De kringkampioenschappen Sperreplingen verlengd Balans der luchtgevechten Aanval op Milaan en Turijn Onbezonnen jeugd Distributie van petroleum voor verlichtingsdoeleinden Enquete-formulieren vaste brandstoffen Marktberichten Dtiifsch weermachtbericht Ifaliaaosch weermachtbericht ^nke.TtSLS^^^S-b- Bommen bij Doetichem Betwiste baby nog niet overgegeven bommen in de wieringermeer. kosten evacuatie. Ingezonden naar biovacantieoord zondag a.s. te schagen. Bloembollenveiling „Westfriesland" b. k. c. vergadering. 's-G ravenhage. Bij beschik- king van den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart betref fende de uitvoering van de vesti gingswet kleinbedrijf is de termijn van B maanden, gedurende welken het was verboden, zonder vergun ning een kleinhandel te drijven in tot verbruik bereide tabak, met 6 maanden verlengd. Eenzelfde beslissing is genomen ten aanzien van het mineraalwater bedrijf en het terrazzobedrijf. Het opperbevel van de weermacht maakt hekend: Afdeelingen Duitsche vliegers vielen op 13 Augustus de haven- en kade installaties in Wallsend, Hartlepool, Bournemouth en Plv- mouth, wapenfabrieken in Exeter en Bristol. alsmede groote petroleumopslagplaatsen in North Killingham doeltreffend met bommen aan. In het Kanaal en in de monding van de Theems gelukte het twee patrouillevaartui gen en twee koopvaardijschepen met een to talen inhoud van 1500Ó brt. tot zinken te brengen. Verder bombardeeren gevechtsvlieg tuigen de vliegvelden van Eastchurch, Dett- ling, Farnborough, Andover, Odiham en Middle Wallop, vernielden zij talrijke han gars, schuilplaatsen, olieopslagplaatsen en werven en vernietigden een groot aantal .vliegtuigen op den beganen grond. Bij de aanvallen in het Kanaal en op En geland kwam het tot talrijke hevige lucht gevechten, in het verloop waarvan 74 vijan delijke vliegtuigen werden vernietigd. In den loop van den dag probeerden Brit- sclie vliegtuigen van het type Bristol-Bien- heim de Deensche stad Aalborg aan te val len. Jachtvliegtuigen en luchtdoelartilleric dwongen den vijand reeds van te voren om te keeren en schoten van 23 aanvallende .vliegtuigen er 16 neer. In den nacht van 13 op 14 Augustus on dernomen vijandelijke bomaanvallen richt ten nergens noemenswaardige schade aan. De gisteren door den vijand geleden ver liezen bedragen in totaal 132 vliegtuigen en twaalf versperringsballons. Hiervan werden 89 vliegtuigen in luchtgevechten en 43 op den beganen grond en door luchtdoelartil- lerie vernietigd. 28 Duitsche vliegtuigen worden vermist. Een duikboot onder commando van den luitenant ter zee 1ste klasse. Salman, meldt het tot zinken brengen van 41.611 b.r.t., waaronder een Britschen hulpkruiser van 11.400 b.r.t. Doelen van een Duitsch flottielje duik bootjagers stootten op de Noordzee op ver scheidene Britsche tropedojagers, die zich ondanks hun superioriteit na een kort ge vecht in den nevel terugtrokken. De Duit sche duikbooten zetten haar taken onge hinderd verder voort. u ""ouauiKfi^ voor net p p- a iln!met het (,oel het reddingswerk te brelemmaerenfferS de bombardementen des staat n,f.e'scbe 'uclltmacht °Pereert alleen t U «m' v! r klaarblÖkelijk niet in gpsrh.it klaarlichten dag het luchtdoel- ,achtv,,cjrt«iKen der spilmo- gendheden te nskeeren. Dit is een bewijs de minderwaardigheid en de lafhartig- heJ Bntsehe luchtwapen. dat ho- ^raal .