Russen eischen geen vlootbasis Wat aan Nederlands bezetting voorafging MMhmiI oi ROITEIOHI Arbeidsfront is vredesfront Pctroleumdisfribntic Losse arbeiders kunnen worden ontslagen Twee Harlinger jongens zoek Bommen op Zwitserland Een revolutie van de eeuw Duitsch witboek verschenen MINISTER GOEBBELS IN ONS LAND Werkgevers en werk nemers vinden elkaar Groote hooibrand Ieder op de plaats die hem toekomt Roemenië ZAL CHAMBERLAIN AFTREDEN 7 483ste STAATSLOTERIJ Het Duitsche ministerie van buiten- landsche zaken te Berlijn heeft thans het vijfde witboek over het vraagstuk van de schuld aan den den oorlog gepubliceerd. Dit docu ment draagt tot titel „documenten over de politiek van de westelijke mogendheden tot uitbreiding van den oorlog"'. Het handelt over de be sprekingen van de generale staven van Engeland en Frankrijk met die van België en Nederland. De in het witboek opgenomen documenten zijn een keuze uit het omvangrijke mate riaal, dat den Duitschen troepen bij hun opmarsch in handen is gevallen Uit deze documenten blijkt, dat En geland en Frankrijk Nederland en België hadden willen gebruiken tot opmarschgebied tegen liet Duitsche industriegebied aan de Ritlir. Ook Luxemburg was in dit opmarsch gebied betrokken. Dit was in b'izon- derheden voorbereid in besprekin gen met de generale slaven van Bel gië en Nederland. De documen ten omvatten een tijdruimte van No vember 1939 tot April 1910. Een reeks Opgenomen bevelen heeft betrek king op liet opvatten van de verbindingen tusschcn de Britsche en Fransche troepen aan de eene zijde en de Belgische'troepen aan de andere, terwijl ook maatregelen wa ren getroffen omde Fransche gemotoriseerde eenheden van brandstof te voorzien uit de Belgische militaire en civiele voorraden. Reeds vóór 10 Mei bevonden zich Fransche afdeelingen op Belgisch gebied. Het Fran sche leger was bekend met de operaties, wel ke oostelijk van de Maas volgens de plan nen van den Belgischen generalen staf door liet Belgische leger moesten worden uitge voerd. Tenslotte wordt in een speciale reeks do cumenten aangetoond, dat de linkervleugel van de Franschen langS de Noordzeekust van België op zou rukken om de Neder- landsche plaatsen Vlissingen, Breda en Tilburg te bereiken. Dit beeld wordt vol tooid door het memorandum van den op perbevelhebber van de Netlcrlandsche weermacht aan den Ncderiandschen gezant te Brussel, z Concludeercnd wordt in het witboek vast- gesteld: Ten eerste: Sedert liét inde van den wereld oorlog zijn de besprekingen tus- schen de generale staven vgn Bel gië en Frankrijk nooit afgebroken. Hetzelfde geldt voor de samenwer king tusschen de Belgische en En- gelscho generale staven. Op gelijke wijze heeft de Neder- landsche regeering vergaande mili taire overeenkomsten gesloten met Engeland en Frankrijk. Ten tweede: Het materiaal, dat door de Duit sche troepen bij hun opmarsch in België is buitgemaakt en waarvan thans de eerste documenten wor den gepubliceerd, toont onweerleg baar aan, dat de reeds in Septem ber de Fransch—Britsche opmarsch naar het Buhrgebied door België en Nederland tot in de kleinst bijzon derheden was voorbereid. Het memorandum van den Ne- derlandschen opperbevelhebber. Het in het Witboek opgenomen document nr. 19 is het memorandum van den Ncder- landschen opperbevelhebber aan den Neder- landschen gezant te Brussel, waarin dezen wordt verzocht onmiddellijk na ontvangst van dit memorandum den inhoud mede te doelen aan de Belgische regeering. In afwachting van de komst van een ver tegenwoordiger van den opperbevelhebber kon de gazant de Belgische regeering inee- deelen, dat het Nederlandsche leger opdracht had den opmarsch van den aanvaller zoo veel mogelijk te vertragen en wel te begin nen aan de grens. De plannen hiertoe zouden door den vertegenwoordiger van den opper bevelhebber worden voorgelegd. De Nederlandsche gezant