In innttliijiTini bet zuinigst weiden gestoett Italië heeft gebrek aan vetten ROOKEN IN NIET-ROOKEN Gekleurde troepen strijden voor Italië Marktberichten Oe ko'endisfributie Si,KShe„red~dit Groote brand te ROSMALEN Maas stijgt onrustbarend Van rijdende tram gesprongen Onschuld van Griekenland niet in geding „Vredesvoelhorens zijn maar sprookjes Broodgraan genoeg Engelsch schip getorpedeerd Van een faillissement moet je beter worden Het Vad. heeft door middel van den Eco- nomischen Vooriichting$dionst van het Mi nisterie van Nijverheid. Handel en. Scheep vaart eenige nadere inlichtingen gekregen over de beginselen der kolendistributie. Het beginsel, waarop de brandstoffendistri- butie steunt, is, dat in ieder woonhuis, dat met kachels wordt verwarmd, in elk geval één kamer behoorlijk verwarmd moet kun nen worden. Daarbij is als norm genomen, dat in een huis met vier kamers op een zelf de tijdstip genomen, slechts één zal behoeven verwarmd te worden; voor huizen met vijf of ineer kamers is de gelegenheid geboden zoo nu en dan een tweede kamer tegelijker tijd niet een andere te verwarmen. Voor huizen met centrale verwar ming is uitgegaan van de norm, dat in- eik geval behoefte bestaat aan de verwarming van twee kamers; voor huizen mot zeven of meer kamers" is de mogelijkheid gegeven zoo nu en dan een derde kamer te verwarmen. De distributieregeling gaat dus in het alge meen van de gedachte uit, dat hoe grooter het huis, hoe meer op brandstoffen bezuinigd zal moeten worden. karMuT nu' lal de stokcr van haarden of kachels zeggen, krijgt iemnad, die een een- rale verwaming heeft, meer brandstof? Het antwoord op deze vraag inoet hmien Lelijk maken. Het minimum, dat voor een e verwarming ter beschikking moet wor den gesteld ligt hooger dan bij kachels Pn haarden. Maar omdat dit minimum reeds 'aantallen*kame sc^e,idinKsliin tusschen de aantallen kamers ook hooger worden gesteld voorde verwarmin* komt men dus latei- voor een hooger quantum brandstof in aan merking dan bij kachels en haarden. ~".de ,basisreKe]iii* zou men een t?elwk f i 1S a^emeen en voor ieder- fvUvi Anders staat het bij de extra toe- èni n®" voor werkkamers (doktors. leeraars v«nL worden gegeven aan speciale ge lidhlnn feyal (laarvan wordt afzonder lijk beoordeeld door de brandstoffencommis- ïe. /Cij houdt wei rekening met de grootte aer te verwarmen ruimte en met het ver- Druik van den vorigen winter. Deze toewij zingen worden echter zoo zuinig mogelijk uitgemeten.- De groote vraag, algemeen door de verbrui kers van brandstoffen gesteld, is; maar hoe staat het met onze kolen? Die vraag nu is niet te beantwoorden. De kolenpositie hangt op elk tijd stip van verschillende omstandighe den af; omvang der productie, in- en uitvoerpositie en transportgelegen heid. De distributieregeling is er op gebaseerd dat, indien zich geen bijzondere omstandig heden voordoen, ieder kan krijgen, waarop zijn kaart aan de hand van de nu vastgestel de eenheden recht geeft. De mogelijkheid is opengelaten om de periode te verlengen of te verkorten; de eenheid zal gelijk blijven. Getracht wordt het verbruik van turf te stimuleeren door in een bepaalde maand ko- lenbonnen van de volgende maand reeds voor turf beschikbaar te stellen. Ondanks alle gemopper over sphaarschte aan het bij de mannen nu eenmaal zoo gelief de rookgerei, ziet men er de heeren-der-schep- ping over het algemeen nog aardig van- langs-rooken. Sigaar, sigaret en pijp zijn nu eenmaal vrienden, waar men blijkbaar moeilijk af stand van kan doen. Op zichzelf zal een ieder daar zeker vrede mee kunnen hebben, ware het niet, dat er ve len zijn, die er ook daar geen afstand van leunnen doen, waar het rooken nu eenmaal verboden is. Zoo hebben de Nederlandsche Spoorwegen, die waarlijk niet gauw over hun klanten