-^e-r°^-nfiJ^htKeDierl van „en den. Ergens in Italië, 14 Aug. (Stefani): Het 66e ltaliaansche weremachtsbericht luidt als .volgt: ln Somaliland, ten oosten van Adadleh, zijn nog steeds verwoede gevechten aan den gang. Onze manoeuvre wordt, hoewel zij op krachtigen tegenstand stuit, verder uitge voerd. Vanochtend om een uur hebben uit Zwit serland komende vijandelijke vliegtuigen een aanval ondernomen op Xoord-Italië en hommen en strooibiljetten uitgeworpen. Een dertigtal explosieve en brandbommen is op woonhuizen en in de stad Milaan geworpen. Er is geen enkel doel van militairen aard getroffen. Het aantal dooden, allen burgers, bedraagt twaalf, dat der gewonden 44. Te Turijn zijn ongeveer 15 bommen geworpen zonder dat aan militaire werken of indu- strieele ondernemingen schade werd toege bracht. Men heeft een doode en 8 gewonden geteld. Ook Allessandria en Tornona zijn ge bombardeerd. Te Alessandria heeft men 9 dooden geteld, waaronder 3 brandweerlie den, die hulp verleenden, benevens enkele gewonden. Het bombardement van Augusta (Syracu se), waar 4 bommen zijn geworpen, heeft noch slachtoffers, noch schade veroorzaakt. Een torpedo-watervliegtuig is door het luchtdoelgeschut van de marine neergescho ten. De uit een officier en een soldaat be staande bemanning is krijgsgevangen ge maakt. De Engelsche luchtaanvallen op Milaan en Turijn. Stcfanie meldt vervolgens nog uit Home. Bij de Engelsche luchtaanvallen op RU laan en Turijn en Alessandrie is geen enkel militair doel, geen enkele fabriek, die weik voor de nationale verdediging en g®en _en" hele strategische positie getroffen. De d\ na- miet- en brandbommen zijn uitsluitend te recht gekomen op woonwijken van de bur gerbevolking. Daarom moeten deze bombar dementen beschouwd als daden van misda dige barbaarschheid. Te Alessandrie werden drie kleine kinderen onder de puinboopen bedolven en gedood en negen brandweerlie den, door scherven van tijdbommen, terwijl zii hezig waren de drie kinderen uit de puin- hoopen te bevrijden, gewond. Tijdbommen behoorden tot dusverre tot - iu< uiKtMueu van neu- land, nl. Zwitserland, heeft geschon- Gisternacht hebben Engelsche vliegtuigen bommen uitgeworpen op de buurtschap IJzevoorde, onder de gemeente Doetichem. De bommen kwamen terecht in een weide, waar er drie tot ontploffing kwamen. Er werd geen vee gedood, en geen scha de aangericht. Er bevonden zich geen militaire objecten in de nabij heid. Een zestal knapen maakt zich schuldig aan gevaarlijke balda digheid. De Naardensche politie heeft een zestal knapen aangehouden, die zich schuldig heb ben gemaakt aan gevaarlijke baldadigheid. De jongens, die 13-17 jaar oud zijn. brach ten een bezoek aan de oude forten en ka zernes in Naarden, o.a. de Promers- en Oranje-kazerne en hebben daar wat rondge snuffeld. Zij maakten zich meester van oude munitie van den voriqen wereld oorlog 19141918, bestaande uit z.g. seinpatronen, die verpakt waren in doozen. Buiten werden de doozen open gemaakt en vele van de patro nen ontstoken. Daar de patronen groote hitte ver spreidden en kunnen ontploffen, was deze baldadigheid lang niet on gevaarlijk. Doordat de ontbrandde patronen groote witte plekken ach terlieten, werd het gevaarlijke spel letje ook an de politie bekend, die al spoedig kon overgaan tot de aan houding van een der jonqens. Deze verraadde zijn vriendjes en spoedig waren zes jongens gepakt. Bij het verhoor kwam aan het licht, dat dc jongens nog vele patronen verborgen bal den. Gewikkeld in krantenpapier en onder gras verborgen, met het doel, hier,later nog eens plezier van te hebben. Vergezeld van de politie moesten de jon gens de verborgen seinpatronen opgraven In totaal werden nog negen doozen met een totalen inhoud van 900 patronen in beslag genomen. Eenige van de jongens, die nadat proces verbaal was opgemaakt, aan de ouders ziin teruggegeven, waren reeds bekenden van de politie. Vreugde en diepe verslagen- genheid. De beslissing van den president der Haag- sche rechtbank, waarbij de betwiste Haag- sche baby aan de familie Steinmetz is toege