Haven van Mampton een puinhoop Voor in dakloozen Europa Oftiz door Roosevelt Or. Miji en de C. H. Oeie Hij wilde werk en geen steun In Augustus 1055 Eage!sche vliegtuigen vernield DE LUCHTAANVALLEN VOORTGEZET EEN JAAR GELEDEN Si AMERIKAANSCHE HULP Duifsch weermachtbericht N.V.V. en Nederlandsche vakcentrale m Officieele valuta-koersen Uitwerking der Duitsche bombardementen R K* kerk is Duitsche weermacht dank verschuldigd Versterking van het cultureele Jeven in Nederland Amsterdamscbe effectenbeurs VOLGENS IN PORTUGEESCHE BLADEN GEPUBLICEERDE MEDEDEELINGEN VAN ZEE LIEDEN ZIJN DE HAVENWER KEN VAN SOUTHAMPTON VOLKOMEN VERWOEST. Lissabon, 27 Aug. (D.N.B.) Volgens berich ten in de Portugeesche pers vertelt de be manning van liet s.s. „Magclhaes". dat zoo juist is teruggekeerd, dat de havenwerken van Southampton een puinhoop zijn. Het schip, dat sedert twee jaar vracht vervoer de tusschen Portugal en Zuid-Engeland, vvaclite ruini twee weken te Southampton vergeefs op lading. Het verliet de haven ter stond na het bekend worden van de Duit sche blokkadevcrklaring. De gezagvoerder deelde mede, dat de haven volkomen dood is en dat in twee weken slechts één schip niet industrie-producten uit Southampton was vertrokken. De meeste havenloodsen zijn door Duitsche hommen vernield of bescha digd, het Kmpress-havendok is door een ge zonken Lngelsch tankschip volkomen ver sperd en groote homtrechters gapen in de kaden. Het drie jaar geleden gebouwde ont zaglijk dure King George V-dok, dat het eenige was in Engeland, waarin reuzensche- pen als de Queen Mary konden worden op genomen, is door een treffer in de sluisdeur buiten bedrijf gestold, terwijl in het Princc of Wales-dok een hulpkruiser van de P. and O-lijn met zware beschadigingen ligt, die tijdens de reparatie opnieuw door een tref fers aan liet achterschip is beschadigd. De verbindingen met het achterland funetion- neerde nog slechts etappegewijs, daar steeds weer de spoorwegen door Duitsche bomaan vallen gestagneerd werden, Bij zijn vertrek uit de haven, waartoe de autoriteiten pas na lang aarzelen toestemming gaven, telde de gezagvoerder de overblijfselen van niet minder dan 32 scheepswrakken alleen tus schen Calshot Castle en den vuurtoren bij Hurst Castle, Zuid-Engéland sterft, zoo be sloot de kapitein zijn dramatische relaas, geen wonder zal deze agonie meer kunnen stuiten. Het frontbericht van het D.N.B. luidt ais volgt: De vernieling van het radiostation op Scilly-eiianderi, waarvan in het weer- machtberieht van vandaag melding wordt gemaakt, is militair in zooverre van botee- kenis, dat deze eilanden voor de Westkust van Engeland liggen en den toegang be- heerschen naar de Iersche zee, evenals naar het kanaal van Bristol. Voorts verdient spe ciale aandacht het voortgezette leggen van mijnen voor Engclsche havens door liet Duit sche luchtwapem De Britsche koopvaart'ii- wordt daardoor sterk belemmerd en iil i knel gebracht. Zij hééft juist den laatstcii tijd, zooals is bewezen, door mijnen voor de haventoegangen gevoelige verliezen geleden, die echter door de Britsche admiraliteit zijn verzwegen. De nachtelijke Engelsche vluchten naar Dtiitschland waren in militair opzicht volko men zonder beteekenis. Naar de „Daily Mail" meldt, heeft een slad in Zuid-Wales gisteren sedert Juni voor de honderdste maal luchtalarm gehad. De men- schcn hebben gisteren acht tot tien uur in den kelder doorgebracht. De „Daily Telegraph" meldt, dat op 25 Augustus, 47 overlevenden van het F.ngel- sche schip Havildar, dat op zijn eerste reis aan de Zuidkust van Ierland werd getor pedeerd, aan land zijn gebracht. De beman ning van de Havildar bestond uit 73 koppen. Van 1 tot 26 Augustus zijn, naar het D.N.B. van bevoeqde zijde ver neemt, bij luchtgevechten, door lucht dcslgeschut of op den grond, in to taal 1055 Engelsche vliegtuigen ver nield. De branden in de City hebben volgens een A.N.P.