Uien extra bijdrage voor de SONKEN die de» week gelden fapan en Nederlandsen Indië De Mascotte Strijd onder moeilijke omstandigheden Distributie van peulvruchten Meer dan een mülioen radioluisteraars Daitsch weermachtbericht Italiaansch weermachthericht Strijd op twee fronten Thee- en koffiesurro^aten werkloozenzorg Achttien drenkelingen te Amsterdam Middensfandseenfra'e vanqt baar werkzaamheden aan In zes villa's ingebroken H. de Vere Stacpoole AANVALLEN OP LONDEN VOORTGEZET. Het opperbevel des Duitsche weermacht deelt mede: „In weerwil van het ongunstige weer, dat vooral des nachts het vliegen en aanvallen buitengewoon sterk bemoeilijkte door storm, zware regenbuien, soms laaghangende wol ken en ijsvorming, heeft de Duitsche lucht macht op 2 November en in den vorigen nacht haar vergeldingsaanvailen in Londen voortgezet en vooral ravitailleeringsbedrijven op doeltreffende wijze gebombardeerd. Op verscheidene vliegvelden zijn hangars en on derkomens gebombardeerd. Andere aanval len waren gericht op havenwerken en fa- brieksinstallaties. Een wapenfabriek te Castle-Bromwich is door zware bommen ge troffen. Aan de Engelsche oostkust heeft een ge vechtsvliegtuig een koopvaarder van (>000 ton tot zinken gebracht. Daarmede heeft de com mandant van dit vliegtuig, HarlinghauSen, majoor bij den generalen staf, zijn 20ste koopvaardijschip en in totaal meer dan 100.000 ton scheepsruimte vernietigd- Vijandeli.jke vliegtuigen kwamen slechts hier en daar boven Duitsch of bezet gebied. Eenige vijandelijke vliegtuigen trachtten vroeg in den ochtend de kust van Noord- Frankrijk te passeeren, doch reeds bij het Kanaal werden zij door afvveervuur terugge dreven. Twee hunner werden neergeschoten. Verder verloor de vijand twee toestellen hij de luchtgevechten, die overdag boven Lon den gevoerd werden. Hier en tijdens de nach telijke aanvallen, die onder buitengewoon moeilijke weersomstandigheden werden on dernomen, gingen zeven Duitsche vliegtuigen verloren." zwaar beschadigd In het gebied van dep berg Sciusceil, ten noorden van Kassalu, zijn Soedaneesclie afdeelingen, welke door gepantserde auto's gesteund werden en in gevecht met onze patrouilles waren ge weest, teruggeslagen. Twee onzer duikbootcn zijn niet op haar basis teruggekeerd". Successenreeks in Griekenland en Oost-Afrika. Het 140ste weermachtsbericlit van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „De actie in Epirus blijft zich ontwikke len. Tijdens hun opmarsch van Borgo Tel- lini naar Pent Perati, in de richting van Kalibaki, hebben onze troepen op besliste wijze talrijke wei-ondermijnde verdedi gingslinies, die van veel hindernissen voor zien waren, overwonnen. Onze luchtmacht lieeft vele aanvallen ondernomen en ver scheidene malen de militaire objecten van Korfoe gebombardeerd, waar verscheidene ontploffingen zijn waargenomen, vooral bij een nieuw fort Verder zijn aanvallen ge daan op de haven "Van Patras, waar brand uitbrak in het Smandreastation en een fa briek en een infanterfekazerne getroffen werden, op Larissa, Janina en Saloniki, waar bij een gevecht met vijandelijke ja gers waarschijnlijk een vijandelijk toestel is neergeschoten, op Navarino, waar een brand uitbrak en tenslotte op Canea, waar de havenwerken zijn getroffen. Twee van ónze vliegtuigen zijn niet op hun basis te ruggekeerd Vroeg in den middag hebbed vier for maties bommenwerpers, begeleid door af deelingen jagers, een aanval ondernomen op Malta. Zij troffen de havenwerken van La Valetta, die ernstig beschadigd wer den, evenals de installaties en opslagplaat sen van het vliegveld Micabba. Het hevige afvveervuur vertraagde onzen^aanval niet. Tijdens een levendig gevecht werd een vij andelijk vliegtuig brandend neergeschoten, het viel in zee Een onzer toestellen is niet op zijn basis