Scheepvaart op Engeland langs een omweg neming van franc-tireurs Wat Engeland de oorlog kost Nederland Haar de eigen Hederlandsche bouwstijl terug? blijft rooken De avondscholen in den komenden winter Drankellende De Hitler-rede in Engeland Inboedels De evacuatie van Gibraltar Paarlendief krijgt twee jaar Marktberichten een onderhoud met den, be kenden bouwmeester a. j. kropholler, bouwer van verschilende raadhuien. Algemeene dienstplicht in de Vereenigde Staten Russen arresteeren Japansche visschers Metaalharders 1 Maar: Alleen Nederlands fabrikaat Toeren zonder benzinevergunning Hof gestolen geldkistje Bergplaats voor en Transport van P. Vader Jac* Goudsblom Revancbewedsfrijden op de Zaansche wielerbaan benoeming. werkloosheid. ZEEGEBIED TUSSCHEN IERLAND EN CORNWALL GEVARENZONE. De Britsche Admiraliteit heeft als gevolg van het toenemende onder zeebootgevaar nieuwe ingrijpende maatregelen moeten nemen voor de geheele scheepvaart naar de Engel- sche Westkust. Zij heeft zich gedwongen gezien, den toegang tot het Zuider- of St! Georges Kanaal en tot het Kanaal van Bristol te sluiten. Een gebied ter breedte van vijftig zeemijlen, dat loopt van Cornwall tot de Zuidkust van Ierland is namelijk tot gevaren- zóne verklaard. Alle schepen, die havens aan de ^Vestkust van Engeland willen binnenloopen, moeten varen via het Noorderkanaal en door de tusschen Engeland en Ierland gelegen Ier gche zee. Hierdoor is de normale handels weg voor de scheepvaart naar Bristol, Car- diff en Zuid-W ales, alsmede de voornaamste route naar Liverpool opgegeven. Alle havens aan de Westkust van Engeland kunnen alleen nog via een grooten onnveg om het noordelijkste punt van Ierland worden bereikt. Deze ingrijpende bepalingen van de Brit sche Admiraliteit worden beschouwd als een direct gevolg van de toegenomen bedreiging door onderzeebooten en als een gevolg van het feit, dat Duitschland in het bezit is van de Fransche havens aan de kust van het Kanaal en van den Atlantischen Oceaan. Duitschland waarschuwt Onlangs moest reeds van Duitsclie zijde met nadruk gewezen worden op hét feit, dat de tegenwoordige, voor het grootste deel on bezonnen, maatregelen in Engeland voor den oorlog in het eigen land in tegenspraak zijn met het Volkenrecht, daar zij bcoogen de Engelsche burgerbevolking op te leiden tot een franc-tireursoorlog.. De duidelijke waarschuwingen, die van Duitsche zijde hiertegen zijn uitgesproken, wil men in Londen, naar in Berlijn wordt opgemerkt, klaarblijkelijk in den wind slaan. Thans heeft men de beschikking óver nieuwe documentaire bewijzen, dat de voor bereiding van het Engelsche volk tot het vormen van gewapende benden klaarblijke lijk met medeweten en goed vinden van de Britsche regeering geschiedt. Zoo zijn, naar reeds gemeld is, b.v. in de Vereenigde Staten foto's aangekomen, var het opleiden van burgers in het gebruik van alle soorten wapens. Nog opmerkelijker is het artikel van een Engelschen militairen medewerker in het veel gelezen tijdschrift „Picture Post", dat als opschrift draagt „bewapent de burgers". Het artikel geeft afzonderlijke aanwijzin gen voor het gebruik van wapens, het aan leggen van loopgraven en tankvallen, het bouwen van schuilplaatsen en het bestrijden van tanks. Het artikel eindigt met de woor den: „Ook een buks met kruit geladen of een geweer, dat slechts op een afstand van vijf yards doel treft, is een wapen. Bewaar het, je kunt er een Duitscher mee dooden. Ook al tref je er maar een, je hebt er dan toch toe bijgedragen Hitier te verslaan. Deze documenten toonen aan, hoe het met de geestelijke verwarring in Engeland ge steld is. Van Duitsche zijde herhaalt men in dit verband nog eenmaal de vroegere waar schuwing onder verwijzing naar het lot, dat den Poolschen fractireurs en moordbenden niet bespaard kon worden Burgers, die tegenover een soldaat van de Duitsche weermacht naar de wapens grijpen, zijn, naar in Berlijn wordt verklaard, niets anders