Succes-Watervogels 5-1 Uoei&at Officieele Publicatie van het Departement van Landbouw en Visscherij Verdwijnend Maastricht. In de Drie-emmerstraat te Maastricht wordt een groot aantal krotwoni afgebroken voor de bebouwing van de nieuwe Stadhuisstraat (Foto Het Zuiden) Vele protesten baatten niet! In haar eerste wedstrijd in 4 A. heeft het ongetrainde Succes het tegen Watervogels er nog niet eens zoo slecht afgebracht door ,-door met 51 te winnen. Succes was vol ledig terwijl W. enkele invallers telde. Be houdens enkele momenten van behoorlijk spel der Successers was er weing fraais te bewonderen. Succes was ongetwijfeld de beste ploeg. Aan beide zijden was o.m. het plaatsen zeer slecht. Wel bleek duidelijk dat de Succes verdediging te zwaar was Voor de gasten. Watervogels kon zich over het algemeen met het toekennen der doelpunten slecht vereenigingen. Vooral de eerste goals van Succes lokten nogal protesten uit, o.i. on gegrond. Ook het doelpunt van Watervo gels dat in de eerste helft de gelijkmaker fcad kunnen brengen keurde de scheids rechter wegens buitenspel terecht af. De wedstrijd. Van het begin af moest W. alle zeilen bij zetten om zich S. van het lijf te houden. Zon der zelf maar een oog#nblik in gevaar te ko men, daarvoor zorgden achterhoede en mid denlinie uitstekend, viel S. voortdurend aan. De W. achterhoede was de situatie niet meester, ondanks den bijstand van de mid denlinie. Voortdurend moest de keeper ingrij pen. Reeds spoedig brak C. Lont na goed sa menspel door, doch alleen voor den keeper staande, ging zijn schot hoog over. Toch kon den doelpunten niet uitblijven en toen Schmidt, achtervolgd door een drietal ver dedigers, vlak bij de cornerlijn nog voor doel wist te plaatsen, was er niemand om den toesnellenden Doves te koeren, zoodat deze kalm inschoot 1—0). Protesten dat de bal van Schmidt uit was geweest, mochten niet baten. Kort daarop plaatste Doves goed voor. De toestormende Schmidt profiteerde handig van het missen van den overigens uitstekenden rechtsback en schoot onhoudbaar voor den keeper no. 2 in de touwen (20). Wederom volkomen ongemotiveerde pro testen van W. Er volgden enkele snelle uitvallen. Het gevaar dreigde nog in hoofdzaak van de voortreffelijke samenwerking van midden voor en linksbuiten;. Laatstgenoemde plaat ste eenmaal goed voor, doch de uitloopende Posthumus ving het leer op. Terzelfdertijd werd hij echter door 2 tegenstanders tege lijk geattaqueerd, waardoor de bal hem ont glipte. Posthumus bereikte den bal echter nog voordat deze de doellijn passeerde, doch de scheidsrechter, afgaande op het gejuich der W. mannen, wees naar het midden. Pro testen mochten niet baten. Nog volgden enkele aanvallen van W. dat fel op den bal zat, maar verder dan twee cor ners brachten zij het niet. Weinige oogenblikkon voor de rust scoorde S. nogmaals. Met een 31 stand brak de rust aan. Na de rust gaf W. goed partij en zette alles op den aanval. S. beperkte zich tot een stug ge verdediging. Spanning ontstond nog bij een strafschop op den rand van het beruchte gebied. Montulet kopte den bal na een hard schot van den W. middenvoorj het veld in en Succes vervolgde het snel. ondanks het komische hanrlsgcroep van W. Reeds spoedig stelde Schmidt de overwinning veilig, door den goed door Kuiper aangegeven hal, na een back te hebben omspeeld, langs den uitloo penden keeper te plaatsen (4—1). Dezelfde speler zorgde met een ferm schot voor no. 5. Succes gelopft het nu wel en weerde de laatste krachtige aanvallen van W. kalm af, waarbij H. Lont eenmaal nog van de doellijn met een vervaarlijken om haal wist weg te werken. FEYENOOR.DKFC 4—1. De Koogsche ploeg heeft het Zondag in Rotterdam verre van gemakkelyk gehad. In de eerste helft speelde zij vrijwel even sterk als Feijenoord en de thuisclub moest dan ook met één doelpunt in het eerste gedeelte genoegen nemen. Het werd een minuut voor de pauze door Venté gescoord, nadat de bal over de armen van den vallenden Klokke- meyer was gegaan. Bracht deze eerste helft een partij voetbal, welke op hoog peil stond, in de tweede helft was alleen Feijenoord aan bod. KFC werd geheel in de verdediging terug gedreven. Reeds in de eerste minuten van de tweede helft scoorde Feijenoord opnieuw, nu door Zaanen, doch