Geen goud in liet Nieuwe Europa Niet ontplofte bommen in Rotterdam Duitsch-Ifaliaansch offensief in nabije Oosten De strijd in de Middellandsche Zee BOMMEN OP BELGISCHE STEDEN DE UNIE WIL SLECHTS WERKERS SNELSCHEERCRÊME zonder bon Maximumprijzen voor cenhcidsrijwielbandcn Voor ontslagenen uit den opbouwdienst DE INTERNEERING VAN NEDERLANDERS Duitschers in Nederland aanmelden IJSELMEER geen eigendom van de Urkers 0fficiee!e valata-koersen Gevaarlijk opruimiugswerk Amsterdamsche effectenbeurs «Onvruchtbaar Christendom" veroordeeld petroleum-ondernemingen. scheepvaart maatschappijen suiker ondernemingen. tabaksondernemingen. rubber-ondernemingen. valuta's. bankpapier: De Italiaansche minister voor het devie- zenverkeer, Riccardi die gistermorgen naar Berlijn vertrokken is om besprekin gen te voeren met den Rijksminister van economische zaken Walther Funk heeft een belangrijk artikel geschreven in de -Mes saggero, waarin hij de grondslagen ver meldt van de economische reorganisatie van Europa, zooals de asmogendheden zich deze voorstellen. Het eerste beginsel van de toekomstige Europeesche economie, zoo schrijft Riccar di, is. dat de economie volledig in dienst moet staan van de politiek. De nieuwe con tinentale economie, welke door Duitschland en Italië zal worden ingevoerd na de aardrijkskundige en politieke herziening van Europa aan het einde van den oorlog, zal bovendien dezelfde corporatieve econo mie moeten zijn welke in Duitschland en Italië is ingevoerd en daar met succes wordt toegepast. Het tweede beginsel zal zijn de solidariteit van het Europeesche vasteland. Er zal een hiërarchie van de volkeren worden ingevoerd en elk van deze volkeren zal recht hebben op een deel van de grondstoffen en van de goederen der na tuur. De tot dusver bestaande koloniale rij ken zullen opnieuw verdeeld worden vol gens de kenmerkende eigenschappen en behoeften van de Europeesche volkeren en rekening houdende met die hiërarchie. Het derde beginsel van de nieuwe economische organisatie zal zijn de toegepaste autarkie in dien zin, dat alle hulpbronnen en eco nomische mogelijkheden in eigen land en in de koloniën op een rationcelc wijze zul len moeten worden ontgonnen en geëxploi teerd. De politiek der Europeesche autar kie zal gebaseerd worden op de autarkie van Duitschland en Italië. Svenska Dagbladet wijst in een bericht uit Londen op de bezorgdheid in Engeland over een beweerd Duitsch-Italiaansch of fensief in het Nabije Oosten. De correspondent sclirijft: Valt Egypte en het Suezkanaal, dan is Palestina onhoudbaar en zijn aan de En- gelsche vloot de steunpunten ontnomen, zonder welke zij zich in het oostelijke bek ken van de Middellandsche Zee niet kan handhaven. Het rechtstreeksche gevolg van een zoodanige ontwikkeling moet zijn, dat de asmogendheden ongehinderd den toe gang tot de rijke petroleumbronnen bij Mo- soel krijgen. Ook lijkt het twijfelachtig of Turkije in staat is voldoende tegenstand te bieden. Zeker is, dat de asmogendheden zich dan een veilig vaarwater voor de van Bakoe komende Russische petroleum door de Dardanellen kunnen verschaffen. Ten slotte wijst het Zweedsche blad op het jongste artikel van het Londensche blad Observer, waarin letterlijk stond: „Engeland moet alles in het werk stellen om Egypte, den Soedan en Palestina aan heide zijden van het Suezkanaal te hou den, want de aldaar staande troepen zijn niet sterk genoeg en de toestand geeft aan leiding tot bezorgdheid. Wij moeten uiterst krachige versterkingen zoowel aan mannen als aan machines sturen, vooral artillerie." Een Russisch oordeel. In een overzicht over de eerste drie maanden van den strijd in de Middelland sche Zee constateert het blad van het Sow- jetrussische leger „Kra.sna.ja Swjesda", dat