dan gemeene moordenaars, waai-bi. het in het geheel van geen belang is, of zij het kleed van den priester dragen of dat zij voorzien zijn van een legitimatie van het Britsche Lagerhuis. De ergste misdaad be gaat echter de Britsche regeering, die deze openlijke voorbereidingen tot het vormen van moordenaarsbenden klaarblijkelijk niet alleen duldt, doch zelfs op alle mogelijke manieren bevordert De architectuur, die zoo oud als de mensch- heid zelve is, was de laatste tientallen ja ren in ons land min of meer ontaard en in dien de bbuwstijl niet buitennissig en bui- tenlandsch was. dan deugde hij vaak niet. Zoo konden in Nederland bouwwerken ont staan, die niets meer gemeen hadden met onzen volksaard en zelfs den leek grilig aar deden en bovenal duidelijk het" stempel .import" droegen. Wij hadden dezer dagen een onderhoud met den bekenden Wassenaarschen archi tect A. J. Kropholler. Deze bouwmeester werd eens in het maand blad v. d. bouwkunde genoemd: „De meest- Hollandsche architect". De heer Kropholler heeft de laatste jaren erschillende raadhuizen gebouwd, in een typisch Nederlandschen stijl, o.a. te Waal wijk, Wateringen, enz. Op onze vraag of hij nog het bouwen van eenige raadhuizen in petto had. antwoordde de architect ons: Ja, burgemeesters genoeg, die mij wilden laten bouwen, maar zij konden er niet snel mee opschieten. In Lcidschedam. Medem- bhk, Heesch en Helvoirt kreeg ik de wer ken aan den gang en deze raadhuizen ko Studenteen verspreiden de tekst, In de Engelsche stad Leeds zijn gisteren twee studenten gearresteerd, die een vlug schrift met de volledige tekst van de Hitlei- rede uitdeelden. Dit vlugschrift, dat in zeei groote oplaag bij eên nog onbekende drukke rij is vervaardigd, werd via de post, als buel of krant in talrijke Engelsche industrieplaat sen verspreid. Het is tot dusverre verspreid in Harwich, Southampton. Portsmouth, Ply mouth en Devpnport, waar y-t voornamelijk in handen van matrozen en soldaten is geko men, alsmede in de arbeiderswijken va/1 Manchester, Halifax, Sheffield. Huil. Bath, Birmingham en Cardiff. In Londen schijnt het niet verspreid te zijn. men er dus. In eenige gemeenten werd echter te lang gepraat en moesten te veel commissies worden gehoord, zoodat de oor log hier een spaak in het wiel stak". De heer Kropholler kantte zich tegen de hypermoderne bouwstijlen, die niets Neder- landsch meer hebben en volgens zijn mee ning leiden tot een onaesthetische architec tuur. Acht u den tijd thans rijp voor een natio nale eenheid, in de Nederlandsche bouw kunst, vroegen wij den bouwmeester. „Ik hoop het", was zijn antwoord. „In ie der geval is als een schok door onze natie de bewustwording gegaan, dat Nederland in derdaad bestond en niet een stukje inter nationaal terrein was. Men waardeert de dingen dikwijls te laat. Het is echter nog niet tèl laat, als nu het met alle middelen aansturen op navolging der dwaasheden van de Dessauers. de Corlusicrs en andere buitenlanders wat minder wordt. Maar he zal niet zoo heel gemakkelijk gaan, want als men jaren en jaren lang in het excen trieke heeft gezocht, zijn de gewone midde len en materialen ons vreemd geworden Wie tien jaar lang knalgele gevels heeft- ge bouwd. of kubusstijl nagestreefd, is nog nie' zoo gauw op de hoogte, om van het eigenr in materiaal en vorm iets moois te schep Dit zullen vele architecten opnieuw moeten gaan leeren", verklaarde de heer Kropholler De bouwmeester besloot het gesprek me' de opmerking, dat ook het interieur zich bij het exterieur moet aanpassen. Voor de ver siering kan ook van een vaderlandsch pro ducht gebruik worden gemaakt, n.1. van ge bakken klei. Van de buiténlandsche bouwstijlen behoe ven wij niet alles te verwerpen, aldus de heer Kropholler, maar vóór alles moeter wij in een Nederlandschen stijl bouwen, die zich aanpast bij het Nederlandsche land schap. De militaire senaatscommissie heeft gis teren de invoering van de algemeene dienst plicht