Fransche luchtaanval op Weer nieuwe bommenregen over ons land Amerikaansche oorlogs bodems osar Martinique De „Dunkerque uit Knickerbocker zuigt uit zijn duim Geslaagde luchtaanval Aanvallen op Ma'fa voorfgezef op Britsch v!ooteskader de lucht gebombardeerd Ook luchtaanvallen op open Deensche steden Weer luchtpost naar Amerika Examentijd Als vergeldingsmaatregel tegen de overval op Oran Duitsch legerbericht Italiaansch legerbericht Verdere Engelsche aanvallen op Fransche schepen 4 BRITSCHE OORLOGSSCHEPEN GETROFFEN. In (Je liaven van Gibraltar zijn Engelsche oorlogsschepen door Fransche bommen ge troffen. Een bevestiging van dezen Franschen aan val is thans van de zijde der Fransche admi raliteit verschenen, welke een communiqué verspreidt aldus meldt D.N.B. uit Genève dat twee Fransche eskaders marine-vlieg tuigen Vrijdag Gibraltar hebben aangeval len. Geconstateerd werd, dat treffers zijn ge plaatst op de in de haven liggende Engel- sche oorlogsschepen. De Brits'-he oorlogsschepen hebben in- tusschen Gibraltar verlaten. Uit Algeciras wordt n.1. gemeld, dat Vrijdag om 20 uur. 30 de schepen van het Engelsche eskader aldaar uitgeloopen zijn en koers naar Enge land hebben gezet. Zaterdag en Zondag zijn volgens een bericht uit Madrid opnieuw verscheidene verken ningsvliegtuigen van onbekende nationali teit op groote hoogte over Gibraltar gevlo gen. Fransche Inchtvloot en blijft bewapend. marine Een Havascommunique maakt be kend, dat Italië spontaan heeft toe gestemd de bepalinggen ln het wa penstilstandsverdrag betreffende de Fransche marine en het Fransche lachtwapen soepeler nit te leggen. Het Fransche telegram, waarin hierom werd verzocht heeft een telegram gekruist van den wapenstilstandscommissie te Tu rijn, waarin Frankrijk alle vrijheid werd ge laten wat betreft de voorloopige toepassing van de bedoelde bepalingen. Rerlijn had Ro ine de vrije hand gelaten om deze beslissing in de Middellandsche zee te nemen. Zuid-Engeland. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Bij het eiland Wight heeft een Duitsche motortorpedoboot een schip van 6000 brt. tot zinken gebracht. Gevechtseenheden van het luchtwapen zetten haar aanvallen tegen mi- 'itair belangrijke doelen in Zuid-Engeland met succes voort. In de haven van Falmouth gelukte het een koopvaardijschip van 8000 brt. door een voltreffer van middelkaliber in brand te steken. ln het middelste gebied van de Noordzee vielen onze gcvechtsviiegers een eskader Britsche zeestrijdkrachten aan. Twee torpe dojagers werden zoo zwaar getroffen, dat zij als verloren beschouwd moeten worden. Een kruiser van 10.000 ton werd zwaar bescha digd. in het Kanaal gelukte het een hulpoor logsschip en een hewakingsvaartuig tot zin ken te brengen. De gisteren door vliegtuigen van het type Arada 196 zwaar beschadigde duikboot is intusschcn eveneens gezonken. De bemannig is door Duitsche patrouille vaartuigen en vliegtuigen aan boord geno men. Nachtelijke vijandelijke bombardementen in Noord-Duitscbland veroorzaakten slechts geringe schade. Britsche vliegers hebben Deensche visschersbooten met bommen en machinegeweervuur zonder succes aange vallen. Een onbewapend Xoorsch schip is door een Britschen bomtreffer op het dek getroffen. Eenige leden van de bemanning zijn gedood. De vijandelijke verliezen bedroegen giste ren in totaal tien vliegtuigen, waarvan er drie in luchtgevechten, drie door de lucht- doclartillerie en twee op den grond werden vernield. Twee vijandelijke vliegtuigen zijn door eskaders der oorlogsmarine neergescho ten. Twee eigen vliegtuigen worden vermist de werkellijke plannen van de Engelsche re geering met de Fransche vloot. De Fransche oorlogsschepen, die in Engel sche havens waren gevlucht, konden voor Engeland niet het geringste gevaar vormen Evenals in Mers el Kebir was het doel van de Engelsche regeering niet een gevaar