Ooodensijfer thans Roosevelt aanvaardt derde candidatuur GIBRALTAR gebombardeerd Amerikaansch oordeel over Een spoorweg Afsluitdijk der Slechte behandeling Duitschers in de Nederlandsche koloniën ruim 700 Nationaal Spanje eischt Gibraltar Bulgaarsche stappen in Boekarest Marktberichten over den Het bombardement te Rotterdam Italiaansch legerbericht Weer een Japansch- Amerikaansch incident Hitier s rede Ernstig auto ongeval bij Almelo Postduivenvereeniqingen in Nederland Officieele Publicatie van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart Afstand en reisduur in cijfers Représailles aangekondigd HET GEWELDIGE WERK VAN DEN GENEESKUNDIGEN DIENST. In den namiddag van den lien Mei, de dag van liet bombardement, werd de ge neeskundige dienst te Rotterdam, voor een taak gesteld, welke alles overtrof. Een stadsdeel, waar ongeveer 90.000 men- geben woonden, was door een bombardement getroffen en binnen enkele uren tot een vuurzee geworden. Uier moesten de gewon den zoo snel mogelijk worden verbonden en de zwaar gekwetsten naar de ziekenhuizen worden overgebracht. Deze taak werd be moeilijkt door het uitvallen van de telefoon, zoodat de verbinding tusschen de verschil lende posten moest worden onderhouden door ordonnansen, waarbij de vrouwelijke vrijwillige hulp goede diensten heeft bewe zen. Bovendien lagen in het getroffen stads deel vier ziekenhuizen en waren vele stra ten door puin en vlammen niet te gebrui ken. Dat ondanks de bovengenoemde moeilijk heden de hulp zoo vlot kon worden gelxj- den, is vooral te danken aan den moed en gi-oote plichtsbetrachting, alsmede de ge oefendheid van geneesheeren, verplegend personeel en de chauffeurs van de ambu lances-auto's Drie uur na het einde van het bombardement waren alle zwaar gekwet sten geholpen. De snelle hulp is bovendien toe te schrijven aan het feit, dat men be schikte over 35 auto's, waarmede tegelijk 140 tot 150 gewonden konden worden ver voerd Deze wagens stonden verspreid in de stad en hadden opdracht niet op bericht te wachten, doch voortdurend rond te rijden langs bepaalde wegen om gewonden op te nemen. Ook is gebleken, dat men over vol doende instrumenten beschikte. THANS RUM 7M DOODEN. Naar thans bekend is, zijn ruim '00 personen bij den ramp om hst leven gekomen en dr. Geisser gelooft niet, dat dit aantal de 800 zal over schrijden. In verhouding met het aantal ernstig gewonden, dat onge veer 800 bedraagt, is het aantal doo- den hoog, doch het is toch zeer ge ring, als men denkt aan de fantas tische verhalen, welke de ronde heb ben gedaan. Het aantal gewonden, dat geheel of gedeeltelijk Invalide zal blijven, bedraagt niet meer dan 60. Merkwaardig is ook, dat het aan tal „shock-patiënten" zoo gering is geweest. Uit de ziekenhuizen is slechts een tiental gemeld. Ook het aantal paniek- en achrikactles is buitengewoon gering gebleken. Ut alle deelen van het land, tot zelfs uit Uomogen werd hulp geboden en wel zoo overvloedig, dat het niet mogelijk was van alles gebruik te maken. In den nacht vol gend op het bombardement kwamen reeds drie lange treinen met ambulance auto's, ge- n€®f',eercn< verplegend persopeel en verband middelen uit verschillende steden aan. Dr. Feiaaer kon hen evenwel mededeelen, ti.» *lt)otc. reddingswerk reeds was vol tooid en dat zij naar hun haardsteden terug konden keeren. rcnslotte gaf Dr. Feisser nog een over zicht van den huldigen gezondheidstoestand te Roterdam. Deze is sedert jaren niet zoo goed geweest. Vooral het lage typhus-cijfer Is zeer verheugend, aangezien de vrees niet ongegrond was, dat tijdens de vlucht naar buiten door velen ondeugdelijk water zou zijn gedronken, waardoor het uitbreken van oen typhus-epidemie niet denkbeeldig was. Het is