Bloembollenmisère Het bezoek ven Greaf Ciano aan Berlijn BROOD OP BON „8" De kerk in Rotterdam New York Suiker op bon „109" De Roeraeeosche politiek De BELGISCHE binnenscheepvaart Weigerde zijn uniform uit te trekken Marktberichten De „Tuin van de millioen tulpen" wordt, inplaats van een bloemenparadijs, een grasveld Po'itieke crisis in Zweden voorkomen Instructeur en leerling beiden verantwoordelijk Overheidsdiensten in België weer op gang Egypte maakt Engeland radeloos SCHAGEN „Achthonderdduizend van de 900.000 tulpenbollen, welke Nederland vo- rigen herfst schonk aan het gemeen tebestuur van New York, om te wor den geplant in Riverside Park, zijn om zoo te zeggen verdronken in het grondwater en 100.000 hi.iacinten heb ben eveneens zwaar geleden. Nu ver langen de Nederlanders, dat de rest maar zal worden vernietigd". Aldus, volgens het Hsbl., in grooten op maak de „New York Herald Tribune" van 2 Mei. Het blad schrijft het volgende: „Het Park Department ziet zich thans genoodzaakt, een heele serie operette-voorstellingen, volksdansen, concerten, fotowedstrijden en tours af te zeggen, welke waren georgani seerd voor den tijd. dat de bollen zouden bloeien en een van de meest bezienswaar dige vollegrond-bloemen-tentoonstellingen zouden vormen, welke óóit in Amerika te zien zijn gew'cest. „Drie van de vier leden der Nederland sche commissie, bollenkweekers. die te New York voor de initiatiefnemers optraden, de heeren B. Korsten, G. van der Mey en D. G. Grpllemans uit Haarlem, verklaarden ons gisteravond (Woensdag 1 Mei '40), dat de mislukking van het opplanten zóó volledig was, dat zij van het Park Department had den verlangd dat alle overlevende planten onmiddellijk zouden worden verwijderd. Be halve 90 van de 900.000 tulpen, is boven dien 95 van de 100.000 hyacinten wegge rot, zoo verklaarden de drie Nederlandsche kweekers. Laatstgenoemde bollen waren voor het meerendeel uitgeplant nabij het Amphitheater bij de 105de en 106de straat in Riverside Park. „De drie Nederlandsche commissieleden hebben over het verloren gaan der bijna 900.000 bollen de volgende verklaring uitge geven; „Enkele dagen nadat het uitplanten van het millioen bollen in December was afge- loopen, bevroor de grond en in dezen toe stand blééf hij gedurende het grootste dec.1 van den winter, zoodat de bollen weinig of geen wortels konden maken.'Daarna volgde een langdurige, natte periode, die oorzaak was, dat de bollen zijn gaan rotten." Het blad vervolgt dan: „Deze massale hollen-aanplant zou de grootste zijn gewor den, welke óóit in een aaneensluitend geheel te zien zouden zijn geweest in de Ver. Sta ten. Zij waren uitgezet tusschen de Henry Hudson Parkway en Riverside Drive van de S3ste Straat tot de 116de Avenue. Bij een bezoek hebben wij gister gezien, dat de tul pen, die in zorgvuldig ontworpen geometri sche vakken waren uitgeplant, die dan bloe men van verschillende grootte en kleur zou den geven, groote, leege plekken vertoonden, soms van tien meter, terwijl het rest er ar melijk bijstaat. „Óver de ramp in den „Tuin van de mil- lioenen Tulpen", zooals de naam zou lui den, verklaarden de drie Nederlanders, die we in hotel Mc Alpin spraken, „dat de com binatie van den zeer grooten regenval en de onvoldoende draineering had gemaakt, dat de eerste bollen zijn weggerot". De heer Grul- lemans zeide, dat de grond Riverside Park tengevolge van de regen zóó dichtgeslagen was, dat hij nu zoo hard is als deze vloer" en „dat uitsluitend het water de oor