te bestrijden, dat overigens volkomen uit de lucht was gegrepen, maar wel de hand te leggen op de Fransche oorlogsschepen. Luchtaanval op de „Dunkerque". De Fransche admiraliteit deelt bijzonder heden mede omtrent een nieuwen Britschen overval op de Fransche oorlogsschepen voor Oran. De ..Dunkerque", die reeds ern stig beschadigd was, werd door Britsche vliegers gefionVbardeerd. De brug van het schip en de reddingbooten werden door de Britsche vliegers met machinegeweren be schoten. Daarbij werden meer dan 200 Fransche zeelieden gedood. De Fransche admiraliteit voegt hieraan toe. dat men niet goed het verband ziet tusschen dezen laffen aanval op de beman ning van het schip van den vroegeren bond genoot en het Britsche voorwendsel, het schip te vernietigen, opdat het niet in han den van den vijand zou vallen. De Fransche vlootovervaL verliezen bij den Fransche kustbatterijen op Britsche torpedojager. vuren Uit Casahlanca wordt gemeld, dat de Fran srhe kustbatterijen het vuur hebben geopend op den Britschen torpedoboot jager Vicinitu. De Engclschen legden een rokgordijn en ver d wenen. Verkenningsvluchten in Afrika. Het 27ste legerbericht van het Ita- liaansche hoofdkwartier luidt als volgt: Onze eskaders bommenwerpers her haalden gisteren opnieuw in snelle volgorde hun felle aanvallen tegen de vlieg- en vlootbasis v. Malta. Al le doelwitten werden met nauwkeu rige trefzekerheid met bommen be stookt, waardoor in het gebied van het arsenaal van ver af duidelijk zichtbare branden ontstonden. Onze jachtvliegers hebben Engelsche jacht vliegtuigen na een gevecht op de vlucht ge dreven. Al onze vliegttuigen zijn terugge keerd. In Noord-Afrika werden de vliegvelden van Tisnidda. Biresma en Mersa Matroeh niet zeer groot succes gebombardeerd. Vlicg- tuighangars. benzineopslagplaatsen en zes op den grond staande Engelsche vliegtuigen werden getroffen. Bovendien werden gemo toriseerde colonnes ten zuidoosten van Sol- lum gelKJmbardeerd. Al onze vliegtuigen zijn teruggekeerd. In Oost Afrika heeft ons luchtwapen, ter wijl de versterking van de bezetting van Cassala wordt voortgezet', verkennings- en bombardementsvluchten gemaakt. Op het vliegveld van Aroma werd één, en op liet vliegveld van Goz Regeb werden zeven vij andelijke toestellen vernield. Daarenboven werd aan de inrichting aanzienlijke schade toegebracht. De vijand heeft een luchtaanval ondernomen op het vliegveld van Tobroek. Door de luchtafweer van de marine werden drie vliegtuigen neergeschoten. Twee volge laden koopvaardijschepen werden getroffen. Port Bardia is door Engelsche marineëenhe- den aangevallen, waardoor aan de militaire gebouwen slechts geringe schade werd toe gebracht. Ons luchtwapen greep onmiddel lijk in. Een vijandelijk oorlogsschip werd door bommen getroffen. Uit Vichy wordt gemeld: „In de omgeving van liet eiland Kreta is de Fransche kruiser Frondeur, die op grond van de bepalingen van het Duitsch-F'ransclic wapenstilstands verdrag op den terugweg naar Frankrijk was in volle zee aangehouden door twee Britsche kruisers en na een gevecht van twee uur tot zinken gebracht. De Engelsche kruisers ver volgden hun weg zonder zich om de schip breukelingen te bekommeren. Drie dagen later konden dezen door een Grieksch stoom schip gered worden". Naar Havas uit Algiers meldt, is de kolo niale aviso „Bigaut de Genouillly" Vrijdag middag door een onbekende duikboot voor Algiers zonder waarschuwing getorpedeerd Het aantal slachtoffers is onbekend. Over het in beslagnemen door de Engcl schen van de Fransche oorlogsschepen, die zich in de havens van Plymouth, Porths- mouth en Soufhampton vevonden wordt het volgendev ernomen. Allereerst is de Fransche admiraal de Villain bij het aanbreken van den dag plotseling ge vangen genomen en van zijn staf gescheiden De Engelsche strijdkrachten, die zooals Cliur chili al heeft