Onderricht in Volksche levensbeschouwing vuren van Tohr Ontkleurd bloed kan het ei vervangen WAAROM TREUR JE, Groote Clown CONFLICT IN DE STUDENTENWERELD Streven naar eenheid bij tafeltennis Radioprogramma door Edgar Rice Burroughs een belangrijke neder LANDSCHE vinding. FEUILLETON Heerlijk in beschuit en eierkoeken Dr. J. H. Akkerman, arts te Rotterdam, schrijft aan de N. R. Crt.: De dringende noodzakelijkheid, die door jen algemeenen toestand van heden meer dan ooit is ontstaan, partij te trekken van ajle voor mensch en dier nog bruikbare voe dingsmiddelen, omvat zeker het behouden van alle verkrijgbare eiwitproducten voor de bevolking. De invoer van voor liet vee en bet pluimvee noodzakelijke voedingstoffen, die de Nederlandsche bodem niet in ge noegzame hoeveelheden voortbrengt, is voor een groot deel verhinderd. Of tot een ver mindering van den veestapel en den pluim veestand nog verder zal moeten worden overgegaan moet worden afgewacht. Maar men zal reeds nu zuinig moeten zijn met ïstgene, dat vroeger en zelfs nu nog als ver vangingsmiddel van de gebruikelijke eiwit producten minder smakelijk werd geacht, maar waarvan de voedingswaarde grooter en de aanschaffing goedkooper is, dan die van de beste en smakelijkste eiwitproduc ten. De eerste eisch is dan ook de tot nu toe minder smakelijk schijnende vervangings middelen voor het gezicht aantrekkelijker te maken. Onder de vervangingsmiddelen neemt het bloed een der eerste plaatsen in, het bloed waarvan Goethe heeft gezegd, „dat het een zeer bijzonder sap is", 't Bloed is de drager van het leven, elk lichaampje is er mede doordrenkt en het bezit kostelijke eigen schappen, die mits goed aangewend wonde ren kunnen verrichten. Wel was het mogelijk het bloed door ont kleuring er smakelijker te doen uitzien, maar het was dan niet mogelijk om het b.v. te gebruiken ter vervanging van eieren in bakkersartikelen. Na de ontkleuring was 't bloed niet meer oplosbaar en bij vervanging van eieren wilde het na kloppen niet schui men en „staan", zooals de bakkesterm luidt zooals eiwit; en deed het dit wel dan bezat het toch niet voldoende draagkracht om het meel, waarmede het vermengd werd, te dra gen, Deze moeilijkheden zijn nu opgelost. Bij het nieuwe procédé is het ontkleurde bloed wel oplosbaar en is het in staat, het ei in alle bakkersartikelen, waarin het verwerkt wordt te vervangen. In het bijzonder in be schuit en eierkoeken, al is het zelfs moge lijk gebleken, het ook in „cake" te gebrui ken. Het opent in de toekomst de mogelijk heid een goedkoop vervangingsmiddel te zijn van eieren in gebak, waarin het ver werkt kan worden bij gebrek aan eieren, zonder dat een fijnproever er aanstoot aan kan nemen. De proeven genomen met het gebruik in beschuit en eierkoeken hadden een schitterend resultaat. Opk in de vleeschhouwerij zal het ont kleurde bloed gebruikt kunnen worden. In Duitschland is het reeds gelukt het vocht van het bloed in worst te verwerken, van welk vocht daar te lande 10 pet. in de worst mag worden gebruikt. Na het koken geeft het bloedwater een gestolde gelei-achtige massa van groote voedingswaarde, doe', met het nieuwe procédé zal het mogelijk zijn, niet alleen het vocht van het bloed te bezigen maar al het bloed, zoodat 2/3 van deze belangrijke voedingstof, die ook in Duitschland niet wordt gebruikt, hier als consumptie-artikel wel bruikbaar zal zijn Het bloed kan hier verwerkt worden tot een DOOR A. H KOBER gele vloeistof, die na droging een geel poe der levert, dat wederom is op te lossen en n^vv orst te verwerken. De bakker kan het poeder gebrmken, omdat het met het water Üm' 'f8 oplossing vormt en zich dan prachtig laat verwerken in de reeds ge vorvw;6», I°n'waarfloor