wezen, heeft begrijpelijkerwijs in dezen fa miliekring groote vreugde gebracht. Vele bloemstukken werden de woning aan de Gouverneurlaan binnengedragen en het aan tal gelukwenschen van familie, vrienden en buren was natuurlijk zeer groot. Enkele familieleden van het echtpaar Steinmetz wilden zich in den middag be ijveren om de baby bij de familie an der W. te gaan halen, zegt de Tel., doch toen zij zich aan de woning vervoegden, waar. zooals men begrijpen zal, de grootste versla genheid heerschte. bleek mevr. v. d. W. niet bereid afstand van het kind te doen. De fa milieleden keerden onverrichterzake naar de woning aan de Gouverneurlaan terug. De president der Haagsche rechtbank had dit blijkbaar voorzien, blijkens zijn bevel, dat het kind desnoods met hulp van den sterken arm moet worden afgestaan. Men venvacht, dat het wel niet tot krasse maatregelen zal behoeven te komen en dat het uiteraard zeer onder den indruk xerkee- rende echtpaar zal inzien, dat het het beste is aan de uitspraak van den president ge volg te geven. Ongeveer 3 uur in den morgen van Dins dag op Woensdag zijn bij den landbouwer Lut in den Ulkeweg 4 a 5 bommen in het korenveld terecht gekomen, gelukkig zon der ongelukken te veroorzaken. SCHA GEN. Tot heden is alhier ruim f 1000.— aan vluclitelingensteun uitgekeerd. Geachte Redactie. Van het'Hoofdbestuur van het Centraal Genootschap ontving ondergeteekende be richt, dat het bestuur van het Bio-Vacantie- oord gratis verblijf wil verleenen aan kin deren van gezinnen, die door de oorlogs ramp getroffen zijn. zooals de geëvacueerde kinderen uit Den Helder, 't Verzocht daar om van ondergeteekende medewerking in deze. wat hij heeft toegezegd, voor zoover dit in zijn macht stond. De moeilijkheid in deze is echter drieledig: 1. hoe opgave te krijgen van de kinderen 2. hoe van de artsen ter plaatse, waar deze kinderen nu verblijf houden, hulp te erlangen voor de medische selectie, voor het buiten sluiten van besmetting voor anderen; 3. idem van de besturen van de afdeelingen van het Centr. Gen. op die zelfde plaatsen om me dewerking voor bet nazien van de kinde ren. de klecren en het transport naar „Rus senduin" te Bergen aan Zee en terug. ■Als 't kon, zou men een aantal willen opnemen in de groep van 5 September tot 15 October. Als U ons terwille in 't belang van de bedoelde kinderen en hun ouders in Uw blad dit gegeven zou willen publiceeren met de bijvoeging, dat aanmelding hier voor in elk geval terstond aan mijn tijdelijk adres moet gezonden worden en zoo 't mo gelijk is ook de sekr. van de afd. C.G. daar ter plaatse direct moet worden ingelicht, dan geloof ik, dat we de kans krijgen ten minste een aantal kinderen een stoot in dc goede richting te geven. 't Is zeker niet al te vrijpostig eenigszins op Uw bekende medewerking te rekenen en te vragen, zoo 't kan dit bericht als in gezonden mededeeling te plaatsen in 't be lang van 't kind zulks te doen op een wijze, die ons ten deze 't grootst denkbare succes garandeert. Met dank en Hoogachting, namens het hier aanwezige deel van het afd. bestuur., T. van Heusden, Polderweg 60, Den Helder. Tijdelijk adres: p/a Café „de Beurs", Markt. Schagen v-tnvmen. De Kringkampioenschappen 1940 van de Kring Noordelijk Noordholland staan voor de deur! Aanslaande Zondag worden ze in de Badinrichting „De Wiel" te Schagen ver- zwommen. Vorige week heeft U het program ma in ons blad gevonden en thans kunnen wij U nog het een en ander van de deelna me vertellen. Het nummer 100 m. schoolslag heeren R. is mooi bezet De prominenten ontloopen elkaar niet veel, zoodat wij hier strijd mogen ver wachten. De 100 m. borstcravvl hoeren. B is het sterkst bezet. 