Het voctbalprogramma voor Zondag Deze winter voetbalpauze 1 Een moeilijk jaar achter den rug De man blijft graag gewoon Texelsche fok veedag Tuinhoekje Ia December niet meer dorschen? Vlieger vermist Bommen op Friesch dorp Marktberichten Bommen bij Apeldoorn Kampioenschappen van het K>N,aV. Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij georganiseerd door het texelsch schapenstamboek in noord-holland en de texelsche landbouw-orga- nisaties. eghter gegronde hoop op betere resultaten. Gisteren heeft op de GroenepVèats te Den Burg de Jaarüjksche Texelsche Fokveedag plaats gehad, 't Aantal inzendingen was on geveer gelijk aan vorig jixxr. Omstreeks 9 uur werd in hotel „De lindeboom" een bij eenkomst gehouden1 v;yh Keurmeesters en bestuursleden van Lavrdbouworg., waarin 'n openingswoord werd gesproken door den Voorzitter der IT^landsche Maatschappij van Landbouw, beer A. J. Keijser, die een hartelijk wf«>rd van welkom sprak tot de Keurmeesters, vooral tot hen die van el ders waren èekomen en er ziin genoegen over uitspiek, dat Burgemeester Kamp bij deze opevwng aanwezig wilde zijn. De heer Keijser feliciteerde den Burgemeester met de gei&orte van zijn zoon en sprak den wer»5#h uit. dat deze jonge Texelaar voor spoedig zou opgroeien, waarbij den raad ge- géven werd, hem geen schapenboer te laten 'worden, omdat dit bedrijf wat al te veel be zwaren meebrengt. De voorzitter besprak verder het resultaat van de Texelsche Schapenfokkerij in den loop van dit jaar, dat verre van rooskleurig werd genoemd. Eerst kwam de moeilijke winter, zei spreker, met zijn bezwaarlijke voedselvoorziening voor het vee. Toch kre gen we, hoewel voor zeer hooge prijzen, vol doende krachtvoeder om onze dieren den Winter door te krijgen. Toen evenwel de tijd 'kwam om cle lammeren af te zetten, brak juist de oorlog uit. met het gevolg, dat we veel te weinig voor ons jong wolvee ontvin gen: gemiddeldd werd niet meer betaald dan f8.— per stuk. Voor de wol werd een redelijke prijs gemaakt en ook de oudere schapén doen goede prijzen, doch de stijging in de wolveeprijzen kwam te laat voor velen, zoodat slechts weinigen van de goede prij zen konden profiteeren. De Texelsche Land bouworganisaties hebben daarom opnieuw «een steunactie ingezet en daar men in Den Haag thans ook van de waarde van Texel ■als fokdistrict ten zeerste overtuigd is, be staat er gegronde hoop, dat ook thans weder resultaten zuilen worden bereikt. Wij had den verwacht, dat ook deze fokveedag veel bezoekers van elders zou trekken, tot heden is dit evenwel niet het geval, zoodat weinig dieren voor buiten Texel zullen worden ver- kfocht; wellicht heett dit het gevolg, dat on der de fokkers zelf veel handel zal worden gedreven; dit zal vermoedelijk de Texelsche fokkerij wel ten goede komen, omdat on danks de pogingen van de organisaties om het beste materiaal hier te houden, nog veel naar elders verhuisde. De vooruitzichten in het wolveehoudersbedrijf noemde spr. niet ongunstig. Hierna voerde Burgemeester Kamp nog evemjiet woord. Spr. wees er op, dat dit de vijfde fokveedag was, waarbij hij als Burge meester dezer gemeente aanwezig was. He laas heeft daarbij nimmer in de openings rede van den Voorzitter een optimistische toon geklonken. Spr. had gezien het groot aantal aanvragen dat bij het gemeentebe stuur was ingekomen, om verlof tijdelijk op Texel te mogen vertoeven verwacht, dat er veel bezoek van elders zou zijn, heden is dit evenwel niet het geval. Verder dankte de Burgemeester voor de fe licitatie bij de geboorte van zijn zoon. 