Naar de doode stadjes aan de Zuiderzee Ernstig vermaan van burgemeester Ritmeester Gemeenteraad Woensdag 31 Juli 1940 Tweede Blad Op 't stalen ros door den Noordkop \oor de goede fietsers uit Heerhugowaard en den Langedijk Dwars door Radbout's domein En in eens: Een tweede Nienwediep Terugkeer der bevolking uitsluitend in haar eigen belang Filiaal van fotohandel Jac. dc Boer in Anna Paulowna Comb. Schagen -Debo Verzekerden bij Levensverzekerings maatschappijen Hieronder laten wij thans een tocht volgen, ter grootte uit en thuis van ongeveer 70 kilo meter.. Een tocht dus, die wij ouden van dagen, kortademigen en slechts weinig geoefende fietsers niet kunnen aanbevelen. Dat is jam mer, want zij zullen juist op deze tocht de schoonste deelen van den noordkop ontmoe ten. Daarbij nemen wij wegen en weggetjes, die beschut liggen voor den wind, zoodat het een waarlijk genot is op deze wijze de pro vincie te leeren kennen. Deze tocht, die wij ten doop houden als „Naar de doode stadjes van de Zuiderzee", is in het bijzonder bestemd voor de Heerhugo- waarders en Langedijkers. Voorts natuurlijk voor hen, die in de omgeving daarvan wonen. Het is een tocht, die men na thuiskomst zéér zal roemen. Nemen wij aan dat we met twee families Langedijk en een uit Heerhugowaard, dan op pad gaan, namelijk een familie van den fietst de eerste familie langs de Prins Hen drikkade, over de Klaas van der Molenbrug, langs de Ringvaart, langs het station Heer- hugowSard, alwaar we de Heerhugowaarders ontmoeten. En dan neemt de tocht een aan vang. We beginnen met rechtuit te fietsen, pas- seeren den overweg en zien links de groote melkfabriek „Excelsior" en de oude halte Middelweg. Een stukje verder slaan we rechts af, en nemen den Donkeren Weg (op de hoek staat een van die smederijen, waar de Noord- hollandsche mustangs nog beslagen worden precies eender als ten tijde van Uw overgroot vader zaliger). Even later komen we op den Middenweg en nog even later zitten we al weer in dat aardige buurtschap Veenhuizen, niet te verwarren met de bedelaarskolonie van denzelfden naam in Drenthe. Men ziet hier een kerkje, dat men met een bezoek ver eeren moet. Men ziet er namelijk een tombe in van een beroemd Nederlandsche zeeheld, of staatsman Na dit kort oponthoud fietsen we verder van Veenhuizen naar Opmeer met z'n aan trekkelijke groene draaibrug in den volks mond „De Wup" geheeten. Opmeer grenst aan den temidden van den Lagehoekpolder. Een pracht van een polder! Overal speurt Uw oog het vee. Zwart en witglanzend. Vee... vee... zoo ver het oog kan gaan. Een over vloed van het beste Hollandsche bonte vee. Maar er is méér dan vee en de kans is groot, dat menig Nieuwedieper slechts met een half oog dat vee beschouwt en met twee oogen... het water in de vaarten en slooten. Want Jhner is hij in het sportvisschers-dorado. Hier in de polderwateren bevinden zich dui zenden visschen, als het ware klaarliggend om opgehaeld te worden door leden van HSV en andere vereenigingen. Inderdaad: het para dijs der hengelaars! In Opmeer zien we een van de grootste zui velfabrieken van Nederland, de vermaarde fa briek „Aurora". U hebt er geen flauw idee van hoeveel melk daar verwerkt wordt tot onze wereldberoemde nationale zuivel. pO- meer is, nïeae in verband hiermede, een der welvarendste plaatsen in West Friesland. Zoo wordt er een van de grootste en belangrijkste paardenmarkten van Nederland gehouden, die beroemd geworden is door zijn gokken en het niet minder beroemde concours, dat aan deze paardenmarkt verbonden is. Kortom: een hip pisch centrum! Uit Opmeer vertrokken, komen we nog een familie tegen, die eveneens met ons mede- fietst. Deze familie is vertrokken uit Obdam Zij reden het dorp uit, via Spanbroek, zagen daar het onvergelijkelijk mooie raadhuisje met z'n trapgeveltjes en typische bouwsels. In Spanbroek