De groote aanval in Het Kanaal Nieuwe motor- reddingsboot Naamswijzigingen Het Italiaansche succes ia Britsch Somaliland Duitsche aanval ter zee was zorgvuldig voorbereid Invalide militairen optimistisch Goed nieuws voor gewezen krijgsgevangenen Slachtoffer van de duisternis Sigarenaansteker geen kinderspeelgoed Officieele valuta-koersen Kampioenschap van Nederland DUITSCH FRONTBERICHT Amsterdamsche effectenbeurs Duitsch legerbericht Italiaansch legerbericht TE ALKMAAR GEBOUWD. De nieuwe aanwinst van de Noord-Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij, de motor- reddingboot „Arthur", is in dienst gesteld en besemd voor Scheveningen. De „Arthur" is oen geschenk aan de Noord-Zuid-Hollandsche Iteddingmaatschappij van een liefdadige Ne- derlandsche dame. Het schip, dat volgens de voorschriften geheel wit is geschilderd en dat voorzien is van de Roode Kruisteekens, is gebouwd op de werf van tle N.V. Scheeps werven Nicolaas Witsen en Vis te Alkmaar. Ifct is 11.98 nieter lang en 3.60 meter breed. De nieuwe motorreddingboot „Arthur" van de Noord Zuid Hollandsche Reddingmaat schappij, had Vrijdag ligplaats te Amsterdam De „Jongens" van het opleidingsschip „Pol lux" brengen een groet aan de nieuwe schuit. (Foto Pax-Holland.) Wat de lijn betreft, gelijkt het schip als twee druppels water op de Neeltje Jacoba, doch het is een nieter of vier minder lang. In twee geheel waterdicht gescheiden, achter elkaar gelegen motorkamei-s, zijn geplaatst twee vier cylinder vier takt Kromhout Gardner scheèps-Dieselmotoren van 40 P.K. ieder, die voor de voortstuwing zorgen en het scheep je een snelheid van acht zeemijlen geven. De „Arthur" kan vijftig schipbreukelingen opnemen en wanneer dat noodzakelijk is, is er genoeg olie aan boord 0111 drie maal viel en twintig uur met volle snelheid het ruime sop te kunnen houden. BESLISSENDE SLAG WERD DEN COfoVÖOIEN OP 8 AUGUSTUS DOOR HET LUCHTWAPEN TOE GEBRACHT. BERLIJN, 9 Aug. (D.N.B.) Liet frontbe- richt van D.N.B. luidt: De groote aanval van het Duitsche lucht- wapen en van de oorlogsmarine op Britsche convooien aan den ingang van Het Kanaal ten Zuiden van het eiland Wight is, zooals blijkt uit talrijke berichten, een zeer zorg vuldig voorbereide aanval van beide deelen van de weermacht. Reeds in den loop van den 7en Augustus hadden Duitsche verken ningsvliegtuigen vastgesteld, dat zich een aantal koopvaarders verzamelden, die klaar blijkeliik onder bescherming van torpedoboot jagers door de bedreigde zone van Het Ka naal bij Dover, langs de havens aan de oost kust van Engeland, naar de havens aan de monding van de Theems zouden worden gebracht Nog in den nacht van 7 op 8 Augustus deden motortorpedobooten een aan val op deze groep schepen. Zonder zelf ver liezen te lijden gelukte het, drie gewapende Britsche stoomschepen, met een totale ton- uenmaat van 17.000 br. reg. ton tot zinken te brengen. Hieronder bevond zich ook een tankschip van ongeveer 8000 br. reg. ton, waarvan het verlies voor de Engelschen wel zeer ernstig zal worden gevoeld. Een ander kleiner tankschip is bij deze gelegenheid nog in brand geschoten, zoodat de Engelsche ver liezen, alleen ten gevolge van dezen nachle- lijken aanval der Duitsche motortorpedoboo ten geschat kunnen worden op ruim 20.000 ton. De beslissende slag werd den convooien op 8 Augustus door het luchtwapen toege bracht. In het kader van hun zorgvuldig voorbereiden aanval deden eenheden Duit- srhe duikbommenwerpers van het type J.U. 87 'n aanval op de convooien en het gelukte, alleen al uit een enkel convooi 12 koopvaar dijschepen, met een totaal tonnage van ruim 55.000 br. reg. ton, tot zinken te brengen. Ze ven andere handelsschepen uit hetzelfde convooi werden zwaar beschadigd, zoodat het totale verlies van de Britsche koopvaar dij, door dezen grooten aanval van het Duit sche