't Had Burg. Kamp en vooral zijn echtgenoote zoo goed gedaan, cieze dagen zooveel hartelijke l^wijzen van belangstelling bijzonder van den boerenstand te mogen ontvangen; voor al omdat zijn echtgenoote als bestuurslid van den Boerinnenbond zooveel vriendinnen onder de Texelsche bevolking had gevonden. Wat Spr. persoonlijk aanging, wenschte Z. Ed. Achtb. nogmaais te verklaren, dat hij er prijs op stelde bij de opening van een Fokveedag aanwezig te zijn, omdat dit een der weinige gelegenheden was, waarop hij als hoofd der gemeente in nauwer contact met de landbouwers kwam. Hiermee werden de keuringslijsten aan de verschillende Keurmeesters overhandigd. Keurmeesters waren; voor rubrieken t 6—13—11 de heeren J. Appel, C. de Wit en Y Lap, voor rubrieken 23710 de heer A. Brak, A. S. Kikkert en Jb. Brans en voor de rubrieken 4—5—8—9 en 12 de heeren Lan- gendijk, Jn. Schraag en Jn. Zijm Gz. Voor de wisselbeker van T.E.S.O. en de drie premies van de Texelsche landbouwor ganisaties fungeerden gewoonlijk de heeren Jn. Sijp en Ir. de Vries, daar de laatste niet in de gelegenheid wasg eweest naar Texel over te komen, werd in zijn plaats tot keur meester aangewezen de heer T. C. Bakker Spijk. De uitslag der keuringen was als volgt: Rubriek I Éénjarige Rammen: (17 zendingen) le prijs Joh. J. Roeper Oosterend; le pr. J. Kikkert Nz. Westen; 2e pr. P. Brans Az. Oost 2e prijs M. Witte Jz. Eierland; 3e pr. Jb. Eei- men Gz., Oosterend; 3e pr. A. Eelman Dz. Harkebuurt; 4e pr. J. Eelman Dz. Oosterend 4e pr. Wed. C. v. Heerwaarden Eierland. Tweejarige Rammen: (8 inzendingen) - le prijs Gebrs. Keyser Waal; 2e pr. Jb. Lap Kz. Den Hoorn; 3e A. Eelman Dz. Harke buurt; 4e pr. Gebrs. Keyser Waal. III Oudere Rammen (13 inzendingen) le prijs Jac. Eelman Dz. Oosterend; 2e pr. Wed. C. Dijt Burg; 3e pr. Jac. Eelman Gz.; Eervolle vermeld. Y. Lap, Den Hoorn en G. W. Goeman-du Porto, Waal. IV. Schapen met 1 Ramlam. le pr. Jac. Eelman Dz., Oosterend; le pr. P. Brecn, Harkebuurt; le pr. J. Kikkert Nz., Westen; 2e pr. P. Breen; 3e C. Keyser Sz.. Burg; 3e Jb. Eelman Gz. en Jac. 'Eelman Dz., Ooster end; ie Jac. Eelman Gz., Oosterend, P. Brans Az., Oost, Jb. Lap Kz., Den Hoorn; Eerv. vermeld.: P. C. Ilin, Spang; Jac. Lap Kz. en A. Eelman Dz. V. Schapen met 1 Ooi- en 1 of meer Ram lammeren (geboren vóór 1 April 1940): 13 inzendingen, le prijs J. Kikkert Nz., Wes ten; le prijs dezelfde; 2e Y. Lap, 2e S. Key ser Sz., 3e Jac. Lap Kz., 3e dezelfde. Eerv. verin.: Joh. J. Roeper Johz. en C. A Witte, Zuid-Haffel. VI. Schapen met 1 Ooi- en 1 of meer lammeren (geboren na 31 Maart 1940). 22 inzendingen, le prijs A. P. Dalmeijer, Oude schild; le G. W. Goemandu Porto, Waal; le Th. Bakker, Spijk; 2e Jac. Eelman Gz. en A. P. Dalmeijer; 3e Jac. Eelman Gz.. C. W. KoemanDu Porto en idem dezelfde; Eerv. verm. C. Keyser Sz., Den Burg. VII. Schapen met 2 Ramlammeren: 17 inzendingen: le A. P. Dalmeyer, Oudeschild 2e P. C. Ilin, Spang; 3e Jb. Eelman Gz., Oosterend; ie J. Eelman Dz., Oosterend. VIII. Tweetallen Ramlammeren van één vaderdier. 