zaak is geweest". En de heer Van der Mey zeide, „dat deze bollen in den letterlijken zin verdronken zijn". De heer Grullemans voegde er aan toe, „dat er ook in Nederland, waar 23.000 acres tulpen worden gekweekt, veel water was gevallen. Maar wij zorgen voor afwatering", riep hij uit. „De heeren Grullemans, Van der Mey en Korsten, toen vergezeld door het vierde com missielid, den heer C. Freriks, hadden den stand van zaken ontdekt op Zaterdag 27 April. Zij waren toen den geheelen middag van bed, naar bed gegaan langs de geheele lengte van Riverside Park Voorzien van een speciale toestemming hadden zij talrijke bollen opgegraven, waarbij bleek, dat ruim S5 zacht en verrot was. „Ook het Park Departement (de New Yorksche plantsoendienst) heeft een verkla ring uitgegeven. Daarin wordt gezegd: „dat de meeste bollen reeds schade hadden gele den vóór zij de Ver. Staten hadden bereikt waarschijnlijk door blootstelling aan warmte gedurende den tijd, dat zij opgeslagen wa ren geweest. Zij waren zóózeer beschadigd dat de meeste niet boven den grond zijn gekomen," aldus deze verklaring, die er aan toevoegde, dat in de bedden thans gras zal worden gezaaid. „Menschen, met wie wij de mogelijkheid bespraken, dat de bollen hadden geleden van warmte, zeiden, dat deze bollen oorspronke lijk naar Engeland waren verscheept, waar de markt echter als gevolg van den oorlog was gesloten en dat zij daarom weer naar Nederland waren teruggezonden en ten slot te naar Amerika. Zoodoende waren zij lan gen tijd ingepakt geweest, waardoor soms broeiïng kan ontstaan, hetgeen den bollen kwaad doet." Het blad heeft daarna den Nederlandscben kweekers om bun oordcel over deze verkla ringen gevraagd: „Neen, bet was niets an ders dan het water!", antwoordde de beer Grullemans, en een ander lid der commissie zeide, dat verbroeide bollen gemakkelijk kon den worden berkend en dus niet opgeplant zouden zijn geworden, maar er was nergens broei opgetreden, volgens den heer- Vander Mev. „Een ander lid der commissie, die zijn naam niet wenschte te zien vermeld en bang was dat er oneenigbeid zou ontstaan met het hoofd van den plantsoendienst, den heer Robert Moses, zeide: „Wij willen niemand blameeren. Het is een combinatie'van onge lukkige omstandigheden geweest. Niemand draagt de schuld van de mislukking, in de laatste plaats de tulpen zélf." „De heer J. W. Johnston, tuinbouwredac- teur van de „N. York Herald Tribune'1, ver klaart. dat rapporten uit alle deelen van New York bewijzen, dat de tulpen daar in goeden toestand verkeeren en straks prach tig zullen bloeien. Zelf heeft hij 16.000 tulpen die er goed bijstaan, hoewel er zware regens zijn geweest, maar hij voegde er aan toe, dat hij een goede ontwatering heeft. „De „Tuin van de millioen tulpen" be vatte een millioen bollen van 200 verschil lende variëteiten, afwisselend van de mar mer-witte Carrara tot de purperen Tuljpe Noire en de kleurschikking was nauwkeurig uitgewerkt. De bloei zou ongeveer een maand hebben geduurd. Hoewel tulpen ge woonlijk worden geplant tusschen 15 Octo- ber en 25 November, werden in Rivei-sidc Park de eerste pas gepoot op 9 December. De Engelsche censuur had n.1. de uit Neder land verzonden lijst van de variëteiten drie weken lang vastgehouden, zoodat de ont werpers van den aanleg al dien tijd moesten wachten. Toen moest er hooi op den grond worden gestrooid, om te voorkomen dat hij te spoedig zou bevriezen. Zaterdagsmid dags hadden de arbeiders moeten doorwer ken, om de bollen vóór de vorst in den grond te krijgen." Aldus het relaas in de „New York Herald Tribune". 