TANDEM Ingezonden tijdelijk adres Honnsiftliopdit blad Neels' Kleedingzaken steeds geopend ^tacLfaiLejuwj De schade in Den Helder Nieuws van de H,F.C. „Helder" V erduisteren nieuwe ïlieuunó uit Ua& De Vijand lacht! KeAtc en Zending, HUI Adwïtwïcn doet veïkoopen Qpnderdag 15 Augustus 1940 Tweede Blad De versterking van het politiecorps Samenwerking of fusie in den zwemwereld? 25-jarig Priesterfeest Pastoor Brinkman Visscherij Wie in dit blad adverteert NUTSSPAARBANK wederom geopend Meer dan 800 aanvragen om schade vergoeding. Dat heel veel gezinnen schade geleden heb ben tengevolge van de bombardementen die in de laatste drie maanden onze stad onveilig gemaakt hebben, blijkt uit het groote aantal janvragen bij de hier ter stede ingestelde gchade-enquête-commissie die haar kantoor op het Koningsplein heeft, naast het Belasting kantoor. Keeds meer dan 800 aanvragen waren tot gisterenmiddag ingekomen. Bij die achthonderd zyn tal van gevallen van ge ringe schade, zelfs van bedragen van 10 gulden of iets meer, maar er zijn helaas ook schadegevallen, die tot in de duizen den loopen. Over eventueele vergoeding is officieel nog niets vastgesteld, al mag verwacht worden, dat de regeering, zooveel mogelijk de gedu peerden tegemoet zal komen. Moreel kan men zeker recht doen gelden, 't Is een billijkheid, dat de menschen die de ellende van den oor log aan den lijve ondervonden hebben er. die materieel ernstig gedupeerd zijn, door de ge meenschap geholpen worden. Het is billijk, dat ieder zijn offer daarvoor brengt en wanneer het totaal aan geleden schade progressief op het geheele Nederlandsche volk verhaald wordt, zal de bijdrage van ieder waarlijk niet zoo groot behoeven te zijn om de gedupeerden te helpen. Aanbod van V.V. Schagen afgewezen. Naar wy van den voorzitter van de H.F.C. „Helder" vernamen, heeft ook zyn verceniging van de V.V. Schagen het aanbod gekregen om haar competitie wedstrijd op het terrein van deze ver- eeniging te spelen. Evenals H.R.C. heeft ook Helder dit aanbod van de hand ge wezen, onder het motto: Liever niet spelen dan buiten Den Helder! Zoo weten we thans, dat onze beide groot ste voetbalvereenigingen er niet aan denken van domicilie te veranderen, met welk stand punt wij het uiteraard volkomen eens zijn. Het is dan ook het beste wat de clubs heb ben kunnen besluiten. De heer Bregman vertelde ons voorts nog, dat de H.F.C. „Helder" volgende week Zondag in Schagen in vergadering bijeen denkt te komen. Op deze bijeenkomst zullen de richtlijnen voor de nabije toekomst uit gestippeld worden. Als vaststaand mag intusschen aan genomen worden, dat ook „Helder" aan de competities van den N.V.B. zal deel nemen. Waarschijnlijk echter met eenig uitstel. Mocht de competitie n.1. onge veer medio September aanvangen, dan zal de club evenmin als H.R.C. trou wens nog niet voldoende strijdvaar dig zijn, zoodat men in dat geval den N.V.B. zal verzoeken de competitie voor de Heldersche deelnemers wat later te laten beginnen. Hoe dr club er met het ledental voorstaat, Wist de heer Bregman nog niet, al moet aan genomen worden, dat er wel een aderlating plaats gegrepen zal hebben. O.a. zal de club het voortaan zonder den eminenten steun van haar secretaris, den heer H. C. Freeke, moeten stellen, daar deze naar Den Haag overgeplaatst is. Hoe het ook zij, we zijn verheugd weer eens iets van onze oude voetbalclub verno men te hebben. Zij is niet dood, zij leeft! Evenals H.R.C. wenschen we haar kracht toe bij den opbouw van de organisatie! Een goedkoope en goede methode. Nu de avonden korter worden staan we voor het vraagstuk van de verduistering. We weten, dat de bezettende overheid over tredingen niet door de vingers ziet en dat het dus wenschelijk is, dat men z'n