het Italië gelukt is sterke Engelsche strijd krachten in de Middellandsche Zee vast te leggen. De Engelschen zijn er niet in ge slaagd deelen van hun Middellandsche Zee- vloot. luchtstrijdkrachten en landtroepen te gebruiken voor de verdediging van de hoofdstad, integendeel zij zien zich zelfs gedwongen hun krachten in de Middelland sche Zee Ie versterken. Het orgaan wijst er vervolgens op. dat de positie van Engeland In het middendeel van de Middellandsche Zee zwakker is geworden. De Italianen zijn er in geslaagd sterke strijdkrachten naar Libye te. brengen, om daar den slag tegen Egypte, de belangrijkste schakel in het systeem der strategische posities van Engeland in de Middellandsche Zee. voor te bereiden Er bestaat geen twijfel aan, zoo merkt het blad ten slotte op, dat in Afrika groote militaire gebeurtenissen rijp worden. VERWOESTINGEN IN LUIK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft de Roval Airforce wederom twee vreedzame woonwijken in de Belgische ste den Luik en Herstal met bommen van bet zwaarste kaliber bestookt In Luik werden, ver verwijderd van ieder militair doel, vier huizen getroffen, die geheel instortten. Uit de ptiinhnopen werden acht doodon gebor gen. nl. twee echtparen en een familie be staande uit vier personen. Talrijke perso nen werden gewond In Herstal werd eveneens een woonhuis totaal vernield. Gelukkig vielen er geen slachtoffers. De jongste aanvallen van de Engelsche vliegers hebben onder de bevol king een groote opwinding veroorzaakt. Alle nationale economieën zullen in een richting gaan, welke door de as zal worden vastgesteld. In geval het nuttig zou zijn het Europee sche vasteland in twee economische blokken te verdeelen. waarvan het zwaartepunt gelegen is resp. in Ita lië en Duitschland, zullen de beide asmogendheden haar taak kunnen verdeelen en met alle middelen waarover de twee blokken beschik ken hun eigen autarkische doelein den kunnen bereiken. Duitschland en Italië zullen, steeds in volkomen overeenstemming, de taken, ini tiatieven en doeleinden van elk der gecon troleerde staten vaststellen, met het doel methodisch, ordelijk en eensgezind te werk te gaan. In die twee blokken zullen- de overheer- schendc valuta's de munteenheden zijn van de beide asmogendheden, onderling verbon den door een vaste wisselverhouding, ter wijl dc munteenheden van de bij het blok behoorende landen vastgehecht zullen wor den aan de „basisvaluta's' en een onder geschikte waarde zullen krijgen welke be perkt blijft tot hun eigen grondgebied. Het goud ,zoo betoogt de minister verder, is bestemd om in de nieuwe Europeesche eco nomie een rol van weinig belang te spelen en wellicht nog slechts alleen gedurende korten tijd. In het internationale handels verkeer zal het goud dienen om eventuee- le verschillen te vereffenen, welke overi gens van weinig boteekenis zuil- zijn. De vereffening mef goud zal in elk geval binnen de grenzen blijven welke absoluut noodzakelijk zijn voor de Europeesche au tarkie. In den ham'ni met Noord- en Zuid- Amerika zal de leus zijn: „Goederen voor goederen". De toepassing der beginselen, zoo besluit de minister, waarop de nieuwe Europeesche economie zich zal baseeren. zal in elk geval worden aangepast en in overeenstemming gebracht met de verschil lende aardrijkskundige en politieke behoef ten van de afzonderlijke landen. Wie er alleen afweer in ziet, dient de gelederen te verlaten. MR. LINTHORST HOMAN OVER DE TAAK IN DE TOEKOMST. De, groote gedachte, dat alles moet dienen om een maatschappij zonder klasse-tegenstel lingen te bouwen, aldus Mr. Linthorst Ho- man, in een vergadering van de Ned. Unie te Haarlem, vindt overal weerklank. Men gaat beseffen, dat de gemeenschappe lijke arbeid zoo zal moeten zijn gericht, dat