gesloten. spaarpot wèl bewaard De gemeente* Leon Degrelle niet gefuseerd Zwitserland overweegt demobilisatie Secretaris van Blum in Spanje opgesloten Engelsche aanval op Duisburg Aank'acht van de Vlaamsch-Nationalisfen Arrondissements rechtbank te Alkmaar lohannes Kerkhove, P. van Scbijndel Marktberichten GIBRALTAR Geen Fransche tegenvoorstellen aan Italië Haagsche Stadhuisbouw voorioopig van de baan Kassier veroordeeld Een geldbode in nood Raad Callaotsoog De Schoenmakerij van BASSTRAAT 46 is tot nader aankondiging Geen Britsch-Fransche betrekkingen Als gevangene te Arbes, De bijzondere correspondent van het D.N.B. aan de Spaansch-Fransche grens meldt: Het Fransche blad La Depeche verneemt uit Pau, dat de leider der Belgische re.xisten Leon Degrelle, zich te Arbes als gevangene bevindt, en dat dus het bericht over zijn fu silleering onjuist is. Op den dag van liet in werking treden van den wapenstilstand werd de militaire contro le op alle wegen in Zuid-West Frankrijk in getrokken. Gendarmen namen de bewaking op zich, terwijl de soldaten naar de kazer nes gebracht en ontwapend wei-den Gisteren zijn voor het eerst Fransche vluchtelingen de Spaansche grens in de richting Frankrijk overgekomen en wel nadat zij van bekenden vernomen hadden, dat de Duitsche bezet tingstroepen niemand lastig vielen en allen uiterst correct behandelen. De vluchtelingen zeiden, dat zij hun woning selchts in de pa niek en de anti-Duitsche stemming verlaten hadden en blij waren, weer te kunnen terug- keeren om aan het werk te gaan. Geruchten volgens welke de Fransche ge volmachtigden tegenvoorstellen tegenover de Itali&ansche wapenstilstandsvoorwaar den gedaan zouden hebben, worden van be voegde Italiaansche zijde met beslistheid tegengesproken. Integendeel, de Italiaansche voorwaarden zijn in haar geheel aanvaard. ENGELSCH EXPEDITIE LEGER NAAR HUIS TERUG. Volgens berichten uit St. Jean de Luz zouden Zondag de overblijfselen van het F.ngelsche expeditieleger in Frankrijk naar Engeland zijn teruggebracht. Verder ver luidt, dat eenheden van het „PooLsche le gioen" geweigerd hebben scheep te gaan om voor Engeland verder te vechten. DE HERTOG VAN KENT IN LISSABON. Van den bouw van het nieuwe Haagsche stadhuis op het Alexanderveld, volgens de in een besloten prijsvraag goedgekeurde plannen van architect M. J. Luthman, zal voorioopig niets en misschien wel nooit iets komen. In verband met de vele groote herstelwerken welke van spoed- eiscüienden aard zijn, heeft de Regeerings- commisaris voor den Wederopbouw, dr. ir. 1. A. Ringers, beslist, dat werken zooals de bouw van een nieuw Stadhuis voorloppig niet zullen mogen worden uitgevoerd. Er is in Den Haag steeds vrij veel tegenstand blijven bestaan tegen dit moderne plan, dat men van te weinig decoratieve distinctie achtte voor het Gemeentehuis der Residen tie en thans herleeft bij deze aanhangers eener meer monumentale bouwwijze d_e hoop, dat dit plan nu op den duur geheel van de 1 n zal zijn. In ieder geval kunnen de f 10 millioen die met den bouw gemoeid zouden zijn, .Voorioopig beter besteed worden! Belastinggelden tot een bedrag van bijna 6000 gulden verduis terd. De rechtbank te Arnhem heeft gister vonnis gewezen in de strafzaak tegen een 36-jarigen adjunct-commies bij de directe belastingen, invoerrechten accijnzen, we gen verduistering van een belangijk bedrag, en veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf 'inet aftek van voorarrest. Verd. was op kantoor van den ontvanger der directe belastingen te Zevenaar werk zaam in functie van kassier en had in de laatste vier jaar opzettelijk gelden tot een -bedrag van circa 5.624 gulden verduisterd, welke gelden grootendeels afkomstig wa ren van belastingbetalers. Verd. heeft het geld ten eigen bate aan gewend. Hij heeft daarmede het gez.in van een vrouw, waarmee hij een verhou ding had, onderhouden. De verduistering