klagen, dezer dagen hun hart eens tegenover ons uitgestort over het euvel, dat er zoo ont zaglijk veel gerookt wordt in de coupé's, die bestemd zijn voor die reizigers, die geen be hoefte aan „een sigaretje" voelen en al even min aan de rook van andermans sigaret. Die menschen zijn er en zij hebben recht op „een rookvrije schuilplaats" Den Spoorwegen zelf kan het rooken on verschillig zijn en zij zouden met genoegen in elke coupé een aschhakie aanbrengen als er niet die talrijke reizigers en reizigsters waren, die op geen rook en rookgerei prijs stelden. Het euvel van het rooken in de cou pé's, waar dit verboden is, heeft den laatsten tijd keer dergelijke afmetingen aangenomen, dat de spoorwegen ons verzocht hebben, er bij het publiek op aan te dringen, zich ook in dit opzicht toch vooral aan de regels te houden, omdat men anders zijn mede-reizi gers ernstig hindert en men de last van het controiepersoneei onnoodig verzwaart. Het personeel is nog eens door middel van een dienstorder met nadruk onder het oog ge bracht, dat het op een juiste naleving krach tig moet toezien. NEGENTIEN PERSONEN DAKLOOS Gistermiddag Ie circa half twee brak '«'and uit in een woningencomplex, gele- Ken in don Kèrkenhoek alhier en bewoond door drie gezinnen. Zoo spoedig mogelijk was de brandweer aanwezig onder persoon lijke leiding van den heer Linnenbank. Mét twee slangen werd het vuur bestreden. De inboedel van den heer W. Voets ging nage noeg geheel in de vlammen op. Die van den daarnaast wonende Ch Voets kon gedeel telijk worden behouden. Tijdens het ber gingswerk droeg men den bedlegerigen A. Heijmans uit den aastgelegen woning. Door een raam in te slaan, gelukte het don man naar buiten te brengen. Van de derde'woning kon de inboedel bij na geheel in veiligheid worden gebracht. Het geheele complex woningen ging in de y'ammen op. De oorzaak van den brand •s onbekend. Van de bewoners was W. Voets niet verzekerd, terwijl Ch. Voets en A- Heymans slechts laag verzekerd waren. He omliggende woningen, die alle strooien Öaken hadden, konden door krachtige he- spuiting behouden blijven. Omstreeks vier hur was men den brand meester. Twee meter op één dag. De was van de Maas was gisteren schrik barend. Sinds Maandagmorgen is er nu 'weer dan drie meter water bijgekomen, Waarvan twee meter sinds gistermorgen. De Peilschaal te Venlo wees een stand aan van y~ t.4 meter boven A.P., terwijl gistermiddag het water reeds tot 14.60 meter was gestegen Aangezien uit Borghaven over het laats e etmaal nog was wordt gemeld, is de hoogste stand te Venlo nog niet bereikt, zegt het Hb'. tengevolge van dezen hoogen waterstand is et 'óssen en laden aan den loswal te BlencK nniogelijk geworden, terwijl te Venlo de ooge kademuren in gebruik zijn genomen. e verbinding tusschen Blerick en Venlo ln°i' S'r,cbts met veel moeite onderhouden, (i 'en dezen winter nog hoogere waterstan- oon z,'"en voorkomen, za! de trein het eenige j^^hnicatiemiddel worden tusschen beide "n van de gemeente Venlo. Dame aan kwetsuren overleden. Gisteravond omstreeks half acht gebeurde op de Noorder Arnstellaan te Amsterdam een ongeluk waarbij een 54-jarige dame het leven verloor. Zij sprong nog voor de motorwagen van lijn 25 bij de halte Waalstraat tot stilstand was gebracht van de tram, waarbij zij op het. achterhoofd kwam te vallen. Met een schedelbasisfractuur werd het slachtoffer naar het N. I. Z. overgebracht, doch tijdens liet vervoer is zij overleden. Het qaat slechts om waarbor gen tegen schending der Griek- sche neutraliteit door Engeland. De Engelsche propaganda gaat voort een beroep te doen op het algemeen medelijden voor het arme Griekenland, dat het slacht offer is geworden van Italiaansche aggres- sié. De Popoio di Roma merkt op, dat Italië zich niet heeft afgevraagd, of