vooral aan de goede drinkwatervoor ziening in de dorpen rond Rotterdam te danken, dat een dergelijke epidemie niet is ontstaan. Onmiddellijk na de benoeming van den minister van landbouw, Wallace, tot vice- president, heeft president Roosevelt een ra diorede uitgesproken, waarin hij zijn benoe ming door de democratische partij tot can- didaat voor het presidentschap aanvaardde en zeide. dat het tempo van de buitenland- sche ontwikkelingen een beslissenden in vloed om hem heeft uitgeoefend om aan den wens<-h van de partij gevolg te geven en te breken met de Amerikaansche tradi tie. Staande tegenover een „overmachtig" gevaar, dat zijn plannen om zich in het particuliere leven terug te trek ken omvergeworpen heelt, dwingt zijn geweten hem om opnieuw het openbaar welzijn te dienen. De Ver- •enigde Staten «taan voor een der belangrijkste beslissingen in hun ge schiedenis. Het gaat niet alleen om democratie ol dictatuur, maar om de redding der beschaving in het al gemeen. Voortgaande verklaarde Roosevelt. dat bij zich aan zijn plicht om Amerika te dienen even weinig zal onttrekken als millioenen burgers, die reeds voor de defensie van de Vereenigde Staten ingeschakeld zijn of nog opgeroepen worden. Deze plicht is des te Het legerbericht van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: Ondanks de slechte weersomstandigheden heeft een afdeeliug van onze luchtmacht, na een vlucht van 3200 km., van haar basis, Gibraltar bereikt en daarop het Arsenaal en de andere militaire doelen met succes ge bombardeerd. Een vijandelijk schip, dat door onze lucht macht werd verrast, toen het poogde het Ka naal van Sicilië te passceren, werd door twee bommen getroffen en zoo zwaar beschadigd, dat het door de bemanning moet worden ver laten. Al onze vliegtuigen zijn o» hun bases terug gekeerd. In het oostelijke deel van de Middelland- srlie Zee is een vijandelijke duikboot tot zin ken gebracht. De rede, waarin generaal Franco o.m. Gi braltar voor Spanje opeischte, heeft te Mi laan grooten indruk gemaakt. Het Italiaan sche blad. De Corriere Della Sera. schrijft o.m., dat de vastberaden houding tegenover de democraten, het duidelijke standpunt, dat door pers en openbare meening in Span je wordt ingenomen ten opzichte van de noodzakelijkheid voor Spanje om deel te ne men aan de reorganisatie van Europa, ook wanneer dat nieuwe offers zou moeten kos ten. in de energieke woorden van Franco de hoogste bekrachtiging heeft gekregen. De Popoio d'Italia schrijft, dat de rede voering bij de Spaansche bevolking een le vendige bevrediging heeft gewekt. Voor de eerste maal zijn de nationale aspiraties en den eisch tot teruggeven van Gibraltar bij monde van het hoofd der Spaansche regee ring uitgesproken. De Italiaansche „Stam pa" schrijft, dat Franco den Falangisten be loofd heeft, dat Gibraltar naar Spanje zou terugkeeren. Terwijl het incident te Sjanghai van 7 Juli J.I., toen zestien Japansche gendarmes, die in burger gekleed waren, door Ameri kaansche mariniers werden gearresteerd, en op ruwe wijze behandeld, nog steeds niet geregeld is. heeft de Japansche consul, gene raal Yosjiaki Mioera gisteren een protest in gediend bij den waarnemenden Anierlkaan- schen consul-generaal te Shanghai, in ver band met een aanval, die op 15 Juli zou zijn gepleegd op twee. Japansche burgers door drie in uniform gekleede Amerikaansche ma riniers in een Japansche har in de inter nationale nederzetting. De Janansche copsul generaal behield zich het recht voor schade vergoeding voor de aanbevallen Japannec- zen te eischen. De Roemeensche minister van buitenland- sclie zaken, Manoilescu heeft den Bulgaar schen gezant te Boekarest ontvangen. Deze diende protesten in tegen maatregelen, die