gezegd, numeriek in de meer derheid waren, braken het verzet van de Fransche officieren en manschappen, onder wie dooden en gewonden zijn gevallen. In goed ingelichte Fransche kringen verklaart men, dat deze voorvallen teekenerid zijn voor In een te New York ontvangen bericht uit Algiers wordt gezegd, dat volgens een officieele mededceling tengevolge van de Engelsche aanvallen op de Fransche vloot te Oran meer dan duizend Tsonen ge dood of gewond zijn of vermist worden. DE ENGELSCHE OVERVAL OP DE FRANSCHE VLOOT. Een tegenspraak Huntziger. van Generaal Volgens den Londenschen berichtendienst heeft de Amerikaansche journalist Knicker bocker ter rechtvaardiging van den Engel- schen overval op de Fransche vloot be weerd, dat het voor Engeland een levens kwestie is geweest, te verhinderen, dat de Fransche vloot in Duitsbhe handen zou val len. Volgens een zoogenaamde mededceling van Fransche zeeofficieren. kan hij, Knickerbocker, verklaren, dat de Duitschers ieder middel hebben aangewend om de Fransche zee-officieren te intimideeren en tot de capitulatie te bewegen. De Duit schers zouden de Fransche admiraliteit heb ben medegedeeld, dat, voor het. geval de Fransche oorlogsmarine zich niet zou over geven, alle vrouwelijke gezinsleden der Fransche marine-officieren en matrozen in een concentratiekamp gebracht zouden wordeil. De voorzitter van de Fransche delegatie van de wapenstilstandscommissie, generaal Huntziger, heeft op voorstel van het opper bevel van de weermacht, op deze bewerin gen van den Amerikaauschen journalist 't volgende geantwoord: „Allereerst is het onjuist te beweren, dat de Duitsche rëgeering de uitleve-' ring van de Fransche vloot heeft ge vraagd. Artikel acht van het tus schen Duitschland en Frankrijk ge sloten wapcnstilstandsverdrag ver leent Frankrijk wat dit betreft, uit drukkelijke waarborgen, zoowel voor den duur van den wapenstilstand als ook voor den daarop volgenden vre de. Frankrijk behoudt dus zijn vloot. Het is besioten zijn vloot aan nie mand uit te leveren. Wat betreft de Droevige balans over de afgeloo- pen maand. WAAROM? De zonderlinge bomaanvallen der Engel- schen boven ons land, blijven voortduren. Zonderling, omdat zij in strijd zijn met de bepalingen van het volkenrecht en slechts zeer zelden militaire doelen hebben getrof fen. Het is een droevige balans, welke is op gemaakt over de periode van 1 Juni. t0' 5 Juli, een balans waarvan de eindcijfers sinds Zaterdag en Zondag helaas alweer ver andering hebben ondergaan. Er schijnen nog steeds menschen in ons land te zijn, die de zinlooze aanvallen vergoelijken. Dit zul len wel lieden zijn, die zelf een dergelijke bomaanval niet van nabij hebben meege maakt en geen slachtoffers tellen onder hun naaste familieleden. De nieuwste aanvallen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een Engelsch vliegtuig tevergeefs ge tracht een aanval op de hoofdstad te doen. Toen het verscheen, schoten tal van stralen bundels der zoeklichten omhoog en weldra was het toestel in het licht gevangen. Het luchtafweergeschut werkte hevig. Tot ver in den omtrek waren de zware knallen te hooren. De Engclschman kreeg geen kans aan te vallen en nam, vermoedelijk getrof fen, snel de vlucht. Op verschillende plaatsen der stad zijn granaatscherven neergekomen, voornamelijk in het Westen. Fen jongeman werd licht gewond door een granaatscherf van het luchtafweergeschut. te Haarlem ver. Zeven huizen woest. In Haarlem heeft men een Engelsch toe stel naar beneden geschoten. Het kwam neer aan den rand van de stad. De voorkant van het vliegtuig botste tegen eenige kleine huisjes langs dien weg. die daardoor even. eens in brand geraakten. Gelukkig waren te voren de bewoners door het gedreun van he afweergeschut wakker geworden. Tot hun groote ontsteltenis zagen zij het brandende vliegtuig recht op hun hui. zen afkomen en