7an Zaterdag 28 September a.s. tot en met Vrijdag 25 October a.s., geeft de met „109" genummerde bon van het algemeen distributiebonboekje recht op het koopen van één kilogram sui ker. Het bezoek van Gi-aaf Ciano aan Berlijn, slechts enkele dagen na het einde der bespre kingen te Rome, heeft in de geheele wereld sterk de aandacht getrokken. Volgens de op vatting van het Hamburger Frcmdenblatt wordt het vermoeden bevestigd, dat door het buitenlandsch politieke activisme der bei de verbonden mogendheden een beslissend keerpunt bereikt is in het geheele oorlogsge beuren. De oorlog, die om de Poolsche ba gatelkwestie door Engeland en Frankrijk als Europeesch conflict is begonnen, aldus con stateert liet blad, is sinds de deelneming van Italië aan den oorlog overgeslagen op Afri- kaanschen bodem tot aan de kusten van den Indische Oceaan. De oorlog heeft in zijn ge- ogi-apische uitgestrektheid en in de strekking der beslissingen, die op het spel staan, een wereldpolitieken omvang aangenomen. Enge land strijdt den wanhopigen strijd om het behoud van het bestaande. Do verbonden spilmogendheden daarentegen vormen in hun politieke besprekingen de toekomst, ter wijl zij nog slag op slag toebrengen op de levensdraden van het wankelende Imperium. De besprekingen van Graaf Ciano te Berlijn zullen aanknoopen aan de gebeurtenissen te Rome. In de eerste plaats blijft de overwin ning van de totalitaire idealen hot beslissen de doel. Zij maakt e en uitbreiding van het militaire optreden en een verhoogd effect van dit optreden door politie ke middelen noodzakelijk. Duitschland en Italië bezitten, tengevolge van het toenemen in aanzien, dat zij kunnen boeken op grond van hun tot dusverre behaal de wapensuccessen, vele mogelijkheden in deze richting. In de tweede plaats geven Duitschland en Italië vorm aan de toekomst terwijl zij nog strijden. Hun moproeleer voor Europa en Afrika geeft den omtrek aan van de grenzen hunner levensruimten, maar ook hun vastbeslotenheid om deze grenzen met alle denkbare veiligheidsfactoren uit te rus ten. In de derde plaats hebben Duitschland en Italië een duidelijke voorstelling van het uiterlijk der wereld, dat na den ontstuitba- ren ondergang van de Britsche universeele gedachte practische vormen zal aannemen. Zij handelen in overeenstemming daarmede op militair gebied en stellen hun politieke concepties daarop in. Reide mogendheden marcheeren tezamen op tot aan de overwin ning. Zij kennen geen verschillen in hun op vattingen of tegenstellingen hunner belan gen. Zij zijn dn scheppers van de nieuwe, van Engeland bevrijde orde, omdat zij den wil hadden om alles daai-voor op het spel te zetten. Dit alles krijgt door het bezoek van graaf Ciano een nieuwe noot en, naar men mag aannemen, een nadrukkelijkheid, die in alle werelddeclen merkbaar zal zijn. Boerenbond ziet van zijn vlan tot uittreden uit de reqeerinqs- coalitie af. Thans zijn nadere bijzonderheden bekend geworden over de oplossing van de binnen- landsch-poütieke crisis in Zweden, die ont staan is door de plannen van den Zweed- schen boerenbond om uit de regeeringscoa- litie te treden. De Zweedsche minister van buitenlandsrhe zaken, Guenther, heeft in zijn Woensdag gehouden toespraak op ver zoek van Koning Gustaaf van Zweden met betrekking tot den ernstigen buitenland- schen politieken toestand er op gewezen, dat een binnenlandsch politieke crisis zeer ongewenscht