teruggekeerd. Op den terug weg werd een der Italiaansche formaties aangevallen door vier vijandelijke jagers, die na een snellen Italiaanschcn tegenaan val van verder vechten afzagen. Voor de Egyptische kust is een sterk Britsch vlooteskader door een onzer tor- pedovliegtuigen aangevallen: een schip werd geraakt Oost-Airika. In Oost-Afrika heeft onze luchtmacht de havenwerken van Perim gebombardeerd, alsmede het vliegveld te Roseires, waar twee toestellen van het type Wellesley op den grond getroffen werden. Tijdens een luchtverkcnning boven Chaseim en Ghur- ba heeft een onzer vliegtuigen een vijande lijke jager neergeschoten cn een tweede Japansch vertrouwen in succes der besprekingen te Batavia. Bij zijn aankomst te Tokio heeft de minis ter van handel Kobajasji, een verklaring af gelegd, waarin hij uitdrukking gaf aan zijn vertrouwen in het succes van de besprekin gen te Batavih, waar hij de leiding had van de Japansche delegatie. Hij legde er den na druk op, dat de belangen van Japari en van Ned.Indië „uiteindelijk samenvallen." Lof voor, Indië. De minister eindigde zijn verklaringen 'met lofuitingen voor de groot e wegen en de ge bouwen op Java die, zoo zeide hij, beter zijn dan die in .Japan. „Ik stond ook verbaasd over de lengte van de menschen. Mijn-eigen ges'alte kan zelfs niet vergeleken worden met die van een kind daar," zoo zeide hij. jarigen man. dien in de Jacob van Lennep- kade terecht kwam en een 23-iarige ver pleegster die op weg naar een patiënt per fiets in de Jacob Cat-skade reed. De stoffe lijke overschotten zijn naar het Wilhelmina- Gasthuis overgebracht. In alle andere gevallen zijn de drenkelin gen door voorbijgangers gered en op een ge val na. dat een 74-iarigen man betrof, die in een ziekenhuis (er verpleging is opgenomen, konden de slachtoffers naar hun woning te rug koeren. Met ingang van 4 November 1940 tot en met 18 November d.a.v., is de verkoop en af levering aan den consument voor alle soor ten groene en grauwe erwten en spliterw- ten. capucijners, witte boonen, bruine en andere soorten gekleurde boonen, verboden. Op 19 November 1910 neemt de distributie van peulvruchten een aanvang. Het rantsoen zal bedragen K.G. voor nader vast te stel len perioden én verstrekt worden op nader aan te wijzen bonnen van het algemeen distributiebonboekie. Aanvankelijk zullen slechts groene erwten cn spliterwten en wellicht ook capucijners beschikbaar worden gesteld. Verkoop slechts na officieels toe stemming. Het bereiden, verhandelen, vervreemden, afleveren en vervoeren van thee- en kof- fiesurrogaten door producenten van deze artikelen is verboden, tenzij daarvoor sehrif telijk toestemming van de Nederlandsche meelcentrale is verkregen. Al degenen die zich met het bereiden van koffie- en theesurrogaten bezig hou den, zijn derhalve verplicht de noodige ver gunning bij de Nederlandsche meelcentra le aan te yragen. WIJZIGING IN SAMENSTELLING VAN DE GEMEENTEBEGROOTING 1041. De samenstelling van de begrootingen der gemeenten voor 1911 zal, naar de Tel., ver neemt, voor het overwegend grootste aantal gemeenten, in belangrijke mate afwijken van de wijze, waarop de laatste jaren tiet gemeentelijk huishoudboek werd ingericht. Bij de samenstelling der gemeentebegroo- tingen voor 1941 zullen naar Gedeputeerde Staten thans aan de betrokken gemeentebe sturen hebben doen weten, voorloonig géén bedragen geraamd mogen worden voor extra-bijdrage in de kosten voor de werkloo zenzorg. nocli voor de belastingbiidrage. E'>n onmiddellijk gevolg hiervan zal dus zijn. dat in het overwegend grootste aantal gemeenten van ons land men taxeet—'p het op circa drie-vierde van het aantal Ne derlandsche gemeenten dp begrOotino ovro *91-1 een hpIsnTÜk tekort zal aanwij zen. Hóedaarui van Rijkswege 'al worden zal wórden