Een aanval op Rome? Geen schadevergoeding U zegt „dat is onmogelijk" Krachtiger acties van den middenstand Mevrouw, 99 pCt. KRISTALMELKSUIKER door bedelpartijen Marktberichten Officieele publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Wieringen inlevering AKKERBOUWPRODUCTEN OOGST 1939. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat dezer dagen een besluit van den Secre taris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vis scherij. benevens eenige hierbij behoorende uitvoeringsvoor schriften, gepubliceerd zullen worden, krachtens welke telers gehouden zijn vóór 10 Augustus 1910 in te leveren alle op hun bedrijf aanwezige hoeveelheden tarwe, rogge, haver, gerst en spelt; groene erwten (met inbegrip v. kroonerwten, schokkererwten, capucijners, veldboonen, br. boonen, Walch. witte boonen; koolzaad, karwijzaad, geel- en bruin mosterd zaad. kanariezaad, wit- en blauwbloem lijnzaad, blauwmaan- zaad. Vóór dezen datum behoeven niet te worden ingeleverd producten, waarvan de teler, die deze voorhanden of in voorraad heeft, kan aantoonen, dat zij behooren tot don oogst 1940. Eveneens is vóór genoemden datum van inlevering vrijge steld een gezamenlijke hoeveelheid van 15 kg tarwe of rogge voor iederen persoon, behoorende tot het gezin of het inwo nend personeel van een teler, die in het bezit is van een loonmaalmachtiging, verleend door de Landbouw-Crisis-Orga- nisatie ingevolge de Crisis-Tarwebesrhikking 1930 II. of aan wien door of vanwege den rlivinrialen voedselcommissaris geregeld vergunningen zijn verstrekt voor hef vervoer van zelfgeteelde rogge, bestemd omin loon te worden verwerkt tot roggemeel, strekkende tot eigen gebruik van den betrok ken teler en zijn gezin. De tarwe dient te worden ingeleverd aan de Gewestelijke Tarwe Organisatie, binnen welker werkgebied het bedrijf van den teler is gevestigd, op de wijze als bepaald in het Reglement Steun Tarwe (Oogst 1939) behoorende bij de Crisis-Steunbeschikking 1939 Tarwe (Oogst 1939). •De inlevering van de overige hiervóór genoemde producten, moet geschieden aan den provincialen voedsel commissaris, binnen wiens ambtsgebied het bedrijf van den teler is geves tigd. op de gebruikelijke door .dezen voedselcommissaris be paalde wijze. De provinciale voedselcommissaris Is gemachtigd om in bij zondere gevallen, -waarin de inlevering van de genoemde granen, zaden of peulvruchten vóór 10 Augustus 1940 bezwa ren van technischen aard zou ontmoeten, toestemming te verleenen. dat de inlevering vóór een door hem te bepalen tijdstip geschiedt, welk tijdstip niet later dan 21 dagen na genoemden datum mag worden gesteld. De prijzen gelden voor gezonde boerenschoone producten van gemiddelde kwaliteit en geleverd aan pakhuizen door den provincialen voedselcommissaris aangewezen. In deze prijzen is het vervoer over normale afstanden begrepen, bh vervoer over grooteren afstand kan deze voedselcommissaris den teler tegemoet komen in de daaraan verbonden kosten met deze beperking echter, dat voor vervoer binnen een af stand van 10 km nimmer vergoeding zal worden toegekend De prijzen voor fabrieksaardappelen en suikerbieten zullen resp. pl.m. f 1.75 per 100 kg. en pl.m. f 14.- per 1000 kg. be dragen. De prijs voor koolzaad van den oogst 1941 is vastgesteld op f 20.