De tewerkstelling van Nedeflandsche arbeiders PIET SCHMIDT Dijkgraaf Kooiman overleden maar**** Verduistering Platen een Om door ringetje te halen.' ALKMAAR Heeren Aannemers en Timmerlieden Schager Houthandel N.V. Opnieuw een secretaris generaal ontslagen De pers over de torpedobootjes Marktberichten Een bekende figuur uit bet Noordhollandsche plattelandsleven f"™ dan gemaakt door HOUTWEG 22 Wij bezoeken U door geheel Noord-Holland zonder prijs- verhooging Concert der Deufscbe Polizei Noodlottig verkeersongeluk Engelsche sleenkoolproductie loopt achteruit Londen slaapt onder den grond Pétain kan Frankrijks gezwel niet uitsnijden Indische koopvaardijschepen worden bewapend Bloembollenveiling «Westfriesland" Het A.N.P. meldt ons uit Den Haag: 's-G r a v e.ïi h a g e, 4 September: De werkloosheid is niet alleen een euvel, omdat zij voor den staat en daarmede voor de gemeenten een belangrijke economische en sociale belasting met zich medebrengt, maar voor alles, omdat zij op den duur de oorzaak van het zedelijke en moreele ver val van een geheele generatie kan worden. De werkloosheid zoo wordt ons van be voegde zijde medegedeeld kan zoodoende de grondoorzaak zijn van veel kwaad? Wan neer men dit overweegt, kan er slechts een parool zijn, namelijk: de werkloosheid zoo spoedig mogelijk uit den weg te ruimen. Op het oogenblik is het Nederlandsche economi sche leven niet in staat de vele duizenden mannen en vrouwen, die reeds jarenlang ge doemd waren zonder arbeid en zonder vol doende inkomsten te moeten leven, weder om in het arbeidsproces op te nemen. Dit behoeft niet te verwonderen, daar ook in nor male tijden een niet gering aantal Neder landers zonder werk was. Niettegenstaande dezen ongunstigen economischen toestand in Nederland is het niettemin mogelijk loo- nenden arbeid te vinden en daardoor weder om tot geordende sociale en economische verhoudingen te komen. Duizenden Neder landsche arbeiders hebben reeds door bemid deling van de Nederlandsche arbeidsbeurzen, waar thans ook Duitsche deskundigen werk zaam zijn, hun weg naar Duitschland gevon den en een hun passende arbeid ter hand genomen. Zij werken in 'streken, die niet ver van hun land liggen met Duitsche arbeiders samen, die hun in wezen verwant zijn. Hun sociale en economische positie is in Duitsch land precies dezelfde als die van de Duitsche arbeiders. De Nederlandsche arbeiders en employé's, die in Duitschland werkzaam zijn, kunnen hun geheele Ioonoverschot naar hun land overmaken en ontvangen in het kadeb van de desbetreffende bepalingen ook een vacantie met behoud van loon. Het is bekend, dat juist de Nederlander hiet gaarne zijn familie en zijn land ver laat, daar juist hij de behagelijkheid en de sfeer van eigen woning, zeer waardeert. In het Duitsche rijk is er echter voor ge zorgd, dat den Nederlandschen arbeiders goede werkplaatsen met in de meeste ge vallen goede woningen ter beschikking Staan en verder smakelijke maaltijden, die in vele arbeiderskampen door Nederlandsch keukenpersoneel worden toebereid. De ver zorging van de Nederlanders, die in Duitschland in handen is van de arbeids beurzen en het Duitsche arbeidersfront, wordt nog bevorderd doordat dikwijls Ne derlandsch kamppersoneel, 'dat tegelijker tijd als tolk dienst doet, aanwezig is. Het is maar al te goed bekend, dat ze kere elementen, wien het nietsdoen blijk baar aangenaam is en die er zich niet van bewust zijn hoe zij door 'n zoodanige