voorzien, staat op dit oogenblik nog niet vast. 157 per ÏODO! Het aantal radioluisteraars, dat blijkens aangifte een eigen ontvangtoestel bezit, be droeg op 30 September jl. 1.089.890. Het aan tal aangeslotenen op radio-distributie-inrich tingen bedroeg op dier: datum 302.030, zoodat een totaal aantal van 1.391.926 luisteraars of 157 per 1000 inwoners is geregistreerd. Slachtoffers van de duisternis. DRIE DOODEN. Zaterdagavond is te Amsterdam het aan tal personen, dat door de duisternis .misleid te water is geraakt, wel zeer groot. In acht tien gevallen moest politie, G.G.D. eh brand weer handelend optreden. In drie gevallen kon hulp geen baat meer brengen. Dit was het geval bij een 25-jarige vrouw, die in de le Kostverlorenkade liep, een 39- Kantoor in Den Haag. De Nederlandsche .Middenstandscentrale, die onlangs is opgericht als het centrale punt voor de organisatie van den geheelen Nederlandschen middenstand in vak- en standéCferhand is met haar inwendige organisatie zoover gevorderd, dat daarom trent dé ónder-taande mededeelingen kun nen worden gedaan: Het dagelijkse!) bestuur van de Ned. Mid denstands Centrale is voorloopig gevormd uit de heeren: C. Burger te Amsterdam, B. Meilink te Zwolle én D. Swagerman te 's Gravenhage. Het bureau van de N.M.C.. waaraan een viertal secretarissen zal zijn verbonden, zal heden 4 November in functie treden in het gebouw Maurits-ka.de 23. Den Haag. Het zal zijn samengesteld als volgt: af- deeling algemeene zaken. mr. F. J. H. Bachg: juridische afdeeling. mr. J. van An- del; economische afdeeling. drs. H. L. Jan sen; afdeeling sociale zaken, mr. J. Ekker; afdeeling administratie, A. Visser, admini strateur. Dief wilde alleen baar geld. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een inbreker op brutale wijze een „speurtocht" ondernomen in een zestal villa's te Hilversum. De man verschafte zich in alle OM UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen nummers 13: 'geldig lot en niet 10 November) niet ge bruikte tot en met 18 November). Elke bon geeft recht op het koopen van 125 gram roggebrood, 100 gram ander brood of één rantsoen gebak. Bonnen nummers (1 bloemkaart): geldig tot en met 1 December. Elk der bonnen geeft recht, op het koo pen naar keuze van 00 gram rog gebrood. 50 gram ander brood of een half rantsoen gebak of 3o gram meel of bloem. Een rantsoen „gebak" is voor koek (ontbijtkoek) minimum 160 gr.! voor speculaas 140 gr.; voor andere koekjes 200 gr.; voor biscuits en wafels 90 gr.; voor beschuit 75 gr.; voor cake 300 gr.; voor taart 600 g.; voor gebakjes 600 gr.; voor gevuld groot korstgebak (boterletter e.d.) 500 gr.; voor gevuld klein korstge bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gr. Bon 15 (boterkaart) geldig tot en met 8 Nov. (niet gebruikte tot en met 15 Nov.) 'rechtgevcnde op V2 pond boter. Bon 15 (vetkaart): geldig tot en niet 8 Nov. (niet-gebrnikte tot en met 15 Nov.), rechtgevcnde op V2 pond boter of margarine. 07 Vleeseh (vleeschkaart)geldig van 4 Nov. tot en met 10 Nov. (niet gebruikte tof en met 17 Nov. echter me' in restaurants e.d.). Elke bon geeft recht op bef koo pen van 100 gram vleescli of één rantsoen vleeschwaren. 07 Worst, Vleeschwaren (vleesch- kaertt: geldig van 4 Nov. tot en met 10 Nov. (niet gébruikte tot en met 17 Nov.. echter niet in res taurants e.d.). reehtgevende op één rantsoen vleeschwaren. Het rantsoen vleeschwaren be draagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, of kalfs- vlepcrh en voor geroo'-tp worst soorten. 100 gr. v. gekookte worst soorten roinens en knakworst 125 eram voor leverartikelon. tongen,- worst en nierhrood en 150 gram voor bloedworst. Bon 42: geldig tot en met 22 No vember. reehtgevende op 1 kilo suiker. Bon 52: geldig tot en met 17 No vember, reehtgevende op 100 gram kaas. Bon 55: Naar keuze 150 gram toiiptzppp. 