Griekenland onschuldig is. Italië heeft alleen maar waar borgen gevraagd tegen Engelsche schendin gen van de Grieksche neutralieit. Door het ftaliaansche verzoek in te willigen, d.w.z. door toe te staan dat Italiaansche troepen eenige plaatsjes van strategisch belang op Helleensch gebied onder toezicht zouden houden, zulks met volstrekte eerbiediging van de souvereiniteit en onafhankelijkheid des lands voor het heden en de toekomst, zou de regeering te Athene op de beste wij ze hebben voorzien in haar rust. De weige ring, die gesteld werd tegenover de voor stellen, vervat in de Italiaansche nota, bracht aan het licht, dat de Grieksche neu traliteit slechts schijn was. Wat is dat dan voor een onafhankelijkheid, die Griekenland thans verdedigt? Het zou beter hebben ge daan haar tegen Engeland te verdedigen, welk land het had toegestaan zich tegen Rome te bedienen van de Helleensche ba ses. Het blad besluit met zich af te vragen, waarom Griekenland zooveel welwillend heid en zwakheid toonde jegens Londen en zooveel energie aan den dag legde tegen Rome. Duitsch oordeel over Churchills rede. Bij gebrek aan reëele grondslagen, aldus de Deutsche diplomatisch-politische Kor- respondenz, neemt bijna dagelijks de een of andere Engelsche minister het woord om den „schitterenden toestand" van de Brit- sche defensie uiteen te zetten en een spoedig offensief aan te kondigen. Zoo zcide bijvoor- beeld de eerste lord der admiralitiet, Alexan- der, dat de Duitsche piloten van geringer kwaliteit zijn dan de Britsche vliegers, die, zooals bekend is, overdag niet boven Duitsch gebied durven komen. Dat Churchill thans de sinds lang voorbe reide en ingeleide bezetting van Kreta als bijzonder roemrijk feit van den Bntschen of fensieven geest in de Middellandsche Zee naar voren heeft gebracht, kon nauwelijks anders worden verwacht. Bijzonder effect schijnt men thans in Engeland te verfachten van de bewering, dat Duitsch land weer eens vredesvoelhorens uitsteekt. Men verwacht klaarblijkelijk, dat de eenige maanden geleden op gelijke wijze ^publiceerde soortgelijke legendes in dien tussrhentijd vergeten zijn en gelooft ze thans opnieuw te kunnen opdienen. Afgaande on de nadrukkelijkheid, waarmede ze reerd worden acht men het oogensehunHik nnodi" hij gebrek aan andere argumenten, om de vaak genoeg bedrogen bevolking om Mar moreel on te monteren aanwnzangen loven van de zwakte van een tegenstan der" wiens geconcentreerde kracht slenhts wacht op nieuw optreden tegen den Brfi- ZtZ vïiiPd. aldus bef T> N.R. Erika onder de loupe in het Biologisch Station te Wyster, waar talrijke planten- en diersoorten reeds ontdekt en beschreven rijn (Foto Pax-Holland) Petroleum een netelig vraag stuk. Nu Italië zijn eersten oorlogswinter tege moet gaat, is het van belang te weten hoe het met de economische positie van dit land gesteld is. Vooropgesteld moet wor den, dat Italië vier jaar lang, dus sinds de Volkenbond tot de sancties besloot, in alle bedrijfstakken de strengste autarkie heeft ingevoerd teneinde den invoer tot een mi nimum te beperken, hetgeen diende te ge schieden door onderzoek van den bodem en stijging der productie op het gebied van vervangings- en kunststoffen, alsmede door een intensief gebruik van afval en door den strijd tegen verspilling. Het meest zichtbare succes heeft het autarkische streven behaald in de produc tie van broodgraan. Door de voortdurende grootere oogstresultaten kan Italië thans in zijn eigen behoefte aan broodgraan voor zien. Tegenover een tekort aan haver en gerst staat een overschot aan rijst, waaruit ook alcohol voor motorbrandstof gewon nen wordt. Aardappelen en groente worden in voldoende hoeveelheid opgebracht. De vleeschproductie blijft beneden het nor male verbruik en moet deels vervangen