woning zoo inricht, dat men niet iederen avond een kwartier of nog langer noodig heeft om licht- Uitstraling naar buiten te voorkomen. We hebben rekening te houden met het feit, dat de oorlog wel niet voor de dou- kere avonden afgeloopen zal zijn en we hebben ervaring opgedaan, hoe onaan genaam het is om met petroleumlichtjes en kaarsjes te moeten rondscharrelen en in zijn eigen woning in het donker te moeten gaan. We nemen dus vóór September onze maat regelen. Op onze zaak is materiaal te beko men, waarmee men op afdoende wijze zijn Woning kan verduisteren. Het is veel goed kooper dan triplex en veel beter en duur zamer dan zwart papier. De bevestiging is °P eenvoudige wijze aan te brengen, zoodat hien tegen dat het donker wordt, niet langer dan eenige minuten noodig heeft om zijn woning aan de eischen van den tijd te laten voldoen. Dinsdag 20 man in dienst gekomen. De versterking van het politiekorps waarover we korten tyd geleden een be richt hebben gehad en waarop de Raad zijn sanctie verleende, is Dinsdag een feit geworden. Eén inspecteur en negentien nieuwe agenten zijn in dienst gesteld, die in hoofdzaak voor de surveillance ge bruikt zullen worden. Er zulien nog wel eenige weken mee heengaan, voordat de nieuwelingen den straatdienst zullen ver richten. Voorloopig worden ze theoretisch opgeleid op het Hoofdbureau van politie en practsch door hun a.s. collega's in den straatdienst. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactta. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Den Helder, 14 Augustus 1940. Zooals uit genoemd stuk blijkt is de wensch tot samengaan niet geboren uit reactie op uw artikel inzake de voetbalclubs, maar be stond deze wensch reeds vele jaren en per soonlijk heb ik een splitsing in de zwemsport, zoo wij die hier kennen, altijd gezien als een enorme verspilling van geld en kracht en van den beginne aan het ideaal van samenwerking gepropageerd. Wel is het nu openbaar aansnijden van dit onderwerp een reactie op de éele samensmeltingen, die ons volk thans ziet en doet dit dan ook ver onderstellen, dat voor wat het zwemmen be treft in Den Helder de tijd rijp is om eens tot elkaar te komen. Wij zullen niet nagaan waarom Den Hel der twee verecnigingen, die kennelijk het zelfde doel nastreven, rijk is, de geschiedenis hierover doet niet terzake, daar het feit voor ons voldoende is om van uit te gaan. We behoeven ook niet na te gaan hoe het komt, dat vroegere min of meer zwakke pogingen om tot eenheid te geraken, schipbreuk leden, enz. doch het kan wellicht zijn nut hebben om aan te toonen wat de nadeelen zijn van een dergelijken stand van zaken, en de onzin naar voren te brengen van een separatie. Beide clubs beoogen hetzelfde doel, n.1.: „Iedere Nederlander Zwemmer". Beide clubs zwemmen in hetzelfde water. Zij hebben ongeveer dezelfde outilage en accomodatie Beide clubs wierven hun leden onder alle rangen en standen der bevolking en van alle religie en politiek onder het motto: „In bad pak is iedereen gelijk en in het water is iedereen kind". Beiden handhaafden nagenoeg dezelfde ordebepalingen. Beiden hadden een onderafdeeling voor sportzwemmen. Beiden ijverden voor reddend zwemmen. Beiden hadden zij dezelfde, dus dubbele kosten voor opbouwen, afbreken en onder houd van gebouwen en speeltuig. Beiden moesten personeel houden. Beide clubs leden jaar op jaar stormschade. Beide clubs hadden met denzelfden wind, koude en kwallen te kampen. Beide clubs vingen elkaar de vliegen af. Beide clubs hielden met moeite het hoofd boven wa.ter. En beide clubs zjjn, na lange jaren van zwoegen en strijden, financieel nog steeds even arm en nog immer niet in staat het Heldersche publiek iets anders te bieden dan een aardig uitziend schuurtje en