luchtwapen op ongeveer 80.000 ton mag worden geschat. Daar mocht worden aangenomen, dat de Engelsche schepen niet door torpedobooten en door hun eigen bewapening, maar door Britsche luchtstrijdkrachten zouden wor den beveiligd werden van Duitsche zijde aan de eenheden duikbommenwerpers ver schillende groepen jagers ter bescherming toegevoegd. De aanval verliep geheel als was beoogd, waarbij de eenheden duikbom menwerpers zich, geheel volgens hun or ders, niet stoorden aan de Britsche jagers, doch er slechts op bedacht waren hun bom men van middelzwaar en zwaar kaliber juist te doen treften. De Engelsche jagers, die pogingen deden hen daarbij te storen waren spoedig met de Duitsche jagers in een feilen strijd gewikkeld en leden daar bij zulke zware verliezen, dat zij tenslotte het veld moesten ruimen. De gevechten voor het eilajid Wight duurden, in verschillen de golven, den geheelen ochtend van den 8en Augustus. De Duitsche jagers bleven echter op zegevierende wijze meesters van de lucht. Een tweede groote aanval werd door het Duitsche luchtwapen gedaan in het gebied van Dover, waar een sterke En gelsche ballonversperring moest worden aangevallen. Ook hier hebben de aanval lende vliegtuigen hun opdrachten geheel uitgevoerd. Twaalf Britsche versperringsballons zijn vernietigd. Zoowel in de gevechten bij Wight als in de gevechten bij Dover was de volstrekte meerderheid van het Duitsche vliegtuigmaterieel opmerkelijk. - Daar de eenheden duikbommenwerpers, zooals hun was opgedragen, zelf niet ingrepen bij luchtgevechten, moet hun aantal worden afgetrokken van de elkaar bestrijdende te genstanders. Men komt dan bij deze twee groote aanvallen tusschen de Britsche en de Duitsche jagers tot een verhouding van ongeveer drie tot twee. Op elke drie Brit sche jagers kwamen slechts twee Duitsche, die echter door hun grootere snelheid en de grootere strijdvaardigheid van de Duit sche vliegers over de geheele linie zegevier den. Het staat vast, dat de Engelschen bij het eiland Wight en voor Dover minstens 42 jagers hebben verloren, waartegenover een Duitsch verlies staat van slechts vijf ja gers, twee gevallen van noodlanding inbe grepen. In totaal heeft het Britsche lucht wapen op 8 Augustus 51 vliegtuigen verlo ren, waarvan 49 bij de luchtgevechten bo ven het Kanaal, terwijl twee andere vlieg tuigen, bij nachtelijke vluchten naar Duitschland door het luchtafweergeschut zijn neergeschoten. De Duitsche verliezen bedragen, met inbegrip van de reeds ge noemde vijf jagers: twaalf machines. DE ENGELSCHE OORLOGSBERICHTEN. Berlijn, 9 Augustus (D.N.B.): In verband met een Britsche bewe ring, dat het Engelsche luchtwapen bij de laatste luchtgevechten boven het Kanaal 60 Duitsche vliegtuigen zou hebben neergeschoten, terwijl zij zelf er maar 16 zou hebben ingeboet, wijzen de Duitsche avondbladen er op, dat deze berichten van denzelf den aard zijn, als de geheele, tot dus ver leugenachtige Britsche oorlogs berichtgeving. WAARAAN HET VERSCHIL TUS SCHEN DE DUITSCHE EN ENGEL SCHE LEGERBERICHTEN IS TOE TE SCHRIJVEN. De vraag, waaraan het opvallend verschil is toe te schrijven, tusschen de Engelsche en de Duitsche berichten over successen bij de luchtgevechten van eergisteren, ten Zuiden van het eiland Wight en bij Dover, beant woordt de militaire deskundige van het D.N.B. Hij vertelt eerst hoe de Duitsche be richten tot stand komen. Hij zegt daarover: Bij de Duitsche luchtmacht wordt het als een beginsel beschouwd, dat vanzelf spreekt, dat elke treffer, die voor rekening van de inzittenden van een vliegtuig komt, door twee getuigen nioet worden bevestigd. Alle Duitsche gevechts- en jachtvliegtuigen heb ben strenge orders om slechts zulke treffers te melden, waarvoor deze beide getuigen aanwezig zijn. De berichten worden dan langs hierarchieken weg zoo snel mogelijk doorge