kwam tij dons ziekte van verd. aan het licht. Tijdens de rechtszitting op 18 Juni eischte de officier van justitie een gevangenis straf van drie jaar en zes maanden. De federale raad van Zwitserland heeft pen boodschap gericht tot het Zwitsersche volk. De boodschap werd in het Itali- iransch voor de radio voorgelezen door Celio, in het Duitsch door Etter en in het Fransch door Pilet Golaz. De boodschap, die uitgaat van het on derteekenen van den wapenstilstand wijst ©p de enorme beteekenis van deze gebeur tenis voor Zwitserland, dat met zijn drie groote naburen intieme betrekkingen on derhoudt. De nadruk wordt gelegd op de noodzakelijkheid voor Zwitserland om zich te vernieuwen. Er moeten snel, zonder dis- •cusie en met gezag besluiten genomen worden. Aangezien voorts de oorlog opge houden heeft aan de grenzen van Zwitser land, ziet men de mogelijkheid onder oogen A-an een gedeeltelijke en geleidelijke demo bilisatie. Het Clippcrvlicgtuig van den geregelden dienst van Lissabon over Horta op de Azo- ren naar New Vork heeft op de Azoren een tusschenlanding moete maken, in verband met ongunstige weersomstandigheden. Onder dé passagiers bevond zich de particuliere secretaris van den bekenden Parijschen ban kier Baron de Rothschild. Vernomen wordt, dat deze vertrouwensman van Rothschild belangrijke bezittingen, waaronder een groot pak aandeelen van een wereldbekende Engel sche bewapeningsfirma, onder zijn berusting zou hebben. Het pak aandeelen was bestemd voor een bank te New York, waarmede Roth schild in de laatste weken omvangrijke beurstransacties zou hebben gedaan. Dit beeft bijzonder opzien gewekt, daar de Pa- rijsche bank van Rothschild. al voor de militaire ineenstorting van Frankrijk, aan de beurs te N°w York aandeelen der Engel- sche bewapeningsindustrie zou hebben inge wisseld tegen Young- en Dawesleeningen. In een stsftt van kennelijke opwinding drong d§ vertrouwensman van Rothschild aan op een onmiddellijke voortzetting van de vlucht naar New York, daar hij scheen te vreezen, dat anders de termijnverplichtingen, welke zijn bank op zich had genomen, aan de New Yorksche beurs niet zouden kunnen Worden nagekomen. ENGELSCHEN UIT MARSEILLE IN GIBRALTAR. Het officieele orgaan van Gibraltar meldt, dat talrijke Engelsche civiele en militaire persoonlijkheden, die in Marseille scheep ge gaan waren, in Gibraltar zijn aangekomen. FRANSCHE GEVOLMACHTIGDEN TERUG NAAR BOhDEAUX. De Fransche gevolmachtigden zijn gister middag met twee Fransche vliegtuigen naar Bordeaux teruggekeerd. De berichten uit buitenlandsche bron voi gens welke Rome, Berlijn en Bordeaux bin nen 24 uur de wapenstilstandsvoorwaarden zouden publiceeren, komen niet van gezag hebbende zijde. De secretaris van Leon Blum, die door de Spaansche autoriteiten was gevangen geno men, is in de gevangenis van Burgos opge sloten. In Bilbao zijn gisteren 100 Amerikanen aangekomen, die zich aan boord van den in de haven liggenden Amerikaanschen tor pedojager zullen inschepen. Naar de bijzondere correspondent van het D.N.B. aan de SpaanschFransche grens verneemt, bevonden zich onder de personen, die Dinsdag over de Spaansche grens zijn ge komen, zeven Fransche militaire vliegers, die in Spanje geinterneerd werden, verdnr kolonel Eustakuio Liossis, militaire attaché bij het Grieksche gezantschap in Frankrijk, zeven leden van het Egyptische gezantschap in Parijs en de directeur van de Fransch Marokkaansche spoorlijn. Naar thans eerst bekend is geworden, is in 'denzelfden nacht, waarin in de omgeving van Berlijn een ziekenhuis door Engeischc bommen werd beschadigd, een Engelsche luchtaanval ondernomen op Duisburg. Op de stadsdeelen Neudorf en Alsum werden 2G dy namietbommen geworpen. Twee "huizen on der één kap stortten ineen. De Rijnschool werd beschadigd. Ook op Bielefeld werden dertig brandbommen geworpen, waardoor verscheidene daken