— per 100 kg. PRIJZEN AKKERBOUWPRODUCTEN. De Secretaris-Generaal, waarnemend Hoofd van het Depar tement van Landbouw en Visscherij. maakt bekend, dat de prijzen waartegen de landbouwproducten van den oogst 1940 zullen worden overgenomen, als volgt zijn vastgesteld (in guldens per 100 kg): 11.50 b. 10.50 10.— c. 10.40 8.50 d. 12.50 e. 15.f. tarwe rogge wintergerst zomergerst haver groene erwten schokkererwten Capucijners: a. blauwpeulen 15. b. Wijker vale 15. c. Mansholt of Hala 19. d. platte vale 25/29 Grauwe erwten: a. rozijnerwten 25/29 b. N.H. langstroo- erwten (witbloei) 25/29 c. gruno rozijnerwten 22. d. halflang stroo-erwten 22. Stamboonen: a. gewone br. boonen Zeeuwsche lange 22.50 g. h. Gron. stroo- of Frie- sche woudboontjes Walchersche Kogel boontjes N.H. bruine boonen Citroen boonen Walchersche witte boonen N.H. krombekken kievitsboonen 24.- 26.- 26.— 26.— 26.— 27- 27.— Waalsche boonen (op basis van 25 piksel) 14, Duivenboonen 14.— veldboonen 12.25 koolzaad 16.50 karwijzaad 31.— kanariezaad 12. geel mosterdzaad 18.— bruin mosterdzaad 20.— blauwmaanzaad 30.— lijnzaad 14.— Deze prijzen gelden voor producten, ingeleverd in de week van 18 September; voor producten, welke na 8 Sept. wor den ingeleverd zal bovendien een bewaarloon van 3 cents per week worden betaald. DISTRIBUTIE VAN BOTER, MARGARINE EN VET. 's-Gravenhage, 9 Augustus. De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het departement van Landbouw en Vis scherij. maakt het volgende bekend. Bonnen 01 en 02 vetkaart. Zooals bekend, is in de periode van 29 Juli tot en met 23 Augustus op elk dezer bonnen besAiikbaar gesteld pond margarine of boter of, voor zooverre de voorraad strekt, ge smolten vet. Deze maatregel werd genomen om bederf van den in de winkel aanwezigen voorraad vet te voorkomen. Vele winkeliers meenen nu den aldus verkochten voorraad vet weer volledig met vet te kunnen aanvullen. Door hieraan tegemoet te komen zou het probleem van te groote voorraden vet in winkels echter niet opgelost zijn. doch zou de moeilijk heden zich in tegendeel steeds herhalen. De winkeliers, die de verkochte hoeveelheden vet door boter of margarine wen- schen te vervangen, kunnen uiteraard bij inlevering der bon nen 01 en 02 van de vetkaart bij de plaatselijke distributie- diensten hiervoor toewijzingen voor boter of margarine ont vangen. Toewijzingen voor vet evenwel zal de winkelier des- verlangd slechts kunnen verkrijgen bij de inwisseling der bonnen 01 en 02 in de weken van 19 tot 24 Augustus en van 26 tot 31 Augustus a.s., waardoor hij in staat gesteld wordt, zich voor de eerstvolgende distributieperiode van gesmolten vet te voorzien. Er wordt echter met nadruk op gewezen, dat in de naaste toekomst per 8 bonnen van de vetkaart er slechts een voor gesmolten vet zal worden aangewezen, zoo dat het inslaan van een grooten voorraad vet zeer zeker niet in het belang van den winkelier is. De winkeliers zullen in verband hiermede slechts ten hoogste de helft der gedurende het tijdvak van 19 tot en met 31 Augustus ingeleverde bon nen 01 en 02 tegen toewijzingen voor vet mogen inwisselen, doch voor de overige bonnen 01 en 02 uitsluitend toewijzin gen voor margarine of boter ontvangen. Vetsmelters A. Indien vetsmelters A moeilijkheden zouden krijgen doordat zij, terwijl zij nooit margarine verkoopen, toch gedwongen zouden worden de door hen ingeleverde