geven aan den generalen staf van het lucht wapen, waar zij voor het laatst worden ge controleerd. Toen hier Donderdagavond het eerste extra bericht over de luchtgevechten werd gepubliceerd, berustte dit op zorgvuldig gecontroleerde officieele gegeven van de En gelsche berichten van Donderdag en gisteren kan om verschillende redenen niet hetzelfde worden gezegd. Ten eerste- is het Engelsche systeem van bevelvoering en berichtgeving in hoogc mate gedecentraliseerd, zoodat de weg, dien een bericht heeft af te leggen, in elk geval veel langer is dan bij de Duitsche luchtmacht. Daar komt nog bij, dat de meeste berichten, die Reuter heeft gebracht, i duidelijke sporen dragen uit particulieren bron te stammen. De luchtgevechten speel- Zoodra mogelijk inschakelen in het arbeidsproces! Voor de Haagsche vereeniging ter behar tiging der belangen van onvolwaardigen, heeft de heer W. F. Detiger, directeur van de gemeentelijke en districtsarbeidsbeurs te Amsterdam en secretaris-penningmeester der Ned. Ver. A.V.O., in de oude raadzaal gespro ken over „de taak der H.AV.O. in den ko menden tijd". Met voldoening gewaagde hij van het feit, dat het aantal lichamelijk gebrekkigen als gevolg van de oorlogshandelingen in ons land uiterst gering is. Niet meer dan 50, misschien zelfs maar 30 militaire oorlogs invaliden zullen de tusschenkomst van de A.V.O. behoeven, die hiervoor als landelijke instelling is ingeschakeld. De burgerlijke slachtoffers, die in hoofdzaak Rotterdam mers zijn, zullen wel plaatselijk kunnen wor den geholpen. Buitendien zijn er echter hier te lande nog vele lichamelijk-gebrekkigen, wier toestand jarenlang te wenschen heeft overgelaten, omdat men zich van hen te wei nig heeft aangetrokken. Het is vooral de groep der vergetencn, waarvoor spreker de aandacht inriep. Bij de discussie wees generaal Dr. van de Roemer er op, dat de stemming onder de wei nige militaire invaliden, die nog in de hos pitalen worden verpleegd,, uitstekend is en dat zij als het ware wedijveren om voor zoover zij bijv. een kunstbeen hebben gekre gen zich aan hun nieuwen toestand aan te passen en hun plaats in de maatschappij te hernemen. Bij beschiking van den Secretaris-Gene raal, wnd. hoofd van de Dept. van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, ,is naar aanleiding van een brief van den Commis saris-Generaal voor bestuur en justitie van 25 Juli 1940, bepaald, dat de hieronder ge noemde Rijksinstellingen, voortaan den naam zullen dragen, die daarachter is aan gegeven. Koninklijke bibliotheek: Nationale biblio theek. Koninklijk kabinet van schilderijen (Mau- ritshuis): Rijkskabinet van schilderijen (Mauritshuis). Koninklijk kabinet van munten, pennin gen en gesneden steenen: Rijkskabinet van munten, penningen en gesneden steenen. Koninklijke Nederlandsche Akademie van wetenschappen: Nederlandsche Akademie van wetenschappen. Koninklijk conservatorium voor muziek: Rijksconservatorium voor muziek. Uilbetalina gelden svoedig! Het informatie-bureau van het Nederland sche Roode Kruis deelt mede dat een aan vang zal worden gemaakt met de uitbeta ling der gelden van de in Duitsche krijgs gevangenschap geweest zijnde Nederland sche militairen. De uit die krijgsgevangenschap bereids in Nederland teruggekeerde militairen, die nog niet in het bezit van de in Duitschland afge dragen gelden zijn gesteld, worden uitgenoo- digd aan gemeld informatiebureau, Zwarte- weg 75, Den Haag, opgaaf te verstrekken van hun tegenwoordig adres, onder duide lijke vermelding van naam en voorletters, c.q. nummer postrekening, voormalig leger onderdeel en het te vorderen bedrag met gelijktijdige overlegging van het aan hen verstrekte kwijtingsbewijs. Het ligt in de bedoeiing om daarna, al naar gelang gemeld bureau de gelden zal hebben ontvangen, deze aan belanghebbenden over te maken, hetzij per