het moeilijk ijgbare chemische eipoeder kan wor den vervangen. Hier heeft men dus een gemakkelijk ver- Knjgbare en goedkoope grondstof, die voor ie verwerking weinig kapitaal vordert. oorts is het bloed een goede voedings- ^o voor het dier. dat zeep kieschkeurig is op het voedsel en het ontkleurde product zonder tegenzin kan eten, omdat de bloed tucht, waaraan vele dieren een hekel heb ben, is verdwenen. De caloriënwaarde van het bloed is zeer groot. Een kilogram vleesch heeft een calo riënwaarde van 990; een kilogram bloedpoe der van 3830; 80 eieren van 50 gram even eens 3850. Berekend naar de voedingswaar de van prof. Kobert zou een kilogram bloed- poeder een waarde vertegenwoordigen van f 6. terwijl het mogelijk zal zijn het voor minder dan f 3 te produceeren. Bij fabricage het groot zal het nog goedkooper zijn. Wanneer op deze wijze dit bloedpoeder zal orden verwerkt, zal het bloed, dat nu als aardeloos wegvloeit, in poedervorm een uitmuntend eiwitproduct kunnen zijn, dat als Nederlandsche vinding den naam der Nederlandsche wetenschap opnieuw ook in het buitenland zal hoog houden. 37. Millioenen menschen schudden het hoofd wat was er gebeurd? Dat de beroemde clowns-troep, die jarenlang de wereld had doen lachen zou ophouden te bestaan, was het gesprek van den dag. In hotel Terminus ont'dng Joe Golden de reporters en vertelde hen, dat de gebroeders Jua en José var. alles de schuld waren. In hotel Babyion vernamen dezelfiJe repor ters van de gebroeders Juan en José, dat Joe Golden van alles de schuld was. Daarna kon men het bericht lezen, dat elk van de vijandige partyen zelfstandig verder zou werken; in de toekomst 'ouden er dus twee Goldini-troepen bestaan. Waarop Joe Golden echter verkondigde, dat hij alleen de eigenaar van den beroemden naam Goldini was en elk misbruik' gerechte lijk vervolgen zou. Hetgeen door de broeders Juan en José be antwoord werd met de openlijke verklaring, dat ook Golden den naam Goldini vrij ver zonnen had en dat het gerecht maar moest besluiten of deze naam werkeUjk alleen aan hm toebehoorde. Elk der beide partyen namen advocaten, die de bestoking met wederkeerige „verkla ringen" pas goed aan de gang brachten, doch tegelijkertijd de twee partijen in stilte tracht ten te verzoenen. Maar toen geschiedde er opeens iets, wat de zaak nog veel erger maakt. Het werd na melijk bekend, dat Juan en José getracht hadden om het Amerikaansche verdrag bij Schubert over te nemen, nadat zij een derden man, die Golden's rol zou -pelen, geëngageerd hadden. Doch Joe hoorde een en ander nog juist op tijd om de gebroeders door de politie van de boot te laten halen en hun bagage in beslag te doen nemen. Met de gemeenschappelijke verklaring, dat de verzoening tot stand was gekemen, en men besloten had elk voor zich verder te werken, Dinsdagavond vergaderde op de sociëteit Minerva te Leiden de onlangs opgerichte Ne derlandsche Studentenfederatie, welke uit tien leden bestaat en de geheele Nederland sche studentenwereld tracht te omvatten. In deze vergadering van de federatie bleek een zeer belangrijk meeningsverschil te be staan met betrekking tot de houding van de Nederlandsche studenten tot de actueele pro blemen van ons land en van het eigen stu dentenmilieu. De eene opvatting welke haar inzichten in een uitvoerig praeadvies uiteen zette, wil de algeheele situatie van 't land op de basis van de werkelijkheid beoordee- len en een positieve houding aannemen te genover de komende ontwikkeling. Voor de ze groep is de N.S.F. een reactionnair or gaan en zij zal daarom hetzelfde lot deelen als alle andere kleurlooze en heterogene „concentraties", die in ons land ontstonden. Zij meent dan ook, dat men actief moet me dewerken