Een actief vereenigingsleven NEELS' MadinieiuuJ De 100e Arrondissements rechtbank Alkmaar Ke/il ejtt Zejnduiy ïlieMwJ uit Wil Excelsior iBruTEEiEHeflEivERiaarËi Ponderdag 10 October 1940 Tweede Blad Uitvoeringen kunnen gegeven worden Casino-directie belooft haar volle medewerking Een landelijke bond van beroepspensionho uders Nat* Hist* Museum Vandaag laatste inruil-dag Fusie Luthersche kerken Burgerlijke Stand van Den Helder Een 4e postbestelling Maandag nieuwe broodkaarten Na 10 uur op straat*** Visscherij Bekendmaking Adccïtmt in de SKtideiufo 'Coulant OPROEP Den Helder was sedert onheugelijke tijden altijd een plaats waar „iets te doen" was. Het vereenigingsleven kenmerkte zich door een opvallenden bloei, zoowel muziek- als tooneelvereenigingen deden binnen en buiten de stad van zich hooren, terwijl tal van andere cultureele, amuse- ments-, sport- en dergelijke instellingen er zorg voor droegen dat het winter-sei- zoen in Den Helder steeds een groote mate van afwisseling bood. Het is in dit verband, dat wij hier thans de vraag stellen: hoe staat het met het Helder sche vereenigingsleven? Zooals men weet zijn de sportvereenigingen in dezen reeds tot een initiatief overgegaan. Vergaderingen werden (en worden) belegd, en op deze wijze tracht men het verloren gegaan contact met de leden weder te herstellen. •Men Is van goeden wil. Hoe staat het echter met de andere vereenl- gingen? Wij hebben ons oor dezer dagen bij verschillende vereenigingsbestuurderen te luisteren gelegd en de stemming bij hen ge polst. Het bleek, dat men zonder uitzondering wel van goeden wil is. Dat men het liefst ter stond comité's van actie zou willen oprichten en binnen den kortst mogelijken tijd een uit voering geven. Het grootste deel dezer ver- eenigingsbestuurders echter wijst dan op de, huns inziens, niet te overwinnen moeilijkheden inzake het te verkrijgen contact met de leden. Men meent ook veelal, dat er gaen belang stelling bestaan zal In Den Helder, voor uit voeringen, terwijl men tenslotte in de ver onderstelling verkeert dat er geen uitvoerin gen in Den Helder mogen en kunnen gegeven worden. Het goede voorbeeld. Wat het eerstgenoemde punt betreft zouden wij op een bericht in ons nummer van gisteren willen wijzen; daarin werd aangekondigd hoe de heer H. Hoogervorst nog deze week met zijn koor-repetities een aanvang neemt en waarbij bleek dat voor genoemde oefenavonden opmerkelijke belangstelling bestaat. Zonder twijfel kan dan ook van deze kooren in dit seizoen een openbare uit voering tegemoet gezien worden. Het is ons niet duidelijk waarom andere vereeni- gingen niet een dergelijk initiatief zouden kunnen nemen. Juist nu is er werk aan den winkel voor bestuusrleden die kunnen en willen bewijzen dat het hun ernst is met de belangen van hun vereeniging. Bij flink aanpakken moeten deze po gingen slagen. Dat bleek ook bij de sport vereenigingen. Belangstelling is er! Dat er belangstelling bestaat voor het ver eenigingsleven is iets, waarvan wij haast zou den zeggen dat dit wel vanzelf spreekt. Het vereenigen en vergaderen, het organiseeren en voorbereiden van uitvoeringen, zit den Ne derlander in het algemeen en den Nieuwe- dieper wel zeer bijzonder in het bloed. In dit opzicht kan men gerust zijn. Het derde punt: of er uitvoeringen hier ge geven mogen worden kunnen wij eveneens in bevestigenden zin beantwoorden. Noch van het gemeentebestuur noch door de Duitsche overheid zal hiertegen bezwaar gemaakt wor den. Wjj adviseeren dan ook de plaatselijke vereenigingen zich, hoe eerder hoe beter, te beraden op welke wijze zij zich tot hun leden kunnen wenden. Men kan dat op de eenvoudigste wijze doen, door van de kolommen van ons blad gebruik te maken, zooals reeds eerder de sj>ortvereenigingen deden. De meening