2 inzendingen, le J. Kikkert Nz. Westen; 2e J. Roeper. Oost. IX. Schapen met twee ooilammeren: 5 in zendingen: le Joh. J. Roeper Johz., 2e J. Kikkert Nz.. 3e Joh. Roeper Johz., Eerv. vermelding Jac. Lap Kz. X. Viertallen Ooilammeren (allen van denzelfden vader): le Joh. Roeper Johz., 2e Th. Bakker, Spijk; 3e Jac. Lap Kz. XI. Viertallen éénjarige schapen (alle van denzelfden vader): 9 inzendingen, le prijs M. Witte Jz.. Eierland; 2e Jb. Eelman Gz., Oosterend; 3e Th. Bakker, Spijk; 4e A. Eel man Dz., Oosterend en Jac. Lap Kz., Den Hoorn. XII. Viertallen éénjarige schapen (niet van denzelfden vader): le prijs J. Kikkert Nz. XIII. Viertallen oudere schapen (die in 1940 lammeren hebben grootgebracht)le prijs Jb. Eelman Gz., 2e en 3è prijs Joh. J. Roeper Johz. De wisselbeker van T.E.S.O., die vorig jaar in het bezit was van den heer A. Eel man Dz. te Harkebuurt werd dit jaar toe gewezen aan den heer P. Brans Az. te Oost voor een éénjarig ramlam. De premiën van f 25.van de Landbouw organisaties voor de 3 beste ramlammeren. die op Texel moeten blijven tot 1 Sept. 1941. werden toegekend aan: Jb. Eelman Gz., P. Breen, Harkebuurt en Jb. Kikkert Nz., Westen. Door de vereeniging het Tex. Schapen stamboek in Noordholland werden 31 pre miën van f 10— voor ramlammeren toege kend aan: P. C. Hin, C. Keyser Sz., Jb. Eel man Gz.. idem. idem, P. Brans Az.. idem, P. Breen, idem. J. M. Bakker, Y. Lap. J. Kikkert Nz.. idem, C. Keyser Sz., Jb. Eel man Gz., idem, J. Kikkert Nz.. T. Bakker. A. Eelman Dz.. A. P. Dalmeijer. idem, J. Kikkert Nz., idem. Joh. J. Roeper, C. A. Witte. C. Goemandu Porto. P. C. Hin, id., Jb. Eelman Gz.. idem en T. Bakker. De handel in contröle-vee was op dezen Fokveedag niet zoo groot als we dit in de laatste jaren gewoon zijn. toch werdén voor prima ramlammeren nog hooge prijzen be taald Een lam werd o.a. verkocht voor f 100— en een voor f 80.—. Slechts enkele dieren werden aangekocht voor schapen- houders buiten deze gemeente. In donkere dagen lichtende herinneringen aan lente en zomer. Wanneer September in het land is, denkt de tuinliefhebber reeds aan voorzieningen in het komende gure jaargetijde. Ook in den herfst en winter wil hij immers graag planten hebben, die door hun groen en later door de bloemen het denkbeeld van lente en zomer van licht en warmte levendig houden. Daartoe zijn de bolgewassen bij uitnemend heid geschikt. Toch stelt deze cultuur vaak teleur. Daarom geven wij in dit artikeltje enkele wenken, die deze mislukking kunnen voorkomen. Koop geen minderwaardige bollen. Om goede bollen te verkrijgen bestelle men bij een solied adres. Waar bollen toch reeds bij zonder goedkoop zijn, doet men goed iets meer te besteden, omdat men dan ook zeker is, dat de geleverde bollen goed zijn. Koop de bollen niet te Iaat en zet ze op tijd in de schalen of glazen. Wie midden September koopt kan ze dan ook wel al plaatsen. Zet de bollen niet te vroeg in het licht. De groei der bol in het donker eischt veel tijd en men kan door hen te vroeg in het licht te plaatsen alles bederven. Hoe handelt men nu met de bollen? Wie bollen op glazen neemt, is aangewezen op hyacinthen. Wij nemen juist hyacinthen, om dat die door een speciale behandeling tot vroeg rijpen zijn gedwongen. Koop vooral kerngezonde exemplaren. Doe de loshangende velletjes en schubbetjes er af. Borstel dan met een zacht borsteltje alle onreinheden weg. Daarna worden de glazen extra schoon gemaakt. Zet de bol op het glas en geef aan hoever hij in het glas zinkt. Daarna vult men het glas met water