moest verder aan de Belgische regeering verklaren, dat de bo vengenoemde linie en de stellingen in Zee land zoodanig waren ingericht en bezet, dat indien de te hulp komende Fransche en Brit sche troepen snel ter plaatse zouden zijn, ver beten tegenstand mogelijk zou zijn. Zou deze hulp evenwel op zich laten wachten, dan moest de niógelijkhecid overwogen worden, in veiband met de lengte van de genoemde linie en den langeren duur van den oorlog, de Nederlandsche troepen terug te trekken binnen de vesting-Holland. De Nederlandsche opperbevelhebber heeft de regeeringen van Frankrijk en Engeland er niet nadruk op ge wezen, dat hij deze maatregel, zoo wel van Nederlandsch- als van in ternationaal standpunt bezien, be treurt en hij heeft er op gewezen, dat de verdediging van de Grebbe-linie de mogelijkheeid open liet te gele gener tijd uit deze stelling tot den aanval over te gaan, terwijl de in sluiting van troepen aan de Grebbe- linie meer vijandelijke krachten zou eischen, dan insluiting van de ves ting-Holland. Vervolgens werd gewezen op het be lang van de verdediging van Zee land. Frankrijk werd verzocht een legercorps van vier divisies bereid te houden als reser ve voor de verdediging van het hart des lands. De Britsche regeering werd verzocht op de eerste plaats een divisie, versterkt met luchtstrijdkrachten en luchtafweermiddelen ter beschikking te stellen voor de verdedi ging van Zeeland en verder luchtstrijdkrach ten en afweermiddelen tegen aanvallen uit de lucht ter beschikking te stellen voor de verdediging van het hart des lands. Boven dien werd aan beide regeeringen verzocht escadrilles bombardemcnts-vliegtuigen ter beschiking te stellen voor de vernietiging van de bruggen, welke de Duitschers over IJsel en Maas zouden slaan. Tenslotte werd den Ncderiandschen gezant te Brussel verzocht aan de Belgische regee ring mede te deelcn. dat indien het opperbe vel van de geallieerde legers ertoe zou kun nen besluiten voldoende troepen te legeren in Noord-Brabant, de Nederlandsche opper bevelhebber zijnerzijds de mogelijkheid on der de oogen zou kunnen zien, al naar ge lang de ontwikkeling van den toestand, een deel van zijn leger benoorden de Maas zijde aan zijde met het Re]gische respectievelijk Engelsche en Fransche leger, te doen aan vallen. Zoolang de gevolmachtigde vertegenwoor diger van den opperbevelhebber nog niet te Brussel zou zijn aangekomen, werd deze functie opgedragen aan den militairen atta ché te Brussel. In een verzegelden enveloppe werd deze aanstelling bijgevoegd. Dit document is gedateerd te 'sGravcn- liage, 23 Maart 1940 en is ondcrteckend door genei aal II. G. Winkelman. Een bespreking in Den Haag. De Duitsche rijksminister dr. J. Goebbels arriveerde 28 Juni des avonds voor een kort bezoek aan te 's-Gravenhagc. Hij bezocht Zaterdagmorgen het rijkscom missariaat en werd daar ontvangen door commissaris-generaal Schmidt. Rijks minister Goebbels is tegen den mid dag uit 's-Gravenhage vertrokken. Samenwerking tusschen werkge versbonden en vakcen'.ralen ver stevigd en uitgebreid. Zooals bekend is, werd reeds gedurende een aantal jaren geregeld overleg gepleegd tusschen de centrale organisaties van werk- gers en arbeiders over actueele vraagstuk ken op sociaal gebied. Dit overleg stélde zich volledig ter beschik king van de Nederlandsche autoriteiten, ter wijl voorts ook de middenstandscentralen werden uitgenoodigd in den vervolge er aan deel te nemen, welke uitnoodiging werd aan vaard. Ook de Nederlandsche Vakcentrale is sedertdien toegetreden. Toen van de zijde van de bezettende over heid via het departement van Sociale Zaken contact werd gezocht met de sociale organi saties in den lande, vonde de desbetreffende Duitsche autoriteit in bedoeld overleg liet Nederlandsch contactpunt om vraagstukken van sociaal belang in onderling overleg na der onder oogen te