Zeven vnn de 10 Lgndensche vliegvelden CHURCHILL Grooter aantal zenduren verwoest Solloetn opgegeven Paus wil huVactic voor getroffen gebieden Britsche bommen op België verklaart in het Lagerhttis Dc aanslag in de slaapkamer 751,4 75% Officieele valuta-koersen Koning George bij dc admiraliteit BOMMEN OP EEN KERKHOF Aanmeldingsplicht voor bnitenlandsche fondsen verwacht Dc Loodenaar moet zijn tanden sparen Nederlandsche tomaten in Duitsch'and Boterkaarten gestolen? Amsferdamscbe effectenbeurs Ondanks storm en regen duren de Duitsche aanvallen onvermin derd voort. REEDS 15000 GEBOUWEN GROOTEN DEELS VERWOEST. Het frontbericht van het D.N.B. luidt als volgt: Als zichtbaar succes van de jongste Duit sche bomaanvallen op de vliegvelden bij Lon den kon geconstateerd worden, dat van de tien tot. dusverre nog bruikbare vliegvelden in de omgeving van de Britsche hoofdstad er thans niet minder dan zeven door welgerich te bommen totaal onbruikbaar zijn gemaakt. Zij zijn dusdanig vernield, dat een in bc- drijfstelling binnen afzienbarcn tijd niet te verwachten is. Tegen den middag begonnen de Duitsche vergeldingsaanvallen met onverminderde kracht. Alleen op den dag moest in de Brit sche hoofdstad reeds vijf maal luchtalarm gegeven worden, dat iederen keer verschei dene uren duurde In den nacht is de kracht van de neergeworpen bommen van alle soor ten kaliber tot gisterochtend vroeg nog aan zienlijk toegenomen. Geweldige branden in havens, droogdokken, wapenfabrieken en andere militaire objecten geven den weg aan van de Duitsche eskaders bommenwerpers. Over de principieelo betcekenis van het op nieuw optreden van do Duitsche marinear tillerie aan de kanaalkust bij de acties tegen Engeland kan geen twijfel.bestaan. De Duit sche kustbatterijen geven hiermede aan, dat de weg door het kanaal thans door haar practisch is afgesloten. Ondanks storm en regen gaan de aanval len op Londen dus voort. Steeds opnieuw klinken de sirenes en kondigen het naderen ■van nieuwe Duitsche vliegtuigen aan. De Engelsche luchtdoelartillerie is bij de tac tiek van den voortdurenden aanval gedwon gen, geweldige hoeveelheden munitie te ge bruiken. De aanvallen ondervinden van bet verkwistende gebruik vnn munitie geen hin der. Het spervuur wordt doorbroken en de bommen worden op de van te voren bepaal de doelwitten geworpen. HOGGSPANNINGSLEIDING VERNIELD. Na de vernietiging van talrijke electrische centrales te Londen en omgeving, zijn Duit sche gevechtsvliegers, naar het D.N.B. ver neemt, er in den afgeloopen nacht in ge slaagd met welgerichte bommen ook een bo- vengrondsche hoogspanningsleiding te ver nielen. Volgens Amerikaansche berichten, zoo meldt het D.N.B., zijn in Londen 2000 ge bouwen van allerlei soort vernield, 3000 zwaar en 10.000 licht beschadigd. Ieder deel van de stad, zoo wordt gezegd, is getroffen. Het zwaarste zijn dé haveninstallaties alsirne de de in de buurt van de haven liggende zakenwijk getroffen. Het spoorweg-, ondergrondsche spoorweg-. en autobusverkeer is gestremd. De electri- citeits- en gastoevoer is tijdelijk gestaakt. Uit New York meldt het D.N.B.: De ka belverbinding tusschen Londen en New York is Maandagavond tegen middernacht plotse ling verbroken, aldus een bericht van United Press. Men vermoedt, dat de toevoer van sterkstroom te Londen door bommen is ge troffen en defect geraakt. Ieder burger weet thans wat oorlog is Het leven van iederen burger in deze stad van acht millioen inwoners heeft den invloed van de jongste gebeurtenissen ondervonden, deels door het verlies van de vernielde werk gelegenheid en op zijn minst door een ge brek aan slaap. Deze berichten van neutrale