genomen zijn tegen de Bulgaarsche volks groep in de Dobroedsja. De Boemeensche autoriteiten hadden de laatste dagen leidende persoonlijkheden der Bulgaarsche volksgroep gearresteerd. Bo vendien waren van militaire zijde omvang rijke opvorderingen ten uitvoer gelegd, zo dat de Bulgaaasche boeren hun oogst niet kunnen binnenhalen. De stap van den gezant hield ook verband met den scherpen toon van de Roemeensche perspolemiek tegen Bulgarije. Minister AJanoilescu zeide toe, dat een on derzoek zou worden ingesteld. dringender, daar „gewapende agressie" op het oogepbük de wereld beheescht en ook het sociale en regeeringssysteem der Ver eenigde Staten bedreigt. De sociale vooruitgang, die in de laatste zeven jaar in Amerika is bereikt, wordt „ernstig in gevaar gebracht" door de ge beurtenissen in andere werelddeelen. In Europa worden talrijke naties, aldus Roose velt, door dictatuur of door een „gewapende invasie" gedwongen nieuwe en z.g. tot be tere prestaties in staat zijnde regeeringsvor- men in te voeren. Hieraan knoopte de president nog verder be leedigende opmerkinggen tegen het autori tair regime vast. Aan het slot van zijn radiorede verklaarde Roosevelt' dat hij bleef syinpathiseeren met de vrije volken, die weerstand boden aan aan vallen. Hij gevoelde geen spijt over zijn hard nekkige pogingen om de Vereenigde Staten wakker te schudden tot inzicht van het „dreigende gevaar". Hij heeft deze politiek ge \oerd ondanks de naar een compromis stre vende elementen der „vijfde colonne", die hem daarom beficht hadden van oorlogsop- hitsing. De president verzekerde, dat hij alles wil de doen voor het behoud van deze buiten- landschc politiek. Natuurlijk kan liet hevel om verder dienst te doen alleen uitgaan van liet volk der Vereenigde Slaton. Wanneer dit bevel hem mocht worden gegeven, zou hij naar zijn beste vermogen en met inzet van al zijn krachten de activiteit der laatste ze ven jaar voortzetten De toestand in de we reld dwingt hem in Washington te blijven en af te zien van een verkiezingscampagne. Hij zal echter het Amerikaansche volk door tnededeelingen en radioredevoeringen op de hoogte houden. Roosevelt besloot met het publiek aan te manen te besluiten voor de verdediging van alle „heilige" waarden. De vrijheid kan al leen door offervaardigheid worden verzekerd LAATSTE TELEX. VOL SPANNING WORDT OP LONDEN'S ANTWOORD GEWACHT. De Rijksdagrede van den Führcr met haar laatste beroep op het verstand van Enge land, wekt het grootste opzien in de Ver eenigde Staten. Vol spanning kijkt het ge- heele Amerikaansche publiek naar Londen, welks antwoord van fatale beteckenis zal zijn voor de ontwikkeling der wereldgeschie denis, zooals men ook in de Vereenigde Sta- tan duidelijk inziet. De redevoering van Hitier is door talrijke Amerikaansche stations uitgezonden en door millioenen Amerikanen gehoord, ondanks den korten termijn, waarop zij was aange kondigd. In afwachting van het beroep van Hitier op Engeland, hebben ecnige Amerikaansche dagbladen de laatste dagen reeds getracht den inhoud van het Engelsche antwoord l<e lezen in de rede, die Churchill Zondag j.1. heelt uitgesproken. Een auto, bestuurd door den heer IJ. Arends uit Wassenaar, is Donderdagavond op den Rijksstraatweg tusschen Borne en Zenderen, vermoedelijk tengevolge van slippen, tegen een boom gereden. De botsing was zoo he vig, dat de wagen naar de andere zijde, van den weg vloog en" daar nog eenige hoornen raakte. Do bestuurder en twee inzittenden dames, familieleden van den heer Arends, werden uit de auto geslingerd en bekwamen ernstige verwondingen. Zij werden, nadat dr. Stomps uit Borne de eerste hulp had verleend, naat liet algemeen ziekenhuis te Almelo vervoerd. De toestand van een der gewonden, me vrouw Arends-Weltevrcdcn, is zeer ernstig. Amsterdam. 