in brand geraakten en andere schade aan huizen ontstond. Het gebruik van 56 dynamiet- en brand bommen op deze beide steden doet ook hier volgens Duitsche opvatting uitkomen, dat slechts een terroriseering van de burgerbe volking werd beoogd. De bewering van het Britsche ministerie van luchtvaart, dat de Royal Airforce alleen militaire objecten aan valt, wordt door deze gevallen, die slechts een greep zijn uit vele van dergelijke voor vallen, op doeltreffende wijze weerlegd. Verschillende Belgische politici Als vertegenwoordiger van den Engclschen koning bij de Porugeesche Eeuwfeesten, is vanmorgen op het vliegveld Cintra de Her tog van Kent met zijn gemalin aangekcftnen. Hij zal tijdens zijn verblijf in Portugal in het paleis van Belem wonen. UITSPRAKEN. Voor den aanvang der zitting deed de Rechtbank gisteren o.m. de navolgende uit spraken: M. v. d. V., van beroep schipper, wonende in Den Haag, -verd wegens een aanvaring te Broek op Langendijk in hooger beroep ver oordeeld conform den eisch van den Offi cier van Justitie veroordeeld tot f 15.boete, subs. 10 dagen hechtenis en toewijzing der civiele vordering ten bedrage van f50.—. (De Kantonrechter had verd. indertijd veroor deeld tot *6.boete, subs. 3 dagen, met toe wijzing der civiele vordering. E. Z. te Breezand, van beroep chauffeur, werd wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld, veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden, met een proeftijd van 2 jaar en tot een geldboete van f75.subs. 30 dagen. (De Officier had een boete geëischt van f75.subs. 30 dagen.) Wieringen. IN DE GEVANGENIS WORD IK ER NIET BETER OP. Er was éen rapport van een psychiater, die verd. N. M., uitvoerder van werken te Wie- ringen, niet voor de volle honderd procent toerekenbaar verklaarde. Er was ook een rapport van den heer J. H. Wiggers, relas- seeringsambtenaar te Alkmaar, waarin deze wees op de goede kwaliteiten van verd. en waarin deze zeide. dat misdadige aanleg hier geen rol speelde, doch verd. was zwak en kon de verleiding niet weerstaan. De heer Wiggers bepleitte een gecombineerde straf en daarna opneming van verd. in „Ko ningslust" voor minstens één jaar. De man zou dus onder goede leiding komen en er bestond alle kans voor reclasseering. Hij zou in dat geval gelegenheid krijgen om er weer bovenop te komen. De Officier van Justitie mr. v. d. Feen de Lille had verd. ten laste gelegd, dat hij on der valsche voorwendsels de aannemers firma B te Wieringen zou hebben opgelicht. Hij had namelijk een partij hout en eenige baddings, voor een totaal waarde van f 80.- gekocht en gezegd, daartoe opdracht te heb ben ontvangen van de Grond Maatschappij van den Polder Anna Paulowna, doch dit was gebleken niet waar te zijn. He tgekochte had verd. voor f 40 van de hand gedaan en het geld ten eigen bate aangewend. Een groot deel had verd. in café's opgemaakt. Verdachte erkende het hem tenlaste geleg de volmondig en had aan de verklaringen van de gebroeders C B. oud 37 jaar en H. B- oud 32 jaar niets toe te voegen. Op een vraag van den verdediger mr. de Lange uit Alkmaar.' hoe lang de betalings termijn was. als hij vroeger inderdaad voor genoemde Maatschappij kocht; antwoordde verd. dat deze termijn liep van 4 maanden tot een half jaar. Hij voegde eraan toe. dat hij gehoopt had in dien tijd het geld te kun nen betalen. De wnd. pres. wees erop, dat verdachte's verleden niet zoo héél gunstig was. Hij heeft nooit anders gedaan dan liegen en bedriegen. De Officier van Justitie wees er in zijn requsitoir op,.dat verd. royaal had bekend en het daardoor de Rechtbank niet moeilijk maakte. Mr. v. d. Feen de Lille kon het vermoeden niet van zich afzetten, dat verd. een zekere misdadige neiging had. Aan den anderen kant wilde de Officier in aanmerking ne men. dat deze verd. niet voor de volle 100 procent toerekenbaar was. Spr. eischte een gevangenisstraf