commissarissen=generaal Over de radiorede van Reynaud DE B0N0 Hieuwe luchtaanval FRANKRIJK Hondenbroodkaarten Werkloozen President Roosevelt Oorlog spaarde kathedralen op Hamburg Het Bestuur in Nederland ZAL De levensloop van de terug naar het leger Weygand-linie op geheele front doorbroken Amerikaansche defensie-belastingen alléén komen te staan? Parijsche maatregelen tegen luchtlandingen EEN LANGE WEG NAAR HUIS Oude vrouw verbrand VEE VERHONGERD Duitsche persstemmen voor algemeene dienstplicht BEVOEGDE DESKUNDIGEN OP HUN TERREIN. Gisteren hebben wij reeds melding ge maakt van de benoeming door den rijks commissaris van vier commissarissen-gene raal. Wij kunnen thans de volgende bijzonder heden over deze functionnarissen mededee- len. S.s. Oberführer Dr. Friedrich Wimmer is geboren uit een geslacht dat uit Salzburg stamt. Hij liep het staatsgymnasium te Salz burg af, waarna hij, 18 jaar oud, in het be gin va"n den wereldoorlog als vrijwilliger in dienst trad. Tijdens den oorlog werd hij ge wond. Na den oorlog verliet hij als officier het leger en studeerde philosofie aan de universiteiten van Weenen en Göteborg. Hij proitioveerde in 1920 tot doctor in de philo sofie. Na als assistent werkzaam te zijn ge weest aan het kunstmuseum te Göteborg, was hij in een gelijke positie werkzaam aan de universiteit van Weenen en aan het Niederosterrcichischen landesmuseum. Tegelijkertijd studeerde hij rechten aan de universiteit te Weenen en verkréeg in 1930 den doctoraten graad in de beide rechten. In de periode, waarin het nationaahsoci- alisme in Oostenrijk nog een strijd te voeren had, stond dr. Wimmer de leiding van de N.S.D.A.P. in Oostenrijk ter zijde als juridi sche en politieke adviseur. Op grond van de zen arbeid werd dr. Wimmer in Maart 1938 benoemd tot staatssecretaris bij de nationaal- socialistische Oosenrijksche regeering. Na dat de Oostenrijksche landsregeering was ge liquideerd, wend Dr. Wimmer door den Führer benoemd tot regeeringspresident in Regensburg, in welke functie hij werkzaam was totdat rijkscommissaris rijksminister Seys-Inquart hem tot commissaris-generaal te 's-Gravcnhage benoemde. Commissaris-generaal Hanns Rauter. S.s. Brigadcführer en leidende Polizei- führer Hanns Rauter werd 4 Februari 1895 in Klagenfurt geboren. Na middelbaar on derwijs genoten te hebben, studeerde hij aan de technische hoogeschool. Bij het uitbreken van den wereldoorlog nam hij dienst als vrijwilliger en werd in den loop van den oorlog Oberleutnant der reserve. Aan ver schillende veldslagen nam hij deel en hij keerde met zware verwondinge uit den oor log terug. Verschillende onderscheidingen, onder welke de zilveren Tapfcrkeitsmedaille eerste klasse getuigen van zijn dappere hou ding tegenover den vijand. In 1921'stichtte hij mede de Sjejrischen Hel 'tilatschutz,Welke ^i'oefi itSH dodV' liohigen strijd tijdens de jaren 1921—102(3 tegen het toen heersc!iende systerem' verzefte. Hij was' het die in 1921 de opmarsch van de Groot- Duitschers tegen de marxisten in Wiener- Neustadt leidde. Later werd hij benoemd tot tweede chef van den staf van den geheelen Steirischen Heimatwehr. Toen het later in deze groep tot een breuk kwam, bleef Hanns Rauter steeds de zyde kiézen van de aanhan gers der Groot-Duitsche gedachte. Van 1934 tot 1936 leidde hij de Duitsch-Oöstenrijksche weer-groep. Later werd hij vertegenwoordi ger voor de hulp aan vluchtelingen. In 1937 werd hij chef van den staf bij de S.S.