niet meer het economische het sociale terug houdt of terugdringt. Het gaat om gezamen- lijken arbeid door en voor allen, opdat het Nederlandsche volk in het komende Europa naast Duitschland zijn taak verovere en ver- vuile, doordrongen van zijn eigen waarden en zich bewust van zijn roeping de poort te zijn tusschen een sterk Europeesch blok en de wereldzeeën, en overtuigd van zijn kun digheden ook in Nederland-overzee. De binnenlandsche politieke situatie wordt beheerscht door de moeilijkheid, dat de N.S. B., sprekende over machtsovername en alle anderen intimideerende, alle anderen van zich heeft vervreemd, wat bij ons volk en dus ook bij de Unie, scherpe reacties wekte. De eenige weg tot overwinning van de daar door ontstane meoilijkheden is, dat ieder, ook de N.S.B. zelf, streeft naar betere ver houdingen. De Unie met haren geweldigen aanhang heeft door haar voorstel over een raad van advies een belangrijke stap gedaan Doch hoe dit ook verder loope, de Unie wil voortgaan met haar streven naar een bete* re maatschappij en naar betere staatkun dige toestanden. Ook zij maakte fouten en hier en daar is zij nog in haar kinderziekten Zij ziet zichzelf niet als doel, doch als mid del om het Nederlandsche volk zijn nieuwe taak te doen vinden met handhaving van de Nederlandsche volkswaarden, en gedragen op een hecht Christelijk fundament. Zij heeft in ruim twee maanden reeds zeer ve len in ons volk tot elkaar gebracht, doch de leden zelf moeten zorgdragen, dat daaruit ook waarlijk en snel de nieuwe volksgemeen schap kan groeien. Wie aarzelt, trede terug. Er zijn toch helaas velen in de Unie binnen gekomen, die blijkbaar niet iets positiefs doch louter afweer verlangen. Deze men- schen behooren de Unie ten spoedigste weer te verlaten, slechts wie de arbeidsgemeen schap wil, zooals de Unie die voorstaat, be hoort in hare gelederen thuis. Wanneer het minder dan i% vetzuur bevat. Zooals reeds eerder is medegedeeld, geeft één bon voor scheerzeep o.a. recht op het koopen van één tube snelscheercrême van de gebruikelijke afmeting of op twee kleine tubes snelscheercrême. Bepaald is nu, dat de snelscheercrême met een vetzuurgehaite van minder dan vier procent buiten de distributie valt en derhal ve zonder afgifte van bonnen mag worden gekocht en afgeleverd. In de toekomst zal, wanneer snelscheer crême van een lager gehalte dan 4% of zonder vetzuur in den handel wordt ge bracht, op de verpakking de aanduiding „bonvrij" worden vermeld. an de nog bij den handel aanwezige oude voorraden, mogen alleen de soorten, welke minder dan i% vetzuur bevatten, zonder bon worden afgeleverd. Men is begonnen met het opruimen van de twee bommen, die tijdens den Engel- sciicn luchtaanval van Zaterdag op het stadsdeel Spangen niet tot ontploffing wa ren gekomen zegt de N.B.C. Men herinnert zich, dat een der onontplofte hommen te recht gekomen was in het pand aan den Mathenesserdijk, waarin een apothéek ge vestigd is; de andere had een perceel in de Huygensstraat getroffen. Het gevaarlijke karwei werd verricht door pioniers van den opbouwdienst, onder lei ding en .toezicht van de Duitsche deskundi ge 1ste luit. Lucke en Oberfeuerwerker Drescher. Van de politie was aanwezig in specteur J. G. Wolthuis; commandanten van de pioniers waren de sergeants Van Haar lem en Vilvooye. Begonnen werd met de bom. die in het perceel aan den Mathenes serdijk was ingeslagen, omdat deze, zooals tevoren reeds geconstateerd was, het gemak kelijkst bereikbaar was. De bom was in den top van den voorge vel terecht gekomen en nagenoeg recht standig door verschillende verdiepingen en den apothekerswinkel gedrongen, om tenslotte op den betonnen vloer van den kelder te blijven liggen. Bij een onderzoek, dat de Oberfeuerwerker