Dr. C. W. Bottema spreekuur Mafionale teekenwedstrijd nel Surgerwoonhuis Huidarts, is deze week verhinderd te houden Marktberichten Officieele publicatie van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart Itaiïë de eenige vriend van Egypte Dc Britsche aanvallen op Du tschland Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Ondergrondschc krant in Londen l t eigen voorraad. Het gemeentepersoneel van Arnhem vei zamelt uit de stadsparken en bosschen hout, dat gehakt en gezaagd als brandstol voor de gasgeneratoren der wagens van de gemeentediensten wordt gebruikt (Foto Pax-Holland) WM* lt-1 i. M- H 1 oor de Deensche haring, die in Scheveningen gekaakt wordt, is heel wat zout noodig. en groote collectie vaten met zont worden voor dat doel ter bestemder plaatse aan gevoerd. Voor alle scholen. Het bestuur der Nederiandsche Vereeni- ging voor Teekenonderwi.js heeft ter gele genheid van het zestigjarig bestaan der ver- eenigïng een nationalen teekenwedstrijd uitgeschreven, waaraan door leerlingen van openbare en bijzondere scholen, t.w. L.O., U.L.O., M.O., V.H.O., kweekscholen, N.O, kunstscholen en technische hoogeschool kan worden deelgenomen Wedstrijdprogramma's kunnen worden aangevraagd bij den heer D. Veersema Hof stede de Grootekade 16 te Groningen. Het adres, 'waaraan de inzendingen moe ten worden gestuurd, is: Instituut tot oplei ding van teekenleeraren, Hobbemastraat 25 te Amsterdam. De uiterste termijn van in zending is 15 November 1940. Het bestuur doet langs dezen weg een be roep op alle leerlingen, die hiervoor in aan merking komen, om aan den wedstrijd deel te nemen. Een groot aantal prijzen wordt beschikbaar gesteld. Een man en een krant in de voorhoede in den strijd tegen het ontwerp van een Britsch protectoraat. De Italiaansche „Messaggero" publiceert een nieuw artikel van. den Italiaanschen oud-gezant te Caïro, dat gericht is aan Na- lias Pasja en de Wafdisten, die hij er aan herinnert, dat de eenige vriend, dien Egypte altijd aan zijn zijde gehad heeft bij alle ge beurtenissen, Italië is ^geweest en dat een man en een krant steeds in de voorhoede hebben gestaan van de campagne tegen Het ontwerp van een Britsch protectoraat: Mus- solini en zijn blad, de „Popoio d' Italia". Bij den aanval der Boyal Air Force van hedennachf op Duitsch Rijksgebied is in een plaats in de provincie Hannover een lijken huisje getroffen. Elders zijn verscheidene particuliere woonhuizen beschadigd. CONFECTIE-INDUSTRIE. De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het depar tement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat het fabrieksmatig verwer ken of doen verwerken van stoffen, geheel of gedeeltelijk vervaardigd uit wol, kuni&twol, katoen, linneji, kunstzijde en alle' ter vervanging dienende textielgrondstoffen, vanaf he den slechts is toegestaan aan bij de sectie confectie van het Rijksbureau voor wol en lom pen en van het Rijks-textiel- bureau, Keizersgracht 542 te Amsterdam, ingesfchreven on dernemingen, die in het bezit zijn van een door den direc teur van genoemde sectie ver leende vergunning. Ondernemingen, welke uit sluitend in eigen bedrijf ver vaardigde tricotstoffen verwer ken of doen verwerken, vallen niet onder bovengenoemde sectie, doch zijn gebonden aan de terzake geldende bepalingen van het Rijksbureau voor wol en lompen te Tilburg en/of het Rijkstextielbureau te Arnhem. KOFFIE. EN THEEDISTRI. BUTIE. De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het departe ment van Landbouw en Vis scherij vestigt in verband met de reeds in de bladen bekend gemaakte vaststelling van het koffie- en theerantsoen op 250 gram koffie of 75 gram thee voor het tijdvak van 28 Sep tember tot en met 8 November a.s. de aandacht van belang hebbenden op het volgende. In verband met de verlen ging van de. distributieperiode van 4 tot 6 weken is het thee- rantsoen van 50 gram ge bracht op 75 gram. Dit brengt mede, dat vanaf 28 September ook de toewijzingen voor een bepaald aantal rantsoenen kof fie of thee. recht geven op rant soenen thee van 75 gram. Dit geldt zoowel voor de toewij- gen, die nog zullen worden uitgereikt, als voor de voor 28 September uitgereikte toewij zingen, voor zoover de toege wezen hoeveelheid op dien da tum nog niet was afgeleverd. Op een aantal van deze toe wijzingen staat vermeld: „1 rantsoen 250 gram koffie of 50 gram thee" Dit is dus, nu het theerantsoen op 75 gram is gebracht niet meer juist. De toewijzingen geven. ook al staat er op vermeld: „1. rant soen 250 gram koffie of 50 gram theee" recht op rantsoe nen van 250 gram koffie of 75 gram thee. BROOD-, VLF.ESCH. EN VLEESCHWARENDISTRIBU. TIE VOOR HOTELS. RESTAU RANTS. CAFé'S, BROODJES WINKELS E.D. De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het depar tement van Landbouw en Vis-- sclierij, brengt het ondervol- gende ter kennis. Voor de maand October kun nen de hotels, restaurants, ca fés e.d. bij de distributiedien sten een toewijzing voor brood afhalen en een aanvraag ter verkrijging van een aantal los se