—Oberabschnitt Sud-Ost in Breslau. Hij bekleedde nog deze functie toen de rijkscommissaris hem naar 's-Gravenhage riep. Commissaris-generaal Fritz Schmidt. Reichsambtsleiter Fritz Schmidt, drager van het gouden eeretecken der N.S.D.A.P., is op 19 November 1903 te Eisbergen (Kreis Mindenwestfalen) geboren. Na te Rintern a./d. Weser het gymnasium te hebben be zocht, diende hij van 19221926 bij het 6e bataljon pioniers te Minden. Voor zijn dienst tijd was hij als jeugdleider bij de volksbewe ging werkzaam geweest. In 1933 werd hij kring-afgevaardigde en plaatsvervanger van den landraad te Min den. Sedert dien tijd is hij ook leider van de binnen- en buitenlandsche pers bij de organi satieleiding der rijkspartijdagen. Een jaar later volgde zijn benoeming tot leider van het rijks-propagandabureau Westfalen Noord te Munster. Op 1 October 1938 werd hij opgenomen in den staf van den plaatsvervanger van den Fuehrer, in welke hoedanigheid hij aan den gouwleider en rijksstadhouder Konrad Hen- lein in het Sudetenland werd toegevoegd. Se dert het begin van den oorlog is hij onder rijksminister dr. Goebbels werkzaam bij den staf van den Fuhrer voor de oorlogspropa ganda. Commissaris-generaal Fischboeck. minister Minister Fischboeck is in 1895 te Gcras aan de Bencdcn-Donau geboren. Hij is jarenlang in het Oostenrijksche bankbedrijf werkzaam geweest en heeft T>p dit gebied als financieel deskundige naam verworven. In politiek op zicht bewoog hij zich steéds in het nationale kamp en na het accoord van Borchtesgaden werd hij in het voorjaar van 1938 tot staats raad benoemd. Toen de nationaal-socialisti- sche beweging in Oostenrijk het bewind in handen nam, werd hij door rijksminister Seyss-Inquart, die de aansluiting bij het Duitsche rijk had bewerkstelligd, als mi nister van handel in de regeering opgenomen Later keerde hij terug tot het particuliere bedrijfsleven en nam hij de leiding op zich van de Kredit-Anstalt-Bankverein te Wee nen. Als voorzitter van de kamer van koop- kandel hield hij zich o;a. bezig met econo mische vraagstukken in Oost-Europa. Hij werd daarop na de bezetting van Nederland; •door rijkscommissaris Seyss-Inqnart be noemd tot commissaris-generaal voor econo mie en financiën in het civiele bestuur van de bezette Nederlandsche gebieden. duitsch legerbericht. Poes krijgt puf. De tallooze bezitters van huisdieren zul len zich ongetwijfeld de laatste weken met bezorgdheid hebben afgevraagd, hoe de hui dige voedselsituatie op de voedering hun ner dieren zal inwerken. Den bezitters van honden en katten kunnen wij thans mede- deelen, dat een distributieregeling van hon den- en kattenvoer in voorbereiding is, al dus de Haagsche correspondent van de Tel. Op het oogenblik wordt gewerkt aan een registratie op grootte en gewicht, waarmee de toewijzingen vermoedelijk verband zuLlen houden. Allen bezitters van huisdieren zal een honden- of kattenbroodkaart worden uitgereikt, waarmee zij bij hun leverancier de hun toegewezen portie kunnen afhalen. Hoe dit dieren voer er uit zal zien? In de niobilisatiejaren 19141918 werd brood van speciale samenstelling bereid. Men had toen nog de kans er vleeschresten in te verwer ken. Dit zal echter thans niet mogelijk zijn. Het hondenbrood zal in het gelieel geen vleesch mogen bevatten, terwijl «voor het kattenbrood vooralsnog gebruik karn worden gemaakt van de z.g. puf, de klein.e vlschjes, die een tractatie voor poes beteekenen. Wel zal er rekening mee worden gehouden, dat de dieren voldoende „bulk" in de maag krij gen, zoodat ze niet met een hongerig geviel zullen rondloopen. Aan een voedselregeling voor ge vogel je wordt eveneens gewerkt Naar wij vernemen, moet de regel, dat aan gedemobiliseerde militairen geen steun kan worden uitgekeerd, niet van toepassing worden geacht óp boeren en tuinbouwers, die onder de z.g. B- en C-steunregelingen vallen, aangezien deze men&chen wel ar beid hebben. Zoowel de steun in geld als die in natura wordt hun uitgekeerd. Ook wordt er door de gemeentebesturen geen bezwaar tegen gemaakt, wanneer ge- demobiliseerden bij de werkverruiming worden geplaatst, mits daardoor geen werk loozen naar de steunverleeniug moeten worden verwezen. In allé andere gevallen echter worden gedemobiLiseerden, die geen werk hebben, in werkelijken dienst teruggeroepen. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat E in de periode van 1 October j.1. tot 1 April 76 gld. melkgeld had gebeurd en dat, gedurende dien tijd, drie menschen en de geheele veestapel van dit bedrag haalden moe ten leven. Tenslotte zijn de koeien door de politie in beslag genomen en verkocht, waar bij ze in totaal 217 gulden hebben opgebracht Het O.M. eischtte tegen dezen landbouwer, wegens het hem ten laste geelgde feit, 14 da gen gevangenisstraf. De uitspraak werd be paald op .over 14 dagen. Volgens den correspondent van het Zweed sche blad „Dagens Nvhcter", hebben de Fran sc.he «militaire autoriteiten als voorzorgsmaat regelen tegen Duitsche troepenlandingen van uit vliegtuigen in verschillende breede stra ten en op open pleinen in Parijs barricaden bestaande uit gecamoufleerde autobussen, opgericht. Bovendien zijn nog andere ver strekkende voorzorgsmaatregelen genomen, voornamelijk tegen het landen van val schermtroepen. EEN BESLISSENDE STRIJD ZON DER DE HULP VAN ENGELAND. Frankrijk staat alleen in alle gevechten, die nog zullen komen, zoo merkt het „Ham burger Fremdenblatt" op. Het herinnert daar bij aan de constateering van de New York Times, dat Frankrijk ditmaal den beslissen- den strijd zonder de Engelschen moet uit vechten. Over het zelfde thema schrijft de „N'acht- ausgabe": Frankrijk staat militair en poli tiek, enjook in hooge mate economisch, zon der een mogelijkheid van steun door Enge land. Daarbij heeft Frankrijk op het oogen blik het totale geweld van het Duitsche of fensief te dragen en beschikt het niet meer over zijn belangrijke industriegebied, dat te gelijkertijd een aanzienlijk deel van de oor logsmaterialen van Frankrijk leverde. De Fransche weermacht staat alleen tegenover de Duitsche. Iedere Fransche generaal en iedere politicus had voor het uiterste geval van mislukken van den Franschen aanval op Duitschland verwacht, dat ten minste Frankijk een effectieve militaire hulp van Engeland ter beschikking zou hebben en dat bovendien de Maginotlinie een bijzondere be- teekenis zou hebben in alle veldslagen. Frankrijk vecht thans zonder de Engel schen en zonder de mogelijkheid van strate gische of tactische uitbuiting van de Magi notlinie. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" wijst er op, dat de Engelschen de Franschen alleen nog door woorden ondersteunen, door hun moed in te spreken. Het „Hamburger Fremdenblatt" constateert: Het is in allen ernst tijd de vraag op te wer pen, of Frankrijk innerlijk niet reeds door Engeland is opgegeven. In ieder geval doet ons het geloof aan de zegevierende kracht der Duitsche wapens thans reeds voorzien, dat zich na het op de knieën dwingen van Frankrijk, wat het doel is van den Duitschen aanval, het lot vervul len zal ook van den laatsten vastelandsstaat, die zijn veiligheid in goed geloof toevertrouw de aan een ovcrzeesch georiënteerd eilanden rijk. 16-jarige Zwollenaar sinds 10 Mei zwervend, heeft nu pas zijn huis weer bereikt. Donderdagavond om acht uur vervoegde zich aan het politiebuerau te Den Haag een 16-jarige jongen uit Zwolle, die door de omstandigheden gedwongen een langen zwerftocht had gemaakt. Oi 10 Mei n.1., bij den aanvang van den Duitschen op marsch, bevond hij zich met een vriend met vacantie in de omgeving van Oostende en Nieuwpoort. Tengevolge van de krijgs handelingen was het hetn niet meer mo gelijk geweest naar het vaderland terug te keeren. Eerst na eenige weken te hebben omgezworven, gelukte het hem mede te trekken met Nederalndsehe soldaten, die uit België huiswaarts keerden. Zoo belandde hij in Den Haag en door de zorgen van de po litie aldaar is hij op transport gesteld naar Zwolle. Nachtelijk drama