PIANOREPARATIES Gekookte BIETJES èf/teculoaó Coöperatieve Bakkerij „Kelder" Ui JUTTERTJ Vooral! r G. van der Most, steeds geopend RIJWIEL Fa. P. Th. YPMA, Slapend onder de puinhoopen Distributie-nieuws Advertentiën Vertegenwoordiger. 3$aat zijn wc weet Voor Trouwauto's Garage Manshanden Te huur Te koop Diversen Maandag 30 September 1940 MacUtUeuw-ó 7wee bommen vallen in de Tuinstraat Openingsuren Postkantoor De eerste trein uit Alkmaar Wandelend Den Helder gaat weer op pad Verkeersongeval bij „De Kooy" De brandstof-distributie Het identiteitsbewijs Burgerlijke Stand van Den Helder ^ebtoedm 3tenk, T oegangsbewijzen tot Texel Rialto Theater Aans Albers trok veel belangstelling Uit het politie-rapport voor winkeliers ÏUeuuM uit lOiJk ALGEMEENE BEGRAFENISVEREENIQIN8 „DEN HELDER" Het Juiste adres voor; Langestraat 69, ALKMAAR Telef. 2626 P. KALIS, Pulkbeste Winteraardappelen JUTTERTJES worden alleen geplaatst bij vooruitbetaling aangaboden gevraagd ^utteAtjeA, 100 verkoopswaardfj Kranig werk van Gemeentewerken. Gisterenmorgen in de vroegte, om on geveer half zeven, is een gedeelte van het Tuindorp opgeschrikt door het vallen van een tweetal Engelsche bommen. Treiterend lang had het vliegtuig boven de omgeving gevlogen, voordat het zijn lading liet val len. Het typische verschijnsel is, dat veel bewoners rustig doorsliepen en eerst des morgens bemerkten, op hoe geringen af stand van hun woning de bommen waren gevallen. De bommen vielen achter eenige perceelen in de Tuinstraat. Eén ervan kwam terecht op de tuinscheiding van perceel 6264 en sloeg een grooten trechter in den tuin, alles ver nielend wat in de omgeving stond. Honderden dakpannen en ruiten moesten het ontgelden, zoowel van woningen in de Tuinstraat, als in de Asterstraat en op het Asterplein. De tweede bom kwam terecht vlak achter de wo- ning van het echtpaar Ran. Twee woonper- ceelen werden als gevolg hiervan een ruïne. Het was de woning, tevens winkel van den heer Ran en de groentenwinkel met woning van den heer Veenstra, welke laatste nog niet bewoond was. De heer Ran en zijn echtgenoote sliepen echter in de kamer, waarachter de vol treffer kwam en hoe deze bejaarde men- schen er het leven hebben afgebracht mag een wonder heeten. Niet alleen brachten zjj er het leven af, dochzjj sliepen, toen het huis boven hun hoofden instortte. Toen de echtgenoote van den heer Ran wak ker werd, waren de buren reeds aan het zoeken in de puinhoopen. „Wat doe je toch?" Zei mevr. Ran tegen Ihaar man. „We liggen onder het puin", reageerde deze op de vraag van zijn vrouw. „Nu, we liggen hier nog goed", zei zijn yrouw, „en ik hoor menschen". Zij riepen hun buren, die voor zoover dat door de ruïne mogelijk was, dadelijk toescho ten en hun onder de brokstukken vandaan haalden. Het is vólkomen onbegrijpelijk, hoe de twee menschen nog in leven waren, terwijl van hun woning geen steen meer op de andere staat en hun ledikant rondom in de brokstuk ken stond. Een uur na het gebeuren was het echt paar Ran bezig met het zoeken naar wat kleeren, wat dekens en andere dingen, die men onder de puinhoopen vandaan kon halen. Het bleek, dat de beide menschen door het gebeurde in het geheel niet in de war waren gebracht. Vier maal aan den dood ontsnapt. Met de echtgenoote van den heer Dijkshoorn, Tuinstraat 62, was dat wel even anders. Die was zeer onder den indruk van den bom, die in haar tuin was terecht gekomen. „Dat is de vierde maal, meneer, dat we dit nu meemaken.We woonden in de Trompstraat, toen daar een bom in onzen tuin viel en een ravage in onze woning werd aangericht. We hadden eenige honderden guldens schade." „We vluchtten toen naar de Korte Vliet en daar viel, vlak bij het huis waar we zaten de bom op de woning van den heer Van Buren. We gingen naar Wieringen, naar Westerland, en