-bericht uit Stockholm de bevolking van de Britsche hoofdstad den ernst van den toestand voor oogen gesteld, te meer daar deze branden een bijna huiveringwekkenden indruk aclitclaten. Elkeen, die in Londen op de derde verdieping van een woning was, zoo schrijft „Dagens Nylieter", kon Zondag morgen den brand in de City zien Huizen hoog stegen de vlammen ten hemel en spook achtig teekenden de kerktorens der stad zich tegen het firmament af. Afgezien van de City werd, naar h.et blad nog meedeelt, ook een ander stadsdeel in de buurt van de St. Paul's kathedraal getroffen. Eén gebouw stond terstond in brand en bij de uitbreiding van het vuur werd ook een gelieele rij huizen vernietigd. De „Times" verklaart, dat de bewoners van Londen represailles verlangen en eischcn, dat Berlijn zal betalen voor de te Londen aangerichte schade. Ter geruststel ling antwoordt het blad daarop, dat militaire doelen in Duitschland al lang eiken nacht door de Engclsche luchtmacht worden aan gevallen en dat men deze aanvallen zoo noo- dig zou kunnen verscherpen. Dergelijke operaties dienen echter ook in de toekomst te berusten op voorzichtige en nauwkeurige plannen en niet op de eischen van het pu bliek. Naar Reutor voorts uit Londen meldt, be vindt zich een speciale missie onderweg naar Britsch-Indië om besprekingen te voeren over een toenemende levering van munitie en oorlogsmateriaal, zoowel voor de verde diging van Britsch-Indië als voor de strijd krachten in het Midden-Oosten en ten Oosten van Suez. Dezelfde missie zal in Kaanstad besprekingen voeren met de autoriteiten van Zuid-Afrika. Verdg.r verneemt het D. N. B., dat in dezelf de periode ook 98 Engelsche versperringspal- lons zijn vernietigd. De Duitsche verliezen aan vliegtuigen in dit tijdvak bedroegen 271 stuks. BEGELEIDEND SCHRIJVEN VAN ROOSEVELT BIJ VOORSTEL AAN HET CONGRES. Onlangs werd melding gemaakt van het feit, dat het Amerikaansche Congres een crediet van 50 millioen dollar had ver leend voor hulp aan door de vijandelijk heden dakloos geworden burgers in Euro pa. Het voorstel tot het verieenen van dit crediet was gedaan door president Roosevelt Aan het schrijven, waarvan hij dit verzoek vergezeld liet gaan, is het volgende ont leend: „Het wereldgebeuren heeft het aan het Amerikaansche volk duidelijk gemaakt, dat, in het belang van de Amerikaansche de fensie, noodzakelijkerwijze een zeer uitge breid programma van opleiding en bewa pening moet worden aanvaard. Tegelijkertijd is onze diepste sympathie uitgegaan naar de burgerbevolkingen van de door den oorlog bezochte gebieden en ik geloof dat deze sympathie dient te wor den uitgedrukt in een concreet voorbeeld van onze vrijgevigheid. Tal van mUlioonon dollars zijn reeds aan het Roode Kruis geschonken ter bestrij ding van gebrek en ellende in Eurona, maar ik hen van meening dat de regeering zelf dient hij te dragen aan de hulp die thans wordt verleend. In het hangende steunverleenings-ontwerp maken wij de uitgave mogelijk van meer dan één milliard dollar voor den steun aan behoeftige werkloozen in de Vereen'gde «Staten. Bovendien worden dagelijks dooi de staten en gemeenten erootc sommen uit gegeven voor de steun aan behoeftigen, die geen arbeid kunnen krijgen hij de werk verschaffingsobiectcn. Met het oog op deze groote sommen, die binnenslands worden besteed, hen ik over tuigd dat het Congres den steun van de ge lieele natie zal krijgen, wanneer het een heele natie zal krijgen, wanneer het een toevoeging aan de steunverleeningswei