zijde staan in tegenstelling tot de stereotiepe opgaven van Churchill van „eenige schade", „enkele vernielingen" of „een aantal bran den", zij vormen een goede verklaring voor de vermenigvuldigde verliescijfers, die Chur chill van het Duitsche luchtwapen opgeeft. Naar uit het weermachtbericht van giste ren blijkt, heeft het Duitsche luchtwapen weer doelen in Engeland aangevallen, die voor de oorlogsindustrie van belang zijn. Zoo zijn de industrieele installaties en tuighuizen te Woolwich, een oostelijke voorstad van Londen, van grooto beteekenis voor de En gelsche wapenproductie. In deze voorstad be vinden zich-talrijke rijkswapenfabrieken, die in een groot complex geconcentreerd zijn. dat als „Woolwich Arsenaal bekencL staat. O.a. bevinden zich in dit complex fabrieken voor de vervaardiging van zwaar en het zwaarste geschut, alsmede inrichtingen, waai de daarbij behoorende munitie van zwaar ka liber wordt aangemaakt. Te Birmingham bevinden zich de grootste particuliere fabrieken voor handvuurwape nen in Engeland, de „Birmingham Small Arms" (B.S.A.), die. bekend slaan als vervaar digers op groote schaal van geweren en mi trailleurs van elk kaliber. Daarenboven be vinden zich te Birmingham talrijke andere fabrieken van de wapenindustrie. LONDENAARS IN DE ONDER GRONDSCHE. De Londensche correspondent van de Stockholms Tidningen meldt, dat de ont ruiming van Londen reeds verscheidene dogen aan den gang is. Ieder, die het even kan betalen, zendt vrouw en kinderen naai de provincie. Toen de correspondent dooi de winkelstraten ging, waar het anders druk is, was het er stil en eenzaam. Over de toestanden in de ondergrondsche, die als schuilgelegcnheid ter beschikking gesteld is, schrijft het blad: „Londenaars slapen in een ijzige koude op smerige per rons. Duizenden arme stedelingen hokken onlerd en grond bijeen! Zelfs op de trap pen zaten menschen te slapen. De corres pondent kon bijna niet op het perron ko men zonder op iemand te trappen. Het is de drang to zelfbehoud, die de arme bevol king van Londen er toe brengt, hun toe vlucht diep onder den grond te zoeken. Reeds in den middag koopen de menschen een kaartje van twee pence. Zij brengen kussens en eetwaren, soms ook matrassen, mede. Als het treinverkeer stilstaat, wordt de geheele ruimte in beslag genomen. De Engelsche regeerin.g heeft, door deze ont wikkeling toe te laten, een moeilijk pro bleem geschapen, dat door de News Ghro- nicle treffend wordt getypeerd met de woorden „Dit is ons grootste schandaal". Hij zou zich tot Roosevelt heb ben gewend inzake gemeenschap pelijk optreden. Naar in leidende Duitsche Roomsch- Katholieke kringen verluidt, aldus een bericht van United Press uit Ber lijn, heeft de Paus zich tot den Pre sident der Vereenigde Staten gewend niet een voorstel betreffende een breed opgezette hulpactie ten gunste van de door den oorlog getroffen staten. De Paus zou in het bijzonder in de komen de wintermaanden hulp willen verleenen. De bemoeiingen van den Paus beooben dat zoo wel door het Vaticaan als door het Witte Huis een vertegenwoordiger zou worden be noemd, die voor het ten uitvoer leggen van deze actie zou moeten zorgen. Allereerst is aan de verstrekking van levensmiddelen en kleedingstukkcn gedacht. In kerkelijke kringen wordt, naar ver luidt, aangenomen, dat Roosevelt zal toe stemmen in het voorstel van den Paus. De Berlijnsche nuntius mgr. Orsenigo, zou zich met betrekking tot het uitvoeren van het hulpwerk in verbinding stellen met de Duit sche Rijksregeering. Koning George heoft zich volgens Reuter Maandag naar de admiraliteit begeven. Er werd juist luchtalarm gemaakt. De Koning werd