woonde eens een van West Frieslands grootste zonen en wel dr. Van Balen Blanken, schrijver van tal van boeken op folkloristisch gebied en die een leven lang gewerkt heeft West Friesland vooruit te hel pen. Kortgeleden is dr. Van Balen Blanken eerst overleden, op zeer hoogen ouderdom. In kort bestek als dit gaat dat niet Wat U echter zeker moet weten dat is, dat er in de kerk van Benningbroek, op een der graf- steenen, een rgmpje voorkomt, waarover tal- looze knappe koppen zich reeds in het zweet gedacht hebben en waarop menig professor heeft zitten vorsen. Er staat namelijk: Marijtje Buis Leit hier in 't sand Die huisvrouw was Van een Olifant Kestorven 10 July 1720. We fietsen door en dat in de richting van Twisk. Links en rechts ziet men de boerde rijen. Goeddeels groote met smaak gebouwde nederzettingen die volmaakt passen in het landschapsbeeld. Zoo langzamerhand gaat ge wellicht beseffen waarom de Noordholland- sche boer zoo'n goede reputatie geniet. Twisk is een dorp, dat vroeger zeer, zeer rijk was. De inwoners van Twisk hebben nog een bijnaam. Men noemt ze „Gladooren". Is die naam misschien afkomstig van het feit dat de Twiskenaren vroeger zoo rjjk waren dat ze zich lieten scheren? Het is mogelijk. Overigens was Twisk de groote liberale burgt van West Friesland. Het waren (en zijndoor gaans kundige, bij-de-hande kerels, die hun weetje wel wisten. Menig Twiskenaar maakte carrière. Van Twisk rijden we door naar Opperdoes, waarover we weinig behoeven te zeggen om dat een paar weken geleden toevallig een groot artikel over datzelfde Opperdoes in de krant opgenomen werd. Het is een centrum van kerkelijk leven in Noord Holland. Door al dat gekijk, gefiets en gepraat zijn we evenwel dorstig geworden en zonder tijd te verliezen schieten we binnen in café De Fuik op het dorpsplein, dat uitzicht biedt op de kerk en het raadhuis. Mooier kan het toch al niet. De kerk is zeer oud, het raadhuis ultra-modern. De koffie kost in De Fuik een dubbeltje en ze is goed. Een broodje er bij kost U nog eens 12 cent, voor minder dan een kwartje wordt ge dus volmaakt gerestaureerd. Benevens dat ge de kans loopt in De Fuik den dominéé en den burgemeester te ontmoeten, want die drinken er ook koffie en eten er ook dezelfde broodjes als U. (Ten overmate mogen wij hier nog aan toevoegen dat de bekende „kleine" boodschappen dienen te geschieden via de schouwburgzaal). Zoo vertrekken wij weer, met als doel: Medemblik, waar we al spoedig binnenrijden, na een mooie tocht langs de groenende lan den en in volle tooi staande vruchtboomen. In Medemblik laten we onze fietsen een tijdje staan en gaan dat merkwaardige stadje in. Het is er alles zeer oud. En dus zeer interes sant. Daar is Radboud's slot. dateerend uit de twoalfde eeuw, en bij het zien waarvan ge Uw brein weer aan het fantaseeren kunt zetten over brute roofridders en schoone joffers op wreede tournooien. Het park tegenover slot Radboud is heel mooi, maar nog stukken en stukken mooier voor de Helderianen is het visschersbuurtje, dat men zeker moet gaan zien. Voor men het weet meent men in... Den Helder te zijn. Het ruikt er net zoo zilt en net zoo tanig als bij ons op den buitenkant. Het is er net zoo klein, bekrompen en gezellig als in den Ouden Helder. Er zijn net zulke oude kereltjes en wijfjes als daar... kortom... Den Helder! Inclusief het waschgoed aan de lijnen en de poes in het kozijn. De haven gaan we ook zien, en weer zijn daar onze gedachten in Den Helder. Medemblik heeft een uitgesproken stads- karakter. Maak echter niet de fout van veel bezoekers door maar op 't Breed te blijven slenteren, want dan mist ge 7/8 van alles wat er te zien is. Aangezien het een groote waarheid is dat men van wandelen steeds weer hongerig en dorstig wordt is het aan te bevelen in 't Wa pen van Medemblik nog eens aan de koffie te gaan. Diegene, die