van den heer Wassink. Wij hebben ons eveneens in verbinding gesteld met den directeur van het „Casino", den heer A. M. H. Wassink en hem gevraagd of er ook z.i. mogelijkheden bestonden tot het geven van uitvoeringen, vergaderingen en dergelijke in den schouwburg. Het bleek dat die mogelijkheid er, in alle opzichten, was. Evenwel, voor Den Helder, al dus de heer Wassink, geldt het uitgaansver bod van na 10 uur. De mogelijkheid een uit voering te geven, aanvangende des avonds te 10 uur en eindigende te 4 uur in den morgen, kan wellicht theoretisch wel bestaan, prak tisch zal de bevolking van Den Helder daar Waarschijnlijk weinig voor voelen. Resteert de gelegenheid t >t half 10 's avonds. Dat wil zeg gen, dat men dan een dergelijke uitvoering des avonds te 6 uur, eventueel te 5 uur, dient aan te vangen. Waarschijnlijk zal een deel van het publiek dit voorkomen als iets bijzonders, Waar tenslotte kan het toch niet zoo'n groote opoffering zijn als men van half 6 tot half 10 bijeen is, inplaats van half 9 tot half 12. Het 's uitsluitend een kwestie van wennen, van zich even aanpassen aan de huidige omstan digheden. Bereid tot volle medewerking. Deze uitvoeringen kunnen dan op een wille- keurigen dag, brj voorkeur uiteraard op Zater dagen en Zondagen, gegeven worden.' Welis waar zijn deze avonden momenteel in beslag genomen voor dansavonden, waarvoor zeer groote animo bestaat, doch de Casino-directeur is zeer wel bereid deze te laten vervallen en voor hen in de plaats een plaatselijke vereeni ging zijn kans te geven. Ook de heer Wassink voelt de noodzakelijkheid dat het vereenigings leven weer nieuw leven ingeblazen wordt en is gaarne bereid daaraan zijn volle medewer king te geven. Die medewerking gaat zelfs verder dan theoretische hulp. Want zou een vereeni ging thans het besluit willen nemen een uitvoering te geven, doch wordt zij daar van teruggehouden door de onzekerheid, dat de baten de kosten niet zullen even aren, dan is men niet ongeneigd hierom trent een regeling te treffen. Dat wil zeggen dat de uitvoering w 1 gegeven kan worden en dat er geen reden is haar uit te stellen uit vrees dat men de verplichtingen aan Casino niet in haar ge heel zal kunnen voldoen. De Casino-direc tie heeft overigens o.i. een tè goeden naam, dan dat men in deze haar goede bedoelin gen in twyfel zou mogen trekken. Abonnementsvoorstellingen gaan niet door. Op onze vraag of de tooneel-abonnements- voorstellingen dit jaar nog doorgang zullen hebben, werd ons medegedeeld dat dit niet het geval zal zijn. Het is niet mogelijk deze ensem bles thans naar Den Helder te laten komen in verband met de zeer groote verkeersmoeilijk heden. Hoewel wij de motieven kunnen billijken, meenen wij toch onzen spijt te moeten betuigen over 't feit dat deze voorstellingen dit jaar niet plaats vinden. Het was vrijwel steeds tooneel van het beste allooi en de in Den Helder aanwezige tooneelliefhebbers zullen van dit besluit dan ook slechts met teleurstel ling kennisnemen. Hopen wij, dat een volgend seizoen weer abónnementsvoorstellingen ge geven kunnen worden. Cabaret-uitvoeringen overwogen. Wél overweegt men binnen afzienbaren tijd een proef te nemen met het naar hier laten komen van een cabaretgezelschap. Voor goed cabaret is steeds belangstelling geweest en er mag worden aangenomen dat deze belang stelling er ook nu, waar men zoo lang ge speend bleef van iedere uitgaansmogelijkheid, zal zijn. Natuurlijk zullen ook deze uitvoerin gen uiterlijk half 10 's avonds moeten ein digen. Al met al: mogelijkheden te over om er niet aan te wanhopen, dat het seizoen 1940'41 een „dood" seizoen zal worden. Slaat men de handen ineen, dan kan het niet anders, of nog menige geanimeerde uitvoering zal in de komende maanden de aandacht der Heldersche