bonnen voor „een rantsoen vleesch" indienen. Bovendien zullen de distri- butiedien&ten ook na October aan deze instellingen in be perkte mate toewijzingen voor vleesch kunnen uitrei ken ter voorziening in bijzon dere behoeften, welke niet door de door bezoekers inge leverde consumentenbonnen gedekt kunnen worden. Tenslotte wordt er de aan dacht op gevestigd, dat ook „VVehrmachtsmarken" en Duit sche reis- en hotelbonnen .voor brood en vleesch door de in stellingen moeten worden dn ontvangst genomen. Zij kunnen deze bonnen bij de diistribu- tiediensten inruilen tegen ge wone bonnen voor „een rant soen brood" of „een rantsoen vleesch". Zoowel op de Wehr- machtsmarken als op de Duit- sche reis- en hotelbonnen staat de hoeveelheid brood of vleesch, waarop deze recht ge ven. vermeld. DISTRIBUTIE VAN ZEEP. De secretaris-generaal, waar nemend hoofd van het depar tement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart brengt het vol gende ter kennis van belang hebbenden. Geconstateerd is, dat een aan tal zeepfabrikanten en -hande laren de bestaande distributie voorschriften hebben over treden. Deze firma's hebben namelijk ten aanzien van toi letzeep en medicinale zeep van oude samenstelling onjuis te voorraadopgaven ingediend, terwijl zij bovendien genoemde zeepsoorten zónder toestem ming van het Rijksbureau voor chemische producten (sectie zeep) hebben afgeleverd. Deze vergrijpen zijn des fe zwaar der, daar genoemde zeepsoor ten gereserveerd dienden te blijven voor de verzorging van zieken en kinderen, voor me dici. enz. In verband met bet boven staande is thans de verkoop en aflevering van alle soorten medicinale- en toiletzeep van oude samenstelling met in gang van heden verboden. Overtredingen zullen ten strengste worden gestraft. De verkoop van de genoemde zeepsoorten door den kleinhan del aan het publiek blijft even wel toegestaan tegen de inle vering van de daarvoor aan gewezen bonnen („1 rantsoen toiletzeep"). Aflevering door den kleinhandel op andere dan genoemde bonnen, of zonder bon, zal uiteraard ten streng ste worden gestraft. De detaillisten kunnen tot nader order hun voorraad toi letzeep en medicinale zeep ou de samenstelling niet aanvul len. De door de detaillisten in ontvangst genomen bonnen („1 rantsoen toiletzeep") dienen zorgvuldig door hen te worden, bewaard. De grossiers en tuschenhan- delaren (dus niet de detail listen) zijn verplicht op te ge ven, welke voorraden toilet- en medicinale zeep oude sa- monsteling in hun bezit zijn. Deze opgaven dienen op for mulieren te geschieden, welke Dinsdagochtend 1 October a.s. bij dë plaatselijke distributie diensten moeten worden ge haald en uiterlijk Donderdag 3 October a.s. bij deze distributie diensten ingevuld moeten wor den ingelevod. De fabrikanten én impor teurs is een mededeeiing van hovenstaanden inhoud door het Rijksbureau voor chemi sche poducten (sectie zeep) rechtstreeks toegezonden. UIT DE HAND TE KOOP: goed onderhouden, met groote tuin. Te zien Molen vaart 231. Te bevragen: J. DAALDER, Vlas- en Korenbeurs. Anna Paulowna. Een Canadeesch vliegtuig, dat een aanval deed op Duitsch gebied, werd door luchtafweer-geschut omlaag gehaald. De resten van het toestel (Foto Weltbild) Thans reden van bestaan.... Svenska Dagbladet meldt uit Londen, dat daar de eerste ondergrondsche krant is ver schenen onder den naam: The Swiss Cottage. Ais plaats, waar liet, blad wordt uitgegeven wordt de Swiss cottage Station 3 genoemd! een Londensch ondergrondsch station, waar thans duizenden Londenaars voortdurend overnachten. In het eerste nummer van het blad, wordt het blad genoemd: „Een groet aan onze westelijke kameraden, toevallige holbewoners, slapende kameraden, slaapwan delaars, snurkers, zwetsers en allen, die op de ondergrondsche stations van <ic avond tot de ochtendscheming wonen". ANNA PAULOWNA NIET „TWEE UUR". verslag van de vergadering der Holl. Mi.i. van L. leze men, dat de voorzitter den burgemeester dankte voor zijn aanwe zigheid en niet voor twee uur aanwezigheid. NOORDSCHARWOUDE, 30 Sept. Aanvoer: 9200 Kg. aardappelen: Groote muizen 3.30, Bevel. 4.10—4.50, bi. eigenhei mers 4 80. drielingen 2.10-2.20. 15300 Kg. uien 4.10—4.40, drielingen 4.—. grove 4—4.30, gele nep L—1100 Kg. peen 2.kleine peen 1.20, 17<5 Kg. spercieboonen 8—13, 2400 Kg. roodc kooi 4.208.20J, 21100 Kg. witte kooi 2.o0—2.60. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Sept. Aanvoer: 4i00 Kg. aardappelen: Bevel. 4.20, eigenheimers 4.40—4.60. bi. dito 4.7O-5.10, drielingen 2.20. 30600 Kg. uien 4—4,60. drie- mgen 4. grove 44.40. gele nep 4.stek 1—L40. 4200 Kg. peen 1.30-2.10, 750 Kg. spercieboonen 7.30—11.70, 88600 Kg witte kool 2.502.70, 1000 Kg. gele kool 4.20, Sa- voijekool 3.804.10, 4000 V nootaardapp0- •en B -3550 4.50. ALKMAAR, 28 Sept. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder- *™ar,tl,er- Aanvoer: 100.000 kipeieren 7— 7.30, kleine 4.306 per 100 stuks. ALKMAAR, 30 Sept Veemarkt. 136 Vette schapen f 40-75.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 4