bonnen nos. 01 en 02 tegen toewijzingen van margarine in te wisselen, kunnen zij zich, voorzoover het hier geen ruilbanderolles betreft, wenden tot de zuivelcentrale, afd. M.V.O. Verstrekte toewijzingen op bonnen 67 en 68. Hoewel door de distributiediensten op het gevaar van on juiste bevoorrading is gewezen, hebben vele winkeliers den gegeven raad niet of onjuist opgevolgd en bij inwisseling der bonnen 67 en 68 toewijzingen gevraagd voor meer vet dan zelfs normale omstandigheden dit zouden veroorloven. Het gevolg hiervan is, dat fabrikanten en grossiers het al dus overdreven kwantum slechts in beperkte mate kunnen afleveren. In verband hiermede worden de betreffende win keliers alsnog in staat gesteld, de verkregen toewijzingen •voor vet geheel of gedeeltelijk om te wisselen in toewijzingen voor margarine of boter. Is de geldigheidsduur van dc toe wijzingen voor vet eenmaal verstreken, dan kan aan een ver zoek tot omwisseling slechte in zeer bijzondere uitzonderings gevallen worden voldaan. DDT IS PIS „G0E1 NIEUWS Weet U al dat „SUIKER TEKORT" twee thans absoluut overbodig woorden zijn? Weet U ook al dat U geheel buiten de distributie om, in Uw eigen plaats, zooveel KRISTALMELKSUIKER kunt koopen als U ma„ hebben wilt? maar dan is U niet beke nd dat de LIMCO SUIKERWERKENFa. BRIEK een pakje in den handel heelt gebracht, waarvan de inhoud ten volle wordt gegarandeerd te zijn, Dat U dit kunt koopen zonder bon en dat er absoluut geen enkel bij. smaakje aan is. LimcCs pakjes Kristalmelksuiker worden geleverd tegen een uiterst lagen prijs van f <U5. De inhoud staat gelijk aan 8 ons gewone sui. ker en kan overal voor worden gebruikt. Gaarne zullen o.s. winkeliers U nader inlichten en Limco's Kristal, melksuiker aan U leveren. Let wel op de adressen. G. BORST, Breezand; K. BORST. St. Maartensbrug; G. v. BRUGGEN, Schagerbrug; C. BRUGMAN, Schagerbrug; P. F. HAMSTRA, Wieringerwerf; P. KEPPEL, Anna Paulowna; A. KEURIS. Anna Paulowna; J. KEURIS Pzn„ St. Maarten,svlotbrug; A. M. KOSSEN, Schagen; Jb. KUIJPER. Wieringerwaard; Wed. MEEUWSEN, Sloot- dorp; L. MEELDIJK, Anna Paulowna; W. MUNTJEWERF. Oudesluis; C. OP 'T VELD, Anna Paulowna; C. RENTENAAR, Barsingerhorn; C. RIJS, Burgervlotbrug; H. VEUL, Julianadorp; P. VORST. Pettenerkluft; H. WINNUBST, Anna Paulowna; P. ZOMERDIJK, 't Zand; G. KOUSEBAND, Wieringerwaard; J. MAREES, Juliana dorp (Rijksweg). BLOEM- EN MEELDISTRIBUTIE. 's-Gravenhage, 9 Augustuj. De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het dept, van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat de geldigheidsduur der tot en met 9 Augustus a.s. geldig verklaarde, aan winkeliers en instellingen uitgereikte toewijzingen voor tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, rogge meel, zelfrijzend bakmeel en boekweitmeel, wordt verlengd tot en met 23 Augustus a.s. Iu Rome is het voorstel van de Engelsche bladen als tegenmaatregel op den Italiaan- schen opmarsch aan de Afrikaansche fron ten een luchtactie tegen de Italiaansche hoofdstad te ondernemen, met de grootste kalmte en gelatenheid, zij het ook niet zon der eenige ironie, ter kennis genomen. In militaire en politieke kringgen te Rome verklaart men, dat de luchtafweer in en rondom Rome dusdanig is uitgebreid, dat de Engelsche vliegers zouden zij werkelijk een aanval wagen op een