daar viel de bom, waarbij vier menschen gedood werden. Het was vlak bij het huis waar We tijdelijk onderdak vonden. Nu zitten we drie weken hier. We waren al weer aardig op stel, we hadden het vernielde aardewerk weer aangevuld. M'n man had juist achter in den tuin weer een schuur geplaatst. En nu dit weer. Een mensch zou het er niet onder uit houden." Inderdaad, dat is wel heel erg. De woning van het echtpaar Dijkshoorn was ook vrij zwaar beschadigd. De keuken stond los van de kamer, de ruiten waren practisch allen ver nield, de dakpannen lagen in brokstukken op <de plaats en voorstraat. De directeur van het Postkantoor bericht ons, dat zjjn kantoor met in gang van 1 October a.s. voor alle diensten wederom op de normale uren zal zijn opengesteld. Tot nader bericht zullen de drie be stellingen blijven uitgaan te 7u30, 10ul5 en 15u30. De Tuinstraat en omgeving gaf het bekende beeld na een bomexplosie. In den vroegen imorgen is men echter dadelijk aan den slag getrokken om de schade te herstellen en de ptraten schoon te maken. De herstelwerkzaamheden krach tig aangepakt. Na eenige uren waren reeds tal van werklieden bezig met het neerleggen van de dakpannen. Anderen veegden de straten schoon. Schilders waren werkzaam met het snijden van ruiten en gisterenmiddag was er, behalve dan de ruïne van de beide woon- en winkelhuizen van deze bom explosies weinig meer te zien. De huizen in de omgeving zagen er weer normaal uit. De belangstelling voor deze gebeurtenis Was bizonder groot. Den heelen dag togen honderden menschen naar de Tuinstraat. Po- htie en marechaussee hadden echter het ter- ïein voor nieuwsgierigen afgezet. We willen dit verslag niet besluiten zon der een woord van hulde aan het gemeen tebestuur, dat met zoo groote snelheid de gevolgen van deze bomexplosies liet ver wijderen, zoodat de woningen niet onbe woonbaar werden en er ook maar weinig gezinnen waren, die hun woning verlieten. Het personeel van gemeentewerken, onder leiding van de heeren Visser en Noë, had geen rustige dag, maar verrichtte zeer verdien stelijk werk. T.imorlaan en omgeving geteisterd. Gisterenavond om half tien is de bevol king van Den Helder voor de tweede maal opgeschrikt door eenige hevige bom explosies, die aan de Timorlaan, Java- straat, Balistraat, Ceramstraat en om geving veel ruiten- en pannenschade te weeg bracht. Van de bommen, het waren er een viertal van niet zwaar kaliber, kwamen er drie terecht op een stuk land begrensd door Timorpark, Javastraat en Balistraat. Een van de bommen viel in het Timorpark. Gelukkig bleven ook deze bomexplosies beperkt tot uitsluitend materieele schade. Vertrekt een half uur vroeger. De trein van 6.10 u. vervalt. Met ingang van morgen is er een ver andering in den treinenloop gekomen wat betreft den eersten trein, die tot nu om 6.10 u. uit Alkmaar vertrekt, om 6.35 u. uit Schagen en die om 7.10 uur in Den Helder aankwam. Deze trein zal nu om 5.40 uit Alkmaar vertrekken, om 6.03 uit N. Seharwoude, om 6.20 uit Schagen, 6.37 Anna Paulowna, 6.42 Breezand, 6.47 Koe gras en komt om 6.58 u. in Den Helder aan. Deze trein, die speciaal bedoeld is voor et vervoer van het geëvacueerde werf- personeel, vertrekt 's avonds om 18.51 u. uit Den Helder en komt om 20.12 u. in Alkmaar aan. De trein, die om half acht uit Schagen rijdt, blijft op dat uur vertrekken. Na weken, ja zelfs maanden van rust, gaan de wandelaars welbekend van de plaatselijke vereenigingen, weer op pad, vergezeld naar we hopen van de individueele wandelvrienden en vriendinnen. 