zien. Sedertdien werden ook de landbouwcentralen uitgenoodigd aan het overleg te willen deelnemen, welke uit noodiging inmiddels is aanvaard. Uit het voorgaande moge blijken, dat de reeds bestaande samenwerking tusschen centrale organisaties op sociaal gebied eenerzijds weder verstevigd en anderzijds uit gebreid, zulks met de. bedoeling naar Nc- derla"ndschen trant een centraal contact te vormen, niet slechts voor onderling overleg, doch ook ten aanzien van de Nederland sche en Duitsche overheidsinstanties. Gebleken is, dat de verkregen samenwer king zoowel door de Nederlandsche als door de Duitsche overheid met waardeering is begroet. De aan bedoeld overleg deelnemende cen trale organisaties zijn de volgende: Wcrk- geverscentralen: Verbond van Ned. Werk gevers. Centraal overleg in arbeidszaken voor werkgeversbonden, Algemcene Kath. Werkgeversvereeniging, R.K. Verbond van Werkgeversvakvereenigingen en Verbond van Prot.-Chr. Werkgevers in Nederland. Arbeiderscentalen: Ned. Verbond van Vak vereenigingen, R.K. Werkliedenverbond in Nederland, Chr. Nationaal Vakverbond in Nederland en Ned. Vakcentrale. Middenstandscentralen: Kon. Nederl. Mid- denstansbond. Ned. R.K. Middenstandsbond en Chr. Middenstandsbond in Nederland. Landbouwcentralen: Kon. Ned. Landbouw Comité, Kath. Boeren- en Tuindersbond en Christ. Boeren- en Tuindersbond in Neder land. (A.N.P.) Twee varkens omgekomen. Gisterochtend is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in een der schuren van de familie Wouters en Mcels te Swijkhuizen Scliinnen. Mede door de groote droogte van den laatsten tijd, greep het vuur snel om zich heen. De schuren, waarin een groote hoeveelheid hooi en stroo lag opgeslagen, gingen geheel verloren. Door het krachtige optreden \an de brandweren van Swijkhui zen en Schinnen kon de vernielzucht van het vuur ten deele beperkt worden tot de schuren. Een der nabijgelegen woningen liep eenige brandschade op. De inboedel kon tij dig in veiligheid gebracht worden. Van den landbouwer Meels kwamen twee varkens in de vlammen om. Verzekering dekt de scha de. Gedurende het tijdvak van Maandag 1 Juli a.s. tot en met Zondag 14 Juli a.s., zal de met „periode 2"' gemerkte petroleunizegel recht geven op het koopen van twee liter pe troleum. Tien dooden. Bij een bomaanval, welke Engelsche vlieg tuigen in den vorigen nacht op Rotterdam hebben uitgevoerd, zijn onder de burgerbe volking tien dooden gevallen, terwijl eeni ge personen zwaar werden gewond. Een aantal woonhuizen werd vernield. Tusschen half drie en half vier heeft een vijandelijk toestel, dat op groote hoogte vloog, verschillende bommen geworpen op een kantoorwijk. Hierbij werden vier bur gers en een agent van poiitie gedood. Een andere agent van politie werd zwaar ge wond. evenals een tweetal burgers. Ook in een woonwijk vielen bommen* waardoor .een groot pand gedeeltelijk werd vernield en vele huizen schade kregen. Een bewoonster werd gedood, drie andee perso nen gewond. Niet-ontplofte bommen zijn neerge komen op verschillende punten. Vermoedelijk zijn het tijdbommen, waarvan er een in den loop van den morgen is ontploft. Een andere woonwijk heeft zwaar gele den, een huis is ingestort, vele woningen werden ernstig beschadigd. Vier burgers zijn hierbij om het leven gekomen en an deren werden ernstig beschadigd. Een ruit van het museum Boymans werd door een granaatscherf vernield, schade aan kunst voorwerpen is niet aangericht. De verontwaardiging over dit bombarde ment op woon- en zakenwijken is groot. Het uitdragen van het begrip socialisme door de Marxisten is vergeefs geweest en het wachten op den dag van het geluk zal ook in de toekomst voortduren, als de ar beiders niet begrijpen, wat hun plicht is. De Nederlandsche arbeider moet niet ten eeuwigen dage in zijn kinderen en kinds kinderen verdoemd zijn, maar opstaan en zelf aan zijn