tot ongeveer 1 2 mm. onder dat teeken. Dan plaatst men den bol op het glas en bereikt er mee, dat er juist 1 2 mm. ruimte tusschen den bol en het water is. Was de ruimte grooter dan zou de bol kunnen schimmelen. Was zij kleiner dan zou het water rotting veroorzaken. Het glas met zijn bol wordt nu een donkere en niet te warme plaats gegeven. Hier blijft de bol een langen tijd staan. Zoo nu en dan wordt er naar omgezien om na te gaan, of het water ook bijgevuld moet worden. De wortels beginnen zich nu al flink te ontwikkelen. De groene knop op den bol de neus even eens. Knijpt men voorzichtig in die neus dan kan men den bloemknop als een dikke knik ker voelen. De neus heeft dan reeds een lengte van 7 of 8 cm. Het is dan ook al einde December of begin Januari. Eerst nu komt de bol in het licht in de huiskamer. Wie te haastig is met het Jn het licht zetten van den bol, bewerkt daardoor dat de bloei mislukt. Goede resultaten krijgt men wel van de volgende soorten: Yellow Hamme met gele en Grand Maitre met blauwe bloemen. Maar uw leveranrier heeft natuurjjk wel een groote verscheidenheid. A. v. d. LIJN. Als het koud en vroeg donker isl In verband met de bijzondere omstandig heden en de korte middagen in den winter, bestaat in N.V.B.-kringen het voornemen om de voetbalcompetitie gedurende een be paald gedeelte van den winter stop te zetten. Het is waarschijnlijk, zegt het Vk„ dat tus schen 15 December en 15 Januari, wanneer de dagen het kortst zijn en de duisternis en daarmede de verduistering dus vroeg zullen intreden, een winterpauze in de voetballerij zal worden ingesteld. De. mogelijkheid be staat tevens, dat vóór die periode het aan- vangsuur van de wedstrijden met een uur zal worden vervroegd. Zooals het afgeloopen Zondag was. Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag is voor wat de afdeelingen I en 11 betreft het zelfde als dat hetwelk voor Zondag jl. was vastgesteld. Ook alle wijzigingen worden ge handhaafd. Het eerste-klasseprogramma luidt; AFDEELING II. Xerxes—H.B.S. AFDEELING III N.E.C.Wageningen HeraclesA.G.O.V.V. Enschedesche BoysHengelo. TubantiaEnschede. Go AlieadQuick. AFDEELING IV. Juliana—B.V.V. M.V.V.—N.A.C. N.O.A.D.—Limburgia HelmondEindhoven. Willem II—Roermond. NIET HET MINST IN DE MODE. De echtgenoot, die een nieuw kleedingstuk behoeft, laat.zich door zijn gade raden. Van ouds deden de Engelsche stoffen hier voor in Frankrijk opgeld, zegt de N. R. Ct. De Fransche productie moest het in kwali teit tegen de F.ngelsche afleggen, maar daar tegenover verdedigden de Fransche kleer makers met klem de superioriteit van de Fransche snit op dé Britsche. De Franschen, zeiden zij, zijn in het algemeen beter gekleed dan cle heeren der schepping aan den over kant van liet Kanaal. En als men dan, door luchtige voorbeelden indachtig, sceptisch glimlachte, vervolgde de snijder: Ik begrijp, wat meneer wil zeggep, maar als de Londe- naar dikwijls chiquer lijkt dan de Parijzenaar komt dat door de élégance van den Engelsch- man, een gevolg van zijn houding, zijn spor tieve slankheid, zijn gesteven linnen, veeleer dan door zijn pak, dat hem dikwijls heel slecht zit. Men hoorde dan, dat tweemaal 's jaars een groep aristocratische kleermakers te Parijs de hoofden bijeen steekt om bij liet begin van elk seizoen de richtlijnen te spannen. Vijf of zes die er de meerderheid uitmaken, gaan er niet tegen