wat water als zwemgelegenheid, dat er ook geweest was als deze twee vereenigingen nooit bestaan hadden. Het is vooral het laatste waarmee ik op een punt beland, dat nog heel wat verder gaat dan het artikel van den heer De Ridder, n.1. de zwemgelegenheid zelve. Zeker, waarde zeezwementhousiasten, je zwemt in zee het prettigst en het is het meest verfrisschend, tenminste als in ons winderige landje de om standigheden eens toevallig gunstig zijn. Je kunt het treffen aan zee, dat het hoe mooi in de stad het weer lijkt, je meer neiging hebt je kraag op te zetten dan je badpak aan te schieten, vooral als de kleedkamers en het bad op het Noorden liggen en open zijn voor alle winden, behalve de Zuidenwind. Inderdaad zeer verfisschend. doch niet ge zellig en niet animeerend. Natuurlijk, is U eenmaal verwoed zwemmer, dan gaat U door, weer of geen weer, en brengt dit voor U een speciale bekoring, doch hoe staat het met de groote massa? U kunt ook eens echt fijn warm weer treffen, zooiets van „de mus- schen vallen dood uit den boom", doch let vooral dan goed op de kwallen en houdt de flesch ammonia bij de hand. Het wil er ook wel eens voorkomen dat Uw nieuwe badpak, over Uw huid nog te zwijgen, er uit komt voorzien van teer- of olieplakkaten en gaat U vooral met laag water niet staan op den zeer weeken bodem, want gezien U dan met een paar zwarte beenen er uit komt, die niet zoo heel gemakkelijk zijn schoon te was- schen, weet ik niet zeker of dit wel een gezonde manoeuvre is. In Wieringerwaard, Winkel. Oude Niedorp en veel meer kleine plaatsen in onze onmid dellijke nabijheid vindt U zwemgelegenheid waar het water wel niet zout is en waar de natuurlijke golfslag wel ontbreekt, doch je kunt er zwemmen naar hartelust, je kunt er stoeien en spelen, poloën en trainen, reddend zwemmen, hard zwemmen en noem maar op. Het kleinste zonnetje pik je daar mee, want men tracht door begroeiing luwte te brengen en stelt alles in het werk de inrichting aan trekkelijk en gezellig te maken. Daar kan je desnoods tusschen twee zwempartijen door piknicken en hoef je voor dit doel geen schoone „zachte" Noorsche steen uit te zoe ken. In al deze, met alle respect, gehuchten en dorpen kon dit door eenheid en samen werking. in Den Helder kon dit niet, door tweespalt Zelfs toen beide vereenigingen in een jaar van uiterste krachtsinspanning een o-ezamenlijk ledental van 2000 ftwee dui- lend) bereikten, bleef er ondanks zeer zuinig beleid geen cent over om tot iets goeds te komen De zee met zijn griUen en luimen ver- Wie naam en adres opgenomen wil zien, geve het aan ons kantoor op of zende zijn opgave aan onze admini stratie te Den Helder, met insluiting van 25 cent aan postzegels of geld. Knip het adres van Uw kennissen uit mderstaande adressen meteen uit of noteer het. G. DE BEURS, Loodsgracht 6. Tyd. adres: Huize „Jubebecri", C'allantsoog. Fam. KROON en HEIDEVELD, vil Van Speykstraat, Badhuislaan 24, Krommenie. slond de inkomsten en hoogstens een duik- toren of een speelvlot kon er af, waarvoor men dan jaren krom lag en iederen storm met angstig hart naar den dijk rende, soms in het holst van den nacht, om te zien of het er nog wel stond en om te redden wat nog te redden viel. Besturen van beide zwemvereenigingen, ik weet een plekje in Den Helder, ideaal voor een ideale zweminrich ting. Daar is het luw en zonder kwallen. Wat U daar maakt, en bouwt, staat er over tien jaar nog, daar kunt U een ont spanningsoord en 100 zwemcentrum bouwen, wat zijn geiyke niet heeft. Tusschen haakjes, hoe denken jullie over samenwerking en fusie C. W. BOONEN. In antwoord op de laatste vertrouwelijke vraag kunnen wij den heer B. mededeelen, dat a.s. Zondag reeds een bespreking tusschen de Besturen van de „Bruinvisschen" en de Sportclub „Frissche Morgen" inzake samen werking zal plaats hebben. Dat gaat dus den goeden kant uit! Sportred. Held. Crt. Gisteravond zijn in de R.K. Kerk te Den Burg feestelijkheden begonnen, ter herden king van het 25-jarig Priesterjubileum van den Z.Eerw. heer J. P. A. Brinkman, sinds 1 November 1935 Pastoor in de Parochie ,,St. Joannes den Dooper" te Den Burg. Z.Eerw., die eenige dagen buiten déze ge meente heeft vertoefd, arriveerde met de laatste boot op Texel en werd om 8 uur plechtig welkom geheeten in zijn Parochie kerk, die geheel gevuld was. Een keurige kinderstoet begeleide de binnenkomende naar het altaar, terwijl de parochie haar herder een „Welkomstlied" toezong. Daarna volgde een plechtig lof. Na het lof zong de parochie het danklied „Priester zjjt gij". Voor heden, den dag der herdenking zelf, stond op het programma, 's morgens 7 en half 9 stille H. Missen met algemeene H. Communie tot intentie van den Pastoor. Om 10 uur zou een plechtige Hoogmis worden opgedragen door den jubilaris, waaronder een feestpredikatie zou worden gehouden dooi den W.Eerw. Kapelaan Grent van Alphen a. d. Rijn (vroeger te Texel). Vóór den Hoog mis zou de parochie een feestlied zingen. Ter wijl na de H. Mis het zangkoor, onder lei ding van den heer Riteco, de Feestcantate „Priesterglorie" van L. A. Dobbelsteen zou uitvoeren. Om 12.15 uur zou een receptie worden gehouden in het St. Janshuis (zie volgend nummer). Tot slot zal een Plechtig Danklof met „Te Deum" worden gehouden. Vóór dit Lof wordt door allen gezongen: „Priester zyt gij" en na het Lof het „Lied van lof en dank". Pastoor Bronkman is te Amsterdam ge boren op 1 Februari 1889 en werd op 15 Augustus 1915 priester gewijd. Z.Eerw. be gon zijn zeer verdienstelijke Priesterloopbaan als Kapelaan te Hoek van Holland, vervolgens was hij Kapelaan te Haarlem en verder te Amsterdam in de Rozenkranskerk in de Obrechtstraat, in deze parochie vooral heeft Z.Eerw. geruimen tyd vertoeft en zeer ver dienstelijk werk verricht. Op 1 Nov. 1935 werd Z.Eerw. tot Pastoor benoemd te Den Burg Texel. Van het begin zijner loopbaan als Herder dezer parochie ontwikkelde Pas toor Brinkman een groote werkkracht. Een der eerste werkzaamheden, die in deze parochie zijn verricht was het opknappen van het intérieur van het kerkgebouw, dat nog steeds op ouderwetschen wijze was gekalkt en niet meer in fraaien toestand verkeerde. Z.Eerw. gaf hierby bewps van zeer veel ken nis van zaken, de kerk werd in een zacht crème-kleur geschilderd waardoor het Gods huis een geheel ander aanzien kreeg. Verder heeft Pastoor Brinkman, hier zeer veel ge daan op het gebied der organisaties, vooral de R.K. Volksbond en de beide Maria-con- gregaties kwamen onder zijn leiding tot groo- ten bloei. Eerst de financieele crisis en daarna het uitbreken van den oorlog, waren de oor zaak dat Z.Eerw. niet zijn grooten kracht ten volle kon ontplooien. Er stonden of staan nog zeer veel zaken op het programma, die voorloopig zijn opgeschort, o.a. de stichting van een Rusthuis voor meer gegoede ouden van dagen. Ook het Zusterhuis kwam onder zijn leiding tot stand. Dat Pastoor Brinkman zich bemint heeft weten te maken bleek wel uit de overgroote belangstelling, die door geheel de parochie (en door honderden uit plaatsen waar Z.Eerw. als kapelaan heeft gestaan) aan den dag werd gelegd toen hem tijdens den stren gen winter van het vorig jaar zulk een ern stig auto-ongeluk overkwam. Urk, 13 Augustus. Door 70 vaartuigen werd heden aan den Ge- meentelgken Vischafslag alhier, aangevoerd: 9036 pond kuilpaling van 30440 pond per vaartuig, prys 2224 ct.; 1019 pond iyn- of beugaal 2528 ct.; 240 pond snoekbaars, 22 23 ct.; 300 pond baars, 9—10 ct.; 250 pond blei, 78 ct., alles