goedgekeurd. De bijzonderheden van het desbetreffende wetsontwerp, dat de vol gende week aan den voltalligen senaat zal worden voorgelegd, moeten echter nog ge regeld worden. Volgens de plannen van het- ministerie van oorlog zal de eigenlijke militaire oplei ding zich in het eerste jaar na het van kracht worden van de wet beperken tot iy2 millioen man tusschen 21 en 30 jaar. De recruten zuilen volgens nog onbekende maatstaven gekozen worden uit een groet' van 1P/2 millioen personen. Wanneer de voorstellen aangenomen worden, zijn 4.2 millioen man tusschen 18 en 64 jaar dienst pljchtig. Volgens een bericht uit Toyohara, d<; hoofdstad van Karafoeto (Zuid Sachalin), heben de Sovietrussische autoriteiten drie Japansche visschers, die ter hoogte van Ambetsoe. een Japansche grensstad in Kara foeto, aan het visschen waren, gearresteerd en naar Sovjetgrondgehied overgebracht. De regeering van Karafoeto heeft door bemidde ling van het Japansche ministerie van bui- tenlandsche zaken bij de Sovjetrcgeering ge protesteerd en de onmiddellijke vrijlating van de gearresteerde visschers geëischt. Uitgaven zijn tot 57 millioen pond per week gestegen. In hot Engelsche Lagerhuis heeft Kingsley Wood gisteren de nieuwe aanvullende be grooting ingediend. Hij deelde mede, dat al leen in de laatste weken de uitgaven 50 mil lioen pond sterling hebben bedragen. In de laatste vier weken, tot 20 Juli, zijn zij zelfs gestegen tot 57 millioen per week. Volgens deze cijfers zullen de oorlogskosten voor het geheele jaar 2.800.000.000 pond bedragen. Het is echter ook mogelijk, dat zij nog hooger zullen zijn. De inkomstenbelasting zal met één shilling verhoogd worden en negen shil ling perp ond bedragen, zoodra de begroo ting wet zal zijn geworden. Ook de grondbe lastingen zullen verhoogd worden, evenals de belastingen op bier en tabak, de laatste zelfs met twee shilling per pond. Verder moet een nieuwe belasting op persoonlijke uitga ven opgebracht worden. Al deze genoemde belastingen zullen tezamen ongeveer GiO mil lioen pond sterling opbrengen. Twee woonwagenbewoners aange houden. Twee woonwagenbewoners kwamen dezer dagen in een automobielzaak te Amsterdam Zij verklaarden zich vakkundig in het har den van metalen en vroegen of de zaak iets voor hun te doen had. Zij rekenden slechts f 40.—. Nadat de twee mannen eenige aan bevelingsbrieven hadden laten zien. kregen ze inderdaad een opdracht. Enkele daeen later brachten zij de gereedschappen terug en ontvingen het geld. Het bleek echter, dat het materiaal slechts met wat vet ingewreven was en dat van het „harden" geen sprake was geweest. Gistermorgen trachtten de twee mannen dezelfde truc uit te halen bij een andere automobielfirma te Amsterdam. Deze ver trouwde echter de zaak niet en waarschuwde de politie. Overgebracht naar 't bureau aan de Stadhouderskade, bleek dat de twee oji- lichters nog een vonnis van dertig dagen te goed hebben. Dit kunnen ze dan meteen uit zitten..-. De gouvernuer van Gibraltar heeft er gis teren in een verordening nogmaals op ge wezen, dat de bevolking, met uitzondering van verpleegsters en burgers, die bij den verdedigingsdienst zijn ingesteld, uiterlijk 1 -Augustus Gibraltar verlaten moet. Het doel van de nieuwe evacucering wordt streng geheim gehouden. Aan de schepen die dezer dagen Gibraltar met vluchtelin gen hebben verlaten, zijn met betrekking tot de haven van bestemming geheime or ders gegeven, in een gesloten envelopne. die jias in volle zee geopend mocht worden. Er blijkt, zegt de Tel., eenige schichtigheid te bestaan onder de rookers van bepaalde merken sigaretten, nu geconstateerd moet worden, dat talrijke winkeliers hoe langer hoe meer „neen" moeten verkoopen, wan neer de klant naar zijn lievelingsmerk vraagt. Men heeft zoodoende reeds het ver schijnsel gekregen, dat hartstochtelijke roo kers er op uit trekken om winkel in, winkel uit te trachten hun rookbehoefte die men wel eens onder de categorie „noodzakelijke