19 Juli. Alle Nederland- sche vereenigingen van postduivenliefheb- bers zijn. in opdracht van den opperbevel hebber der Duitsche weermacht in Neder land, verplicht uiterlijk "20 Juli epn opgave fin drievoud) in te zenden aan den heer mr. W. J. H. Stam, Warnsveld, vermeldende: a. Naam der vereeniging, plaats der ves tiging en provincie. b. Namen, voornamen en adressen der bestuursleden. Ten aanzien der vereenigingen. aangeslo ten bij een der Nederlandsche honden, dient de inlevering \an deze opgaven via hun bondsseeretaris te geschieden. Met den. meesten nadruk wordt er op ge wezen, dat een en ander zoo correct moge lijk en binnen den gestelden termijn dient te geschieden. ALKMAAR M.U.L.O.-EXAMENS. Voor het M.U.L.O.-examen slaagden heden o.a.: Diploma A: K. de "Jong. P. de Vries. J. Niesthoven, E. Bels, A. Bakker, A. Bak, M. v. Essen, C Engeltjes, allen te Helder; G-. Gcertsema. te Hippol> tiijlioef. A. Smit, J. Sinit te Hoogkarspel: N. Nool, C. I.angcreis, E. Koster, allen te Alkmaar: L. de Ley te Oudorp, C. v. Marion te Middenmeer. A. Twisker te Zuidschanvoude. NOORDSCHARWOUDE. HIER 70 VREEMDELINGEN. Naar wij vernemen, zijn in deze gemeen te een zeventigtal inwonefs van Den Hel der ondergebracht. Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Vis sche rij. DISTRIBUTIE VAN VETTEN. 's-Gravenhage 19 Juli. De secretaris-generaal,- waarne mend hoofd van het departe ment van landbouw en vissche- rij brengt ter kennis van de ge- organiseerden. die bij cte af- deeling margarine, vetten en oliën van de Ned. Zuivelcentra- le, Nassaulaan 6. 's-Gra\enha- ge, zijn toegelaten tot de g"oep vetsmelters a. dat zij, tenzij zij rechtstreeks van de centrale bericht hebben gekregen, t.a.v de distributie van vetten tegea over haar de volgende gedrags lijn hebben te volgen. De toewijzingen, zii door verkoop van in eigni bedriif uitgesmolten vet. d.i. dus vet, dat met gekochte banderolles wordt afgeleverd, verkregen hcljhen, dienen zij hij hun eerst volgende banderolle-bestelling bij de centrale ol hij de beken de door haar aangewezen ver koopkantoren in te leveren, daar niet meer banderolles wor den verkocht dan tocwijzigen worden ingeleverd. De toewijzingen, welke zij ontvangen door verkoop van belast ontvangen vetten, die zij omgesmolten hebben, d.i. dus vet, dat afgeleverd wordt on der dekking van banderolles, die zij van de centrale hebben ontvangen tegen liet geleidebil- jet, waarop zij het vet van hun leverancier hebben ontvangen dienen zij bij bestelling van nieuwpn voorraad aan hun le verancier nf te geven. Op de zelfde wijze dient gehandeld te worden met de bonnen, die zij bij doorlevering van gebande- rolleerd ontvangen vet in ont vangst hebben genomen van tiet publick. RIJKSBUREAU VOOR IJZER EN STAAL. Het Rijksbureau voor Uzer en Staal brengt onder de aan dacht van belanghebbenden, dat met ingang van. 19 dezer het kantoor is verplaatst naar: Lange Houtstraat 11, 's-Gravenhage. Het telefoonnummer, dat onge wijzigd blijft, is 182.550. ANNA PAULOWNA OUDESLUIS—HELD. VLUCHTEL. ELFTAL. Deze wedstrijd, welke gisteren werd aan gekondigd, zal om 3 uur plaats vinden. De spelers van het Vluchtelingenelflal ge lieven een wit shirt mede te nemen. DE ZWEMWEDSTRIJDEN TE ANNA PAULOWNA. Voor deze wedstrijden, welke morgen ten bate van het Nationaal Hulpcomité 1940 worden gehouden, hebben zoo goed als alle in ons Noorden vertoevende wedstrijdzwem. mers als -zwemsters zich opgegeven, zooals Bets Goedhart, Dini van Os, Zuurmond, v. d. Water. Sinke. Boonarker enz. enz. Ook véle niet-ledon van een zwemsportcluh, zoo wel uit de rijen der vluchtelingen als uit Ana Paulowna doen mee. De clou van den middag is de wedstrijd over het Oude Veer. VERHOOGD. Bcp Kooiman, His Wilms, Jan den Das, Cor Kuiper en Kees Wuis. allen leerlingen van de U.L.O.