even later verkleinde Bleii den achterstand tot 2—1 uit een strafschop. Hier na viel Zaanen uit en Bergwerff in. Deze rechtsbuiten vierde zijn entree met twee keurige doelpunten, waardoor de stand op 4—1 kwam. Ziin eerste doelpunt maakte hij nadat doelman Klokkemeyef den bal uit een schot van Van Hoek het veld hpid ingestompt. het tweede uit een voorzet van links. Feijenoord heeft hierna nog keurig aan- valsspel te zien gegeven. De stug verdedigen de Koogsche ploeg voorkwam echter verdere doelpunten. Eon moeilijk* klimpartij. De schoorsteenveg waar hij xijn taak moet ®tn behendig klauteraar xijn( <>m d* plaats 1 (Foto Pax-Holland) STORMVOGELSA.DO 2—3. Het begin was voor ADO zeer fortuinlijk. Een fraaie voorzet van Eversteyn bereikte De Heer, die geen fout maakte (1—0). Stormvogels antwoordde met een gewel dig offensief. Chouffour c.s. hadden de grootste moeite zich staande te houden. Ook Koek moest er meer dan eens aan te pas komen. Na dit offensief ging de strijd meer ge lijk op. Er werd aan beide kanten zeer enthousiast gespeeld met ADO technisch en tactisch iets heter. Beide doelverdedigers hadden het vrij kalm. daar de resp. achter- spders goed op dreef waren. Vijf minuten voor de rust zette Van Pel den bal netjes voor het ADO-doel, waarna Prins de rest deed. Rust 1—1. In het eerste kwartier na de rust ging de strijd gelijk op. waarbij opviel, dat de verdedigingen de baas over de resp. voor hoedes waren. Toen er echter in de Storm vogels-achterhoede even geknoeid werd, gat Neuteboom K-aak geen kans (21). Dit doelpunt bracht even ontmoediging in de IJmuider gelederen en het was weer Neute boom, die scoorde (31). Nog even domineerde ADO, doch toen werkte Stormvogels zich los en Opbergen bracht den stand op 3—2. F.en vinnige strijd ontspon zich nu, waar bij meer dan eens te vinnig werd gespeeld wat de kwaliteit van het spel niet ten goede kwam. Gedoelpunt werd er dan ook niet meer. XERXES—AJAX 3—1. Rotterdam 20 October. De eerste wed strijd op haar nieuwe terrein dat overigens slechts^ als noodoplossing in aangelegd, heeft Xerxes een 31 overwiining gebracht. Xerxes was volledig, terwijl Ajax een in valler had voor Potharst. De belangstelling voor dezen wedstrijd was groot. Aanvanke lijk ging 't spel gelijk op, maar al spoedig kwam Xerxes in de meerderheid. Het veld spel van de thuisclub was beter dan dat van Ajax, maar de hoofdstedelijke verdedi ging met doelman Keizer aan het hoofd, kweet zich zeer behoorlijk van haar taak. Na een klein half uur nam Ajax de lei ding. Uit een voorzet van Fischer kopte Ackerman den bal in .het doel (0—1). Xerxes nam daarna het spel in handen, maar het duurde nog vrij lang, voordat zij de partijen op gelijken voet bracht. Kok schoot een vrijen schop hard langs Keizer (1-1). In de tweede helft kwam Ajax in de meerderheid, doch haar voorhoede hield het spel te kort waardoor Lou we en Ver- ploegen. de stugge arhterspelers van Xer xes, steeds weer konden ingrijpen. Eenige malen ontsnante het doel van Xerxes op gelukkige wijze aan doorboring. Plots trok bij Xerxes Sjerp er tusschen uit, zijn voor zet belandde bii Hoevenberg. die er met een hard schot 2—1 van maakte Bij de Amsterdammers vielen eenige spe lers uit, er kwamen versche krachten in het veld. maar ook zij vermochten de situa tie niet meer te wijzigen. Kort voor 't einde ontsnapte Kok aan zijn bewaking, waarna hij met een prachtig schot aan alle onze kerheid een einde maakte, 31. OUDESLUIS—NIEUWE NIEDORP 9—2 Nieuwe Niedorp heeft van de reis naar Oudesluis niet veel Dleizier gehad. De uit slag doet vermoeden, dat de strijd eenzijdig was, doch niets is minder waar. De voor hoede van O. en speciaal de midvoor Slik ker wist de kansen op de juiste wijze te be nutten, al hadden er zeker twee goals voorkomen kunnen worden. S. Slikker verrichtte een dubbele hattrick- en bewees daarmede het nog niet verleerd te zijn. N. N. fabriceerde haar twee doelpunten voor de rust, waaraan keeper De Vries niet geheel vij uitging. Trots de groote ne derlaag hield N. N. dapper vol tot het einde en had de O.-achterhoede soms groote moeite om de aanvallen te weerstaan. Over den wedstrijd het volgende: N.N. trapt af tegen den recht over het veld staanden wind. Terstond neemt O. het leer over en forceert een corner, welke niets oplevert. Het spel gaat voorloopig over en weer totdat, na tien minuten, Dorselaar een. onverwacht schot op het N.N.