in oudelieden- gesticht. In het gesticht St. Bavo te Heemstede heeft zich in den vorigen nacht een tragische ge beurtenis afgespeeld. Omstreeks drie uur bespeurde een der inwoonsters een sterke brandlucht en het bleek, dat in een kamer tje, bewoond door de 92-jarige mejuffrouw V., brand was uitgebroken. Zusters van het gesticht wisten met een brandbluschappa- raat en emmers water de vlammen te doo- ven, waarna zij de bejaarde bewoonster met brandwonden overdekt op den grond vonden liggen. De levensgeesten bleken reeds te zijn geweken. Het onderzoek van de politie heeft uitgewezen, dat de oude vrouw 's nachts een olielampje heeft willen aansteken, waarbij waarschijnlijk haar kleeren in brand zijn geraakt. Voor de Zwoftchc rechtbank heeft a-isteren terecht gestaan de landlx>uwer J. W. E. te Zwollerkerspel, die zonder dat hij voldoende voedsel voor de dieren had, twintig stuks vee heeft aangehouden, met het resultaat, dat de beesten van gebrek zijn omgekomen. „Van den aanvang af is 't zijn brandende eerzucht geweest om Clemenceau te imiteeren". Berlijn, 7 Juni (D.N.R.) De radiorede van Reynaud, toont bijzonder duidelijk de tegenspraken der regeerenden in Parijs, zoo merkt de Deutsche Allgemeine Zeitung op ten aanzien van de gisteren door den Fran schen ministerpresident gehouden toe spraak. Reynaud, die er medé verantwoordelijk voor is. zoo gaat het blad verder, dat deze oorlog het Duitsche volk en Europa werd opgedrongen, beklaagt zich over de brutali teit van het Duitsche. offensief. Dat de. Duitsche weermacht met haar ge heele. kracht ?ou .toeslaan, is den oorlogsop hitsers in Parijs en Londen voor den oorlog en nog tijdens den oorlog duidelijk genoeg gezegd. Reynaud geeft ook toe, dat de in druk der Duitsche overwinning bij het Fran sche volk zeer sterk is Wanneer hij in den zelfden adem beweert, dat de Franschen en vooral de Parijzenaars, geen seconde heb ben gesidderd, bewijzen de mililoenen vluch telingen het tegendeel. De toespraak van Reynaud, zoo schrijft het Hamburger Fremdenblatt, is een bezwe rende oproep, gericht tot een volk. dat zijn verwachtingen dagelijks zichtbaarder in de warreling van een overmachtig noodlot mee gesleurd ziet. Overigens hoopt Reynaud nog steeds, al dus het blad verder. De hoop is zijn beroep. Zij is het laatste, wat hij zijn volk heeft te bieden, nadat de waardevolle kern van zijn leger in Vlaanderen vernietigd werd en na dat het door de Engelschen verlaten, met de overblijvende reserves alleen het geheele ge wicht van den Duitschen aanval moest door staan. Het wezen der Duitsche oorlogvoering is, dat zij geen tegenstander onderschat, dat zij iedere nieuwe operatie tot volle rijp heid laat gedijen en dat zij daarom met het bekendmaken van alle, nog zoo belangrijke strategische successen wacht tot het uur ge komen is, waarin een belangrijk strijdge- deelte met definitieve resultaten als gesloten beschouwd mag worden. Reynaud heeft een andere tactiek gekozen. Hij pocht, omdat hij zich niet vermag los te maken van de wet. waarmede hij aange vangen is. De tragedie van dezen burger is, dat het van den aanvang af zijn brandende eerzucht is geweest om Clemenceau te imi teeren, den man van de daad te spelen en vastberadenheid voor te wenden. De „Lokal Anzeiger" constateert: het zou goedkoop zijn Reynaud's hoop door de feiten te schande te maken. Laat hem hoop voe den, laat hem hoop bij zijn landgenooten opwekken. De nieuwe slag is aan den gang en het zal wel blijken, wat over blijft van Reynaud's opzettelijke optimisme. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: De operaties van het leger en van het lnchtwapen ten Zuiden van de Somme en van 't Aisne-Oise-kanaal maken stelselmatig en met succes vorderingen- De Weygand linie werd op het geheele front doorbroken. Duitsche gevechtsvliegtuigen deden in deh nacht op 7 Juni opnieuw met succes aait- vallen op Britsche vliegvelden en keerden zonder verliezen terug. De kusfafweer van onze oorlogsmarine slaagde erin aan de Noord-Fransche kust een vijandelijke snelle motorboot te vernietigen. De tofale verliezen van den vijand bedroeg op 6 Juni 74 vlieg tuigen. Daarvan werden er 64 in luchtgevech ten, tien door luchtdoelgeschut neergehaald. Negen eigen vliegtuigen worden vermist. Het luchlwapen vernielde het zendstation van den Noorschen zender Ingoey bij Ham- nierfest. Oude wapenvoorraden in de Vereenigde Staten, In de persconferentie, welke gisteren is gehouden heeft Roosevelt de mededeeling bevestigd van het Amerikaansche. ministe rie van Justitie, dat de regeering'het recht heeft de als overschotten beschouwde voor raden munitie en dergelijke te verkoopen, in zooverre deze voorraden op 11 Juni 1914 eigendom van het Amerikaansche leger waren. Voorts kan de regeering ander oor logsmateriaal aan Amerikaansche fabrie ken toewijzen, ten einde den verkoopsprijs van dit materiaal met den aankoop van nieuw materiaal te verrekenen. Dit heeft betrekking op geschut en vliegtuigen. Zoo heeft het Departement van Marine gisteren 50 vliegtuigen aan de Curtiss-vlieg- tuigfabrieken te Buffalo geleverd Nog an dere leveranties volgen. Een wettelijke re geling is in voorbereiding, volgens welke de regeering deze verouderde wapenen en dergelijke nief behoeft te verkoopen,»' doch enkel met irirujling kan volstaan. Over het aantal als verouderd te beschouwen vlieg tuigen deed Roosevelt geen mededoelingen.' In aansluiting op zijn verklaringen betuigde Roosevelt zijn Instemming met het hoofd artikel, dat gister In de „New York Times" is verschenen en waarin wordt aangedrongen op algemeene dienstplicht in de Vereenigde Staten. Verder heeft hij onthuld, dat hij ge durende het einde van de week in het Witte Huis zal blijven om te allen tijde bij de hand te zijn. Rapport aan den Paus. VATICAAN (D.N.B.) De bezorgdheid in kringen van het Vaticaan over het lot van de talrijke kathedralen in het BelgischFran sche oorlogsgebied is door het rapport van een specialen afgezant van het Vaticaan weg genomen Het kerkelijke eigendom heeft, zoo luidt dit rapport, geen noemenswaardige schade geleden. In tegenstelling tot de ver woestingen van 1914-1918 zijn de groote be kende kathedralen in het oorlogsgebied al len onbeschadigd gebleven. Dit geldt in het bijzonder voor de kathedralen van Doornik hoi ti ijk, Atrecht, Kamerijk, Valencienries Rijsel, Yperen, Laon en St. Quentin, hoewel deze steden zelf door de hevige gevechtshan delingen vrij groote vernielingen vertoonen De kerken van Brussel, Gent, Brugge, Ant werpen en andere groote plaatsen in België zijn volkomen gespaard gebleven. In de ker kelyke berichten wordt dit feit daaraan toe geschreven, dat de Duitsche legerleidihg blijkbaar stricte bevelen gegeven heeft de kerkgebouwen bij bombardementen en be schietingen zooveel mogelijk te ontzien De berichten uit Belgische en Fransche kerke lijke kringen over liet ontzien van het ker kelijke eigendom in het oorlogsgebied wer den ook door berichten van Amerikaansche journalisten bevestigd, die het terrein van den strijd bezichtigd hebben Maarschalk benoemd tot opp^, bevelhebber van de Zuidelijk Italiaansche legergroep. Rome, 7 Juni (D.N.B Maar schalk Emilio de Bono, inspecteur van de overzeesche strijdkrachten van Italië, zal, naar officieel wordt gemeld, op 9 Juni het opperbevel op zich nemen van de .zuidelijke leger groepen. Italiaansche pers over de bene*, ming van de Bono. ■- - De benoeming van maarschalk de Bono tot opperbevelhebber van de Zuidelijke It^. liaansche legergroep wordt door de geheele Romeinsche openbare meening als een feit van beteekenis begroet Nogmaals, zoq schrijft de „Giornale d'Italia" eischt