per pond. Homo Mi li tan s (De strijdende mensch). De psychologie van oorlog, ziekte en vrede in den mensch, door Dr. A. M. Meerloo. Uitgave: N.V. Servire, Den Haag. Geb. 4.90. Bovengenoemd werk handelt over proble men, die in onzen tijd wel in het brandpunt van de belangstelling staan. Met ontzetting vraagt de verlichte ,20e eeuwer zich af, hoe het nu toch mogelijk is, dat ondanks het hooge peil van de menschelijke wetenschap op allerlei gebied, zoo iets vreeselijks als thans gebeurt door den beschaafden mensch over zich zelf en zgn medeschepselen kan worden gebracht. Oorlog en ziekte, hoe gaarne zouden wij ze willen overwinnen en er vrede en gezondheid voor in de plaats willen stéllen. Is de mensch met al zijn ken nen en kunnen daartoe nu niet bij machte? Op deze zeer belangrijke vraag tracht de schrijver, die een uiterst bekwaam psycho loog is, een antwoord te geven. De diepste oorzaken van oorlog en ziekte worden hier blootgelegd. Men daalt met den schrijver af in de diepste diepten van de menschelijke ziel om daar kennis te nemen van de oer- instincten, die in de menschelijke ziel zoo'n domineerenden invloed hebben. Dit afdalen in de duistere diepten van ons zieleleven moge beangstigend zyn, maar het is toch noodig om tot de ware zelfkennis te komen, een zelfkennis, die ons waakzaam kan ma ken tegen wat uit de diepten van het indi- vidueele en massale zieleleven opborrelt en die de eerste voorwaarde is om tot den waren vrede te komen. Terecht zegt de schrijver: Men overwint geen agressie in de wereld zonder de eigen agressie te overwinnen. Voor dien hoogeren strijd, waarmee de nieuwe vrede moet worden ingeleid, wordt in dit prachtwerk een krachtig, zeer gedegen be toog gevoerd. Het is een studiewerk van groote waarde. De banden-vijand, die nóóit slaapt, maar altijd op de loer ligtdie vijand lacht, als hij u kan hóóren remmen 1 Alléén in noodgevallen is bruusk remmen geoorloofd, want banden-zuinigheid is een nationaal belangt EEN GOED VOORBEELD In 1939 stelden de Vryz. Hervormden te Dordrecht voor, dat jaar met het oog op den dreigenden toestand in de wereld geen kerke- lijken strijd te voeren. Het Ministerie van Predikanten steunde dit voorstel, de kerkeraad nam dit over, het plaatselyk reglement vcerd met het oog hierop gewijzigd. Maar de kies- vereenigingen konden niet tot overeenstem ming komen. Dit jaar heeft de oudste predikant dr. A. v. Iterson hetzelfde voorgesteld en nu zijn zooals .Kerk en Wereld" schrijft op voor stel der drie rechtsche samenwerkende kies- vereenigingen alle bijeen geweest en is het voorstel der rechtschen, om voor 19 jO en 19!, t één lijst in te dienen, aangenomen. In 191,0 blijven de vrgzinntnge leden van het Kiescol lege, die zouden aftreden, een jaar langer zit ten, in 19jl de rechtzinnigcn. Dit is een gelukkig besluit, dat tot navol ging prikkelt. De kerk heeft nu wel andere werkzaamheden, dan partijstrijd te voeren. EENHEID, MAAR GEEN KLEURLOOSHEID „Er moet meer eenheid komen, geen groep in ons volk zal dit ontkennen, „aldus mr. J, Zeelenberg in Opbouw van i Augustus. De schrijfster noemt de door de Nederlandsche Unie geproclameerde gedachten „Ons vrijzin nigen uit het hart gegrepen" en zegt dan: „Wij verlangen tan harte naar eenheid. Onze houding tegenover de openbare school en de radio hebben dit voldoende aangetoond. Zeer noodgedwongen hebben wij ons ongaarne in eigen veste teruggetrokken. Doch niet naar een eenheid, die alle eigenheid uitbant en tot vervlakking wordt". Een dergelijken klank laat de redacteur, dr. J. F. Beerens, in het Juli-Augustusnummer van Kerkopbouw hooren. ,J)aar", aldus de schrijver, „moet zijn verscheidenheid van stand, karakter, inzicht, ontwikkeling, geloof, geestelijke gaven. Geen twee Christenen