hou ding hun volk in zijn geheel schaden, hun vrijen tijd benutten om over Duitschland kletspraatjes te verkoopen en kwaadwil lige geruchten rond te bazuinen. Deze ge ruchten worden echter op wel zeer on dubbelzinnige en afdoende wijze weerlegd •door talrijke waardeerende brieven en dankbetuigingen, die van de Neder landsche arbeiders in Duitschland bij de arbeidsbeurzen zijn binnengekomen en ook door familieleden zijn ontvangen en waaruit duidelijk blijkt, dat de Neder landsche arbeidskrachten het goed maken len dat zij zelfs andere werklooze vrienden er toe aansporen zoo spoedig mogelijk hun voorbeeld te volgen. Verscheidene van de ze Nederlandsche arbeiders hebben reeds bij hun echtgenoote erop aangedrongen, dat ook zij zoo spoedig mogelijk overko men zoodra voor hen een geschikte wo ning gevonden en ingericht is. Den inhoud van eenige dezer brieven, wel ke de arbeidsbeurzen ons toezonden, aldus het A.N.P. laten wij hier volgen: Lieve vrouw, Als zwakstroomtechniker ben ik thans in Politz aan het werk. Het is een heel goede betrekking en ik verdien ook flink. Het gaat imij uitstekend, alles is goed. Je behoeft je om mij geen zorgen te maken. Het is in Duitsch land beter dan in Nederland. Vriendschap ziet men overal en de menschtn hier zijn voor ons heel goed. Het eten is ook zeer goed. In geen geval te weinig; hetgeen ik krijg kan ik zelfs nog niet in een keer opeten Je moet met Johan in Frankfurt komen, dan kan ik je het geld daarheen zenden. Je kunt er daar dan iets mee beginnen, meer dan in Rotterdam. Er worden hier nieuwe mooie steenen woningen voor ons gebouwd. Wan neer ze klaar zijn, kan je bij me komen en bier wonen. Je kunt nu naar Lize gaan en je zult er zeker geen spijt van hebben. Schrijf je mij het even als je gaat? Hartelijke groeten van je liefhebbenden man, Jan. Lieve jongen. Je vader gaat het goed. Het is hier best. fea naar je tante. Brief en geld volgen. je Vader (J. W. M. van Dijk) Muehlheim-Ruhr 8—7'40. Lieve ouders, broer en zuster, Hierbij wil ik jullie even schrijven, dat het ons nog altijd goed gaat en dat wij allen goed gezond zijn. Ik hoop, dat het ook met jullie allen goed is. Het werk hier bevalt ons goed. De tweede week begint nu. Wat het eten betreft, daarover kunnen wij niet kla gen, ook de huisvesting is goed. Het spijt me, dat ik mijn hengelstokken niet heb meegenomen, want deze zijn hier namelijk duur. Vijf en zes rijksmark voor een gewone bamboestok, dat is niet goed koop nietwaar? Wanneer jij hier ook komt Bul, moet je je hengelstokken niet vergeten mee te nemen. Hier in de omgeving is prach tig vischwater. Wij zijn van plan de in de omgeving liggenden steden, als Dortmund, Duisburg, Essen en Oberhauscn, eens spoe dig te bezoeken. Al deze plaatsen liggen niet ver van Sluehlheim. Zoodra we ons eerste loon zul- Oud-Gedeputeerde van Noord- Holland; Oud-lid der Tweede Ka mer. Sedert 1 Juli dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier. In het stadsziekenhuis te Purmerend, waar hij eenige dagen geleden werd geopereerd, is gisteren in den ouderdom van 62 jaar over leden, de heer D. Kooiman, wethouder der gemeente Purmerend en dijkgraaf van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier. Met den heer Kooiman is een groot ken ner van waterschapszaken heengegaan. Van zijn hand verschenen tal van publicaties op dit gebied. Ook op het terrein van het ad ministratief recht en der gemeente-admini stratie, was de overledene een erkende auto riteit. In het College van Gedeputeerde Staten gold zijn oordeel over waterschapszaken ja renlang als doorslaggevend en zoo was de heer Kooiman als het ware de aangewezen opvolger van den heer Wijdenes Spaans, als dijkgraaf van het hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier. In onze omgeving was de heer Kooiman een bekende figuur. Als groot voorvechter van plattelandsbelangen, vervulde hij voor de Vrijz.