17 deelnemers. Wij geven hier Jan Baarda een goede kans en hopen, dat er Zondag eenige nje.nwe A-klassers ko men. Mosk zal hier de W. Waard vertegen woordigen (het is de eerste maal, dat deze nas opgerichte club mee gaat doen) Bii de dames krijgen we op dc 50 m. schoolslag ze ker nog verrassingen .;Do Wirg" uit Win kel leverde hier 50% der deelneemsters! F. Koning (de Wiel) start voor het eerst na een lange afwezigheid in de A-klasse 100 m. crawl. Jammer dat Ruurmond hier ont breekt! Groote belangstelling bestaat ook voor de 100 m. schoolslag dames. Joop Melchior (De Wirg) komt hierin voor het eerst uit. Voor de „De Vries-heker" starten hier drie F.M.- zwemsters. Zal Lies Huitinga haar beker be houden? Zoo staat het er ook bii de heeren voor on de 100 m. schoolslag A. Wouter Buek (Br.) is hersteld van zijn ongeval. Klaas de Waard (F.M.) heeft ernstig getraind. Maar de rivalen Wildenberg en v. d. Water zijn er ook nog! De gemengde estafette heeft haar vaste plaats op de wedstrijden veroverd! Niet min der dan 5 ploegen zullen Zondag aan de start komen. Wij hopen op een herhaling van de spannende strijd te W. Waard. De heeren-estafette (4X50 m.) is eveneens nog een verrassing. Buiten mededinging doet ook Paal 13 uit Callantsoog mee. Wij meenen dat de ploegen elkaar hier weinig zullen toege ven. Als slotnummer staat 200 m. voor heeren op het programma. Een gelukwensch is het zeker waard. Nu de Kring zooveel goed ge oefende polo-spelers telt mogen de grootere afstanden zeker niet ontbreken. Als attrac tie is hier de „Brandt-beker", die Jan Baar da in 1939 won. Adspiranten opgelet! Hef Knng-Besfuur heeft !n haar Taatste vergadering besloten om een adspiranten- klasse in te stellen. Het ligt in de bedoe ling om nog dit seizoen een aparte adspiran- ten-middag te organiseeren. Belangstelling hiervoor bestaat zeker. A s. Zondag staan 2 ieugdnummers op het programma, die heel sterk bezet zijn! Reeds eenige malen hoorden wij over In grijpende plannen van het Kring-Bestuur. Veel kon men ons daarover nog niet vertel len. Er is zooveel werk te verrichten, dat men bii lange na nog niet klaar is. Wel kunnen wij zeggen, zoo werd ons meegedeeld, dat het Bestuur tracht om de Kring op een hooger mul te krijgen, zoodat wij ons met de andere districten op één lijn kunnen stellen. Maar vooral: dat ieder gezond mensch een enthou siast en regelmatig beoefenaar wordt van de zwemkunst. De 2e veiling te Bovenkarspel werd 14 Aug. gehouden, waarvoor aangevoerd waren 550 partijen tulpen. ï)e kooplust was beduidend beter dan vorige week. Vele exporteurs heb ben hun uitvoer consenten thuis, zoodat zij kunnen beginnen met inkoopen. De vroege tulpen werden goed gekocht, late nog niet in die mate. Voor volgende week wordt een rui mere aanvoer verwacht, wat nu ook wel ge wenscht is. Besteed werd voor: 1'Aurora 11—12 165: 10—11 120: Brillant Star 12 op 190-195; 11—12 160—165; 10—11 120; Couronne d'or 1112 160; 1011 125; Couleur Cardinal 12 op 190200; 1112 160 (Huishoudelijk gebruik.) De Burgemeester van DEN HELDER maakt bekend, dat van heden af ten distributiekantore. Spoorstraat 44, aldaar, verkrijgbaar zijn aanvraagformulieren voor petroleum ten behoeve van gezinnen, die voor verlichting van hun wo ning uitsluitend op petroleum zijn aangewezen. Voor de bewoners van Koegras kunnen deze formulieren van heden af worden afgehaald bij den politiepost te Ju- lianadorp. Deze formulieren moeten worden ingevuld en ondertee kend door de hoofden van de betrokken gezinnen. Aan hen, die op kamers, in een pension of in een hotel wonen, worden geen formulieren verstrekt. De ingevulde formulieren moeten weder op het distribu tiekantoor worden ingeleverd op Maandag 19 of Dinsdag 20 Augustus 1940. Den Helder, 14 