-school te S»'>ageri. zijn ver hoogd van de eerste naar de tweede klasse. RROF.K OP LANGEND!JK, 20 Juli 1910. •Schotsche muizen 44.10; hl. eigenh. 4.10- 5.10; drielingen 2.80—3.190; kleine 1.80—2; zil vernep 0—6.70; peen 4.50; sperciehoonen 4- 1.30 7500 kg. tomalen A 18.40—19.10; B 19.40 C 16.10—16 40: C.C 13—13 10; 40 kg. druiven: Frankenthalrrs f 72.Voorloopig bericht. NOORDSGHARWOFDF.. 20 Juli 1940. 160.000 kg. aardappelen: Schotsche muizen 44.50: grooten 4; hl. eigenh. 4:505; drielin gen 2.60— 3.20; kleine 150—2; 3900 kg. zil veruien drielingen 7—7.20: zilvernep 8—3.10; 500 kg. sperriebnonen 12.1012.50; 60 kg. tuinlioonen 3 10: 500 kg. witte kool 3.103.60 ALKMAAR. 19 Juli. Aardappelen npr 100 Kg. f 45.20. aard beien per 100 «lof f 45112. aalhessen per 100 nond f 512. andijvie ner 160 stuks f 1 —1.70. bloemkool 1 per 100 stuks f 1322, idem II per 100 «tuks f 412. doperwten ner 100 pond f 4.508 druiven ner 100 pond f 35.—, kropsla ner 100 stuks f 12.10, komkommers ner 100 stuks f 35.40. me loenen ner 100 stuks f 1535. peterselie ner 160 hos f 0.502. perziken ner 100 stuks f 112. nostelein per hnkie f 1524. neulen ner 100 Kg f fi12. raharher per 100 hos f 13. roode kool-per 100 Kg f 55 50. sel derie ner 100 hos f 13. spinazie per bak 58 ct„ sniihoonen per 100 nond f fi9, dubbele snerriehoonen ner 100 nond f 6—7, tiiinhoonen ner 100 nond f 1 70—2 50. to maten ner 100 nond f 7.50—12 wortelen ner 100 K-' f 4.508. wortelen ner 100 hos f 4 508. zwarte hessen per 100 Dond f 17.50 —19. U.KMAAR. 19 Juli. Kaasmarkt Aangevoerd 28 stanels. ziin- Roerenkaas kleine f 30.idem commissie de 80.000 Kg.; Fshriekskaas kleine f 34. f 30 per 50 Kg. Handel vlug. EEN KORTE UITEENZETTING VAN HET STANDPUNT DER FRIESCHE KAMER VAN KOOP HANDEL IN EEN ADRES AAN DEN RIJKSCOMMISSARIS. Het standpunt, dat de Fricsch'e Ka mer, van Koophandel en Fabrieken sinds 1929 heeft ingenomen, ten aanzien van den aanleg van een spoorlijn over den Afsluitdijk, heeft zij in het kort nog eens uiteengezet in een adres aan den Rijkscommissa ris voor den Wederopbouw te 's-Gra venhage, die de eindbeslissing over het tot uitvoering brengen der plan nen zal nemen. Reeds op 4 Juni 1929, aldus ontleent het „Hsbl." verder aan dit adres, heeft zij bij den toenmaligen minister van Waterstaat er op aangedrongen om de voorbereiding en het vaststellen der plannen voor den spoor wegaanleg over den Afsluitdijk en de uitvoe ring van de benoodigde werken met zoodani- gon spoed te doen plaats hebben, dat als de Afsluitdijk gereed was, ook het spoorwegver keer daarover zou kunnen geschieden. Nadien heeft de Kamer bij verschillende gelegenheden zoowel schriftelijk als monde ling aan Waterstaats- en Spoorwegautoritei ten te kennen gegeven, dat deze spoorwegver binding voor personen- en goederenvervoer van heteekenis is te achten. Toen ten vorigen jare in verband met de buitengewone omstan digheden weder plannen voor aanleg van de ze spoorlijn aan de orde kwamen, heeft zij aan de Commissie Streekplan Leeuwarden- Harlingen verzocht aan dit punt bijzondere kandacht te schenken. Ten aanzien van afstand en reisduur geeft adressant nog eens weer de cijfers voorko mende in Spoor- en Tramwegen 1929 no. 9: Afstanden in km Via via via Anna Enk- Paulowna huizen Zwolle Leeuwarden-Amsterdam 151 141 207 LeeuwardenDen Haag 190 200 '213 LeeuwardenRotterdam 213 223 pó Reisduur. via via via Anna Enk- Paulowna huizen Zwolle 2u.31' 3u.29' 3u.41' 3u.l0' 4U.32' 4u.l9' 3u.33' 4u.57' 4u.09' Opgemerkt zij, dat de reisduur door het ge bruik van modern materieel sindsdien ei - kort is Voor de route via den Afsluitdijk zal deze verkorting des te sterker gelden, omdat op de beide andere routes tot op heden in Friesland nog/ geen snel modern matei ie werd ingezet. De voornaamste factoren, welke de waaide van deze spoorverbinding doqr vracht- en tijd-besparing bepalen, zijn de volgende. 