zou goedkeuren ten hedrtyte van 50 nvllioen dollar, als een treken van onzen d'cnge- worte'den wensch. niet alleen Amerikanen te helnen. maar ook burgers van andere landen, die in behoeftige omstandigheden vckeeren. Begrijn°liikerwii« zal hef groo's'e cdeei. te van deze som in de Vereepigde Staten worden besteed voor d«rt aankoop en uit voer van voedingsmiddelen waarvan in bijna alle geva'Vn een siirnlns in dit land is. Deze surnlussen z.iin hoofdzakelijk bet gevolg ven dere landen. Wij hebben een deel ervan verdeeld en doen dat nog onder onze behoeftige gezinnen. Er is echter nog een overschot, dat er bovendien toe bijdraagt de prijzen die de Amerikaansche boeren voor hun productei ontvangen, te drukken. Verdere uitvoer van deze surplussen zal de economische positie van onze zeer groote landbouwbe volking verbeteren." Roosevelt besloot zijn brief met de woor den: „Ik vestig er de aandacht op. dat dit crediet in geenen deele don last verlicht, die liet Amerikaansche Roode Kruis reeds op zich heeft genomen. Het is noodzake lijk, dat het Amerikaansche Roode Kruis voortgaat met. zijn schitterende hulp aan gewonde en zieke soldaten en burgers. Dit crediet zal het werk van het Roode Kruis aanvullen, teneinde tegemoet te ko men aan de talrijke bijkomstige beheofté'n van de burgerlijke bevolking die uit haar huizen is verdreven." Ontspanning in Argentinië. BUENOS AIRES, 27 Aug. (D.N.B. De Amerikaansche zaakgelastigde te/ Buenos Aires heeft don Argen- tijnschen president Ortiz een per soonlijk schrijven overhandigd van president Roosevelt, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat Ortiz spoe- dig als eeregast van de Verecnigde Staten kan worden begroet. Door het intrekken van de ontslagaan vrage van president Ortiz is een belangrijke hinneniandsche politieke onspanning inge treden. Dr. Ortiz is thans bezig met. de dooi de gebeurtenissen onvermijdelijk geworden regceringshervorming. De posten, welke een andere bezetting zullen krijgen, zijn nog niet bekend. Streng stilzwijgen wordt in acht genomen ten aanzien van een langdu rig onderhoud van den president met den minister van Buitenlattdsclie Zaken. Saa- vedra Lamas. Men verwacht echter, dat de kabinetsreconstructie zeer spoedig haar be slag zal krijgen. LOT DER DOBROEDSJA IS BESLIST SOFIA, 27 Aug. (D.N.B.) De Bulgaar- sche pers constateert vandaag opnieuw, dat de teruggave van het Zuidelijk deel der Do- broedsja aan Bulgarije een feit is, waartoe definitief is besloten. Van de lieden te hou den zitting der financicele commissies van beide delegaties zal het, naar de „Sora" schrijft, afhangen, of de onderhandelingen nog in den Ipop van deze weck kunnen d-m oorlogstoestand in an- worden afgesloten. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Afdeelingen Duitsche vliegers hebben op nieuw aanvallen gedaan op vliegvelden en troepenkampen in Zuid-Engeland en op de oorlogshaven Portsmouth. Een radiostation op de Scilly-eilanden werd vernield. Drie in konvooi varende koopvaardijschepen kregen ten noorden van Fraserburgh zware hom- treffers. In liet verloop der gevechtshandelin gen ontstonden er verscheidene voor de Duit sclie vliegers succesvolle luchtgevechten. In den nacht van 2G op 27 Augustus onderna men sterke afdeelingen gevechtsvliegers aan vallen op de oorlogshaven Plymouth, op een vliegveld in Cornwall, op vliegtuigfabrieken in Coventry en hij Birniingham, alsmede op de havenwerken van Huil en Newcastle. Na liet werpen van talrijke bommen ontstonden er op vele plaatsen branden en ontploffingen vooral in Plymouth en Huil. Britsche zeehavens werden verder uit de lucht met mijnen versperd. In den nacht van 26 Op 27 Augustus wierpen Britsche vliegtui gen in het Rijksgebied op verscheidene plaat son bommen uit. De aangerichte materiëele schade is niet van beteekenis. Er werden twee burgers gedood en acht gewond. De totale verliezen van den vijand bedroe gen gisteren zeventig vliegtuigen. Daarvan werden er 01 in luchtgevechten neergescho ten en negen op den beganen grond ver nield. 