was. Onder den indruk van de ze uitlatingen heeft,toen de Zweedsche boe renbond zijn plannen om ut bet regeerings- blok te treden, opgegeven. Naar bij een stem ming is gebleken, heeft zich bijna tweederde van het aantal leden uitgesproken voor het aanblijven van den Zweedschen boerenbond in de regeeringscoalitie, Gedurende het tijdvak van Maandaq 30 September tot en met Zondag 6 October a.s. geven de met „8" genummerde bonnen van het broodbonnenboekje tezamen recht op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft der halve recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 6 October nog niet ge bruikt zijn, zullen voorts nog geldig zijn tot en met Dinsdag 8 October a.s. De Roemeensche minister van buitenland se he zaken, Sturdza, heeft gisteren tegen over vertegenwoordigers van het D.N.B. ver klaard: de zgn. wereldpolitiek van Roe menië is opgehouden met de invoering van den legionnairen staat. Zij is definitief ver vangen door de politiek, welke bepaald wordt door den aardrijkskundigen, histori- schen en economischen toestand en die niet alleen door do revolutionnaire, .rationale en autoritaire structuur van onzen staat, maar ook de onschatbare bescherming, welke ons Weenen werd beloofd, noodzakelijk is. Wij staan achter do spil op het soldaten woord van den leider van onzen legionnai ren staat, zooals ons op den drempel van don dood onze onvergetelijke capilan heeft bevolen en zooals duizenden dood en het ons bevelen, welke liggen op den weg van de legionnaire beweging naar de macht. Ook de regionale overeenkomsten zijn van zelf vervallen. Zij zijn. wat onze naburen betreft, vervangen door den oprechten wensch voor een hernieuwde, vreedzame en vruchtdragende samenleving. Zooals bekend, zijn tengevolge van het op blazen van de bruggen in de maand Mei j.1. de waterwegen in de streek van Char leroi ontoegankelijk geworden voor het vor keer. Dit had natuurlijk een nadoeligen in vloed op de economische bedrijvigheid. De werkzaamheden tot herstel van deze water wegen worden met grooten spoed verricht. De streek Marchienne-au-Pont, Charleroi cn Charleroi-Namcn is thans voor het scheep vaartverkeer opengesteld. Het verkeer te wa ter tusschen Namen en Brussel langs Char leroi is hiermede thans weer mogelijk. Vooi'ts is men thans bezig met in het cen trum van Gent hot bed van de Lieve, een zij rivier van de I.eie, uit te baggeren. Dit was reeds sinds geruimen tijd noodig, want in dit oude stadsgedeelte, dat zoovele touristen aan lokt, verspreidde het water in den zomer meestal een walgelijken geur. Het werk valt in het kader van (ie werkverschaffing, zoo dat een dubbel resultaat bereikt wordt. „In deze moeilijke tijden blijkt de troost van den godsdienst een groote stimulans voor het kerkbezoek", schrijft het Rotter- damsch Nieuwsblad. „Zóó druk is de toe loop in de drie overgebleven kerken van de kerkelijke gemeente Rotterdam der Neder landsche Hervormde kerk vaak, dat de dienstdoende predikant zijn preek van 10—11 uur houdt en dan een kwartier later her haalt voor honderden, die om 10 uur geen plaats meer konden krijgen. Ook voor de cathechisaties blijft de oude toeloop, terwijl een aantal gelegenheden zijn verloren ge gaan. Dit en de verduistering vormen het groote probleem voor de Hervormde predikanten. Immers men catechiseerde tot 10 uur des avonds. Men hoopt de uitvallende uren nu echter op Zaterdag- en Zondagmiddag te vinden. Er blijkt bij de gemeenteleden een sterk meeleven ook met den materiöelon