er krap bij zitten, gaan naar de Roemer, of een aardig bakkerswinkeltje met automatiek, waar men voor een paar stuivers zeer veel lekkers kan inslaan. Het doet iets denken aan „Au Gastronome". Men kan er namelijk ook kostelijke croquetten en balletjes gehakt krijgen. Tenslotte laten we ons nog even uitwaaien bij het IJselmeer. Voor ons de zee, in de rug het machtige stoomgemaal „De Vier Noorder Kog gen", het grootste gemaal in Nederland. In een volgend artikel de verdere wetens waardigheden van de reis naar Noordhollands oude stadjes. Het herstelde raadhuis te Spanbroek Langs den ouden weg rijden wij thans voort tnet als eerste doel Sybekarspel en Benning- broek. Twee ouderwetsche schilderachtige florpen stammend uit den jare 1300. Ze vloeien in elkander over, hoewel het wezen Van de Benningbroekers en Srjbekarspelaars toch weer wezenlijk verschilt. Via den ouden Feg bereiken wij dit tweelings dorp. Van beide dorpen is heel wat te vertellen. Gistermiddag te 2 uur is de gemeenteraad van Den Helder in zitting bijeen geweest on der presidium van burgemeester G. Ritmees ter. Afwezig was de heer Schoeffelenberger. In memoriam Alvorens de agenda in bespreking kwam verzocht de voorzitter den raad zich van zijn zetel te verheffen teneinde van een kort in memoriam kennis te nemen. De heer Ritmeester sprak als volgt: B(j den aanvang van deze zitting wensch ik in herinnering te brengen het groote leed, dat over onze gemeente gekomen is. En dan doel ik niet zoo zeer op het leed inzake het verlies van geld en goed als wel op het verlies van menschen- levens dat wjj te betreuren hebben. Want verscheidenen onzer z(jn weggenomen op een tjjd, dat zij dit niet verwacht had den. W(j gedenken hen allen in eere en w\j wenechen van deze plaats af hunnen na bestaanden steun en sterkte toe. W(j betreuren eveneens het heengaan van den heer K. van Buuren, het lid van Uwen raad. Hij werd weggerukt in de kracht van zyn leven. Hjj was een goed en trouw lid, dat medegewerkt heeft aan de belangen van de gemeente Den Helder. Dat zij allen rusten in vrede. Dank aan dr. P. Feenstra Kuiper Namens den raad sprak de heer Ritmeester vervolgens woorden van erkentelijkheid aan het adres van dr. P, Feenstra Kuiper, die wegens vertrek uit de gemeente zijn raads- zetel disponibel moest stellen. Spr. dankte dr. Feenstra Kuiper voor het vele, wat hij gedaan heeft in het belang van de stad Den Helder. Een hartelijk applausje onderstreepte deze woorden. Nieuwe leden De commissie tot nazien der geloofsbrieven van de voorgestelde nieuwe raadsleden, de heeren Loesberg en Dol, bestaande uit de hee- ren Boogaart, Tarra en Kreuger. deelt, bij monde van den laatste mede. dat deze brieven in orde zijn bevonden, zoodat tegen toelating geenerlei bezwaar bestaat. Zonder opmerkingen worden vastgesteld de notulen van de vergaderingen van 11 April en 7 Mei 1940. Ingekomen stukken Voor kennisgeving aangenomen worden: Besluit van Gedeputeerde Staten van 1 Mei 1Q40 no 228, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 11 April 1940 tot ruiling van grond met de heeren A. Volker en Y. Grim- (jser, te 's-Gravenhage. Besluit van Gedeputeerde Staten van 29 Mei 1940, no. 43, waarbij het quotiënt, bedoeld 'in art. 16, 2e lid, van het Financieele verhou- dingsbesluit, voor deze gemeente voor het rekeningsjaar 1937 voorloopig is vastgesteld op 15.614,82. Mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat noch bjj den Minister, noch bij hen bezwaar bestaat tegen het raadsbesluit van 11 April 1940 tot wijziging van de salarisverordening 1935. Jaarverslag over 1939 van het Centraal Comité voor Drankbestrijding „Helder", te Den Helder. Afschrift van de uitspraak van het Scheids gerecht voor de ambtenaren, op het door den heer P. H. L. Maas ingediende klaagschrift tegen het raadsbesluit van 28 Februari 1940, waarbij aan hem niet-eervol ontslag als direc teur der gem. reiniging en plantsoenen werd verleend. Adres van K. de Bokx ten aanzien van het stallen van rijwielen in de Donkere Duinen. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger. Schrijven van den heer Dr. P. Feenstra Kui per, houdende mededeeling, dat wegens ver trek uit de gemeente zijn raadslidmaatschap eindigt. Begrooting Onder de hamer door gaan: Voorstel tot vaststelling van de 11e wijzi- gingsbegrooting der gemeente, dienstjaar 1939. Voorstel tot vaststelling van de 12e wijzi- gingsbegrooting der gemeente, dienstjaar 1939. Voorstel tot vaststelling van de 13e wijzi- gingsbegrooting der gemeente, dienstjaar 1939. Voostel tot vaststelling van de 14e wijzi- gingsbegrooting der gemeente, dienstjaar 1939. Voorstel tot vaststelling van de le wijzi- gingsbegrooting der gemeente, dienstjaar 1939, van: a. het electriciteitsbedrijf; b. het grondbedrijf; c. de gasfabriek; d. het waterleidingbedrijf; e. de reiniging; f. de centrale boekhouding; en g. gemeentewerken. Voorstel tot vaststelling van de le af- en overschrijving a. begrooting grondbedrijf, dienstjaar 1939; b. begrooting zweminrichting, dienstjaar 1939 Onderwijs Zonder discussie worden voorts aangeno men: Voorstel tot het toekennen van een vergoe ding ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920 aan A. de Hoop. Voorstel tot intrekking van de raadsbeslui ten van 7 Mei 1940, waarbij aan den heer J. de Vries eervol ontslag als leeraar aan de zee vaartschool en aan de avondvakteekenschool werd verleend. Voorstel tot het vaststellen van een verorde ning, regelende de toelating van buitenleerlin gen tot de handelsavondschool. Voorstel tot het beschikbaar stellen uit de gemeentekas van een bedrag van ten hoogste f 1.642,voor extra hulp aan werkloozen; enz., over het jaar 1940. Aanvaarding om niet Het voorstel tot aanvaarding om niet van het voormalige verpleeghuis voor ouden van dagen aan de Breedwarsstraat gaat eveneens onder den hamer door. Het niet-overnemen der radio-distributie Bij het voorstel om niet over te gaan tot overnemen van het radio-distributiebedrijf der fa. E. N. Heyligenberg neemt de heer Uithol (Gem. en Nt. belang) het woord. Deze spreekt er zijn verheugenis over uit, dat men er niet toe is overgegaan het bedrijf over te nemen. Reeds in de finantieele commissie heeft hjj er op gewezen, dat dit z.ï. een funeste handel wijze is. Thans zijn B. en W .gefaald en spr. wil besluiten met de raadgeving aan het col lege dat dit een les voor haar moge zijn, om niet zoo spoedig iets, dat door particulier initiatief is ontstaan aan te tasten De heer Ran (R.K.) merkt op, dat er sprake van is dat alleen de consessie opge zegd kan worden als de gemeente het bedrijf overneemt. Dit gebeurt thans niet. Gaarne zal spr. vernemen hoe dit thans geregeld wordt. Voorts heeft spr. met verbazing vernomen, dat het niet uitgesloten geacht moet worden, dat een eisch tot schadevergoeding door den eigenaar ingesteld zal worden. Ook hierom trent zou hij gaarne worden ingelicht. Wethouder v. d. Vaart acht het beter geen debat te voeren over de kwestie, die de heer Uithol heeft aangesneden. Thans kan dit beter achterwege blijven. Spr. gunt den heer U. gaarne zijn vreugde, die hij schept in het niet doorgaan van de overname. Persoonlijk deelt hg die vreugde niet. Wat de vragen van den heer Ran betreft, er is een mogelijkheid, dat er een schadever goeding geëischt zal worden; het is evenmin juist thans hierover te spreken. De bedoeling is geweest de concessie op te zeggen en de overname dan later te behandelen. Dat men niet tot overname is overgegaan vindt zijn oorzaak in de bijzondere omstandigheden, :n de gevoerde onderhandelingen met den conses- sionaris en in de correspodentie die men met Ged. Staten had. De Voorzitter voegt hieraan nog toe, dat datgene