21 eigen vliegtuigen worden vermist. VLIEGONGELUK BIJ ZWEEDSCHE MANOEUVRES. Sportvlieger Bolden omgekomen, STOCKHOLM, 27 Aug. (D.N.B.) Bij ge combineerde oefeningen van de Zweedsclie infanterie en liet luchtwapen heeft zich een vliegtuigongeval voorgedaan Een vliegtuig, dat opdracht had een afdeeling troepen op een weg te beschieten, raakte verward in een hoogspaningsleitling. De machine stort te omlaag De waarnemer werd gedood, de piloot licht gewond. De omgekomene was de luitenant-vlieger Steil O A. Bolden. Hij was een tot ovel de grenzen van Zweden bekende sportbe oefenaar van liet Zweedsclie leger. Als lid van Zweedsclie officicrsploegcn heeft hij deelgenomen aan de vijfkampen in Duitsch land. Bisschopsconferentie plechtig gesloten. te Fulda BERLIJN, 27 Aug. (D.N.B.) De bis schopsconferentie te Fulda, die op 22 Aug. plechtig is gesloten, werd behcerscbt dooi de opvatting, dat de Roomsch-Katholieke kerk in Duitschland den Duitschen troepen dank verschuldigd is voor den zegevieren den opmarsch cn de verdediging van het Duitsche vaderland. De bisschoppen brach ten tut uiting dat zonder de geslaagde af weer van een vijandelijken inval door de Duitsche weermacht de Duitsche katholie ken niet zoo ongestoord cn rustig de kerk zaken hadden kunnen behandelen. Voor- loopig zal niet, als in andere jaren na de conferentie, een herderlijk schrijven gepu bliceerd worden. Men zal daarmede wach ten tot lTet behalen van de eindoverwinning door de Duitsche troepen. Op dat tijdstip zullen bijzondere katholieke diensten van dankbaarheid worden gehouden en onder meer z,ai een gelofte aan den Führer wor den afgelegd Vijfenveertig van de 48 Duitsche bisschop pen hebben aan de conferentie deelgeno men. Door ziekte waren op het laatste oogenblik verhinderd kardinaal Faulhaber uit Munchen, de aartsbisschop van Pader- born en de apostolische administrator van de diocees Aken. DE LAATSTE WEEK VAN AUGUSTUS. De laatste week van Augustus brengt de dagen in herinnering, die beslissend waren vo'or het uitbreken van den oorlog, verklaar de de Fransche radio-omroeper Maandag morgen j.i. Op 25 Augustus 1939 heeft Hitier zich in een persoonlijken brief tot Daladier gericht en den Franschen ministerpresident krachtig het onzinnige van een nieuwen Duitsch— Franschen oorlog voor oogen gehouden. Op denzelfden dag heeft Daladier geantwoord en na zijn brief zijn alle deuren open geble ven om op het laatste oogenblik tot een accoord te geraken. Op denzelfden 25en Au gustus heeft Londen echter met spitvondige voorwendsels van recht zijn voornemen be kend gemaakt, zijn plicht tot hulpverlee ning tegenover Polen na te komen. Op 28 Augustus heeft Daladier vervolgens de Fransche pers gekneveld cn elke pers stem gecensureerd die nog vóór het behoud van den vrede opkwam. Sindsdien heeft het Fransche volk niet meer geweten wat er ge schiedde. Sindsdien hebben de cjoor Enge land betaalde agenten in Frankrijk de over hand gekregen en hebben de Fransche staats lieden het geloof aan den vrede verloren. De oorlog was naar hun meening onvermij delijk geworden. Het voorstel van Musso- lini, een Europeesche conferentie te beleg gen, werd als een grap beschouwd en pas na de catastrophe heeft het Fransche volk vernomen hoezeer Musolini tot 3 September gemeenschappelijk met den Franschen di plomaat de Chambrun er naar gestreefd heeft. Frankrijk van de Engelsche boeien te bevrijden. De door Engeland betaalde Fransche oor logsophitsers, zoo besloot de Fransche radio omroeper, bevinden zich thans in Amerika. De Fransche staatslieden, die aan hen hun oor geleend hebben, zullen eerlang ter ver antwoording geroepen worden, omdat zij tegen Frankrijk en voor de Engelsche be langen gewerkt hebben. 