bevolking vra gen. Het kan o.i. niet anders, of ook dit zal d&t deel der bevolking, hetwelk nog steeds buiten de stadsgrenzen verblijft, tot een spoediger terugkomst doen be sluiten. Iedere beroepspensionhouder geve zich op. Onze tijd is een tijd van ordening op alle terreinen des levens. Organisaties hiervoor en organisaties daarvoor. De belangen van deze groep worden het best behartigd door een vakorganisatie, elders is het de overheid, die regelend optreedt. Wij ontvangen een communiqué, waarin de oprichting van een landelijken bond van pen sionhouders, wordt aangekondigd. Met de or ganisatie daarvan is de Kon. Ned. Midden standsbond belast, een organisatie die een uit stekenden naam heeft in ons land en waarvan men dus mag verwachten, dat de belangen van de beroepspensionhouders in goede han den zijn. Dat voor het pensionbedrijf algemeen gel dende regelen worden gesteld ten aanzien van den omvang van dat bedrijf en van de be drijfsvoering zal er zeker toe bijdragen, dat beunhazerij en ondeskundigheid niet langer of niet verder de bedoeling van deskundige en goedwillende pensionhouders kunnen door kruisen. Ieder beroepspensionhouder geve daar om spoedig naam en adres op aan den Koninklijken Nederlandsehen Midden standsbond, Maurltskade 88b, 's-Graven- hage, teneinde van zjjn instemming te doen blijken. Degenen, die dit doen, kun nen er zeker van zjjn, dat zij door deze instantie op de hoogte zullen worden ge houden van den verderen voortgang der plannen tot oprichting van een landelijken vakbond. Toetreding tot deze landelijke zal natuurlijk voor ieder volkomen vrjj zijn, doch in het wel begrepen eigen belang. Dinsdag meldde zich de honderdste leerling aan het gemeentelijk Lyceum. Er is dus ook b(j het Middelbaar onder wijs nog een regelmatige stijging van het aantal leerlingen. Het gaat hier wel niet zoo hard ais bü het Lager onder wijs, dat de laatste twee weken weer een belangrijk aantal nieuwe leerlingen boekte, maar er is toch vooruitgang. Over twee weken weer geopend. Het Natuur Historisch Museum, dat zich in onze stad steeds in een bizondere belangstelling mocht verheugen, hoopt over een tweetal weken, zijn deuren weer voor het publiek te openen. Het Museum is er gelukkig goed afgekomen. In deze stadswijk is in het geheel geen schade aangericht tijdens of na den oorlog en zoo staat de inhoud van het Museum nog onge schonden. Het bestuur is momenteel bezig met een nieuwe opstelling van het materiaal en hoopt daarmee over veertien dagen gereed te zijn. Het ligt voorloopig in de bedoeling om het Museum Zaterdagsmiddags open te stellen en waarschijnlijk één Zondag in de maand. De vlinderverzameling van het Museum is belangrijk uitgebreid, eveneens heeft de collectie visschen een aanmerkelijke uitbreiding ondergaan. Het bestuur hoopt, zoo eenigszins mogelijk ook weer eenige filmmiddagen te geven. Nadere 'bizonderheden hierover zullen te zijner tijd in onze krant worden bekend gemaakt. Nog kunnen we meedeelen, dat de Natuur historische vereeniging reeds een programma voor eenige winterlezingen en excursies heeft vastgesteld, waarvan de bizonderheden een dezer dagen per advertentie bekend gemaakt zullen worden. Vele honderden gegadigden reeds van textiel-toeslagkaarten voorzien. Gistermiddag waren er in totaal reeds een 400-tal personen op het Distributiekantoor ge weest, die in ruil voor een mantel, een pak, een jas of een wollen deken een extra textiel- toe'slagkaart in ontvangst konden nemen en zich hiermede verrijkt naar de plaatselijke textielleveranciers begaven voor het aanschaf fen van nieuwe kleedingstukken. Het is wel duidelijk gebleken, dat deze in- ruil-actie in den smaak viel. Temeer is dat op merkelijk, omdat verreweg het grootste deel der bevolking juist het vorige jaar