20 October a.s. zal te Alkmaar als besluit van het wandelseizoen een wandeltocht wor den georganiseerd door de plaatselijke ver- eenigingen. Oorspronkelijk was deze tocht uit geschreven door den N. H. W. B. op 22 Sept., echter door bekende bepalingen was dit niet mogelijk. Talrijke inschrijvingen waren voor deze tocht reeds binnengekomen, een groote groep van de Heldersche Zeevaartschool be hoorde tot degenen, welke in Alkmaar wilden propageeren, waartoe onze wandelaars in staat zijn. Men hoopt ook op deri a.s. tocht deze groep aanwezig te zien. Gaarne hadden de leiders in onze stad dezen tocht gehouden, maar gezien de tijdsomstandigheden was dit nog niet mogelijk. Stelt U in verbinding met de besturen der vereenigingen of met het lid van het NHWB- Bestuur, den heer Lücker, over de mogelijk heid om op sporttarief te reizen per spoor. Dezer dagen reed lange het Noordhollandsch Kanaal, ongeveer ter hoogte van De Kooy, een motorrijwiel, waarop zich bevonden een bewoner van Den Helder, en op de duo zijn vrouw. Waarschijnlijk tengevolge van het onver wacht omzien verloor de vrouw op een gegeven moment haar evenwicht, en sloeg van de motor af. Bewusteloos bleef zij op den weg liggen. Spoedig gerequireerde doktershulp gelastte terstond overbrenging naar het noodzieken huis te Julianadorp. Het bleek dat de vrouw een herseni chudding opgeloopen had. Haar toestand is ernstig. Dinsdag de stamkaart-nummers 700015000 aan de beurt. Wij vestigen er de aandacht op, dat morgen Dinsdag, diegenen zich aan het Distributie kantoor hebben te vervoegen wier distributie stamkaart een der nummers tusschen 7000 en 15000 draagt. Men moet de stamkaart medebrengen, be nevens het formulier, waarop de voorraad werd aangegeven. Voor het als identiteitsbewijs doen geldend maken van de Distributiestamkaart zal alsnog gelegenheidbestaan op Maandag 30 Septem ber 1940. Uitsluitend tusschen 6 en 8 uur n.m. in het Distributiekantoor, Spoorstraat 44. Ten raadhuize bestaat daartoe geen gelegenheid. van 28 September 1940. BEVALLEN: C. J. van der Vliet—Smink, z. A. van der MaasHeijligenberg, z. Banketbakkerij, Keizerstraat 124-126, hebbeq een Koffie- en fhee-surrogaat voor U, wat niet te evenaarden is. Bij de meeste winkeliers verkrijgbaar. Verblijfsvergunningen. De Burgemeester van Texel deelt aan de Tex. Courant mede: Zeer binnenkort zullen de toegangsvergun ningen en verblijfsvergunningen voor de Wad deneilanden niet meer worden afgegeben door den Burgemeester der betrokken gemeente na gepleegd overleg met den Inselkommandant, doch zal dit slechts geschieden door den Stabs offizier der Ordnungspolizei. De aanvrage dient echter ten Raadhuize te worden inge diend; zij wordt vandaar geadviseerd naar den Stabsoffizier, die de toe- of afwijzing recht streeks aan den aanvrager doet toekomen. In verband met het noodzakelijke on derzoek is het gewenscht de aanvragen ten minste tien dagen te voren in te zenden. Zij moeten vermelden: woonplaats buiten Texel; verblijfplaats op Texel en doel van het bezoek. Naar reeds is bekend gemaakt, zal fa miliebezoek over het algemeen slechts worden toegestaan, wanneer daarvoor 'n dringende reden aanwezig is. Ook de beslissingen omtrent het zich vesti gen op Texel berusten bij genoemden Stabs offizier. De loopende door den Burgemeester reeds afgegeven vergunningen blijven van kracht tot den datum, waarop deze zn afgeloopen. Men doet goed tien dagén voor het afoop van dien datum de nieuwe schriftelke aanvrage in te zenden, aangezien bij verblf zonder geldige vergunning uitwijzing terstond volgt. Texelaars wordt aangeraden in hun eigen belang van het bovenstaande mededeeling te doen aan hun elders wonende familieleden en relaties. Het was inderdaad een experiment, toen Zaterdagavond half zeven de deuren van het Rialto-theater geopend werden. Zou er be langstelling bestaan voor de eerste film, die sedert verscheidene maanden weer in Den Helder draaide Zou het publiek belangstelling toonen? En zou die belangstelling klein, dan wel groot zijn? Ziedaar vragen, die zoowel de bioscoop