luxe" wil rangschikken te bevredigen. En inderdaad wanneer men rooker is van geïmporteerde sigaretten, ziet het er njet zoo rooskleurig uit. „De bodem van de kist komt al in zicht", zoo drukte een bekend importeur het uit. toen wij hem vroegen, of er nog iets loskomt voor don consument. In voer is volstrekt onmogelijk, ook niet langs omwegen, daar de vracht- en assurantiekns- ten den prijs van bijvoorbeeld Amerikaan- sche sigaretten voor het groote publiek tot een onbereikbare hoogte zouden doen stijgen. Deze menschen moeten dus noodgedwon gen overgaan op hier te lande vervaardigde soorten. En daar de winkelier door de fa brieken gecontingenteerd is op 1/12 van zijn jaaromzet over 1939. beteekent dit, dat er vooral tegen het einde van de maand eenige schaarschte ontstaat. Het aandeel der importeur^ toch, dat ruim 10 procent van den totaalomzet aan sigaret ten bedroeg, is nagenoeg vervallen, zoodat de winkelier slechts over 90 procent beschikt van hetgeen hij verleden jaar heeft omgezet. Tegenover een kleiner contigent staat dus een verhoogd verbruik. Het is namelijk op gevallen, dat er meer wordt gerookt, naar mate de dagen langer zijn. Vroeg donker be teekent voor vele vroeg naar bed. Behoorlijke voorraad. Wij hebben in Nederland een behoorlijken voorraad, aldus onze zegsman. Wanneer zich geen bijzondere omstandigheden voordoen, komen wij er nog een heelen tijd mee toe. Het is echter te begrijpen, dat de fabri kanten reikhalzend uitzien naar mogelijk heden, om toch nog tabak te hnporteeren. Want sigarettentabak is nu eenmaal een pro duet, waarvoor wij ten volle op het buiten land zijn aangewezen. In dit verband maken wij gewag van de ge ruchten, volgens welke pogingen in het werk worden gesteld om tabak uit den Balkan naar Nederland te krijgen. Op onze navaag, aldus het blad, deelde de directeur van het rijksbureau voor tabak en tabaksproducten, de heer Joh. Revnen ons mede. dat dezen jiogingen van de zijde van het rijksbureau niets in den weg wordt gelegd. Integendeel men zal het tocjui chen, indien op deze wijze de voorraden kun nen worden vergroot. Alles bijeengenomen kan dus gezegd wor den. dat men zich voorloopig zeker niet on gerust behoeft te maken over zijn rookertje Men zal eens iets anders moeten rooker dan het Lievelingsmerk, men zal misschien zoo nu en dan ook eens den brand in eei pijp tabak moeten steken, maar niettemin hef volk met het grootste tabaksverbruik ner hoofd der bevolking kan blijven dam pen. Wij deelden elders reeds mede, dat over wogen wordt om. indien in den komenden winter de verduisteringsvoorschriften nog gelden, de scholen vroeger te laten beginnen en eerder te doen eindigen. Deze zeer eenvoudige oplossing zal vrijwel zeker worden aanvaard. Moeilijker echter is het vraagstuk voor de avondscholen, waarvan de meeste leerlingen overdag hun bezigheden hebben. Men zal hier gebruik kunnen maken van den Zater dagmiddag, doch dit is niet voldoende om de verloten avonduren in te halen. Daarom zou het goed zijn, indien het Departement van Onderwijs een regeling ontwierp, waar bij het aan de werkgevers gebiedend werd voorgeschreven, om icugdige werkkrachten die een avondschool bezoeken, behalve den Zaterdag, nog een tweeden middag vrijaf te geven. Daarmcdcn zou al veel bereikt zijn. Gisternacht omstreeks half een werd een 29-jarige inwoner van IJsselmonde in de Dirk Hoogenraadstraat te 's Gravenhage aangehouden. De man was met een auto en eenige kennissen gaan toeren, zonder evenwel een motorbrandstofvergunning te bezitten. Proces-verbaal werd ongemaakt wegens overtreding van art. 13 van de mo- torhrandstofbeschikkirig 1940. De overtreder werd overgebracht naar het politiebureau, evenals zijn auto, welke dooi den kraanwagen werd opgesleept De medeplichtige moet lVi jaar opknappen. Laren (N.-H.) werd op 5 Mei j.1. opge schrikt door een brutale diefstal van een aantal sieraden tot een waarde van f3000.