en ook in het afgeloopen jaar veel goederen wegschonk. Hetzij aan het Comité Finland, hetzij reeds eerder aan den Bond van Barmhartigheid of aan het kleeren inzamel Comité voor de Rot- terdamsche bevolking. Loopt de stroom nog even aan, dan kan wel worden aangenomen dat vanavond een 500-tal personen kleeding stukken hebben ingeleverd. Gezien de omstan digheden is dat een aantal dat de verwachtin gen heeft overtroffen. Zooals men weet bestaat vanmiddag nog gelegenheid jassen, mantels, dekens en pakken in te ruilen. Morgen behoeft men zich hiermede niet meer tot het Distributiebureau te wenden, aangezien er in geen geval meer gelegenheid gebo den zal worden tot dit inruilen. Wie nog iets over hewft haaste zich dus vanmiddag, alvorens hij achter het net vischt Voorwaardelijke bereidverklaring Vertegenwoordigend College. Naar wij van bevoegde zijde vernemen heb ben de Vertegenwoordigers der Herst. Ev. Luth. Gemeente te Amsterdam besloten, tot een eventueele fusie van deze en de Evang. Luth. Gemeente ter plaatse, onder de volgen de voorwaarden: Handhaving der kerk als Belijdeniskerk vol gens de onveranderde Augsburgsche Confes sie, hetgeen tot gevolg heeft: le. handhaving van de leertucht voor pre dikanten, zoodat er geen vrijzinnige predicatie mogelijk is; 2e. handhaving van de Herst. Evang. Luth. proponentsformule, zoodat vrijzinnige predi kanten geen toegang tot den kansel krijgen; 3e. handhaving der Sacramenten, zoodat niemand die ongedoopt is lid der Kerk kan zijn. Dit besluit, (zoo voegt men eraan toe, heb ben de vertegenwoordigers genomen in de overtuiging, dat een zeer groot gedeelte der Amsterdamsche gemeenteleden en een zeer groot gedeelte der leden van de buitengemeen ten achter hen staan. van 9 October 1940. BEVALLEN: N. E. Slikker—Tiel, z. Uitsluitend voor kranten. In verband met het feit, dat de derde be stelling raeds in de middaguren wordt uitge voerd, zal met ingang van 14 dezer een vierde bestelling worden ingesteld, waarin uitslui tend dagbladen zullen worden opgenomen. Aanvahg 19 uur. Naar de leider van den Distributiedienst ons mededeelt, zal a.s. Maandag in Den Helder een aanvang gemaakt worden met de uitgifte van de derde serie brood kaarten. Men lette op de desbetreffende officieele publicaties in de Heldersche Courant, die dezer dagen zullen verschijnen, en waarin de uren worden vermeld. Kost 10 tot 50 gulden. Sedert de vorige opgaaf werden bij vonnis van het kantongerecht te Rotterdam 66 per sonen veroordeeld wegens overtreding van artt. 1 en 5 der Verordening van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende verkeersbeperking en wel tot straffen varieerende van 10 subs 4 da gen hechtenis tot 50 sub. 25 dagen, allen met zeven dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. (Zitting van Dinsdag 8 October). Een klap, welke raak was! Waarom het slachtoffer, de los werkman J. R., uit Den Helder op 4 Augustus des avonds om ongeveer elf uur een klap met een stok boven zijn rechteroog te incasseeren had, kwam niet vast te staan; er werd zelfs niet over gesproken. Maar volgens dezen getuige was het toch waar gebeurd. Hij had er z'n hoed ook nog bij verspeeld, zijn hoed, welke nu als een verfomfaaid stuk vilt als stuk van overtuiging uit een grauw papier te voor schijn kwam. Verdachte A. P., uit Den Helder, wist van niets, hij had op dien bewusten Zondagavond al lekker in z'n huis liggen slapen. Maar het slachtoffer, get. J. R. vertelde héél wat anders. Hij was per fiets over den Dijk naar huis gepeddeld, toen plotseling uit den berm langs den dijk een persoon op den weg sprong en hem ongeveer 50 meter vóór zjjn woning wreedaardig had aangevallen met een knuppel. De slag was boven get.'s rech teroog terecht gekomen en had een bloedende wonde van ongeveer 4 