en dat een opbouwend program noodzakelijk is. Zij wil de gedachten van gezag en gebon denheid, welke onze tijd beheerschen. reeds nu geleidelijk doch consequent in de stu dentenwereld verwezenlijken. Daarom dringt zij aan j)p het instellen van een be slissende autoriteit in de studentenwe reld. Alle beslaande organisaties moeten overkoepeld worden door een onafhanke lijke Nederlandsche studentenfeiding met volledige bevoegdheid. Verder wil zij de bestaande verdeeldheid bestrijden dooi het erkennen van een groot universitair studentencorps met toelating van godsdienstige en theologische clubs. De andere opvatting stelt zich afwachtend tegenover de gebeurtenissen in de meening, dat voor Nederland nog geenerlei beslissen de phase is ingetreden en dat het nog geen tijd is voor essentieele hervormingen. Ver der wil zij de verschillende organisaties on afhankelijk laten bestaan en zich beperken tot een „moreele" autoriteit over de studen tenwereld. De meerderheid der N.S.F. sprak zich tegen de eerste opvating uit. Ook bij de tafeltennissport worden pogin gen aangewend om meer tot eenheid te ko men. De Nederlandsche Tafeltennisbond heeft zich-tot dat doel gericht tot de zuster organisaties. Landelijk bestond er buiten den N.T.T.B. geen organisatie, maar plaatselijk en gewes telijk hebben zich verscheidene katholicke- en arbeiderstafeltennisdïganisaties gevormd, voor welke er in feite geen enkele hinder paal bestaat om zich bij den N.T.T.B. aan te sluiten. Dr. H. L. M. van Schaik te Wassenaar schrijft in het Vaderland: Na diepere bezinning is het wel duidelijk waarom het Nederlandsche volk stuurloos is. De Nederlandsche Unie mislukte, velen wil len van de N.S.B. niets weten en Nationaal Front gaat ook niet van harte. Hoe was de toestand voor 10 Mei? Een rijk welgedaan volk, dat zich eigenlijk van de politiek verre hield. Men maakte zich wel eens druk over onbenulligheden, maar over groote politieke lijnen werd door het publiek niet nagedacht. Men was lid van een po litieke partij, stemde althans op de candi- daten van die partij, uit traditie vaak, of om dat men meende, dat bepaalde, wel groote belangen, lotsverbetering bijv. door zoo'n par tij het beste behartigt werden. Meer of min der openlijk waren wij ook democraten, want wij leefden immers in het land van de vrij heid. In wezen waren wij allemaal echte li- heralen. Wij zwoeren bij vrije, concurrentie en wij voelden ons als koninkjes in onzen eigen kring. Handelskoninkjes wel te ver staan, want als er moeilijkheden waren, werkloosheid bijv., dan wisten wij dat al tijd zoo voordeelig mogelijk af te koopen. Wij waren geweldige goede vaderlanders en de laatste jaren zelfs zeer koningsgezind; maar een leger en een vloot wilden wij niet betalen. Gelukkig hadden wij een uitgelezen schare beroepspolitici. Zij dachten voor ons, wij be hoefden ons nergens om te bekommeren, wij moesten alleen maar goed onthouden dat wij democraten waren en dat andere opvattin gen, autoritaire bijv., van don duivel waren. Dit alles was natuurlijk wel heel gemakke lijk. Maar toen kwam de oorlog. En nu is alles anders. Er wordt verlangd, dat wij ons om stellen en dat wij ouden rommel over boord werpen. Doch»wat er in tientallen jaren in onze hoofden gehamerd is, dat kan er maar niet zoo ineens weer uit. Wel groeit het aan tal dergenen, die zich begint af te vragen, of dat autoritaire regime nu wel zoo vreeselijk is als men ons wilde doen gelooven. Het blijft echter veelal nog bij een welwillende belang stelling met zeer vele reserves. En het moet gezegd worden, die belangstelling wordt zeer slecht bevredigd. Het Nederlandsche volk moet kennis kunnen maken met de volksche ge dachte. Het moet in de gelegenheid