worden door kaas, eieren, visch en wild. Voorts is er gebrek aan vet, olie, suiker en koffie De koffie is geheel aan den handel onttrokken, daar de beschikbare voorra den ter beschikking van het leger gesteld zijn. Afgezien van koffie, die dus van de spijskaart geheel verdwenen is, zijn in Italië slechts de volgende levensmiddelen gerantsoeneerd: suiker, vet en boter, spijs olie en zeep. Vleesch en suiker worden slechts drie dagen per week verkocht. Over het algemeen kan de voe dingspositie van Italië goed ge noemd worden, in ieder geval niet slechter dan de positie in bijna alle Europeesche ook neutrale lan den in oorlogstijd. Het ontbreekt Italië aan wol, katoen, vlas en jute, terwijl er een overschot is aan hennep en zijde. Om tegemoet te komen aan het gebrek aan grondstoffen voor de kledingindustrie is men overgegaan tot de vervaardiging van vervangingsstoffen op grooten schaal, vooral van weefsels uit het plantenrijk en synthetische stoffen als kunstzijde, kunstwol e.d. Een andere grond stof die onvoldoende voorradig is, is cel lulose, waardoor er sterk bezuinigd moet worden in het papierverbruik, hetgeen vooral aan den omvang der couranten te merken is. Wat de ertsen en delfstoffen betreft, wor den de Italiaansche reserves aan ijzererts berekend op 70 tot 100 millioen ton. De oorlog heeft de productie echter doen ver minderen en daarom moest men ertoe over gaan gebruik te maken van de ijzeren park- en tuinhekken. De productie van lood en zink lijdt onder het tekort aan steenkool. De productie van mangaan, ko per, nikkel en cobalt is voldoende en rij kelijk voldoende voorradig zijn bauxiet, leuciet, zwavel en kwikzilver De netelig ste kant van het Italiaansche bedrijfsleven vormen de brandstoffen. Het schiereiland levert vijftig procent op van de behoefte aan steenkool, doch slechts een procent dei- behoefte aan petroleum. Afgezien van de voorschriften waardoor het autoverkeer tot een minimum wordt beperkt en het ver bruik van branstoffen algemeen is inge krompen, uitgezonderd voor militaire of ïn- dustrieele doeleinden, komt Italië op de volgende wijze aan dit gebrek tegemoet: 1. Door grooten invoer van steenkool uit Duitschland (1 millioen ton per maand). 2. Door sterke exploitatie der eigen wa- aterkacht (17 milliard kwh in 1939). 3. Door bevordering van het gebruik van vervangingsbrandstoffen en synthetische oliën. Tenslotte mag niet vergeten worden, dat Italië sinds veff jaren enorme voorraden petroleum heeft aangelegd en het nabije Albanië 12 procent van den gezamsnlijkcn invoer kan leveren. FRANSCHE GEZANT TE BANGKOK TERUGGEROEPEN. Uit Bangkok vernemen de Italiaansche bladen, dat de Fransche gezant, Le Prissier. door de regeering te Vichy teruggeroepen iS: Onder leiding van Italiaansche officieren. Sinds meer dan vijftig jaar stelt Italië uit de kleurlingen zijner kolo niën militaire formaties samen en gebruikt het de instinctieve oorlogs- neigingen der bevolking voor den dienst jegens 't vaderland. In een op zicht onderscheiden deze formaties zich echter sterk van die van andere koloniale volkeren, vooral van die van Frankrijk en Engeland: Italië heeit zijn gekleurde troepen nooit op Europeeschen bodem gebruikt en streefde er integendeel steeds naar, hen methodisch op te leiden tot den strijd ter verdediging van eigen grondgebied. De inlander heeft aldus het voordeel in een land te strijden dat hij liefheeft en dat hij grondig kent. Soepele behandeling een eerste eisch. Deze gekleurde troepen hebben onderoffi cieren uit eigen gelederen, doch staan steeds onder rechtstreeksch bevel van een blanken officier. Deze offiiccrcn krijgen een speciale opleiding in de behandeling der inlandsclie soldaten en in de wijze waarop zij zich je gens hen moeten gedragen. Vooral de mili taire deugden boezemen