cm tengevolge gehad. Op een vraag van den president mr. baron van Tuyll van Serooskerken, of het alreeds donker was, antwoordde get.: Nee, het was schemerachtig!" De aanrander liep op kou sen en dus had hij hem niet aan hooren ko men ook, voegde get. er aan toe. „Het leek wel een „Wild-West-film!" Get. was naar de Langestraat gevlucht en was daar door een Duitschen matroos verbon den, die hem later netjes thuis bracht. De pr esident wilde weten, of get. den ver dachte herkend had Ja zeker, Edelachtbare; ik ken die man héél goed, antwoordde get. Ik heb in m'n bed liggen slapen, hield verd. vol. Er kwam ook nog een liefhebbende moe der aan te pas, namelijk de moeder van het slachtoffer, mej. R. T. Deze had eerst vóór het raam in de woon kamer gezeten, maar was toen naar boven gegaan om zich ter ruste te begeven. Maar de avond was zomersch en dus had ze nog een poosje uit haar slaapkamerraam gehan gen. Er kwam iemand op kousen voorbij, ver telde de 70-jarige moeder. Dat was verd. ge weest; ze wist het zeker. De zoon van verd. kwam er nog aan en zei. „Kom nou naar bin nen". Maar vaderlief antwoordde: „Ik kom strakkies wel, maar ik moet eerst nog iemand bediene!" Toen verwijderdfe zich de zoon en kwam er een ander aan op de fiets. Ineens hoorde de vrouw „Au, au" roepen en tot haar schrik herkende zij de steem van haar zoon. Verd. kwam daarna wéér voorbij en ging z'n eigen huis binnen, voegde deze get. eraan toe. Ook de moeder had A. P. herkend. De president maakte er verd. op attent, dat deze in 1915 en in 1926 ook al voor mishan deling was veroordeeld en ook twee vonnissen achter den rug had wegens diefstal en een voudige beleediging. Zoo mooi is dat niet! voegde mr. v. Tuyll van Serooskerken eraan toe. Verd. hield vol, dat hij lag te slapen. De wnd. Officier van justitie, mr. Ubbens, was van oordeel, dat er hier geen twijfel be stond en noemde het een geniepige mishan deling. Spr. requireerde een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. „Daar ga ik niet mee accoord, antwoordde verd. Uitspraak: Heden over veertien dagen! Bewoner Laan 11, heeft 2 suikertonnen en 2 boterbonnen, welke zij wil ruilen tegen 2 theebonnen. Bewoonster Erasmusstraat 33, wilde gaar ne 4 boterbonnen en 15 vleeschbonnen en 20 textielpunten inruilen voor een bon heerenjas. HOE BEHOUDEN WIJ ONZE JEUGD DIENSTEN. Ds. A. A. Wildschut antwoordt in her vormd Nederland" op het artikel van dr. L. D. Terlaak Poot, waarin deze de vraag ge ëntameerd heeft: Hoe komen wij van de jeugd diensten af. Ds. Wildschut stelt daar diame traal tegenover de vraag: Hoe behouden wij onze jeugddiensten f Aan zijn warm pleidooi voor den jeugddienst ontleenen wij het slot: het is in dezen geweldigen tijd een kleine kunst om de jeugd kwijt te raken. Een van de manieren is zeker om de jeugddiensten zoo maar af te schaffen of, zooals het reeds ergens is gebeurd: de kerk, die jaren lang ervoor is afgestaan, zonder meer te weigeren. Dan raakt de kerk de jeugd kwijt, en verdient de kerk dat dan eigenlijk niet Het zal goed zijn om thans, niet, in voorbarige haast, aller lei te herzien dat groote schade zou kunnen aanrichten. Dat de jeugd iets meer kerkelijk heeft leeren denken, blijkt al wel uit het feit dat er velen door de jeugddiensten gekomen zijn tot cathechisatie-bezoek en lidmaatschap van de kerk, maar: heel vaak lag daarachter de bedoeling om in de kerk mede practisch behulpzaam te zijn.' En deze laatste bedoeling, die bij veel jongeren voorzit, zou ernstig ge vaar loopen niet meer verwezenlijkt te worden, indien wij door tè strak-kerkelijk denken anti- cipeeren wilden. Laat de jeugd hun eigen jeugddiensten, opdat zij daardoor gegrepen worden en kunnen worden ingeschakeld in zoo heel veel kerkelijke arbeid, die op voortreffe lijke wijze