in, maar vertolken ze ieder op zijn manier. Met dat al verafschuwt het manne lijke gedeelte van het publiek het, zich we gens een onbekende noot in het pak te onder scheiden. Voor de tailleurs, die zich zoo veel moeite geven, is dat om wanhopig te worden. Na den vorigen oorlog heeft een op modeza ken gespecialiseerd journalist, die zich de Waleffe noemt tevergeefs, door zich zelf als mannequin te laten gebruiken, gepoogd er de korte zijden broek althans voor feestelijke gelegenheden in te brengen. Kort vóór den tusschen Duitschland en Frankrijk geüindigden oorlog is weer een schuchtere stormloop op die burcht onderno men. De huzarenpantalon van vroeger, heel ruim en aan de enkels sterk ingenomen, moest gelanceerd worden tot tijd en wijle die met bandjes onder schoen kans van sla gen geeft op welke manier die voor de ski en 't reizen in de Sahara voorbereidt Wie zich ervoor spanden verzekerden zich de mede werking van bekende liedjeszangers, acteurs en jazz-musici, maar dit is evenzeer mislukt als in do overjassen een opzienbarend blauw en geel te brengen of voor avondnartijen ge kleurde rokken te laten maken in de hoop, den sinds den val van 't tweede keizerrijk geldenden rouw in de mannendracht te niet te doen. Voor dien tijd de helft van den qeschatten graanooQst. Naar het Groninger Landbouwblad mede deelt, is in 't algemeen een zoodanige rege ling voor het dorschen van granen ont worpen, dat vóór den tijd, dat er vorst ver wacht kon worden, dus vóór 1 December, ongeveer de helft van den gescliatten graan oogst op centrale punten (meelfabrieken, mongbedrijven. enz.) geleverd zal kunnen worden. Dat houdt o.m. in, dat uit de provincie Groningen vóór 1 Dcember van de rogge ongeveer 40 van de tarwe 25 %.\an de gerst 75 en van de groene erwten 33 zal worden geleverd. Tot ongeveer half November zullen de dorschmachines volop kunnen werken. Met December zal het dorschtempo aanzienlijk vertraagd moeten worden, ja misschien het dorschen wel tijdelijk moeten worden stop gezet. Een brug wordt geslagen tijdens de oefeningen van een der Amerikaansche pionierscorpsen in Canton nabij New York (Foto Weltbild) Hun, die inlichtingen kunnen geven om trent den Duitschen vlieger Otto Christian- sen, geboren 6 April 190S te Husum, lang 1.65 m., blond haar, blauwe oogen, zwaar beendergcstcl, wordt verzocht zich ten spoe digste te melden aan het Hoofdbureau van Politie, O. Z. Achterburgwal 185 (kamer 53), te Amsterdam. Christiansen is op 21 Augustus 1.1. des avonds laat uit gebouw. „Atva" te Amster dam vertrokken en sedertdien niet meer le vend gezien. Ondergeteekendcn loven een bedrag van vijfhonderd gulden uit voor het verstrekken van zoodanige inlichtingen of aanwijzingen, welke leiden tot opheldering van deze ver dwijning. De Procureur-Generaal fd. Directeur van Politie, J. A. van Thiel. De wnd. Hoofdcommissaris van Politie K. IJ. Broekhoff. Bij Roodhuis in de gemeente Hennaarde- ratleel heeft een Engeisch vliegtuig twaalf bommen neer geworpen, waarvan er elf ppjpiqftcn,. De schade aan de nabij^ gelegen boerderij van den hè.er Stoffelsis gébitig. Er zijn geen dooden of gewonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn in een weiland bij de Bruggelerbrug aan het kanaal tusschen Apeldoorn en Beek bergen drie bommen van zwaar kaliber ge vallen. Een tweetal koeien werd gewond. Enkele boerderijen in de omgeving