directie als wij ons stelden en waarvan wij de beantwoording met meer dan gewone belang stelling tegemoetzagen. Welnu, die eerste filmavond bleek een groot succes te zijn. Het theater was vrijwel geheel gevuld met burgers en militairen en waar het einde kwam op een tijdstip, dat ieder nog zon der zich te haasten huiswaarts kon gaan, mag worden aangenomen, dat deze voorstelling in den smaak gevallen is. En dat temeer daar deze eerste film een rolprent was, waaraan alle bezoekers zich kennelijk kostelijk geamuseerd hebben. In deze Tobis-film ziet men Albers zooals wij hem het liefste zien. Albers, de „Draufganger", Albers, de man die van zichzelf weet, dat hij alles kan en alles weet en ook inderdaad alles weet en kan Men krijgt hier een gangsterfilm. En wat voor gangster-film! Het geheele misdadigers- gamma wordt U in anderhalf uur voorgezet: knallende G-man, razenyde auto's, wild-west als tusschenspijs, ontvoering van een schoone vrouw. En dat alles geschiedt deels in Chi- cago, deels in Mexico. En dus heet de schoone, die een welgevallig oog op Albers, alisias Ser geant Berry, laat vallen, Ramona. Het is alles lang niet zoo luguber als men zich voorstelt. Integendeel, het geheel is over goten met een sausje van luchthartigheid, en dat is te begrijpen als men weet dat heel deze wild-westerij niet anders is dan een persiflage, een parodie op de Amerikaansche gangster film. Een parodie, die kostelijk geslaagd is en waaraan een vol Rialto anderhalf uur zich uit muntend geamuseerd heeft. HET FIETSLNHOEKJE. Een meisjesfiets en een heerenrijwiel werden dezer dagen ontvreemd, toen deze onbeheerd voor een woning geplaatst werden. Ook voor een perceel bij het Plantsoen verdween een rijwiel. Verzekert Uw fiets vooi 3 gulden per jaar. Bij diefstal krj,gt U een nieuwe terug. K. KOS, Koningstraat 76. OOK DAT GAAT WEER DOOR Sedert geruimen tijd ontbeerde het politie rapport beleedigingsgevallen. Bijna was men tot de conclusie gekom:n dat deze onhebbe lijkheden uit de wereld geraakt waren. Maar zie... een dezer dagen kwam een juffrouw van de Achterbinnenhaven haar nood klagen bij de politie, dat zij door een medebewoonster be- leedigd was Gevonden en Verloren voorwerpen 2 zilverbons, 1 Reichsmark, een zweep, een jas, een roode kamerpantoffel, een vergun ning toegang werf, een polshorloge, een vul pen, een jas, een belastingmerk, een sjorlijn, een bril. Verloren voorwerpen. Sleutel met ring, drie textielkaarten, een gouden ring, twee belastingmerken, een vul pen, een koffer met kleeding, een regenjas. voofkome men: verstopping, slechte ont lasting, overmatig vet, die de oorzaak zijn van aambeien, rheumatiek, vale onreine huid, hoofdpijnen, enz door grondige zuivering van bloed en ingewanden met Dr. SchiefTer's Stofwisselingzout. Een weldaad voor het organisme! Flacon I t.M. Dubbele liecon I 171 bl| epotnekex en vakdrogislen. Voor slagers Vetsmelters A. Ter verkrijging van vet en/of reuzelbande rollen kunnen slagers zich tegen inlevering van botertoewijzingen wenden tot de Neder- landsche Zuivelcentrale, Afdeeling Margarine, Vetten en Oliën, Nassaulaan 6, te 's-Graven- hage. Het heeft echter alleen zin, indien de ban derollen voor door hen zelf uitgesmolten vet bestemd zijn, waartoe zij als georganiseerden bij de Nederlandsche Zuivelcentrale tot de groep „Vetsmelters A" moeten zijn toe gelaten. Voor winkeliers en slagers Vorderen van vleesch en vleesch- waren door den Nederlandschen Opbouwdienst, Ten aanzien van den Nederlandschen Op- bouwdienst zal voor de verstrekking van vleesch en vleeschwaren een overeenkomstige regeling worden getroffen, als voor de andere in distributie gebrachte levensmiddelen ge brachte levensmiddelen geschiedde. In afwachting van deze regeling is tot na der order den verplegingsofficieren de bevoegd