juist en vaak alleen door hen kan gedaan worden". OVER CRI TI EK OP DEN PREDIKER. Prof. dr. V. Hepp schrijft in „Credo": In de gemeente worden de dominees soms druk be- critiseerd. Een veel vernomen aanmerking luidt: ik ga bij hem even koud de kerk uit als ik er in gekomen ben. Men beseft niet, welk een felle zelfveroordeeling men daarmee uit spreekt. Het is schande voor God, dat men durft zeggen: ik ben koud met de gemeente opgegaan om het Woord te hooren. Het is niet minder schande voor God, dat men zijn herder en leer aar durft verwijten: hij heeft mij niet verwarmd. Een Christen dat is een gezalfde tot profeet, priester en koning mag niet koud zijn als hij zich zet om te hooren, wat de Geest tot de gemeente zegt. Daarmee bedroeft hij dien Geest. En als hij niets ontvangt, als hij niet warm wordt, is dat niet de schuld van den prediker, maar uitsluitend van hemzelf. Zoo min als een moorman zijn huid kan verande ren of een luipaard zijn vlekken, zoomin kan een dominee een kouden hoorder in de warme kruiken leggen, zoodat hij zich heerlijk ver troebeld voelt. Dat is niet het eenige verwijt, dat men op den prediker laadt. Men heeft argu menten met de vleet. Doch zij zijn alle van het zelfde allooi. Hoort men dan niet de donderslagen van den hemel nu? Luistert men niet naar den twist, dien de Heere heden ten dage met de wereld, ook met Zijn kerk heeft Ziet men niet de pro fetie over het beginsel der smarten thans in vervulling gaanDe God der eere spreekt in deze dagen toch waarlijk een taal, die duidelijk is. Schokkend zelfs. Meer nog: benauwd. Als een gemeente niet onder den indruk daarvan is is ze geen nu-gemeente. Als een kerkganger niet met de nooden van zijn tijd, van zijn volk, van zijn gezin in het hart zich onder het Woord schikt, ontbreekt het hem aan de juiste gees teshouding, of gelijk men ook zegt: aan de rechte gestalte. Hij kan wel een geloovige zijn, maar dan een geloovige, die het machtige klop pen des Heer en niet hoort. GIFTEN EN LEGATEN. De Morgenlandzending ontving uit 's-Gra- venhage een gift van duizend gulden. De Ne derlandsche Hervormde gemeente te Aalten ontving een legaat van wijlen de gebroeders Lamers te IJzerloo, groot zeshonderd gulden. PREDIKANTEN MOGEN NA 10 UUR BUITEN. Het is bij verordening van den Rijkscommis saris voor bepaalde deelen van ons land ver boden dat personen zich tusschen 22 uur en 'i uur buitenshuis bevinden. Daarbij wordt een uitzondering gemaakt voor doktoren en ver plegend personeel. Deze uitzondering is thans ook uitgebreid tot predikanten, die zich, voor zien van hun legitimatiebewijsvoor de ver vulling van hun ambt jegens zieken en ster venden buiten hun woning moeten begeven. Voor de examens voor het diploma Radio-telegrafist le klasse, gehouden in Den Haag, slaagde 8 Oct. j.1. onze plaatsgenoot J. F. Bosmann. Urk, 8 October. Door 50 vaartuigen werd heden aan den gemeentelijken viachafslag alhier aangevoerd: 5120 pond kuilpaling, van 50 tot 1370 pond per vaartuig, prijs 2935 ct.167 pond lijn- of beugaal, 3740 ct.; 825 pond snoekbaars 271430 ct.; 400 pond baars, 912 ct.600 pond voorn 5—6 ct. en 200 pond blei, 8 ct., alles per pond. BEDANKT. Ds. E. du Marchie van Voorthuyzen, predi kant bij de Chr. Ger. Kerk te Urk bedankte heden voor het beroep naar Nieuw-Vennep. ES kleedingsmagazijnen zijn a.s. Zaterdag 1 2 Oct. den geheelen dag GESLOTEN STOFZUIGER slee model, met 2 jaar garantie t.o.n.a. 127.50 SLUISDIJKSTRAAT 84 (hoek Goversstraat) HET vertrouwdste adres voor 2e hands kachels is J. SCHEEPVAART Oranjestraat 43 aan de leden en adspirantleden der v.v.H.F.C. HELDER Belangrijke vergadering op Zondaq 13 Oct. a.s. in het clublokaal Aanvang II uur Aller opkomst gewenscht Het Bestuur

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 5