toestand, waarin de gemeente is geraakt. Gaarne wordt geofferd om den kerkdijken arbeid ook op diaconaal terrein op gang te houden. Zelfs voor de zending vinden de predikan ten nog belangstelling. De zendingsschool wordt weer heropend. Niet echter het inter naat. En bovendien moet er gespaard wor den, want in lndië zijn de zendelingen niet bereikbaar en moeten daar geld opnemen om hun arbeid te blijven verrichten, welke schulden straks uit Nederland moeten wor den aangezuiverd. Zooals gezegd, ondervin den de predikanten dat er een sterke ople ving is in de godsdienstige overtuiging der Rottcrdamsche bevolking Men zoekt in het geloof weer rust en vertrouwen, soms ook een antwoord op de vraag naar het waarom van het wereldgebeuren, zooals we dat thans meemaken". De man zonder rijbewijs zat in de auto achter 't stuur en maakte 'n fout. Hij was bezig de ze te hersnellen toen de naast hem zittende man-met-rijbewijs ingreep, waardoor een passeerende jongedame lichamelijk letsel opliep. De rechtbank te Amsterdam achtte heide automobilisten schuldig en veroordeel de ieder tot drie weken hechtenis. In hooger beroep voor het gerechtshof vond de procu reur-generaal alleen schuld bij den man met het rijbewijs wegens zijn ingrijpen, ter wijl hij voor den man-zonder-i'ijbcwiis vrij spraak vorderde. Het gerechtshof oordeelde er echter anders over cn legde beide verdachten een hechtenis straf voor den tijd van twee weken op. Ifct ongeluk gehemde in Mei van hot vori ge jaar, met een kalm gangetje roden de twee verdachten, studenten, door de Valcrius- straat in de richting van Baerlestraat. Op het kruispunt Valeriusplein kwam van rechts een auto, die de leerlingchauffeur eerst op het laatste oogenblik ontdekte. Hij kon zoo snel de handrem niet vinden, omdat hij den wagen niet kende, hij wiern het stuur naar rechts en voorkwam een aanrijding, doch de auto reed dooi- de manoeuvre op de verkeerde rijbaan. De naast hem zitten de student greep in, de auto reed het trot toir op, waardoor een meisje werd aangere den en oen been brak. ITALIANEN IN EGYPTE GEARRESTEERD Concentratiekampen zitten overvol Volgens de Regime Fascisia hebben de F.rrvptische autoriteiten tot dusverre ruim 7000 Italianen als voorzi'chtigheidsmaatrc- "ol gearresteerd. De concentratiekampen in Egypte zouden overvol ziin. Er moot. echter in het büzonder op. gewezen worden, dat al leen de ItaMnansehe onderdanen van Jood- srhe religie zich nog op vrije voeten bevin den. JONGSTE SPAANSCHE PILOOT VERONGELUKT. Boven Palmas is dé jongste Spaansche piloot, Jaime Rcal, door tot dusverre onbe kende oorzaak met zijn vliegtuig neerge stort. De machine kwam ne'er op een schoolgebouw. De piloot en drie school kinderen werden gedood. De 34-jarige slager A. H. G. N. uit Eysden, heeft voor de rechtbank te Maastricht terecht gestaan wegens mishandeling van mr. H. G. Rambonnet, ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht, wien hij in den middag van 21 Juni in de vestibule van hel Paleis van Justitie een harden vuistslag in het gelaat had toegediend. N. vertelde, dat hij dien dag door de ge meente politie van Maastricht was aangehou den, omdat hij de uniform van Nationaal Front droeg, heigccn nog was verboden. Na dat hij eenigen tijd op het politicbureau had doorgebracht, was hij naar liet Palcis van Justitie overgebracht, waar mr. Rambonnet besliste, dat hij ter plaatse zijn uniform moest uittrekken. Hij weigerde dit, waarna een marechaussee werd gehaald, die hem tot het