-Dem. partij verschillende spreek^ beurten, terwijl zijn lidmaatschap van het' College van Gedeputeerden hem herhaalde lijk in contact bracht met vele autoriteiten en organisaties in ons gebied. De overledene werd op 5 December 1877 te Bovenkarspel geboren. Reeds vroeg gevoel de hij zich aangetrokken tot de gemeente administratie. Oorspronkelijk was hij, na de Lagere School te hebben doorloopen, werk zaam in het tuinbouwbedrijf van zijn ouders. Door middel van privaatlessen bekwaamde hij zich echter in de gemeente-administratie. Hij werd volontair te Schellinkhout en daar na ambtenaar te Hoorn. Op 25-jarigen leeftijd werd hij benoemd tot secretaris der gemeente Andijk, waar hij drie jaar bleef, om daarna in dezelfde functie te worden benoemd in Maarssen. Zes jaar later volgt zijn benoeming tot burgemeester van Wormer en later van Pur merend. In de Vrij®. Dem. Partij nam de zeer des kundige burgemeester een zeer vooraan staande plaats in. zoodat hij in 1917 werd gekozen tot lid van Provinciale Staten, waarna reeds 2 jaar later. nl. in 1919 zijn be noeming volgde tot lid van Ged. Staten In 1933 werd de heer Kooiman tot lid der Tweede Kamer gekozen, waar hij Mr. Oud opvolgde, die in het kabinet Cobjn tot minis ter van finantiën was benoemd. Hij legde toen het lidmaatschap van Gede puteerden neer, doch werd in 1933 onnieuw als zoodanig gekozen, waarna hij als Kamer lid bedankte. De overledene, van wien steeds een groote eenvoud uitging was en self-made man in de ware en goede beteekenis van het woord. Zijn buitengewoon verstand en helder in zicht gaven aan zijn adviezen steeds groote waarde. Wij weten, dat hij nog vol plannen en idealen was ten aanzien van zijn functie als dijkgraaf en van de uitgifte van publi caties op de gebieden, die hij zoo geheel be- heerschte. Met hem is een groot figuur uit he.1 Nooi'dhollandsch plattelandsleven heenge gaan. I W ,H. KRIMP - SCHAGEN. Telefoon K 22402(k. lan hebben gekregen, zullen wij jullie het geld toesturen. Wij verdienen circa 50 Rijks mark in de 'week, met verpleging en huis vesting. Dat is best dus. •Hartelijke groeten, Jullie Jan. Aan Mej. Joh. te Boekhorst, p.a. Van Krimpen, Taamderstraat 74d. Beste .To, Wesseling 13-7-'40. Wij hebben een heel prettige reis gehad. In Duitschland zelfs in tweede klasse-wagons. Je,weet, ik heb nooit alle kletspraatjes van Duitschland geloofd, maar tot nu toe is nog geen enkele bewaarheid. B.V. krijgen wij geen zwart brood, maar gewoon brood en zelfs meer dan in Nederland. Ook krijgen wij rijkelijk genoeg boter. Het spijt me, dat ik niet reeds eerder naar Duitschland hen gegaan. De eetzaal op het terrein van de fa briek is prachtig. Een bediening als in een hotel: aardige vriendelijke meisjes met sneeuwwitte schorten voor. Ik vind alles nog veel beter, dan ons destijds bij de Arbeids beurzen is verteld. Zij, die anders vertellen, zijn luiaards of lijntrekkers, die liever steun- trekken en niet van hun moeder weg willen. Wij worden op dezelfde wijze