instelde naar het hoe en waarom de bom niet tot ontploffing was gekomen, bleek, dat de slagpin in den schroefdop, die het slagpijpje tot ontbran ding moet brengen, verbogen was, hetgeen vermoedelijk tijdens den val gebeurd is. De bom had daardoor haar gevaarlijke ka rakter verloren. De Oberfeuerwerker heeft achtereenvolgens den schroefdop en het slagpijpje verwijderd, waarna de pioniers met touwen het gevaarte het bleek een exemplaar van 550 1b., dus ongeveer 250 kg fe zijn uit den kelder en op een vracht auto gebracht hebben. Voorzichtigheidshal ve had men vóór het pand een ware bar rière van pakken geperst stroo opgericht. Minder vlot gaan de werkzaamheden aan het verwijderen van een bom, die onder het perceel in de Huygensstraat is blijven ste ken. Deze bom is door het dak, de verschil lende verdiepingen en den betonnen kel dervloer heengedrongen, waarna zij zich diep in den modderigen bodem geboord Heeft. Op het oogenblik heeft men er nog geen precies idee van, hoe diep dit helsche werktuig wel zit. Het onderzoek daarnaar is buitengewoon gevaarlijk en dient met de grootste omzichtigheid te geschieden. Met behulp van een stokje wordt het gat in den kelder, dat de bom geslagen heeft, afgetast, in de hoop, dat men op die ma nier kan peilen, waar de bom zoo ongeveer zit. Daarbij bestaat natuurlijk het gevaar, dat één der meest gevoelige plekken van de hom geraakt wordt; vandaar dat alleen rtltet fle' grootst mógelijke voorzichtigheid te werk kan worden gegaan. irt verband met deze werkzaamheden heeft men voor het desbetreffende pand een wal van zand en aarde opgetrokken. Boven dien zijn de pioniers ook ai doende, om het gat in den kelder een bekisting aan te brengen. Zoodra men hiermede gereed is, zal men Het gat verder gaan uitgraven, aangenomen althans, dat de bom op die manier bereikbaar en demonteerbaar zal zijn. Monteeren dertig cent. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het departement van handel, mjverheict en scheepvaart deelt mede, dat bij de „PUI, zenbeschikking eenheids-rijwielbanden no. x welke heden in werking is getreden, maxi mumprijzen voor eenheidsrijwielbanden zijn vastgesteld. Eenheidsrijwielbuiten- en bin nenbanden, welke volgens de voorschriften van het rijksbureau voor rubber zijn vervaar digd, zijn te herkennen aan den zwarte, respectievelijk roode kleur en aan een merk bestaande uit de letter B, C, H of V. Bij verkoop aan verbruikers bedragen deze maximum-prijzen, inclusief vracht en omzet belasting, voor: Tour buitenhand 28 x U/2 f2.transport buitenband: 28 x U/2 f3,30, 28 x 3/4 1 0/8 f3.70, 28 x 2 f4.25, 26 x 2 f4.—; tour binnen band 28 x 1% f0.08; transport binnenband 28 x U/2 f 0.87, 28 x 1 3/4 1 5/8 f 0.06, 26 x '2 (ook ballon) f 1.05, 28 x 2 f 1.12. Voor de maximum-prijzen, die zijn vastge steld bij verkoop a. grossiers en detaillisten wordt verwezen naar de Nederlandsche Staatscourant, waarin de bovenvermelde be schikking is opgenomen. Voor het monteeren mag ten hoogste een bedrag van f 0.30 per band worden berekend. Bij gelijktijdige montage van een binnen/- en buitenband mag het bedrag van f 0,30 slechts éénmaal in rekening worden gebracht. Tenslotte wordt er op gewezen, dat met uit zondering van garantiebepalingen, de beta- lings- en leveringsvoorwaarden, zooals deze op 0 Mei 1940 golden, niet mogen worden ge wijzigd. Normen voor kostwinnersvergoe ding vastgesteld. Zooals bekend, zal in het tijdvak van 9 15 October 1940 een groot gedeelte van de bij den opbouwdienst geplaatste personen uit dezen dienst worden ontslagen. Met betrekking tot de kostwinnersvergoe ding is de volgende regeling getroffen. Ten aanzien van alle ontslagenen wordt de- kostwinnersvergoeding doorbetaald tot en met 19 October 1940. Mocht