worden gesteld te begrijpen, waarom de ontwikkeling van onze democrati sche staatsinstellingen ten einde is. Het-moet de waarde van een auto ritaire en corporatieve staatsorde lee- ren zien. Daartoe zal alles wat natio - onaal-socialistisch is zich dienen te verstaan om zonder demagogie de ze meer paedagogische dan propa - gandistische taak te volbrengen. Op deze wijze zullen ook de leiders naar voren kunnen komen, waar zoo vergeefs om geroepen wordt. De aard van ons volk is nu eenmaal be schouwend, het wil zelf oordeelen, zonder het gevoel te hebben dat het iets opgedron gen wordt. De zaal van het Vaderland eischt, dat wij met deze dingen rekening houden. VRIJDAG 26 JULI 1940. Jaarsveld 414.4 m. KKO-Uitzeuding. 8.00 Berichten ANP. 8.05 Wij beginnen den dag. 8.15 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 John Kristel en zijn Troubadours 12.451.15 Berichten ANP en gramofoon muziek). 2.00 Orgelconcert. 2.30 Verkorte opera „Zar und Zimmermann" gr. pl.). 3.10 Gramofoonmuziek. 3.35 Verkorte operette „Die Czardasfiirstin" (gr. pl.). 4.15 KRO-Melodisten en solist. 5.00 Ziekenpraatje. 5.15 Berichten ANP. 5.30 Gramofoonmuziek. T ARZ AN en de 159. Tarzan dacht na. Om Janette te redden moest hjj besluiten bij Ahtea te blijven. „Goed!" zei hij langzaam. „U hebt mijn Dr. Wong viel hem in de rede. „Wees voor zichtig, Tarzan. Deze vrouw spreekt met twee tongen. Ze is zonder eer boos en slecht!" Ahtea lachte sarcastisch. „Zo spreekt mijn waarde en oprechte raadsman die mij be droog." Dr. Wong boog diep. „Om het vuur te bestrijden, mijn illustere koningin, moet men de toorts aansteken. En zoals deze on waardige mens reeds dikwijls heeft gezegd, de schaduwen bewegen zich, zoals de zon haar voorschrijft." De Oosterling keerde zich nog eens naar den koning der jungle. „Lang zaam aan, Tarzan, mijn vriend. Vertrouw deze vrouw niet." Ahtea, de koningin van Tohr, riep nu ongeduldig uit: „Genoeg met die praatjes. Geef me je antwoord, Tarzan van de Apen!" Tarzan aarzelde met een vage angst voor een valstrik. Toen was het hem of hij zag dat ze aan een van de priesters met haar ogen een geheim teken gaf. Hij rook iets als electriciteit, kon het zijn, dat Ahtea een of andere duivelse machinerie in werking liet stellen, om hem door een elec- trische ontlading te doden? 5.45 KRO-Kamerorkest. 6.30 VPRO: Cyclus „Groote mannen inbe wogen tijden". 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.20 Zang met pianobegeleiding. 7.35 „Het leven en het nut der bijen", lezing. 7.50 Gramofoonmuziek (8.00—8.15 Berichten ANP). 8.30 KRO-Groot-Amusementsorkest, Musi- quette, radiotooneel en KRO-dansorkest. 10.10 Wij sluiten den dag. 10.15—10.25 Berichten ANP. Kootwjjk 1875 m. AVRO-Ultzending. 7.00 Berichten Duitsch. 7.15 Berichten Engelsch. 7.30 Gramofoonmuziek. (8.008.15 Berichten ANP). 9.00 Berlijns Philharmonisch orkest en solist (opn.). 9.30 Berichten Vlaamsch. 9.45 Gfamofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Lyra-trio. 11.15 Berichten Engelsch. 11.30 Berichten Vlaamsch. 11.45 le acte van de opera „Madame Butter fly" (gr. pl.). 12.30 Berichten Duitsch. 12.45 Berichten ANP. 1.00 Gramfooonmuziek. 1.30 Avro-dansorkest. 2.00 Berichten Duitsch. 