's-G r a v e n li a g e, 27 Aug.: Naar wij van bevoegde zijde verne men, kunnen binnenkort van over heidswege verschillende maatregelen verwacht worden tot versterking van het cultureele leven in Nederland. Zoo wordt door het Departement van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschap pen met de Algemeene Ncd. Kunste naarsorganisatie (N.O.K.) overleg ge pleegd over een programma voor Staatsprijzen voor letterkunde, dra matische kunst, toonkunst en film kunst naast de reeds bestaande prij zen voor beeldende kunsten en bouw kunst. Voorwaardelijke straf tegen op gewonden grondwerker ge eischt. De man van middelbaren leeftijd, die gisteren in het verdachtenbankje van de Rechtbank te Amsterdam, plaats nam, om zich te verantwoorden wegens vernieling en bedreiging was tot zijn daad gekomen, omdat hij liever werkte dan steun trok. Hij was 50 paar en hij had arbeid en brood gevonden in de Werkverschaffing te Blari cum, waar hij woonachtig is. De man heeft zes jonge kinderen en met heel veel moeite weet hij de eindjes aa" elkaar te knoopen. Tot zijn schrik kreeg hij op 12 Juni de aanzegging, dat er voor hem geen werk meer was. Zijn stevige knuisten en zijn wil om te wérken waren niet meer nóodig, hij moest voortaan weer zijn hand ophouden om steun te krijgen. Hevig opgewonden toog hij huiswaarts. Hij kwam langs het Blaricumsche gemeen tehuis cn besloot nog eens te gaan praten en te vragen of cr „niets aan te doen" was. De man, die zoo innig naar werk verlang de, kreeg nul op liet request. In blinde woede sloeg hij met zijn mestvork zes rui ten van het gemeentehuis in Den volgenden dag was hij weer op het werk cn weldra verscheen een der wethou ders ten tooncele „ben je hier nu nog, je kunt er op rekenen, dat het werk na het gebeurde voor jou is afgeloopcn", voegde hij hem toe. Woedend greep hij een zware brand- kraansieutel en stapte op den wethouder toe. Deze wist den opgewonden man te kal- meeren, door te zeggen, dat hij het niet zoo bedoelde. Hij pakte hem den sleutel af, cn weldra was de politie ter plaatse om proces-verbaal op te maken. De man gaf de feiten toe, maar hij he riep er zich op, dat hij in drift gehandeld had. „Ik wilde zoo graag voor mijn gezin werken en toen ik uit de werkverschaffing moest, zag ik mij alle mogelijkhedcnontv&l len". De officier van justitie Mr. Dr. P. Klecric, wilde er rekening mede houden, dat ver dachte nooit eerder met de justitie in aan raking is geweest. Evenals zijn gezin staat hij gunstig bekend. Spr. vorderde tegen verdachte een voor waardelijke gevangenisstraf van zes rnaan- dep met een proeftijd van drie jaar. De verdediger Mr. Th. Eskens, zeide, dat verdachte uit zijn evenwicht was. Revo lutionair was hij echter niet, hij is een man zonder eenige politieke overtuiging. Met klem drong pl. aan op de Uiterste cle mentie. Vonnis 10 September. In verband met het besluit van den be stuursraad van de Nederlandsche Vakcen trale, de fusie tusschen het N.V.V. en den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegper soneel voor te bereiden en tot stand te bren gen, werd op 26 dezer te Arnhem in een daartoe speciaal belegde algcniceno verga dering van den Centralen Bond deze aan gelegenheid aan een uitvoerige bespreking onderworpen. Met algemeene instemming werd het be sluit vin den bestuursraad van de N.V.C. omschreven en dientengevolge