blijken, dat de ontslagene er niet in slaagt vóór of op 14 October 1940 loon- gevenden arbeid te vinden, dan wordt de kostwinnersvergoeding doorbetaald tot en met 26 October 1940. Wat de onderofficieren betreft die tot de laatstvertrekkende groep behooren, wordt de kostwinnersvergoeding doorbetaald tot en met 20 October 1940. Onder loongevenden arbeid wordt ver staan arbeid, die een geldelijke verdienste oplevert, ongeveer gelijk aan of hooeer dan de inkomsten, die tot grondslag hébben ge diend bij het vaststellen van de kostwin nersvergoeding, Na 26 Orloher 1940 mag voor diegenen, die in het tijdvak van 915 October wer den ontslagen, geen kostwinnersvergoeding, meer worden uitbetaald. Mocht in bepaalde gevallen toch behoefte aan steun blijven be staan, dan zal daarin op andere wijze dan door middel van kostwinnersvergoeding moeten worden voorzien. Het aantal geïnterneerden is reeds tot 130 gestegen. Het aantal personen, dat dezer dagen ter vergelding van de behandeling van de Duitschers in Nederlandsch-Indië is ge ïnterneerd is to 130 gestegen. In de komende weken zullen meer interneeringen plaats vinden, indien geen berichten uit Indië worden ontvangen over een wijziging in de houding van het gouvernement aldaar. Aan Duitsche zijde heeft men echter nog niet de hoop opgegeven, dat althans ten deele aan de Duitsche verlangens zal worden voldaan doordat in de behandeling der Duitschers een aanmerkelijke verzachting zal worden gebracht. Het lot van de personen. die thans voor int'erneering vreezen. hangt dan ook van het Indische gouvernement af. AANMELDING VAN DUITSCHE STAATSBURGERS IN HET BE. ZETTE NEDERLANDSCHE GE BIED VOOR MILITAIREN. EN ARBEIDSDIENSTPLICHT. De Duitsche militaire hevelhebber heeft in overleg met de hoogcren S.S.- c.n politie leider bij het Rijkscommissariaat voor het bezette Nederlandsche gebied bevelheb ber der Ordnungspolizei het volgende bepaald: De mannelijke Duitsche staatsburgers geboren in de jaren 19141921, moeten zich krachtens hevel van den militairen bevel hebber in Nederland, in overleg met den hevelhebber der Ordnungspolizei, melden bij do voor hun woonplaatsen bevoegde stafofficeren. Deze personen, voor zoover uit de pro vincie Noordbolland, dienen voor bun mili taire aanmelding aanwezig te zijn bij de Wehrmachtskommandantur Amsterdam, Museumplein, op Donderdag 17 Ortober, des voormid dags te negen uur dc betrokkenen, wier namen beginnen met een der letters A tot en met P.; op Vrijdag 18 October. des voormiddags te negen uur de betrokkenen wier namen beginnen met een der letters O tot en met Z. De -zich aanmeldende personen moeten bewijsstukken en twee pasfoto's (ter grootte van 37 bij 52 millimeter, in burger- kleeding, zonder hoofdbedekking), de bril- dragenden bovendien hun brillerecept. mee brengen, .loden moeten niet verschijnen. Aan de tot aanrneldingsverpliehte perso nen wordt het bedrag vair de reis derde klasse op vertoon van hun retourbiljet te rugbetaald. Bovendien verkrijgen zij bij af wezigheid uit hun woonplaats van meer dan 8 uren een verteringsvergoeding. Twee weken geleden stond voor den kantonrechter te Hoorn terecht de Urker visseher K J. Koffeman, wegens visschen zonder vergunning op het IJselmeer. Dn verdediger, mr. Frima uit Amersfoort, hield een zeer interessant pleidooi, waar over wij reeds uitvoerig schreven en waarin hij vrijspraak had gepleit op grond van het feit. dat de Urkers de natuurlijke rechtheb benden op het vischwater in het IJselmeer zouden zijn en ergo geen vergunning noo- dia hebben. De Kantonrechter verwerpt thans in zijn vonnis deze motiveering. omdat ze geba seerd is op hot Germaansche recht, dat echter hier te lande niet vigeerend is. Volgens het Romaansehe reeht, dat aan onze wetgeving ten grondslag ligt is de Staat eigenaar van het IJselmeer. zoodat de Urker wel degelijk in overtreding was Het vonnis luidde nu f 20 of 10 dagen en teruggave der in beslag genomen netten. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. CHR. BOEREN. EN TUINDERSBOND WIL ZELFSTANDIG BLIJVEN. Oud-minister Slotemaker de Bruine over de concentratie. T" e.el\ vergadering van den Chr. Bóeren- en Tuindersbond te Utrecht, heeft de heer Chr. v. d. Heuvel verklaard, dat de organisa tie tegen samenwerking in haar geheel geen bezwaar heeft, mits zij een zelfstand g be staan zal kunnen hebben teJnp?oefmD?dJKBer^d(erin'? hicld ^-minis ter x rot. ur. J. II. Slotemaker de Bruine de slotrede. Deze zeule oa Hnt u» „„r ChrSusSricheéénkhe2ftiS in d° '^^ni^dat men t^vcra}'?ord?rt WS°Ud,in? dl° nomisch terrein, dan in het woorTvan God Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3-3% Dost-Indië 1937 3 Oost Indië 1937A 3 Duitschland 1930 5% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 V-K. L.K. 100 100 96 15/16 97 100 100 88%-88% 881/2-8884 84% 84% 83 83 l/16 46%-4S% 46-42% 89% - 78 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 88% 89 's Grav. '37 I 3% 93% N.-Holl. '38 3 86 N.-Holl '38 II (3%) 3 863,4 R'dam '37 I, III 3% 88 873^ Z.-Holland 1937 3 80 87% HYPOTHEEKBANKEN. Ned Hvp.b. Veendam 3% 94 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN Buitenland. Farbenind. I. G. 7 117 116 Gelsnk. Berg 5 59 BANK- EN CRED.-INST. Binnenland Koloniale Bank A 153 152 Ned. Ind. Handelsb. A. 117 117% Ned. Handel Mij. c.V. A. 105 105 AANDEELEN. INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 125-128 125-122 Calvé Delft c. v. A. 91 93 Centr. Suiker Mij. 180 177% Fokker g. A. 182 Lever Bros en Unilever c.v.A. 139-142 141%-132 Ned. Ford 340 341 Philips GB.v.A. 191-203 207-198% Philipsp rel. A. 145 144% Buitenland. Anaconda copper c.v. A Am. Sm. en Ref. c.A. Beth. Steel c.v. A Gen. Motors c.v. A. Kennecot Copper c.v. A 20%-21% 21%-21 3/16 35%35% 65%-65% 65%-65% 401/16 40% 27%-27% 271/2-27 15/16 North. Am. Aviation c.v. A. 13 15/16 Rep. Steel c.v. A. 1513/16-16 3/16 16-16% U. S. Steel c.v. A. 48%-48% 483/8-49%' Binnenland Dordtschp Petr. g. A. 215 216 Kon. Petr. 234%-238% 245-235 Buitenland. Shell Union c.v A. 7%-7% 7%-8 Tide Water c.v. A. 7 9/16-7% 7%-7% Holland Amerika lijn A. 102-105 106%-103% Java-China Japan lijn A. 131-133% 133%-129 Kon. Ned. Sfoomb. Mij. 143%-146% nat. bez. v. A. 149%-143 Kon. Paketvaart A. 196-197 196 Ned. Scheepv. Unie A. 116%-1503% 150-144 Rott. Llovd A. 122-123 123%-122 Stocmv. Mij. Nederland A.-123%-124% H.V.A. Javasche Cultuur N.I.S.U. Ver. Vorstenl. Cult. 372-374 377-374 205 9lVi 205% 93 Deli Ratavia Mij. Deli Mij. c. v. A. Senemhah 140-141 142%-140 197-190 197%-196% 164-165 1G6%-163% Amsterd Rubher 202%-210 217-214% Bandar Rubber Mij. A. 148%-119 149%-148 Deli Batavia Mij. A. 155 162-159% New York Berlijn Brussel Helsinki Stockholm Zürich New York Brussel Stockholm Zürich 1.88 3/16-1.88 9/16 75 28—75 43 30.11—30.17 3.81- 3.82 44.8144.90 43.59—43.68 1.86%—1.90% 30.08—30.20 44.76—44 94 43.55—43.73 gegeven is. Alleen daarom al is het bestaans recht van de Christelijke instellingen bewe zen. En daarmede is tevens komen vast te staan, dat deze Christelijke Inslag voor bet geheele volksleven een onmisbare factor i» geworden. liet kan zijn, dat een Christelijke organisatie geen christelijke vruchten af werpt. Daarom is zelfonderzoek en vernieu wing geboden. Laat ons daar allen van door drongen zijn, zoo besloot spr. zijn rede. on vruchtbaar christendom is ook op sociaal economisch gebied rijp om van dezen aardt bodem weggevaagd tc worden. £chniikolijke wijze werd de diu bezochte vergadering gesloten.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2