ontvangen door den eer sten Lord der admiraliteit, alsmede door ylootadmiraal Sir Dudley Pound. Hij bezocht de oorlogszaal en bestudeerde de kaarten, waarop de jongste wijzigingen in de situatie ter zee waren aangegeven. TREINBOTSING TE GOETEBORG. Volgens voorloopige gegevens 8 personen gedood en 30 gewond. Te Goeteborg, Zweden, zijn gistermiddag op een station in een voorstad twee personen treinen in volle vaart op elkaar gereden. Van beide treinen zijn twee wagens verpletterd. Volgens de lot dusverre ontvangen berich ten, zijn acht personen om het leven geko men en dertig personen gewond. Men vreest, Öat het aantal slachtoffers nog zal stijgen. Het kerkhof van een plaatsje in het dis trict Rendsburg is volgens een door het D.N.B. ontvangen ooggetuigebericht in den nacht van Zondag op Maandag door Engel sche bommen totaal vernield. Het plaatsje, aldus schrijft de ooggetuige, ligt ver van het groote verkeer. Een kanaal of rivier is bier evenmin. Ook ligt hier geen enkele fabriek. In de geheelen omtrek ligt dus geen militair of ook maar een voor de oorlogseconomie waardevol oobject. Stomverbaasd staan wij op het kerkhof, zoo gaat de ooggetuige voort. Waar eens de graven lagen, zijn thans bomtrechters. Graf- kruisen, deelen van grafzerken, uit don grond gerukte rozenstruiken en hoornen liggen door de kracht der ontploffing her en der op het kerkhof verspreid. Naar dc bewoners van het dorp vertellen, vloog het Engelsche vliegtuig zeer laag. Het geronk der motoren was niet alleen duide lijk te hooren, doch de vlieger had kort te voren ook een lichtkogel uitgeworpen. Speciaal Antwerpen moest het ontgelden. De Belgische burgerbevolking is in den nacht van Zondag op Maandag weer het slachtoffer van Britsche bomaanvallen ge worden, De Engelsche vliegers wierpen op verscheidene plaatsen, die gcenerlei mili taire objecten bezitten, weer lukraak brand en brisantbommen. Bijzonder zwaar werden dc inwoners van Antwerpen getroffen. Daar sloegen Britsche bommen in enkele door arbeiders bewoonde wijken in. Enkele arbeidershuizen stortten in. Omstreeks veertig burgers werden ge dood. De opwinding onder de bevolking van Antwerpen over dit ontreden der En- gelschen is buitengewoon groot. ENGELSCHE VERZEKERINGSMIJEN FRANKRIJK. IN Verbod tot bedrijfsuitoefening uitgevaardigd. ZURICH, 17 Srpt. (D.N.B.). Naar uit Vichy wordt gemeld heeft de Fransehe regeering een verbod uitgevaardigd voor de bedrijfsuit oefening van Engelsche verzekerings- en her verzekeringsmaatschappijen. Dit verbod is zoowel in Frankrijk als in Algiers van toepassing en moet gezien wor den als een uitvloeisel van de stagnatie in het EngelschFransehe betalingsverkeer. Deze stagnatie heeft wat hot verzekerings bedrijf betreft speciaal nadeclige gevolgen voor de herverzekering. Certificaten vallen hier niet onder, Naar de Tel. verneemt, zou binnenkort een verordening te wachten zijn, waarbij Neder- landsche houders van buitenlandsche aan deelen en obligaties verplicht zouden wor den, dit bezit aan te melden. Tot goed begrip diene, dat in dit geval de certificaten van buitenlandsche aandeelen en obligaties niet behoeven te worden aange meld, daar deze als Nederlandsche fondsen worden beschouwd. De groote groep der Amerikaansche certificaten bijvoorbeeld zou dus buiten den plicht van aanmelding vallen. LONDEN, 17 September. (D.N.B.) Chur chill heeft gistermiddag in het Lagerhuis een verklaring afgelegd. Hij gaf toe, dat de op- marsch van het Italiaansche leger in Noord- Afrika voortduurde en dat de Britsche solda ten Solloem hebben opgegeven. De ontwikke ling moet afgewacht worden. Churchill her haalde daarna de reeds in zijn