nieuwe toekomst bouwen. De bodem moet tot volle productie wor den gebracht, dan zijn er weldra handen tekort. Ook het verkeerswezen, de spoor wegen en de scheepvaart moeten gereorga niseerd worden op nationalen grondslag. Vele reeds geopperde plannen bevatten goede punten, welke direct tot uitvoering moeten komen. Ieder, die leiderseigenschap pen bezit, zal op de plaats komen die hem toekomt, onverschillig waar eens zijn wieg heeft gestaan. Samenwerkend met alle krachten zai de N.S.B. de zegen van de eenheid der volksgemeenschap brengen, zoo besloot spreker Rost van Tonningen over plannen van de N.S.B. de „De N.S.B. stoort zich aan geen enkel ver bod" aldus betoogde de heer Rost van Ton ningen gistermiddag tijdens een openlucht samenkomst van de N.S.B. te Haarlem. Alle verboden zullen opgeheven worden, omdat zij haar werk van opliouw kan begin nen. Ondanks de kracht, waarmee men thans tegen de N.S.B. te keer gaat, zijn de N.S.B. leden niet haatdragend, want zij die nen het gansche volk, dat een gemeenschap is. Honderdvijftig jaren lang hebben de Ne derlandsche arbeiders gehoopt op verbete ring van hun bestaan, welke echter uit bleef door Het verzet van een bewind, dat zich met het embleem van Christelijkheid tooide. Spreker deed een beroep op alle Ne derlanders, om de verdeeldheid in dezen tijd niet langer te handhaven. Als het bloed, dat nu vergoten is, werkelijk zijn offer waard is, dat moet elk waarachtig vaderlander in zien, dat de periode van onderlingen strijd voorbij is. In overleg met de arbeidsinspectie. Zooals wij reeds mededeelden, richtte de Tuinbouwraad in Noordholland zich met een adres tot den directeur-generaal van den arbeid over het z.g. ontslagverbod, waarin de Raad, gelet op de moeilijke omstandighe den, waarin bedrijf en werkgevers verkee- ren, meer speciaal de aandacht vestigde op de bezwaren, welke het verbod zou oproepen ten aanzien van de thans aangebroken sei zoenwerkzaamheden. De bedrijfsraad heeft hierop antwoord van den directeur-generaal van den arbeid ont vangen, waarin wordt medegedeeld, dat voor de geuite vrees voor moeilijkheen bij het ont slag van arbeiders, die voor het verrichten van seizoenarbeid in dienst genomen zijn, gcon grond bestaat. Verzoeken om vergunning tot ontslag van bovenbedoelde categorie worden ingewilligd, indien de arbeidsinspectie de redenen daar toe kan erkennen. Bovenien kan men in dergelijke ge- valien ook vooraf vergunning tot ontslag van arbeiders vragen, met aanduiding der werkzaamheden en haar vermoedelijken duur, aan het bevoegde districtshoofd der arbeids inspectie. Met kano de Waddenzee opgeva ren. Men verkeert te Harlingen in ernstige on gerustheid omtrent het lot van twee Harlin ger jongemannen, resp. 17 en 19 jaar oud, die Zaterdagmiddag met een kano de har ven zijn uitgevaren. Toen de jongemannen in den laten avond nog niet teruggekeerd waren vermoedde men een ongeluk. Des nachts te twee uur voer de Harlinger reddingboot Jlir. G. A. den Tex, onder leiding van schipper S. Wielenga uit om de vermisten te zoeken. Zondagochtend te vijf uur en later op den ochtend te half elf, vertrok de reddingboot opnieuw, waar bij de geliecle Waddenzee werd afgezocht, zonder dat eenig spoor van de jongens kon worden ontdekt. Men heeft de verechillen- de wachtposten rond de waddenzee gewaar schuwd. De heer Woudenberg leider van het front over de doelstellingen. De heer H. J. Woudenberg, leider van het Arbeidsfront van de N.S.B. in Nederland, heeft Zaterdagavond te Utrecht gesproken over de toekomst van dit Arbeidsfront. De liberale economie, aldus spr., heeft slechts den arbeider ondergeschikt gemaakt aan het kapitaal, het begrip vakbeweging is vergaan in de verworden democratie. Na veertig jaren strijd is er een chaos op het gebied van de loonovereenkomst, zooals zelfs de pioniers van de vakbonden nimmer kenden. Van de