120 gram huishoudzeep, 200 gram zaehtp zeep. 250 gram zeeppoeder indien voorradig 125 gram zeepvlokken, 250 gram zelfwerkende wasebmiddelen. 200 rram vinpiharo zeep. geldig tot en met 12 November. Zij. die de gezinswaseh naar een wasseherii sturen, zullen voor elke 8 Kg. droog wa-mhe-oed één bon 55 aan de wasscherij moeten af staan. Bonnen nummers 1 (bloemkaart) j Bon 65: geldig tot en met 10 Nov. (niet gebruikte tot en met 17 Nov.) reehtgevende op één ei. Bon 39: geldig tot en met 10 No vember. reehtgevende op 100 gram kaas, niet in restaurants, e.d. Bon 82: geldig tot en met 29 Nov., naar keuze rechtgevcnde op 250 gram rijst, rijstemeel, rijstebloem of gruttcmeel. Bon 83: Naar keuze 250 gram ha vermout, havervlokken, haver- bloem, aard appel meel vlokken, gort, gortniout of grutten tot en met 27 December. Bon 88: Naar keuze pond, gort- mout. of grutten tot en met 27 De cember. Bos 93: Naar keuze 1 ons maïzena, griesmeel, sago of aardappelmeel of een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoeder. ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel tot en met 27 December. Bon 98: Naar keuze 1 ons vermi celli, spaghetti of macaroni, tot en met 27 December. Bon 114: pond koffie of ons thee tot en met 8 November. Bon 6 (hondenbroodkaart): geldig van 1 tot en met 30 November: reehtgevende voor de groepen 1. 2. 3. 4. 5 en 6 op resp. 10 Kg.. 10 Kg., 8 Kg.. 5 Kg., 4 Kg. en 3 Kg. hon- donhrood. Bon 6 (kattenbroodkaart): geldig tot en met 30 November.' reehtgevende op 1% Kg. kattenbrood. Scheerzeepbon 116: ge'dig van 31 Augustus tot en met 31 December, rechtgevendp op 50 gram scheer zeep of één tube scheercrême of één pot scheerzeep (alleen voor manne lijke personen boven 15 iaar). PetroJeumzeqe! „periode a" (voor verlichting) geldig tot cn niet 10 November, rechtgévênde op 2 liter petroleum. Bonnen 94. 05, 06. 07 haarden, ka chels; 07. 08, 09, 10, 11, 12. 13. 14 pnt-trale '/„"'"arm i*>n. „brandstoffen éér eenhp'd. tweede periode" en ..cokes" één eenheid, tweede perio de'' van de brandstoffenkaarten: geldig tot en met 30 November. El ke bon geeft recht op het koonon van één éénheid vaste brandstof fen Voorts ziin de honnen van de vorige serie nu uog geldig tot en met 14 November. 1 eenheid is 1 hl fmax. 75 kg) anthraeiet. steenkolen, industrie- of eierhriketten, of 2.5 hl kolenslik, of 2 hl (max 100 kg) cokes (ook ga.seoke.s) of 110 kg bruinkoolbriket ten. of 450 stuks (200 kg) haggcr- of 300 stuks (195 kg) nerstnrf. of 175 kg fahriekstnrf. of 200 kg ove rige soorten turf. gevallen op dezelfde wijze toegang tot de perceelén, namelijk door in een raamkozijn een gaatje te boren, waarna hij het venster- wist te openen. De man was uitsluitend op jacht naar geld. In alle villa's heeft hij op de benedenverdieping een grondig onderzoek in laden en kasten ingesteld, maar zijn buit was gering. Kostbare voorwerpen als zilver, sieraden en schilderijen heeft hij onaange roerd gelaten. Hij wilde slechts haar geld en dat was'in de meeste gevallen niet aanwezig. Slechts vond hij in de woning van den heer A. aan den Laapersweg een rijksdaalder, welke op den schoorsteenmantel lag, terwijl uit de woning der familie V. T. een porie- monnaie, inhoudende eonig geld, werd buit gemaakt. Overigens wordt in geen der wo ningen iets vermist. Wel had de man alles overhoop gehaald. Dat hij zeer deskundig heeft gewerkt, blijkt uit het feit, dat geen der families, waar hij op „bezoek" kwam, onraad heeft gemerkt. Slechts in één woning had men eenige gestommel vernomen, doch men had daaraan vierder geen aandacht ge schonken. De recherche is in volle actie. Feuilleton Door 43. Ja, zoo zou het ongeveer gaan, maar ik ben niet van plan om naar hen toe te gaan, lachte Cray. Mag ik weten wie je