behandeld als de Duitsche arbeiders en zijn volkomen vrij. Wij zijn in nieuwe steenen gehouwen gehuis vest, waar douches met heet en koud water aanwezig zijn. Deze kaart mag je bij de afdeeling bouwvakken van de arbeidsbeurs toonen. Zoodra ik hoor, dat je deze kaart ge kregen heb, zal ik je uitvoerig schrijven. Wij hebben hier van dén oorlog nog niets ge merkt. Hoe bestaat liet', niet? Met hartelijke groeten: JOH. Onder groote belangstelling heeft de Stabskapelle der Duitsche politie te Rotter dam, onder leiding van leutnant Halm, een concert gegeven, georganiseerd dooi de af deeling Rotterdam der N.S.D.A.P. in den tuin van het Deutsche Haus. Ouder de aanwezigen bevonden zich vertegenwoor digers van de drie afdeelingen der Duit sche weermacht, burgemeester Mr. P. J. Oud en wethouder L. de Groot. De heer Wedekamp, leider der Duitsche kolonie, zei in zijn begroetingsrede, dat het concert ook bedoeld was als een verstevi ging der betrekkingen tusschen de Neder landers en de Duitschers. Rotter lam heeft een welvarend achterland noodig, terwijl Duitschland groot belang bij Rotterdam heeft. Spr. sloot met de opmerking, dat het Duitsche volk bereid is tot loyale samen werking tot heil van een nieuwopb.oeicnd Rotterdam. Gistermorgen omstreeks acht uur is te Zeist op de Burgemeester Patijnlaan een on geluk gebeurd, dat den ongeveer vijftigjari gen schoenwinkelier L. de Gier uit de Steyn- laan het leven heeft gekost. De schoenwinkelier had in de Burgemees ter Patijnlaan het ongeluk met zijn fiets over een losse steen op den weg te rijden. Hij verloor hierdoor het stuur en raakte aan het slingeren, waarbij hij op het midden van den weg geraakte. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto voorhij. Een aanrijding was niet te vermijden. De schoenwinkeiier werd gegrepen. Hij sloeg met het hoofd tegen een voorspai.bord met het noodlottig gevolg, dat hij een zware schedelbreuk opliep. De ongelukkige over leed na enkele oogenblikken. Prof. van Poelje van zijn functie ontheven. Naar „De Zaanlander" verneemt, heeft de Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied eenige dagen geleden de Secretaris-Generaal van het Departement van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, Prof. Dr. G. A. van Poelje, ontslag uit zijn functie verleend. De benoeming van een waarnemend Se cretaris-Generaal zal weldra volgen. Italiaansche meening. Naar aanleiding van den afstand door En geland van vloot- en ïiichtbases op de Brit- sche bezittingen in den Atlanfischen Oceaan aan de V. S. verklaart men in bevoegde krin gen, te Rome ,dat deze aangelegenheid be schouwd van het standpunt der zoogenaam de Monroeleer, Ttalië geen belang inboezemt. Italië heeft nimmer bezwaar gemaakt tegen den inhoud van de Monroeleer. behalve dan in gevallen, waarin deze leer van Amerikaan- sche zijde op eenzijdige wijze uitgelegd werd. te weten als uitsluiting van alle inmenging van andere landen in de Amerikaansche aangelegenheden en als het recht der V. S. om zich wei in de aangelegenheden en belan gen van Europa te mengen. Maar wat Italië wel interessert is de af stand der vloot- en lucht.bases in ruil voor vijftig torpedojagers, die weliswaar oud zijn. maar niettemin oorlogsmateriaal vormen. Deze contraprestatie, die de V. S. aan Enge land leveren, kan geen aanspraak maken op! waardeering van de zijde der asmogendhe- den, die met het Britsche rijk in oorlog zijn. In bevoegde kringen wijst