laatste toe spraak in bet Lagerhuis afgelegde verklaring dat Engeland er op voorbereid moet zijn, dat de vijand een landingspoging zal onderne- meni. De huidige Duitsche aanvallen concen- treeren zich hoofdzakelijk op Londen. Voor de in de eerste helft van September ge leden verliezen, gaf Churchill de volgende cijfers: ongeveer 2.000 dooden en ongeveer 8.000 gewonden. Viervijfde gedeelte hiervan is veroorzaakt door de aanvallen on Londen. Tenslotte zeide Churchill: Engeland moet erop voorbereid zijn in de toekomst nog he viger luchtgevechten te zullen zien. Veranderingen in het Londen sche Lagerhuis. Toen het Lagerhuis gistermiddag voor het eerst na 5 September bijeenkwam, kon men bepaalde veranderingen in de inrichting van hot huis bemerken. Het grootste deel van de kostbare ramen is verwijderd en door ge woon glas vervangen. De tegels, waarmede de electrische verlichting aan het plafond was omlijst, zijn thans ook verwijderd. Rubberplaatjes in den mond als de bommen vallen! Een bericht in de Noticias Grafieas geeft een beeld van de verandering in het alle- daagsche leven te Londen sedert de vergel dingsaanvallen van het Duitsche luchtwa pen. In dit bericht wordt gezegd, dat de En gelsche kooplieden hun handel geheel moe ten reorganiseeren, omdat alleen nog maar dingen worden gevraagd, die direct of indi rect met den oorlog in verband staan. Dien tengevolge zijn ook de prijzen van deze goe deren met sprongen Omhoog gegaan en staan thans in geen verhouding meer tot de wer kelijke waarde. Zoo heeft een winkel in de Londensche City een speciaal soort rubber- plaatje uitgestald, waarop men volgens den raad van de autoriteilen stevig moet bijten, teneinde bij het neerkomen van huilende bommen niet met de tanden te klapperen. BEMANNING VAN GETORPEDEERD SCHIP IN LISSABON. Maandagmiddag heeft een groep Engelsche zeelieden, die met reddingsvesten aan, in de straten van Lissabon liepen, groot opzien ge wekt. Het betrof hier 13 Engelsche officieren en 51 Indische matrozen van het Engelsche vrachtschip „St. Agnes" (5183 brt.), dat in de buurt van de Azoren waarschijnlijk door een Duitsche duikboot is getorpedeerd en daarna door kanonschoten in den grond is geboord. De geheele bemanning kon zich In de red dingsbooten begeven en is door het Ameri kaansche schip „Exochorda" aan boord ge nomen en in Lissabon aan land gezet. INBREKERS MAAKTEN 21 WORSTEN BUIT. In een slagerij, gevestigd hoek van Boet- zelaer- en Groen van Prinsterenstraat, heb ben in den nacht van Maandag op Dinsdag inbrekers een bezoek gebracht. Onder de etalageruit bevond zich een mot hekwerk af gesloten. luik, dat zij wisten te forceeren. Zoo kwamen zij in den keidei, vanwaar zij via een tweede luik, dat zij openduwden, dé winkelruimte binnendrongen. In het kasre gister bleek geen geld te zitten. Als buit na men de inbrekers een aantal vleesch- en vet- bonncn mee en voorts 17 cervelaat- en vier andere worsten. In hooger beroep drie jaar voor den hospitaal-soldaat. Het Hoog Militair Gerechtshof veroordeelde gisteren den 20-jarigcn soldaat-ziekenverple ger J. K, die in den nacht van 19 op 20 No vember j.1. den bioscoopdirecteur van der W. in diens woning te Tilburg op hoogst ernstige wijze met een zware ijzern staaf had geslagen, wegens poging tot moord tot drie jflar gevangenisstraf, met aftrek van preven tief en met ontslag uit den miliairen dienst, overeenkomstig het vonnis van den krijgs raad te 's-Gravenhage. De ad vocaal-fiscaal had verhooging van de straf tot vijf jaar gevorderd. Omroepvereeniginqen zullen zoo veel mogelijk weer werken als vóór lo Mei. VAN 13 OCTOBER AF EEN NIEUWE TAAK. Dezer dagen komt de