2.15 Avro-Amusementsorkest en gramofoon muziek. terwijl de naam Goliin' slechts aan Joe Gol den zou toebehooren, eindigde de onverkwik kelijke strijd. De twee jonge Spanjaarden ble ven in Parijs om een nieuw nummer in te studeeren, Joe Golden ,ing naar Engeland. Degenen, die bij de t'.vist in den huize Gol dini hadden opgemerkt, dat het enorme inko men dezer clowns hun ongeluk was geworden hadden eigenlijk gelijk. Juan en José waren op den duur niet meer tevreden geweest met de gage, die Golden hen betaalde, doch eiscUten een vast percen tage van zijn inkomsten. Zij werden hierin on dersteund door familie en vrienden, die geld in het verschiet zagen en er ook graag van wilden profiteeren. Ook verlangde hun vadei een belangrijk aandeel van hun gage als af betaling voor den leertijd van zijn zoons. Op zichzelf hadden de twee jongelui dus niet heelemaal ongelijk, dat zij hun inkomsten trachtten te vermeerderen, maar Joe Golden bleef voet bij stuk houden. Hij vond. dat dui zend mark per maand voor elk van beiden heel aardig was, en hjj wilde hen .liet ver wennen. Ook moest hij als stichter van de tro<"i en de eigenaar van het nummer de eisch van hand wijzen, om zijn helpers een vast aandeel van zijn gage toe te kennen. Vlak voor de groote Amerikaansche tournee hadden de gebroeders hun chef een ultimatum gesteld, want zij dachten, dat hij nu, door de omstandigheden gedwongen, niet anders zou kunnen doen dan toestemmen. Maar zij had den zich verrekend: Joe Golden liet het liever tot een breuk komen. Toen hij met Marfa te Londen aankwam en een kleine gemeubileerde woning in een st 11e zijstraat betrok, was hij nerveus en slecht gehumeurd. Het groote Amerikaansche tract was, voorloopig 'enminste. aan zijn neus voorbij gegaan en dat beteekende een verlies van honderdduizenden dollars. Maar wat nog erger bleek: nu hij weer zooveel tijd kreeg, ontwaakten opnieuw al die treurige herinneringen aan Edith, Stassy en Zephora en verlamden zijn energie, die hij toch juist nu meer dan ooit nood'g had, om een nieuw nummer te bedenken en in te studeeren. Marfa, die hem in zijn weerstand tegen de Spanjaarden versterkt had, drong er op aan, dat hij geen vreemde helpers meer zou ne men, maar een solo-clownsnummer zou in- studeeren. Doch de agenten vroegen maar steeds of hij al nieuwe partners gevonden had en bin nenkort met een nieuw-Goldini-trio zou uitkomen Marfa moest al deze aanvragen beant woorden en hij liet haar schrijven, dat hij t< rechter tijd met zijn nieuwe nummer voor den dag zou komen. In de vakbladen zette nij een advertentie van een heele pagina om nieuwe partners te vinden. Juan en José. maai- vooral de directeurs, die deze treurige overblijfselen van zijn beroemd nummer soms wilden engageeren, zouden bemerken, dat hij aan het werk was! Er kwamen zeer veel brieven uit alle lan- dei. en in alle talen. Golden scheurde ze on geduldig open en vloog ze door. Allemaal niets! Het waren ofwel dilettanten, jonge menschep, beginnelingen, die zich aanboden, ofwel oude clowns uit bekende troepen, die hij evenmin kon gebruiken, omdat zij zich n:et meer conden aanpassen. Tenslotte wierp hij Marfa een heel pak brieven over de tafel toe; hij had geen ge duld meer, ze no<* door te zien. „Hier is heel iets anders!" zei Marfa na een half uurtje, „hier schrijft mister Henry Bottom Eagle Maar Joe Golden had haar den brief al uit de hand gegrist en las: „Geachte Heer Golden! Ik hoor, dat u de oprichter en de chef van het zoc spoedig oeroemd geworden Goldini-Trio bent! Hier mee hebt u bewezen inderdaad een groot artist te zijn en ik vervul dus de belofte, u uw doiK er terug te geven. Zij zal als prima ballerina debuteeren in een Argentijnsche revue, op den eersten Maart van dit jaar te Hamburg. Ik maak van de gelegenheid ge bruik om u te verzekeren, dat Zephora door mij met de grootste zorg is opgevoed. Sedert haar zesde jaar zijn de beste artisten haar leermeesters geweest, en daar zjj byzonder begaafd als danseres scheen te zijn, heb ik haar door Mrs. Kidney laten opleiden, die zooals u zelf weet. een uitgezochte kracht is op dit terrein. Ik heb moeite noch kosten gespaard waar het Zephora betrof, en ik had voor mijn eigen kind niet meer kunnen