werden licht beschadigd. DE AMERIKAANSCHE TORPEDOJAGERS VOOR ENGELAND. Londen, 9 September (D.N.B.): Een groep van de door Amerika aan En geland geleverde torpedojagers is vandaag, volgens de Britsche radio, in een Oost-Ca- nadeesche haven aan Britsche matrozen overgedragen. Hiermede zijn deze schepen in dienst gesteld. FRAAIE PRESTATIE VAN BLOK, WIERINGERWAARD. Deze wedstrijden zijn Zondag ondanks de vele moeilijkheden, toch doorgegaan. De unieke gelegenheid welke Den Haag door zijn sintelbaan aan de Laan van Poot. zijn athleten biedt, waarborgde reeds bij voor baat een succes. Ook dit jaar werden weer eenige records gebroken, zoodat ook de athletiekprestaties zich bij het K.H.G.V. in stijgende lijn bevin den. Reeds in de morgenuren sneuvelde het eerste record. Bij het kogelstooten verbeterde Kluft van Haarlem het oude record en bracht dit van 12.22 m. op 12-25*4 na. Ook de 1500 m. leverde een niéuw record op. Wouters van U.D.I. te Arnhem liep on danks het minder aangename weer, een bui tengewoon goede race en zegevierde in 4.18.8 min.Ook no. 2, Van Ham van Olympia, Wieringerwaard, liep binnen recordtijd en noteerde 4.26.2 min. Het oude record stond op 4.29.8 min. Bij het nummer speerwerpen verbeterde Dammers van Zeeburg liet record en bracht dit van 51.58 m. op 56.28 m. Het nummer 100 m. werd een overwinning voor Schaap van Turnlust, Beverwijk, in den nieuwen recordtijd van 11 sec. Oud-record 11.1 sec. Een schitterend nummer was de 800 m Blok van Olympia, Wieringer waard,, die bij het ingaan van de laatste bocht nog vijf lag, beschikte nog over een fighting spirit, die hem in staat stelde in één rush allen voor hem te passeeren en met een behoorlijken voorsprong te zegevie ren. Enkele uitslagen: Hoogspringen Dames: 1. N. van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 1.55 m.; 2. H. Leeksma, Hygiëa, Den Haag 1.35 m.; verplichte opgave voor raden gecondenseerde melk. VGravenhage, 9 Sept. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat,'ter voorbe reiding van de intrekking van het afleveringsverbod van ge condenseerde melk, eenige maatregelen zijn genomen. In de eerste plaats is aan alle pro ducenten van gecondenseerde melk de verplichting opgelegd, van alle voorraden geconden seerde melk, welke zij op 10 September 1940 24 uur en ver volgens op door de Nederland- sche Zuivelcentrale, Afd. Zui vel, te bepalen tijdstippen in voorraad of voorhanden hebben aan deze centrale opgave te doen en daarover niet te be schikken, alvorens de centrale daartoe toestemming heeft ver leend. Dezelfde verplichting is hun opgelegd voor de met ingang van 11 September door hen te produceeren hoeveelheden. Voorts is ieder, dus ook een niet-producent, die op 10 Sep tember, 24 uur en/of op later door de centrale tp bepalen tijd stippen een hoeveelheid gecon denseerde melk, grooter dan 5O0 kg. in voorraad, verplicht, hiervan opgave te doen aan de centrale en hierover niet te be schikken alvorens hiertoe toe stemming te hebben verkregen. Deze opgaven moeten voor de eerste maal voor 14 September a s. worden gedaan op formu lieren, welke bij de Nederland- sche Zuiveicentrale, Afd. Zui vel, Laan van Meerdervoort 84, fe 's-Gravenhage verkrijgbaar zijn. 3. P. v. Asselt, B.G.V., Bloemendaal 1.35 m. Hoogspringen Heeren; 1. P. Nierings, Spar- ta, Dordrecht, 1.65 m.; 2. R. v. Urk, Quick, Meppel, 1.65 m.; 3. G. C. v. Balen Blanken, Oivmpia, Wieringerwaard, 1.65 m. Zweedsche Estafette, Dames: 1. Zeeburg I> Amsterdam. 