men er ander zijds op. dat de afstönd der bases een symp toom te meer is van de afbrokkeling van het Engelsche imperium, dat terwijl het So- maliland verliest, dat door de Italianen ver overd is. verplicht is belangrijke gebieden af te staan om zich oud oorlogsmateriaal te verschaffen. Tenslotte onderstreept men het zware pres tigeverlies van de Engelsche kroon, daar zich onder de aan de V. S. afgestane kolo niën ook de Bahama-eilanden bevinden, tot gouverneur waarvan ex-koning Eduard 8. de huidige Hertog van Windsor, onlangs be noemd was. Moskousch commentaar. Op een in het oog vallende plaats publi- ceeren alle bladen de berichten uit de V.S. omtrent de Engelsch-Amerikaansche over eenkomst nopens de Britsche bezittingen op het westelijk halfrond. De bladen stellen zich voorloopig tevreden met het weerge ven der berichten, zonder een eigen com mentaar te geven. Voor de Moskousche opvatting omtrent de nieuwe Engelsch-Amerikaansche rege ling is misschien echter een earicatuur kenmerkend, die het blad „Wetsjerna Moskwa" publiceert. Onder het opschrift „In het internationale pandhuis" wordt Uncle Sam (de V.S.) afgebeeld, aan wien een droefgeestig heer met hoogen hoed en monocle, die al tot op zijn hemd uitgekleed is, zijn laatste kleedingstukken verpandt. Uncle Sam keurt juist de broek van den meneer, waarop het opschrift staat „Ber- muda-eilandcn/Bahama-eilanden" en merkt daarbij op: „H'm, het spul is erg versleten, maar uit vriendschap zullen we er toch nog maar een paar oude torpedojagers voor geven". Naar uit het rapport van de commissie Ridley blijkt, die in opdracht van het En gelsche ministerie voor het mijnwezen de mogelijkheid voor de verhoogde Engelsche productie van synthetische benzine heeft on derzocht, blijft de Engelsche steenkool pro ductie achteruitioopen. Dit is volgens het rapport van de commissie vooral daaraan te wijten, dat een groot aantal mijnwerkers ge weigerd heeft door te werken. Door stakingen en door den slechten ge zondheidstoestand zijn in vergelijking met de overeenkomstige maanden van het vori ge jaar nog slechts 81 procent van de mijn werkers de mijnen ingegaan. Tallooze gezinnen in de tunnels. Associated Press meldt uit Londen, dat vele Londensche gezinnen er de voorkeur aan geven, de nachten in de tunnels van de ondcrgrondsche door te brengen. Reeds voor het loeien der alarmsirens begeven dui zenden zich avond aan avond naar den tun nel bij Southwark, waar geen treinen meer rijden. Van daaruit gaan zij dan aan hun werk. De Popoio d'Italia merkt op, dat de ge heele oude leidende klasse in Frankrijk wel ke aansprakelijk is voor de misdadige politiek die het land de laatste twintig iaar gevoerd heeft, en samengesteld is uit vrijmetselaars, joden, politieke ophitsers, bankroetiers, ver- vaders en natuurlijk anti-fascisten, weer aan de oppervlakte komt en opnieuw in Frank rijk begint te woelen. Desondanks hoopt een oude maarschalk van tachtig iaar zijn land te hernieuwen en het met een nieuw gewaad voor de overwinnaars te doen verschijnen op den dag, waarop deze het zullen roepen om het hun besluiten mede te deelen. Deze hoop is slechts een fidele illusie. Pétain kan er niet in slagen in Frankrijk het gezwel uit te snijden, waardoor het aangevreten wordt, want zijn oude hand beeft, onder zijn helpers bevindt zich tuig en het gezwel is van kwaadaardigen oorsprong, bijgevolg groeit het steeds weer aan. ENGELSCH VLIEGTUIG OP GRIEKSCH GEBIED