1. het vervoer van land- en tuinbouwpro ducten, speciaal melk. boter, groente, %)r°e- ge aardappelen en slachtvee van Friesland naar de groote steden in het westen des lands; 2. het vervoer van verschillende industrie producten en landbouwhulpstoffen uit liet westen des lands naar Friesland. Deze beide factoren zijn in jaren na 1930 op den achtergrond geraakt, doordat zich een ongebreideld autoverkeer licjjft ontwik keld, waardoor de exploitatie van deze spoorlijn, juist in de jaren waarin het ver voer daarlangs zich zou moeten ontwikke len en dus minder intensief zou zijn, fe groo te financiecle offers zou hebben gevraagd. Daal- het hier massa-vervoer op langen afstand betreft, mag men zich met reden afvragen of de auto hier wel als het eco nomisch meest aangewezen vervoermiddel was te beschouwen. De Kamer is van mee ning, dat bij een rationeele coördinatie van liet goederenvervoer de oplossing een ande re zal zijn. Nu het geboden is het verbruik van benzine zooveel mogelijk te beperken, zal zoolang die beperking zal duren, deze spoorverbinding uiteraard van onschatbare waarde zijn, daar de producten, welke sub 1 genoemd zijn, zich voor vervoer per schip, vooral in den zomer, slecht leenen. 3. voor het internationaal verkeer voor ziet deze lijn in aen rechtstreeksche ver binding NoordhollandFrieslandNoord- Duitschland. Het snelvervoer van land- en tuinbouwproducten uit deze beide provin cies naar Noord-Duitschland zal beter ge schieden, wanneer dit traject een onder deel wordt van de lijn AmsterdamAfsluit dijk—Hamburg. 4. do lijn over den Afsluitdijk geeft een snelle rechtstreeksche verbinding tusschen GroningenFriesland en de haven van Amsterdam. 5. voor het reizigersverkeer kan sinds de invoering van het knooppuntenstelsel door de N.S. nog genoemd worden de ontlasting van de knooppUntstations Zwolle en Amersfoort. De Kamer stelt de totstandkoming dezer verbinding op lioogen prijs. In een persconferentie heeft tte persrefe rent van liet Rijkscommissariaat, de heer Janke, represailles aangekondigd tegen in Nederland vertoevende personen, wegens de behandeling, welke onderdanen van het Duitsche rijk in de Nederlandsche overzee- sche gebiedsdeelen ondervinden. Van Duitsche zijde aldus de heer Janke is herhaaldelijk gewaarschuwd dat men niet van zins was een slechte behandeling van Rijksduitschers in Oost- en West-Indic over zijn kant te laten gaan. Doch woorden helpen blijkbaar piet. Tot hun spijt moeten de Duitsche instanties thans tot daden over gaan. De verantwoordelijkheid ligt geheel bij de Indische en Westindische instanties, wel ke niet hebben ingezien hoe Europeanen in koloniale gebieden behandeld moeten wor den. Zij hebben ook geen begrip getoond voor de goede behandeling, welke de Neder landsche krijgsgevangenen hier hebben on dervonden. Represailles zijn onvermijdelijk geworden. Bepaalde in Nederland vertoevende personen van wie men moet aannemen dat hun na men in de overzeesche gebiedsdeelen een ze ker begrip vertegenwoordigen, zullen de ge volgen van de starre houding der overzee sche Nederlandsche bewindslieden onder vinden. DOODELIJK ONGEVAL NABIJ HEEREN VEEN. Gisterenmorgen is de 15-jarige W. Helling- liuiser, uit Beetsterzwaag. doordat hij te ver buiten het balcon van de tram hing, met zijn hoofd tegen de langs den weg staande hoo rnen geslagen. De jongen was op slag dood.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 9