wat de heer Uithol ge zegd heeft onjuist was. Wat B. en W. en de raad wenschten te doen was in het algemeen belang. In dit geval ging het algemeen belang boven het particulier belang en het was op dien grondslag dat men de overname adviseerde. Zonder opmerkingen worden aangenomen: Voorstel tot wijziging van het Ambtenaren reglement. Voorstel tot het in gebruik nemen van een gedeelte zeestrand, enz. Voorstel tot het wijzigen van de verorde ning op de heffing van keurloonen van slacht vee en vleesch. Voorstel tot het wijzigen van de algemeene politieverordening. Voorstel tot wijziging van de verordening regelende de rangen enz. van de ambtenaren der gemeentepolitie in de gemeente Den Hel der. Over agenten en brigadiers Bij het voorstel tot wijziging van de veror dening regelende de rangen enz. van de amb tenaren der gemeentepolitie in Den Helder neemt wederom de heer Uithol het woord. Deze zegt het toe te juichen dat het corps met 20 agenten zal worden uitgebreid. Gaarne zal hij echter vernemen hoe de verhouding wordt tusschen de aantallen agenten en brigadiers. De voorzitter merkt op dat het hem nog niet bekend is hoeveel nieuwe agenten er zul len komen. Er staat: ten hoogste zullen er 20 komen, wordt echter dit aantal minder, wat mogelijk is, dan wordt ook het aantal briga diers minder. Op een aantal van 20 agenten is het mogelijk dat er brigadiers komen. Min der agenten beteekent echter ook minder bri gadiers. Overigens moet men er wel om den ken dat het corps niet topzwaar mag worden. De heer Uithol heeft gelezen dat de hoofd inspecteur van politie als waarnemend com missaris een toelage krijgt van 200.Er staat bg aangegeven dat deze functionnaris nimmer verhooging kreeg. Maar de verla ging van '35 heeft hg volgens den heer U. ook niet gehad. Alle agenten hebben toen een veer moeten laten. Is het nu niet mogelijk dat er ook eens iets voor de agenten gedaan wordt? De voorzitter wijst er op dat het de mi nister is die de salarieering vaststelde. In '35 is er met het departement gesproken over deze kwestie, maar daar wilde men er niet aan. Of men nu bereid zal zijn... spr. is van meening van niet. Daarbij: laat men tevreden zijn met datgene wat men heeft. Het is onge- wenscht nu, in deze omstandigheden te gaan praten over salarisverhoogingen. Daarbij is het salaris van den hoofd-inspecteur allesbe halve aan den hoogen kant. Volgens spr. is het zelfs een krap salaris. Deze 200.mogen dan ook ongetwijfeld als volkomen billijk ge schouwd worden. Zonder stemming wordt het voorstel hierna aangenomen. Zonder stemming worden aangenomen de voorstellen van toepassing van art. 101 der L.O. wet 1920 ten aanzien van de Held. schoolver. en dat tot inrichten van een noodziekenhuis te Julianadorp. Eveneens zonder commentaar wordt aangenomen het voorstel tot het opnemen van een bedrag aan kasgeld voor de ge meente ten bedrage van 200.000. Rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer U i t- h o 1 naar aanleidng van het door hem in de Heldersche Courant gelezen raadsverslag van Texel of het waar is dat de onderwijzeres De Jong van Texel, die hier 12 April benoemd is, weder ongedaanmaking van haar benoeming heeft verzocht. Wethouder Van L o o wijst er op, dat de dame een vaste aanstelling op Texel had. Een benoeming van haar in Den Helder beteekent echter dat het mogelijk is dat zij binnenkort, indien het aantal leerlingen vermindert, op wachtgeld geplaatst zal worden. Om ieraan te ontkomen heeft het college haar mede werking toegezegd. Verwijten van den heer Uithol De heer Uithol zegt in diverse dagbladen gelezen te hebben, dat het de bedoeling van den burgemeester is, dat de vrijwillige ge- evacueerde bevolking zoo spoedig mogelijk weer naar Den Helder terugkeert. Welke garanties, aldus spr., worden echter geboden dat men hier veilig kan gaan wonen Jarenlang heeft spr. verzocht om een doel treffende luchtbescherming, maar nimmer ging men daartoe over. Spr. betreurt dat. Door de feiten is hij thans helaas in het gelijk gesteld. 