arbeiders zijn na veertig ja ren inderdaad proletariërs gemaakt en niet angst zagen zij den tijd, waar- op ze in aanmerking zouden komen voor ouderdomsrente, tegemoet. Al leen door de verdeeldheid in de vak beweging zijn de arbeiders geïso leerd geworden en het Nederlandsche Arbeidsfront heeft zich tot taak ge steld, deze landgenooten liet koste wat het kost, uit de put te helpen. De dragers van een oud syste'em kunnen nimmer de dragers van een nieuw systeem zijn. En al maken de vakbonden, aldus spr., zich daartoe in deze dagen ook al op, het is nu te laat. Alleen het Nederlandsche Arbeids front kan de arbeiders, dus ons volk, uit de vermolmde ruine redden, om hen te voeren naar een betere toekomst, naar een mcnsch- waardiger bestaan. Het doel van het arbeidsfront is dus: 1. De vorming van een arbeidsfront van alle Nederlanders, die daadwerkelijk aan den nationalen arbeid en productie deel nemen; 2. De bevrijding van den Nederlandschen bodem en zijn voortbrengselen uit han den van volksvreemden en egoïstische geldmachten. 3. Loon naar arbeid, met een'redelijk be staansminimum voor eiken werker. 1. Betere en rechtvaardiger verdeeling van het nationaal inkomen. 3. De zorg voor een gezonde en onbezorgde jeugd, haar ontwikkeling, vakkennis en morecle waarde. 6. De verheffing van boer en arbeider tot vol rechthebbende in bedrijf, staat en maatschappij. 7. De verzorging van ouden van dagen, in validen en zieken uit den arbeid als een gcmeenschapsplicht. 8. De bescherming van het gezin en moge lijkheid voor iederen Ncderiandschen werker om een gezin te stichten. 9. Bevordering van de levensvreugde der werkers en hun gezinnen door organisa tie van den vrijen tijd. 10. Verantwoordelijkheid van ondernemers en bedrijfshoofden ten opzichte van de bescherming van de arbeiders, goede sa nitaire en hygiënische toestanden, ge zonde, sclioone en fraaie werkplaatsen. Geen strijd- maar vredesfront. Het Nederlandsche arbeidsfront is geen strijd- maar een vredesfront. Een front, waar in iedere arbeider zich geborgen kan gevoe len. Om het nationaal bewustzijn, dat daar voor noodig is, bij te brengen, wordt geëischt: 1. Opheffing van rijkssubsidie en werk- loozen kassen. 2. Invoering van algemeen verplichte rijkswerkloozenverzekering. 3. Opheffing van den onrechtvaardigen loonaftrek bij de werkverschaffing voor z.g. ongeorganiseerden. 4. Opheffing van het verschil in crisis- steun tusschen z.g. georganiseerden en onge organiseerden. 5. Uitbetaling van crisiswerkloozensteun en stempelen niet meer door vakverceni- gingen, maar gelijk voor ieder in ambtslo kalen. De heer Woudenberg betoogde nog, dat binnen enkele weken de natibnaal-socialis- ten de misstanden zullen hebben wegge ruimd en de heer Van Geelkerken, die het slotwoord sprak, zeide, dat de leidersgedach te niet alleen in den lijn, maar ook in den aard van ons volk ligt. Ons volk heeft niet voor niets Germaansch bloed, dat onbesmet in zijn aderen zal blijven stroomen. De na tionaal socialisten danken het aan Adolf j Hitier, dat zij thans als menschen worden behandeld. Voor ons is geen weg terug, doch alleen de weg voorwaarts, zij aan zij met de strijders, die losstormen om de nieuwe or de over Europa te doen baanbreken. Woensdag zal de bezetting zijn voltooid. De Roemeensche generale staf heeft be kend gemaakt, dat in den loop van Zondag de operaties voor de ontruiming van Bessa- rabië en van de noordelijke Boekowina wor den voortgezet. In het veyloop van deze ope raties zal een gebied ontruimd worden tot de iinie Hoehen, ten noorden van den kleirfen Sereth-Kuczur, over punten ten westen van Belzy en ten westen van Leipzig naar Tatar- bunar. De operaties voor de ontruiming, zoo luidt dit bericht verder, zullen op 3 Juli, om .12 uur zijn voltooid. Geen vlootbases. De Roemeensche minister van Propaganda Sidorivici, heeft op een persconferentie