postcheque hetzij door overschrijving of storting op de betrek kelijke postrekeningen. den zich over het algemeen zoo dicht bij de kust af, dat zij door talrijke burgers en door sommigen zelfs zonder kijker, konden wor den gade geslagen. Bedenkelijk wordt het echter, indien derge lijke particuliere berichten, die in het Reuter bureau of in het Britsche ministerie van propaganda vermoedelijk in grooten getale zijn binnengekomen, worden gebruikt als materiaal voor officieele publicaties. Dat is ongetwijfeld het geval geweest. Indien het Britsche ministerie van luchtvaart nu slechts zou afgaan op dienstberichten, zooals dat bij de Duitsche legerleiding het geval is, dan zou het tot de zelfde of nagenoeg de zelfde resultaten zijn gekomen als het opper bevel van de Duitsche weermacht. Daar ech ter de dienstberichten van de Britsche jacht eskaders op zijn vroegst in den loop van gis ter door het Britsche ministerie van lucht vaart kunnen zijn ontvangen, is dus ook daarmede de onjuistheid en de leugenach tigheid van de Engelsche berichten aange toond. Men heeft er zich echter te Londen in zooverre betrekkelijk eenvoudig van af gemaakt, dat men die officieele Duitsche cijfers eenvoudig in omgekeerden zin heeft gebruikt. De cijfers Van deskundige militaire zijde ontvangt het D.N.B. de volgende opsomming van de Engelsche en Duitsche verliezen bij de lucht gevechten van Donderdag: De Britsche luchtmacht verloor op 8 Au gustus: 33 Spitfire toestellen, 9 Hurricane- machines. 3 Bristol-Blenheims, 1 Hampden, 3 toestellen, welker type niet met zekerheid herkend is, 2 toestellen bij nachtvluchten bo ven Duitschland door luchtdoelgeschut neer geschoten, tezamen 51 toestellen. De Duitsche verliezen op 8 Augustus he droegen: 7 Junker-87, 3 Messerschmitt-109, terwijl 1 Messerschmitt-109 en Messerschmitt 110 een noodlanding maakten, tezamen 12 toestellen. De heide toestellen, die een nood- landine maakten, konden het vasteland nog bereiken, doch werden bij de landing ver nield. Een lid van de bemanningen dezer twee vliegtuigen is aan zijn wonden bezwe- ken. Sleepbootmachinist verdronken Donderdagavond te ongeveer half twaalf keerden eenige opvarenden van de sleep boot Taunus II, liggende in de haven van Harderwijk, naar boord terug na een bezoek aan de stad. Een van hen, de machinist, C. IJzelenberg geraakte, door de duisternis misleid, van de kade en viel in de haven. Hulp bieden bleek niet mogelijk. De poli tie slaagde er eerst tegen 3 uur in het lijk te bergen. In een woning in de Weteringstraat te Amsterdam is gisteren brand uitgebroken als gevolg van het spelen door een kind met een met benzine gevulden sigaren aan steker. Toen de brandweer arriveerde stond een voor- en achterkamer, alsmede de voor kamer van de eerste verdieping van het perceel reeds in lichte laaie. Met een straal op de motorspuit en een op de brandkraan, kon zij het vuur spoedig meester worden. De Italiaansche bladen bespreken uitvoe rig de succesvolle ontwikkeling van de krijgsverrichtingen der Italiaansche troe pen in Britsch Somaliland en wijzen erop lioe dit gebied na slechts drie dagen was doorkruist en Zeila bereikt. De Popoio di Roma merkt op, dat de ope ratie met geweldige stoomkracht geleid werd, welke deed denken aan den veldtocht in Abessinie. De Britsche pers, vervolgt het blad, tracht de openbare meening het be richt van den Italiaanschen opmarsch in Somaliland aannemelijk te maken, hetgeen overigens zeer begrijpelijk is want het ver lies van Zeila klinkt in werkelijkheid voor het Britsche Rijk als doodsklok, omdat, zooals de Duitsche pers opmerkt, het ver lies van Somaliland voor Engeland betee- kent het sluiten van het Suezkanaal, het sluiten van den weg naar Indië en de op sluiting van de Britsche vloot in de Mid del landsche Zee. Bovendien moet het Ita liaansche succes op