overeenkomstig warme ontvangst kunnen rekenen. Overi gens moe het Londen duidelijk zijn, dat bij een bombardement van Rome of van een andere Italiaansche stad de fascistische re geering met overeenkomstige repressailles op Londen of andere Britsche centra niet zal aarzelen. Sprekende over de schade die velen hebben verkregen in de oorlogsdagen, zeide Arnold Meyer, de leider van Nationaal Front tijdens een vergadering te Hillegersberg, dat deze niet mogen worden vergoed door bedelpar tijen. De lasten van dezen tijd dienen op alle schouders naar draagkracht te worden ver deeld. Wanneer er niet genoeg wordt op gebracht, dan weet spr. wel personen, die hun vermogen op oneerlijke wijze hebben verkregen en die dit weer in de landskas zul len zien terugvloeien. Men zal thans moeten kiezen, zoo zeide spr. Er zijn slechts twee mogelijkheden: óf een verlies van onze onafhankelijkheid, óf een aansluiting tot een hechte eenheid, die in Nederlandschen vorm slechts te vinden is in Nationaal Front. Er is nog wel een andere partij, doch dier programma is niet Nederlandscli en bovendien heeft die volgens spr. geen waardigheid in de oogen der bezet ters, omdat zij tracht o.a. door bet schenken van klokken, dezen te vleien. Wat uien ons al heeft kunnen verwijten, aldus spr.. dit is niet dat wij niet Nederlandsch zijn. Wij als groot-Nederlandsche organisatie kunnen van 9095 pet. van het Nederlandsche volk om vatten. Ook de Nederlandsche Unie zal, aldus spr., niet de uitverkoren organisatie zijn, die het nieuwe Nederland in de toekomst zal leiden. De Unie staat toe, dat Joden tot haar toetreden en daarmede geeft zij blijk, de groote omwenteling, waarvoor wij thans staan, niet te begrijpen. VERKLARING VAN CHURCHILL AANGE KONDIGD. De parlementaire correspondent van Reu ter verneemt, dat een verklaring van deh Britschen minister president over den alge- meenen oorlogstoestand waarschijnlijk in dc week van 29 Augustus kan worden verwacht. De slechte postbestelling bespro ken. Liever een eigen distribu tiekring. De winkels vroeger dicht? Naar een onderlinge mo- lestverzekering. Vergadering van de Middenstandsvereeui- ging te Wieringen op Donderdag S Augustus in Concordia te Hippolvtushoef Te ruim 8 uur opent de voorzitter de heer C. J. Bosker deze vergadering nadat zij ruim een jaar niet bij elkaar geweest is. Alle aan wezigen worden hartelijk welkom gehee- ten. De reden dat deze vergadering zoo'n lan gen tijd niet bijeen geweest is, ligt ook groo- tendeels in de oorlogsomstandigheden. In zijn inleidend woord brengt voorzitter allereerst in herinnering ons Wieringer Mid denstandsinstituut, dat het eerste cursus jaar een overschot boekte, doch welk over schot om verschillende redenen door het tweede cursusjaar weer verbruikt is. En om de begrooting nu dit komende cursusjaar po sitief te houden, noodigt spr. allen uit om hun kinderen zooveel mogelijk v. deze plaat selijke gelegenheid te laten profiteeren. Er zal dit jaar een groot aantal cursisten noo- dig zijn om dit instituut in stand te hou den, en het Middenstandsdiploma is in de huidige tijd van niet te onderschatten betee ken is. De postbestelling. Vervolgens brengt spr. de postbestelling te berde. De laatste tijd komt de ochtendpost bestelling om ongeveer 12 uur. Ondanks dat het kantoor Den Helder eerst later dan nor maal