doen. dan ik voor haar gedaan heb. Ik ver wacht echter nog van u noch van haar hier voor eenige restitutie 'n welken vorm ook. Het bewustzijn een goed werk te hebben gedaan, is mjj voldoende. Ook gevoel ik my hierdoor eenigszins verontschuldigd voor het ongeluk, dat indertijd met Zephora's moeder in een circus te Cuba gebeurd is. Hoog achtend, Henry Bottom Eagle, Shell Beach (La.) Den 30en Januari 1925." Het was pas zes en twintig Februari toen Golden dezen brief kreeg, maar hij geraakte in zulk een opwinding over het weerzien met zijn dochter, dat Marfa hem aanried, om maar vast naar Hamburg te reizen en daar den eersten Maart af te wachten. Hij nam dit voorstel graag aan. Toen hjj was heengegaan herademde Marfa weer. Het was allesbehalve aangenaam voor haar geweest om Joe doorloopend te hooren dweepen met Zephora. Zjj begreep wat, dat 3.15 Berichten Engelsch. 3.30 Omroeporkest en gramofoonmuziek. 5.00 Berichten Duitsch. 5.15 Berichten ANP. 5.30 Orgelspel. 5 45 Avro-lansorkest. 6.15 Berichten Engelsch. 6.30 Puszta-orkest. 7.00 Vragen van den dag (ANP). 7.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Cyclus „Nederlandsch provincieschoon". 8.00 Berichten Duitsch. 8.15 Berichten ANP. 8.30 Berichten Engelsch. 8.45 Berichten Vlaamsch. 9.00 Gramofoonmuziek met toelichting 9.159.30 Berichten Engelsch. 9.45 Berichten Vlaamsch. 10.00 Berichten Duitsch. 10.15—10.30 Berichten ANP. 10.30—10.45; 11.15—11.30 en 0.15—0.30 Berichten Engelsch. 1001.15 Berichten Vlaamsch. 1.151.30 Berichten Engelsch. haar verhouding tot Joe niet dezelfde kon blijven, nu zjjn dochter op het tooneel ver scheen. Want wanneer het jonge meisje een maal bjj haar vader woonde, dan zou zjj zijn geheele aandacht in beslag nemen en de vreemde vrouw met het gehavende gezicht zou op zjjn hoogst nog de plaats van huis houdster mogen innemen. Marfa voelde hier heel weinig voor. Zjj zou natuurljjk van Golden weg kunnen gaan, om zelf met een klein nummer rond te reizen, bjj voorbeeld een hondenpantomine, een paar goocheltrucs of een dergelijke gemakkelijke zaak. Maar Marfa wist niet of zij werkelijk genoeg kracht had om van Golden te schei den. Want hiermee zou zij haar laatste groote eerzucht, namelijk hem tot een eersteklas- artist te maken, moeten opgeven. Totnutoe had er voor haar een groote bevrediging gelegen in het medewerken aan zjjn pres taties en zijn succes. Wanneer zij hem ver liet zou zjj in de groote stroom der middel matigheid verdwijnen... Arme Marfa... Zjj had medeljjden met zichzelf en met haar lot... Dan ging het die kleine Zephora heel wat beter: jong, mooi, gelukkig, en door een trotschen vader ingehaald. Marfa dacht er slechts met bitterheid aan... In Hamburg aangekomen ging Joe Golden natuurljjk allereerst naar het Hansatheater waar hjj zelf al herhaaldelijk was opgetreden om te informeeren naar de Argentijnsche revue waarvan overmorgen de prémière zou gaan. Maar men kon hem enkel vertellen dat zij in hoofdzaak uit zang en dans zou bestaan en te Panjs al veel succes had gehad. Te Parijs! Waarom had die Eagle hem dat niet geschreven? Dan had hjj Zephora toch al te Parijs kunnen ontmoeten! Nu moest hij hier drie dagen met zijn ziel onder de arm loopen, terwijl hij popelde van ongeduld. Dat hij niet veel moeite meer zou hebben 0n\et° "ieuw nummer op pooten te zetten wist hg heel zeker. Want natuurlijk zou hij samen met zjjn dochter gaan optreden Hii had er zgn gedachten al over laten gaan en was besloten om een muzikale scène van fijne komiek te gaan uitwerken. Hjj zag de ende P0inte3 al du'delijk voor ziel en trachtte zgn eigen komiek aan de charme van te passen. dochter was- aan Wordt vervolc/d

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 7