NEERGESTORT. Bij een luchtgevecht tusschen Engelschen en italianen is een Engelsch vliegtuig, na getroffen te zijn, in Messenië neergestort. De uit zes leden bestaande bemanning kon ge red worden. Zij is gearresteerd en te Athene geinterneerd. In verband met het mijnen- en duikbootgevaar in de Britsch- Indische wateren. Volgens een bericht van Tass uit Kaboel, hebben de Indische marine-autoriteiten zich genoodzaakt gezien, maatregelen te treffen ter bestrijding van liet mijnen- en duikboot gevaar in de Indische wateren. Te Bombay is een speciale school voor zee-officieren opge richt, welke zich bezighoudt met de strijd- methoden tegen duikbooten en mijnen. Voor koopvaardijschepen zijn bewapende con- vooien ingesteld. De Indische koopvaardij schepen is men gaan bewapenen. De aanvoer in deze week bedroeg nog slechts een derde gedeelte van de vorige week. De grootste aanvoer was nog in vroege tulpen, welke een goede mark ontmoette. Op sommige soorten na werd er veel verkocht. De aanvoer zal volgende week wel weer be duidend minder zijn. Besteed werd voor: 1'Aurore 12 op 200; 11-12 185; 10-11 120; Bril lont star 12 op 195-255; 11-12 170-190; 10-11 120-135; Couronne d'or 11-12 160-175; 10-11120 125; Couleur cardinal 12 op 210-265; 11-12 190- 230; 10-11 125-155; Cramoisie brillant 12 op 190; Cuilinan 12 op 230; 11-12 175; Columbus 11-12 135; Crimson Queen 12 op 195-200; 10-11 120; Duc dc Berlin 12 op 270; 11-12 235-270; 10-11 126-175; Diadeem 10-11 120; Electra 12 op 200-235; 11-12 160-165; 10-11 120-135 El To reador 10-11 160; Flamingo 12 op 205; 11-12 160; Fred. Moore 12 op 190; 11-12 160; Grand duc 11-12 160; 10-11 120; Gen. de Wet 12 op 190; 11-12 160; 10-11 120-125 Gele prins 11-12 160; Herin. Schlegel 12 op 190; 11-12 165; 10-11 120; Ibis 12 op 200-210; 11-12 175-195; 10-11 120-125; King of the Yellow 11-12 160; Lady Boreel 12 op 195; La reine 11-12 160; Lady Moore 11-12 165; La reine max 12 op 220- 230; 11-12 160-170; 10-11 120; Lac van Haar lem 11-12 165; 10-11 25; Mr. van der Hoef 2 op 190195; 11-12 100-165; 10-11 120; Mon tresor 12 op 190—195; 11-12 160; Mu- rillo 12 op 190—230; 11-12 160—175; Moore 12 op 195; Mar Niel 12 op 190—200; 11-12 160; 10-11 120; Mad. Gevers 12 op 250; 11-12 225; 10—11 120: van der Neer 12 op 190—195; 1112 160; 1011 120; Oranje Nassau 12 op 190—205; 11—12 160; 10—11 120; Prospe- rity 12 op 190; 1112 165; Prosperpine 12 op 220—225; 11—12 165—180; Pink Beauty 12 op 190200; Progression 11—12 170195; Princes Juliana 12 op 210: 11—12 160195; Prins van Oostenrijk 190—205; 11—12 160 165; 1011 120; Peach Blossom 12 op 190 200; 11—1£ 160; 10—11 120;-Queen Flora 12 op 190; Rijzende zon 12 op 190; 1112 160; 1011 120; Rose Precose 12 op 190; 1112 170; Bose Luisante 12 op 190200; 11—12 160; Scarlet duc 11—12 175; 10—11 135; Schlegel max 12 op 250; 1112 225; Sun- burst 12 op 310; Theeroos 12 op 200—210; 11—12 160—165; Triumphator 11—12 160; Th. Edison 12 op 205; Verm. Brillant 12 op 200; 11 1~ 160 185; 1011 130; Vuurbaak 12 op 190—210; 11-12 175-185; Witte Valk 1 op 190 195; 1011 120; Witte dux max 11—12 160; Witte Zwaan ll-r-12 160; 10—11 120; Witte duc 11—12 160; Late en darwintulpen: Allaard Pierson 12 op 175180; 1112 135; April Queen 12 op 170. Aviateur 12 op 160; Amidonette 11—12 135; Bartigon 12 op 170—265; 11—12 135; Brahms 12 op 160; Centanaire 12 op 160; para Butt 12_op 160—170; 1112 135; Corniforus 1112 175; 1011 140; Darling 12 op 