voor den tijd van 10 maan den, waarvan R maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en daarna plaat sing in .Koningslust". Verdachte zeide, dat hij alreeds 3 maan den preventief zat en verzocht de Rechtbank direct naar „Koningslust" te mogen gaan, aangezien hij voelde, dat hij er in de gevan genis niet beter op werd. De verdediger van verd. mr. de Lange wees erop, dat zijn cliënt de gevangenis vreesde. Verd. had met deze oplichting een zekere berekening gemaakt en dat lag geheel in zijn lijn. Doch deze berekening was mislukt. Hij genoot op Wieringen een groot vertrou wen, hetgeen werd bewezen door het feit, dat hij vroeger voor de Grond Maatschappij groote bestellingen had gedaan. Pleiter geloofde niet, dat de gevangenis goed voor verd. zou zijn in verzocht de Recht bank zijn cliënt terstond te reclaeseeren, te meer omdat hij alreeds drie maanden in voorarrest gezeten had. Opneming in „Ko ningslust" zou daarom volgens pleiter meer resultaaat hebben, dan verd. nog vier maan den de gevangenis in te zenden Mr. de Lange bepleitte op deze gronden de onvoorwaardelijke gevangenisstraf terug te brengen op 3 maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. De wnd. pres. mr. Fruin bepaalde de uit spraak in deze zaak op heden over acht da gen, des morgens om tien uur. aan het Hoogheemraadschap. Het blijkt, dat deze voor de verbreeding noodzakelijk is, er blijft echter grond genoeg over, waar later eventueel op gebouwd kan worden. Rondvraag. Op een vraag van den heer Mooy betref fende de door militairen vernielden weg ach ter de zomerhuisjes, zegt voorzitter dat een verzoek om schadevergoeding bij het depar tement moet worden ingediend. Eerst zal de zaak van hoogerhand worden geschat. De toestand is inderdaad slecht, het is een stuif gat, doch men kan vóór er schatters ge weest zijn, moeilijk zelf beginnen. Ook de toestand van andere wegen die door de mi litairen zijn stukgoederen zal onder de aan dacht van het departement worden gebracht De lieer van der Plas vraagt hoe het staat met de, vuilnisbelt. Het blijkt dat de militairen met opruimen zijn begonnen, doch door 't vrij plotseling ver trek van het garnizoen is het werk nog niet klaar. Het zou te duur worden er nu zelf aan te beginnen, daar men alleen over paar den tractie beschikt. Voorioopig kan men weer voort. Jammer, dat de militairen niet meer ge daan hebben, wordt opgemerkt en vergoe lijkend wordt er aan toegevoegd: „Ze waren werken niet meer gewend!" Goed verzekerd! De heer v. d. Plas vertelt dan van een bezoek aan den gemeente-ontvanger. Deze had zoolang werk om de brandkast open te krijgen, dat spr. voorstelde eerst z'n „knol" maar te gaan ophalen. Ook de andere heeren vertellen staaltjes over deze brandkast, het is gelukkig, dat de gemeente-ontvanger een handje kracht heeft en met een spantouw de deur nog wel open kan krijgen. Voorzitter meent, dat een brandkast met gemeentegeld inderdaad niet al te spoedig opengemaakt moet kunnen worden, maar de ontvanger heeft vier jaar geleden al toe stemming gekregen om den smid er bij te halen! De heer Van der Plas vraagt tenslotte of het juist is. dat de ingezetenen door de se cretarie-ambtenaren, in goed Hollandsch ge zegd wel eens „bokkig" behandeld worden. Er zijn klachten. Voorzitter ontkent pertinent. Echter, ook het geduld van een ambtenaar is niet on uitputtelijk en er zijn wel eens lastige, on beleefde en vervelende menschcn. Dat een ambtenaar dan kortaf is, is te begrijpen. Verleden week heeft de ambtenaar „een vrouwspersoon" te woord gestaan, maar als «preker die dame zelf hij zich had gekregen, had hij haar nog veel erger de waarheid gezegd! Hierna sluiting, nadat een half uur verga derd is. Heden overleed, door een noodlottig ongeval, onze lieve Man. Vader en Behuwdvader. Echtgenoot van J. H. Steenkist. in den ouderdom van 55 jaar. Den Helder. 