rang, waarvoor de schrijver zegge en schrijve maar liefst dertig jaar gezwoegd heeft. Indien dat dan waarlijk het geval is, dan had de heer Asch die dertig kostbare ja ren beter kunnen gebruiken, want het is on- begrijpelijk, dat een dergelijk middelmatig romanprobeersel het tot een druk en zelfs tot een vertaling in het Nederlandsch bracht. Het is verward en vaak bladzijden lang vervelend, terwijl de sensatie-zucht er soma duimdik op- gesmeerd ligt. Waarlijk jammer van die der tig lange jaren. DE KERK SPREKE HAAR WOORDEN VAN TROOST... Boodschap van den president van den Oeeumenischen Raad in Neder- land. Nu de omstandigheden, waaronder wij thans leven, het onderling contact zoozeer bemoei- lijken, dat het onmogelijk is de in den Oeeume nischen Raad vertegenwoordigde kerken te raadplegen over eenige gemeenschappelijke actie, hoe gewenscht deze ook zijn zou, doe ik als president van dien raad deze boodschap uitgaan. Zelfs met de voorzitters van de Ne derlandsche afdeelingen van den Wereldbond en den Raad der kerken en die van het Lau- sanne-Comite en mijn medeleden van het dagelijksche bestuur heb ik geen voeling kun nen houden. In deze dagen doe i0 een beroep op alien, die zich Christenen noemen, om zich hun roe- ping als leden van de kerk van Christus meer dan tot nu toe bewust te worden, zich nauwer aaneen te sluiten, datgene te zoeken en voorop te stellen, wat ons vereenigt en alles te ver- mijden, wat de tegenstellingen verscherpt. De kerk van Christus moet haar boodschap van liefde, vrede en gerechtigheid blijven brengen, zij mag het gebed voor alle menschen nimmer nalaten of daarin verslappen. Juist nu heeft de kerk een woord voor de wereld, ook voor onze zoozeer geschokte en beproefde landge- nooten. Het vaste geloof, dat God zijn heer- schappij over deze wereld niet laat varen, geeft kracht om de diepe wegen, waarlangs Hij ons leidt, met een rustig vertrouwen te gaan. Onze hart en en gedachten gaan met innige deelneming uit naar zoovelen, die treuren om degenen die hun leven gelaten heb ben in een zeer ongelijken strijd voor hun vaderland of die als slachtoffer van het oorlogs- geweld den dood hebben gevonden. Ook denken wij niet minder aan die nog talrijke schare dergenen die in groote spanning verkeeren om- trent het lot van hun dierbare levens. De kerk spreke haar woorden van troost, boete en ver- geving en getuige van de eeuwige dingen, die blijven, ook als de aardsche vergaan. Aanvaar- dende het oordeel Gods blijven wij in deze we reld staan midden in den strijd om het Konink- rijk Gods. De kerk als van God gegeven instru ment voor de redding der menschen bestaat Gode zij dank als een instituut dat ons met nog hechtere banden bindt dan nationaliteit, gezin of wat dan ook. De Christenen der jonge kerken in het oosten zeggen ons dat zij door het ontzaggelijke leed, dat reeds jaren over ve len hunner gekomen is, zijn gaan ontdekken, dat er tenslotte heel weinig zaken zijn, waar voor een mensch te alien tijde bereid moet zijn te sterven en dat zij daaruit de les geleerd heb ben, dat het dan ook het beste is, veel meer dan tot hier toe voor die weinige zaken te gaan leven. God zij ons alien genadig, verzoening doende over al onze zonden en die der geheele wereld. Wandelende in Jezus' voetstappen gaan wij rustig en moedig den weg, dien God ons leidt, doende wat Hij ons te doen geeft. Dr. C. W. Th. baron van Boetzelaer van Asperen en Dubbeldam. URK, 28 Mei. Door 24 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 1272 pond Kuilpaling, van 30400 pond per vaartuig, prijs 1820 ct.1180 pond Lijn- of Beugaal, 202814 ct. en 276 pond Fuikaal, 25 ct. Alles per pond. Een kwaaie rakker. Een bewoner van de Bothastraat deed aan- gifte, dat hij op de Javastraat meermalen was aangevallen door een hond. Naar den eigenaar van dezen kwaden rakker wordt een onder- zoek ingesteld. Wie heeft hem gezien. Een bewoner van de tweede Vroonstraat deed bij de politie aangifte, dat zijn groote groene handwagen, voorzien van den naam W. Schrander, sedert 14 dagen vermist wordt. Van wie Een bewoner van de Hoofdgracht heeft aangifte gedaan, dat hij, daags na het bom bardement, een coupon blauw gestreepte hee- renstof achter zijn woning heeft gevonden. Ook dat gaat door... Een bewoonster van de "Leliestraat deed aangifte van beleediging, door een andere be woonster van die straat. Een man, die Dinsdagavond in zwaer be- schonken toestand op de Westgracht werd aangetroffen, werd ter ontnuchtering naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Motor/iets vermist. Door een bewoner van de Boerhaavestraat werd aangifte gedaan van vermissing van zijn motorfiets, G.Z. 48518, die door hem aan militairen in bruikleen was afgestaan. Vechtpartij. In de Nieuwstraat, hoek Spoorgracht, ge- raakten twee mannen zoodanig slaags, dat een van hen door een spiegelruit van den wmkel van de firma v. Praag werd gegooid. Toen de politie, die gewaarschuwd werd, ter plaatse kwam, waren de vechtersbazen spoor- loos verdwenen, zoodat het met de verwon- ding van dengene, die het onderspit moest delven, nog wel losgeloopen zal zijn. Denk om uw rijwiel. Aangifte werd gedaan van vermissing van een damesrijwiel, dat onbeheerd en... niet op slot, op de P. H. Laan had gestaan.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 1