opengaat, ging de post toch via Den Helder. Daardoor onstond veel vertraging. Vorige week heeft het Bestuur zich in ver binding gesteld met Haarlem en sinds j.1. Woensdag komt de post nu via Station Anna Paulowna en komt hier om tegen 9 uur. Dan zijn er klachten door de Middenstands vereeniging en een tweetal grossiers gezon den, naar de Commissaris der provincie, be treffende het verkrijgen van een eigen Dis tributiekring op Wieringen. Tot heden zijn wij hier een onderdeel van de kring Wieringermeer, terwijl wij hier toch met ongeveer vijf maal zooveel midden standers zitten. Het is vooral in deze tijd met zijn vele distributie bescheiden, ont zettend hinderlijk en tijdroovend, wanneer wij steeds op uitslag van de Wieringermeer moeten wachten. Ook voor het hoofd van het agentschap, den heer Kaavk is het verve lend steeds niet eigenmachtig te kunnen ban delen. „Wij hopen dus, dat aan ons adres voldoende aandacht zal worden geschon ken." Nu worden door den secretaris, den heer Duynker, de notulen der vorige vergade ring voorgelezen. Zij worden onder dank zegging aanvaard. Ingekomen stukken. Als eerste ingekomen stuk wordt voorge lezen een schrijven van de Kon. Ned. Mid- denstandsbank, betreffende de reductiebon- ncn op boter. De winkelier moet deze inwisselen bij de distributiedienst, waarvoor hij een waarde bon ontvangt. Deze kan hij dan weer inwis selen bij de Ned. Middenstandsbank. Men zou dan moeten naar Schagen, Den Hel der of Anna Paulowna. Zoo mogelijk kan door onze plaatselijke middenstandsvereeni- ging een vertrouwensman aangesteld wor den voor deze inwisseling. Dit voorkomt moeite, kosten en tijdverlies. Vergadering besluit om den heer Kaayk te verzoeken, deze vertrouwensman te zijn. Aan de beurt is nu de komende winkel sluiting. Wanneer over eenige weken de tijd een uur verzet wordt, en er geen straatver lichting in de lange donkere avonden zal zijn, is goede verduistering een absolute noodzaak. Men zal dan weinig koopers krij gen in de avonduren. Daarom stelt het Be stuur voor om in Augustus om 8 uur te sluiten en 's Zaterdags om 10 uur, in Sept. zijn deze tijden 7 en 9 uur en voor Oct. 6 en 8 uur. De vergadering besluit nu om als sluitings tijden aan te nemen tot 9 Oct. door de week 8 uur en 's Zaterdags 9 uur. Na 9 Oct. worden als sluitingstijden be paald: Werkdagen om 6 uur en 's Zaterdags om 7 uur. Veel wordt hier nog over gesproken en ve len kunnen zich hier niet mee vereenigen en willen nog vroeger sluiten. De heer D. Minnes echter zegt: „Wij moe ten reëel blijven tegenover onze klanten. Wij moeten niet zeggen de klant moet zóó. Néén, wij als middenstanders moeten ons regelen naar de klanten. Want wij zitten er voor onze klanten." Het Bestuur wil dit nu in de eerste raads vergadering in behandeling laten nemen, op dat er een gemeen te verordering van gemaakt zal worden voor de duur van dc oorlogstoe stand. De kappers moeten nog even hierover gevraagd worden, opdat er voor hen eventu eel een aparte alinea in opgenomen wordt. Molestverzekering Als volgend agendapunt zien wij vermeld: bespreking-molestverzekering. Dit soort ver zekering bestaat al jaren. Het is een Coöp. in stelling van het Centraal Beheer en bij het C. Beh. is al jaren hiervoor een reserve fonds gevormd. Doch bij het intreden der oorlogstoestand kon men niet meer toetre den. Dit