nieuwe zen der van de Nozema te Lopik op de 415 meter golf gereed. Deze moet eerst nog wat proefdraaien, maar tegen half October kan hij definitief voor den omroep in gebruik worden genomen. Tegelijkertijd wordt de zender van Jaarsveld provisorisch verbouwd tot een 301 meter golf en als derde zendmogelijkhcid heeft men dan nog de omlijsting van de nieuwsberichten van Kootwijk. Dit heeft, volgens het Vad., een nieuwe taakverdeeling voor de omroepver- eenigingen noodzakelijk gemaakt, waarbij men over een grooter aantal zenduren de beschikking heeft gekre gen, dan tot nu toe het geval was. Bij de nieuwe taakverdeeling van de ora- roepvereenigingen is men er van uit gegaan, iedere vereeniging weer zooveel mogelijk te laten uitzenden op denzelfden dag, waarop zij ook vroeger haar uitzendingen verzorgde en waaraan de luisteraars gewend waren. Te vens is gestreefd naar zooveel mogelijk af wisseling in de programma's. Men heeft thans het volgende schema voor de taak verdeeling opgesteld, dat op 13 October in werking treedt. A.V.R.O. regelmatig op den Dinsdag, Don derdag en Vrijdag. K.R.O. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. N.C.R.V. Maandag, Woensdag en Vrijdag. V.A.R.A. Maandag, Woensdag en Zaterdag. Dit alles geldt voor geheele dagen over de zenders Hilversum I on II, respectievelijk op 415 en 301 meter. Wat betreft de zender Kootwijk, krijgen de vier omroepvercenigin- gen een gelijk aandeel in de omlijsting van de nieuwsberichten. Wat de V.P.R.O. betreft, deze zendt, zoo lang de programma's des avonds om 9 uur afloopen, iederen werkdag van 18.30 uur tot 19 uur, over 301 meter op Hilversum II. De V.P.R.O. krijgt op alle dagen, dat de V.A.R.A. de uitzending verzorgt gelegenheid tot uitzending van een morgenwijding van 10 uur tot 10.20 uur. Op de Zondagen. Wat betreft de Zondagen, is dé volgende regeling vastgesteld: Voor het uitzenden van kerkdiensten, zal zooveel mogelijk gebruik worden gemaakt van den eigen zendtijd van de betrokken omroepvereeniging. Iederen Zondag komen er drie kerkuit- zendingen benevens een morgenwijding van 8.20 uur tot 9.30 uur. De ochtenddienst valt tusschen 10 en 12 uur en de avonddienst tusschen 5.30 uur en 7 uur. Hierbij is een en ander zoo geregeld, dat als op den eenen zender een kerkdienst wordt uitgezonden, op den anderen zender een gewone uitzending plaats heeft, zoo dat geen twee kerkdiensten tegelijk worden uitgezonden. De overige zendtijd op de Zondagen wordt gelijkelijk over de om- roepvereenigingen verdeeld. De uitzendingen van den Politie Radio Omroep, van de Rotterdamsohe Volksuni versiteit. en van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart, zullen via Kootwijk worden verzorgd. De zenders Hilversum I en II worden dus geheel gevuld door den omroep en het A.N.P. De afzet van Nederlandsche toma ten op de Duitsche markten is mo menteel bevredigend, aldus een V.P.B bericht uit Berlijn. Wel is de vraag, ook tengevolge van het re genachtige weer, veel kleiner, maar het aabod is eveneens sterk vermin derd. Italiaansche en andere buiten landsche tomaten zijn van do Duit sche markt thans geheel verdwenen, zoodat het Nederlandsche product de leiding heeft. Dit is trouwens ook beter van kwaliteit dan andere bui tenlandsche tomaten. Een arrestatie in de hoofdstad. Door oplettendheid van .een agent van bet hoofdbureau van politie is de Amster- damsche centrale recherche vermoedelijk op het spoor gekomen van een belangrijken diefstal van boterkaarten. In de binnen stad waren gistermiddag eenige mannen bezig met het verkoopen van boterkaarten aan particulieren. Zij vroegen hiervoor vrij hooge prijzen. De agent hield