dezen streek gele verd heeft? vroeg Williams. Zeker. Kong Tc Jen in Sandabar, Chang Lo Sen in Canton en Chi Lu in Arafura, For- mosastraat, om precies te zijn. Williams leunde achterover in zijn stoel en floot tusschen zijn tanden. Een oogenblik was het stil, toen zei e vice-consul opgewonden: Je hebt ons een reusaehtigen dienst be wezen door hier -e komen en mij je geschie denis te vertellen... Niet dat het jou helpen zal je banknoten in te wisselen beste kerel. Ik ben bang dat daar niets van terecht komt. Maar je hebt me duidelijk gemaakt, dat die door jou genoemde heeren de drie kerels zijn, die bezig zijn de geheele Ocst te ruïneeren, de bestuurders van het machtige syndicaat, waar over ik je vertelde. Mijn hemel! Dat die kerels nu eindelijk gesnapt worden, nu ze bezig zijn jou die paar onnoozele banknoten afhandig te maken! Weet je, ik heb reeds langs verdenking gekoesterd tegen deze drie heeren Kong, Chang en Chi Lu. Maar ze waren me steeds te slim af. Nu echter heb ik ze en ik laat ze niet meer los. Wat ik eenmaal vast heb is mijn, dat verzeker ik je. Je moet weten, dat ik sinds eenige maanden voor de autoriteiten van eenige landen speurderswerk verricht, tot bestrijding van den handel in verdoovende middelen. Wij waren nu zoover, dat we er bijna zeker van waren df.t Kong en Chang schavuiten waren, maar tegen Chi Lu koes terden wij nog geen verdenking. Dit alles interesseerde Cray buitengewoon, maar het hielp hem niet met zijn eigen zaak. Zelfs wanneer Kong en Co. den volgenden dag zouden worden gearresteerd, bleven zijn bank noten waardeloos. Dit werd door Williams toegestemd. Het ging er hier maar om, hoe konden zij de Chi- neezen om den tuin leiden? Cray vertelde toen van Maya's plan en Wil liams gaf onmiddellijk als zijn meening te kennen, dat dit de eenig mogelijke weg was. Maar, zoo zei hij, jullie moeten hier weg gaan. Iets van dien aard kun je hier ab soluut niet doen. Dat is- te gevaarlijk in de stad, waar zij denken jou in hun macht te hebben. Er gaat morgenavond een boot naar Southampton, antwoordde Cray. Daar zouden we mee kunnen vertrékken. Hij vertelde, dat hij dien ochtend een bezoek had gebracht aan Chi Lu's kantoor en welk motief hij daarvoor had opgegeven aan diens klerk. Toen hjj dit vernam fronste Williams de wenkbrauwen en keek bedenkelijk. Dat had je niet moeten doen, dat /as heel dom. Nu weten ze dat je van plan bent om naar South ampton te vertrekken, dus met andere woor den: de Oost te /erlaten met een som g-eld, welke zij wenschen terug te krijgen. Zie je niet in dat dit verkeerd was? Ja, daar had Williams gelijk in, dat zag Cray nu zelf in. Hij had een blunder gemaakt en niet zoo'n kleinen blunder. En waarvoor? Hij had niet anders willen doen dan eens te kijken wat voor soort zaken Chi Lu dreef; Chi Lu zelf wenschte hij niet te zien... Maar het was gebeurd en gedane zaken nemen geen keer. In elk geval kunnen ze me toch niets doen ik bedoel ze zullen geen geweld gebruiken. Zullen ze dat niet, denk je? Let eens op vriend. Nu ze weten dat je weg wilt naar Europa zi n ze tot alles in staat. Zij laten hun eigen menschen die zaak nu niet opknappen, ze geven haar in handen van de een of andere bende. Hun relaties in de boevenwereld zijn uitgestrekt, dat verzeker ik je. Maar zulke dingen gebeuren toch niet in een stacf als deze, riep Cray ongeloovig uit. Natuurlijk wel. Het wordt niet bekend gemaakt. Hoe vaak gebeurt het niet, dat er lui dood worden gevonden in opium-kitten, of drijvend in de haven, meestal onherkenbaar verminkt. Ik moet me al heel erg vergissen, als ze jou vrij uit laten gaan met al dat geld. Wanneer ze ergens hun zinnen op hebben ge- gezet, houden zij vol tot het einde. Het beste is, dat je zoo spoedig mogelijk een flink stuk oceaan plaatst tusschen jou en die