-docl lost, VERHOOGING VAN DEN PRIJS VOOR BROODBLOEM EN BROODMEEL. In aansluiting op het elders in dit blad geplaatste bericht over de bloem- en meelprijs- verhooging maakt het Rijks bureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd nog be kend. dat de Nederlandsche Akkerbouwccntralc en de Vita een circulaire te dezer zake hebben gezonden aan de be- reiders van roggebloem. Hun, die deze circulaire niet hebben ontvangen, wordt verzocht de ze circulaire alsnog ten spoe digste bij de Nederlandsche Akkerbouwcentrale aan te vra gen. Tevens wordt erop gewezen, dat met ingang van 21 October a.s. eveneens het statiegeld voor de verpakking wordt ver hoogd tot f 4.per 100 Kg. BENZINE VOOR TRACTOREN EN STATIONNAIRE MO TOREN. Het Rijksbureau Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt het volgende bekend: Aanvragen voor vergunning tot bet knopen en verbruiken van benzine als motorbrand stof voor tractoren en station- naire motoren, welke gewoon waren op benzine te loopen, ten behoeve van den land- en tuinbouw voor de maand No vember 1940 moeten uiterlijk 24 October a.s. zijn binnenge komen hij het Rijksbureau voor Voedselvoorziening in Oorlogs- tiid. Afdoeling TT R. Alexander- straat 19 te 's Oravenhage. De. aanvragen moeten inge diend worden on de bekende ro«e B 1-formn'ieren. die aan alle distributiekantoren ver- kriigbnar zijn. Voorzoover voor de maand November nog geep benzine verstrekt kan worden. kom"n alleen in aanmerg'ni* de vol gende werkzaamheden; dorsehen. waterpompen ter voorziening van het bedrijf, en in zeer bijzondere o-mstan- di"PedSn grondbewerking. Ook voor den tuinbouw kun nen in biizondere omstandighe den grondbewerking en daar mede gepaard gaande bevloei ing in kassen in aanmerking komen. In elk geval gelieve men bij de beantwoording v. vraag 4 duidelijk aan te geven de grootte van de oppervlakte (in hectaren en aren), die be werkt moet worden, respectie velijk, waarvan het graan af- gedorscht moet worden. Onvolledig ingevulde aan vragen en niet-onderteekende aanvragen worden niet in be handeling genomen. Degenen, wier bedrijf op bet electrisch net is aangesloten og kan aangesloten worden, ge lieven géén benzine aan te vragen.. APPELEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruitccntrale. gevestigd te 's Gravenhage, maakt naar aanleiding van de laatst ver schenen persberichten inzake appelen bekend, dat voor het vervoer van appelen door gros sier naar kleinhandelaar de volgende voorloopige regeling is getroffen. Het vervoer van appelen door grossier naar kleinhandelaar is slechts toegestaan voor de soorten, welke niet voorkomen op de lijst van appelen, be stemd voor export naar Duitsehland (ter inzage op de veilingen) en voorts onder de volgende voorwaarden; 1. De grossier moot een bon uitschrijven (mot hard aniline potlood) in tweevoud vermel dend: a. de wooden „vervoerbewijs C"; b. naam. woonplaats en er- kenningsnummer van den grossier; c. naam en woonplaats van den kleinhandelaar; d. de woorden .datum ver voer" met daarachter in let ters den dag, waarop het ver voer geschiedt; e. de totale hoeveelheid te vervoeren appelen (in letters) f. de hoeveelheid te vervoe ren appelen fin cijfers), gespe cificeerd naar de verschillende soorten; g. datum van afgifte en hand- teekening grossier; h. de woorden „Het vervoer vangt aan te uur vxn. of nam." met invulling in let ters van het aanvangsuur. i. naam en woonplaats van vervoerder. 2. Het eerste exemplaar van de uitgeschreven bon moet de vervoerder tijdens het vervoer bij zich dragen en eventueel vertoonen aan controleercnde ambtenaren. Na aankomst stelt de vervoerder de bon aan den kleinhandelaar ter hand, die het zorgvuldig moet bewaren. 