25 Juni '40. Javastraat 133. Uit aller naam. Mevr. de Wed. J. H. KERKHOVE— I Steenkist. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrij dag 28 Juni vanuit Ja- vastr. 133, op de Alge- meene Begraafplaats tc I Huisduinen. 1^— KOEGRAS JULIANADORP. TOEGELATEN. De jongeheer P. Hoogschagen Kz. alhier, is geslaagd voor het toelatingsexamen aan het Gemeentelijk Lyceum te Den Helder. Hij is een leerling van de O. L. School I, hoofd de heer J. Hendrikx. POSTBESTELLING VERBETERD. Ofschoon nog niet gesproken kan worden van normaal postverkeer, wordt toch steeds getracht het normale zoo kort mogelijk te benaderen. Sinds 24 Juni j.1. is onzepostver- zending- van. hieruit weer als \o!gt geregeld: des vóorm. 8.10 uur, des nam. 13.40 en 17.40. Deze verzendingen gaan naar Den Helder. In aansluiting op bovengenoemde uren, heeft dan ook de bestelling der stukken plaats. Het publiek neme hiervan goede ANNA PAULOWNA BREEZAND. GOED ZOO, KEES. Toen Maandagmiddag eenige jongens in de Zandvaart zwommen, zaten andere kin deren naar hen te kijken op een soort brug getje, dat de heer Schouten over de vaart (zeslagen heeft als korte verbinding tusschen z'n woning en een pakhuis aan den overkant. Plotseling viel een van de kleine toeschouw sters, een dochertie van den heer T.. te wa ter en wat er verder gebeurde vertelde Kees Groenleer ons, toen we van 't geval hoor den en er hem naar vroegen, niet de volgen de woorden. „Nou, Cor Okkerse riep tegen me: Kees er ligt een meisje in t' water! Mot een paar slagen was ik er bij en pakte haar beet. Maar ja, ze greep me bij m'n arm en zoo kon ik natuurlijk niet zwemmen. Toen trok ik haar onder water (ze was toch al kopje onder geweest!) en daardoor liet ze me los. Nou, en toen duwde ik liaar weer naar bo ven en voor me uit naar den kant en daar stapte Cor zoo maar te watei en pakte ze van me over". De kleine meid, zoo hoorden we later, heeft geen nadeelige gevolgen van het on vrijwillige bad ondervonden, en aan het on opgesmukte verhaal van den jeugdigen red der zelf hebben we nicls toe te voegen, dan een groote pluim voor z'n kranig optreden. Goed gedaan, Kees, goed zoo, jong! WIERINGEN GESLAAGD. Maandag j.1. slaagden alle leerlingen van den heer J. Geerts voor hét Middenstands diploma „Handelskennis". De geslaagden zijn: mej. N. Dekker Jd.. de heeren J. Mook, Jb. Jonk en A. Engel Hz. Dit is zoowel voor leerlingen als leeraar een mooi succes. NOORDSCHABWOUDE. 26 Juni Aanvoer: 86700 Kg. aardappelen 5.505.90, grooten 5.50, drielingen 2.803.80. kleine 1.10—2.20. BROEK OP LANGENDIJK. 26 Juni. Sehotsche muizen 5.505.80, drielingen 2.50 3.70. kleine 1.402.20. PURMEREND, 25 Juni. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 86.000 Kg., handel goed, hoog ste prijs f 25.6 stapels kleine boerenkaas wegende 1842 Kg., handel goed, prijs f 26.50 per 50 kilo. 754 Kg. boter f 1.751.85 per kilo. Runderen, totaal 630 stuks: 200 vette koeien 80—86 ct., per kilo. matig; 100 gelde- koeien f 150100 per stuk. matig; 105 melk koeien f 180280 per stuk, mat'g; 45 stie ren 60—72 ct. per kilo, matig; 17 paarden f_225400 per stuk, stug; 75 vette kalveren 5575 ct. per kilo. stug; 365 nuchtere kal veren: voor de slacht f 816. voor de fok kerij f 1421 per stuk, vlug; 336 vette var kens voor de slacht 5864 ct. ner kilo, ma tig; 38 magere varkens f 25—40 per stuk, stug; 176 biggen f 1422 per stuk. stug; 448 schapen f 1630 per stuk. matig; 70 bokken f l6 per stuk. matig; 647 lammeren f 7 10.50 per stuk. matig; kineieren f 3.754.25, eendeneieren f 2 80 per 100 stuks; 1600 Nd.- Hollandsche Blauwen (kiiiken«V 505214 ct. per kilo. 6000 oude kipnen en hanpn: wit en rood 404714 ct. per kilo. blauw 4-550 ct. per kilo. koniin«n 0.30—1.60 ner «tuk. 1100 eenden 0.100.20 per stuk, duiven 40 rt. per paar. ionge hanen (wit en rood) 45—50 ct. pe>- kilo. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: S0.000 eendeneieren f 2.75—3.10. 