het v». derland van de Bono de militaire eigen- schappen en soldateske deugden, waaryan Aantal betalers zal met ruim 2.000.000 stijgen. Washington (D.N.B.) Het Con gres iieeft gisteren een aanvang gemaakt niet de debatten over maatregelen ter dek king van de defensie-uitgaven door het hef fen van nieuwe belastingen. Hoewel de details nog niet vaststaan acht men het in welingelichte Amerikaan- sohe kringen reeds zeker, dat de belastin gen met alleen zullen drukken op de wel- gestelden, maar ook op de onbemiddelde bevolkingsklassen. die tot dusverre weinig of geen belasting betaald hebben. Door de bijzondere belastingen zal het aantal belas tingbetalers met meer dan twee millioen stijgen. DE BONO. hij op schitterende wijze gedurende het eer- ste tijdperk van de verovering van het im« perium bewijzen heeft afgelegd, ten dienste van Italië te stellen. Men mag niet verge ten, dat maarschalk de Bono niet slechts als „quadrumvir", politicus, minister, gou verneur en paladijn der imperiale missie van Italië zijn land gediend heeft, maarbo venal als soldaat. De „Lavoro Fascista" legt er den nadruk op, dat maarschalk de Bono een ervaren strijder is uit Afrika, waar hij zijn eersten militairen roem oogstte. De „Tri buna" verklaart, dat zijn benoeming tot commandant van de zuidelijke legers door de geheel natie met levendige instemming is vernomen. Italiaansche schepen moeten ha vens opzoeken. Volgens mede deel ingen. van vertegenwoor digers van Italiaansche scheepvaartmaat schappen te New-York hebben alle Italiaan sche schepen, die zich in volle zee bevinden, uit Rome order gekregen onmiddellijk neu trale havens binnen te loopen. In de Ameri kaansche wateren bevinden zich op het oogenblik slechts Italiaansche vrachtsche pen, doch geen passagiersschepen,. Kind gedood, burgers gewond. In den nacht van Donderdag op Vrijdag hebben vijandelijke vliegtuigen wederom een aanval op Hamburg ondernomen. Door het hevige afweervuur der luchtartillerie wier pen de vliegtuigen, evenals in den vorigen nacht, hun bommen lukraak naar beneden. In de bebouwde kom van Hamburg werd één persoon licht gewond. De bommen vielen voor het grootste gedeelte op onbebouwd weiland. Ook op de verdere omgeving van Hamburg op een klein stadje, werden bom men geworpen. Hier werden twee woonhui' zen getroffen. Een vijfjarig kind werd ge dood, terwijl de ouders zwaar gewond wer den. Boven het Notburgahaus in Neuss, dat tot reservelazaret dient, zijn door vijandelijke vliegers in den nacht van 3 op 4 Juni we derom bommen neergeworpen. Acht bom men sloegen in de nabijheid van het lazaret in. Het Notburgahaus is, zooals bekend is. op 28 Mei om 1 uur 45 des nachts reeds een maal gebombardeerd. Een dergelijke strijd wijze. zoo wordt van bevoegde Duitsche zijde astgesteld, welke de meest primitieve be grippen van menschelijkheid vergeet, zal uitgeschakeld worden, doordat de Britsch- 1 ransche aanstichters in hun eigen land on schadelijk worden gemaakt. ESTLAND TEGEN SPIRITUSDRINKERS- Re val (D.N.B.) Naar verluidt zal krachtens een verordening van het De partement van Economische Zaken in Est land de verkoop van brandspiritus geheel opnieuw geregeld worden, door de invoering !an \ergunningsbe wijzen, waarop ieder gezin maximaal 3 liter brandspiritus jaar zal kunnen koopen. Deze nieuwe re- geling heeft ten doel het drinken van brandspiritus, dat den laatsten tijd was toegenomen, te verhinderen. Aan personen, die enan verdacht worden zich aan het drinken van brandspiritus te buiten gaan, kan de afgifte van vergunningsbewij zen worden geweigerd PAUS NIET NAAR ZIJN ZOMERVERBLIJF- Vaticaanstad. (Stefani). Naar medegedeeld wordt, heeft de Paus ver klaard, dat hij besloten heeft zich dezen zomer niet van het Vaticaan te zullen ver wijderen.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2