3. Het duplicaat moet door den grossier worden behouden die het eveneens zorgvuldig moet bewaren. Binnen enkele dagen zullen z.g. scheurhoeken door de Cen trale verkrijgbaar worden ge steld. welke vanaf een door de Centrale te bepalen datum bovengenoemde bonnen zullen vervangen en reeds thans bij de Centrale kunnen worden aangevraagd. KAASDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal, waar" nemend Hoofd van het Depar tement van Landbouw en Vis scherij maakt inzake de kaas distributie nader bekend: De hotels, café's restaurants en dergelijke kunnen wissel- bonnen aanvragen bij den plaatselijken distributiedienst. In het algemeen zullen geen voorschottoewijzingen voor kaas aan de winkeliers wor den verstrekt, aangezien mag worden aangenomen, dat de voorraden bij den kleinhandel voldoende zijn om gedurende de eerste distributieweek aan de vraag van het publiek te vol doen. Winkeliers, die in verband met hun bevoorrading inlich tingen wènschen kunnen zich tot de Nederlandsche Zuivel- centrale. Afd. Zuivel/Kaas, Laan van Meerdervoort 84 te 's Gravenhage. wenden. De winkeliers, die kaas ver- koopen, dienen de in ontvangst genomen bonnen te plakken op opplakvellen, welke bij de dis tributiediensten verkrijgbaar zijn. Deze opgeplakte bonnen moP ten bij den distributiedienst worden ingediend ter verkrij ging van een toewijzing. Ten einde een snelle berbevoorra- ding te verkrijgen, is bepaald, dat de winkeliers reeds van Maandag 21 October a.s. af. hun opplakvellen ter verkrij ging van toewijzingen bij de distributiediensten kunnen aanbieden op den voor hen vastgestelden inleveringsdag. Tegen inlevering van deze toewijzingen bij den grossier of groothandelaar kunnen de win keiiers hun voorraden weder om aanvullen. Ter vermijding van misverstand zij hier nog vermeld, dat grossiers en groot handelaren vanaf Maandag a.s. uitsluitend kaas mogen afleve ren tegen inontvangstneming van toewijzingen. Aangezien kaas gedurende den opslag en het vervoer aan indroging on derhevig is. en bovendien bij den detailverkoop een zeker af valpercentage ontstaat, is be paald, dat de toewijzingen recht geven op het koopen van een hoeveelheid kaas. wel ke gelijk is aan de op de toe wijzingen aanger iven hoeveel heid. vermeerderd met t.en hoogste 6 pet. Deze 6 pet. vor men een totaalpercentage waar op de grossier en de detaillist gezamenlijk aanspraak kun nen maken. De verschillende tusschen- scbakels in den handel moe ten zelf uitmaken, welk per centage (mits uiteraard klei ner dan f! pet.) bij elke trans actie extra mag worden gele verd. Tn het algemeen kan hierbij als richtlijn worden aangenomen, dat de detaillist aanspraak kan maken op een percentage van ongeveer 4 pet. hetgeen dus hefeekenf, dat een winkelier, die b.v. een toewij zing beeft ontvangen voor 190 rantsoenen, in het algemeen te" gen inlevering van deze toewij zing. van zijn leverancier on geveer 104 rantsoenen, dit is dus ongeveer 104 ons kaas. zal kunnen betrekkpn. Ter vermij ding van misverstand wordt er ten overvloede nog on gewe zen. dat met bet Indroeingsper- centage geen rekpro'ng mag worden gehouden bii hpt afle veren aan consumenten. Dp bonnen van hPt algemeen dis- fributiphnnboekie moet derbal. vp sippds 1 ons kaas netto worden geleverd. welke de keeper op nraebtige wijze tot cor ner verwerkt. Maar bet is uitstel, want de corner door Nnnncs genomen komt. srhit terend voor doel. alwaar Dorselaar met een nraehtig schot O de leiding geeft. 10. Dat is N. Niedorp niet: naar den zin en het wordt heel gauw geliik. als bii een snellen aanval over links, de bal bit den midvoor komt, die een schot lost en. door den O.- keeper verkeerd beoordeeld wordt en de stand is 1 1 Na twintig minuten krijgt Nannes een nraehtnass van P Slikker en dn stand is e1. Nu is bet bek van den dam, want kort daarna weet S. Slikker, met eenige nrachtigc doelpunten, den stand op 51 te brengen. Nog voor de rust scoort de N.- midvoor tegen, zoodat in de tweede helft met 52 wordt begonnen. Allerperst mist de O.-midvoor een dotje van eens kans door alleen voor den keener naast te "schieten. Dok de N -linksbuiten weet zoo'n kans om zeep te brengen Wppr isbet Dorselaar, die den gang er in brengt door mPt pon houd baar schot den stand on fi1 te brengen. Nu laat N.N. even den kon hangen, waar door S. Slikker, die er dezen middag weer eens eebt zin in had. den N.-keener nog drie maal weet te nasseeren en zoodoende den «tand op 92 brengt. Keener De Vries moet dan nog eenige meien zijn doel zuï veren en als de heer Gouffswaardt, welke nrima leidde, het einde aankondigt, beeft O. een verdiende overwinning behaald.

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3