dezen soldaten geboren krijgers achting en liefde voor hun officieren in. Meer dan in eenig ander leger moet hier de officier het voorbeeld ge ven. Hij mag met de inlanders geen al te vertrouwden omgang hebben en moet tevens soepel de begrippen van militaire tucht bij brengen. De vorming der gekleurde troepen ge schiedt door vrijwillige aanmelding van de inlanders. De diensttijd is verschillend van duur en kan steeds vernieuwd worden zoo lang de arts zijn goedkeuring geeft. De ge wone soldaat kan het brengen lot een rang, die overeenkomt met een "taliaanschen on derofficier. De oudste gekleurde troep is sa mengesteld uit de „Ascari" van Erytrea, die in 1889 door den beroemden generaal Bal- dissera gevormd wordt, gerecruteerd uit de bewoners van Erytrea en aangrenzende ge bieden, ook aan de overzijde van de Roode Zee, t.w. Yemen en Hedsjas. Dan volgen de „Ascari" van Somaliland en andere volks stammen der kust van Oost-Afrika. Lybiërs als valschermjagers De erootste vorderingen hebben de Lybische troepen gemaakt. Uit hen konden manschappen gekozen wor den voor de valschermtroepen, die voor deze nieuwste specialiteit vol komen opgeleid zijn. Tenslotte zijn er nog troepen, die uit de verschillende -olkeren van Italiaansch Oost- Afrika gerecruteerd zijn en zich bij de ver overing van Britsch Somaliland sterk on derscheiden hebben. Drie opvarenden vermist. Acht en twintig overlevenden van het En gelsche vrachtschip „Kingston Shopgirl", dat ter hoogte van Huelva is getorpedeerd en gezonken, Zijn in Gebraltar aangekomen aan boord van een Engelsch schip, nadat zij door een Spaansche tankhoot opgevischt en naar Huelva gebracht waren. Drie opvarenden worden vermist. ENGELSCHE PARLEMENT BIJEEN. Naar Reuter meldt, hebben het Lager- en het Hoogerhuis gisteren in geheime zitting vergaderd. Churchill hield een rede voor het- Lagerhuis. Verwacht wordt, dat dit nog korten tijd in openbare zitting vergadert. Een huwelijksbootje strandde. Een nog jeugdige bontwerker had zich in Juli van het vorige jaar plechtig en volgens de regelen der gewoonte verloofd. Met zijn aanstaande vrouw had hij kennis gemaakt langs den korten en weinig poëtischen weg van de huwelijksadvertentie. De vrouw was aanmerkelijk ouder en de trouwlustige bont werker had een schepje op zijn eigen leeftijd gedaan. De tegenwerking van de familie der vrouw mocht niet baten, korten tijd later liesteeg het tweetal de trappen van het stad huis om in den huwelijkschen staat te wor den verbonden. De vrouw bracht een aardig duitje ten huwelijk mee: aan effecten en contanten f9000. Zij waren op huwelijksche voorwaarden getrouwd en de aanstaande huisvrouw had gezorgd voor het meubilair en de installa tie van een aardige bontzaak in Amsterdam Zuid. Het huwelijksbootje was echter al spoe dig gestrand, „meneer zelf" was maar zelden thuis, hij liet de zaak aan de vrouw over en bracht zijn witte broodsweken vroolijk door in café's en dancings. De zaak liep ook al gauw mis en op 5 Februari werd het faillis sement uitgesproken. Leeg Maar de curator trof slechts een vrijwel leeg winkelpand aan. De bruidssctiat en de kostbare bontjassen waren spoorloos ver dwenen. De man had de jassen terugge bracht naar zijn vader, die ze hem in con signatie had gegeven. Het geld van de vrouw, dat niet in de zaak was gestoken, was verkwist. De boeken, die in beslag werden geno men. brachten weinig licht, de ontcijfering kostte geen moeite, want.