het tegenover Aden gelegen gebied een grooten weerklank heb ben in het Oosten, het Britsche prestige in de Arabische wereld in discrediet brengen en afbreken en het denkbeeld van onafhan kelijkheid verwekken in de landen die sinds geruimen tijd pogen hun ketenen te slaken. Een bijzondere correspondent van het agentschap Stefani meldt, dat de Britsche luchtstrijdkrachten, wien de laatste dagen door de Italiaansche jagers en bommen werpers zware verliezen zijn toegebracht, gepoogd hebben een groot offensief te ont ketenen. Een formatie bestaande uit 27 zeer snelle toestellen ging tot den aanval over. Een Italiaansche formatie bestaande uit 16 jagers ging haar tegemoet en er ontstond een hevig gevecht tussctyen beide groepen. Ondanks de numerieke meerderheid \an den vijand, tóondgh ziéh de Italiaansche vliegers weer superieur en behaalden zij een schitterende overwinning. Binnen en kele minuten tijds hadden de Engelschen vijf toestellen verloren, die neerstorten zon der dat de inzittenden zelfs gelegenehid kregen van hun valschermen gebruik te maken. Aan Italiaansche zijde werd een enkel toestel neergehaald, terwijl een twee de toestel, dat getroffen was, er in slaag de op Italiaansch gebied te dalen. Alle ove rige 14 Italiaansche machines keerden on gedeerd terug, na vijf Britsche Gloster te hebben neergehaald en de 22 andere vijan delijke toestellen op den vlucht te hebben gedreven. UoMal Nog steeds is de strijd om het voetbal kampioenschap van Nederland niet beslist... Morgen wordt er weer „gewoon" doorge gaan, n.1. met de wedstrijden JulianaFeyen- oord en HeraclesG.V.A.V. Dat het einde overigens wel in zicht komt, moge hieruit blijken, dat de beslissing morgen kan vallen. Gesteld n.1." dat Feyenoord morgen in Spek- holzerheide wint en Heracles het niet ver der brengt dan een gelijk spel, dan is Feyen oord kampioen van Nederland. Nu is een overwinning van Feyenoord zeer wel moge lijk, maar... zou Heracles haar laatste kans verspelen door een gelijk spel of nederlaag tegen de zwakste kampioensploeg Het is waar, dat G.V.A.V. alleen maar in een paar uitwedstrijden succes behaald heeft en dat dus een verrassing niet heelemaal uitge schakeld moet worden, maa: toch willen wjj ons aan het resultaat van een normalen wedstrijd houden, waarin het krachtsver schil ontegenzeggelijk de uitslag ten gunste van Heracles zal doen uitvallen. Juliana zal inmiddels haar uiterste best doen om revanche te nemen voor de smade lijke 7—1 nederlaag in Rötterdam geleden. Of haar dat gelukken zal betwijfelen we, ook al houden we er rekening mee, dat Feyenoord niet meer in dien vorm is, welke o.a. de genoemde groote zege op de Spek- holzenaren opleverde. Maar... een gelijk spel letje zou 't toch best kunnen worden en dan zou de kampioenschapscompetitie nog een zeer spannend einde kunnen nemen, want de laatste wedstrijd Feyenoord—Heracles zou dan de beslissing moeten opleveren. Of niet! Want... er zijn nog zooveel mogelijkheden, dat het nog wel eens op beslissingswedstrij den zou kunnen uitdraaien. Maar... dat toch liever niet, er moet uiterlijk volgende week een streep onder het voetbalseizoen '39—'40 gezet kunnen worden! VRIENDSCHAPSCOMPETITIE Voor Zondag is vastgesteld, na overleg met de betrokken vereenigintfen, de wed- strijd Succes—Wieringerwaard, aanvang 3 uur. Rest dan nog de wedstrijd B K C Succes. De stand is thans Oudcsluis 8 gespeeld 10 punten Wieringerwaard 7 q B. K C. 7 R Succes 6 5 Schagen g VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 1.88 3/161.88 9/16 75.28-75.43 30-1130.1? 3.81— 3.82 44.81—44.90 42.7242.81 L86V2—1.90% 30.08—30.20 44.76—44.94 42.6742.86 Kalme markt. Stemming prjj^ houdend. OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. 