halsoverkop namen zij in nachtgewaad de vlucht naar het achter de woningen gelegen weiland, waai bij zij ge„ noodzaakt waren door een breede sloot te wa den. Allen wisten zich echter in veiligheid te stellen. Zeven huisjes werden vernield. Op Barneveld zijn dertig bommen gewor pen. Veel schade richtten zij niet aan. Verder zijn Deventer en Enschede met een bezoek vereerd, ln Deventer werden vier arbeiders gewond. In al deze gevallen waren geen mi- litaire objecten in de onmiddellijke omge. ving, zeg het A.N'.P. Cijlers. In de periode van 1 Juni tot 5 Juli hebben zich 191 Engelsche bomaanvallen op ons land voorgedaan, waarvan 90 op steden, dorpen en vlekken,, waarin geen militaire objecten aanwezig zijn. Onder de burgerbe volking vielen dientengevolge 103 dooden, terwijl 98 personen zwaar gewond en 49 lichtgewond werden. De zeer lichte verwon dingen zijn niet medegeteld. Vele Nederland- sche gezinnen zijn dakloos geworden, 83 woonhuizen zijn geheel vernield. 176 zwaar beschadigd, van meer dan honderd woonhui zen zijn bovendien de vensters vernield. zeer schandelijke intimidatiemidde len die toegepast zouden zijn om de Fransche vloot tot overgave aan Duitschland te bewegen, verklaar ik categorisch, dat deze geheel en al verzonnen zijn. Vooral is op geen enkele wijze gedreigd met het inter neeren van de vrouwen der Fran sche marinemanschappen in een con- centratiekamp, indien de Fransche schepen niet aan Duitschland zouden worden uitgeleverd." In aansluiting hierop heeft ook de Fran sche regecring de beweringen van den jour nalist nadrukkelijk tegengesproken. Het tijdschrift „Kritisk Ugerevue" schrijft: „In hun wanhoop bombardceren de En gclschen thans ook open Deensche steden". Het blad zegt verder, dat het voor degenen, die sympathie voor het Britsche wereldrijk gehad hebben, bedroevend moet zijn, te zien, hoe Engelsche vliegers des nachts naar De nemarken komen en open Deensche provin ciesteden, zooals Nyborg, bombardeeren. Wat wil Engeland daarmede bereiken? Heeft de waanzin der vertwijfeling in Engeland reeds zulk een hoogte bereikt, dat men nog slechts de gedachte heeft, dood en verderf over onschuldige menschen uit te strooien, voor Engeland ondergaat? Als dat hetg eval is, zouden Engelands vrienden in Denemarken moeten wenschen, dat het spoedig ten onder gaat. Maar men kan venvachten, dat de Engelschen weldra iets anders te doen zullen hebben dan Deen sche steden te bombardeeren en Deensche vrouwen en kinderen te dooden. MODERNE OORLOG EISCHT MODERN OP GELEIDE EN ONDERLEGDE SOLDATEN. ENGELANDS OVERDREEVEN VERWACH TINGEN VAN ZIJN OVERZEESCHE TROEPEN. VIA LISSABON. Thans kan weder luchtpostcorrespondentie met den Clipperdienst Lissabon-New York worden verzonden naar de Azoren.. alle be stemmingen in Noord-. Midden- en Zviid- Amerika, met uitzondering van N'eder- landsch We*t-Indië en de Britsche en Fran sche koloniën, protectoraten, enz., en naar Hawai, Guam (met Widway en Wake Is- land) en Philippijnscben statenbond. PARIJS, Juli 1940. Frankrijk heeft de groote vergissing begaan, te meenen dat het zijn strijdkrachten kon aanvullen met een onsamenhangende massa solda ten uit zijn koloniën, die wel is waar konden dienen om het effectief van het Fransche leger te verhoo- gen, doch die niet kon bijdragen tot het effect daarvan tegenover den eensgezinden, t modern uitge- rusten vijand, dien het tegenover zich vond. De ineenstorting van de Fransche repu bliek na een oorlog, die nog geen zes we ken heeft geduurd, valt op elk gebied te te con-stateeren. De nederlaag, die het heeft geleden, is totaal. De eenvoudige verkla ring van dit verschijnse is nu eenmaal deze, dat het Fransche volk physisch noch psychisch en moreel in staat is gebleken, het zwaard te kruisen met het Duitsche. Desniettegenstaande heeft het begin 1939 onder den drang van Engeland het waag stuk bestaan, den