-. er was geen enkele bladzijde beschreven. Wegens bedriegelijke bankbreuk werd de jeugdige eclitgenoot en „bonthandelaar" vervolgd, Gisteren stond hij terecht voor de rechtbank. „Van een faillissement moet 'je beter worden", had verd. zich uitgelaten. Heel verd.'s onderneming was op zeer ver dachte basis opgezet. De officier van justitie was van oordeel, dat de geheele zaak was opgezet om op te lichten, waar ook de comedie tegenover de vrouw op wijst. Het O. M. requireerde zes maanden gevangenisstraf. Vonnis 20 November. WIE RIN GES GEVONDEN Een grijze heerenhoed. Verloren: een zwarte wollen trui, een huissleutel, een rijwielplaatje in etui en een lichtgevend speldje, met woord „Geertje". Komen aanloopun twee pinken. Inlichtingen gemeentebode. VASTSTELLING SCHOOLTIJDEN Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen de schooltijden van de openbare lagere scholen in deze gemeente in verband met de niet-invoering van de zomertijd, on geveer als volgt vast te stellen: De vrije Woensdagmiddag zal vervallen, doch daarvoor in de plaats wordt Zater dagsmorgens geen schooi gehouden. Gedu rende de maanden November en Februari Zullen de schooltijden worden gehouden van 9.30 tot 12.30 uur en van 2 tot 4 uur. Gedurende de maanden December en Ja nuari van 10 tot 12.30 en van 2 tot 4 uur. De Iverstvacanties zullen worden uitgebreid tot 14 dagen. t.w. van 23 December tot en met 4 Januari. WEKRTIJDENREGELING WERK VERSCHAFFING. In verband met de niet-invoering van de zomertijd zal mei ingang van 7 November a.s. de volgende werktijdenregeling voor de werkverschaffing gelden. Vooi arbeiders, die in eigen gemeente zijn tewerkgesteld en veelal tusschen de mid dag thuis gaan eten, wordt het aanvapgs- uur vari Maandag tot en met Vrijdag vast gesteld op 8.30. terwijl de werkzaamheden om 18.00 uur beëindigd worden. Zaterdags wordt het werk om 8.30 uur aangevangen en om 13.45 beëindigd De schafttijden wor den gehouden van 12 tot 1 uur en van 3 tot 3.15 uur. Zaterdags alleen van 10 tot 10.1 5uur. De werktijd bedraagt dus uur per dag en Zaterdags 5 uur. Wanneer de arbeiders op grooteren af stand van hun woning werkzaam zijn is de aanvang eveneens op 8.30 uur, doch de be ëindiging, behalve Zaterdags vroeger, nl. 17.15 uur, tenzij des morgens een extra- schaft wordt ingelascht van 10 tot 10.15 u., alsdan eindigt het werk om 173.0. De schaft tijden worden gehouden van 12 tot 12.30 uur en van 15 tot 15.15 uur. Zaterdags al leen van 10 tot 10 15 uur Bij toepassing van eerstgenoemde rege ling zal van Maandag tol en met Vrijdag ner dag 'Vx uur liehtverlet worden vergoed, terwijl voor den Zaterdag deze vergoeding over V?. uur zal worden uitgekeerd Voor laastgenoemde regeling zal over de dagen Maandag tot en met Zaterdag V?. uur per dag vergoeding wegens liehtverlet worden uitgekeerd. NOORDSCHARWOUDE. 6 -Nov.' Aanvoer: 32000 Kg. roode kool 3.69—5.10, 350 Kg. gele kool 3.50—3.60, 50600 Kg. D. witte kool 2.60—3.20. 8000 Kg. Succes witte kool 3.—. 4500 Kg. uien 6.506.60. grove uien 6.30. drielingen 4.20. nep 4.6200 Kg. peen: a 1.80. b 2.89-3.20. c 2.70-2.80, 83100 Kg. vroege witte kool 2.50, 11300 struik an dijvie 1.50. BROEK OP LANGENDIJK. 6 Nov. Aanvoer: 25200 Kg. roode kool 3570. 16000 Kg gele kool 2.90—3.90. 53200 Kg. Deensche witte kool 2.90—3.30, 12800 Kg. Savoye kool 2.90—3.10. 7050 Kg. uien 5.80—6.30. grove uien 66.30 drielingen 14.50. nep 44.50, stek 3.50—3 70. 7700 Kg, peen 2—3.20. 175 stuks bloemkool 7.50. 2e soort 2.10—4.70, 41700 Kg. vroege witte kool 2.50. 126 000 str. andijvie 1—1.60 25 Kg. snijhoonen 27.90. 700 Kg. druiven: Alicante 24.1041.30. ALKMAAR. 6 Nov. Andijvie 1—1 80 appelen 4—12. bloemkool j 9—14. idem TT 46.50. boerenkool 150 3.60 bieten 1.20—3 druiven 16—26. gele kool 2.20—3.80. groene kool 2.50—3.80, kronsla 13, knolselderie 2.406.50. koolrapen 2.70. peren 612. prei 2.504.60 peterselie 1.20 1.80. postelein 0 85 radiis 1 902.20. roode kooi 2 503.80. selderie 1.20—3 20. spinazia 0 36 0 75. spruiten 5—12. snijhoonen 15 17.50, tomaten 411.60. uien 2.508.30. wille kool 2.503.30. wortelen 3 "0—0 w't'of 1e sonrf 18

Heldersche Courant | 1940 | | pagina 3