58.7 min.; 2. Olympia, Wierin gerwaard ,1.4.1 sec.; 3. U.D.I., Arnhem, 64,5 sec. Verspringen Heeren: 1. A. Schaap, Turn lust, Beverwijk, 6.43 m.; 2. L. Brouwer, Turn lust, Beverwijk, 6.22 m.; 3. A. Blok, Olympia, Wieringerwaard, 6.16 m. 1500 m. Heeren: 1. E. Wouters, U.D.I.Arn hem, 4.18.8 min.; 2 J. J. van Ham, Olympia, Wieringerwaard, 4.26.6 min.; J. Zonnenberg, U.D.I., Arnhem, 4.32.7 min. 800 m. Heeren: 1. A. Blok, Olympia, Wie ringerwaard, 2.11.8 min.; 2. F. Oldenkotte, Sportlust, Enschedé, 2.12.9 min.; 3. T. Schuur water, Sparta, Dordrecht, 2.14.6 min. Hink Stap Sprong, Heeren: 1. D. Nap, Volt, Tilburg, 13.00.5 m.; 2. - K. Schenk, Olympia, Wie.ringerwaard, 13.19 in.; 3. G. C. v. Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 12.82.5 m. Verspringen Dames: 1. M. Zeilstra, Zee burg, Amsterdam, 5.34 m.; "2. N. v. Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 5.25 m.; 3. E. Dammers, Zeeburg, Amsterdam, 5.17 m. Zweedsche Estafette, Heeren: 1. U.D.I., Arnhem, 2.9.3 min.; 2. Olympia, Wieringer waard, 2.9.3 min. AMSTERDAM. 9 Sept. Veemarkt. 580 Vette koeien, le kw. 92 —100 ct„ 2e kw. 80—90 ct., 3e kw. 6476 ct. per Kg. slachtgewicht; 86 melk- en kalf- keoien f 320300 per stuk, 13 vette kalve ren; 59 nuchtere kalveren f 1220 p. stuk, 115 schapen f 2050 per stuk. Overzicht: Runderen groote aanvoer, handel vlug. on veranderde prijzen. Vette kalveren geen aanvoer. Nuchtere kalveren korte aanvoer, handel stug met hooge prijzen. Schapen be hoorlijke aanvoer, handel stug met onver anderde prijzen. ALKMAAR. 9 Sept. Aardappelen f 2.804.60, andijvie M1.80, appelen f 36. augurken f 2.5022, bloem kool I f 10—17, idem 11 f 5S. bieten f 1.20 —3.80, druiven f 1019. gele kooi f 5.60 7.50. groene kool f 5.20—6.60, kropsla f 1.20 —3.80, komkommers f 2.40—6.10. meloenen f 1220. peren f 37, prei f 4.60—5.60, peter selie f 1.postelein 51—68 ct., pruimen f 3—9.50, roode kool f 2.504.90. selderie f 0.70—1.20. spinazie 4098 ct., snijhoonen f 4.5013.50. enkele sperieeboonen f 4.507, dubbele idem f 48. tomaten f 2.406.50, uien f 3.80—5, boswortelen f 3.50—7. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Sept. Bevelanders 3.203.60. eigenheimers 3.70 —4. bi. dito 3.904.10. uien 4.drielingen 4.gele nep 44.20. 350 Kg. peen 1.50 2.50. spercieboonen 11.6014. snijhoonen 14.10—21.10, 55 Kg. kroten 1 80—2.90, 200 Kg. ramenas 4.Tomaten: A 1111.40, B 11 11.10, C 11.—, CC 8.—, 1900 Kg. druiven: Ali- cant 28.50—30, Frankenthalers 27.60—29. NOORDSCHABWOUDE. 10 Sept. Pootaardappplen: eerstelingen A. sort. 35- 55 4.70, idem 28-35 6.30. idem eerste'ingen B 35-50 4.50, idem B 28-35 5.20. Bevelanders 3.303.60, grooten 2.403.20. Koonmans bi. 4.10. eigenheimers 3.703.80. bi. dito 44.40, drielingen 2.50— 3.20 kleine 1.90. uien 4. drielingen 4.—. grove 44.20. gele nep 4— 4.30. peen 2.30. roode kool 2.506.30. witte kool 2.60—3 gele kool 4.505. PURMEREND 10 Sept. Veemarkt. Koeien, totaal 950 stuks; 50 vette koeien 3090 ct., gelde koeien 140 230. melkkoeien 240340. stieren 6580 ct., 16 paarden 160—250. 45 vette kalveren 60 95 ct.. 60 graskalveren 40—85. 300 nuchtere kalveren 10—24. 20 magerge varkens 2545; 75 biggen 8 16; 1300 schapen 22—32 65 hokken 4—16; 1200 lammeren 7—14; slacht 22—30.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3