de mannen oenigen tijd in het oog en ging ten slotte tot arrestatie over. Bij fouilleering vond hij een aantal boter kaarten in hun bezit. Beide mannen werden overgebracht naar het hoofdbureau van po litie, waar thans een onderzoek wordt in gesteld naar de herkomst van de kaarten. Het zou kunnen zijn, dat de kaarten des tijds zijn gestolen uit het distributiekantoor aan den I.aanweg, waar een inbraak werd gepleegd en een groote partij van allerlei distributiekaarten ontvreemd is. „Tel." FRANKRIJK ZOEKT ERSATZ VOOR BENZINE. Het door de Engelsche blokkade ingetrc- S/rf5 W,apn IeJei?smiddeien en grond- stoffen heeft Frankrijk gedwongen het oog nH Iumw10,.,™11 ersa,z te richten. Naar ut Viehy gemeld wordt is men ijverig aan hnnzm6» m nnar- vcrvnn«>nKsnroducten voor benzine. Men wint reeds suiker en olie uit wijndruiven en doet pogingen om de soja boon aan te planten. OBLIGATIES: STAATSLEENINGEN. 100 ano 100 100 5O0 500 100 100 500 100 500 NEDERLAND 1940 I 4 1940 I 4 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1940 II 4 1940 II (m.b.) 1936 3 1937 3 1937 (3V2) 1938 3 (3%) 1939 3 V.K. 98 13/16 98i/2 90 98 13/16 90 13/16 98i/2 76% 763/4 79% SOi/2 L.K. 98% 98% 90-% 98% 91% 981/a 901/2 76% 77 808,4 81 OOST-INDIë. 100 1937 3 500 1937 3 10O 1937a 3 500 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 - 75% 763/s 74% 74 11/16 74% 61 69% 68 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 1 3% N.-Holl. '38 3 N.-Holi. '38 II (3%) 3 R'dam '37 I, III 3% Z.-Holiand 1937 3 81% 80% 84 3/16 81 85 HYPOTHEEKBANKEN. Ned Hyp.b. Veendam 3% 87 87% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 80 Gelsnk. Berg 5 65 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 147% Ned. Ind. Handelsb. A. 96 Ned. Handel Mij. c.v. A. 79% Ned. Handel. Mij. r. A. AANDEELEN. 78 6434 95% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. Calvé Delft c. v. A. Centr. Suiker Mij. Fokker g. A. Lever Bros en Unilever Ned. Ford Philips G.B.v.A. Philipsp ref. A. Heemaf N.V. A. Lever Br. en Un. A Lev. Br 6% p.A. Ned. Kabelfabr. A. Ned. Scheepsb. A. Ver. Blikfabr. A. Papierfahr. v. Gelder A Werksproor v. A. - A. Buitenland. Anaconda copper c.v. A 87%89% 89%87% 64% 63% 162 176 185 c.v.A 8384 82%—82% 320 316 152—154 15434-153% 124 87% 83% 380 110 185 122% 130 122 376% 112 186%; 124% 134 Beth. Steel c.v. A Gen. Motors c.v. A. Int. Nickel c.v. A. Kennecot Copper c.v. A North. Am. Aviation c.v. A. 19 Rep. Steel c.v. A. U. S. Stee] c.v. A. 47 21%—21 9/16 21%—21% 67 41% 28-28% 66% 41% 28%-283/a' 19% 46% PETROLEUM-ONDERNEMINGEN. Binnenland Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. Buitenland. Shell Union c.v A. Tide Water c.v. A. 199 218 224-217 834-834 8%-83/r 834-8 9/16 8/2-8% RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubber Bandar Rubber Mij. A. Deli Batavia Mij. A. 19434-198 199-197 142 142 145 142 SUIKERONDERNEMINGEN. H.V.A. Javasehe Cultuur N.I.S.U. Ver. Vorstenl. Cult. 364-368 370-366 213 211% 211% 212 91 91% TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senembah 137-137% 139-138 194-196 197%-198 SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN Holland-Amerika lijn A. 92% 95%-93% Java-Cbina-Japan lijn A. 128 131%-128/a Kon. Ned. Stoomb. Mij. 116%—117 nat. bez. v. A. Kon. Paketvaart A. 197 199 4 Ned. Scheepv. Unie A. 128%—129% Rott. Llovd A. 108% 1°9%- Stocmv. Mij. Nederland A.109% l10'2 VALUTA'S. New York' Berlijn Helsinki Stockholm Ztlrich BANKPAPIER: New York Brussel Stockholm Ziirich 1.88 3/16-1.889/16 75.28-75.43 3.81- 3.82 44.81—44.90 42.8442.92 1.86%—1.90% 30.08-30.20 44.76—44.94 42.80-42.96

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2