afleggen van zijn uniform, welke zijn ecnige bovenkleeding was, verplichtte. De man beklaagde zich thans over de on- heusche behandeling, welke men hem hier mee liet ondergaan, omdat hij ten aanschou- vvc van het griffiepersoneei, slechts gekleed stond o.a. in een dun zomer-onderbroekjo, dat een zeer onvoldoende beschutting bood. Hij heeft, toen mr. Rambonnet na eenigen tijd in de vestibule verscheen, cn zijn on middellijk heengaan vorderde, dezen een vuistslag toegediend. Mr. Rambonnet lichtte toe, dat een inspec teur van politie verdachte had voorgeleid, waarbij werd meegedeeld dat N, on 't bureau geweigerd had andere kleeding aan te trek ken, iets, wat hij trouwens tegenover mr. Rambonnet ook weigerde, terwijl hij zelfs af wees het aanbod om door de marechaussee bij hem thuis in Eysden andere kleeren te laten halen. De omstandigheden waren zoo, dat mr. Rambonnet onder geen voor waarde N in zijn uniform naar Eysden wil de laten teruggaan. De slag, welke N. aan mr. Rambonnet had toegediend, was hard aangekomen. Er wa ren in de vestibule, waar verdachte zich de monstratief ophield, ecnige kameraden geko men, en er was een hevig lawaai, zoodat mr. Rambonnet zich verplicht zag de menschen te bevelen heen te gaan. Later heeft N. een overjas gekregen en is in een gesloten dienst auto naar F.vsden teruggebracht. De president was van oordeel, dat deze heele iiniform-uittrekkerij veel beter op het politiebureau had kunnen gebeuren, hetgeen mr. Rambonnet beaamde, maar N„ bleek weigerachtig te zijn en men kon den man niet langer vasthouden voor den eersten ter mijn. Fisch wegens het slaan van een ambtenaar in funclio 14 dagen gevangenissti-af Toen men N. er op attent maakte, dat hii op den bewusten dag de uniform van Natio naal Front niet mocht dragen, merkte hij op dat de N.S.B.-ers al veertien dagen in- .miform rondliepen en eigenmachtig de taak van politie waarnamen. Dit optieden nam ik als echte Nederlander niet! p n Beter contröle op prijzen, In België, waar men de merkwaardige puzzle had het land van een bijna gloednieuw „over heidsapparaat" te voorzien naar aanlei ding van de vlucht naar Frankrijk van een groot deel der verantwoordelijke bestuurder^ vordert men snel met de opleiding der nieuwe functionarissen en het weer op gang brengen van overheidsdiensten. Zoo kon men, aldus de Tel., aan de Ne- derlandsche-Belgische grens sinds enkele dagen waarnemen, dat óók de Belgische douanedienst ingeschakeld is bij het grens verkeer; de controle op de uitvoering der deviezenverordeningeh is thans aan de Ne derlandsche én aan de Belgische douanebe ambten toevertrouwd. In do stad Antwerpen bijvoorbeeld bemerkt men, dat verschillende Belgische gpndarmes en politiagenten reeds afgestudeerd zijn in den cursus tot regeling van het verkeer, dat op de voornaamste ver keersknooppunten eenigen tijd door Duit- sche leermeesters geregeld werd. Voorts is duidelijk te constateeren, dat de overheidscontrole op de handhaving der maximumprijzen van gedistribueerde artike len van dag tot dag scherper, d.w.z. beter wordt. In dit opzichtstaat Brussel vooraan. Groot-Brussel beschikt namelijk op het oogenblik reeds over een leger van 105 prijs- contróleerende distributie-ambtenaren, dat gehuisvest is in een kantoor, waar iedere Brusselaar zich vervoegen kan om klachten over woekerende leveranciers in te dienen. De tijd, dat men zich in België niet bekom merde om vastgestelde prijzen, raakt stilaan voorbij. In Londen staat men tegenover het