het voorstel an het hoofdbestuur van bovengenoemden hond, om de uit een fusie van N.V.V. en N.V.C. voortspruitende consequenties, ten volle te aanvaarden, aangenomen. De voorzitter van het provinciaal comité /an a.r. kiesvereenigingen in Overijsel, prof. Ridderbos te Kampen, heeft aan den voor zitter van de provinciale organisatie van dc Christelijk Historische Unie in deze provin cie, den lieer J. M. Krijger Jr. te Vriezen veen, erzocht om medewerking bijn de pogingen an anti-revolü'ti'onaire zijde om te Zwolle een provinciale samenkomst te houden, waar dr. Colijn en prof. Slotemaker de Bruine zul len optreden. De lieer Krijger heeft ingevolge een een stemmig besluit van zijn bestuur het ver zoek afgewezen op grond van dc overweging, dat „de houding van dr. Colijn, zooals die geopenbaard is in het artikel in „De Stan daard" van 15 Mei cn hetgeen onmiddelijk sedert liet bekende Telegraaf-interview van eind 1939, daaraan is voorafgegaan, een on overkomelijk bezwaar vormt voor medewer king op politiek terrein, voor zoover dr. Co lijn, hetzij voor zichzelf, hetzij als vertegen woordiger der a.-r. partij daarbij optreedt." De lieer Krijger verklaarde er van over tuigd te zijn, dat dit ook het gevoelen is van de meerderheid van het dagclijksch bestuur der C. H. Unie, (A.N.P.) OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. 100 f-no 100 100 N/0 500 100 100 500 100 500 NEDERLAND 1940 I 4 1940 I 4 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1936 3 1937 3 1937 (3%) 1938 3 (31/2) 1939 3 OOST-INDIë. 100 1937 3 500 1937 3 100 1937a 3 500 1937A 3 PROVINCIALE EN A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N.-Holl. '38 3 N.-Holl. '38 II (31/2) 3 R'rlam '37 I, Hl 3% Z.-Holiand 1937 3 V.K. 98% 981/a 89% 98i/2 90 98 V? 89% 773/4. 77% 81% 81% 71% 74 73% L.K. 90 90% 76% 78% 81% 74% 74%' 7434 GEM. LEENINGEN. 80% 793% 75 79% 76% ft) 75 79%' 76 5/16 HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veendam 3% 84% 83% AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. A.K.LT. Calvé Delft c. v. A. Centr. Suiker Mij. Fokker g. A, [.ever Bros en Unilever Ned. Ford Philips G.B.v.A. Philipsp ref. A. lleemaf N.V. A. Lever Br. en Un. A. Lev. Br. 6% p.A. Ned. Kabelfabr. A. Ned. Scheepsb. A. Ver. Blikfabr. A. Papierfahr. v. Gelder A Werksproor v. A.. - A. 76%-Sl% 831/2-8134 62 14934' 204% 86 328% 147-154 159%-136 61% 145 c.v.A. 80%' 328% 120 81 81 375 112 180 127 120 12034 82 84 384 115 180 128% 120 PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Dordtsche Petr. g. A. 198 2173,4 Kon. Petr. 203%-219 228-242 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 188-199% 194%-198 SUIKER ONDERNEMINGEN. H.V.A. 352 339%-372 Javasche Cultuur 210 220 N.I.S.U. 203 210 Ver. Vorsten!. Cult. 89 93 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 128 129%-137 Deli Mij. c. v. A. Senembah 184-185 1S4%-192 143-146 146-150 „Koersen van nog niet tot de officieels noteering toegelaten fondsen, waarvan de publicatie bij besluit van den wnd. secreta ris-generaal. wnd. hoofd van het departe ment van financiën is toegestaan". AANDEELEN: Ned. Scheepvaart Unie Anaconda Copper C.V.A. Bethlehem Steel C.V. gew. a.d. 130gb.-133gï. 20%gb.-2011/16 65% Rep. Steel C.V. g. a. ('urtiss Wright C.V.A. Shell Union C.V. g. a. 16%gb.-16 5/16gl. 7gl. 113/16gb.-9 l/16gl VALUTA'S. New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Zürich 1.S8 3/16-1.88 9/16 75.28—75.43 30.11—30.17 3.81- 3.82 44.81—44.90 42.84—42.92 1.86%1.90% 30.08—30.20 44.76—44.94 42.80—42.96 Aan de kust in Noord Frankrijk. Een Duitsche wachtpost in gesprek met een Franschen krabbenvisscher in Ault (Foto Weltbild)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2