— en een paarlen collier met een waarde van f 12.000, alsmede een bedrag aan bankbiljet ten uit een kast in de slaapkamer van de villa van den heer Blaauw aan de Derkinde renlaan. Reeds den volgenden dag had de politie een waardevol spoor in handen en korten tijd later kon een 27-jarige beruchte recidi vist uit Hilversum met zijn 25-jarigen mede plichtige worden gearresteerd. Zij moesten zich voor de rechtbank verantwoorden en gistermorgen zijn zij veroordeeld; de rci- divist tot twee jaar gevangenisstraf met af trek, zijn medeplichtige tot een jaar en zes maanden met aftrek. Gauwdief krijql twee jaar op te knappen, terwijl de verdachte van mcdevlichtiqhcid op vrije voeten blijft. De rechtbank te Amsterdam heeft gister morgen vonnis gewezen in de zaak tegen een 35-jarigen man ,Z. geheeten, en zijn me deplichtige K„ die er van verdacht worden in 193S een geldkistje uit een restaurant te Hilversum te hebben gestolen. Aanvankelijk stond de jiolitie voor een zeer moeilijke taak, ondanks de vele nasporingen kon de dader niet gevonden worden. Anderhalf jaar later, in Februari j.1. was een gesprek tusschen enkele patiënten Z. en K. waren inmiddels gemobiliseerd in een militair hospitaal te 's Gravenhage aanleiding voor een luitenant de militaire politic op hen attent te maken en sjiocdig daarna werd Z. gearresteerd. Hij legde een volledige bekentenis af, zoowel tegcnovei den- luitenant, die de zaak aan het rollen had gebracht als tegenover een majoor dei- militaire politie. Tijdens de behandeling voor de rechtbank herriep Z. deze bekentenis, hetgeen den of ficier van justitie, mr. Bosch, echter niet belette twee jaar gevangenisstraf te eischen Inmiddels was als medeplichtige K.. wo nende te Bussum, gearresteerd. Tegen hem vroeg de officier van justitie wegens gebrek aan bewijs, vrijspraak. De rechtbank heeft overeenkomstig den eisch Z. veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf niet aftrek en K. vrijgesproken. Het slachtdier van een aanslag pleit vrijspraak. Zijn eenige fout van beteekenis was, dat hij herhaaldelijk misbruik van sterken drank maakte, in welke gevallen hij als een wilde man te keer kon gaan. Dat was wel op krasse wijze gebleken, toen deze man, de 41-jarige bankwerker N. B., op 27 April j.1. te half drie in den namiddag te Voorburg thuisgekomen, zijn vrouw met een schaar ernstig had mis handeld. voor welk feit hij zich gisteren voor de Ilaagsche rechtbank had te verantwoor den. De 31-jarige echtgenoote, die als getuige werd gehoord, begon haar verhaal met een pleidooi om de straf zoo licht mogelijk te doen zijn, want zoo zeide zij sindsdien heeft hij den drank laten staan en een op passend leven geleid. Maar de president wilde allereerst weten wat er nu op dien middag was geschied en toen vertelde de vrouw, dat zij in de keuken bezig was met het schillen van aardappelen, toen haar man onder drankinvloed binnen kwam. Zij had hem daarop laten hooren, dat hjj het voor drank gebruikte geld beter had kunnen besteden door te zorgen voor de nooden van het gezin, welke opmerking hem aanleiding gaf haar met een schaar een wond van anderhalve centimeter diepte in den hals toe te brengen. Volgens geneeskun dige verklaring zou de wond. Indien deze en kelc centimeters hooger was veroorzaakt, den dood tengevolge moeten hebben gehad. Daar- Inlichtingen te HEERHUGO- WAARD, bij: Kruisweg H 35. Tel. 52 Middenweg B 193. Tel. 59. over kort na de daad onderhouden, zou de man zelfs hebben gezegd: „Had ik haar dan maar doodgestoken". De man hekende thans deemoedig en toonde ernstig berouw. Een rapport van het Leger des Heils hield in, dat deze instelling hem een goede kans bood om zijn leven te beteren. De Officier van Justitie liet de primaire tenlastelegging van poging tot doodslag val len ten gunste van de vervangende, n.1. po ging tot zware mishandeling. Spreker wilde zich verder aansluiten bij het rapport van het Leger des Heils en hij vroeg daarom een voorwaardelijke veroordeeling, n.1. tot