lijken immers op elkaar, evenmin als twee bladeren aan eenzelfden boom. Maar deze verscheiden heid mag niet ontaarden in gescheidenheid. Trots alle onderlinge verschillen moeten de volgelingen van Christus zich de diepste diepte één weten in Christus, hunnen Heer. Dan zul len zij voelen, dat zij elkaar niet kunnen mis sen, integendeel, dat zij elkaar moeten aan vullen en met elkander samenwerken voor één verheven doel: de glorie Gods en verheerlijking van Christus, den Heer. Die geest moet niet alleen de enkele Chris tenen, maar ook de kerken gaan doordringen. Daardoor zullen zij nog wel niet dadelijk tot een fusie, een samensmelting komen. Wat historisch geworden en gegroeid is, kan niet zoo gemakkelijk in eens worden opgeheven. Maar zij moeten wel gaan erkennen, dat die vele kerken alle maar gebrekkige verschij ningsvormen zijn van de ééne heilige, katho lieke, Christelijke Kerk, de „Una Sancta", waarop de onlangs overleden ds. Gunning niet moede werd te wijzen". DE PÜINHOOPEN DER KERK ,L>e in puin gevallen kerken zijn niet de ergste puinhoopen in de Kerk" aldus ds. mr. C. J. Bartels in -een hoofdartikel in het Maandblad van de Ver. van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. „Misschien zelfs zijn deze voor de kerk in 't geheel geen puinhoopen. De Kerk is tenslotte niet een instituut om Gothi- sche gebouwen uit de middeleeuwen te onder houden. Als ze weg zijn, dan zijn ze helaas weg en dan moeten er nieuwe gebouwd wor den, die doelmatig zijn voor den huldigen eere- dienst. Ergere puinhoopen in de kerk zijn de op Zondagmorgen leegstaande of zeer mager be zette kerkgebouwen. Deze tragische aanblik valt op sommige plaatsen in stad en land te aanschouwen. Wat is daarvan de oorzaak Wat moet daartegen worden gedaan T Een puinhoop van dakloosheid zijn de vijf tien procent der bevolkingdie tot. geen enkel kerkgenootschap behooren, geestelijke zwer vers, die grootendeels óf zelf óf hun voorge slacht eenmaal tot de Herxwrmde Kerk be hoorden. Dat is de denumeratie der kerk. Er ger dan de priester en de Leviet uit de ,JSarm hartige Samaritaan", zou de Synode zijn, die dit diep-ernstige feit stilzwijgend of met een vrome verzuchting uit den weg ging. Een puinhoop van verval is de op een aan tal plaatsen afgenomen deelneming in de be diening der Heilige Sacrementen: Doop en Avondmaal. Een puinhoop van afgekoelde liefde is de op andere plaatsen bestaande slappe offer vaardigheid voor kerk en zending. Een puinhoop van moedeloosheid vormen de reglementen, die niet of niet ernstig worden uitgevoerd". Ook het godsdienstonderwijs wordt door den schrijver als een puinhoop gekenschetst. „Waarom", vraagt hij, „vindt een deel der jeugd de catechisatie zoo vervelend f Als dat niet kan veranderen, welk een puinhoop zal dat dan worden! Zal de reeks der Synoden, die in 191,0 is aan gevangen, later genoemd worden: de Synoden van den opbouw der kerkt God geve ons dat!" bereikt alle gezinnen van alle gezindten Gode dankbaar hebben in alle stilte onze geliefde Ouders en Grootouders ANTONIE KLAASSEN en CATH. WILHELMINA LUYTZEN den 14en Augustus den dag her dacht, waarop God hen vóór 50 jaar door den huwelijksband verbond. Uit aller naam: P. KLAASSEN. Blaricum, Mossel weg 2. Getrouwd: A. MEYER en C. KONINGSTEIN. Den Helder, 15 Aug. 1940. Tyd. adres: Magnusstr. C 127, Schagen. zonder veilige berg plaats vermeeideren de f zorg en verminderen het inkomen (renteverlies) BERGRUIMTE AANGEBODEN. Ook voor meubelen. J. NULI, Stoomweg No. 7, Anna Paulowna. zijn vanaf Woensdag Wij maken U er op attent, vooral Uw textielkaart mede te nemen te koop, z. g. a. n. Adres: SANDERSE, Van Galenstraat 117. Den geheelen dag geopend. KONIJN

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5