80.000 kip peneieren i 3.75—4.40. beschuldigd van beleediging van den Belgische koning. De Vlaamsch-Nationaie afgevaardigden hebben in een brief aan den procureur van den Belgischen koning gerechtelijk optreden geëischt tegen verschillende Belgische politi ci, die uit België zijn gevlucht. In de eerste plaats dient tegen den vroegeren voorzitter van de Kamer, van Cauwelaert, tegen den vroegeren voorzitter van den senaat, Gillon, en tegen verschillende andere leden van het parlement te worden opgetreden, wegens be leediging van koning Leopold en van de Bcl- sclie staatsinstellingen. Het betreft hier le den van het parlement, die hebben deelgeno men aan de vergadering van het schijnparle- ment te Litnoges. Ook tegen het kabinet Pierlot wordt gerechtelijk optreden verlangd. Het wordt er o.a. van beschuldigd de officie ren en ambtenaren te hebben ontslagen van hun eed van trouw aan den koning Verder moet de hoogste militaire rechter van der Meersch, in staat van beschuldiging worden gesteld. Hem worden behalve beleedigingen van den koning, aanhoudingen en ontvoe ringen, mishandelingen en moord op Belgi sche onderdanen ten laste gelegd. Het Spaansche blad Alcazar schrijft, dat ook tijdens den Spaanschen burgeroorlog Gi braltar nooit vergeten werd. De Spaansche nationale beweging is er zeer gevoelig voor, dat een stuk van Spanje in handen van een vreemde en zelfs vijandige mogendheid is. Spanje zou nooit de zee-engte voor de vrecd- tante koopvaardij vaart stremmen. Tenslotte spreekt het blad de hoop uit. dat zeer spoe dig de Britsche vlag in Gibraltar door de Spaansche vervangen zal worden. LONDEN, 25 Juni. De Daily Herald be weert, dat er tusschen de Britsche regeering en de „regeering van Bordeaux in het ge heel geen diplomatieke betrekkingen meer bestaan. De Britsche ambassadeur en het personeel der ambassade bevinden zich op weg naar Engeland. Onder zulke omstandig heden, aldus is de conclusie van het blad, zijn betrekkingen in het geheel niet moge lijk meer. De toch pootige ontvanger moet de brandkast met een spantouw opentrekken, anders gaat het niet! De secretarie-ambtenaren hebben van „vrouwspersonen" niet terug, de burgemeester hee- lemaal niet, Het Hoogheem raadschap krijgt nog een stukje grond. DANK AAN BEVOLKING EN AMBTENAREN. In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering, welke door alle leden werd bijgewoond, heeft de voorzitter, burge meester Rehorst, dank gebracht aan de be volking, die hem gedurende de moeilijke oorlogsdagen zijn taak hielp verlichten. Dank brengt spreker ook den ambtenaren. Veldwachter Koelemeij was onvermoeid dag en nacht in touw en ook het werk van de heeren Brussaard en Geerts was boven al len lof verheven. Met dankbaarheid memo reert de burgemeester dat alle militairen uit de gemeente gespaard bleven, gedenkt met achting degenen die streden voor ons vader land en herdenkt met deernis hen die vielen. Er is veel veranderd, sinds wij den laat- sten keer bijeen waren, zegt spr.; veel heb ben wij meegemaakt. Thans hecrscht onze kerheid, naar spr.'s persoonlijke meening zullen er nieuwe dingen gebeuren. Dank baarheid vervult hem nu de gemeenteraden hun taak kunnen blijven vervullen in het belang der gemeente. Spr. doet een beroep op de raadsleden om hun medewerking te blijven geven, en roept hen op door hun bezadigd optreden een voor beeld voor allen te zijn. Als er een andere toestand komt, aldus besluit voorzitter, hoop ik dat deze, het persoonlijk belang er bui ten gelaten, in het belang van land en ge meente mag zijn. (Instemming) De notulen gaan onder den hamer door, de ingezonden stukken, deels van formeelen, deels van ad ministratieven aard worden voor kennisge ving aangenomen. Zonder discussie wordt aangenomen een voorstel om een strook grond langs den Duinweg nog over te doen

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3