160; Donkere Copland 12 op 100; 1112 135; Fantasv 12 op 160175; 1112 135; Fridjof Nansen 12 op 160; Golden Harvest 12 op 185—215; 11—12 1.)0; Hindenburg 12 op 160; Hillegarda 12 op 170; 11—12 135; Ingl. Yellow 11—12 135; Ingl. Pink 12 op 160; King George V 1112 135; Krelage's Triumph 12 op 160; Le Notre 12 op 160; Minister Huil 11—12 150; Mad Lefeber 1112 275; Rose Copland 12 op 160200; Rev. Ewbank 1112 135; Roem van Berlin 12 op 215; Rose Bartigon 11—12 135; Scar let Admiral 12 op 160; Flescopium 12 op 160; Vict. d'Oliveira 12 op 170; 11—12 135; Vero- na 12 op 165; 11—12 140; Will. Copland 12 op 160—175; 11—12 135; Will. Pitt 12 op 160 —165; Yellow Giant 12 op 160; 11—12 135; Ze nober 12 op 160; 11—12 135; Zenith 12 op 160 Soortcrocus in de maat 9 on 26—34; 8—9 1824; 78 1016; Galanthus enkel 6 op 110—125; Alles in centen per 100 stuks. W1ERINGEN VERLOREN Een paar bagage snelbinders, een porte- monnaie inhoudende negen gulden en een portemonnaie inh. één en twintig gulden. Inl. gem. bode. ANNA PAULOWNA VISSCHEN. Aan de hengelwedstrijd van D.V.S., ge houden in het Noord-Hollandsch kanaal, namen 23 leden deel. In totaal vingen zij 17 baarzen. De uitslag van den wedstrijd was: le prijs: voor het grootste aantal, C. Roo- zenbroek, met 4 stuks; 2e prijs, voor den grootsten baars, nl. 27% cm, C. v. d. Kloos ter; 3e prijs P. J. Nieuwenhuizen, 3 stuks; 4e prijs S Roets, 2 stuks; 5e prijs G. de Vries, 2 stuks; 6e nrijs, J. Nieuwenhuizen; 7e prijs H Roets; 8e prijs D. Kunnen; 9e prijs L. Nieuwenhuizen; 10e prijs Jac. Steen- vorden: 11e prijs P. Rozenbroek. SCHAGEN, 5 Sept.' 56 geldekoeien magere 150215; 125 idem vette 250425 6 kalfkoeien 240330; 3 pin ken 130145; 8 graskalveren 4075; 24 nuch tere kalveren 10—25; 40 schapen magere 20 —30; 518 id. vette 30—42 260 lammeren 10 25; 5 bokken en geiten 3—18; 72 konijnen 0.502; kippen 0.50—1.30. AMSTERDAM, 4 Sept. 201 vette kalveren: le kwaliteit 0.90—1; 2e kwaliteit 0.760.86; 3e kwaliteit 0.60—0.70 32 nuchtere kalveren 14—20; 25 schapen 20—50; 25 lammeren 2050. Overzicht: Vette kalveren korte aan voer, handel traag, prijzen iets hooger. Nuch tere kalveren matige aanvoer, vlugge handel, iets duurder. Schapen matige aanvoer, vlug ge handel, prijshoudend. ALKMAAR 4 Sept. Aardappelen 3-704.60; an'dijvie 11.90; appelen 36; augurken 8—22; bloemkool I 1219; id. II 511; bieten 2.60—3.80; druiven 1018; gele kool 7.808.60; groene kool 4.20— 6.80; kropsla 12.10; komkommers 2.40 5.80; meloenen 615; peren 36.prei 4.60—5.60 peterselie 1.20; perziken 1—4; pos telein 0.450.75; rabarber 1.50; roodc kool 2.505.20; selderie 0.701.20; spinazie 0.16— 0.68; snijboonen 513; spercieboonen 57; dubbele idem 48; tomaten 2.405.50; uien 2.60— 3.80; wortelen 3.50—6. NOORDSCHARWOUDE, 5 Sept. Bintjes 330; Bevelanders 3—350; Koopmans blauwe 4; grooten 2.80—330; eigenheimers 380410; bl. dito 410—480; drielingen 190— 250; kleine 180190; uien 4460; drielingen 4; grove 480520; gele nep 4460; peen 2 260; kroten 140; roode kool 37; witte kool 240280; gele kool 410—510; pootaardappelen Eerstelingen B 28—35 5.60 BROEK OP I.ANGENDIJK, 5 Sept. 35000 kg. aardappelen Bevel. 330—370; drie lingen 2.10; eigenheimers 360—480; bl. dito 4490; uien 410420; drielingen 410; grove 440490; gele nep 410; 4350 kg. spercieboo nen 93014.60 40 kg. snijboonen 930 2300 kg. kroten 120380; 1500 ikga druiven: Ali- cant 40.— 1000 kg. wortelen 2.—

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3