alles heeft de volle aandacht van het Bestuur, doch hoe staan onze leden er tegen over. Voorzitter breekt nu een lans met vele voorbeelden en verduidelijkingen een lans voor aansluiting bij een molestverzekering, daar wij hier toch met tamelijk veel men- schen in een Kom dorp samen wonen. Hoe kunnen wij ons dan verzekeren? In de Wieringermeer heeft men zelf de han den aan de ploeg geslagen en een Onder linge in het leven geroepen. Kunnen wij hier op Wieringen nu geen eigen Onder linge vormen? Wij zullen dan een zekere premie moeten heffen. In principe zou het Bestuur dan voor willen stellen bij toetre ding een inleggeld te betalen van 1 °/o van het verzekerde bedrag tot vorming van een reservefonds. Dit zou dan in tweeën ge ïncasseerd kunnen worden. De vereeniging kan dan uit deze reservekas een voorschot verleenen. Wanneer een der leden zou wor den getroffen. Maximum wil men gaan tot een uitkeering van 95%, en minder wan neer de kas niet toereikend is. Later wan neer het niet toereikend is, kan elk der le den nog aangesproken worden tot beta ling van 3% boven zijn inleggeld. Het kan iemand dus nooit meer kosten dan maxi mum 4% van zijn verzekerd bedrag. Ver- scheidenen vragen zich af, of later die 3% er wel is. Dat zal de tijd leeren. Het bestuur had nu graag een voorloo- pige aanzegging van toetreden om de plan nen nader te kunnen uitwerken en dit zelfde bij de andere vereenigingen te berde te laten brengen, opdat men hier gezamen lijk iets kan bereiken. Het grootste deel der aanwezigen treedt toe. Dan volgt bespreking middenstandsoffer. Besloten wordt met lijsten rond te gaan en de gelden af te dragen aan de ver. die ge troffen middenstanders helpt. Bij de rondvraag verzocht de heer de Vries om strenger toezicht (zitten op de raamposten e.d.). Er zal met het gemeente bestuur gesproken worden over het plaat sen van banken. Hierna volgt sluiting. HARDLEERSCH. Dat ook hier vele burgers zeer hardleersch zijn, bewees de rijwielplaatjes-contróle van gistermorgen. De belastingcommiezen wisten weer menige boete te incasseeren van die genen, die hun plaatje niet zichtbaar droe gen. POLITIE. Gevonden een kinderschoentje, een sleutel tje aan een dun ringetje en een heeren gar- berdinejas. Inlichtingen gemeentebode. NIEUWE ZAAK. Aan P. Bok, alhier, is ingevolge de Vesti gingswet vergunning verleend tot het vesti gen van een schoenherstellers- en maat- schoenmakersbedrijf in perceel Hofstraat 45 te Den Oever. INLEVERING MILITAIRE GOEDEREN. Gelijk bekend zullen alle dienstplichtigen der onderscheidene lichtingen hun militaire uitrustingen inleveren. Voorzoover deze gemeente betreft zal de ze inlevering plaats vinden te Den Helder op 22 en 23 Augustus a.s.. OPENING JACHT. 14 Augustus a.s. opent de jacht op alle soorten eenden, behalve bergeenden en ein dereenden, op ganzen, watersnippen en meer koeten, die op goudplevieren op 1 September Deze jacht sluit op 31 December 1940. I azanten (hanen en hennen), houtsnippen, korhanen, korhennen en hazen mogen wor den geschoten met ingang van 1 October 1040, patrijzen m. i. v. 1 September, voor al 1940 eveneens sluitend op 31 December BURGERLIJKE STAND 5 Augustus 1940, Geboren: Geen. Ondertrouwd: Geen. Gehuwd: P. Joosten met S. Lont. Overleden: A. de Vries, oud 46 jaar, echt< genote van A. Kaan. ANNA PAULOWNA DE POLDERLASTEN Worden