oorlog aan het Duitsche Rijk te verklaren, waartegen het niet was opgewassen. En waar wij hier vooral de aandacht op willen vestigen de poging om zijn rangen aan te vullen met vertegen woordigers van vreemde rassen en dezen voor zich te laten vechten, is te eenenmale mislukt. Voor de ten ondergang neigende eigen volkskracht kan men geen „Ersatz" vinden in emigranten uit aller heeren lan den. En ook in het „France d'Outremer", bet Fransche koloniale rijk aan gene zijde der zee, groeien niet de soldaten, die men in den tegemvoordigen oorlog noodig heeft. Dit moge ook Engeland bedenken, dat naar zijn zeggen zulk een onbegrensd vertrouwen stelt in zijn troepen uit de koloniën. De kleurling is niet voor zijn taak in Europa berekend. Het is niet moeilijk om op papier uit te rekenen, dat Frankrijk wel is waar op zich zelf een bevolking heeft, die niet half zoo groot is als die van Duitschland, doch dat liet dit verschil heeft uitgewischt door zijn bruine, zwarte en gele onderdanen. Dit is een bewering, die volstrekt niet opgaat. In werkelijkheid kan men heden ten dage Anamieten, bewoners van Madagascar, ne gers uit Senegal en Marokkanen niet meer beschouwen als soldaten met voldoende gevechtswaarde. De spahis waren voor onze grootvaders geduchte vijanden; doch in een modernen oorlog, die van den soldaat het vermogen vergt om snel een besluit te kun nen nemen en dit uit te voeren en eenige technische kennis vereischt, kunnen zij niet meer als gelijkwaardige tegenstanders worden beschouwd. En wat te zeggen van de Tonkineezen? In hun eigen land en onder omstandigheden waarmede zij vertrouwd zijn, kunnen het goede krijgslieden zijn; doch in een oorlog als deze hebben zij niets te beteekenen. De pogine der Franschen om zich door aan wending van dit middel uit de ongelegen heid te helpen, is schromelijk mislukt. De ware kracht van beide volken, van de Duit schers en van de Franschen, trad aan den dag. toen de Duitsche troepen den Westwal verlieten en zich in den strijd wierpen. In de zes weken, die sedert den lOden Mei zijn verloopen, heeft de beste, dat wil zeg gen: de sterkste, gezegevierd. Een chaos van rassen en volken. Wien het gegeven is, een blik te kunnen werpen op die plaatsen rond de Fransche hoofdstad, waar de gevangenen onderge bracht zijn, dien wordt het duidelijk dat het mengsel van rassen en volken, dat in het Fransche leger was ondergebracht, niet bestand kon zijn tegen de stootkracht van het Duitsche leger. De officieren, die deze verzameling van vreemde elementen, wien alle saamhoorigheidszin en samenhang ont brak, bijeen moesten houden en trachten, er werkelijke soldaten van te maken, waren inderdaad niet te benijden. Een modern le ger is geen gewoon optelsommetje! Het is een levend organisme, dat het stempel draagt van zijn afkomst. De Fransche weer macht bezat nog de trotsche traditie van de afgeloopen eeuwen. Doch die bezat het Pruisen van Jena en Auerstadt ook; en toch moest diteelfde Pruisen het afleggen tegen de troepen van de Fransche Omwen teling. die toenmaals, in 1806, den nieuwen geest belichaamden. En in deze dagen hebben de Duitsche soldaten, als dragers van den nieuwen revolutionnairen geest, overal de overwinning behaald op de Franschen. Welke waarde hebben de Engel sche koloniale troepen? Het is ook daarom, dat men zich afvraagt, welken grond Engeland heeft om groote ver wachtingen te bouwen op den bijstand van zijn overzeesche troepen. Dat zich ook daaronder talrijke kleurlingen bevinden, willen wij een oogenblik terzijde laten en slechts het oog richten op de blanke troe- pen van overzee. Men kan zonder over drijving zeggen, dat dezen even weinig be grip hebben van wat een moderne Euro- peesche oorlog beteekent, als de neger uit Senegal in het Fransche leger. De Engel schen schijnen buitengewoon veel ver wachting te koesteren van de stamverwant