twee jaren gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaren, gedurende welke de verdachte, die een goed werkman is en wiens eenige fout de bovengenoemde scheen te zijn, geen sterken drank zal mogen gebruiken. De president vroeg den verdachte of hij zich aan die voorwaarde zou kunnen hou den, waarop de man zonder anrtéling een bevestigend antwoord gaf. Dan heeft dit op zichzelf hoogst ernstige en betreurenswaardi ge voorval toch nog zijn goeden kant gehad, aldus de president, die daarop mededeelde, dat de rechtbank op 6 Augustus uitspraak zal doen. Op de Zaansche wielerbaan te Assendelft worden Zondag 28 Juli a.s. revanche-wed strijden van het sprint-kampioenschap van Nederland gereden. De beide profsprinters Arie van Vliet en Jan Derksen zullen dien dag elkander in twee. ritten ontmoeten. Voorts zal Ben van Voort die er tijdens de achtervolgings-kampioenschappen in slaagde Klink uit te schakelen, een poursuite-wed- strijd rijden tegen Cees Bakker. De onafhan- kelijken Evers en Kremers, alsmede de Rot terdammer Chris van Gent, die verleden week Schulte in de ronde van Zaandam achter zich liet, starten eveneens. De volgende koppels zullen het tegen el kander in de ploegcours opnemen: van Am sterdam-Braspenning; Jan Derksen:Cecs Bak ker; Arie van Vliet-Ben van der Voort; Chr. van Gent-Evers; Kremers-JanGommers en van Rooy-van der Heyden. VEN HELDER LAAGSTE INSCHRIJVER. De heer Joh. Dienaar, alhier was met een bedrag van f 1299 laagste inschrijver bij de vorige week door het gemeentebestuur van Krommenie gehouden aanbesteding van het leggen van 3.500 M2 klinkerbestrating. 2000 M2 trottoirtegels, het uitvoeren van 18000-M2 verstratingswerken, etc. De gunning is aangehouden. ANNA PAULOWNAL Bij den distributiedienst is benoemd de heer J. A. van Duuren in de plaats van den heer N. Kevzer, die tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie is aangesteld. Het aantal ingeschreven werkloozen be draagt thans 20. PURMEREND, 23 Juli. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 20 par tijen, wegende 80.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 39.4 stapels kleine boeren kaas, wegende 938 Kg., prijs f 38.— per 50 kilo. handel vlug; 10S0 Kg. boter f 1001.6*2 per kilo. Runderen, totaal 783 stuks: 350 vet te koeien 8088 ct. per kilo. goed; 195 gelde koeien f 130210 per stuk. matig; 172 melk koeien f 195300 per stuk, matig; 66 stie ren 6275 ct. per kilo. matig; 13 paarden f 225425 per stul^ stug; 52 vette kalveren en graskalveren: vette kalveren 60—95 ct. per kilo. matig; graskaheren f 4065 per stuk, matig; 348 nuchtere kalveren: voor de slacht f 8—16. voor de fokkerij f 1422 i>er stuk. vlug; 53 magere varkens f 2846 per stuk, matig; 186 biggen f 1424 per stuk, matig; 599 schapen f 1633 per stuk, vlug; 109 bokken f 416 per stuk, matig; 794 lammeren f 61*2 per stuk, matig; kipeieren f 45 per 100 sf., eendeneieren f 3.per 100 st., 1900 Noordhollandsche blauwen (kui kens) 5662 ct. per kilo, 7900 oude Kippen en hanen (wit en rood) 5055 ct. per kilo. idem (blauw) 52 Vk60 ct. per kilo. konijnen f 0.30—1.70 per stuk, 2400 eenden 1030 ct. per stuk. duiven 40 ct. per paar. 2000 jonge hanen (wit en rood) 4555 ct. per kilo. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 60.000 eendeieren f 3.05—3.25, 80.000 kip eieren 3.904.80. BROEK OP LANGENDUK. 24 Juli. Schotsche muizen 3.70—4. eigenheimei*s 4 30 5.10, hl. dito 3.705.10. drielingen 2.40 3.30, kleine 1702. zilverdrielineen 4.70 4.80. zilvernep 7.50. 15 Kg. snijhnonen 12.20 1445 ke. slahoonen 12.20-13.80 200 kg. kro ten 2.90, 135 kg. tuinbooncn 3.60. XOORDSCHARWOITJE. 21 Juli. J94300 kg. aardannelen schotsche muizen 3.76—4.30; grooten 370; hl. eigenh. 4°0— 1 «0; drielinggen 310—3.60: kleine 1.30—1.80; 4700 kg. zilveruien 3.70: drielingen 4.20—4 90; zil vernep 7.50; snercieboonen 1314; 1600 V-r. witte kool 33.10; 1040 st. bloemkool 2.60-6.7P

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3