in de toekomst toch de polderlasten door het Hoog heemraadschap geïnd. In de laatst gehouden Poldervergadering werd het voorstel van het Dagelijksch Be stuur, om de inning van de Polderlasten aan het Hoogheemraadschap op te dragen, door de Hoofdingelanden verworpen. Daar mee was deze zaak van de baan. Althans, dat scheen zoo, maar zoo is het niet. Er is, dunkt ons, zelfs groote kans, dat het voor stel van het Dag. Bestuur toch tot uitvoe ring komt. Wat toch is het geval. Gedeputeerde Staten van N.-Hol- jV land zullen aan de vergadering van Provinciale Staten een voorstel doen om het Algemeen Waterschapsre glement van Noord-Holland zoo- danig te wijzigen, dat Ged. Staten de bevoegdheid krijgen om de in ning van lasten voor een water- schap aan een ander waterschap op te dragen. De gang van zaken wordt nu als volgt: Alle ingelanden der polders worden op de hoogte gesteld van het voornemen van Ged. Staten en kunnen daartegen bij het eigen Polderbestuur bezwaren inbrengen. Dit bestuur moet deze bezwaren ter ken nis van Ged. Staten brengen en er z'n oor deel over uitspreken. De practijk zal wel zijn, dat van het inbrengen van bezwaren niet veel terecht komt. Het bestuur van on zen polder is het natuurlijk, gelet op z'n eigen voorstel, met Ged. Staten eens, want het opdragen aan „een ander waterschap" beoogt ongetwijfeld hetzelfde en zal neer komen op het laten innen der lasten door het Hoogheemraadschap. De tegenkanting zal dus hier, zoo ver moeden we, niet groot zijn of geheel weg blijven en als niet van elders steekhouden de en overwegende bezwaren komen, (wat we evenmin verwachten) is er dus alle kans, dat het voorstel van Ged. Staten het haalt Zoo zal dan waarschijnlijk het Dag. Be stuur van den polder natuurlijk zonder het er extra op toegelegd te hebben ach teraf toch „zijn zin krijgen" en het verwor pen voorstel, de inning der polderlasten aan het Hoogheemraadschap op te dragen, toch tot uitvoering moeten worden ge bracht. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Aug. .1 Schotsche muizen 3.90; eigenheimers 2.30— 3.40; bl. dito 2.303; drielingen 3.402.70, 800 kg. uien 6.106.50; drielingen 4.30; 6® kg. zilveruien drielingen 2; zilvernep 880", 6000 kg. spercieboonen 9.50—11; 30 kg. sn«- boonen 811.90; 225 kg. tuinboonen 4.10; 300# kg. tomaten A 12—12.20; B 12.20; C 12: CL 8.50; 40 kg. druiven Frankenthalers 35.10 NOORDSCHARWOUDE, 10 Aug. Schotsche muizen 3.70—4.30, grooten 3-™, eigenheimers 3.10—3.70 bl. dito 2.30—3.10, drielingen 2.40—2.90, kieine 1.60—1.80. uien MO5.80, drielingen 4.405.50, gele nep zilveruien 11.20. drielingen 1.101-50, ju vernep 88.20, kroten 2.20. roode kool 2.20-t 3, witte kool 2.—. gele kool 3.20. ALKMAAR, 9 Nov. Aardappelen 3.10—4, aalbessen 10-™ andijvie 1—1.50, appelen 418, bloemkool I 8—13, idem II 4—8, bieten 2.50. druiven w 55, gele kool 4.groene kool 4.50, kom kommers 2.30—5.30. meloenen 5-27, peren J -24. peterselie 1.—, peziken 1—5, postele» u»—35, rabarbe 1—3.50. oode okol 3—4, &ei- auu spinazie 2—6. snijboonen 12—™; dubbele spercieboonen 913 tomaten lo, wortelen 4—6, idem per 100 bos 4r-«> zw. bessen 35.—. ALKMAAR, 9 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd' 9 stape" - zijnde 3875 Kg.: Fabriekskaas kleine f Boerenkaas kleine f 35. Handel goed.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 10