schap; doch wie de Engelsche koloniën en Dominions kent, zal daaraan gerechtigden twijfel voelen opkomen. „Right or wron<* my country!" - vrij vertaald: Onverschil lig of het gelijk heeft of ongelijk, het blijft mijn vaderland! moge een leuze zijn (ie no? opgeld doet onder chauvinistische Engelschen: hun halfbroeders van overzee loopen er niet erg warm voor. En men kan weinig geestdrift verwachten bij lieden, die op Engelschen bodem moeten strijden voor Mn?a, ^'e ^un e>f?cn geboortegrond niet rechtsstreeks aangaat! Vijf Amerikaansche torpedojagers zijn van de Maagdeneilanden naar Martinique ge stuurd om vast te stellen of Engeland in derdaad, zooals werd beweerd, het plan heeft den aldaar gestationneerden Franschen schepen een ultimatum te stellen. Indien het werkelijk zoo ver zou komen hebben de tor pedojagers den opdracht als waarnemers in de wateren van Martinique te blijven en in het geval van oorlogshandelingen de Ameri kaansche scheepvaart te waarschuwen. Andere stappen liggen niet in het voorne men, ofschoon de regeering in samenwer king met de andere Amerikaansche staten, de ontwikkeling van den toestand opmerk zaam gadeslaat. De New York Times meldt uit Washing ton: Naar uit het staatsdepartement ver luidt, zijn de Vereenigde Staten niet van plan een langdurige blokkade van het eiland Martinique toe te laten. Men gelooft echter, dat het geval vreedzaam kan wor den opgelost. Het kernpunt is, dat de Engel schen niet alleen de daar liggende Fransche oorlogsschepen willen verhinderen uit te loopen: In Martinique ligt nl. nog 'n voor raad goud ten bedrage van een milliard dol lar uit Frankrijk. In scheepvaartklingen te New York ver luidt, dat de Engelsche admiraliteit met het oog op mogelijke Engelsche-Fransche zeege vechten bij Martinique, aan alle onder En gelsche vlag varende schepen verboden heeft Fransche havens in West-Indië aan te loopen. Onwaarschijnlijk? Cordell Huil, de Amerikaansche onder staatssecretaris, heeft, geweigerd zich uit te laten over het gerucht, dat Britsche vloot- heden het Fransche eiland Martinique zou den willen blokkeeren. Hij verklaarde slechts dat dit hem onwaarschijnlijk voorkwam. Men weet niets van de aanwezigheid aldaar van Fransche torpedobootjagers of duikboo- ten. Een ding echter staat vast, n.1. dat een aantal vliegtuigen, die Frankrijk van Ameri ka heeft gekocht, zich op het eiland bevin den. De toestand wordt des te moeilijker, daar het eiland in de z.g. veiligheidszone ligt, waarin de Verenigde Staten ieder in grijpen van een oorlogvoerende mogendheid verbieden. De wetenschap houdt weer appèl, Tot nut van het verstand. En op 't examen roept present De rest van Nederland. Diploma's, actes doemen op, Als lichtend ideaal. De kansen spreken overal Een duidelijke taal! Men transpireert vol stil ontzag Voor 't geen te wachten staat. Voor wat men in een ommezien Weer zooal vragen gaat. W at ecuwen brachten aan cultuur, Van Batavier tot nu. Passeert als t moet in drie kwartier Volledig de revue! Men is niet bang voor menig breuk, Soms klopt het als een bus. Maai \aak ook hangt een toekomst af Van komma, min of plus! Ook staart men hulp'loos in het rond, Een kluitje dreigt en 't riet. Men weet heel veel, maar wat men vraagt Dat weet men dan juist niet! Formules blijven wel eens weg, wanneer men 't niet verwacht, t Geheugen ziet er donker uit, En rondom daalt de nacht! Of wel, hij die vaak roekeloos Wat kennis heeft gepoft. Hij slaagt en zegt met breed gebaar, Och ja, ik heb geboft! 't Examenrad draait om en om, Met strak gespannen veer. De cijfers glijden ons voorbij, De kans gaat op en neer! En wie het juiste cijfer grijpt, Vóór 't naar de diepte wijkt. Verstaat t examen en zijn tijd. Ze eischen beide durf en vlijt. Zóó wordt het doel bereikt!! Juni 1940. KROES. (Nadruk .verboden.)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2