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd. RITMEESTER. De BURGEMEESTER van DEN HELDER maakt bekend: le. van heden af kunnen van het Distributiekantoor, Spoorstraat 44, Den Helder worden afgehaald formulie ren ten behoeve van de distributie van vaste brand stoffen: 2e. voor de volgende groepen zijn afzonderlijke formulie ren vastgesteld: Groep A: woningen van particuliere personen: G:v>ep B: openbare gebouwen (niet voor publieke ver makelijkheden).. ziekenhuizen, sanatoria. Rijks-, gemeente en'provinciale kantoren, ge stichten, gevangenissen, kazernes, scholen, centrale keukens, apotheken, wacht- en be- handelineskamers van artsen e.d. Groep C: warenhuizen, winkels, hotels, pensions, (ook kamerverhuurders), restaurants, café's parti culiere kantoren, lesruimten in particuliere huizen. Groep D: gebouwen voor publieke vermakelijkheden, vereenigines- of vergaderlokalen, niet behoo- rende tot de groepen A, B en C: Groep E: klein-industrie met een jaarverbruik van vaste brandstoffen van minder dan 240 ton en niet behoorende tot de groepen A, B, C en D. De formulieren voor de groepen R t.m. E moeten nauw keurig ingevuld en onderteekend bii genoemd kantoor in geleverd worden on Maandag 19 of Dinsdag 20 Augustus. Voor elk bedrijf, inrichting, instelling, gebouw of kantoor enz. moet een afzonderlijk formulier worden ingevuld. FORMULIEREN GROEP A. Deze formulieren dienen door het gezinshoofd te worden ingevuld. Personen, die op kamers wonen, of in een pension of ho tel verblijven, behoeven dit formulier niet in te vullen. De formulieren van deze groep moeten nauwkeurig inge vuld en onderteekend weder bij het distributiekantoor wor den ingeleverd in het tiidvak 21 t.m. 26 Augustus a s. en wel voor de personen, wier geslachtsnaam begint met: letter A. B, C en D on Woenslag 21 Augustus a.s.: letter E, F. G, H en T on Donderdag 22 Augustus a.s.; letter J. K, L, M en N op Vrijdag 23 Augustus a.s.; letter O, p, O, R en S op Zaterdag 24 Augustus a.s.; letter T. U, V, W, X, Y en Z op Maandag 26 Augustus a.s. Voor de bewoners van Koegras en voor degenen, die al daar tijdelijk verblijven, op Donderdag 22 Augustus a.s. bij den politiepost te Julianadorp. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de formulieren alleen betrekking hebben op de volgende vaste brandstof fen: steenkolen (w.o. anthraciet). steenkoolbriketten, cokes, bruinkolen, bruinkoolbriketten, turf en petroleumcokes. Den Helder, 14 Augustus 1940. De Burgemeester voornoemd, RITMEESTER. 165; 1011 120; Cullinan 11-12 160; Crimson Queen 12 op 190; Duc de Berlin 12 op 190; 11-12 160; 10-11 120; Electra 12 op 190; 11-12 160—165; 10-11 120; Flamingo 11-12 160; Fred. Moore 11—12 160; 10—11 120; Gen. de Wet 12 op 169; 11-12 160; Ibis 12 op 190; 11—12 100; 0—11 210; La Reine Max 12 op 190—195; 11-12 160; 1011 120; Mr. van der Hoeg 12 op 190 195; 11—12 160—165; 10-11 120; Mon Tresor 12 op 790; 11—12 160; Murillo 12 op 195; 11- 12 160; Moore 1112 160; Oranje Nassau 12 op 190; 1112 160; Proserpine 12 op 190; Pro- gression 12 op 190195; Prins van Oostenrijk 12 op 190: 11—12 160; Peach Blossom 12 op 190; 11—12 160; Pelikaan 12 op 190; 11—12 160; Rose precose 12 op 190; 1112 160: Rij zende zon 12 op 190; Rose la reine 11—12 160 Scarlet duc 11—12 160; 10—11 120—125: Schle gel max 12 op 190; 1112 160; Titiaan 1112 190; 10—11 120—125; Theeroos 12 op 190: 11- 12 160; Triumphator 1112 160; Vermillon Brillant 11—12 160; 12 op 190; Witte Valk 12 op 190; 11-12 160; Witte duc max 11-12 160; 10-11 120. Late tulpen: Bartigon 12 op 160165; 11- 12 135; 10—11 40; Fabiola 12 op 160; Krela- ge's Triumph 12 op 160; Pres. Hoover 12 op 160; 11—12 135; Rose Copland 12 op 160—170; 10-11 3545; Roode Copland 