100 F.00 100 100 bWJ 500 100 500 100 500 NEDERLAND 194Ó I 4 1940 I 4 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1936 3 1936 3 1937 3 1937 3 L.K. 97% V.K. 97% 97 9714 88 13/16 88% 971/4 97% 89 13/16 89% 97 97% 88% - 88% - 74 73% 100 (3y2) 1938 3 500 (31/2) 1938 3 OOST-INDIë. 100 500 100 500 100 500 1935 VA 1935 VA 1937 3 1937 3 1937 A 3 1937 A 3 SOi/4 S0y4 89i/2 741/a 75% 731/4 73% 74% 75% "9 15/16 80% 733/4 74% 73 733/a SURINAME. Prod. Werk. 3 - lm. gr. fonds 3 „Koersen van nog niet tot de officieele noteering toegelaten fondsen, waarvan de publicatie bij besluit van den wnd. secreta ris-generaal, wnd. hoofd van het departe ment van financiën is toegestaan". A ANDF.ELEN: Kon. Petroleum 170% gb. Alg. Kunstzijde Unie i73/ gb73%gï Philips Gloeilampen Gem. bezit 132 gb. Amsterdam Rubber 172% Ned. Scheepvaart Unie 104 Lever Bros en Unilever 66 Handelsver. Amsterdam 315 gb. v. Gelder's Papier fab. gew ad. 115 Senembah Tabak Mij Anaconda Copper C.V.A. 17% Bethtehem Steel C.V. gew. a.d. 59% Republic Steel C.V. g. aand. 15 1/16-% gl. Curtiss Wright C.V.A. Shell Union C.V. gew. and. 8 3/16. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Onze motortorpedobooten hebben, zooals reeds gemeld, in den nacht van 7 op 8 Augustus een sterk beveiligd konvooi aan gevallen. Ondanks hevigen afweer door de vergezellende vijandelijke torpedojagers, alsmede door andere bewakingsvaartuigen en de sterk bewapende schepen zelf, ge lukte het een tankboot van 8.000 brt. een schip van 5.000 brt. en een schip van 4.000 brt. tot zinken te brengen. Een tankboot van kleinere afmeting werd in brand ge schoten Onze motortorpedobooten keerden ongedeerd terug. Op den 8en Augustus deden duikbommen werpers onder bescherming van jagers en torpedovliegtuigen een aanval op Britsche konvooien ten zuiden van het eiland Wight, die door lucht- en zeestrijdkrachten sterk beveiligd waren. Zooals reeds bekend ge maakt. werden alleen uit één konvooi 12 koopvaardijschepen met in totaal ongeveer 55.000 brt. inhoud tot zinken gebracht en werden zeven andere koopvaardijschepen ïwaar beschadigd. Het totaal aantal van de Britsche sche pen die gisteren door het luchtwapen tot zinken gebracht of getroffen zijn bedraagt 28. Bij Dover vernietigden onze Messer- schmitt-vliegtuigen twaalf vijandelijke sper ballons. In verband met de Duitsche luchtaanval len ontwikkelden zich groote luchtgevech ten, in welker verloop bij het eiland Wight en voor Dover in totaal 49 Britsche vlieg tuigen, waaronder 33 Spitfires, door Duit sche jagers en torpedovliegtuigen werden neergeschoten. Tien eigen toestellen gingen verloren. Twee moesten een noodlanding maken. Des nachts deden onze gevechtsvliegtui gen aanvallen op de Britsche vliegtuigin dustrie om Liverpool en Bristol alsmede op havens, vliegvelden en luchtdoelstellin gen in Zuid-Engeland. Hetwerpen van mijnen uit vliegtuigen voor de Britsche havens kon stelselmatig worden voortgezet. In den afgeloopen nacht vlogen Britsche vliegtuigen op verscheidene plaatsen West- Duitschland binnen. Door onzen sterken afweer werd een deel der vijandelijke ma chines gedwongen terug te keeren of ver hinderd bommen uit te gooien. Hier en daar terecht gekomen bommen richtten on belangrijke schade aan gebouwen en lan derijen aan. Alleen in een klein plaatsje in het grensgebied werden personen gedeerd. De luchtdoelartillerie schoot twee vijande lijke toestellen omlaag. Legerbericht no. 61 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt: In Noord-Afrika aan de grens van Cyr® naica hebben zestien van onze jachtvliri?' tuigen een verwoed gevecht geleverd met 2i Engelsche toestellen. Ondanks onze nu' merieke minderheid slaagden onze dapp®" re piloten erin vijf vijandelijke machines neer te schieten. Twee van onze vliegtuig®11 zijn niet op hun basis teruggekeerd. In Britsch Somaliland hebben onze iroe* pen Hergaiesa bezet.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2