ver klaard, dat de afstand van de. door de Sov jet-Unie geëischte gebieden zijn beslag heeft gekregen. De evacuatie van de Roemeensche bevolking geschiedt volgens een vast plan, Sidorivici ontkende, dat de Sovjets van de Roemeensche regeering vlootbases en havens aan de Donau en de Zwarte Zee hebben ge ëischt. In den nacht van 29 op 30 Juni hebben Engelsche vliegtuigen bommen geworpen op Zwitserland. In verband hiermede ver spreidt het Zwitsersche telcgraafagcntschap een mededeeling van den Zwitserschen ge neralen staf. Hierin wordt gezegd, dat vol gens berichten van den lüchtwaarnemings- dienst in den vroegen ochtend van 30 Juni twee vreemde vliegtuigen boven het Noor delijk deel van Zwitserland hebben gevlo gen en op groote hoogte hebben heen en weer gekruist. Om 1 uur 's ochtends zijn in het binnenland van Zwitserland bommen geworpen. Acht bommen bij Weissenbacb, gemeente Ober-Aegeri en 14, wellicht 16, bij Altmatt, gemeente Rotenturm, zijn vastge steld. Er zijn Engelsche brandbommen ge worpen van 25 pond,' sommige van deze bommen droegen kenteekens, waaruit bleek, dat zij eerst kort geleden door de fabriek waren afgeleverd. De aangerichte schade- is gering, daar talrijke geworpen bommen niet zijn ontploft. De positie van Japan moet vast staan. Volgens Domei is in liet Japansche minis terie van oorlog, onder leiding van gene raal Hata een bespreking met de militaire chefs gehouden, teneinde de houding van het leger tegenover de Japansche buiten- landsche politiek vast te stellen. In een door Domei hierop geleverd commentaar wordt gezegd, dat de Europeesche oorlog een revo lutie van de eeuw beteekont, die zich ook tot Oost-Azië zal uitbreiden. Het is onmogelijk een deégelijke ontwikkeling met steeds aan den toestand aangepaste verklaringen te wil len loochenen. Het dringend om oen oplossing vragende probleem vormt ook niet alleen het vraag stuk der buitenlandsche politiek, doch van de geheele staatspolitiek, die, door den hoog- sten politi'eken autoriteit zal moeten worden bepaald. Het is doelloos met de verschillen de mogendheden steeds weer diplomatieke onderhandelingen te voeren zonder precies te weten hoe Japan staat tegenover de geal lieerden, de spilmogendbedon of de Sovjet- Unie. Labourpartij en liberalen achten zijn aftreden zoowel als dat van Halifax het beste. In verband mpt de mogelijkheid van een aftreden van Chamberlain schrijft de Lon- densche correspondent van Zweedsche blad „Nye Dagligt Allehanda" o.a., dat" men van den vroegeren Britschen eersten minister en van Halifax eisclit, dat zij uit eigen beweging zullen aftreden. Zoowel de labourpartij als de liberalen beweren, dat zulk een aftreden van de oude ministers het beste zou zijn. De correspondent meent, dat de reden, waar om men tot dusver heeft nagelaten Cham berlain en zijn aanhangers uit hun functies te verwijderen, daarin ligt, dat deze maat regel een te groot opzien zou haren, daar nog een groot aantal aanhangers van het oude regiem officieele functies bekleedt. (Niet officieel) 5de klasse 16de lijst Trekking van Zaterdag 29 Juni 1940 Hooge Prijzen f 2000.8161 met premie van f 30.000. 21835 met premie van f 3000.— f 400.7472 23592 f 200.— 8098 f 100.— 19335 23560 Prijzen van f 70 1032 2290 2489 2541 3575 3807 5744 6124 6739 7940 7944 8667 13176 13426 16128 16220 16823 17941 23023 23306 24250 4059 4844 9518 10852 19310 20286 1123 1175 2586 3487 5541 5550 7017 8624 1193 3551 5709 8861 Nieten 1499 1878 4329 6390 3558 5766 1909 4478 6584 9989 10146 10582 11115 11182 12191 12434 12458 12595 3456 14303 14512 14584 15091 15784 17418 18181 18604 18856 18938 19441 11094 21203 21561 2f908 22689 22971 :4217 24615 Verbetering: breekt. 1989 4787 6711' 10754 13181 16842 19513 23370 2550 4915 6728 10783 M215 17027 20281 23452 5e klasse, 15e lijst: 8580 ont-

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2