12 op 160; Sie raad van Flora 1011 30; Sonia 10—11 40— 50; Sultan 10-11 20—25: Will. Copland 12 op 160; 10—11 25—30; Zenober 10—11 40. Crocus: blauw 78 4; 67 2; Striped Be- autv 10 op 30; 910 24; Katheleen parlow 9— 10 31. W1ERWGEW ZEILER VERDWENEN. Nasporingen vruchteloos. Dinsdagmiddag is de 23-jarige J. Kingm^ uit de Klieftstraat alhier, gaan zeilen op "t Amstelmeer en tot op heden niet weer gekeerd. Ofschoon alles is afgezocht, kon men geen spoor van K. ontdekken. ANNA PAULOWNA Dinsdagavond vergaderde de voetbalver eeniging b.K.C. bij den heer Slikker. De heer C. Kaan heette de aanwezigen in zijn openingswoord hartelijk welkom. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat alle jon gens, die in dienst geweest zijn, weer terug waren en verzocht tenslotte een oogenblik stilte voor de gevallen sportvrienden. Na goedkeuring van de notulen, volgde het verslag van de kascommissie. Inkomsten f 823.69. Uitgaven f 395.79, batig saldo f 427.99 Bij de N.V.B. staat nog f 130, zoodat de ver- eeniging f 557.99 bezit. In de plaats van den heer C. Schenk, die wegens vertrek als be stuurslid bedankt had, werd de heer T. Schilderman gekozen en tot leden van de elftal-commissie de heeren van Zandwijk, van der Burg. de Laat. den Dreu en Totté. Hoewel het nog niet bekend was of de alge- meene vergadering gehouden zou worden, werd tot. afgevaardigde de heer C. Kaan ge kozen. In de nieuwe competitie, zoo besloot men, zullen 3 elftallen en 1 adspirantenelftal meespelen. Na rondvraag volgde sluiting, waarbij de voorzitter den heer C. Schenk dankte voor al hetgeen hij in het belang van de vereeniging had gedaan. SCHAGEN, 15 Aug. 12 st. oaarden 300800 43 geldekoeien (ma gere) 150—210; 65 id. vette 220—425; 10 kalf- koeien 280—350 7 graskalveren 4090; 35 nuchtere kalveren 8—22; 60 schapen (mage re) 18—24; 320 id. vette 26—50; 72 lammeren 10—19; 4 bokken en geiten 312: 7 varkens (magere) 40; konnen 50140; kippen 70130. AMSTERDAM. 14 Aug. Veemarkt. 212 Vette kalveren: le kw. 84—90 ct.. 2e kw 76—82 ct., 3e kw. 66—72 ct. per Kg. levend gewicht; 48 nuchtere kalve ren f 1118 per stuk. Overzicht: Vette kal veren matig eaanvoer, handel vlug, prij zen iets hooeer. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, handel vlug, en onveranderde prijzen. ALKMAAR, 14 Aug. Aardappelen f 24 per 100 Kg., aalbessen f 1018 per 100 Kg., andijvie f 11.10 per 100 stuks, appelen f 48 per 100 Kg., bloem kool I f 10—17. idem II f 4—10 per 100 sfuks. bieten f 2.50—5 per 100 Kg., druiven f 3054 per 100 Kg., gele kool f 3.50 per 100 Kg., groene kool f 3.50 per 100 stuks, kropsla f 1—2.20 per 100 stuks, komkom mers f 2.105 per 100 stuks, meloen f_522 per 100 stuks, peren f 3—18 per 100 Kg., peterselie f 1.per 100 bos, perziken f 2.— per 100 stuks, postelein 15—35 ct. p. bakje. pruimen f 7.50 per 100 Kg., radijs f 2-Per 100 bos. roode kool f 2—4 per 100 Kg., selderie f 1per 100 bos. spina zie f 2—10 per 100 Kg., sniiboonen f 1215 per 100 Kg., dubbele sperriehoonen f 913 oer 100 Kg., tuinhoonen f 2.50 per 100 Kg., wortelen f 4—8 per 100 Kg., idem f 4—9 per 100 bos. BROEK OP LANGFXDT.TK. 15 Aug f£chnlscl10 muizen 3.701.50. drielingen 1 pO—2.80. hl. eigenheimers 3.60—4 1000 Kg. men 5—^20 direüngen 3.—. 100 Kg. zilver- nen 10 40. 3250 Kg snerriehoonen 9.50 rnt.in 210 i>i Kg druiven; Frankmtha'ers «ft «ft o™ ue' sni<h",*lrn 10—13, 1000 Kg. om iRp 7 NOORDSPHARWOTTTUL 15 Aug. Sehofsche muizen 370MO: groote 370- "Dgenheimers 350—410; BI dito 300—300; drie ,'"£ren 2.303; uien 5—520; drielingen 320 gele nen 4; driplincnren 1702; zilvernen 10 yO; sperrieh^nnen 9V)11 50- V-roten 100- ^de kool 9—370; witte kool 2; Bevelanders

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3