herhaal; de „neen" van de Egyptische regeering klaar blijkelijk radeloos. In ieder geval betreurt de Engelsche radio in een Arabische uitzending dat de Egyptische minister-president on danks het dagelijksche contact met den Britschcn ambassadeur in Cairo geen juiste voorstolling heeft van de toekomstige ont wikkeling. ANNA PAULOWNA BREEZAND VACANTIE VERLENGD Do kinderen van de openbare school, die inplaats van de Augustusmaand in Septem ber vacantie kregen, zullen nog een weekje langer vrij zijn. De late vancantie stond in verhand met den schoolbouw en wel is de ze heel gunstig verloopen, maar het stropt nu even met de inrichting van w.c.'s, plaat sing van waschbakjes. enz. daar deze arti kelen niet gearriveerd zijn. Het schilderwerk, hoewel ook nog niet gereed, dacht men wel tegen 16 October klaar te hebben. Intusschen lijkt ons een extra weekje voor het wat af harden van do verf ook geen nadeel, dat, en liet schoonmaken en andere kleine werkjes kan dan meteen geschieden. Voorloopig is de vacantie dus verlengd tot Maandag 7 Ocober. MARKTOVERZICHT. Op de vrije markt werd nog wat handel ge daan in de vette koeien. Zij konden nog no- teeren f 355— bestemd voor den handel. De rest, het grootste gedeelte, was voor de vor dering. Wij hadden hiervoor grootere aan tallen verwacht. De handel in kaifkoeien was matig; aardige dieren aangevoerd tot f 350 prijshoudend in geldekoeien tot f 225 handel vrij goed met een mooie aanvoer. De heer Muizinga Don Helder kocht hier al de graskalveren-; deze golden tot 75 gld. Geen handel in nuchtere kalveren. Deze waren ook voor de regering, dus geen notee- ring. Bokken on geiten handel goed. Er was wel iets verschil in de schapenhandel bij de vo rige week. Deze koer handel kalm, er ging weer wat geld af. Tocli notneren wij nog voor jonge vette schapen tot f 55 cn voor 2-jarige dus oude slachtschapen tot f 58.— Evenzoo was do handel in slachtlamrneren, noteering tof f 34 1/2 Luie handel voor do lammeren voor 't leven; deze konden niet hooger opbrengen dan f 12 Aanvoer van schapen was weer be langrijk; ruim 1609 stuks. Graag werden de magere schapen ver kocht; hoogste noteering f 33. Veel paarden werden aangevoerd en zij noteerden tot f 800.— met een beste handej. Hitten konden wij nofooren op 250—450 gld., wat veel geld is voor deze kleine dieren. Dok voor biggen, schrammen en vette var kens vanzelf geen noteering. Konijnen wer den aardig duur verkocht. Kippen hij 't oude. Het was weer een drukke gezellige markt. Veel aangevoerd en veel bezoek. EIERVETLING SCHAGEN. 26 Sept. Aangevoerd: 25.000 kipeieren 6.60-7.10, klein 4.10—4.40 per 100 stuks. NOORDSCHABWOUDE, 27 Sept. Groote muizen 3—3.80. R. Dukcn 2.—. ei genheimers 4.40. bi. dito 4.40—5.20. drieün- ?">0. Bevelanders 3.60—4.20. bintje '/O- «'en 4.20—4.40. drielingen 4.grove 4—4.30 gei e nep 4.—. peen 1.60—1,90, kleine Peen 1.20, sperciehoonen 7.30—11.20. roode kool 3.209. witte kool 2.50—2.90 croene kool 3 30. gele kool 5.90. D. witte kool 3.—. bloemkool 9.80. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Sept. Aanvoer: 6800 Kg. aadappelen: Bevelan ders 4.20—4.50 eigenheimers 4.60. blauwe dito 5.20—5.40. uien 4—4.40. drielingen 4.—. grove 44.20. vele nep 4.—. stek uien 1-"" •30. poon 11.00 ^pereioboonon 0.0011.30* Hiiiboonen 9-2410 kroten 1.20—3.10, roode <ool 3.0010, 3250 Kg. tomaten: A 11—11 l*1- R cn C 11.—, CC 8.—. 2100 Kg. druiven: Alicant 40.Frankentha'nrc 20.«50-31.50' De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 6