heid toegekend om vleesch en vleeschwaren te vorderen, mits gebruik wordt gemaakt van vorderingsbewijzen, vermeldende artikel, hoeveelheid, sterkte van het onderdeel, datum van afgifte, stempelafdruk en handteekening van den verpleging sofficier. De winkeliers en slagers zijn verplicht op deze vorderingsbewijzen de goederen te leve ren. Zij gelieven er echter op toe te zien, dat de vorderingsbewijzen voldoen aan de boven omschreven eischen. Urk, 27 September. Door 50 vaartuigen werd heden aan den Gem. Vischafslag alhier aangevoerd: 3700 pond kuilpaling, van 40200 pond per vaar tuig, prijs 25 28 ct. 100 pond lijn- of beug aal, 3032 ct., 200 pond snoekbaars, 25*428 ct.; 100 pond baars, 1011 ct. 300 pond voorn, 4145 ct, en 400 pond Blei, 9 cent, alles per pond. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onzen Zoon MARCELIS F. v. d. MAAS A. v. d. MAASHeiligenberg Den Helder, 28 September '40 Baasingracht 110. Tijd. Noodziekenhuis Juliana dorp. Op den 29en September overleed, na een kortston dig lijden, in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, onze innig geliefde Man en Vader ARIE BAKKER in den ouderdom van bijna 63 jaar. Allen, die hem gekend hebben, zullen begrijpen wat wij in hem verliezen. Den Helder, 29 Sept, 1940. Uit aller naam: Mevr. de Wed. C. BAKKER-Zwart. en kinderen Tijdelijk adres: Stationsstraat 82, Alkmaar De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 2 Oct. a.s. op de Algemeene Be graafplaats te Huisduinen. Vetrek Sterfhuis Keizer straat 73, 12 uur. Arts, houdt tot nader aankondiging spreekuur dagelijks van 1 3- 14 uur in de kleine zaal van „Casino". Aldaar worden boodschappen aangenomen of per telefoon no. 66. KONIJN BEGRAFENISSEN CREMATIES TRANSPORTEN Uitvoerder: JOH. DARPH0RN, p/a. Garage MANSHANDEN. MIDDENWEG 189-191, tel. 533, of SCHAGEN, Hoop B 168. vanaf f 2.— per jaar Assurantiekantoor Koningstraat 90 Telefoon 984 Fabriek van stempels en naamplaten zoekt Br. met foto en voll. inl. aan L. Heijermans 6 Van Ouwer- kerk, Passage 8, Schiedam. Van de KLEINSTE tot de ALLERGROOTSTE verrichten wij voor U op billijken prijsgrondslag. Piano- reparatiewerkplaats waar uit sluitend op de vakkundige wijze gewerkt wordt. Vanaf heden wederom alle dagen versch gekookte bleten uit eigen kokerij. Witte Kool en Andijvie om in te maken. Beleefd aanbevelend. Oravondwarsstr. 3 Ruyghwsg 49 Telefoon 416 met onze heerlijke gekruide a 25 cent peï half pond Molengracht 43 Molenstraat 37-43 Vraagt onze bezorgers. Ook in onze kruidenierswinkels verkrijgbaar. naar Middenweg 1 89 Telef. 533 - Den Helder Nieuwe Dodge Auto's Te koop Tlger-Kachel, zwart gebloemd Fornuis. Adres: Middenstraat 100. VERHUISD: Th. J. VERBEIJ Schoenmaker van Goversstraat 51 naar LORENTZSTRAAT 106 bij den Overweg Voor groot concern wordt een MOOI, DIEP PAND te koop of te huur aangeboden. Gelegen aan hoofdweg, tevens drukken verkeersweg, buiten gewoon object voor groot K ruiden iersbed riff. Brieven onder Np. 284, aan het Bureau van dit blad. Te huur aangeboden: MOOI BOVENHUIS Hoek Ruyghweg en Reigerstr. Billijke huurwaarde. Inlicht.: Kantoor Coöperatie, Koningstraat 102 (Tel. No. 60) WINKELHUIS te huur. Te bevragen: Hoogstraat 20. Te koop gevraagd: EEN BELASTINGPLAAT.JE Brieven onder no. 294, aan het Bureau van dit blad. Verloren Zaterdagmiddag een blauwe gabardine Heeren Regen jas, gaande van Texelsche boot naar Wieringen, via Rijksweg, Balgweg, Afsluitdijk. Tegen be looning terug te bezorgen bij: H. J. A. Lücker, Sperwerstr. 25. Net R.K. Kosthuis aangebo den (geen beroeps), te Bree zand. Brieven onder letter KL aan het Postkantoor te Breezand Verloren van auto, wandel stok met inscriptie van 't Zand naar Den Helder. Tegen bel. terug te bezorgen: Binnenhaven 13.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5