4 Jaar drong hij aan op overdekt# schuilplaatsen, doch steeds werden zijn voor stellen gesaboteerd. Hel antwoord van den burgemeester De heer Ritmeester antwoordt den heer Uit hol en zegt deze priori dat hij niet goed op de hoogte van de feiten blijkt te zijn. Het is toch gebleken, dat de loopgraven een uitste kende dekking waren. Natuurlijk, er zijn uit zonderingen en een garantie kan niet gegeven worden, maar het bleek wel duidelijk dat de offers beduidend grooter werd. Er is in Den Helder op dit gebied meer ge daan dan ergens anders in het land. Er zijn plaatsen waar men wel betonnen schuil plaatsen bezat, doch waar het aantal slacht offers beduidend meer werd. Het is zeer onjuist thans een College of een Raad in gebreke te gaan stellen. Spr. komt er dan ook met klem tegen op dat op deze wijze een zaak door den heer Uithol wordt ge ïntroduceerd. Spr. voegt hieraan nog toe met nadruk dat het ook thans nog geboden is dat de bevolking terugkeert. Omreden dat dit in het hoogst eigen belang van die bevolking is. Doet zij het niet dan blijft het niet uit dat de bevolking onder zwaren economi- schen druk zal komen te staan. Er wordt niet geëischt dat men dag en nacht hier verblijft, maar wel wil men voorkomen, dat Den Helder wegkwijnt en doodgaat. Men moet werkzaam blijven.- En wat de „garantie" betreft, ook de regeering kan niet garandeeren dat er in Schagen, Anna Paulowna of in de andere dorpen geen bom zal vallen. Laten wjj er allen naar streven, aldus besluit de heer Ritmeester zijn ernstig woord, dat de bevolking weer terugkeert overdag naar Den Helder. Zeer wel be grijp ik dat velen daar tegen opzien, dat men angstig is en nog de gevolgen onder vindt van de gebeurtenissen die hebben plaatsgevonden. Maar komt men niet, dan kan men het hier niet houden, dan wordt het met Den Helder een verloren zaak. Spr. hoopt dat men aan de roepstem gevolg zal geven. De opbouw is aangepakt door het Heldersche gemeentebestuur en men heeft de regeering bereid gevonden daarbij de behulpzame hand te bieden. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Zooals men in een advertentie in dit num mer kan lezen opent de bekende fotohandel Jac. de Boer deze week een filiaal te Anna Paulowna (Spoorbuurt 7, tel. 94). Deze filiaalstichting beteekent geen verplaatsing der zaak in den Helder. Integendeel, het is uitsluitend een uitbreiding waarvoor de Centr. Bond v. d. Ned. Fotohandel zijn vergunning verleende. Een groot gemak dus voor de naar Anna Paulowna gevluchte Helderschen, even als het depot te Callantsoog dit aldaar is. De zaak in Den Helder gaat normaal door. Nog vestigen wij er de aandacht op, dat de vol gende maand het bedrijf een kwart eeuw be staat. Het Debo-elftal (Heldersche Courant-Druk kerij de Boer) dat morgenavond aan de Loet te Schagen tegen een sterke „Schagen"-com- binatie in het veld zal komen is als volgt samengesteld: Blokker Boon Catshoek Aberson v. d. Berg Hollestelle Verbey Reinders Bremer Douwes Stevens Weliswaar telt de ploeg een paar invallers, doch aan den anderen kant heeft Debo de be schikking over een paar cracks als Reinders en van den Berg, zoodat van een verzwakking geen sprake is. Er wordt gespeeld in wit shirt en zwarte broek. Aanvang 7.30 uur. Geeft Uw adres op aan Uw agenten. Met nadruk vestigen wij er de aandacht op van verzekerden bij levensverzekerin gen, die tijdelijk elders verblijf houden, dat zij er voor zorgdragen dat hun adres zoo spoedig mogelijk bekend is bij den desbe- treffenden agent. Dit in verband met moeilijkheden en on aangenaamheden die kunnen voortkomen uit het onbekend zijn van hun adres bij de agenten.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5