hee- rep. Ik geloof dat u gelijk hebt, mengde Maya zich thans veor het eerst in het gesprek Het is alsof er achter die deur een man staat mV. een bijl gereed om toe te slaan. Cray's hart zonk hem in de schoenen. Dat was dus de eenige raad dien Williams hem kon geven: te vluchten. Dat was de tweede slag, Maar Williams had gelijk, zij moester vertrekken uit Arafura, maar hoe? Hij had behalve de banknoten, geld genoeg om hun hotelrekening te betalen en dan hield hij nog genoeg over, om eenlgen tijd van te leven. Miar hoe konden zij de stad verlaten? Ik wil niet ongastvrij schijnen, begon Williams weer. Maar ik moet Je toch aan- r- n in je eigen bestwil zoo spoedig mogelijk v-n - te .rtrek En j moet n„' niet door de voordeur weggaan, want het is niet onmogelijk dat je naar hier gevolgd bent Er is een weg van hier uit, waardoor je beslist ongemerkt je hotel kunt bereiken. Ik zal je dien wijzen. En dan wil ik je dezen raad geven Ga naar je hotel, betaal je rekening, pak je koffers, neem twee riksjas en laat je naar de haven brengen. Is je bagage licht genoeg om meegevoerd te worden?... Uitstekend. Stuur dan de riksjas terug aan het begin van de haven en loop verder. Huur een zeilboot of sampan en vraag den verhuurder je naar Tamra te brengen. Dat is een goede zeehaven, ongeveer een mijl of tien hier vandaan Daar liggen steeds booten, die op het punt van ver trek staan, nailschepen zoowel als vracht schepen mei. passagiersaccomodatie. Ik denk niet, dat de Chineezen daar ook zooab 'lier een agentschap hebben, dus daar oen je voorloonig veilig. - 6 Maya stond onmiddellijk nadat Williams uitgesproken was uit haar stoel op en Crav volgde haar voorbeeld. De beslissing was zoo plotselmg genomen, dat het nog niet geheel tot den jongen man was doorgedrongen maar "Tv// Van °Ver!Uigd' dat' wanneer zij toch Arafura moesten vertrekken, het beter was direct te gaan ,dan het uit te stellen tot den volgenden dag. elIen tot En denk er vooral aan vervol P-rte Wilhanv terwijl hij hen door de ach™K van zijn huis in een kleinen tuin bracht - het mij te laten weten v/anneer je op de'een ze~t, dat de\nummers ziin genoteerd kunnen *in ,Ven Het 2011 me van dienat in ziin helit -Wa"neer dat Kong ze weer in zijn bezit heeft en ze voor het een of ander 1 in circulatie brengt. Het is niet onmogelijk dat ik hem daardoor op heeterdaad kan be trappen. Je kunt er zeker van ujn, dat ik alles wat ik kan zal doen om dat beest een hak te zetten, antwoordde Cray. Welnu, ik wensch jullie beiden het beste en goed geluk met je ontsnapping, m W illiams, terwijl hij hen door een poortje -- den achtertuin uit liet, dat uitkwam in een laan, welke aan beide zijden begroeid was met een dichte, hooge haag'. Loop nu deze laan uit, vervolgde Williams, zij loopt tusschen de achtertuinen van de villa's door tot aan c'e Avenue Amster dam. Ik ben er zeker van dat je geen sterve ling tegen zult komen. En nu vaarwel. Ik hoop nog eens iets van jullie te hooren in den goe* den zin dan altijd. i Het was zooals Williams had gezegd. Zi) kwamen geen sterveling tegen in de laan; Tegen middernacht kwamen zij in het hote terug. Cray vroeg om zijn rekening, voorge* vend, dat zjj onmiddellijk aan boord van een schip moesten zijn, dat den volgenden morgen vroeg zou vertrekken. De slaperige klerk pakte zonder iets te vragen zijn boeken, schreef de nota, ontving het geld en quiteerde de rekening. Hij deed d't alles terwjjl hjj nauwelijks een blik wierp °P den gast, die zoo hals over kop het hotei wenschte te verlaten Toen dit geregeld was gingen zij naar hun kamers en Takten haastig hun koffers. D nam slechts weinig tijd in beslag en in de ha" teruggekeerd, bestelde Crav de riksjas. welK« binnen vijf minuten voor de deur stonden- (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 2